» »

Poljubno spreminjanje gesla-elektronska pošta "..@siol.net"

Poljubno spreminjanje gesla-elektronska pošta "..@siol.net"

jarre ::

Pozdravljeni,

Potrebujem objektivni nasvet glede maila pri Telekomu. Imam in uporabljam "prastari" mail xxx.xx@siol.net. Pred približno enim mesecem sem želel spremeniti geslo za dostop do svojega maila znotraj njihovega portala "MojTelekom". Ker to ni bilo mogoče, sem poslal vprašanje o tem na njihov info. Odgovorili so mi, da uporabljam brezplačno storitev ter da je to, morda, en od razlogov, da mi to ne morejo omogočiti. Geslo bi mi lahko spremenil samo tehnik (?!) kar preko telefona (to pomeni, da torej lahko kdorkoli pokliče Telekomovega tehnika, pove znan e-mail naslov in podatke lastnika maila, tehnik mu spremeni geslo in...nato lahko xy (kdorkoli) dostopa do maila, lastnik pa ne more več).
Takšno možnost sem zavrnil in vztrajal, da želim sam, kadarkoli poljubno menjavati geslo za svoj elektronski predal. Naročil sem še dodatno storitev večjega poštnega predala, da mi spet ne bi mogli očitati, da gnjavim za nekaj "brezplačnega".

Po treh ponovnih mailih z zahtevo, da mi omogočijo poljubno menjavanje gesla, sem dobil elektronsko sporočilo iz njihove tehnične službe, da odpravljajo napako in da me bodo obvestili, ko bo to mogoče.

Ponovno sem jih pisno obvestil, da želim, da mi sporočijo fiksni datum do katerega bodo uredili napako in mi omogočili poljubno menjavanje gesla, vendar razen generiranega odgovora ni več odziva.

"Siol.net" elektronski pedal uporabljam zaradi določenih bančnih in davčnih zadev, zato ga želim obdržati.

Ima kdo od vas podobno izkušnjo ali nasvet kako prepričati Telekom, da imajo zelo slabo urejeno storitev elektronske pošte?!

Hvala za vse objektivne nasvete.

LP JMR
  • spremenil: jarre ()

jarre ::

Hm...nobene ideje, kako rešiti problem s Telekomom?!

black ice ::

Zamenjaj ponudnika.

jarre ::

black ice je izjavil:

Zamenjaj ponudnika.



"sarcasm on" Hvala black ice. Zelo dober predlog... "sarcasm off"

...:TOMI:... ::

Siol mail je že od nekdaj čudna stvar. Če je le mogoče, na bankah, davkih, certifikatih menjaj email. Dolgoročno manj problemov.
Tomi

jarre ::

...:TOMI:... je izjavil:

Siol mail je že od nekdaj čudna stvar. Če je le mogoče, na bankah, davkih, certifikatih menjaj email. Dolgoročno manj problemov.


Razumem ...:TOMI:... Vem, njihova storitev elektronske pošte je ostala v devetdesetih letih prejšnjega stoletja. Nerad bom vse prestavil v Gmail ali MS Outlook mail. Yahoo in podobni ponudniki pa me ne zanimajo.

Škoda. Njihov mail uporabljam (tudi zaradi nostalgije) še od 3600 modemov. Mi pa vseeno ni jasno, da uporabnikom ne omogočajo poljubnega spreminjanja gesla in ne obstaja institut, ki bi jih potegnil "za ušesa"...

Hvala.

LP Jarre

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jarre ()

jukoz ::

Res majo bug, tudi če skušaš kreirati nov mail account ti vedno zavrne geslo. Je pa zanimivo, ker so imeli težave s tem že cca 14 dni nazaj. In ja, geslo ti zamenjajo po telefonu, moraš pa poznat username.

black ice ::

jarre je izjavil:

black ice je izjavil:

Zamenjaj ponudnika.



"sarcasm on" Hvala black ice. Zelo dober predlog... "sarcasm off"

Glede na opisano edina smotrna rešitev. Če se misliš bockat z njimi pa be my guest.

Rias Gremory ::

WTF? Ni to zrelo za prijavo na kakšen državni organ?
Mogoče informacijski pooblaščenec?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

jarre ::

@black ice.... Nerad priznam, toda imaš prav. Na koncu sem, kot uporabnik, šibkejša stran in dvomim, da bom kaj dosegel... Mi je pa vseeno žal, da bom moral moj "pra-mail" zaradi njihove nesposobnosti zapreti.

@Rias Gremory.... Hm...o tej možnosti tudi sam razmišljam. Tehnično gledano so pri Telekomu zadevo grdo zafrknili. Ni pa mi jasno zakaj nočejo urediti tega. Res jih ne razumem, ker ima še vedno veliko uporabnikov njihov siol.net mail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jarre ()

mirkuma ::

In da ne omenjamo, da je dolžina gesla še vedno omejena na ubogih 8 znakov (vsaj tako je bilo nazadnje, ko sem se bodel z zadevo).
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos pošte iz Outlook Express v poštni nabiralnik Siol

Oddelek: Omrežja in internet
112523 (2416) 111111111111
»

Lastni poštni strežnik(kako ne biti označen kot spam)

Oddelek: Omrežja in internet
213298 (2858) BlackPanx
»

Hotmail z novimi metodami za varovanje elektronskih predalov

Oddelek: Novice / Varnost
226612 (5549) MrStein
»

Katero storitev? Navidezni poštni strežnik vs. "navadni"

Oddelek: Omrežja in internet
53028 (2833) 680x0

Več podobnih tem