» »

Microsoftov Surface Laptop se ne da odpreti

1
2
»

Jupito ::

Nekaj, nekaj, krožno gospodarstvo in trajnostni razvoj, bla, bla.

Kaj če bi jih začeli prodajati kar z rokom trajanja? Timer gor, pa je. Po izteku garancije je pač bolje, da se uporaba onemogoči. Tako ne bo nevarnosti, da crkne baterija ali kaj drugega in povzroči problem neukemu lastniku, se pravi samo še boljši user experience! :))
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

tikitoki ::

Meh, sem probal tipkovnicno odpreti in sem ugotovil, da je nemogoce, ne da se jo polomi. Sam je zelo verjetno ,da ne bom vec kupil nic od tega proizvajalca, ker se mi je zagabil.

nikolahodin ::

Spc je izjavil:

Mr.B je izjavil:

opeter je izjavil:

In to ljudje odobravajo?

Če bi pogledal, je edino kar se da tu menjati baterija, ostalo je lotano na plati.

Kaj pa če ti disk crkne / SSD ?
Ali pa bi mogoče rad dobil podatke iz diska/ssdja ampak ne moreš več bootat ? ker je BIOS / UEFI poškodovan ?



Pri takih laptopih moras obvezno imeti zunanji disk.

nikolahodin ::

stegy je izjavil:

Ljudje premalo gledajo na možnost enostavne zamenjave npr. baterije. Kriterij za moj zadnji telefon je bil tudi zamenljiva baterija, pa se je potem morje naprav zožilo na eno lužo ...


Kmalu bos moral gledati da ima telefon zamenljivo baterijo in rezo za spominsko kartico. To ti bo se bolj zozalo izbor mobilnih telefonov.

next3steps ::

Če je do baterije težko priti, še ne pomeni, da se je ne da zamenjati. Tudi cpu in ssd se verjetno da nadgraditi, le sila zahtevno je. Tudi na grafi se da nadgraditi VRAM, le serviserjov, ki so zmožni tega ni moč v Sloveniji našteti na prste ene černobilske roke.
Je pa lepilo res grda stvar za popravljt. Bomo morda delali custom ohišja?

Mr.B ::

Verjetno se ti potem ne splača kupovati tega, kao alternativno ohišje bs..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

poweroff ::

PaX_MaN je izjavil:

SSD in pomnilnik prispajkana

Stallman se obrača v grobu.

Spet laž???

Stallman je še živ.
sudo poweroff

Ribič ::

Unknown_001 je izjavil:

Bote pa spet mal pajčevino iz spajkalnikov pobrisali.

BGA čipi se ne dajo spajkati s spajkalnikom.
Vse ribe so mi pobegnile!

Vlayke ::

1. Za baterije v laptopih so garancije že dolgo, dolgo. V cenejših ponavadi eno leto (kot za laptop sam), v kakih poslovnih pa tudi tri leta. Primer
2. Menjanje komponent v napravah sicer ni nekaj, kar bo slehernik počel sam, vsekakor pa mu bo omogočilo izdatno podaljšati življensko dobo naprave, če jo bo lahko dal na servis in bodo tam zamenjali samo komponento, ki je odpovedala. Tudi če v avtu ne popravljaš sam zadev, pa verjetno ne boš pristal na to, da bi zamenjal cel avto, ko odpove menjalnik, ne?

Trendi tanjšanja naprav sicer zmenjšujejo sposobnost slehernika, da s svojim znanjem kaj postori. Ampak da pa bi na račun tega kar ostali brez možnosti dostopnega popravila individualih komponent, je nekaj za kar smo si potrošniki sami krivi, ker pustimo korporacijam, da nam vsiljujejo izdelke, kjer je to (nezmožnost menjave posameznih delov) nekaj normalnega.
Inženirji si bodo izmislili način, kako priti do novih rešitev zapiranja komponent, če jih bo kdo v to motiviral.

shintaro ::

Microsoft zakon !!! Fanboy

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BigWhale ()

fujtajksel ::

Vlayke je izjavil:

1. Za baterije v laptopih so garancije že dolgo, dolgo. V cenejših ponavadi eno leto (kot za laptop sam), v kakih poslovnih pa tudi tri leta. ...


To zna bit precej odvisno od modela in trgovca. Nedavno se je pojavil sindrom napihovanja baterij ploščatega tipa v kakšno leto starih Dell XPS 15 9550, kjer se izkaže da so garancijski pogoji in odzivi servisov po svetu precej različni. Včasih zamenjajo zastonj celo po izteku garancije, drugod trdijo da se baterije izrabijo in nočejo upoštevat niti pred iztekom enega leta. Podobne fore so znane tudi pri Applu, kakšen macbook je že tudi eksplodiral.

Garancija gor ali dol, po max kakih treh letih je baterija praviloma fuč in je precej nesprejemljivo če je mašina tako zlepljena skupaj da se ne da na razumen način odpret in jo zamenjat.

konspirator ::

--

nodrim ::

abyssus je izjavil:

Jaz sem zaenkrat še vedno na laptopu, bo pa naslednjič ziher kišta. Lahko pa povem, da baterijo dobro vzdržujem; baterijo redno jemljem iz prenosnika, tako da se le-ta ne polni neprestano in sedaj, po dobrih dveh letih, še baterija zaenkrat dobro zdrži. Ne upam si trdit, da enako, vem pa, da na drugem laptopu, kjer se to ni delalo, le-ta ne drži čisto nič več. Tako da, ne dovolit neprestanega polnjenja pa bo.


vse to delo in zafrkavanje zaradi ene baterije, ki jo po 2-3 letih pač kupiš novo? tudi, če je 200 EUR se splača ;)

Tomay ::

Imel sem že več primerov, ko se prenosnik ni hotel vklopiti in je bila edina rešitev da odstraniš baterijo. Potem zadeva čudežno začne delovati. Enako se dogaja tudi pri telefonih. Pri neostranjlivi bateriji pač čakaš, da se sprazni? :(
Voodoo 4Ever

Furbo ::

Ob tem so zapisali, da bi najraje ocenili z -1, če bi to le bilo mogoče.

Hja, očitno bo treba popraviti sitem točkovanja, verjetno ni noben pričakoval tak FURBAR, kot ga zna narediti MS.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

perci ::

A sam jst narobe vidm...al bi moral biti v naslovu te novice rodilnik? Grammar nazi I know.

PARTyZAN ::

Tomay: Ne, ne čakaš, da se sprazni. Imaš kombinacijo tipk, ki sproži reset.

technolog ::

perci je izjavil:

A sam jst narobe vidm...al bi moral biti v naslovu te novice rodilnik? Grammar nazi I know.


Jaka se ne da motiti. Mojca se ne da prepričati. Mojce se ne da prepričati.

da lahko pomeni tudi dovoli. Bolj slab gramar nazi si ti.

Zgodovina sprememb…

perci ::

čist možno, zato pa vprašam, ne trdim

AndrejO ::

technolog je izjavil:

perci je izjavil:

A sam jst narobe vidm...al bi moral biti v naslovu te novice rodilnik? Grammar nazi I know.


Jaka se ne da motiti. Mojca se ne da prepričati. Mojce se ne da prepričati.

da lahko pomeni tudi dovoli. Bolj slab gramar nazi si ti.

IMO sta oba stavka pravilna:
"Microsoftov Surface Laptop (osebek) se ne da odpreti."
in
"Microsoftovega Surface Laptopa (predmeta) se ne da odpreti." (osebek je implciten "mi").

Naslov pravi, da se "osebek v imenovalniku" ne pusti odpreti, mislim, da je možno napisati tudi, da "predmeta v rodilniku" ni možno odpreti (osebek, ki odpira je impliciran in ne posebej opisan "mi").

Če sta obe obliki slovnično pravilni, potem je razlika samo v stilu. Kaj je pa stilsko bolj pravilno, pa naj pove kakšen večji grammar nazi od mene.

(sedaj pa nazaj na temo ...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Looooooka ::

Torej namesto, da bi kot pri tablicah za 4 evre kupil baterijo in jo zamenjal sam(baterije ponavadi prve crknejo) bo po izteku garancije odgovor kaj?
Kupite novega oziroma...vam g apošljemo na popravilo, kjer bo cena par 100 eurov oziroma odgovor, da se teh zadev več ne popravlja?
*awesome*

BivšiUser2 ::

Bo treba najti način, kako sfentat napravo pred iztekom garancije brez, da bi se ugotovilo, da smo krivi mi. Če so oni taki p+++ci bomo mi tudi.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft predstavil osvežitve družine Surface, vključno z novimi slušalkami in Andro

Oddelek: Novice / Ostale najave
2411839 (9948) Mavrik
»

Evropski parlament za izdelke z daljšo življenjsko dobo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
20271226 (65856) nurmaln
»

Microsoftov Surface Laptop se ne da odpreti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
7121381 (16829) BivšiUser2
»

Microsoft predstavil Surface Laptop in Windows 10 S

Oddelek: Novice / Windows Mobile
187301 (1719) mtosev

Več podobnih tem