» »

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih

1 2
3
4

balluf ::

_pobesneli_ je izjavil:

slotechar je izjavil:

_pobesneli_ je izjavil:

Jaz na hrvaško ne grem več. Vsi moji sodelovci čakajo da grejo na hrvaško in boljšega niso še videli. Seveda ker niso bili še nikjer v življenju. Jaz grem vsako leto v drugo državo, ali pa vsaj na drug konec iste države. Lani me je navdušila španija, bil sem na costa brava. Cela plaža mivka, hoteli top z bazenom. Hrana super. 1k€ za 1 teden z letalom za dve osebi. Toliko smo dali na hrvaških otokih, s tem da amo mogli kuhat 3krat na dan, pa se vozit v tiste umazane markete po hrano. To zame ni dopust.


Costa brava je res vse to ampak ima pa tudi nekaj negativnih lastnosti kot so preveč vetrovni dnevi in razburkano morje s časa na čas.


Zadnji dan je bilo res malo razburkano, ma je pa s seboj prineslo res toplo vodo in sem užival v tistih valovih :)


Pobesneli kje si ti za to sen hotel z letalom vred dobil? Jaz ga ne morem nikjer, kakšen link.

Dr_M ::

krho je izjavil:

Ko boš imel kričeče frocovje boš razmišljal drugače.



Zakaj pri zdravi pameti bi to hotel imet?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perci ::

Zakaj pri zdravi pameti tega ne bi hotel imet?

bosmla ::

krneki0001 je izjavil:

ginekk je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Jaz vem za take kampe na hrvaškem, tudi tako poceni. Ampak so za 10 do 15 vozil max. Lastnik ima raje manj ljudi in manj zasluži, ampak se tem, ki tja pridejo ustrezno posveti. je pa tako da brez 4x4 vozila ne boš niti do kampa prišel.


A lahko karkoli priporočiš od teh? Imam ustreznega terenca in radi imamo večerni mir (ter znamo preživet brez elektrike).


Ob morju ali v notranjosti?


Zdravo
Midva greva z motociklom... ob morje - ce imas kaksen dober predlog prosim lepo (lahko tudi ZS).
Hvala

LeQuack ::

Jaz sem imel na Hrvaškem edine probleme s Slovenci, ki so prišli vsako leto znova obnavljati in popravljati svoje apartmaje kar med sezono. Vzameš si dopust, plačaš drag apartma, da ti potem en debil cel dan vrta, tolče in na sploh kvari dopust. Tako da me je izučilo, da če maš za soseda lastniški apartma, ne boš imel miru. So tudi na sploh najbolj glasni sosedje, tudi če ne obnavljajo. Najbolj so apartmaji, ki so od firm ali bivši sindikalni, kjer folk dejansko pride na dopust, ne pa sosedom nagajat.
Quack !

Looooooka ::

Hrvati me niso videli ze leta.
Grki lahko zaradi mene se 50x bankrotirajo.
V primerjavi s hrvati so dopustniska meka.
Ce bi se slovencem dalo pustit avto doma ali pa se en dan dlje voziti pa vsaj eno sezono masovno bojkotirat sosede bi imeli z njimi 100% boljse odnose. Tako pa imamo tocno take kot si jih zasluzimo. Predpraznik za nemske noge. Prav nam je.

jype ::

Kričeče frocovje se ima v največjem šavju najbolj fino in najmanj kriči.

Looooooka je izjavil:

Ce bi se slovencem dalo pustit avto doma
Zase govor, knödl.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

Dr_M ::

perci je izjavil:

Zakaj pri zdravi pameti tega ne bi hotel imet?


The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krneki0001 ::

bosmla je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

ginekk je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Jaz vem za take kampe na hrvaškem, tudi tako poceni. Ampak so za 10 do 15 vozil max. Lastnik ima raje manj ljudi in manj zasluži, ampak se tem, ki tja pridejo ustrezno posveti. je pa tako da brez 4x4 vozila ne boš niti do kampa prišel.


A lahko karkoli priporočiš od teh? Imam ustreznega terenca in radi imamo večerni mir (ter znamo preživet brez elektrike).


Ob morju ali v notranjosti?


Zdravo
Midva greva z motociklom... ob morje - ce imas kaksen dober predlog prosim lepo (lahko tudi ZS).
Hvala


http://www.orasac.com/cijenik.htm

oseba 27 kun, šotor 18 kun, motor 12 kun pa taksa 7 kun, skupaj 64 kun, kar je okoli 9 evrov za eno osebo. Če sta 2 je to še 34 kun gor, kar je okol 100 kun potem in to znese nekje 13 evrov.

Je to drago?

Če rabiš še več, ti jih tudi lahko naštejem še nekaj takih ob morju. Večina jih je pa v notranjosti, ampak za prespat so dobri, drug dan pa šibaš naprej.

balluf ::

krneki0001 je izjavil:

bosmla je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

ginekk je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Jaz vem za take kampe na hrvaškem, tudi tako poceni. Ampak so za 10 do 15 vozil max. Lastnik ima raje manj ljudi in manj zasluži, ampak se tem, ki tja pridejo ustrezno posveti. je pa tako da brez 4x4 vozila ne boš niti do kampa prišel.


A lahko karkoli priporočiš od teh? Imam ustreznega terenca in radi imamo večerni mir (ter znamo preživet brez elektrike).


Ob morju ali v notranjosti?


Zdravo
Midva greva z motociklom... ob morje - ce imas kaksen dober predlog prosim lepo (lahko tudi ZS).
Hvala


http://www.orasac.com/cijenik.htm

oseba 27 kun, šotor 18 kun, motor 12 kun pa taksa 7 kun, skupaj 64 kun, kar je okoli 9 evrov za eno osebo. Če sta 2 je to še 34 kun gor, kar je okol 100 kun potem in to znese nekje 13 evrov.

Je to drago?

Če rabiš še več, ti jih tudi lahko naštejem še nekaj takih ob morju. Večina jih je pa v notranjosti, ampak za prespat so dobri, drug dan pa šibaš naprej.


Zanimiva internetna stran, v vseh možnih evropskih jezikih razen v slovenščini :'(:P

krneki0001 ::

Jebe lud zbunjenog!
Zanimivo da avstrijci, italjani in Madžari nimajo cenikov v slovenščini, pa se noben ne pritožuje.

Si pogledal kje je ta kamp? 600km od slovenije, bližje mu je črna gora in bosna. Zakaj bi moral imeti tako daleč od slovenije cenike v slovenščini.
To je kot da bi se v francijo čez Italijo pripeljal, pa težil, ker nimajo cenika v slovenščini. (razdalja je približno taka)

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

Ker imajo v svojem jeziku?
Dejstvo je, da nas Hrvati tretirajo kot drugo-tretje razredne turiste.....in vi papki hodite dol. Pa še potrudijo se ne z jezikom, ko oni pridejo k nam pa se jim prilizujemo z jezikom.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Folk se nekaj pritožuje, ker prosti trg deluje?!? Na hrvaškem je pač tako, da bo turistov še dosti časa vedno več. Krize na 2/3 sredozemske obale. Tako da kakšnih drastičnih izboljšav ne bo še nekaj časa, pa če bojkotiramo ali ne. Je tako, da oblegani kraji navijejo cene, povpraševanje in ponudba pa take fore. Je pa hrvaška obala ogromna in ni problem dobiti poceni dobrih stvari, samo ni to vsem pred očmi eno uro od doma...
Magic

krneki0001 ::

V sloveniji govorim slovensko tudi če me kdo ogovarja v "tujem" jeziku (srbsko, bosansko, hrvaško). Ko pa pridem k njim, se pa njim prilagajam in govorim njihov jezik.
Če misliš da je to narobe, se zelo motiš. S tem samo pokažeš nespoštovanje do ljudi. Tudi ko grem v Italijo, govorim italjansko in v Avstriji nemško. (kolikor pač znam - ostala komunikacija je v angleščini)

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

Erm say w0t? Zanimivo, NOBEN tujec, ki pride k nam NE zna našega jezika. NIHČE. Še ljudje, ki živijo nekaj let tukaj, NE ZNAJO.
Verjetno je razlog, da smo bili vedno zatirani hlapci in v majhnosti - 2 mio (od tega čefurjev, šiptarjev nekaj deset tisoč oz. kar že sto-tisoč in več), ki še slovensko ne znajo. Lezemo v rit vsakomur. Pride šiptar sam, uvajamo tečaje za zaposlene z znanjem šiptarjade....pa svet to ni videl. Pomoje Avstrija komaj čaka, da uvede znanje slovenščine na delovnem mestu za jegra.
Slovenec v tujini mora nujno znati domači jezik, tujec v Sloveniji našega nikoli.

krneki0001 ::

To je država. V vrhu države so itak samo hlapci in ritolizniki usrani do pasu, ker se tok rinejo v nemške riti.

V moji firmi je slovenščina obvezna in nekoga, ki ne zna slovensko nebi zaposlil v sloveniji. Ko se bom širil v druge države, bodo pa tam njihov jezik govorili.

Ampak vedno ko pridem v tujo državo, se prilagajam njihovim običajem in jeziku. Ne morem pričakovat, da bo nekdo znal v tujini slovensko. Ja če zna, odlično, drugače pa govoriš njihov jezik in nimaš problemov.

perci ::

Hehe, kero razmišljanje. Če pride anglež sem, z njim govorite slovensko?

Jst govorim s Hrvatom hrvaško, če mi tako paše. Tudi v Sloveniji. On pač ne razume slovensko in jst nimam manjvrednostnega kompleksa kot pol udeležencev tega topica.

Ne boste verjel, ampak znanje tujih jezikov je vrlina, ne obratno.

krneki0001 ::

perci je izjavil:

Hehe, kero razmišljanje. Če pride anglež sem, z njim govorite slovensko?


Seveda, se bo že naučil slovensko! :))

perci je izjavil:

Ne boste verjel, ampak znanje tujih jezikov je vrlina, ne obratno.


Več znaš, več veljaš!

scipascapa ::

"Ampak vedno ko pridem v tujo državo, se prilagajam njihovim običajem in jeziku" - samo pri nas to ne velja.

Na fitnesu, kamor hodim, je en Američan že več kot leto 0 besed v slo.....ena Avstrijka že nekaj let 0 besed.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

perci je izjavil:


Jst govorim s Hrvatom hrvaško, če mi tako paše. Tudi v Sloveniji. On pač ne razume slovensko in jst nimam manjvrednostnega kompleksa kot pol udeležencev tega topica.


Jaz še zmeraj ne vem, ali je to mit, da nas Hrvati ne razumejo ali je res?
Quack !

SimplyMiha ::

Ne, ne, samo nočejo.

AndrejO ::

LeQuack je izjavil:

perci je izjavil:


Jst govorim s Hrvatom hrvaško, če mi tako paše. Tudi v Sloveniji. On pač ne razume slovensko in jst nimam manjvrednostnega kompleksa kot pol udeležencev tega topica.


Jaz še zmeraj ne vem, ali je to mit, da nas Hrvati ne razumejo ali je res?

Moja izkušnja je, da je to čisto res in, da uspeh korelira z razdaljo od meje.

Navkljub veliko podobnostim, sta si jezika dovolj različna, da je potrebn nekaj malega potrpežljivosti ter mahanja z rokami, da se sporazumeta en, ki zna samo slovensko in angleško ter en, ki zna samo hrvaško in italijansko - kar je med mladim Slovencem in ne tako mladim Dalamatincem kar pogosta kombinacija.

Ampak tam, kjer je dobra volja, se da čisto vse in po mojih izkušnjah te ni na hrvaški obali čisto nič manj, kot pa kje drugje.

krneki0001 ::

scipascapa je izjavil:

"Ampak vedno ko pridem v tujo državo, se prilagajam njihovim običajem in jeziku" - samo pri nas to ne velja.

Na fitnesu, kamor hodim, je en Američan že več kot leto 0 besed v slo.....ena Avstrijka že nekaj let 0 besed.



Jaz pa jih ene par poznam, ki so se v dveh letih naučili slovensko in govorijo tekoče slovensko. Občasno mu še kakšna smešna beseda uide, to je pa vse.

balluf ::

krneki0001 je izjavil:

Jebe lud zbunjenog!
Zanimivo da avstrijci, italjani in Madžari nimajo cenikov v slovenščini, pa se noben ne pritožuje.

Si pogledal kje je ta kamp? 600km od slovenije, bližje mu je črna gora in bosna. Zakaj bi moral imeti tako daleč od slovenije cenike v slovenščini.
To je kot da bi se v francijo čez Italijo pripeljal, pa težil, ker nimajo cenika v slovenščini. (razdalja je približno taka)


v koliko drugih jezikih pa je, si pogledal,koliko so pa poljaki oddaljeni ?

ginekk ::

krneki0001 je izjavil:



http://www.orasac.com/cijenik.htm

oseba 27 kun, šotor 18 kun, motor 12 kun pa taksa 7 kun, skupaj 64 kun, kar je okoli 9 evrov za eno osebo. Če sta 2 je to še 34 kun gor, kar je okol 100 kun potem in to znese nekje 13 evrov.

Je to drago?

Če rabiš še več, ti jih tudi lahko naštejem še nekaj takih ob morju. Večina jih je pa v notranjosti, ampak za prespat so dobri, drug dan pa šibaš naprej.


Hvala. Ob morju sem mislil (oz. čimbolj na obali). Večerno poslušanje valovanja je lepa uspavanka.

sennheiser ::

Osebno sem na odnosom na Hrvaški obali čedalje bolj razočaran. Sploh v predsezoni!
Moja izkušnja je predvsem iz Medulina. Trenutno še ni ogromno turistov in gostinci abnormalno tekmujejo med sabo. Nas je bilo več in smo vzeli sladoled. Seveda ker je na vsakih 10 korakov drug sladoledar, ko so videli da že imamo sladoled so začeli oponašat pluvanje, zmerjati itd. OK gremo prvič mimo smo rekli je bila kaka težava in je proti določeni osebi to šlo... naslednji večer, zgodba enaka.
Temu je tudi sledilo še naprej ostali gostinci... Vidi da že imaš pa ok recimo je tiho. Isto sekundo ko zadnji del korneta daš v usta te že napadejo ajmo ajmo pridite mamo pivo, koktejl ribe... in to je izjemno neprijetno, ker se dejansko zelo neprimerno obnašajo.
Temu pa se seveda še prišteje trgovce s kitajsko kramo... k sreči ne toliko vsiljivi, ampak še vedno zelo moteči.

Moj zaključek je enostavno.... hvala lepa me v predsezoni na takšnih lokacijah ne vidijo več. V sezoni pa se zaradi večje mase turistov to razporedi oz. tega ni. So pa tudi smotani pri naročilih in se dejansko naredijo da te ne razumejo.
Niso sicer vsi taki, ampak dovolj jih je že nekaj za slabo izkušnjo.

Glede samih cen je pa tako tako... kakor se znajdeš. Tudi booking in Airbnb imata zelo ugodno lahko če maš malo sreče. Drugače pa so zlatarji v primerjavi z drugo ponudbo po svetu, kjer lahko za cel teden za dobrih 300€ imaš kompletno vse. Hrvaška pa si takoj ob 400 500€ za en teden samo za nočitve. Po drugi strani, pa tudi SLO obala ni nič kaj dosti cenejša!
Pa tudi če bi bila... vsi žal ne moremo v naš del Piranskega zaliva... :)

konspirator ::

Počitnice na Hrvaškem. Kava za 5,40 evra!?
Za pico, pivo in tri kepice sladoleda boste v Splitu odšteli 160 hrvaških kun (21,57 evrov), v Slavonskem brodu pa le 53 kun (7,15 evrov).
http://www.zurnal24.si/pocitnice-na-hrv...

http://www.24sata.hr/news/u-splitu-pizz...
--

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Si pobral ven ekstreme!?
Jaz vidim popolnoma normalne cene, še raje malo nizke za turistične destinacije.
Dvem ulicam na hrvaški obali se pa ja lahko izogneš.

Utk ::

Za pico, pivo in tri kepice sladoleda boste v Splitu odšteli 160 hrvaških kun (21,57 evrov),

Če je to najdražje kar so našli, potem je Hrvaška res poceni. V Portorožu najdeš komot dražjo.

Drugače pa so zlatarji v primerjavi z drugo ponudbo po svetu, kjer lahko za cel teden za dobrih 300€ imaš kompletno vse. Hrvaška pa si takoj ob 400 500€ za en teden samo za nočitve. Po drugi strani, pa tudi SLO obala ni nič kaj dosti cenejša!

Slovenska obala ni cenejša? Se hecaš? Ja, vsi bi delali za 200 evrov na uro, plačevali pa 300 evrov hotel za cel teden...samo da se taka matematika ne more izit.

krneki0001 ::

konspirator je izjavil:

Počitnice na Hrvaškem. Kava za 5,40 evra!?
Za pico, pivo in tri kepice sladoleda boste v Splitu odšteli 160 hrvaških kun (21,57 evrov), v Slavonskem brodu pa le 53 kun (7,15 evrov).
http://www.zurnal24.si/pocitnice-na-hrv...

http://www.24sata.hr/news/u-splitu-pizz...


Na hvaru, ki naj bi bil poleg dubrovnika najdražji sem dal v najvišji sezoni 2x petka čevapov, 2 kokakoli in sok 100 kun, kar je 13 evrov. In pol mi trdijo, da je tam drago. Dobi to v sloveniji?

LeQuack ::

Najbolj so ljudje, ki še zmer tako kot v Jugoslaviji s sabo vlačijo cele prtljažnike hrane in pijače.
Quack !

FoxKnox ::

Nekaj si zapomnite : Ko greš nekam, kamorkoli na dopust, si turist in turisti niso nič drugega, kot molzne krave. Koliko te bodo pomolzli, je pa od vsakega posameznika odvisno. Kjerkoli.

LeQuack ::

FoxKnox je izjavil:

Nekaj si zapomnite : Ko greš nekam, kamorkoli na dopust, si turist in turisti niso nič drugega, kot molzne krave. Koliko te bodo pomolzli, je pa od vsakega posameznika odvisno. Kjerkoli.


Ni res, krava nima nič od tega, da je pomolzena, turist pa ima tisto, za kaj je plačal. Ali je to hrana, ali apartma itd.
Quack !

Utk ::

LeQuack je izjavil:

Najbolj so ljudje, ki še zmer tako kot v Jugoslaviji s sabo vlačijo cele prtljažnike hrane in pijače.

Pa vidiš koga, da to dela, ali je to samo nek mit spet? Kje kakšno domačo salamo si pa seveda bom sabo prinesu, zakaj ne, ne bom dol pik sranja jedu, če mi ga še doma ni treba.

FoxKnox ::

LeQuack je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Nekaj si zapomnite : Ko greš nekam, kamorkoli na dopust, si turist in turisti niso nič drugega, kot molzne krave. Koliko te bodo pomolzli, je pa od vsakega posameznika odvisno. Kjerkoli.


Ni res, krava nima nič od tega, da je pomolzena, turist pa ima tisto, za kaj je plačal. Ali je to hrana, ali apartma itd.



Krava ima hrano in bivališče, torej isto kar si ti plačal, vse ostalo pa je stvar molžnje.

perci ::

Utk je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Najbolj so ljudje, ki še zmer tako kot v Jugoslaviji s sabo vlačijo cele prtljažnike hrane in pijače.

Pa vidiš koga, da to dela, ali je to samo nek mit spet? Kje kakšno domačo salamo si pa seveda bom sabo prinesu, zakaj ne, ne bom dol pik sranja jedu, če mi ga še doma ni treba.

Ja, jst mam iz vrta polno zelenjave in sadja v sezoni. Normalno ga nesem s sabo dol, ali naj raje doma zgnije? Da ne govorim, da je ponudba bio sadja in zelenjave dol v kurcu.

perci ::

Če grem pa na jadrnico, pa že en dan prej grem v merkator v LJ, da se potem zjutraj samo pripeljem pred jadrnico, zložim gor in štartam. Da bi zdej tam dol še v konzum hodil, mi je zguba cajta.

KTr1sk ::

Heavy je izjavil:

Kaj pa terme pri nas? Blizu, pa gneče ni na cesti.

Hrvaška se mi je že zdavnaj zamerila. Cene bi še preživel, če se ne bi do slovencev obnašali kot do drugorazrednih gostov.


je še dandanes ponekod enako, sem trenutno na Cresu in v več primerih mi je čudno, jaz njim slovensko (trgovina ali gostišče)meni nazaj angleško ali nemško, ok razumem da smo pri njih in bi si morali bolj prilagajati, ampak sem vseeno mislil, da nas bolj razumejo...
..malo pred mestom Mali Lošinj se ustavimo na večerji, pizze in dunajski,..ne razumejo za Dunajski zrezek..čakamo skoraj eno uro pa dobim mrzl pomfri in mlačen zrezek...ah..nismo vse pojedli..nezadovoljni :(
..Mali Lošinj 20kun 1ura parking,..malo prej sem videl da bi lahko ustavil in bi šli peš sicer, ampak vseeno..kar znajo računat vsepovsod,..kakor pri nas tudi ne morem zanikat
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Daniel ::

Ne vem no, ali ste nekateri toliko neprilagodljivi ali so Hrvati res tako težki. Doslej nisem še nikoli naletel na kakršnekoli težave, ravno obratno, natakarji so v konobi, kjer sem nazadnje jedel govorili celo Slovensko, sicer v ljubljanskem narečju a vseeno (Konoba Šantek, KRK). Drugače pa Dunajski šnicl je Bečki odrezak, če kaj pomaga :-) Osebno Prezadovoljen.

bambam20 ::

Magic1 je izjavil:

Na hrvaškem je pač tako, da bo turistov še dosti časa vedno več..


letos beležijo rekordni obisk turistov :).

KTr1sk ::

bolj prilogadljiv bi bil v smislu, da bi več govoril Hrvaško, no saj ni vsepovsod enako, ampak men se zdi, da je vsako leto enako, je pa vsekakor odvisno kje si,nižje ko si bolj so prijazni,tak je blo ponavad
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

MadMicka ::

KTr1sk, moraš malo guglat, če greš na morje. Mali Lošinj je zelo drag, pač veliko tujega kapitala, hočejo se iti "visoki turizem".Drugič pejt na Krk, Pag, etc. Jaz imam s Hrvati dobre izkušnje, čist prijazni. Verjetno se bo to avgusta spremenilo, ko uletijo Italijani, zato, ker že sedaj delajo na polno, ne vem, kako bodo zdržali avgusta...

Utk ::

.malo pred mestom Mali Lošinj se ustavimo na večerji, pizze in dunajski,..ne razumejo za Dunajski zrezek..

Sej ti piše na meniju v štirih jezikih, zakaj izumljaš petega, ki sploh ne obstaja. A garantiraš, da bi pri nas vsak mulc, ki pri 17ih poleti kelnari, razumel bečki odrezak?

Hrana pa res ni ne vem kaj, vsaj ne ob morju. Edina razlika med poceni in malo dražjimi gostilnami je pa, da imaš v dražji malo večji krožnik in še malo okraskov, sam šnicel je pa enak, ali pa še slabši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

errhec ::

Bil na malem Lošinju.
Parkirišče ob vhodu v mesto 5kn /ura, 50kn /dan, cene normalne pivo cca 14kn (nekje več nekje manj).
Drugače pa imaš brezplačno parkirišče, ko greš proti Čikatu pri rondoju levo je borov gozdiček kjer parkirajo domačini, nato pa se samo spustiš v mesto.
Pizza 54kn, med lokalnega čebelarja 90kn, Pivo trgovina cca 10kn, nagrajeni čevapi 64kn / kila.
V Lošinju je tudi Lidl, kjer so cene enake kot po celi Hrvaški.
Sem pa šel skozi kamp Lopari. Ljudje natlačeni kot sardine, če mi plačajo ne bi bil tam, ne pa da bi moral plačati.
Če so ljudje pripravljeni plačevati za take storitve je to njihov problem.
dd

gtx970op ::

Daniel je izjavil:

Ne vem no, ali ste nekateri toliko neprilagodljivi ali so Hrvati res tako težki. Doslej nisem še nikoli naletel na kakršnekoli težave, ravno obratno, natakarji so v konobi, kjer sem nazadnje jedel govorili celo Slovensko, sicer v ljubljanskem narečju a vseeno (Konoba Šantek, KRK). Drugače pa Dunajski šnicl je Bečki odrezak, če kaj pomaga :-) Osebno Prezadovoljen.


Če imaš standard za zadovoljstvo zelo nizko postavljen potem ti res nemore nič biti v napoto :)

Daniel ::

Ali pa imajo nekateri previsoka pričakovanja, ker so vajeni biti visoko :)

Invictus ::

Nad cenami in odnosom se najbolj ponavadi pritožuje raja...

Hočejo super duper storitev za nizko ceno.

Kar vsak normalen ve, da ne gre... Saj je isto tudi pri nas.

Nekateri pa tako ali tako nikoli niso zadovoljni, pa če bi jim dali zastonj večerjo v hotelu Kempinski. Večni jamrači...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

NikolormousB ::

Sem na podobnem kot OP, po dolgih letih smo zaradi otrok dali na stran medcelinska potovanja in se spravili na Hrvaško morje. Če ne planiraš, so cene nastanitve astronomske, ampak se da dobiti tudi solidno nastanitev za normalno ceno.

Po pogovoru s kolegi sem našel top apartma 10m od morja za 60€ na noč. Mobilne hiške so sicer katastrofalno drage v visoki sezoni, ampak junija in septembra cene padejo na solidnih 50 do 70€ na noč. Opcija je tudi to kar je napisal Perci, šotorska prikolica in kampi. Meni gre na živce cijazenje z 80kmh in sem kupil malo večji šotor + vso ostalo opremo (prenosni hladilnik, mize, omarice, arafata, napihljive postelje...) in gremo po kampih z avtom.

Kar se tiče restavracij imam večinoma dobre izkušnje. Cene so zelo spodobne. Recimo za world class večerjo (michelin star restavracija) prideš skozi z 200€ za 2 osebi. Tudi v manj fancy konobah se da jesti zelo dobro in poceni. Izogibati se moraš šiptarskim lokalom, ponavadi 1. red ob moru, ki so masovne krmilnice. Njim je vseeno za povratne goste kar običajno pomeni, da jim dol visi za postrežbo, samo, da čim hitreje skeširaš in izprazniš mizo.

tomazic89 ::

Zanimivo mi je koliko tezav imate s hrvati. V razmislek: kar dajes se ti vraca.
Sam velikokrat dopustujem na Hrvaskem in se trenutno ne spomnim niti ene slabe izkusnje. Ce ze je kaksna, si je ne zenem k srcu (vsakdo ima kdaj slab dan, pa naj bo Slovenec ali pa Hrvat in ce ze ima slab dan mu ga poskusam izboljsati, ne pa poslabsati), zagotovo pa jih je manj kot sem jih dozivel v Sloveniji.
Imam vedno prijazen pristop, potrudim se govoriti Hrvasko, kolikor pac znam in vedno smo se vse zmenili in v 99.9% je sogovornik ravnal z menoj tako kot jaz z njim.

Se najvecji kreteni na Hrvaskem so razvajeni Slovenski turisti. Do taksnih so kreteni potem tudi gostitelji in ravno ti gostje so potem najglasnejsi po forumih in gostilnah. Zaradi taksnih gostov morda kaksen 'nedolzen' potem dobi slabsi sprejem kot bi ga sicer.

Glede plaz in nastanitve pa smo si ljudje zelo razlicni - kar je super in spostujem zelje drugih. Lani sem bil v Spaniji (enako je bilo v Crni Gori) - mivka, na obzorju nic, plaza pa polna turistov marelic in lezalnikov. Meni osebno gre to na bruhanje. Zame je pravi dopust senca pod borovci v srednji ali juzni dalmaciji, kjer s punco isceva manjse manj znane kampe. Morje je zivo, colnicki, ribici, otoki - ni dolgcas, pa cetudi samo sedis in opazujes morje. Vecinoma malo ljudi na plazi, s kajakom okoli vogala pa imas lasten zalivcek.

Primer letos: 2 osebi, 13 nocitev, konec junija - zacetek julija, prva vrsta (sotor v senci 5m od plaze in 20m od morja - ker je pac toliko plaze), maksimalno stevilo ljudi na plazi, kolikor je je bilo pred menoj, sredi dneva: ~15. Kompleten strosek dopusta (za oba skupaj - prevoz, hrana, kamp, sola srfanja zame): ~800 eur (200 od tega je samo prevoz). Parkrat sva jedla zunaj, sicer pa sva si kuhala sama, ker nama je to v uzitek in ne breme.

Nekaterim je to mogoce bedno in zelijo all exclusive hotel. Jaz osebno ne grem na dopust v hotel, pa ce mi ga ponudite zastonj - kot mi je bil letos na istem otoku ponujen apartma (hvala kolegu za ponudbo, vendar meni to ni to). Ce sem vec kot 30m od morja je zame morje 'dalec'. Jaz sem do devete ure zjutraj ze tretjic iz vode.

Uzivam v kampiranju in ko bom imel otroke bom tudi z njimi kampiral. Sence je dovolj, ce sem bil jaz pri pol leta prvic na kampu v morju, bo lahko tudi moj otrok - ne rabim zato klimatiziranega hotela. Ta zadnji stavek je napisan za v naprej, ker bi sicer dobil polno responsov.. ja kaj pa ko imas male otroke...

Sicer pa kot sem ze napisal. Spostujem da je nakterim kul apartma, hotel in eksoticna plaza polna marelic. Prav je tako in super je da je tako, ker sicer ti mali kampi in samotni zalivi dalmacije nebi bili vec 'mali in samotni'.

tomazic89 ::

Invictus je izjavil:

Nad cenami in odnosom se najbolj ponavadi pritožuje raja...

Hočejo super duper storitev za nizko ceno.

Kar vsak normalen ve, da ne gre... Saj je isto tudi pri nas.

Nekateri pa tako ali tako nikoli niso zadovoljni, pa če bi jim dali zastonj večerjo v hotelu Kempinski. Večni jamrači...

Nisem opazil tega komentarja.. ampak ja - to je to. Long story short od mojega posta.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6118397 (3488) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428422 (2053) Pithlit
»

Kampiranje, spanje v avtu ob obali, kje najceneje

Oddelek: Loža
176383 (5334) nejclp
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11215935 (11965) Goran's Blog
»

Poceni počitnice =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222279 (8380) shadeX

Več podobnih tem