» »

Delo v drugem mestu

Delo v drugem mestu

nimnez ::

Živjo,

v podjetju (sedež v Ljubljani) bomo dobili posel v Mariboru. Del ekipe bo tako moral delati tam oz. za tisto stranko. Opciji sta dve ali se vozimo vsak dan gor in dol ali pa vzamemo tam stanovanje in tam živimo. Pri vožnji ok so stroški prevoza in dnevnic, če pa bi živeli tam, pa bi bili stroški dnevnic, so še kakšni drugi stroški? (vem da naprimer poslanci v EU parlamentu dobivajo nadomestilo za to, da so stran od družine...)

Mi lahko kdo razloži kako je s tem, da bi recimo 3 mesece po 4dni na teden preživel drugje kot je stalno bivališče (pripada kakšen dodatek, če kateri, ker dejansko ne gre za službeno pot ali pač)

Hvala za pomoč

Šimpanz ::

Gre za 120 km oddaljenosti, torej dobro uro vožnje stran in po moje se lahko vozite vsak dan.

rdecaluc ::

Računaj le da je štajerka dnevno sranje za vozit. (zastoji, nesreče itd.)
Est modus in rebus. ,typos

Heavy ::

Vsak dan en vozi pa je. Bi želel še psihologa zaradi travme oddajenosti od družine? Kakšni dodatki neki...
#TeamFelix

RegulusDraco ::

Komot se vsak dan vozite tja delat. Zakaj bi raje živel proč od družine, če se lahko voziš vsak dan v službo? Nimaš avta?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Za 3 mesece se ti ne splača selit.
Štajerka je sicer zoprna, ampak vozil se boš proti toku, torej zjutraj iz Ljubljane in ne v njo, popoldne pa obratno.
Tako je!

mm&r ::

Enako sem tudi sam delal za stranko v Mariboru ene 10 let, firma mi je plačevala hotel, samo se kar naveličaš hotela, je vsak dan isto za zajtrk (kot v filmu Groundhog Day), je treba mal menjat.
Firmo tudi ceneje pride hotel, kot vožnja vsak dan. Pripadajo ti pa dnevnice, ampak se nekaj odšteva zaradi zajtrka v hotelu, to ti bo točno moral en računovodja povedat.

Mavrik ::

A da bi se zjutraj vsedel na ICS pa ne bi šlo?
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Pol to traja 3 ure na mesto 1 ;).

OP

Naj zrihtajo VPN...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

anketar ::

mm&r je izjavil:

Enako sem tudi sam delal za stranko v Mariboru ene 10 let, firma mi je plačevala hotel, samo se kar naveličaš hotela, je vsak dan isto za zajtrk (kot v filmu Groundhog Day), je treba mal menjat.
Firmo tudi ceneje pride hotel, kot vožnja vsak dan. Pripadajo ti pa dnevnice, ampak se nekaj odšteva zaradi zajtrka v hotelu, to ti bo točno moral en računovodja povedat.


to si se zajebu morum bi vzet brez zajtrka bi dubu polno ceno, pač bi šel v trgovino kupu neki sadja itd. pocen, fuknu v ruzak in jedu v hotelski sobi

fosil ::

mm&r je izjavil:

samo se kar naveličaš hotela, je vsak dan isto za zajtrk (kot v filmu Groundhog Day)

Kot da doma si pa vsak dan za zajtrk pripraviš nekaj čisto novega in drugačnega ;)
Tako je!

Miha 333 ::

Mavrik je izjavil:

A da bi se zjutraj vsedel na ICS pa ne bi šlo?

ICS ne vozi že pol leta in ne bo še vsaj do sredine junija, ker so vsi Pendolinoti pokvarjeni oz. na servisu/reviziji.

mancini ::

Kaj pa je to ICS :)
znajo pa ti karto zaračunat po tej tarifi, tako da pazite

nejodagreat ::

Pa trenutno se železniška proga med Zidanim Mostom in Celjem obnavlja, tako da lahko računaš na zamude in z nekaj "sreče" še kakšen nadomestni avtobusni prevoz.

grandioso74 ::

Mah, teh 120km ni ne vem kaj, eno uro do mb in eno nazaj, jaz bi se vozil, celo, če vas je več. Enkrat pelje en drugič drugi. Seveda, na lastne stroške pa zagotovo ne.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

bambam20 ::

grandioso74 je izjavil:

Mah, teh 120km ni ne vem kaj, eno uro do mb in eno nazaj, jaz bi se vozil, celo, če vas je več. Enkrat pelje en drugič drugi. Seveda, na lastne stroške pa zagotovo ne.


1 ura je zgolj v praksi. Ok, recmo 1 ura ko se zapelješ na AC v Ljubljani in potem izvoz MAribor. Potem pa prišej še vožnja v Ljubljani do AC-ja, vožnja v Mariboru v center.. To tudi ni 5 minut, pač pa prištej najmanj 30 minut. Smo že na 1 uri in 30 minut v eno smer.

Eni res posplošujete.

juroz ::

Če je to samo za 3 mesece bi bilo zanimivo živet tam. Malo okolje zamenjaš.

otago ::

Ko se folk vozi z MS,MB, CE, KP v LJ je vse ok in normalno. Ko pa mora nekdo iz LJ (ali okolice) v MB pa je cel halo.

nimnez ::

otago je izjavil:

Ko se folk vozi z MS,MB, CE, KP v LJ je vse ok in normalno. Ko pa mora nekdo iz LJ (ali okolice) v MB pa je cel halo.


Folk, ki se vozi je zaposlen v podjetjih, ki imajo sedež v LJ in to je čisto normalo (lahko se tudi preseliš tako kot mi in se potem ni treba vozit, ampak itak, da je bolš bit v rovtah pa met stroške na tretjini lubljanskih). V mojem primeru gre za to, da živim v LJ, delam za podjetje v LJ, ki ima stranko v MB in bodo to vsakodnevne službene poti tja. Sploh ne gre za halo ali karkoli, je pa očitno prepovedano vprašati karkoli, pa kaj če me zanima kako bi potegnil še nekaj dodatnih € za to...dejstvo je, da me zaradi tega ne bo toliko doma, kot sedaj in to ne zaradi moje odločitve, da želim delati v Kopru (čeprav živim v Murski Soboti). Žena in otroci me bodo sedaj videli veliko manj, in če lahko potegnem od tega par € več to pomeni, da gremo lahko skupaj na dopust in poskusimo nadoknadit ta čas...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

malica v službi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13023463 (5251) PacificBlue
»

Sluzbena pot - nadure (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549782 (3762) Mato989
»

Potovanje v London januarja

Oddelek: Loža
359807 (8905) Phantomeye
»

Trajanje službene poti

Oddelek: Loža
4714616 (13896) St235
»

Imate res za dopust evre? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812413 (9916) KaiV6

Več podobnih tem