» »

Avtorske pravice!

Avtorske pravice!

whatson ::

Kako naj na najboljši način "patentiram" neko internetno stran, pred kopiranjem. Kaj se sploh, razen spodaj znaka "copyrights by xyz", da narediti?
In če stran nekdo kopira, kaj narediti potem?:\

Dalmatinc ::

bom dal tak odgovor kot ga daš ti men:
A se nisi mogu kej druzga spomnat>:D

Huey P ::

En nasvet!

Bil sem na eni strani za igre. Pa gledam slike iz igre pa kliknem gor se pokaže velika slika, pa si jo hočem shraniti na disk. Pa kliknem desni gumb na miši pa mi pride okno in mi napiše, da zaradi varnosti pred kopiranjem ne moreš na tej strani uporabljati desne tipke na miši. O.K. si mislim in poskušam en trik; kliknem ikono na standardnih gumbih "Urejanje" in "Za urejanje uporabi Word" pa čakam, da konča. Potem pogledam pa nič!!! Samo črno ozadje.

..::DOOM III: The Legacy::..

whatson ::

veš Dalmatinka... ta tema je za razliko od tvoje celo POUČNA... in ni namenjena nabijanju zvezdic, kot je navada pri tvojih temah... >:D

DrSergioDJ ::

HUEY: hmm, a si pomislu na izi foro, da lepo shranis IE stran, pa ti lepo vse slike shrani? ( tko sm jest prsu do ene 500 logotipov za nokio, k so hotl met dreki od angležev po funt za en logo, mumu jim šiptarsko >:D )
so pa nadlezne te fore, k ti vn vrze 'ne ne, to pa ne, registrirano in take fore'
...

whatson ::

huey.. zanimivo... kako pa bi bilo dotično zadevo mogoče izvesti?..
tisto da ti blokira desni gumb se da z Coffe Cupom... ampak vseeno se da kpirat : Edit>Copy...

Huey P ::

Nisem se posebej z zadevo mantral in sem kar pustil!
Videl sem pa isto zadevo z desnim klikom tudi na eni SLO strani.
Če najdem strani ti dam naslove.
..::DOOM III: The Legacy::..

whatson ::

no če je to kar mislim, potem to z desnim klikom ni težko narst... kaj se ti potem odpre kakšno opozorilo?
sicer.. to je malo bolj off topic...
torej kako pravno zaščitit stran?
(C) copyright = je za znak dovolj?

Huey P ::

Tukaj so navodila kako to narediti. Stran sama pa ima tudi vklučen ta No-Right-Click .
Tukaj najdeš navodila.
..::DOOM III: The Legacy::..

whatson ::

ok tnx.. ali zadeva se vseeno da kopirat.. CTRL+c...
tako da to ne pride v postev.. pa se grdo izgleda ta pop up window ki se prikaze..

tejo ::

No-Right-Click ti bolj malo zaščiti stran, saj daš preprosto Save As... in stran je shranjena. Ampak vseeno tudi sam uporabljam No-Right-Click.

whatson ::

je pa to precej od vsebine odvisno.. včasih si nekdo mora shraniti kak text iz strani...

tejo ::

Raje si dobi kakšno stvar, ki onemogoči tole:
- Save As...
- View Source

whatson ::

heh... delam na tem :D

tejo ::

Pozabil sem, da moramo tudi tole onemogočit:
- Edit
- Send

Potem pa bo stran že kar dobro zaščitena.

tejo ::

Kdor rabi No-Right-Click, ga dobi tukaj. Stran si shranite na disk in potem vzemite skripto.

TinkaPinka ::

Hm ta no-right-click ni ravno najbolj uporaben, saj lahko uporabnik hitro klikne PrintScreen tipko, skopira vsebino Clipboard-a v svoj najljubši program za obdelavo slik in voila...
I am easy to please as long as I get my way.

whatson ::

tinkapinka.. kot sem že omenil obstaja ena uporabnejša rešitev: CTRL+C :D

darh ::

da se dobit usak source in usako sliko, razen seveda ce rabs pass da sploh prides do tja... tko da tale zascita... jok brate odpade...

ce bi radi zascitl svojo html kodo pred kopiranjem ( in mogoc tud Jscript zraven ) pa mislm da obstajajo nekakšni kompresorji HTMLja, k ti use v eno vrstico vse postisnejo, pa je... sam se zmerej lohka to odpres v enmu visual editorju pa das da ti uredi kodo pa je.... ampak to je le zascita proti lame userjem... prav tko se da obhodit usako NO-RIGHT-CLICK zaščito...
kokr sm ze povedu.. jok brate odpade..

drgac se da tud protectat to da drugi ne morjo linkat slike s tvojga serverja... ampak to je fora v konfiguraciji web serverja....
Excuses are useless! Results are priceless!

poweroff ::

Načeloma lahko vsako zaščino razbiješ... če ne sedaj pa čez par let (ali mesecev).:D

Vseeno si pa poglej tole - kako zaščititi svoje slike ali zvočne posnetke. Gre za to da v sliko shraniš copyright info, in potem lahko nekomu dokažeš da ima tvojo sliko in ga tožiš (OK, hitrost sodišč je že druga zgodba). Nekaj podobnega menda uporablja Playboy za svoje slikice.
Več o tem si preberi tule: http://mail.ljudmila.org/matej/pgp/steg....

Naj pa pripomnem da se, če sliko odpreš in jo malce obdelaš v Photoshopu, začšita razblini. Je pa ideja kar dobra.

Uporabnik ::

whatson, kolk maš pa kej mp3-jev na disku? maš za vse programe licenco? kolk filmov maš na disku?

sam mal v razmislek...

a si sedaj prestopil na drugo stran?:)

whatson ::

hehe Uporabnik: ja... za veliko večino programov imam licenco... oz.. je sploh ne rabim... (i am using Linux)
filme si izposojam na DVDjih... Mp3jev pa nimam dost.. še zdaj pa nevem kaj ma to z avtorskimi pravicami pri kopiranju www strani...:\

no... zelo uboraben se mi zdi kakšen kopresor HTMLja.. kot je rekel xbite... ve kdo kaj več o tem?

dobra rešitev se mi zdi tudi uporaba flasha... to se da pol kopirat samo z screanshotom... ali?

Lara-K ::

Sploh se ne da nikakor strani zascitit. Prej kot slej ce bi res nekdo hotu kaj s tvoje strani, bi sigurno nasu pot. Kva pa mas tazga gor da bi zdej kr vsi hotli s tvoje strani dol vlect. A si tok dobre gumbe naredu? :D
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

whatson ::

hehe... ne.. imel sem bolj globalne namene... vprasanje pac...

Uporabnik ::

seveda ma vezo! če bi sam uporabljal nelegale zadeve (torej bi kršil avtorske pravice), kaj te pol skrbi za svoje avtorke pravice. povedano drugače, ti lahk pokradeš drugim, drugi pa teb ne. čist simpl :)

pa še mal glede teme:
source strani se da zakoderat, tko da ga drugi ne vidjo, grafiko pa bl težko, pač kar je nazaslonu... print screen, pa pejst...

whatson ::

no.. kaj pa če ne nameravam uporabljati nelegalnih zadev? ;)
me pa več zanima o tem kodiranju sourca... anybody?>:D

Binji ::

Jaaaaj ste pa res... ne recem ce bi delali za nevem kako firmo ki ma nevem kake novosti ki ne smejo prit ven. Ma ce kasn vidi kasno stvar ki bi jo rad pri sebi uporabil naj jo!! Magari nej povej ki jo je dobil. In ce bi bli vsi taki ku ste vi zdej ne bi meli niti Linuxa zastonj!!;((

whatson ::

Binji... heh... če bi vsak povedal kje je kako zadevo dobil, itak nebi bil problem... sicer se pa ne gre o vsebini strani... vprašanje je bilo (kot sem že večkrat omenil) bolj globalnega namena...
Glede Linuxa pa: Linux je zastonj zato, ker njegov source lahko razvijajo vsi ljudje, in ker je zastonj ga (na srečo) uporablja vedno več ljudi... : premagati Micro$oftov imperij je cilj... in dokazati, da ni vse zlato kar se sveti...
.. ampak back to the copyrights:D

Uporabnik ::

www.dynamicdrive.com

nek na tem peđu boš najdu...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GNOME 3 skoraj nared

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
367960 (6022) Zvezdica27
»

kako zaščiti spletno stran

Oddelek: Izdelava spletišč
91401 (1232) steev
»

Kako preprečiti kopiranje texta iz strani

Oddelek: Izdelava spletišč
251839 (1459) njok
»

Pomoč

Oddelek: Izdelava spletišč
5759 (678) cahahopie
»

Če koga zanima kako "preprečiti" kopiranje spletne strani

Oddelek: Programiranje
142153 (1773) Loki

Več podobnih tem