» »

KLIMA z samodejnim čiščenjem

KLIMA z samodejnim čiščenjem

easyrider3 ::

Zanima me kako se obnesejo kaj klime znamke VIVAX,GREE,LG ker ko bom kupil klimo mora OBVEZNO imeti samodejno čiščenje ker drugače se bo prej ko slej začela delat plesnoma v njej. Imam sedaj MITSHUBISHI klimo ki je kao super samo zame ni nič posebnega sploh k nima samodejnega ćiščenja in se vedno potem počasi nabirat začne plesnoba ali podobnega ko kakšen čas stoji in ni vklopljena.

konspirator ::

Za Gree in midea vem da imata program, kjer po izklopu hlajenja klima dela še 10 minut (samo ventilator).
Pri Gree ga vklopiš samo 1x in se potem vsakič tako ustavlja, pri midea ga moraš ob vsakem izklopu (kombinacija dveh tipk, hlajenje preneha, vklopi se samo ventilator).
--

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Kaj pa je to samodejno čiščenje? Kako pa to deluje?
Magic

easyrider3 ::

Samodejno čiščenje je ta opcija ko se vključi takrat ko klimo pritisneš na OFF in ona potem deluje še par minut 20-30 da se vse skupaj posuši na uparjalniku klime ker drugače se začne nabirati nasnaga,bakterije in plesnoba..... jaz že vem kako je to sploh k imam dost vlage in ko je dosti ljudi v istem prostoru se to kar hitro začne delat po ventilatorju.

Tukaj spodaj sem napisal link kako tudi lahko zgleda ventilator od notranje enote klime če je dosti vlage v prostoru


LINK:

konspirator ::

Plesen in svinjarija iz zraka (prah, trdi delci) sta dve različni zadevi.Za zadnjo je vseeno občasno ročno počistiti klimo.
--

Magic1 ::

Preprečevanje svinjanja še ni čiščenje ;) Verjetno je to bolj problem tistih, ki konstantno vklaplajo in izklaplajo klimo. Jaz sem pri moji po petih letih naročil konkreten servis in ni bilo nič kaj dost za pucat, kljub temu da dela 200 dni v letu.

Vlage je pa vedno zadosti v prostoru za kondenzacijo ob hlajenju.
Magic

konspirator ::

Če jo uporabljaš tudi za gretje, potem plesni nebi smelo biti.
--

Magic1 ::

To boš pa rabil malo razložit. Poleti ko hladiš, so lahko pogoji za rast plesi, pozimi pač pogojev ni za rast plesni. Samo izgine pa tudi ne, zato ker ogrevaš.
Magic

...:TOMI:... ::

Mitsubishi je top firma. Ravno tako daikin, toshiba, fujitsu...

Gree je kitajc, vendar baje je kar ok.


Ne vem, zakaj bi menjal neko top robo, samo zato, ker se ti ne da čistit klime. Naroči (sedaj spomladi), da ti pridejo narediti servis klime, pa bo bolje, kot pa nabava nove.
Tomi

mat xxl ::

Ja pa ne pozabiti, da so Mitsubishi oni top modeli, povsem nemogoči za čiščenje, ne prideš niti z "penzelnom" in sesalcem niti blizu, tako, da mora priti serviser in razstaviti .....

Glede avtomatskega čiščenja pa, ja je bolje kot nič, pa nič več, čiščenje je še vedno potrebno .....

easyrider3 ::

Vse je super samo ko imaš pa vedno veliko vlage v sobi pri meni je standard da se vrti okoli 70% zato ni nič čudnega da čez poletje tudi dvakrat očistim klimo se pravi uparjalnik in ventilator in to nobeden serviser ne očisti tako kot jaz ker bi se mu zmešalo,ker tolko časa treba da se vse očisti in to z vsemi možnimi krtačkami in podobnimi zadevami drgniti po ventilatorju. Jaz z prižgano klimo nisem še nikoli prišel pod 50% vlage v sobi in ta lahko laufa na polno in potem pade temperatura že na 16-17 stopinj. Recimo sedaj ko se zjutraj zbudim je v sobi že 24 stopinj in vlage je 70% ali kak procent več ko pa začelo biti vroče se pa bo vse samo še zdvignilo gor vlaga pride z lahkoto na 80% seveda ko klima ne deluje. Zato pri meni že nekaj časa se prižiga klima in to samo zaradi vlage ki narašča sploh če so otroci doma in potlej je sploh dosti vlage v sobi. Glede luftanja z oknom pa skoraj ni učinka no sedaj še je zjutraj ko pa bo enkrat vročina pritisnila je pa brez veze ker pri meni se nič ne prelufta. Hiša je namreč zidana z siporeksem in ta hudič je tak,da čez dan k je vroče je notri še kakor tako zvečer se pa obrne zunaj se hladi znotraj hiše se pa začne segrevat. Najbolj mi je pa potem butasto k nekateri pravijo imam klimo v hodniku in imam vsepovsod ohlajeno in kako bo vsepovsod ohlajeno a ponoči je tudi vse odprto,vsa vrata od sob in podobno. Pri meni so vrata zaprta ker jaz ne spim z odprtimi vrati in otroci tudi ne zato je potem v sobi vroče. Jaz že imam to Mitshubishi klimo v sobi kjer spim sedaj bom še drugo klimo kupil za v sobo kjer otroci spijo in sigurno bo taka klima z avtomatskim čiščenjem,celo to Mitshubishi bom enkrat ven vrgel in kupil novo.

Magic1 ::

Uff, nekomu zamaka nekje. Ali pa ti merilec vlage narobe kaže, ker pri taki konstantni vlažnosti bi moral imeti plesen marsikje in ne samo v klimi.
Magic

easyrider3 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Mitsubishi je top firma. Ravno tako daikin, toshiba, fujitsu...

Gree je kitajc, vendar baje je kar ok.


Ne vem, zakaj bi menjal neko top robo, samo zato, ker se ti ne da čistit klime. Naroči (sedaj spomladi), da ti pridejo narediti servis klime, pa bo bolje, kot pa nabava nove.







GREE se je že leta 2008 združil z DAIKIN in drugače je največji proizvajalec na svetu klimatskih naprav tak pišejo in verjetno je kar zanesljiv če se je skupaj združil z Daikin

Magic1 je izjavil:

Uff, nekomu zamaka nekje. Ali pa ti merilec vlage narobe kaže, ker pri taki konstantni vlažnosti bi moral imeti plesen marsikje in ne samo v klimi.





Ja saj čez zimo se mi dela plesnoba po kotih v sobi in to sploh ko je mrzlo. Drugače se začne plesnoba delat na teh predelih ko je zunajna temperatura okrog ničle tako,da verjetno še ne veste kako je to ko imaš betonske vogle na hiši in ni izolacije(fasade) pa še zidano je z siporeksom

Merilec vlage in termometer sem nabavil izključno za to rabo in ta naj bi bil najbolj točen

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Pa še to pozimi ko je zunaj temperatura pod ničlo -15 je po tehvogalih kar mokro ne da se dela plesnoba. Klimo imam pa montirano glih zraven tega betonskega vogala kjer je največ vlage

https://www.mitsubishi-electric.co.nz/p...
 6

6

Zgodovina sprememb…

šernk ::

stran od VIVAX jo imamo pa je katastrofa. 100 enih funkcij, ki samo zmanjšujejo njeno učinkovitost, navodila za uporabo so katastrofalna v smislu: funkcija dobrega počutja: pritisnite tipko za vklop funkcije, pritisnite tipko za izklop funkcije. nič pa ne napiše kaj bi naj to bilo. ok morda so sedaj leta 2017 ukinili batne kompresorje, mi smo jo kupili 2014 in ima še batni kompresor, ker je še na montažni hiši trese komplet hišo ;(

zunaj jo slišiš 10m stran bolj glasno kot mitshubishija 1m stran. povrhu vsega je pa takoj ko je šla iz garancije še LCD prikazovalnik odpovedal.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

korenje3 ::

vsaka klima se samodejno čisti, če je dovolj kondenza.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

easyrider3 ::

korenje3 je izjavil:

vsaka klima se samodejno čisti, če je dovolj kondenza.




kaj čisti uparjalnik ostaja vlažen in ko ugasneš klimo in celo noč tako stoji in to dan za dnem se začne nabirat nasnaga bakterije in zatem plesnoba. če bi pa vse to bilo suho ko jo ugasneš bi bilo pa uredu

easyrider3 ::

easyrider3 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

vsaka klima se samodejno čisti, če je dovolj kondenza.




kaj čisti uparjalnik ostaja vlažen in ko ugasneš klimo in celo noč tako stoji in to dan za dnem se začne nabirat nasnaga bakterije in zatem plesnoba. če bi pa vse to bilo suho ko jo ugasneš bi bilo pa uredu



Kaj ti bo če je zadosti kondenza če ni vse suho ko ugasneš klimo,klima ni nikoli suha ker dovaja hladnejši zrak v prostor in zato je zmeraj vlažna sploh če se prižiga in ugaša,pa še to je pomembno na kateri poziciji je nastavljena ali na avtomatsko ali na prvo stopnjo ventilatorja.

korenje3 ::

easyrider3 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

vsaka klima se samodejno čisti, če je dovolj kondenza.




kaj čisti uparjalnik ostaja vlažen in ko ugasneš klimo in celo noč tako stoji in to dan za dnem se začne nabirat nasnaga bakterije in zatem plesnoba. če bi pa vse to bilo suho ko jo ugasneš bi bilo pa uredu


sušenje != čiščenje
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Magic1 ::

Jao, človek ima klimo zraven kota v katerem je konstantno mokro in pričakuje, da bo samo očiščevalna funkcija karkoli rešila?!????
Magic

easyrider3 ::

Magic1 je izjavil:

Jao, človek ima klimo zraven kota v katerem je konstantno mokro in pričakuje, da bo samo očiščevalna funkcija karkoli rešila?!????




Ja pomagalo bo ker to drugo klimo ki jo mislim kupit bo namešćena v drugi sobi, to ki jo imam pa sedaj pa bo tudi enkrat šla ven in bo tudi naslednja drugje montirana.

Magic1 ::

Pa uredi nekaj z vlago, ali porihtaj potencijalno zamakanje, ali pa nehaj sušit cunje v stanovanju, drugo že težko nabije toliko vlage(razen če se tuširate ure, ali kuhate pol dneva vsak dan).
Magic

easyrider3 ::

Magic1 je izjavil:

Pa uredi nekaj z vlago, ali porihtaj potencijalno zamakanje, ali pa nehaj sušit cunje v stanovanju, drugo že težko nabije toliko vlage(razen če se tuširate ure, ali kuhate pol dneva vsak dan).



Prvo bi moral dati fasado na hišo in kar bi bilo pa še poprej potrebno je pa nekaj kar ni već izvedljivo, okrog hiše odkopati in narediti pravo izolacijo ne pa kot je dosedaj ampak kot pravim to ni več možno. Polovica hiše spodnja etaža je drugače v zemlji ker je hiša bila tako zgrajena in baje zaradi tega tudi vlaga nastaja.

Magic1 ::

Ali imaš bivalne prostore v kleti? Ločit moraš kletne prostore od pritličja z enimi kvalitetnimi vrati, da se ti vlažen zrak ne širi iz kleti. Ali imaš okoli hiše urejeno odvajanje vode, da ti gre čim manj v zemljo?
Magic

easyrider3 ::

Hiša se je začela graditi v letih 1980 in naprej in kot so včasih delali niso imeli pravilne metode. Poprej so včasih okrog hiše samo izolirali stene in temelje z izotekom ali nekaj podobnega se je poprej dobilo kar v sodih podobno snov in se jo je zakuhalo in potem to tekočo maso nametalo-namazalo po stenah. Nato so pa tisti del hiše ki je bil vkopan v hrib(zemljo) kar zametali z zemljo ker so govoril da je zemlja itak izolator. NAROBE so razmišljali in zato je bilo večinoma pri veliki veličini potem problem z to vlagov hiši. Jaz vem kaj bi bilo vse treba narediti,vse bi moral odkopati okrog hiše na novo izolirati,namestiti na stene izolacijo iz stiridurja jo zaščititi z tisto plastično snovjo. Še poprej na začetku bi moral pa vse to temeljev odkopati in narediti drenažo pa potem dati povrhu filc da ne pride v drenažno cev blato. vse skupaj nato zasipat z peskom sekancem da se izteka voda če pride v drenažo in naprej stran. Tako naj bi bilo po pravem narejeno če je hiša vkopana v zemljo samo jaz tega ne morem več narediti ker imam narejeno okrog hiše teraso ovrhu je pa še stopnišče narejeno za zgornjo etažo.

Pozimi je drugače največji problem ko je na določenih mestih hiše sam beton od preklad itd.... in tam se potem dela plesnoba ker je samo notranji omet v sobi. Verjetno bi z fasado se to rešilo samo kaka kapilarna vlaga bi pa še vedno bila lahko prisotna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvlažilnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8013622 (1724) MIHAc27
»

KATERI in KJE kupiti čistilo za notranjo enoto klime v stanovanju.

Oddelek: Loža
3628765 (6675) easyrider3
»

Potrebnost menjave filtrov v avtu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15121530 (17015) hojnikb
»

Klimatska naprava LG P12EN - razočaran

Oddelek: Kaj kupiti
439627 (7133) Dr_M
»

Nasveti glede klime (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5116944 (13479) konspirator

Več podobnih tem