» »

Igrača na daljinsko vodenje (RC)

Igrača na daljinsko vodenje (RC)

MoRp ::

Na dvoriscu je ratala gneča. 3je RC avtomobilčki vsi na 27MHz... Rezultat vam je verjamem jasen (poleg nenadzorovanega upravljanja jokanje in stokanje)

- Ali se da kako spremenit frekvenco pri teh beštijah?

HighBane ::

Odvisno koliko so napredne igrače. Kontroler in RC igrača imata ujemajoča quartz kristala, ki se pogovarjata na določeni frekvenci. Če hočeš menjat frekvenco, ju moraš zamenjat v obeh enotah. Pri boljših stvareh to menjaš na hitro. Si mislim, da imajo poceni stvari to bolj prispajkano.

MoRp ::



Ja stvar je zalotana. Ampak nekaj sem bral po RC forumih, da ni dovolj samo ta kristal menjat?

jest10 ::

Če je majhna razlika v frekvenci potem menjaš samo kristal.

SaXsIm ::

HighBane je izjavil:

Odvisno koliko so napredne igrače. Kontroler in RC igrača imata ujemajoča quartz kristala, ki se pogovarjata na določeni frekvenci. Če hočeš menjat frekvenco, ju moraš zamenjat v obeh enotah. Pri boljših stvareh to menjaš na hitro. Si mislim, da imajo poceni stvari to bolj prispajkano.


Kristala se nič ne pogovarjata, zgolj oscilirata. Ker je celotno vezje najverjetneje uglašeno na frekvenco kristala, zelo verjetno samo menjava kristala ne bo dovolj. Potrebno pa je tudi pogledati, katere frekvence so ti voljo, da ne boš koga motil z igračami.
SaXsIm

MoRp ::

Hvala za odgovore. Sedaj pa laicno razmisljanje (pojma nimam o zadevi). Pregledal sem dovoljene frekvence in ugotovil da RC trenutno dela na 27.145MHz, dovoljeni sta (poleg ostalih) frekvenci 27.095 in 27.195, slednja je po podatkih v razpredelnici identicna v vseh parametrih. Ali bi to lahko potencialno bila resitev (brez priklopa na oscilometer in tuninga, kar sem prebral na tujih forumih, da je poleg menjave kristala potrebno)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultrazvočni čistilnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221826 (1542) Barbarpapa2
»

Evropske ure zopet točne

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3511143 (7844) Duhec
»

Zaostajanje ur vezanih na el.omrežje (50Hz) (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6516961 (12427) MadMax
»

Izdelava dvojiške ure

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232394 (1883) neoto
»

Od kod frekvenca?

Oddelek: Navijanje
61159 (987) HyperKiller

Več podobnih tem