» »

Izšlo jedro Linux 4.11

Izšlo jedro Linux 4.11

Slo-Tech - Izšla je nova verzija Linuxovega jedra, ki nosi oznako različice 4.11, je Linus Torvalds sporočil danes zjutraj. Fearless Coyote, kakršno kodno ime nosi nova verzija, prinaša precej novosti in še več posodobitev. Večina sprememb odpade na posodobljene in nove gonilnike (mreže, zvok itd.), znaten del pa predstavljajo tudi posodobitve omrežnih funkcij, datotečnega sistema in ostalih drobnarij pod pokrovom.

Glavne nove funkcionalnosti pa so izboljšana grafika, ki nudi boljše upravljanje z energijo pri ADMGPU, hitrejše delovanje RADV Vulkan, podpora za DisplayPort MST avdio v Intelovem DRM gonilniku ter še nekaj izboljšav. Prav tako omenimo podporo za arhitekturo čipov Intel Gemini Lake. Dodana je tudi podpora za scalable SSD swaping, protokol SMC-R, Intel Turbo Boost Max 3.0 in orodje perf ftrace. Seznam ostalih novosti, ki to pot ni tako obsežen kakor v predhodni verziji, si lahko preberete v najavi. Kot običajno je za veliko večino uporabnikov najsmotrneje počakati, da njihova distribucija prevede in vključi novo jedro.

5 komentarjev

Jst ::

Mogoče za nekatere verzije Radeona, ampak meni se 280 obnaša enako in kuri enako energije...

Sem gledal, kako naj bi rešil to zadevo, da v dual monitor me bi kuril vseh ~200W, ampak nisem ugotovil kako drugače nastaviti. Po njihovih navodilih multimonitor setup še vedno ne dela "pravilno"*...

*Kaj s'loh po AMDju "pravilnost pomeni....

Če komu pomaga: http://support.amd.com/en-us/kb-article...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

SmeskoSnezak ::

Ne najdem nobenih info o kaksnih varnostnih izbolsavah. Anyone else?
@ Pusti soncu v srce... @

zee ::

Jst je izjavil:

Mogoče za nekatere verzije Radeona, ampak meni se 280 obnaša enako in kuri enako energije...

Sem gledal, kako naj bi rešil to zadevo, da v dual monitor me bi kuril vseh ~200W, ampak nisem ugotovil kako drugače nastaviti. Po njihovih navodilih multimonitor setup še vedno ne dela "pravilno"*...

*Kaj s'loh po AMDju "pravilnost pomeni....

Če komu pomaga: http://support.amd.com/en-us/kb-article...


Zamenjaj graficno kartico s kaksno Nvidio. Dela dosti boljse.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BaRtMaN ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Ne najdem nobenih info o kaksnih varnostnih izbolsavah. Anyone else?

Kdor išče, ta najde [kernelnewbies.org].

oxyuranus ::

zee je izjavil:

Jst je izjavil:

Mogoče za nekatere verzije Radeona, ampak meni se 280 obnaša enako in kuri enako energije...

Sem gledal, kako naj bi rešil to zadevo, da v dual monitor me bi kuril vseh ~200W, ampak nisem ugotovil kako drugače nastaviti. Po njihovih navodilih multimonitor setup še vedno ne dela "pravilno"*...

*Kaj s'loh po AMDju "pravilnost pomeni....

Če komu pomaga: http://support.amd.com/en-us/kb-article...


Zamenjaj graficno kartico s kaksno Nvidio. Dela dosti boljse.


Zal ne gre na laptopu. Pa multimonitor je od nekdaj stala =/
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux 4.16 je tu

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
2511816 (8086) poweroff
»

Tu je Ubuntu 15.10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4918550 (13070) Ozric
»

Izšlo Linuxovo jedro 4.1

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1326956 (13184) čuhalev
»

Izšel Linux 3.8

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
217627 (5507) Bistri007
»

Izšel Linux 3.4

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
145032 (3205) Icematxyz

Več podobnih tem