» »

Router in promo/welcome page

Router in promo/welcome page

Klemenn ::

Iščem router in/ali firmware ki omogoča welcome page.

V smislu, da je prva stran, ki jo dobijo, ko se povežejo na moj wifi, recimo moja domača stran.

A dd-wrt mogoče podpira kaj takega, mogoče v smislu za kake lokale welcome wifi, kaj podobnega?

SeMiNeSanja ::

npr.: http://www.hotspotsystem.com/installati... ?
Za vse ostalo pa google....

Yacked2 ::

Kako pa je s temi stranemi, ko želim, do omrežja dostopati preko drugih protokolov (npr. IMAP, FTPS) oziroma, kaj če zahtevam varno povezavo s nekim spletnim mestom. Ali še vedno dobim preusmeritev ali se povezava prekine ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Klemenn ::

SeMiNeSanja je izjavil:

npr.: http://www.hotspotsystem.com/installati... ?
Za vse ostalo pa google....


Ja, točno tole, a ne-account varianta pa ne obstaja (se pravi ne-plačljiva) oz. a mogoče kdo ve za kako? Mogoče ima pa kakšen router že to built-in...

Furbo ::

Klemenn je izjavil:

Iščem router in/ali firmware ki omogoča welcome page.

V smislu, da je prva stran, ki jo dobijo, ko se povežejo na moj wifi, recimo moja domača stran.

A dd-wrt mogoče podpira kaj takega, mogoče v smislu za kake lokale welcome wifi, kaj podobnega?

Najbolj nadležna stvar ever sicer, če rabiš za kak lokal ali karkoli, težko narediš kaj bolj odbijajočega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SeMiNeSanja ::

Klemenn je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

npr.: http://www.hotspotsystem.com/installati... ?
Za vse ostalo pa google....


Ja, točno tole, a ne-account varianta pa ne obstaja (se pravi ne-plačljiva) oz. a mogoče kdo ve za kako? Mogoče ima pa kakšen router že to built-in...

Praktično vsak malenkost boljši router bi to moral že imeti built-in. Ampak samo zaradi splash page-a ne boš šel kupovati nov router.

Na splošno se nebi strinjal, da je splash page (inicialna preusmeritev na neko svojo stran) neka huda nadloga. Je že tako, da nič ni zastonj, poleg tega pa ti lahko posredujejo preko splash page-a informacije o kakšnih posebnih akcijah, promocijah, predvidenih dogodkih,.....

Drugače pa gredo accesspointi lahko bistveno dlje, kot zgolj do posredovanja nekega splash page-a. Lahko so pravo marketinško orodje, ki zbira informacije o uporabnikih in jih 'zlorabi' za marketing tudi izven dometa accesspointa. Npr. uporabniki se morajo prijaviti s svojim FB/Google/... accountom in od takrat naprej jim lahko pošlješ kakšno povabilo na 'happy hour', vodiš statistike, koliko imaš enkratnih, koliko vračajočih uporabnikov, koliko jih gre mimo lokala in se ne ustavijo,....
Te zadeve sicer niso poceni, tako da jih po slovenskih lokalih najbrž še ne bomo tako hitro srečali. Ampak se zadeve že oglašujejo kot 'naj vam marketing plača WiFi omrežje'. Se bo pa znal kakšen velik trgovec kmalu zagreti, da implementira tovrstne napredne APje, s katerimi lahko tudi sledi kupcem med policami in analizira, kateri del njegove ponudbe je kupce najbolj pritegnil.

#000000 ::

To je imel že davna leta nazaj m0n0wall mislm da se mu je reklo captive (iz glave zdele) in se je dalo nastavit dolžino seje in user name ipd, zdej 100% obstaja še tisoč podobnih rešitev, ne vem pa če za free.

Klemenn ::

Praktično vsak malenkost boljši router bi to moral že imeti built-in. Ampak samo zaradi splash page-a ne boš šel kupovati nov router.


Točno enega iščem - sem pregledal tplink in cisco/linksys web demo gui in ne najdem.

SeMiNeSanja ::

Klemenn je izjavil:

Praktično vsak malenkost boljši router bi to moral že imeti built-in. Ampak samo zaradi splash page-a ne boš šel kupovati nov router.


Točno enega iščem - sem pregledal tplink in cisco/linksys web demo gui in ne najdem.

Kot sem že rekel: SAMO zaradi captive portala se ne menja routerja. Eventuelno se doda accesspoint (Ubiquity, Mikrotik,...) ali definira ostale potrebe in presodi, če bi zaradi teh bilo smiselno menjati router za kaj bolj varnostno efektivnega.

Npr. če imate POS terminal, se zadeve počasi zaostrujejo, tako da sčasoma ne boš mogel imeti kar katerikoli crap router, ki dovoli karkoli si izmisliš. Si kdaj slišal za PCI DSS? Kot slišim s 'terena', naj bi se tudi pri nas pričelo premikati v tej smeri. To pa pomeni, da bo treba temeljito preveriti konfiguracije mrež in routerjev - če so ti sploh še sposobni zadostiti zahtevam tega standarda.

Klemenn ::

Kdo je pa, na tej točki, omenil da je router sploh že kupljen?

SeMiNeSanja ::

Klemenn je izjavil:

Kdo je pa, na tej točki, omenil da je router sploh že kupljen?

Potem pa 'na tej točki' razložis, kaj vse nameravaš obesiti gor na router, kakšna bo internetna povezava, koliko bo lastnih računalnikov (žični in WiFi), koliko gostov maksimalno želiš pokriti, kolikšno območje (znotraj? tunaj?), ali se sploh gre za lokal ali za kakšno dejavnost,.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ruter?

Oddelek: Kaj kupiti
141808 (1330) smash
»

Dva Linksys WRT 54GL routerja

Oddelek: Omrežja in internet
142102 (1815) floyd1
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476953 (5784) krop
»

Internet več uporabnikov

Oddelek: Omrežja in internet
252137 (1830) NeMeTko
»

Wireless N Gigabit Router

Oddelek: Omrežja in internet
3510694 (9496) Dr_M

Več podobnih tem