» »

Wealth Generators?

Wealth Generators?

martincek1 ::

Zadnje čase sem na Facebooku vse bolj pogosto izpostavljen oglasom iz strani samooklicanih entrepreneursov in prijateljev, ki sledijo npr. Garyju Vaynerchuku, Tonyju Robbinsu in podobnim (sem si pogledal par videov in izgledajo kul ljudje, ki so s trdim delom uspeli na svojih področjih in sedaj ustvarjajo svoj brand na internetu.)

Vsem tem oglasom oziroma posameznikom je skupno:
- poslovna obleka in nasmešek
- slike iz eventov, kjer se 10 kolegov objema in stiska pesti
- citati ala "95% of people work for money, 5% have money work for them"
- linki na instagram račune z še bolj kislimi citati
- selfiji z Jonathanom Amaretom, Filipom Peskom, itd itd (pač nek random folk)
- taki in drugačni grafi, tabele in podatki o transakcijah
- working 24/7, "hustling", non stop in podobne fraze

Honestly me zanima mal več o tem in podobnih gibanjih, pa ne da bi se mu priključil ampak da malo več zvem o vsem skupaj in potem vse skupaj izbrišem iz glave.

Torej:
1) Je to bolj kot ne Forex?
2) Folk res služi, al je vse skupaj bolj razkazovanje in na dolgi rok prideš boljše čez, če se izučiš za keramičarja?
3) Je ta folk po vašem mnenju res tko 24/7 in pozitiven, al je vse skupaj bolj gluma depresiva?
4) Zakaj bi nekomu odsvetoval oziroma svetoval tako stvar?
5) Ti ljudje ponoči spijo al švicajo v posteljah?
6) Kaj si vi mislite o vsem tem boomu v zadnjih letih in o tem, da se tolk ljudi vključuje v te skupine oziroma sheme? Je folk samo naiven, je res dost easy denar, ni easy denar ampak se res da s trdim delom zaslužit ogromno al je pač bistvo vsega skupaj gluma in bolj s tem služiš denar?

/nohate

A. Smith ::

Nisem ekspert, podajam samo nekaj hitrih vtisov:

1)Ne, to je Smiljan Mori scena, "svetovanje za uspeh". Se pravi, v tebi se skriva multimiljarder, ampak da ga spustiš na plano, moraš pa kupiti ta in ta DVD, pa to in to knjigo ter se udeležiti tega in tega seminarja.

2)Keramičar zmaga na debelo.

3)Fake it until you make it.

4)Jaz jo odsvetijem, sicer pa vsak po svoje.

5)Vprašanje, če nimajo hudega deficita samorefleksije. Ker če bi imeli samorefleksijo, bi zelo verjetno švicali v posteljah.

6)Glumačev in naivnežev je bilo veliko v vseh krajih in obsobjih v zgodovini, tako da nič novega?

/justopinion.press ;)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

c3p0 ::

Ljudem, ki so obogateli iz svetovanja kako obogateti, sam ne bi preveč verjel. Razen, če greš po isti poti.

Razni MLM imajo ponavadi razvito celo linijo teh produktov in obrazov za njimi, da se kult denarja lažje časti. Poanta je ovčke naspidirat, da bodo enkrat stali na njihovem mestu, vmes pa trdo delajo za drobiž.

SimplyMiha ::

sarma832 ::

A. Smith je izjavil:


1)Ne, to je Smiljan Mori scena, "svetovanje za uspeh". Se pravi, v tebi se skriva multimiljarder, ampak da ga spustiš na plano, moraš pa kupiti ta in ta DVD, pa to in to knjigo ter se udeležiti tega in tega seminarja.

To je to...

Razni life coachi so se zadnja leta tako razpasli da te glava boli. Biznis jim je, da te kao učijo kako lahko prideš do bajnih zaslužkov...tralalala...

Gandalfar ::

"Problem" je, da deluje. Dejansko je business coach tipično vreden 10x tega kolikor ga plačaš. Zdej lahko je tudi kolega to, pa ga ne plačaš direktno ampak ga s tem da si medsebojno reviewata svoje businesse.

Najbolj osnoven primer kako meni to pomaga je da mi nekdo drug pregleda ponudbe, preden jih ven pošljem. Tipično me napizdi zakaj se tako podcenjujem in potem dvignem ceno tudi za 2-3x. In večinoma je to edini način kako npr. prodaš en projekt namesto za 2k EUR za 6k EUR. S svojim business coachem se pogovarjaš o tem kako oblikovat ponudbo, da bo za naročnika toliko več vredna in hkrati te on spodbuja kako razmišljat.

Ne vem kako bi uspešno lahko sam prišel do tega. Gary in podobni so sicer ok za dnevno dozo motivacije, ne morejo videt stvari, ki jih ne opaziš na sebi. Za to rabiš eno osebo, ki ti pove najbolj očitne napake, ki jih počneš.

A. Smith ::

"Problem" je, da deluje. Dejansko je business coach tipično vreden 10x tega kolikor ga plačaš. Zdej lahko je tudi kolega to, pa ga ne plačaš direktno ampak ga s tem da si medsebojno reviewata svoje businesse.
Če je temu tako, kako da potem korporacije tega ne opazijo in jim ponudijo službe, kjer bi dejansko zaslužili 10 krat toliko, kot jim daješ ti?

Ne me narobe razumeti, s tvojim primerom se strinjam. Ampak takega ovrednotenja projekta nek Smiljan Mori ni sposoben. Je pa tega sposoben tvoj izkušeni sodelavec, kolega, ki dela na podobnem področju ali kakšen izkušen poslovnež. Ja, konkretni nasveti takih ljudi so vsekakor vredni suhega zlata.

Mene business coaching kot tak ne prepriča, ker me spominja na situacijo, ko kakšen športni komentator poda mnenje, kaj bi moral nek športnik početi in kako vaditi. Skratka, prevzel bi mesto trenerja, čeprav zanj ni kvalificiran. Lahko, da ima tudi prav, ampak verjetnost, da ima prav trener, je neprimerno večja.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Gandalfar ::

> Če je temu tako, kako da potem korporacije tega ne opazijo in jim ponudijo službe, kjer bi dejansko zaslužili 10 krat toliko, kot jim daješ ti?

Saj jim. Načeloma si uspešni poslovneži redno najemajo business coache in se vključuje v "leadership training" in podobne programe, ki so točno temu namenjeni. Hkrati jih pa tudi interno zaposlujejo na vodstvene položaje, kjer je njihova primarna naloga učiti in motivirati srednji management.

NikolormousB ::

Ko ravno dissaš Morija. Tip je lastnik in direktor zavarovalniške agencije, ki dela cca. 4 milijone prometa letno in 200 do 400 jurjev čistega dobička. Nekaj očitno dela prav.

sarma832 ::

Slučajno sem poslušal enkrat tega Garya in quote "It's all about the execution... I'll give you an idea; you could make a smart fridge with cameras inside and when shopping you could simply check what you need from your smartphone" ... a no shit. Kakšna dobra ideja, grem sedaj v garažo sestavit en hladilnik, potem pa ga bom prodal na lokalni tržnici.

jnovak ::

Ko ravno poveličuješ Morija. Tip je lastnik in direktor izobraževalne akademije, ki je v 2015 "ustvarila" 200 jurjev čiste izgube. Nekaj očitno bluzi.

In nauš verjel, lastnik in direktor je še ene izobraževalne/svetovalne firme, ki je 2015 zaključila s 60 jurji izgube.

Tista z zavarovalništvom je imela v 2015 dobička 125 jurjev.

Anyway, nekaj denarja si je nabral - recimo, da je zagrabil taktiko top-shopa; le da ni kozmodiska ali pa vzmetnic prodajal, ampak sam sebe.
Čeprav je eden najbolj znanih "coachov", motivatorjev v Sloveniji, naš trg tega ni vajen. Zato super rich ne bo. To pa še ne pomeni, da ni uspešen. Osebno menim, da nam tega manjka - ne me narobe razumeti, mi je v takih ekstremih precej tečno in moteče. A za uspeh kje na Zahodu, pa tudi take veščine ne sme podjetnik spregledati. Prevečkrat so/smo si samozadostni. Veliko jih meni, da so sami najboljši - v vseh vlogah; od inovatorja, finančnika, vodje, prodajnika, itd. In potem professional services, kot npr osebni coachi izvisijo ... in pol se morajo takole razprodajati in po instagramu in fb-ju oglaševati (=delati) 24/7.

kakob ::

Protip: Never take financial advice from people who work for a living.

sniff ::

No v vsaki branži imaš oba spektra. Keramičarja, ki ti ploščice razpoka in na krivo položi in mojstra, ki ima poleg polaganja še čut za estetiko in ti mozaik nardi. Kmalu pa si lahko "samooklicani" mojster keramičar, ko seb na vikendici zasilno keramiko napopaš. Tako je tudi tukaj v branži coachov s tem, da so tukaj še bolj vešči samopromocije. In poanta coacha ni ta, da namesto tebe dela oziroma ti da specializirane nasvete glede na to v katerem poslu si ampak te motivira in da neke splošne "univerzalne" usmeritve, ki so na konceptualini ravni enaki povsod. Tako kot je npr. kondicijski trener lahko primeren za več športov, ali pa fizioterapevt ni specializiran samo za smučarje. Korporacije za vodilne kadre dostikrat najemajo coache v sklopu notranjega izobraževanja.

sumoborac ::

Tony Robbins je precej valid coach. Je zgradil imperij na self-help sistemu in ima precej dober pristop & razlago. Tko da, ni vsak coach brez pomena.
Prid sm al pa tm ostan...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nostradamus

Oddelek: Šport
91028 (692) gusto
»

Najprimernejša banka/kartica za dvigovanje s PayPal-a

Oddelek: Kaj kupiti
131994 (1805) Batash
»

Ženski Smiljan Mori?

Oddelek: Loža
358697 (5865) Mare2
»

Opozarjanje na št.prehojenih km v daljšem obdobju

Oddelek: Mobilne tehnologije
71124 (829) Aston_11
»

Od Londona do Stansted Airporta

Oddelek: Loža
151913 (1553) Mati

Več podobnih tem