» »

OSPF usmerjevaalni algoritem na CISCO usmerjevalnikih

OSPF usmerjevaalni algoritem na CISCO usmerjevalnikih

Binekalac ::

Spoštovani,
sem dijak 4. letnik srednje tehniške šole Kranj in sicer smer Računalniški tehnik. Za zaključno nalogo moram izdelati OSPF usmerjevalni algoritem na CISCO usmerjevalnikih. In sicer v programu Cisco Packet Tracer moram izdelati omrežje ki naj bi ga sestavljalo približno 7-8 routerjev, vsak izmed njih pa naj bi imel en switch in en pc. Omrežje mora biti med seboj povezan z različnimi kabli sepravi da med njim poteka še kakšen drug protokol poleg OSPF. Če se komu kaj sanja o čem govorim naj me kontaktira. Lahko tudi na gsm:068-182-802.

Lep pozdrav vsem skupaj in lep dan želim,


Bine K.

Tilen ::

Napiši, kje se ti je zataknilo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Binekalac ::

Tilen je izjavil:

Napiši, kje se ti je zataknilo.

Preprosto ne znam. Izdelati moram omrežje ki naj bi imelo 7-8 routerjev, vsak izmed njih naj bi imel en switch in 2-3 pc-je. To omrežje naj bi bilo povezano z različnimi kabli da bi med routerji potekala različna usmerjanja. Vse skupaj naj bi bila samo ena area(area 0). Najbolj bi mi prišla prav razlaga vsega skupaj saj preprosto tega v soli nismo jemali in mi dela kar velike preglavice.

Lep pozdrav in hvala,

Bine K.

Poldi112 ::

http://een.iust.ac.ir/profs/Beheshti/Co...

Tu imaš pdf-ja knjig, kjer je OSPF zelo lepo razložen. Vesel študij. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SaXsIm ::

To je tema CCNA 3, poišči kak video course na youtube. Enega imaš na cybrary.it.
SaXsIm

imagodei ::

Binekalac je izjavil:

Tilen je izjavil:

Napiši, kje se ti je zataknilo.

Preprosto ne znam. Izdelati moram omrežje ki naj bi imelo 7-8 routerjev, vsak izmed njih naj bi imel en switch in 2-3 pc-je. To omrežje naj bi bilo povezano z različnimi kabli da bi med routerji potekala različna usmerjanja. Vse skupaj naj bi bila samo ena area(area 0). Najbolj bi mi prišla prav razlaga vsega skupaj saj preprosto tega v soli nismo jemali in mi dela kar velike preglavice.

Lep pozdrav in hvala,

Bine K.

Kako pa pridete do take naloge, če med šolanjem niste govorili o OSPF-u?

Na šoli imate sicer Cisco Akademijo. Predvidevam, da bi tvoji profesorji za računalništvo vedeli kaj več o tem? Na CCNA, ki se pri vas predava, se obravnava tudi OSPF.
- Hoc est qui sumus -

Binekalac ::

Spoštovani,

ko se lotim dela z vpisovanjem kode za posamezni router se mi zatakne. Pregledal oz. prebral sem si različne pdf-je ki sem jih našel na spletu ampak še vseeno stvari ne razumem. In sicer ostala mi je še konfiguracija s pomočjo OSPF-a oz. koda ki je niti malo ne razumem(omrežje je postavljeno, vendar ne deluje). V šoli sicer te stvari nismo jemali oz. smo imeli ta predmet le letošnje šolsko leto kot izbirni predmet v katerem pa si nismo pogledali OSPF protokola, edina stvar ki smo jo delali je bil DHCP protokol, in malenkost RIP-a kar je pa proti OSPF protokolu meni osebno veliko lažje.
Za pomoč bom več kot hvaležen.

Za odgovore se zahvaljujem že vnaprej.

Bine K.

Poldi112 ::

Človek božji, če osnov ne razumeš, potem boš moral pač še malo brati pdf-je. Tu smo bomo z veseljem pomagali pri KONKRETNEM problemu oz. razumevanju. Ampak zaenkrat ni videti, da se sploh trudiš.

Če razumeš RIP ti študij osnov OSPF ne bi smel vzeti več kot pol dneva in če lahko rešiš nalogo z RIP, jo boš z OSPF v enem dnevu.

Če rabiš inštruktorja uporabi male oglase. Za rešeno nalogo tudi, samo v tem primeru se pripravi tudi na razočaranje, ko boš padel na zagovoru.

Pa brez zamere.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SaXsIm ::

Namesto tebe ne bo delal nihče, če pa že, pa lahko računaš, da boš zadevo plačal po inženirski tarifi.

Sicer pa se z malce googlanja marsikaj najde. Na youtube imaš polno primerov. Recimo za začetek.
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako povezati dva pc-ja v dveh vlan-ih?

Oddelek: Omrežja in internet
131686 (1132) imagodei
»

Težave pri konfiguraciji cisco omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
11885 (730) klemen825
»

Testiranje Switcha

Oddelek: Strojna oprema
151852 (1508) Goldee
»

Gigabitno omrežje?

Oddelek: Omrežja in internet
203287 (2714) JanZorz_go6
»

gateway, router, ipchains, ipmaskerada......

Oddelek: Pomoč in nasveti
81419 (1294) Gh0st

Več podobnih tem