» »

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih

1
2
3 4

ginekk ::

Kdor bi rad mivko v bližini naj gre na drugi del Jadranskega morja, torej v Italijo, namesto na Hrvaško. Nič otokov in zalivčkov, samo ravni kilometri mivke.

krneki0001 ::

Ja, pa pol milijona ljudi, ki se gužvajo.

_pobesneli_ ::

Jaz na hrvaško ne grem več. Vsi moji sodelovci čakajo da grejo na hrvaško in boljšega niso še videli. Seveda ker niso bili še nikjer v življenju. Jaz grem vsako leto v drugo državo, ali pa vsaj na drug konec iste države. Lani me je navdušila španija, bil sem na costa brava. Cela plaža mivka, hoteli top z bazenom. Hrana super. 1k€ za 1 teden z letalom za dve osebi. Toliko smo dali na hrvaških otokih, s tem da amo mogli kuhat 3krat na dan, pa se vozit v tiste umazane markete po hrano. To zame ni dopust.
Gregor

radmannsdorf ::

Heavy je izjavil:

Kaj pa terme pri nas? Blizu, pa gneče ni na cesti.

Hrvaška se mi je že zdavnaj zamerila. Cene bi še preživel, če se ne bi do slovencev obnašali kot do drugorazrednih gostov.

Nared se daljnega tujca ane. Maine kjääre es 30cm lönge! :)

PrimoZ_ ::

Ne jamram na splošno čez cene.

Obregnil sem sem samo v to, da so mobilne hiške trenutno noro drage. Faktor tor 2 ali 3 proti apartmajem.
Seveda povpraševanje / ponudba ampak vseeno sem mislil da so cene take samo prek agencij, ki si poskušajo prostavit zraven cev lonec ne sam piskr, in da se da dobiti kaj bolj po normalni ceni.

Kar pa se tiče odnosa, jaz nisem imel nikoli težav na hrvaškem. Odnos je bil vsaj korekten pa do zelo dober.

Bwaze6 ::

Ja, cene hišk in podobnih "tik-ob-morskih" nastavitev se je podražila čez vse mere. Tudi kampi se mi počasi zdijo čisto predragi za to, kar ponujajo - za le nekaj več si običajno s kolegi raje privoščimo apartma. Res pa je, da smo potem odvisni od tega, kje najdemo kaj poceni, marsikje po otokih jih pač ni, so predragi ali že zelo zgodaj zasedeni. Ampak tako smo v zadnjih letih dokaj blizu plaž uživali v Primoštenu, Trogirju, na Susku (OK, tu je blo treba kar precej pešačit po stopnicah), izven sezone skoraj v centru Dubrovnika...

Daniel ::

Tudi sam nimam nobenih težav na hrvaškem, menijev v Slovenščini ne rabim, ker razumevanje hrvaškega jezika ni neka raketna znanost. Na dopust pa večinoma grem kakih 100 km nižje od Splita. Dalmatinci prijazni, kot da se poznamo že celo življenje. Letos plačal 9 noči, pa lahko komot ostanem še 2 - 3 zastonj, ker itak še ni višek sezone in so apartmaji prazni. Vozim se malo naokrog s pasaro od lastnikov, v njihovi piceriji pade kdaj kaka runda gratis itd... Skratka počutim se kot doma in mi je že malo žal, da gre dopust h koncu in da je vse to toliko daleč, da ne morem priti večkrat sem.

Drugače pa cene pol litra piva od 12 HRK (Opuzen ob glavni cesti), 16 HRK (Sučuraj na Hvaru) in 30+ HRK v samem mestu Hvar. Naredil sem eno turo gor in dol po Hvaru v enem dnevu. V Sučuraju srečal tudi zelo prijaznega Slovenca, ki 5 mesecev na leto dela v eni gostilni - vinariji in jim pomaga v vinogradu, v zameno pa kaj zasluži in lahko spi pri njih. Res prijetne izkušnje :)

gtx970op ::

Dokler ne preizkusiš drugih držav tega sveta se sploh ne zavedaš kako zelo neprijaznih je večina hrvatov in prav tako slovencev. Zato pa vidiš kako folk govori o super izkušnjah v zadnjih 15 let dopustovanja na hrvaškem. Ja navadiš se na nizek standard in ti je to kul - nažalost.

krneki0001 ::

Standard se je kr krepko dvignil, vendar ne v istri.

perci ::

gtx970op je izjavil:

Dokler ne preizkusiš drugih držav tega sveta se sploh ne zavedaš kako zelo neprijaznih je večina hrvatov in prav tako slovencev. Zato pa vidiš kako folk govori o super izkušnjah v zadnjih 15 let dopustovanja na hrvaškem. Ja navadiš se na nizek standard in ti je to kul - nažalost.

Ponavadi je tako, da tam, kjer so naravne danosti boljše, se je treba manj potrudit za turiste. Na hrvaškem imajo pač naravo, ki je drugje ni. Sploh ne tako blizu in tako dosegljive.

Utk ::

gtx970op je izjavil:

Dokler ne preizkusiš drugih držav tega sveta se sploh ne zavedaš kako zelo neprijaznih je večina hrvatov in prav tako slovencev. Zato pa vidiš kako folk govori o super izkušnjah v zadnjih 15 let dopustovanja na hrvaškem. Ja navadiš se na nizek standard in ti je to kul - nažalost.

Prijazni so zadost. Osladnosti pa nocem. Kelnar te naj normalno vprasa kaj bos, prinese, in to je to. Ce ze hoces s kom debatirat imas za to se kup drugih ljudi, gostov in domacinov, ne pa tistih, ki so placani, da te prenasajo. In tam kjer so bolj odvisni od tega, so normalno bolj "prijazni". Ampak kdo to rabi?
Mene bolj motijo, da nimajo nekih stvari, ki so pri nas in zahodu normalne, in normalno, da je okolica kolk tolk urejena samo tam kjer nujno mora bit. Ampak to niti povsod drugje ni tolk boljse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

Precej kampov je zdaj v lasti tujcev. Zgodilo se je sledeče:

- Prepovedali so pijančevanje in razgrajanje po 10 uri žvečer.
- Pavšaliste so napodili iz njihovih elitnih lokacij tik ob obali, kjer so si zgradili cel kompleks okoli stare prikolice.
- Dvignili cene pavšala.

Slovencem je šlo to seveda ful v nos. Zato tako jamranje povsod. Ker se ne morejo med dopustom obnašati kot navadne svinje, ki motijo vse okoli sebe s svojim pijančevanjem in dretjem.

Hrvati so kammpe upravljali malo po "domače". Nobenega reda, bolj kot ne kaos. Zelo redki kampi so bili dokaj urejeni.

Tuji lastniki so kampe uredili, poleg tega pa imajo svoje stranke, ki rezervirajo lokacijo mesece vnaprej za večje cene kot Slovenci.

Poleg tega so hrvaški kampi skoraj vsi tik ob obali, kar po tujini niti ni pravilo, ampak so tudi precej stran.

Kar se pa mobilnih hišk tiče, je pa to apartma v kampu. Ljudje pač nočejo vlačiti mali milijon krame na plažo 3 km vsak dan.

Kampi so postali dragi. Mene nima prav nič do tega, sploh ker nič nimam za kampirat. Raje najamem jadrnico ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

krneki0001 ::

Kampi so postali dražji kot apartmaji.

FTad ::

Zanimivo, da ima veliko ljudi interes najemati te hiske tik ob obali. Namrec cez dan nimas nobenega miru, ce zelis malo dlje spati (saj si na dopustu), ti zacnejo ze dopoldan "razgrajat" tik pred nosom ipd...

Godf4ther ::

_pobesneli_ je izjavil:

Jaz na hrvaško ne grem več. Vsi moji sodelovci čakajo da grejo na hrvaško in boljšega niso še videli. Seveda ker niso bili še nikjer v življenju. Jaz grem vsako leto v drugo državo, ali pa vsaj na drug konec iste države. Lani me je navdušila španija, bil sem na costa brava. Cela plaža mivka, hoteli top z bazenom. Hrana super. 1k€ za 1 teden z letalom za dve osebi. Toliko smo dali na hrvaških otokih, s tem da amo mogli kuhat 3krat na dan, pa se vozit v tiste umazane markete po hrano. To zame ni dopust.

+1
Ciper, Palma de mallorca, Kanarski otoki,... Ponujajo VELIKO več za isto ceno ! Kdor pač še nikoli ni šel kam drugam kot na Hrvaško, pač tega nemore vedet.

krneki0001 ::

FTad je izjavil:

Zanimivo, da ima veliko ljudi interes najemati te hiske tik ob obali. Namrec cez dan nimas nobenega miru, ce zelis malo dlje spati (saj si na dopustu), ti zacnejo ze dopoldan "razgrajat" tik pred nosom ipd...


Tega tudi jaz ne razumem. Jaz kampiram že od malih nog (takrat s starši) sedaj s familjo. Pa nikoli se v prvo vrsto ne postavim, ker je to bs. Vsi mimo tebe norijo do vode, ob vodi se derejo in nimaš nič miru. Sej greš na dopust, da se boš spočil, ne da boš direndaj stalno poslušal.

krneki0001 ::

Godf4ther je izjavil:

_pobesneli_ je izjavil:

Jaz na hrvaško ne grem več. Vsi moji sodelovci čakajo da grejo na hrvaško in boljšega niso še videli. Seveda ker niso bili še nikjer v življenju. Jaz grem vsako leto v drugo državo, ali pa vsaj na drug konec iste države. Lani me je navdušila španija, bil sem na costa brava. Cela plaža mivka, hoteli top z bazenom. Hrana super. 1k€ za 1 teden z letalom za dve osebi. Toliko smo dali na hrvaških otokih, s tem da amo mogli kuhat 3krat na dan, pa se vozit v tiste umazane markete po hrano. To zame ni dopust.

+1
Ciper, Palma de mallorca, Kanarski otoki,... Ponujajo VELIKO več za isto ceno ! Kdor pač še nikoli ni šel kam drugam kot na Hrvaško, pač tega nemore vedet.


Kaj več pa ponujajo kanarski otoki kot hrvaški?

Očitno še nisi bil na kakem otoku, kjer so domačini normalni, ker rineš na prve 4 ob avtocestah, ki imajo najhitrejši dostop (cres, krk, ugljan in pašman).

Ko boš enkrat na otoku z normalnimi ljudmi, ki recimo vedo, da se samo v glavnem mestu lupi ljudi. Recimo Mljet, Korčula, Dugi otok, Hvar. Otok hvar lupi ljudi v mestu hvar - zakaj? Ker tja hodijo premožni, da se pokažejo s svojimi jahtami. In take naj kar olupijo, jim dam prav. Če lahko za frizerja dajo 5000€ (pa bi med normalnimi ljudmi dali samo 15€) naj jih, sej si zaslužijo. V ostalih mestih in vasicah na hvaru so pa cene normalne, ljudje tudi in se da vse zmenit. Sprobano večkrat.

Magic1 ::

Kaj vi niste nikoli imeli kakšnega stika z 3-8 let starim orokom? Kaj hočeš lepšega, kot imeti otroka na očeh, ko se on cel dal zabava, zraven pa lahko počneš kar hočeš. Šunder je najmanjši problem... Kemp je idalen ravno za take primere. Če imaš prikolico je idalno tudi, če imaš dojenčka.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

konspirator ::

perci
In ker slovenci razumemo hrvaško, tudi slovenskih menijev ni. Če bi vsak slovenski gost kelnarja prosil za prevod vsake jedi posebej, bi tudi slovenske menije uvedli. Ne gre za nobeno zlobo - pač, amaterji so.

Mogoče ti razumeš, ker si imel v OŠ srbohrvaščino ali živiš za mejo in lahko 24/7 gledaš hrovaške medije, ostali je po defaultu ne znajo.
Saj češčina, slovaščina in ruščina so tudi podobne, ampak boš bolj malo razumel oz. ima beseda lahko celo čisto drug pomen.

GrX
Tudi v Grčiji, Italiji, Avstriji, Turčiji nimajo slovenskega menija.. Torej zakaj bi ga morali imeti na Hrvaškem?

Prilagoditev turističnih delavcev glede na goste.
Tudi v Rogaški znajo vsi rusko, pa tam ni ruske enklave tipa Kaliningrad.

GrX
No mogoče ni menijev, ker je jezik precej sličen.. Sicer pa kako me oni obravnavajo je njihov problem in si s tem jaz ne bom belil glave. Meni je pomembno le da dobim kar plačam in da je pač na nekem Evropskem nivoju..

Glej, kar sem odgovoril perciju.


Je smrekca 1x za spremembo lepo povedal, zakaj.
https://slo-tech.com/forum/t702237/p556...
--

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

konspirator je izjavil:

Je smrekca 1x za spremembo lepo povedal, zakaj.
https://slo-tech.com/forum/t702237/p556...

Meniji bodo v jeziku X tam in takrat, ko bo lokalcem finančno škodilo, če jih ne bo. Vse ostalo je nepomembno tumpanje po prseh in iskanje nepomembnih vzporednic.

Kar se pa tiče morja in obale. Vsakdo ima svoje žele in svojo računico. Hej, nekaterim je bolna že ideja kakršnega koli morja v poletnem času in jih srečaš v gorah, termah, ...

krneki0001 ::

Magic1 je izjavil:

Kaj vi niste nikoli imeli kakšnega stika z 3-8 let starim orokom? Kaj hočeš lepšega, kot imeti otroka na očeh, ko se on cel dal zabava, zraven pa lahko počneš kar hočeš. Šunder je najmanjši problem... Kemp je idalen ravno za take primere. Če imaš prikolico je idalno tudi, če imaš dojenčka.


Ti otroka samega puščaš na plaži, pa delaš v prikolici ali pred šotorom pripravljaš obrok?

ginekk ::

krneki0001 je izjavil:

Ja, pa pol milijona ljudi, ki se gužvajo.


To je bil ironično rečeno. Jaz tujcem razlagam kako je hrvaška - še dokaj neokrnjena - obala prikladno blizu za Slovence in kako je pravzprav eno lepših morij. Toplo, brez obupnega plimovanja, za kopalce nevarnih valov in tokov, pestro z živežem in predvsem z zelo razgibano obalo.

Slabe ali dobre ljudi najdeš povsod, mi na misel ne pade, da bi neumno posploševal na podlagi neke narodnosti (ponavadi niti ne veš kaj je dejansko kulturno in nacionalno ozadje nekega naključnega tujca).

Še glede mobilnih hišk. V bistvu gre za malo večjo prikolico, stene so tanke in hitro se segreje (klima obvezna, če ni v senci). Sem tudi že plačal precej nad jurja za teden mobilne hiške. Ampak zaradi lokacije, ne zaradi udobja. Hiška je bila postavljena v kampu, prva vrsta, takoj ob cesti, ki ločuje plažo od kampa.

Realist ::

Nekaterim je kamp in prikolica s plažo minuto ali dve proč vredna več kot apartma v kraju.
Sam sem med temi - srečo imamo, da smo tako na blef našli prikolico v kampu na Lošinju.
Tako jo za 14 dni vzamemo v najem, cena nižja kot apartma v tem času. Avto 14 dni parkiran, otroci se igrajo v okolici prikolice, kuham lastno hrano (seboj pripeljem lastno domače meso in zelenjavo), ostalo kupim v kampu. Seboj provlečemo SUP, kolesa, ter vse ostale potrebščine.. Tudi najamemo kak pedolin, surf, kajak.. za malce poživitve. Mogoče gremo na kak izlet, ali v hrib če je primerno vreme.

Na plažo se hodi peš. Skratka vse super z mojega vidika :)

Ne vem zakaj bi rinil na avion in v neko daljno deželo? Bo morje bolj slano? Bom se bolje spočil? Tu vem kaj me čaka, sem sam svoj gospodar, jem kadar hočem in kar hočem. Nič TVja.

S hrvati nimam problemov, nobenih zajebancij, se da vse zmenit.

Zakaj so mobilne hiške drage? Ker je zelo veliko povpraševanje. Ker imajo tujci (DE,NL,IT,AT..) kupno moč večjo in jim ni problem dati za hiško ta denar. Ker je biti v stiku z naravo IN in to zahodni folk bolj ceni. V kampu su uvedli tudi glamping.. tudi razpordan.

Zvečer ko se vse skupaj umiri, ko gledaš zvezde skozi mogočne borovce, pri prikolicah male lučke.. se vprašam zakaj hudiča sploh rabim bajto. Potem je dopusta konec in back to reality :D

krneki0001 ::

Za v daljne dežele ne rabiš aviona. Jaz imam tako narejeno:


Potem pa potujemo kamor nam paše in se ustavimo kjer nam paše.

In potem lahko kampiraš tudi tako, da imaš take razglede (to na slikah je vse ena sama država):
gore



puščava

daleč naokoli ni žive duše

"Windows pokrajina"

gozdovi

Zgodovina sprememb…

mile ::

V JV Azijo ali J Ameriko se ne mislim z avtom vozit

krneki0001 ::

To tudi noben ne pričakuje. Govorim v deželah dosegljivih s tvojim avtom iz Evrope, ne na drugi strani sveta.

Država, v kateri so posnete te slike, je 2600km od slovenije. Teh 2600km je večinoma avtoceste pa en trajekt.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

AndrejO je izjavil:

konspirator je izjavil:

Je smrekca 1x za spremembo lepo povedal, zakaj.
https://slo-tech.com/forum/t702237/p556...

Meniji bodo v jeziku X tam in takrat, ko bo lokalcem finančno škodilo, če jih ne bo. Vse ostalo je nepomembno tumpanje po prseh in iskanje nepomembnih vzporednic.


In finančna škoda se začne z "nepomembnim tumpanjem po prseh in iskanjem vzporednic" na prostih trgih a ne? :) Ponavadi se temu manj nesramno reče "mnenja strank", "customer feedback" in se v bolj profesionalni ravni nadaljuje z "ocenami", "recenzijami" v revijah kot so Lonely Planet in v določeni obliki tudi z "ratingi" na platformah kot so Yelp, TripAdvisor in nek glup slovenski forum.

A ni pogovor o tem kak je neka storitev fail glih osnova tržnega gospodarstva? :)
The truth is rarely pure and never simple.

damjan1980 ::

Na Hrvaškem nisem dopustoval že od leta 2002. In dobiva z mojo preblisk, da greva letos na Hrvasko. Ok, pogledava Šibenik in Trogir. Gledava cene (1 mesec nazaj) in se čudiva. Kdo pod milim nebom da za takšne obupne apartmaje na še bolj obupnih lokacijah toliko denarja? In za bonus si še obkrožen s hordami čehov in slovencev. Po 2 urah iskanja obupava. Za enak denar sva potem našla apartma na Sardiniji, ki pa je neprimerno lepši in na boljši lokaciji kot tista žalost na Hrvatiji. Let pa iz Trsta za 130€ povratni na osebo.
Za kampiranje pa mi tudi nikoli ne bo jasno kaj ljudje vidijo pri južnih sosedih? Sam sem nekajkrat bil na kampiranju na Korziki. Cene kempov nižje kot na Hrvaškem, največji bonus pa je meni bil da tam ni slovencev. Ker kak pa se to obnaša po kempih je prav neverjetno, dokler ne doživiš. Najhujši so pavšalisti. To je za mene low life. Obnašajo se, kot da je vse njihovo. In potem hrvatom ne moreš zamerit če na podlagi teh majmunov sodijo vse slovence

AndrejO ::

Mavrik je izjavil:

AndrejO je izjavil:

konspirator je izjavil:

Je smrekca 1x za spremembo lepo povedal, zakaj.
https://slo-tech.com/forum/t702237/p556...

Meniji bodo v jeziku X tam in takrat, ko bo lokalcem finančno škodilo, če jih ne bo. Vse ostalo je nepomembno tumpanje po prseh in iskanje nepomembnih vzporednic.


In finančna škoda se začne z "nepomembnim tumpanjem po prseh in iskanjem vzporednic" na prostih trgih a ne? :) Ponavadi se temu manj nesramno reče "mnenja strank", "customer feedback" in se v bolj profesionalni ravni nadaljuje z "ocenami", "recenzijami" v revijah kot so Lonely Planet in v določeni obliki tudi z "ratingi" na platformah kot so Yelp, TripAdvisor in nek glup slovenski forum.

A ni pogovor o tem kak je neka storitev fail glih osnova tržnega gospodarstva? :)

Glasujejo denarnice, ne pa tumpanje. Dokler so smrekice v manjšini, mu nobeno tumpanje ne bo pomagalo, ko pa bo samo in zgolj malo zasmrdelo na kakšen resen upad prometa, sem prepričan, da bodo vsi jedilniki nemudoma spisani v zborni slovenščini, ki se je ne bi sramovali niti študenti UNI Lj, FF, smer slovenistika - znova - ne glede na njegovo tumpanje.

Če bi bila neka strategija "fail", potem bi bile posledice že vidne.

In ne, tumpanje ni nič od tega, kar si navedel. Če bi kaj od tega bilo, bi se stvari nemudoma spremenile, ker denar zagotovo nikomur ne smrdi. Tumpanje je oglašanje na nekem neturističnem forumu in razglašanje kako mu hrvaška obala ni všeč. Kul. Ni mu všeč. Meni pa krvavice niso všeč, pa jih zaradi tega ne delajo čisto nič manj, kot bi jih sicer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Utk ::

damjan1980 je izjavil:

Na Hrvaškem nisem dopustoval že od leta 2002. In dobiva z mojo preblisk, da greva letos na Hrvasko. Ok, pogledava Šibenik in Trogir. Gledava cene (1 mesec nazaj) in se čudiva. Kdo pod milim nebom da za takšne obupne apartmaje na še bolj obupnih lokacijah toliko denarja? In za bonus si še obkrožen s hordami čehov in slovencev. Po 2 urah iskanja obupava. Za enak denar sva potem našla apartma na Sardiniji, ki pa je neprimerno lepši in na boljši lokaciji kot tista žalost na Hrvatiji. Let pa iz Trsta za 130€ povratni na osebo.
Za kampiranje pa mi tudi nikoli ne bo jasno kaj ljudje vidijo pri južnih sosedih? Sam sem nekajkrat bil na kampiranju na Korziki. Cene kempov nižje kot na Hrvaškem, največji bonus pa je meni bil da tam ni slovencev. Ker kak pa se to obnaša po kempih je prav neverjetno, dokler ne doživiš. Najhujši so pavšalisti. To je za mene low life. Obnašajo se, kot da je vse njihovo. In potem hrvatom ne moreš zamerit če na podlagi teh majmunov sodijo vse slovence

Kar pokaži ta kamp na Korziki in apartma na Sardiniji.

Invictus ::

Praktično vsi kampi na Korziki so cenejši od hrvaških.

Samo ni niti enega ob obali, razen tam na severovzhodu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Dajte enega konkretnega, da vidimo kolk je cenejši in zakaj je cenejši. Nisem šel tam, enkrat sem kar nekaj časa porabil, da bi našel, pa nisem našel nobenega niti, da bi šel zastonj tam. Do cene niti prišel nisem.
Torej, kater kamp.

damjan1980 ::

Korzika ima kempe ob obali na celi vzhodni obali, na severu od Bastije do Porto Veccio na jugu. Na zahodni pa res niso ob obali.

@UTK, tako iz glave,kempi so od 20€ za 2 osebe z elektriko. Nekateri so več, najdeš tudi za manj. Za iskanje pa se boš moral malo sam potrudit. Če pa ne znaš uporabit kakega booking ipd da si pogledaš koliko stane apartma na sardiniji, pa mislim da divji svet od Splita naprej ni najbolj za tebe.

Utk ::

Jaz to že uporabljam, ampak ne najdem nič cenejšega od Hrvaške, vsaj ne do pol km od plaže.

Arctander ::

Korzika, severozahod, kamp cca. 300m od morja: http://www.camping-uparadisu.com/anglai...

V maju sva dala 16€ na noč (2 osebi + kombi). Cel cenik je tukaj: http://www.camping-uparadisu.com/campin...

Kamp je sredi divjine, žive duše okrog. Rabiš pa terenca, kombi ali SUV. Z navadnim avtom ne prideš, ker nasedeš. Do kampa in obale je 15km makadamske ceste, ki je namenoma ne vzdržujejo, da ne bi prihajalo preveč ljudi.

 Cesta do kampa

Cesta do kampa

krneki0001 ::

damjan1980 je izjavil:

Korzika ima kempe ob obali na celi vzhodni obali, na severu od Bastije do Porto Veccio na jugu. Na zahodni pa res niso ob obali.

@UTK, tako iz glave,kempi so od 20€ za 2 osebe z elektriko. Nekateri so več, najdeš tudi za manj.


S šotorom na strehi so 18€ na dan za 2 osebi, elektrika je pa skoraj povsod zastonj zraven.

Arctander je izjavil:

Kamp je sredi divjine, žive duše okrog. Rabiš pa terenca, kombi ali SUV. Z navadnim avtom ne prideš, ker nasedeš. Do kampa in obale je 15km makadamske ceste, ki je namenoma ne vzdržujejo, da ne bi prihajalo preveč ljudi.


Jaz vem za take kampe na hrvaškem, tudi tako poceni. Ampak so za 10 do 15 vozil max. Lastnik ima raje manj ljudi in manj zasluži, ampak se tem, ki tja pridejo ustrezno posveti. je pa tako da brez 4x4 vozila ne boš niti do kampa prišel.

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

krneki0001 je izjavil:


Jaz vem za take kampe na hrvaškem, tudi tako poceni. Ampak so za 10 do 15 vozil max. Lastnik ima raje manj ljudi in manj zasluži, ampak se tem, ki tja pridejo ustrezno posveti. je pa tako da brez 4x4 vozila ne boš niti do kampa prišel.


A lahko karkoli priporočiš od teh? Imam ustreznega terenca in radi imamo večerni mir (ter znamo preživet brez elektrike).

Miha 333 ::

Arctander je izjavil:

Korzika, severozahod, kamp cca. 300m od morja: http://www.camping-uparadisu.com/anglai...

V maju sva dala 16€ na noč (2 osebi + kombi). Cel cenik je tukaj: http://www.camping-uparadisu.com/campin...

Kamp je sredi divjine, žive duše okrog. Rabiš pa terenca, kombi ali SUV. Z navadnim avtom ne prideš, ker nasedeš. Do kampa in obale je 15km makadamske ceste, ki je namenoma ne vzdržujejo, da ne bi prihajalo preveč ljudi.

 Cesta do kampa

Cesta do kampa


Ob suhem se pride tudi z navadnim avtom, izogibat se moraš grbinam levo-desno, pa malo filinga je treba imet, kje bo šlo čez in kje ne. Gre pa počasi in te vsi terenci prehitevajo.

Drugače pa kamp nudi tudi transfer s svojim vozilom, na spletni strani kampa je urnik.

V kampu ni elektrike.

Plaža Saleccia je prečudivita, vendar je problem v sezoni, ker jo okupirajo ljudje s čolnov in jaht.

krneki0001 ::

ginekk je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Jaz vem za take kampe na hrvaškem, tudi tako poceni. Ampak so za 10 do 15 vozil max. Lastnik ima raje manj ljudi in manj zasluži, ampak se tem, ki tja pridejo ustrezno posveti. je pa tako da brez 4x4 vozila ne boš niti do kampa prišel.


A lahko karkoli priporočiš od teh? Imam ustreznega terenca in radi imamo večerni mir (ter znamo preživet brez elektrike).


Ob morju ali v notranjosti?

scipascapa ::

Hrvaka za to kar nudi, je občutno predraga, da ne omenjam njihovo cestnino. In potem nam jokajo ceno vinjete.

Utk ::

Arctander je izjavil:

Korzika, severozahod, kamp cca. 300m od morja: http://www.camping-uparadisu.com/anglai...

V maju sva dala 16€ na noč (2 osebi + kombi). Cel cenik je tukaj: http://www.camping-uparadisu.com/campin...

Kamp je sredi divjine, žive duše okrog. Rabiš pa terenca, kombi ali SUV. Z navadnim avtom ne prideš, ker nasedeš. Do kampa in obale je 15km makadamske ceste, ki je namenoma ne vzdržujejo, da ne bi prihajalo preveč ljudi.

 Cesta do kampa

Cesta do kampa


Bravo. En od tistih kampov za katerga sem takoj napisal, da ne bi sel niti ce bi bil zastonj.

slotechar ::

_pobesneli_ je izjavil:

Jaz na hrvaško ne grem več. Vsi moji sodelovci čakajo da grejo na hrvaško in boljšega niso še videli. Seveda ker niso bili še nikjer v življenju. Jaz grem vsako leto v drugo državo, ali pa vsaj na drug konec iste države. Lani me je navdušila španija, bil sem na costa brava. Cela plaža mivka, hoteli top z bazenom. Hrana super. 1k€ za 1 teden z letalom za dve osebi. Toliko smo dali na hrvaških otokih, s tem da amo mogli kuhat 3krat na dan, pa se vozit v tiste umazane markete po hrano. To zame ni dopust.


Costa brava je res vse to ampak ima pa tudi nekaj negativnih lastnosti kot so preveč vetrovni dnevi in razburkano morje s časa na čas.

Arctander ::

Utk je izjavil:

Arctander je izjavil:

Korzika, severozahod, kamp cca. 300m od morja: http://www.camping-uparadisu.com/anglai...

V maju sva dala 16€ na noč (2 osebi + kombi). Cel cenik je tukaj: http://www.camping-uparadisu.com/campin...

Kamp je sredi divjine, žive duše okrog. Rabiš pa terenca, kombi ali SUV. Z navadnim avtom ne prideš, ker nasedeš. Do kampa in obale je 15km makadamske ceste, ki je namenoma ne vzdržujejo, da ne bi prihajalo preveč ljudi.

 Cesta do kampa

Cesta do kampa


Bravo. En od tistih kampov za katerga sem takoj napisal, da ne bi sel niti ce bi bil zastonj.


Stvar okusa. Midva pa iščeva prav takšne kampe in ne bi niti zastonj šla nekam, kjer je kup betona ter polno folka in kričečega frocovja.

krho ::

Ko boš imel kričeče frocovje boš razmišljal drugače.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Tilen ::

PrimoZ_ je izjavil:


Sem pa gledal mobilne hiške ki so ponavadi v kakem gozdu in zares blizu obale, da ni treba novorenčka tovorit po soncu, se cene vrtijo 150EUR ali raje 200EUR in navzgor.


Res ne vem, eni bi celo mobilno hiško praktično na vodi za koliko, 50 EUR? Probaj jo sam postaviti za tak denar. Ne moreš primerjati mobilne hiške na vodi z apartmajem, ki je 700m od obale. Najprej preveri, kaj bi sploh rad in kakšen je tvoj doseg. Z minimalno plačo ne moreš v hiško za 200 EUR na noč.

Poglej tudi malo okrog sebe. Trg kapitala raste s pospeškom ( MSCI International World Index Price 1 YEAR CHANGE +16.37% ), prav tako imamo 5,3% gospodarsko rast. V kolikor ti tudi plača ne raste vsaj za toliko, boš veliko izgubljal proti ostalim in vse ti bo vedno dražje. Kapital bo imel vedno višjo ceno, ker bo vedno več takih z dovolj denarja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PrimoZ_ ::

Tilen je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:


Sem pa gledal mobilne hiške ki so ponavadi v kakem gozdu in zares blizu obale, da ni treba novorenčka tovorit po soncu, se cene vrtijo 150EUR ali raje 200EUR in navzgor.


Res ne vem, eni bi celo mobilno hiško praktično na vodi za koliko, 50 EUR? Probaj jo sam postaviti za tak denar. Ne moreš primerjati mobilne hiške na vodi z apartmajem, ki je 700m od obale. Najprej preveri, kaj bi sploh rad in kakšen je tvoj doseg. Z minimalno plačo ne moreš v hiško za 200 EUR na noč.

Poglej tudi malo okrog sebe. Trg kapitala raste s pospeškom ( MSCI International World Index Price 1 YEAR CHANGE +16.37% ), prav tako imamo 5,3% gospodarsko rast. V kolikor ti tudi plača ne raste vsaj za toliko, boš veliko izgubljal proti ostalim in vse ti bo vedno dražje. Kapital bo imel vedno višjo ceno, ker bo vedno več takih z dovolj denarja.


Ne skrbi za mojo plačo ;)
Vseeno pa ne mislim bit na voljo vsakemu da me striže kot se mu k*** dvigne.

Apartma je 70€, s tem da je lepo opremljen, star par let, ločena spalnica, dnevni prostor, prostorna terasa, ...
Mobilna hiška pa je malo bol fensi prikolica, vsaj taka je bila moja izkušnja cca. 5 let nazaj ko sem bil prvič. In takrat so bile tudi cene samo kakih 10% nad apartmaji.
No sedaj pa so očitno postale top trend in so cene šle v višave.

_pobesneli_ ::

slotechar je izjavil:

_pobesneli_ je izjavil:

Jaz na hrvaško ne grem več. Vsi moji sodelovci čakajo da grejo na hrvaško in boljšega niso še videli. Seveda ker niso bili še nikjer v življenju. Jaz grem vsako leto v drugo državo, ali pa vsaj na drug konec iste države. Lani me je navdušila španija, bil sem na costa brava. Cela plaža mivka, hoteli top z bazenom. Hrana super. 1k€ za 1 teden z letalom za dve osebi. Toliko smo dali na hrvaških otokih, s tem da amo mogli kuhat 3krat na dan, pa se vozit v tiste umazane markete po hrano. To zame ni dopust.


Costa brava je res vse to ampak ima pa tudi nekaj negativnih lastnosti kot so preveč vetrovni dnevi in razburkano morje s časa na čas.


Zadnji dan je bilo res malo razburkano, ma je pa s seboj prineslo res toplo vodo in sem užival v tistih valovih :)
Gregor

maco-maco ::

Te mobilne hiške pridejo prav za 1. maja ali krompirjeve počitnice - včasih dež, manj kot teden dni, ne da vsega klumpa jemat. Klima/gretje, tv, pomivalni stroj, terasa, ležalniki,2 do 3 spalnice, 1 do 2 kopalnici, valovi... cca 50€. Za poleti pa je šotor čist ok.
Kaj?

ohnowhy ::

Kako je vam fajn, resno mislim, da imate tako zmerne ljudi okoli sebe... Mi pa na silo rinemo v hotele (ker pač 8-O), po možnosti z nekimi kretenskimi zvezdicami in obnovljene, kakšno stotko na noč po osebi, ker, če ne, je katastrofa in zamera in kar vse zraven paše...

Na avion pa ne spraviš, ker da lahko dol pade (ker gor res še ni noben ostal) in je verjetnost za to 1:miljon ali koliko... No, mladino mogoče še, samo drugi pa nočejo zraven (tudi na prigovarjanje raznih trajnih suflerjev in suflerk), in to je potem začaran krog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

krneki0001 ::

krho je izjavil:

Ko boš imel kričeče frocovje boš razmišljal drugače.


Nope. Tudi mi iščemo vedno take kampe. Tudi s kričečim frocovjem.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6118399 (3490) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428428 (2059) Pithlit
»

Kampiranje, spanje v avtu ob obali, kje najceneje

Oddelek: Loža
176386 (5337) nejclp
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11215936 (11966) Goran's Blog
»

Poceni počitnice =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222280 (8381) shadeX

Več podobnih tem