» »

Telekom - mobilni podatki in tujina?

Telekom - mobilni podatki in tujina?

NikolormousB ::

A je Telekom res tako zahojen, da ne omogoča nobenega pametnega zakupa podatkov v tujini izven EU?

Na spletni strani na hitro nisem našel nobene opcije, da bi zakupil količino za USA, v Telekom centru pa me je zmedena uslužbenka gledala, kot bi bil prvi človek, ki z mobitelom potuje v USA in si želi kakšen megabajt prenosa. Po 10 minutah brskanja in klicarjenja naokrog je rekla naj raje uporabljam wifi ker zakup podatkov ni mogoč, samo obračun po rednem ceniku, ki je absurden.

Na Telemachu imam opcijo, da za 10€ dobim 1GB prenosa. Res nimajo na Telekomu nič vsaj približno podobnega?

MacGyver141 ::

Bolj slabo imajo glede tega. Na hitro sem našel nekaj, ampak je tudi kar konkretna cena.

Še link: http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

konspirator ::

--

Zgodovina sprememb…

FTad ::

a ne bi morda bilo najbolje, da ko bos tam, da kupis en burner phone? Sicer ne vem, kako imajo glede prenosa podatkov tam, je pa ideja...

blue ::

Poglej si H2O sim kartice na amazonu za $0.01. Pakete imajo tudi poceni https://www.h2owirelessnow.com/mainCont... (AT&T omrezje - najboljse omrezje za Evropske telefone...)

NikolormousB ::

Ne da se mi zajebavati s sim karticami. Jaz imam zadevo rešeno, 1 giga prenosa na Telemachu za 10€ pa bom naredil hotspot, če bo žena rabila na hitro.

Bolj je tole rant čez Telekom, potihem sem upal, da sem jaz smotan in sem zgrešil to opcijo v ponudbi.

konspirator ::

Razen TM, sta TK in A1 veliko bolj osredotočena za Eu/Balkan ponudbo.Ko kaže ne potuje ravno veliko Slovencev v ZDA.

Ne da se mi zajebavati s sim karticami.

Sedanjo simko daš v en drug (star) telefon, h20 zda simko v sedanjega.Razen če imaš sedaj dual sim, ki podpira zda frekvence operaterja https://www.frequencycheck.com/carriers... .
Če je to preveč zate, potem naj bo.

Tudi če ostaneš na TM, preveri frekvence, ki jih tvoj gsm podpira !

http://willmyphonework.net/
--

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Zdaj ko so meje odprte me zanima koliko približno pokuri aplikacija TuneIn (radio) za stremanje muzike iz telefona na BT zvočnik. Povprečno predvajanje 5-10ur dnevno. Lahko tudi koliko na uro.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

smacker ::

Odvisno od kvalitete zvoka, ugibal bi da med 60(128kbps) in 90(192kbps) megabajtov na uro. Za točen podatek pa zmeri - android ti kaže porabo podatkov za posamezne aplikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

klinker ::

Anney je izjavil:

Zdaj ko so meje odprte me zanima koliko približno pokuri aplikacija TuneIn (radio) za stremanje muzike iz telefona na BT zvočnik. Povprečno predvajanje 5-10ur dnevno. Lahko tudi koliko na uro.


Jst bi reku da enako kot prej, z zaprtimi mejami...streamanje preko BT pa ne pokuri nic podatkov :D

Anney ::

BT ne, pokuri jih pa telefon, da te podatke dobi. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

hojnikb ::

nasnemi si muske dol predn greš, pa je problem rešen
#brezpodpisa

klinker ::

A nima TK zdaj enako podatkov doma in v tujini?
Al je treba obvezno ta EU paket vzet?
Drugace je vilbgor sarkazem anney...aplikacija namrec vedno pokuri enako podatkov, le operater ti jih dodatno zaracuna ce si v tujini ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

MacGyver141 ::

Pri telekomu moraš vzeti EU paket, da imaš 20GB podatkov v EU. Recimo brezskrbni C ima 60GB prenosa, od tega v EU 9150MB.

mojster_joni ::

majo samo je nekje zakopano v pm in rahlo drago

če maš modri paket se prekliki do nastavitve svoje št. kjer potem lahko zakupite dodatni prenos, klice, .... samo je kr drago

Anney ::

Sam imam 5600MB za EU (modri net). Nasneta muzka me ne zanima, ker mi vedno paše kaj drugega, odvisno od vetra. :) Na plaži najraje uporabljam tale app in me samo zanima koliko cca pokuri, da vidim ali vzet dodaten paket ali ne. Pa preko tablice bom še babytv streamal max 1h na dan (TViN). Drugega se na dopustu ne uporablja, nobenega FBja in podobnega.



Petem bi bila najcenejša opcije tale, če bi rabil dodatni zakup.

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

mojster_joni ::

ali pa poglej v državi kjer boš če je kaj cenejšega


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izimobil-a je konec! Razmislite če se vam še splača! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420592 (7835) Master_Yoda
»

Mobilni podatki v ZDA

Oddelek: Mobilne tehnologije
103536 (3165) stefi91
»

Mobilni internet paketi

Oddelek: Omrežja in internet
81036 (784) toma168
»

Hr - operaterji (dopust)

Oddelek: Mobilne tehnologije
326319 (5268) MrStein

Več podobnih tem