» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
253 / 976
»»

Mani ::

Vazelin je izjavil:

a misliš da je ok cas za nakup Neo?


to tudi mene zanima
Pomagajmo si med samo :)
KUCOIN Exchange: https://www.kucoin.com/#/?r=1bf2f
BINANCE Exchange: https://www.binance.com/?ref=16629068

Vazelin ::

 ha

ha


:D:D

4knative ::

Evo, tudi sam dal čuka v Neo. Če bo res plačilno sredstvo na Alibabi bo super. Kaj še kupit?

Baja ::

boolsheat je izjavil:

Poleg tega, če ga kitajska posvoji, ga zahodni svet sigurno ne bo.


eh, ni panike, kitajci nas bodo tak vse posvojili ;P

D3m0r4l1z3d ::

Slovenija kripto, ja, Kitajska pa je cel kripto svet.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

alkor ::

Zivjo

Se eno vprasanje glede davkov; malo dvoumno je napisano:

"Če samostojni podjetnik v okviru svoje dejavnosti trguje s kriptovaluto ali bitcoine pridobiva z rudarjenjem, se bo tako ustvarjen dobiček obdavčil po določilih obdavčitve dohodka iz dejavnosti."

Kakor sam razumem mora biti dejavnost- trgovanje s kriptovalutami sp prijavljena, ce zelis to opravljati v okviru sp- ja?

Ce pa se s tem ukvarjas kot fizicna oseba, ki ima hkrati se sp iz druge dejavnosti, ti ne morejo kar usekati davka, za npr slikopleskarstvo sp?

Hvala

Lp
LP, a

gruntfürmich ::

krneki0001 je izjavil:

Sem pa zaje*al pri ripplih...
a nismo vsi?:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DeeJay ::

ICX.

Tarzan ::

alkor je izjavil:

Zivjo

Se eno vprasanje glede davkov; malo dvoumno je napisano:

"Če samostojni podjetnik v okviru svoje dejavnosti trguje s kriptovaluto ali bitcoine pridobiva z rudarjenjem, se bo tako ustvarjen dobiček obdavčil po določilih obdavčitve dohodka iz dejavnosti."

Kakor sam razumem mora biti dejavnost- trgovanje s kriptovalutami sp prijavljena, ce zelis to opravljati v okviru sp- ja?

Ce pa se s tem ukvarjas kot fizicna oseba, ki ima hkrati se sp iz druge dejavnosti, ti ne morejo kar usekati davka, za npr slikopleskarstvo sp?

Hvala

Lp


Če si slikopleskar, keramičar ali kmet, potem tvoje trgovanje s kriptovalutami lahko opravljaš kot fizična oseba. Prijaviš in je to to. Če pa zadevo opravljaš preko s.p. potem je to druga zgodba, potem plačaš davek na trgovanje s kriptovalutami in ne na slikopleskarska dela, ampak v okviru pravnega subjekta. Če vlagaš svoj denar (pri s.p. je načeloma to sicer malo mutno in se bi mogoče raje pozanimal na FURSu), potem pač trguješ kot fizična oseba.

Rudarjenje je drugo, to je obdavčeno kar konkretno v obeh primerih, nisi pa tudi upravičen do oprostitve DDV v primeru nakupa opreme preko podjetja, četudi se le to ukvarja z rudarjenjem kriptovalut. Edini plus verjetno, ki ga vidim je firma mogoče z naslova stroškov električne energije, poslovnega prostora in podobno. To ti davek od dobička zniža in bi pri kakem večjem rudniku znalo biti že kar konkreten razlog za opravljanje dejavnosti.

D3m0r4l1z3d ::

gruntfürmich je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Sem pa zaje*al pri ripplih...
a nismo vsi?:D

Yes, indeed. Jaz paše s NXT, sicer le 711 kom, ampak iz 35usd bi naredil 1400usd pred kratkim je bil 2 usd. nimaš kaj. Prošla baba s kolačima. podobno s Stellar, 1108 kom sem jih imel in iz 0,04 na 0,17 prodal, lahko bi pa 0,26.

Živeli BTC bagholderji, ki to niso po definiciji.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

kvadro1 ::

Imam 100 NEOTOV na bittrexu. Če prenesem v Binance dobim 100 x GAS (dividende)?

sumi666 ::

kvadro1 je izjavil:

Imam 100 NEOTOV na bittrexu. Če prenesem v Binance dobim 100 x GAS (dividende)?

Tako preprosto pa ni to ...
https://neotogas.com/
tukaj si izračunaj ...jaz imam cca 50 neo v denanici ... pa sem po cca 5 mececih dobil 1 gas ...

krneki0001 ::

kvadro1 je izjavil:

Imam 100 NEOTOV na bittrexu. Če prenesem v Binance dobim 100 x GAS (dividende)?


Ne, dobiš del po izračunu:
1000 x "sum of daily NEO position"/"users of neo"

za 100 neotov si dobil 1. decembra 0.6 GAS.

Zgodovina sprememb…

kvadro1 ::

NEO, aha ... vidm da ni nek presežek, da bi moral spreminjat borzo.
Hvala za pojasnilo.

OracleDev ::

če mate NEO na bittrexu ne dobivate GASa

kiFni ::

Ali boste menjali alte v btc zaradi segwit2x...?

Baja ::

just another scam fork

Auba ::

Briljantna poteza, da sem šel v ICON ponoči. Tole mislim hodlat vsaj do 50$. To bi bila kr penzija materjal. Se pa tepem po glavi da nisem kupil že prej oo 1100sats
Živjo :)

D3m0r4l1z3d ::

do kje gre btc, dno?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

4knative ::

Eni pravijo okoli 8000 usd. Če pa se tisti 1%, ki ima v lasti 99% kovancev zmeni pa lahko gre tudi na reset oz. 0.003 usd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

Gonzaless ::

Jaz osebno sem pred 3mi dnevi (ko sem dobil info) prodal vse BTC-je, kupujem okrog 9k bom vido kak se bo kaj gibalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gonzaless ()

hovti980 ::

Nabavil RPX za 0,5 ETH

Blazz ::

4knative je izjavil:

Evo, tudi sam dal čuka v Neo. Če bo res plačilno sredstvo na Alibabi bo super. Kaj še kupit?


dvomim da bo plačilno sredstvo, dokler zadeva niha lahko dnevno 20-50%. Alibaba ne da fundov prodajalcu (vsaj aliexpress ne) dokler roba ni deliverana. to je pa komot lohk 1 mesec ali 2, tacajt pa vsi vemo kva se s ceno kojna lohk zgodi.

kiFni ::

In kakšen je info?

gruntfürmich ::

Gonzaless je izjavil:

Jaz osebno sem pred 3mi dnevi (ko sem dobil info) prodal vse BTC-je, kupujem okrog 9k bom vido kak se bo kaj gibalo.
škoda da nisi dobil info 11 dni nazaj...

Auba je izjavil:

Briljantna poteza, da sem šel v ICON ponoči. Tole mislim hodlat vsaj do 50$...

50$ skupne vrednosti tvojih icon?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

kam pa gre NXT, čau čau?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Jaso ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

kam pa gre NXT, čau čau?


Jst pa tik pred padcem dokupu zaradi ignisa...
Na bittrexu je bil narejen snapshoot, takoj za tem pa ravna crta navzdol... upam da se pobere

zdele je taprav čas za nakup nxt... kdor bo tole izkoristu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jaso ()

Baja ::

ne bo se. isto se je zgodilo pri ardorju

krneki0001 ::

Mislim da je večina altov naredila svoje za letos. Hype, pump, sedaj pa dump do začetnega stanja. In nekateri z dobičkom v novo leto, ostali pa z izgubo.

alkor ::

@tarzan

Tole me zanima: ( kaj to pomeni, da ne glede katero dejavnost ima sp reg. , ali so vsi sp avt. obdavceni....ni mozno)

Trgovanje - kupovanje in prodaja kriptovalut

Pri trgovanju s kriptovalutami gre za kupovanje in prodajo. Le-ta se izvaja v menjalnicah oziroma borzah. Kriptovalute so podvržene nihanju, zato lahko prihaja do velikih razlik med prodajno in nakupno vrednostjo. Obdavčitev je različna glede na vrsto davčnega zavezanca.

FIZIČNA OSEBA: Dohodki fizične osebe, ki izhajajo iz trgovanja s kriptovalutami kot razlika med nakupno in prodajno vrednostjo, niso predmet obdavčitve z dohodnino. ZDoh-2 v prvi točki 32. člena določa: "Dohodnine se ne plača od: dobička iz kapitala od odsvojitve premičnin, razen premičnin iz 2. in 3. točke 93. člena tega zakona in od odsvojitve izvedenih finančnih instrumentov, razen dobička iz kapitala delojemalca, ki odsvoji pravico do nakupa delnic ali pravico do pridobitve drugega premoženja; navedena določba ne vpliva na davčno obveznost fizične osebe, ki opravlja dejavnost po III. 3. poglavju tega zakona."
FIZIČNA OSEBA, KI OPRAVLJA DEJAVNOST: Za razliko od fizičnih oseb pa so fizične osebe, ki opravljajo dejavnost, obdavčene. Prihodki, ustvarjeni kot pozitivna razlika med nakupno in prodajno vrednostjo kriptovalute, povečujejo davčno osnovo zavezanca. Za ugotavljanje razlike bomo v skladu s SRS upoštevali razliko med protivrednostjo kriptovalute na dan nakupa in protivrednostjo kriptovalute na dan prodaje.
Dohodek iz dejavnosti je pojasnjen v 46. členu ZDoh-2: "Za dohodek iz dejavnosti se šteje dohodek, dosežen z neodvisnim samostojnim opravljanjem dejavnosti, ne glede na namen in rezultat opravljanja dejavnosti. Opravljanje dejavnosti pomeni opravljanje vsake podjetniške, kmetijske ali gozdarske dejavnosti, poklicne dejavnosti ali druge neodvisne samostojne dejavnosti, vključno z izkoriščanjem premoženja in premoženjskih pravic."
LP, a

tonis ::

Na coinbase imem nekaj BTC centov. Kaj je najbolj optimalno, da jih spravim na Binance - da jih preprosto prenakažem in jim šenkam 20€ za transakcijo, ali da pretvorim v EUR wallet in potem iz EUR walleta kupim ETH in nakažem na Binance(če je to sploh možno?) Oz katera enota je najcenejša za prenos iz Coinbase?

BTC gre precej dol in bi dal v XRP, da ublažim padec.

Hvala.

ma6ka4 ::

Glede na zgoraj npisano ali razumem prav?

Če imaš popoldanski normiran s.p - recimo kot pleskar, potem te bodo obdavčili za razliko med nakupno in prodajno vrednostjo, kar si pač v prostem času naredil z kriptovalutami, ne glede na to da se kot s.p ne ukvarjaš z kriptovalutami?

Kja pa če imaš že nekaj plusa z trgovanjem in imaš namen odpreti popoldanski sp kot pleskar, kako bo pa potem?
Ali je smiselno prenesti vse kriptovalute, na nekoga (sorodnika), ki nima s.p.?

Hvala za odgovor.

lp

jype ::

Ne. To, da si s.p., ne pomeni, da je vse, kar počneš, tvoja dejavnost. Še vedno lahko na bolhi kupiš bicikl za 50 evrov in ga nekomu prodaš za 50.000 evrov, če ga hoče kupit. Taka transakcija ni obdavčena.

alkor ::

Se pravi pod dejavnost se steje le tista, katero imas registrirano.
Da bi te steli pod obdavcljive moras torej imeti prijavljeno dejavnost "trgovanje"?

Kako in kdaj se sploh loci meja med sp in fizicno osebo?

Hvala.
LP, a

Kripto ::

Matejjjjj je izjavil:

je kaksno upanje za ripple. odpor na 1$ je zelo močan. ko bo šlo vse ostalo dol, zakaj bi šel xrp gor?


XRP naj bi šel kmalu na Coinbase (GDAX), pred njim so pomembni milestones kar vse skupaj predstavlja potencial za rast. Vstopiti zdaj ali še počakati ti noben ne bo znal povedati.

kingsix ::

Glede na to da XRP ne izpolnjuje GDAX pogojev (decentralized, distributed) je to res velika špekulacija..

Baja ::

mene že cel dan srbijo prsti da bi shortal xrp/btc. samo v btc downtrendu, ...

janezvalva ::

hodl

Baja ::

hodl xrp? jih nimam

kiFni ::

jst pa kontra razmišlam da bi se zatekel v xrp, pred morebitnim padcem btc. xrp naj ne bi padel ob vseh teh nevicah in špekuliranju, vsaj ne veliko.

Rok Woot ::

Kaj je s tem coinbaseom? Bitcoin je 12 oni hočjo 13k, a ni to malo prevelika marža?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

perci ::

kupi na bitstamp in prodaj na coinbaseu

simple, ne?

Baja ::

ja, tam je pač 13k, v koreji 18k, v zimbabveju 20-30k, za venezuelo pa se mi ni uspelo izbrskati

kiFni ::

oni nič nočjo. ne postavljajo cene oni. Pač nihče ni priravljenje nižje prodat. A si nov?

Rok Woot ::

perci je izjavil:

kupi na bitstamp in prodaj na coinbaseu

simple, ne?


Ne ni, ker nemorem verificirati računa na bitstampu, zakaj pa ti ne storiš tega? Pa njihova platforma kaže 12k, ko hočeš kupiti je pa 13k, dvomim, da ga lahko prodaš za 13k...

kiFni je izjavil:

oni nič nočjo. ne postavljajo cene oni. Pač nihče ni priravljenje nižje prodat. A si nov?


Ja nov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

kiFni ::

Pol pa naštudiraj najprej kako trg povpraševanja in ponudbe deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

Rok Woot ::

Ja to mi je pa jasno, saj sem veliko trgoval. Kaže na zelo slabo likvidnost, take razlike v ceni. Zkaj kdo od vas ne nakaže na coinbase in prod, ter kupi drugje?

perci je izjavil:

kupi na bitstamp in prodaj na coinbaseu

simple, ne?


Če bi bilo tolk simpl, bi to že delal nekdo z miljoni, zakaj tega ne počne? Mi lahko nekdo jasno razloži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

run2 ::

sholi boli ::

Rok Woot je izjavil:

Ja to mi je pa jasno, saj sem veliko trgoval. Kaže na zelo slabo likvidnost, take razlike v ceni. Zkaj kdo od vas ne nakaže na coinbase in prod, ter kupi drugje?

perci je izjavil:

kupi na bitstamp in prodaj na coinbaseu

simple, ne?


Če bi bilo tolk simpl, bi to že delal nekdo z miljoni, zakaj tega ne počne? Mi lahko nekdo jasno razloži.

Ker je prenos BTC-ja iz borze na borzo predrag in traja predolgo, da bi lahko to izkoristil. Če ti pa vseeno uspe narediti nek plus, boš moral spet denar/coine iz tiste borze nekako prenesti na drugo (razen če lahko Cash-outaš), kjer boš pa izgubil, ker ne boš našel možnosti za še eno arbitražo.

kiFni ::

Rok Woot je izjavil:

Ja to mi je pa jasno, saj sem veliko trgoval. Kaže na zelo slabo likvidnost, take razlike v ceni. Zkaj kdo od vas ne nakaže na coinbase in prod, ter kupi drugje?

perci je izjavil:

kupi na bitstamp in prodaj na coinbaseu

simple, ne?


Če bi bilo tolk simpl, bi to že delal nekdo z miljoni, zakaj tega ne počne? Mi lahko nekdo jasno razloži.

Probaj pa boš videl. Če nimaš možnosti na bitstamp kupit pa leti na petrol po kupon in ga vnovči direkt na coinbase in tam prodaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()
««
253 / 976
»»