» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
374 / 976
»»

punisher10 ::

Mato989 je izjavil:

punisher10 je izjavil:

@Mato: RPX brez panike še hold (do 15.ga)? tudi če je padel nekaj in tam okol 65-70 USD plava?


Jaz HODLAM :)


dobro :) mater upam da gre res na 1 EUR, da pokasiram enga minimalca RS :)

krenpac ::

Dragonchain bi znal tut še fajn poleteti. Sem ga sicer kupoval, ko je bil pol cenejši ampak ga še vedno priporočam. Ga je ravno še Suppoman omenil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krenpac ()

PrihajaNodi ::

A nimata dbc, rpx malo veliko kovancev da bi res prisla na 2+? Pocen bi bilo ce bi bila 0.0x.

Zgodovina sprememb…

slotechar ::

juroz je izjavil:

firbec je izjavil:

ko imaš enkrat evre na Livecoin, jih lahko premečeš na Kucoin ali drugo borzo ter začneš trgovat, če tam še nimaš potrjene verifikacije, al spet čakaš ?


Na binance ali kucoin takoj ko se registriraš lahko nakažeš sredstva in trguješ. za začetek ni treba nobene verifikacije.

Binance ima po novem vsak dan omejeno stevilo novih prijav.

cungalungaa ::

PrihajaNodi je izjavil:

A nimata dbc, rpx malo veliko kovancev da bi res prisla na 2+? Pocen bi bilo ce bi bila 0.0x.


kripl jih ma tud zlo velik :D

PrihajaNodi ::

cungalungaa je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

A nimata dbc, rpx malo veliko kovancev da bi res prisla na 2+? Pocen bi bilo ce bi bila 0.0x.


kripl jih ma tud zlo velik :D


Ne mores z njim tega primerjat. Kripl je dobr za preposiljanje, je poznan in na vseh borzah.

Gemblerka ::

rađo je izjavil:

Iščem nasvet.
Holdam LTC že kar nekaj časa in se mi skos giblje +/- 10% od nakupne vrednosti. Je smiselno še držati zadevo ali bi raje prodal in kupil kakšnega drugega. Že zaradi tega ker pri litecoinu neke realne rasti tudi ne pričakujem, medtem ko lahko ulovim razne večkratnike vložka na shitcoinih/ICOtih


Seveda v longterm portfoliu pa se bo najdlo mesto za ltc

Sicer pa še kdo izmed vas holda SHIFT ?


Jaz. Po 31. januarju bo ta kovanec poletel, sploh glede na market cap in to da šele zdaj začenjajo marketinško aktivnost.

ttommy ::

Nisem gledal vseh postov, če ste že debatirali o tem:


Najbrž se tudi najdejo osli, ki veselo vnesejo podatke....
Gamer

kiFni ::

To glede obdavčitve. A pol mi bojo tud zaračunal ko bom prodal višek kun ki mi bojo ostale konec poletja?

jerry2 ::

Tarzan je izjavil:

alkor je izjavil:

Zivjo

Se eno vprasanje glede davkov; malo dvoumno je napisano:

"Če samostojni podjetnik v okviru svoje dejavnosti trguje s kriptovaluto ali bitcoine pridobiva z rudarjenjem, se bo tako ustvarjen dobiček obdavčil po določilih obdavčitve dohodka iz dejavnosti."

Kakor sam razumem mora biti dejavnost- trgovanje s kriptovalutami sp prijavljena, ce zelis to opravljati v okviru sp- ja?

Ce pa se s tem ukvarjas kot fizicna oseba, ki ima hkrati se sp iz druge dejavnosti, ti ne morejo kar usekati davka, za npr slikopleskarstvo sp?

Hvala

Lp


Če si slikopleskar, keramičar ali kmet, potem tvoje trgovanje s kriptovalutami lahko opravljaš kot fizična oseba. Prijaviš in je to to. Če pa zadevo opravljaš preko s.p. potem je to druga zgodba, potem plačaš davek na trgovanje s kriptovalutami in ne na slikopleskarska dela, ampak v okviru pravnega subjekta. Če vlagaš svoj denar (pri s.p. je načeloma to sicer malo mutno in se bi mogoče raje pozanimal na FURSu), potem pač trguješ kot fizična oseba.

Rudarjenje je drugo, to je obdavčeno kar konkretno v obeh primerih, nisi pa tudi upravičen do oprostitve DDV v primeru nakupa opreme preko podjetja, četudi se le to ukvarja z rudarjenjem kriptovalut. Edini plus verjetno, ki ga vidim je firma mogoče z naslova stroškov električne energije, poslovnega prostora in podobno. To ti davek od dobička zniža in bi pri kakem večjem rudniku znalo biti že kar konkreten razlog za opravljanje dejavnosti.


Mene pa zanima, katera dejavnost mora pisati v registru podjetnika, da se trgovanje šteje v dejavnost? Ker dejavnosti rudarjenja kriptovalut ni med dejavnostmi.

Ker če sem jaz s.p. ali potem ne morem trgovati kot fizična oseba, ker tudi fizična oseba sem in trgoval bi v prostem času, ne v okviru dejavnosti. Kaj pravzaprav pomeni v tem primeru "okvir dejavnosti"?

Hvala
tom & jerry

Gregor P ::

Mato989 je izjavil:


Gregor P je izjavil:

Pri NEBL je sedaj le še vprašanje pri kateri ceni izstopiti?!? Moj maksimalni pohlep je nekje okoli 108 USD, kar je več je pa že HODL teritorij:D


108€ pa maš dobro ceno:)


... sicer je v USD, ampak ok trenutno je res šele pri 55,- 8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

49106 ::

boro10 je izjavil:

firbec je izjavil:

_ally_ je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

b-marko je izjavil:

Vidim, da gre enim ze prav dobro le tako naprej! :) jaz pa zamujam lepe priloznosti, ker mi se kr po 3eh tednih niso potrdili racun na bitstampu :( kaksen predlog kam nalozit denar, ki je primerljiv z bitstamp ali se boljsi in da ni treba tako dolgo cakat in majo nizek fee? Hvala vsem dobrim dusam za odgovor :)

BITREX, KUCOIN

Bittrex ima (žal) zaprte registracije

Podoben problem, kot b-marko. na Kucoin si ne morem nakazat preko SEPA ? Ali pač ?


Ne, ne moreš, nakazati si moraš kovance iz druge borze.
Kot že večkrat v temi omenjeno, samo nekatere borze sprejemajo TRR. Menjalnice ne



Menjalnica ali borza!

An exchange, or bourse /bʊərs/ also known as a trading exchange or trading venue, is an organized market where (especially) tradable securities, commodities, foreign exchange, futures, and options contracts are sold and bought.

PrihajaNodi ::

Nekaj se premika na music kojnu...

CleanPower ::

ma kdo invajt za Kucoin?

PrihajaNodi ::

Vazelin prodaja8-)majckeni znaki za polet.

Zgodovina sprememb…

Dtrader ::

CleanPower je izjavil:

ma kdo invajt za Kucoin?

Evo... https://www.kucoin.com/#/?r=1wvch&#5900...

qwdl ::

Tarzan ::

Hehe, aja, obstaja še kdo ki nima kucoina :)

Po moje je zdaj čas, da enkrat začne rast KCS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

iggy ::

CleanPower je izjavil:

ma kdo invajt za Kucoin?

Imam se rabis
Hey, you're fat!

CleanPower ::

Dost invajtov.

quietpanda ::

jerry2 je izjavil:


Ker če sem jaz s.p. ali potem ne morem trgovati kot fizična oseba, ker tudi fizična oseba sem in trgoval bi v prostem času, ne v okviru dejavnosti. Kaj pravzaprav pomeni v tem primeru "okvir dejavnosti"?

To tudi mene zanima, ampak na FURSu vsak svetovalec pove drugače. Tu ti pa sigurno ne bodo znali odgovoriti.
Sama se grem taktiko "bo že ko/če bo". Sem pa tudi šla na plačan posvet z davčnim svetovalcem, ki mi ni znal pomagati glede prijave davkov od dobička z interneta izven okvira dejavnosti, če imaš SP. Nimajo pojma v glavnem. Pričakuj, da te bodo na koncu vseeno nategnili.

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

A nimata dbc, rpx malo veliko kovancev da bi res prisla na 2+? Pocen bi bilo ce bi bila 0.0x.


za DBC nisem gledal, ampak RPX jih ima v obtoku 500mil... kar ni neka pretirana cifra... in dokler ne bo veni app ki bo trošil žetone se ne odklene noben več... tako da ja... tudi na market capu je na 107 mestu... in glede na to da ima Red Pulse tudi annoual profit in vse, ne vidim večjega razloga zakaj RPX ne bi zmogel dosežt 1€ ali več... je pa res, da karkoli nad 2€ so pa sanje :) (zaenkrat)

quietpanda je izjavil:

jerry2 je izjavil:


Ker če sem jaz s.p. ali potem ne morem trgovati kot fizična oseba, ker tudi fizična oseba sem in trgoval bi v prostem času, ne v okviru dejavnosti. Kaj pravzaprav pomeni v tem primeru "okvir dejavnosti"?

To tudi mene zanima, ampak na FURSu vsak svetovalec pove drugače. Tu ti pa sigurno ne bodo znali odgovoriti.
Sama se grem taktiko "bo že ko/če bo". Sem pa tudi šla na plačan posvet z davčnim svetovalcem, ki mi ni znal pomagati glede prijave davkov od dobička z interneta izven okvira dejavnosti, če imaš SP. Nimajo pojma v glavnem. Pričakuj, da te bodo na koncu vseeno nategnili.


Nikogar ne bodo nategnili, ker bo FURS moral počasi razložit kaj je ukvarjanje z dejavnostjo!

Če jaz kupim NEBLe 3x po nekaj, in pol prodam v enem čez 6 mesecev je to dejavnost? Ali pa če kupim vsak dan drugi kovanec prodam pa tretjega in tistega nikoli več... itd... kaj če je to hobi zadeva... kaj pa eni ki kupujejo znamke in preprodajajo? ali pa karte ko smo cele dneve zbirali pa preprodajali... pa noben ni plačeval davkov.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

DeeJay ::

Iconomi $5.12

PrihajaNodi ::

Rpx je zamujen vlak. Isce se Zcl & neblo kojne.

firbec ::

slotechar je izjavil:

juroz je izjavil:

firbec je izjavil:

ko imaš enkrat evre na Livecoin, jih lahko premečeš na Kucoin ali drugo borzo ter začneš trgovat, če tam še nimaš potrjene verifikacije, al spet čakaš ?


Na binance ali kucoin takoj ko se registriraš lahko nakažeš sredstva in trguješ. za začetek ni treba nobene verifikacije.

Binance ima po novem vsak dan omejeno stevilo novih prijav.

kako na kucoin nakažem ? iz Vise gre direct gor ? Nikjer ne najdem kako ?

krefi ::

za neblo se pricakuje da bo zrastu nad 60$ ?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Mato989 ::

krefi je izjavil:

za neblo se pricakuje da bo zrastu nad 60$ ?


Valda, prej ali slej bo tam okol 100$... tam se bo pa orenk upočasnilo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

aerie ::

Ima še kdo invajt za kucoin.com?

Mato989 ::

v podpisih so inviti

Nehajte prosit za spam!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

quietpanda ::

Mato989 je izjavil:


Nikogar ne bodo nategnili, ker bo FURS moral počasi razložit kaj je ukvarjanje z dejavnostjo!

Če jaz kupim NEBLe 3x po nekaj, in pol prodam v enem čez 6 mesecev je to dejavnost? Ali pa če kupim vsak dan drugi kovanec prodam pa tretjega in tistega nikoli več... itd... kaj če je to hobi zadeva... kaj pa eni ki kupujejo znamke in preprodajajo? ali pa karte ko smo cele dneve zbirali pa preprodajali... pa noben ni plačeval davkov.


Aha, FURS bo lepo razložil in določil, da je izključno trgovanje s kripto - dejavnost, znamke in karte pa ne, pa te pozval, da plačaš davek. Zdaj če je to nategovanje ali ne, se pa vsak pri sebi lahko odloči. :)

Seveda upam, da se to ne bo zgodilo, ampak realno gledano se državna blagajne ne bo odpovedovala zastonj denarju, če lahko problem reši samo z izdajo enega novega zakona.

Saso123 ::

Živjo
sem nov v cripto "svetu" in čakam že 2 tedna na potrditev bitstamp računa, pa sem včeraj iskal alternative in našel coinbase, na katerega sem sem lahko prijavil in tudi z osebnim dokumentom verificiral (glej, da slikaš postrani, da se na prvi strani vidi številka dokumenta), naložil denar direkt iz kartice (Visa, imajo tudi master card), kupil criptovaluto in nato prenesel denar na Kucoin kjer sem kupil še druge valute...

Če komu ta info pomaga, se prijavi na coinbase preko tega linka:
https://www.coinbase.com/join/5a53a99dd...
in na kucoin:
https://www.kucoin.com/#/?r=7Qx1Rh

aerie ::

Mato989 je izjavil:

v podpisih so inviti

Nehajte prosit za spam!

Podpise imam izklopljene. Sej je 99% teme spam ;)

Saso123 ::

firbec je izjavil:

slotechar je izjavil:

juroz je izjavil:

firbec je izjavil:

ko imaš enkrat evre na Livecoin, jih lahko premečeš na Kucoin ali drugo borzo ter začneš trgovat, če tam še nimaš potrjene verifikacije, al spet čakaš ?


Na binance ali kucoin takoj ko se registriraš lahko nakažeš sredstva in trguješ. za začetek ni treba nobene verifikacije.

Binance ima po novem vsak dan omejeno stevilo novih prijav.

kako na kucoin nakažem ? iz Vise gre direct gor ? Nikjer ne najdem kako ?


naredi si account na coinbase, kjer sprejme viso, nato prenesi na kucoin:
če si za, uporabi moj invite:
https://www.coinbase.com/join/5a53a99dd...
https://www.kucoin.com/#/?r=7Qx1Rh

Horejšio ::

Men je ful smešno, ko grem gledat Team od nekega projekta, ki ga načrtno pumpajo. Kr neki je večinoma. En primer: UBQ ma pool sexy pa hodl pool. Umiram :)

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

quietpanda je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Nikogar ne bodo nategnili, ker bo FURS moral počasi razložit kaj je ukvarjanje z dejavnostjo!

Če jaz kupim NEBLe 3x po nekaj, in pol prodam v enem čez 6 mesecev je to dejavnost? Ali pa če kupim vsak dan drugi kovanec prodam pa tretjega in tistega nikoli več... itd... kaj če je to hobi zadeva... kaj pa eni ki kupujejo znamke in preprodajajo? ali pa karte ko smo cele dneve zbirali pa preprodajali... pa noben ni plačeval davkov.


Aha, FURS bo lepo razložil in določil, da je izključno trgovanje s kripto - dejavnost, znamke in karte pa ne, pa te pozval, da plačaš davek. Zdaj če je to nategovanje ali ne, se pa vsak pri sebi lahko odloči. :)

Seveda upam, da se to ne bo zgodilo, ampak realno gledano se državna blagajne ne bo odpovedovala zastonj denarju, če lahko problem reši samo z izdajo enega novega zakona.


Ja ampak FURS ni dal nobene meje kdaj je nekaj dejavnost in kdaj ne... so to 3je tradi, 5? 25, 100? Mora bit na istem kovancu, ali na isti skupini... skratka relativnosti je toliko da te prime na WC...

To da je nekaj dejavnost je prosto po prešerenski oceni nesposobnega FURSovega delavca kot kaže, ker jaz nikjer ne vidim kdaj je nekaj dejavnost in kdaj ne, v nekih OPRIJEMLJIVIH številkah.

Torje če jaz kupim jutri dolarje, jih pojutrijšnjem prodam je to tudi dejavnost? Kdo je plačal davek od tega ker je to ponovil 3x :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

quietpanda ::

Mato989 je izjavil:

quietpanda je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Nikogar ne bodo nategnili, ker bo FURS moral počasi razložit kaj je ukvarjanje z dejavnostjo!

Če jaz kupim NEBLe 3x po nekaj, in pol prodam v enem čez 6 mesecev je to dejavnost? Ali pa če kupim vsak dan drugi kovanec prodam pa tretjega in tistega nikoli več... itd... kaj če je to hobi zadeva... kaj pa eni ki kupujejo znamke in preprodajajo? ali pa karte ko smo cele dneve zbirali pa preprodajali... pa noben ni plačeval davkov.


Aha, FURS bo lepo razložil in določil, da je izključno trgovanje s kripto - dejavnost, znamke in karte pa ne, pa te pozval, da plačaš davek. Zdaj če je to nategovanje ali ne, se pa vsak pri sebi lahko odloči. :)

Seveda upam, da se to ne bo zgodilo, ampak realno gledano se državna blagajne ne bo odpovedovala zastonj denarju, če lahko problem reši samo z izdajo enega novega zakona.


Ja ampak FURS ni dal nobene meje kdaj je nekaj dejavnost in kdaj ne... so to 3je tradi, 5? 25, 100? Mora bit na istem kovancu, ali na isti skupini... skratka relativnosti je toliko da te prime na WC...

To da je nekaj dejavnost je prosto po prešerenski oceni nesposobnega FURSovega delavca kot kaže, ker jaz nikjer ne vidim kdaj je nekaj dejavnost in kdaj ne, v nekih OPRIJEMLJIVIH številkah.

Seveda, se strinjam. Saj o tem govorim, da trenutno ni odgovora. Sploh. Lahko pa ga naredijo en dva tri z izdajo zakona.

Pri originalnem vprašanju se je šlo za to, ali oseba, ki ima SP, lahko sploh trejda kot fizična oseba, ali pa avtomatično mora šteti to kot dejavnost, tudi če kupi kripto samo enkrat. Jaz tega odgovora ne na FURSu ne pri davčnem svetovalcu nisem našla za zdaj.

Goran's Blog ::

Mnenja glede Stellar-a in Siacoina katera sta čisto drugačna med seboj, oba projekta sta mi všeč v ozadju vendar ne vem koliko bi lahko dejansko projekta "zrasla".

jerry2 ::

quietpanda je izjavil:

jerry2 je izjavil:


Ker če sem jaz s.p. ali potem ne morem trgovati kot fizična oseba, ker tudi fizična oseba sem in trgoval bi v prostem času, ne v okviru dejavnosti. Kaj pravzaprav pomeni v tem primeru "okvir dejavnosti"?

To tudi mene zanima, ampak na FURSu vsak svetovalec pove drugače. Tu ti pa sigurno ne bodo znali odgovoriti.
Sama se grem taktiko "bo že ko/če bo". Sem pa tudi šla na plačan posvet z davčnim svetovalcem, ki mi ni znal pomagati glede prijave davkov od dobička z interneta izven okvira dejavnosti, če imaš SP. Nimajo pojma v glavnem. Pričakuj, da te bodo na koncu vseeno nategnili.


Hm, ja. Ampak če si denar nakažen nazaj na banko (treba je na isto od koder sem si nakazal gor denar na exchange), ali moram to prijaviti ali kako? Ali me bodo klicali da obrazložim, od kod mi denar? Jaz v dejavnosti nimam nobene dejavnosti pod točko 66.x ali koliko je (finančni trgi in z njimi povezana dejavnost).

Mi je potem žal da nisem preko punce dal denar gor, ona je pa zaposlena, torej ne bi bilo problema, pa resnici na ljubo sva imela oba dostop do računa in sva oba "trgovala" vsak po svoji presoji pač. Trajalo je pa en mesec, pač ko imaš čas pogledaš in reagiraš.

A to moram v dohodninsko napoved potem dati, ali pač trdim, da sem trgoval kot fizična oseba? Ali kaj moram narediti? S tem da je šlo čez leto, ravno ve se kaj je bilo od letos in kaj od lani, zdaj vse pada in sva zaključila s to "igro", prenevarna špekulacija je ta trg.
tom & jerry

velikan ::

firbec je izjavil:


kako na kucoin nakažem ? iz Vise gre direct gor ? Nikjer ne najdem kako ?


samo kovance lahko nakažeš...
https://www.kucoin.com/#/?r=1he8b

firbec ::

Saso123 je izjavil:


naredi si account na coinbase, kjer sprejme viso, nato prenesi na kucoin:
če si za, uporabi moj invite:
https://www.coinbase.com/join/5a53a99dd...
https://www.kucoin.com/#/?r=7Qx1Rh

kolko pa je približno provizije pri nakazilu
1 VISA/Coinbase ?
2 Conibase/Kucoin ?

jerry2 ::

Ja zanimalo me je ker sem s.p., samo trgoval sem kot fizična oseba in nakazano je bilo iz računa fizične osebe in tudi na exchangu mislim da sem moral klikniti da trgujem kot fizična oseba, kot s.p. ali pravna hočejo ful enih podatkov da te registrirajo itd itd...

Nisem pa vedel da je celo to vprašljivo, če si fizična oseba... Da lahko vseeno rečejo, da je to tvoja dejavnost.
tom & jerry

janig ::

Mato989 je izjavil:


Torje če jaz kupim jutri dolarje, jih pojutrijšnjem prodam je to tudi dejavnost? Kdo je plačal davek od tega ker je to ponovil 3x :)

Zadeva je enostavna:
1. FURS bo ugotovil, da sluzite miljone s kripto trejdanje in bi rad pristavil svoj loncek
2. Zakonodaja se spremeni - kripto tokeni niso vec valute ampak property. Evo v USA
3. Placalo se bo davek na kapitalski dobicek

gstevanic() ::

Pozdravljeni,

Kakšno mnenje imate o COSS? Ali je za pričakovati da bo vrednost kovanca dosegla vrednost KCS ali pa BNB?

jerry2 ::

janig je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Torje če jaz kupim jutri dolarje, jih pojutrijšnjem prodam je to tudi dejavnost? Kdo je plačal davek od tega ker je to ponovil 3x :)

Zadeva je enostavna:
1. FURS bo ugotovil, da sluzite miljone s kripto trejdanje in bi rad pristavil svoj loncek
2. Zakonodaja se spremeni - kripto tokeni niso vec valute ampak property. Evo v USA
3. Placalo se bo davek na kapitalski dobicek


Torej če si lani zaslužil in nakazal denar iz exchanga letos, kam se to potem šteje? Vrednost pa itak niha kot nora gor in dol...
tom & jerry

Gemblerka ::

janig ::

jerry2 je izjavil:

janig je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Torje če jaz kupim jutri dolarje, jih pojutrijšnjem prodam je to tudi dejavnost? Kdo je plačal davek od tega ker je to ponovil 3x :)

Zadeva je enostavna:
1. FURS bo ugotovil, da sluzite miljone s kripto trejdanje in bi rad pristavil svoj loncek
2. Zakonodaja se spremeni - kripto tokeni niso vec valute ampak property. Evo v USA
3. Placalo se bo davek na kapitalski dobicek


Torej če si lani zaslužil in nakazal denar iz exchanga letos, kam se to potem šteje? Vrednost pa itak niha kot nora gor in dol...

Kupil si BTC za 1000$, zdaj si ga prodal za 15.000$. Placas davek na 14.000$
Ampak v SLO tega ni...
EDIT: sem slabo prebral. Ali si imel denar na exchangu ali si ga nakazal na TRR nima veze. Vazno je kaksen dobicek si naredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janig ()

PrihajaNodi ::

gstevanic() je izjavil:

Pozdravljeni,

Kakšno mnenje imate o COSS? Ali je za pričakovati da bo vrednost kovanca dosegla vrednost KCS ali pa BNB?


Ni slabo, samo kupi ce mas sanso. Mas se evre tu.

jerry2 ::

janig je izjavil:

jerry2 je izjavil:

janig je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Torje če jaz kupim jutri dolarje, jih pojutrijšnjem prodam je to tudi dejavnost? Kdo je plačal davek od tega ker je to ponovil 3x :)

Zadeva je enostavna:
1. FURS bo ugotovil, da sluzite miljone s kripto trejdanje in bi rad pristavil svoj loncek
2. Zakonodaja se spremeni - kripto tokeni niso vec valute ampak property. Evo v USA
3. Placalo se bo davek na kapitalski dobicek


Torej če si lani zaslužil in nakazal denar iz exchanga letos, kam se to potem šteje? Vrednost pa itak niha kot nora gor in dol...

Kupil si BTC za 1000$, zdaj si ga prodal za 15.000$. Placas davek na 14.000$
Ampak v SLO tega ni...


Hehe, I wish, da bi bil imel ta primer ;-)
tom & jerry

Saso123 ::

firbec je izjavil:

Saso123 je izjavil:


naredi si account na coinbase, kjer sprejme viso, nato prenesi na kucoin:
če si za, uporabi moj invite:
https://www.coinbase.com/join/5a53a99dd...
https://www.kucoin.com/#/?r=7Qx1Rh

kolko pa je približno provizije pri nakazilu
1 VISA/Coinbase ?
2 Conibase/Kucoin ?


1. Visa/Coinbase je cca 3,8% (ni mal, ampak če ni druge opcije ... ),
2. Coinbase/Kucoin pa cca 0,38%

PrihajaNodi ::

gstevanic() je izjavil:

Pozdravljeni,

Kakšno mnenje imate o COSS? Ali je za pričakovati da bo vrednost kovanca dosegla vrednost KCS ali pa BNB?



Hvala za tole. Jih bom nabavil za kakšnega jurja usd:)
««
374 / 976
»»