» »

P10 lite vs. P9

P10 lite vs. P9

r3dkv1c4 ::

Smo na pragu nakupa novega pametnjakoviča in smo v dilemi, katerega izmed zgoraj omenjenih kupiti.

Vaše mnenje in zakaj?

Ogledal sem si malo morje člankov ampak bistvene razlike, razen v kameri nisem našel, vsaj z uporabniškega vidika ne.
Nisem nek kamera freak in mi kvaliteta same slike in posnetka ni na prvem mestu pri odločitvah.
Bolj me zanima razmerje med ceno in funkcionalnostjo.

To je vprašanje zgolj informativne narave za tiste, ki uporabljate enega ali drugega.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

kmegli ::

FYI

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Moj glas gre P9; razlika v izdaji pol leta, pa glede na to, da P9 malo bolj "high end" telefon, se mi zdi boljša izbira.

Ima ga punca in je še vedno top telefon, kar pa za P10 lite ne moram trditi (Lite dosti pove).

Predvidevam, da je kamera na P9 boljša oz. je ena izmed boljših, saj dela res vrhunske slike.

LP

r3dkv1c4 ::

Kamera je top(p9).....ampak p10 lite je raketa v svoji grupi in lite nič ne pove.

Če ga primerjam s samsung s7.....je neverjetno hiter v multitasking-u......P10 lite mislim.

Razlike v ceni pa ni niti za omenjat, ker samsung in apple sta pač top brand na tržišču, kar se cen tiče pa sploh.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

kmegli ::

Saj sta že po strojni opremo dokaj enaka, mislim da sta tudi enako hitra pri multitasking-u, kar me edino kamera previsi na P9.

Po drugi strani bo pa zanimivo pri nadgradnjah, glede na to da je P10 lite novejši, ampak v dveh letih se prav veliko ne bo poznalo...

Sam bi se odločil za P9, najbolše bo pa, da preizkusiš oba pri katerem od ponudnikov :)

Glede cen je pa P9/P10lite po mojem mnenju najbolša P/P izbira.

r3dkv1c4 ::

Glede cen je pa P9/P10lite po mojem mnenju najbolša P/P izbira.


Ravno to me je postavilo v dilemo......cena pod 200EUR za p10 lite je top šit ponudba.
3 leta garancije...ni lepšega.

Preko 120EUR razlike v ceni med p9 in p10 lite pa me mede pri odločitvi, če je vredno.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

kmegli ::

Good point! To pa je že nekaj.

+ to sem pozabil omeniti, da (vsaj pri A1) ob nakupu high-end telefona, zahtevajo plačilo 150€ (ne vem a je fiksno ali sorazmerno/aparat), da se zavarujejo pred morebitnim predčasnim prekinjenim razmerjem in ostalimi bučami, ki jim prinašajo minus.

Pri nama je bilo vse lepo in prav s tisto akcijo 2 leti polovične naročnino, nakar so nama itak šele ob nakupu povedali, da je potrebno plačati avans za aparat. Sva ga pa še zmer vzela...

d4vid ::

kmegli je izjavil:

Good point! To pa je že nekaj.

+ to sem pozabil omeniti, da (vsaj pri A1) ob nakupu high-end telefona, zahtevajo plačilo 150€ (ne vem a je fiksno ali sorazmerno/aparat), da se zavarujejo pred morebitnim predčasnim prekinjenim razmerjem in ostalimi bučami, ki jim prinašajo minus.

Pri nama je bilo vse lepo in prav s tisto akcijo 2 leti polovične naročnino, nakar so nama itak šele ob nakupu povedali, da je potrebno plačati avans za aparat. Sva ga pa še zmer vzela...



Ni cisto res. Jaz sem placal samo 28€, pa se to zato ker sem vzel telefon nekaj mesecev po sklenitvi narocnine, prej pa sem koristil popust. Vzel sem iphona.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

scipascapa ::

kupiš v prosti prodaji

p9 lite je 190-200 big bang
p10 lite pa 280€

Uporabnik45 ::

Ali se pri P9 Lite da nastaviti, da lučka (indikator) ob npr. novem smsu utripa hitreje? Če ne, bom pač naložil kako drugo aplikacijo.

klinker ::

kmegli je izjavil:

Good point! To pa je že nekaj.

+ to sem pozabil omeniti, da (vsaj pri A1) ob nakupu high-end telefona, zahtevajo plačilo 150€ (ne vem a je fiksno ali sorazmerno/aparat), da se zavarujejo pred morebitnim predčasnim prekinjenim razmerjem in ostalimi bučami, ki jim prinašajo minus.

Pri nama je bilo vse lepo in prav s tisto akcijo 2 leti polovične naročnino, nakar so nama itak šele ob nakupu povedali, da je potrebno plačati avans za aparat. Sva ga pa še zmer vzela...


What? Od kdaj pa to?
Sej ce prekines predcasno moras itak placat kar ti je ostalo obrokov, tako da ne vem kaj muljajo tej kekci.

freesty ::

To majo zato, da ne bi folk jemal taksnih telefonov, ki si jih ne morejo privosciti ie jih ne bodo placali, iztrzit pa nimajo kaj..
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

d4vid ::

freesty je izjavil:

To majo zato, da ne bi folk jemal taksnih telefonov, ki si jih ne morejo privosciti ie jih ne bodo placali, iztrzit pa nimajo kaj..

Jaz na paketu Tripster+ sem placal 28€ za iphone 7 32GB, pa se to zato ker nisem telefona vzel takoj ko sem sklenil pogodbo, ampak 3 mesece kasneje, koristil pa sem prej nek popust. Tko da ne vem kaj vam komplicirajo. Je pa res da sem telefon vzel dan preden so postali A1, ce ma to kej veze.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

freesty ::

Ja, ravno zaradi tega, ker si vzel telefon 3 mesece kasneje ti verjetno niso vzeli are, saj je bilo iz placanih racunov vidno, da redno placujes.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

d4vid ::

freesty je izjavil:

Ja, ravno zaradi tega, ker si vzel telefon 3 mesece kasneje ti verjetno niso vzeli are, saj je bilo iz placanih racunov vidno, da redno placujes.


No, to pa tudi mogoce drzi. Nisem sploh pomislil da bi bilo povezano...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

r3dkv1c4 ::

Ima kdo kakšne predloge za 9v 2A polnilec iz rubrike ugodno?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

mojster_joni ::

12V 2A mogu bi bit ok

če ti paše kabel je 5btc po tečaju 2200 eur za btc, če ne dela pol pa jebat ga

lohk ti po pošti pošljem samo na tvoje stroške


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup manjšega droid telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
10880 (633) louser
»

Telefon do 350e - telekom.si

Oddelek: Kaj kupiti
81290 (969) vidkul
»

Kaj kupiti za okrog 200€

Oddelek: Mobilne tehnologije
264510 (3119) jusv
»

Kateri Huawei

Oddelek: Mobilne tehnologije
62247 (2108) rs1975

Več podobnih tem