» »

Slovenske parlamentarne volitve 2018

Slovenske parlamentarne volitve 2018

««
36 / 64
»»

Smrekar1 ::

gus5 je izjavil:

Zaposlene naj tolaži misel, da bo negativne posledice tveganja, povezanega s kapitalističnim načinom proizvodnje, prevzela država, ne oni sami? Zakaj država; mar neoliberalna mantra ne uči, da kapitalistu pripada dobiček v celoti, ker v poslu tvega le on?


Zato, ker so ljudje pokvarjeni in ne bodo delali tako, kot bi bilo najboljše za vse. To je tudi razlog zakaj komunizem ne more delovati. Zadevo zlahka razložimo z evolucijo - v vrsti, kjer je edina varovalka pred izkoriščanjem sistema visok moralni standard bo imel goljuf odločno evolucijsko prednost. Tako stanje je zato evolucijsko nestabilno.

Jup, marksizem je na nivoju kreacionizma. Sramuj se.

Za liberalne apologete tržnega fundamentalizma zaposleni nikakor ne morejo biti (poslovni) partnerji.


Zakaj ne? Seveda so lahko. Ampak ne kot neodtujljiva pravica vsakega delavca, temveč pod pogoji, ki jih določa medsebojni dogovor.

Ti, ki proizvajajo dobičkonosne informacije, so uporabniki, ne ponudniki IT aplikacij oz. storitev.


Uporabniki v javnost dajejo (dajemo) svoje podatke. Te podatke v dobičkonosne informacije pretvori šele ponudnik IT storitev. Očitno ti res ni jasno ne kako deluje informatika ne kako deluje trg IT storitev, zato pa klamfaš take debilizme.

Neoliberalizem lahko vsili svojo 'vizijo' sveta, nasprotniki neoliberalizma pa ne? Neokolonializem in neo-imperializem (v podobi liberalističnega intervencionizma in zakrinkan z govorjenjem o človekovih pravicah), ki svet postopno vlečeta v vojno, polno bitk na raznih kriznih območjih; ki generirata politično, vojaško, ekonomsko in/ali kulturno spopadanje geopolitičnih formacij, brutalno kršenje mednarodnega prava, človekovih pravic in ignorirata okoljevarstvene sporazume oz. dosežene standarde, so zate manifestacije boja za boljši svet?


Ja, res.



Vojn je vedno več in so vedno bolj brutalne, kajne? Vedno več je mrtvih, zato so stolpički, kjer višina pomeni število mrtvih v konfliktih, vedno nižji.

Domnevna kršitev ustave je opravičilo za vojaški puč?


Nedvomna uzurpacija oblasti s silo ne opravičuje odstranitve uzurpatorja?
Zanimivo. Prosim, obrazloži zakaj ne kritiziraš Aliendeja, ki je uničil čilensko demokracijo.

Morda bi kazalo uvesti še davek na dedovanje.


Saj ga imamo. Bi mogoče poskusil še enkrat?

thramos ::

Smrekar1 je izjavil:

Nekako se mi ne zdi, da je bila glavna razlika med ZJ in PTTM ta, da je eden korupcijsko zelo obremenjen, medtem ko drugi ni.


Saj ne pravim tega. Pravim, da če enega smatraš za korupcijsko obremenjenega, se ne odločiš za drugega korupcijsko obremenjenega.

No, lahko se, sam potem je jamranje nad korupcijo (in kršenjem pravic žensk) malo smešno.

Smrekar1 ::

thramos je izjavil:


Saj ne pravim tega. Pravim, da če enega smatraš za korupcijsko obremenjenega, se ne odločiš za drugega korupcijsko obremenjenega.


Ja in ne, kot sem omenil gre za dva močno različna lika. Enemu gre pri korupciji predvsem za denar, lahko celo izključno za denar (iz afere farmacevtka ni nič, drugih takih primerov ni), pri drugem je korupcijsko tveganje glede denarja sekundarnega pomena, glavno korupcijsko tveganje je za nadzor države prek nedemokratičnih, neustavnih vzvodov.

Če te pri PTTM moti njegova korupcija to še ne pomeni, da te mora motiti tudi korupcija ZJ, sploh ne v enaki meri. Da se razumemo, moti me korupcija obeh, glasovati ne nameravam za nobenega od niju, ampak ne moti me v enaki meri in če sprejemaš korupcijo ZJ ne pomeni, da moraš sprejemati tudi korupcijo PTTM. Obratno seveda ne velja, saj je tudi PTTM finančno močno korupcijsko obremenjen, morda celo bolj kot ZJ.

Seveda ponavljam, meni osebno sta oba nesprejemljiva. Pri enem se tam zgodba konča, pri drugem ne.

No, lahko se, sam potem je jamranje nad korupcijo (in kršenjem pravic žensk) malo smešno.


Ne v taki meri kot se ti zdi. Slon je velik, Jupiter je tudi velik. Slon ni primerljiv z Jupitrom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ZaphodBB ::

gus5 je izjavil:

nurmaln je izjavil:

kapitalizem je en pomembnejših in nujnih elementov svobode.
Prisvajanje dobičkov s strani kapitalistov je 'naturalizirano' le v kapitalizmu, je v jedru delovanja kapitalistične totalitarne ekonomije in ni rezultat zunaj-ekonomskega pritiska in nasilja. Ta navidezna odsotnost nasilja omogoča iluzijo politične svobode. V kapitalističnih plutokracijah zato ni potrebe po neposrednem družbenem gospostvu, saj je gospostvo na delu že v sami strukturi produkcijskega procesa.

V komunizmu je bolje, ker si prisvajajo komunisti in ni nobene iluzije politične svobode in je nasilje povsem odkrito?

kapitalistične totalitarne ekonomije

Samo totalitarec lahko svobodo označi za suženjstvo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

thramos ::

Prav.

Meni se pač zdi obremenjenost Jankovića dovolj velika, da niti približno ni vreden glasu. Korupcija je po mojem mnenju dovolj velik problem, da je temu tako.

Pri obeh omenjenih enako. Drugače vedno glasuješ za koruptivneža.

Smrekar1 ::

thramos je izjavil:

Prav.

Meni se pač zdi obremenjenost Jankovića dovolj velika, da niti približno ni vreden glasu. Korupcija je po mojem mnenju dovolj velik problem, da je temu tako.


Saj s tem s strinjam. Ampak pri ZJ se tu zgodba konča, mojega glasu ni vreden, kaj dosti več pa tudi ne nameravam narediti. PTTM si zasluži aktivno kampanjo proti sebi, o tem govorim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

jype ::

Škoda, da ne razumeta, da je zaradi takih kot sta vidva PT dobil absolutno največ glasov na prejšnjih volitvah.

Desničarji radi tudi Slovaško dajejo za zgled. Zdaj končno vemo, čemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

thramos ::

Smrekar1 je izjavil:

Saj s tem s strinjam. Ampak pri ZJ se tu zgodba konča, mojega glasu ni vreden, kaj dosti več pa tudi ne nameravam narediti. PTTM si zasluži aktivno kampanjo proti sebi, o tem govorim.


Prav, po mojem mnenju pa je potrebna aktivna kampanija proti vsakem tako obremenjenem politiku. Še posebej, če dobiva tako veliko glasov.

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

Škoda, da ne razumeta, da je zaradi takih kot sta vidva PT dobil absolutno največ glasov na prejšnjih volitvah.

Desničarji radi tudi Slovaško dajejo za zgled. Zdaj končno vemo, čemu.

Seveda je. PT je kriv za vse. Volijo, ga pa vsi, k hočejo uničiti Slovenijo. Torej jype in gus5.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Volijo, ga pa vsi, k hočejo uničiti Slovenijo. Torej jype in gus5.
Veseli me, da si prišel do spoznanja, da tebe najbolje opiše tisto, čemur ti rečeš "komunist".

Smrekar1 ::

thramos je izjavil:


Prav, po mojem mnenju pa je potrebna aktivna kampanija proti vsakem tako obremenjenem politiku. Še posebej, če dobiva tako veliko glasov.


ZJ je na državni ravni pečen. PTTM je na državni ravni največji na desnem polu. Nikakor se mi ne zdi, da ju lahko mečemo v isti koš.

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Seveda je. PT je kriv za vse.


Za vse ne, za nelegalne, neetične in nedemokratične vzvode pridobivanja oblasti pa vsekakor.

https://siol.net/novice/slovenija/anton...

Tale obsodba meče veliko senco na volitve l. 2004. Lahko govorimo o demokratičnih volitvah, če je opoziciji na oblast pomagala sosednja država?

thramos ::

Deloma se strinjam. Moral bi dodati še "kot Ljubljančanu ...".

Ampak le deloma: tako obremenjen politik na čelu glavnega mesta je jasen in glasen znak, da se korupcija izplača in tolerira. Podobno s kršitvami pravic žensk.

jype ::

thramos je izjavil:

Ampak le deloma: tako obremenjen politik na čelu glavnega mesta je jasen in glasen znak, da se korupcija izplača in tolerira. Podobno s kršitvami pravic žensk.
Bolj, ko boš to trdil, dokler kandidirajo ljudje, ki se dejansko zavzemajo za segregacijo družbe na "avtohtone moške" in vse ostale, bolj bo jasno, da si želiš fašizma, v katerem boš priviligiranec.

ZaphodBB ::

Za vse ne, za nelegalne, neetične in nedemokratične vzvode pridobivanja oblasti pa vsekakor.

Kriv je dovolj, da mora oditi. Moj namen ni bil opravičevanje like in dela, temveč zgolj opozarjanje, da sta jype in PT dve plati iste medalje.

Bolj, ko boš to trdil, dokler kandidirajo ljudje, ki se dejansko zavzemajo za segregacijo družbe na "avtohtone moške" in vse ostale, bolj bo jasno, da si želiš fašizma, v katerem boš priviligiranec.

Tako je! V svobodi se družba deli na opresirane ženske, ki imajo ablast in vse ostale!!
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

opozarjanje, da sta jype in PT dve plati iste medalje.
Komunisti očitno razumete, da je treba nasprotnika diskreditirat z lažmi, če se ga z dejstvi ne da.

ZaphodBB je izjavil:

Tako je! V svobodi se družba deli na opresirane ženske, ki imajo ablast in vse ostale!!
V svobodi si šele takrat, ko večine ne dobijo katoliški fundamentalisti.

thramos ::

jype je izjavil:

Bolj, ko boš to trdil, dokler kandidirajo ljudje, ki se dejansko zavzemajo za segregacijo družbe na "avtohtone moške" in vse ostale, bolj bo jasno, da si želiš fašizma, v katerem boš priviligiranec.


Ne, dokler obstajajo kandidati, ki se ne zavzemajo za to in hkrati niso koruptivneži, je jasno zgolj, da ti iščeš kakršen koli izgovor, da opravičiš svoj glas za koruptivneža.

jype ::

thramos je izjavil:

Ne, dokler obstajajo kandidati, ki se ne zavzemajo za to in hkrati niso koruptivneži, je jasno zgolj, da ti iščeš kakršen koli izgovor, da opravičiš svoj glas za koruptivneža.
Povej mi, čemu je zmagal katoliški fundamentalist?

Ma, ni mi treba, ker vem: Zato, ker sta ti in Smrekar1 svoji glasovnici dobesedno vrgla v smeti.

Smrekar1 ::

thramos je izjavil:


Ampak le deloma: tako obremenjen politik na čelu glavnega mesta je jasen in glasen znak, da se korupcija izplača in tolerira. Podobno s kršitvami pravic žensk.


Tako obremenjen politik kot je PTTM na čelu največje opozicijske stranke v Sloveniji je to že davno dokazalo prek vsakega dvoma. Žal je tako, da je korupcija pri nas še nekako sprejemljiva. ZJ na čelu glavnega mesta tu v bistvu ne doda ničesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Smrekar1 ::

thramos je izjavil:


Ne, dokler obstajajo kandidati, ki se ne zavzemajo za to in hkrati niso koruptivneži,


Hm. Kdo v naši politiki je neobremenjen s korupcijo?

jype ::

Smrekar1 je izjavil:

Hm. Kdo v naši politiki je neobremenjen s korupcijo?
Ah, takih je vse polno. Problem nastane, ko dodaš še pogoj, da morajo imeti neničelne možnosti za zmago na volitvah.

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Hm. Kdo v naši politiki je neobremenjen s korupcijo?
Ah, takih je vse polno. Problem nastane, ko dodaš še pogoj, da morajo imeti neničelne možnosti za zmago na volitvah.

Ja kako pa bo drugače, če pa vidimo, da ti ves čas podpiraš korupcijo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

RedDrake ::

jype je izjavil:

V svobodi si šele takrat, ko večine ne dobijo katoliški fundamentalisti.

Savdska arabija, Izrael, PRC, Severna koreja, ...
Svoboda, defined by Jure.

Kot je rekel Jože Malek:
"Zdaj je svoboda, zdaj moramo biti tiho"

Smrekar1 ::

jype je izjavil:

Ah, takih je vse polno. Problem nastane, ko dodaš še pogoj, da morajo imeti neničelne možnosti za zmago na volitvah.


Aha. Mi lahko našteješ tri? Hvala! :)

ZaphodBB ::

Luka Mesec, Miha Kordiš, Violeta Tomić

Če v življenju še nisi nič naredil, tudi koruptiven ne moreš biti.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Timurlenk ::

ZaphodBB je izjavil:

Luka Mesec, Miha Kordiš, Violeta Tomić, Vatovec, Hanžek, Trček, Pahor, Židan

Če v življenju še nisi nič naredil, tudi koruptiven ne moreš biti.


je pa zanimiva ta sds šola argumentiranja

- itak ni nekoruptivnih politikov
- potem našteje nekoruptivne politike in reče, itak niso nič naredili, pa niso koruptivni

tvoji profesorji aplavdirajo takšnim veleumnim izpeljavam
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

jype ::

RedDrake je izjavil:

Savdska arabija, Izrael, PRC, Severna koreja, ...
Desničarji brez izrednih razmer sploh ne morete preživeti.

Po drugi strani po znatnem delu severne Evrope ne zmagujejo katoliški fundamentalisti, zato imajo tudi precej manj težav s korupcijo, pravicami žensk in drugimi pomembnimi vprašanji.

Ampak pomembno je, da brez katoliškega fundamentalizma Slovenija ne bi preživela, ker bi bil splav obvezen, kajne?

ZaphodBB je izjavil:

Če v življenju še nisi nič naredil, tudi koruptiven ne moreš biti.
Všeč mi je, da diskreditiraš kar samega sebe in mi tako prihraniš vsaj malo dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ZaphodBB ::

je pa zanimiva ta sds šola argumentiranja

A ne. SDS-ovci so se je naučili na isti šoli kot vi.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

A ne. SDS-ovci so se je naučili na isti šoli kot vi.
Tebe je pa luli nahecal, da si se včlanil v SDS. Saj vem, vsakemu naivnežu se to lahko pripeti, nisi ti kriv. Individualna odgovornost je za druge, ne zate.

Timurlenk ::

ZaphodBB je izjavil:

je pa zanimiva ta sds šola argumentiranja

A ne. SDS-ovci so se je naučili na isti šoli kot vi.


jp, vsekakor si se dobro naučil bluzit v 3 krasne in non stop ponavljat laži :D
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

thramos ::

jype je izjavil:

Povej mi, čemu je zmagal katoliški fundamentalist?

Ma, ni mi treba, ker vem: Zato, ker sta ti in Smrekar1 svoji glasovnici dobesedno vrgla v smeti.


Lahko ti vseeno povem, ker se motiš. Zato, ker ste takšni kot ti, volili za katoliškega fundamentalista. Baje, da zato, ker bi drugače napačni kuščar prišel na oblast.

Mimogrede, precej težko hkrati vržeš glasovnico v smeti, voliš za Janšo in še kaj, česar obtožuješ naokoli.

Smrekar1 je izjavil:

Hm. Kdo v naši politiki je neobremenjen s korupcijo?


Le redki so deležni tako hudih obtožb, s tako različnih strani, kot Janković.

Zato je vprašanje napačno. Pravilno se glasi: Kdo v naši politiki ni tako obremenjen s korupcijskim tveganjem, kot je župan Ljubljane? Odgovor je: velika večina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

ZaphodBB ::

Timurlenk je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

je pa zanimiva ta sds šola argumentiranja

A ne. SDS-ovci so se je naučili na isti šoli kot vi.


jp, vsekakor si se dobro naučil bluzit v 3 krasne in non stop ponavljat laži :D

Da napadaš mojo osebo, namesto mojih argumentov je sigurno znak tvoje izjemne intelektualne prefinjenosti.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smrekar1 ::

thramos je izjavil:


Le redki so deležni tako hudih obtožb, s tako različnih strani, kot Janković.


Kolikor vem sta obtožbi predvsem:
- jemanje podkupnin za projekte
- zloraba položaja za spolne odnose

S tem, da je druga obtožba nedokazljiva. Za podkupnine verjamem, da jih res jemlje, ampak to je še vedno samo en, kvječemu dva aspekta. Če dodamo še dejstvo, da so njegovi politični nasprotniki mojstri plasiranja lažnih novic, potvarjanja in podtikanja ostanemo trdno pri enem in samo pri enem aspektu - podkupovanja. Glede na obtožbe PTTM, ki so nedvomno resnične (Depala vas, dogovarjanja s hrvati za incidente ob meji), se mi zdi primerjava že malo neokusna. ZJ je obremenjen samo finančno, PTTM je obremenjen na način, ki si zasluži vsaj desetko, če ne devetke.

Zato je vprašanje napačno. Pravilno se glasi: Kdo v naši politiki ni tako obremenjen s korupcijskim tveganjem, kot je župan Ljubljane? Odgovor je: velika večina.


Lahko našteješ tri?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Timurlenk ::

ZaphodBB je izjavil:

Timurlenk je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

je pa zanimiva ta sds šola argumentiranja

A ne. SDS-ovci so se je naučili na isti šoli kot vi.


jp, vsekakor si se dobro naučil bluzit v 3 krasne in non stop ponavljat laži :D

Da napadaš mojo osebo, namesto mojih argumentov je sigurno znak tvoje izjemne intelektualne prefinjenosti.

kakšni argumenti pa? da bo znižanje davkov zmanjšalo revščino in podobne cvetke? lol
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

thramos ::

Smrekar1 je izjavil:

S tem, da je druga obtožba nedokazljiva. Za podkupnine verjamem, da jih res jemlje, ampak to je še vedno samo en, kvječemu dva aspekta. Če dodamo še dejstvo, da so njegovi politični nasprotniki mojstri plasiranja lažnih novic, potvarjanja in podtikanja ostanemo trdno pri enem in samo pri enem aspektu - podkupovanja. Glede na obtožbe PTTM, ki so nedvomno resnične (Depala vas, dogovarjanja s hrvati za incidente ob meji), se mi zdi primerjava že malo neokusna. ZJ je obremenjen samo finančno, PTTM je obremenjen na način, ki si zasluži vsaj desetko, če ne devetke.


Zakaj sploh omenjaš Janšo? Govora je o obtožbah Jankovića s strani kar nekaj (državnih) institucij, nekatere so (bile ;)) podkrepljene še s prisluhi. Kaj ma veze, če je Janša še bol nor, za takšnega človeka se ne bi smelo oddati glasu, v opevani Skandinaviji se to tudi ne bi zgodilo, stranka, ki se ga ne bi takoj znebila pa bi odšla na smetišče zgodovine.

Tukaj pa se to ne zgodi - argument, pa je enak temu, ki tebi ne gre iz glave: Janša.

Smrekar1 je izjavil:

Lahko našteješ tri?


Ne seri, povedal sem ti, da je takšnih večina.

Lahko pa našteješ tri take, ki so tako konsistentno, s strani toliko državnih inštitucij, osumljani in obtoževani, pa še vedno nosijo tako politično odgovorno funkcijo, kot je župan prestolnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Smrekar1 ::

thramos je izjavil:


Zakaj sploh omenjaš Janšo?


Ker je v kontekstu nesprejemljivih, koruptivnih politikov na PTTM daleč, daleč na prvem mestu. Zakaj ga ne bi omenjal?

Govora je o obtožbah Jankovića s strani kar nekaj (državnih) institucij, nekatere so (bile ;)) podkrepljene še s prisluhi. Kaj ma veze, če je Janša še bol nor, za takšnega človeka se ne bi smelo oddati glasu, v opevani Skandinaviji se to tudi ne bi zgodilo, stranka, ki se ga ne bi takoj znebila pa bi odšla na smetišče zgodovine.


Ne skrbi, saj ga ne bom. Ampak velik, nevarno velik del volilnega telesa bo oddal glas za PTTM in to za precej bolj nevarno funkcijo kot je funkcija nekakšnega župančka.

Tukaj pa se to ne zgodi - argument, pa je enak temu, ki tebi ne gre iz glave: Janša.


To ni argument, temveč razlog zakaj je tako. Dokler je vrhovni poveljnik opozicije bistveno bolj koruptivno obremenjen kot vladajoča klika bo velik delež volilnega telesa korupcijo sprejemal kot nekaj neizbežnega, neizogibnega.

Ne pravim, da je tako prav - ampak tako je.


Ne seri, povedal sem ti, da je takšnih večina.


Torej ne.

Lahko pa našteješ tri take, ki so tako konsistentno, s strani toliko državnih inštitucij, osumljani in obtoževani, pa še vedno nosijo tako politično odgovorno funkcijo, kot je župan prestolnice.


PTTM, Vinko Gorenak, Boris Popovič.

Vidiš? Ni težko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

thramos ::

Smrekar1 je izjavil:

Ker je v kontekstu nesprejemljivih, koruptivnih politikov na PTTM daleč, daleč na prvem mestu. Zakaj ga ne bi omenjal?


Ker je v kontekstu ugotavljanja korupcije popolnoma nepomembno, da je nekdo hujši. Taka opravičevanja ponavadi izgubijo na teži, ko zapustiš vrtec. Spadajo v razred: "on je začel".


PTTM, Vinko Gorenak, Boris Popovič.


Prav, imaš me. Če pustimo funkcijo dveh od njih, ja, vsekakor je korupcija v Sloveniji zaradi takšnih kot ti in jype tolerirana in vseprisotna.

Truga ::

ZaphodBB je izjavil:

Da napadaš mojo osebo, namesto mojih argumentov je sigurno znak tvoje izjemne intelektualne prefinjenosti.

Smrekar1 ::

thramos je izjavil:


Ker je v kontekstu ugotavljanja korupcije popolnoma nepomembno, da je nekdo hujši.


Korupcijo imaš več vrst. Pri ZJ gre predvsem za finančno korupcijo - jemanje podkupnin. To je najmanj nevarna oblika korupcije, saj se izgubi samo denar, sistem se ne nadaljuje sam od sebe, škoda je samo pri denarju, drugje ne. Druga oblika korupcije pri ZJ je zloraba položaja za spolne usluge, vendar ta ni dokazana v dovolj veliki meri, da bi lahko o njej govorili kot zanesljivo prisotni. Gre za travme in psihološke posledice, ki jih zloraba pusti pri žrtvi, ampak samo v primeru, da je on predlagal in zahteval spolne usluge. Glede na videno je čisto možno, da je bila pobudnica žrtev - v tem primeru imamo še vedno zlorabo položaja in prostitucijo. Nedopustno, vsekakor, ampak ništrc v primerjavi s PTTM.

Pri slednjem gre namreč za politično korupcijo, za zlorabo državnih institutov za pridobitev oblasti, za sodelovanje in uničevanje odnosov s sosednjo državo zavoljo sebičnih interesov in za politično uzurpacijo vojaških enot. Razlika med PTTM in najhujšimi obtožbami zoper ZJ je v tem, da gre pri ZJ za dobrobit kvječemu nekaj posameznikov (posameznic), medtem ko gre pri PTTM za dobrobit cele države. Teh stvari ne moremo metati v isti koš. In ne, nobeden izmed njiju ni sprejemljiv.

Če pustimo funkcijo dveh od njih


Dva od njih imata pomembnejše funkcije od župana glavnega mesta, eden zgolj v grobem primerljivo a manj pomembno funkcijo.

vsekakor je korupcija v Sloveniji zaradi takšnih kot ti in jype tolerirana in vseprisotna.


Glede jypeta se ne bom opredeljeval, ampak kaj imam jaz s tem? Opozarjam, da imamo v Sloveniji težave s korupcijo in na prvo mesto postavljam korupcijo, ki bi nam želela uničiti državo. Meni se zdi to edini primeren, smiseln pristop. Prosim obrazloži svojo trditev, da to povečuje stopnjo korupcije. Želim ti veliko sreče, saj se mi zdi tvoj pristop, metanja vsega v isti koš, precej hujša zabloda.

Še vedno namreč nisi sposoben našteti treh politikov, ki jih imaš za čiste. Kdo pravzaprav želiš, da bi nam vladal? Nekdo nam namreč v vsakem primeru bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

thramos ::

Smrekar1 je izjavil:

Glede jypeta se ne bom opredeljeval, ampak kaj imam jaz s tem? Opozarjam, da imamo v Sloveniji težave s korupcijo in na prvo mesto postavljam korupcijo, ki bi nam želela uničiti državo. Meni se zdi to edini primeren, smiseln pristop. Prosim obrazloži svojo trditev, da to povečuje stopnjo korupcije. Želim ti veliko sreče, saj se mi zdi tvoj pristop, metanja vsega v isti koš, precej hujša zabloda.


Relativiziraš eno vrsto korupcije. Ko govorimo o enem potencialnem koruptivnežu, stalno vpletaš drugega. Nekako v stilu, da drugi še bolj tepe ženo. Nima veze - pretepanje žene je nesprejemljivo, enako bi moralo biti z oddajo volilnega glasu za takšnega kandidata. Tvoja zabloda je sicer manj huda kot jypetova, vendar vseeno negativno vpliva na življenje Slovencev.

Smrekar1 je izjavil:

Kdo pravzaprav želiš, da bi nam vladal?


V danem kontekstu mi je vseeno, le da ni obremenjen s takšnimi korupcijskimi tveganji kot Janković. Lahko omenim tudi Janšo, da boš zadovoljen. Že če bi se volilci držali tega načela, med preostalimi kandidati pa volili v skladu s svojimi, khm, še vedno zgrešenimi komi/soci težnjami, bi bilo življenje v Sloveniji bistveno boljše.

Cervantes ::

Prosim da se neha korupcijsko blatenje ZJ.
Najprej dokaži, potem pljuvaj.
Ne pa po sistemu "ve se".
Že razdelano v eni drugi temi.

Smrekar1 ::

thramos je izjavil:


Relativiziraš eno vrsto korupcije. Ko govorimo o enem potencialnem koruptivnežu, stalno vpletaš drugega.


Kar se glasov tiče sta pri meni oba na istem. To sem ti že povedal. Kaj goni glasove k ZJ sem ti tudi obrazložil in o tem povedal svoje.

Nekako v stilu, da drugi še bolj tepe ženo. Nima veze - pretepanje žene je nesprejemljivo, enako bi moralo biti z oddajo volilnega glasu za takšnega kandidata.


Eden tepe ženo, drugi je tri že pospravil. Ja, oba sta nesprejemljiva. Ne, med njima ni primerjave.


V danem kontekstu mi je vseeno, le da ni obremenjen s takšnimi korupcijskimi tveganji kot Janković. Lahko omenim tudi Janšo, da boš zadovoljen.


Kdo iz trenutne garniture je po tvoje to? Je sploh kak primer ali gre za nevidnega rožnatega samoroga?

Že če bi se volilci držali tega načela, med preostalimi kandidati pa volili v skladu s svojimi, khm, še vedno zgrešenimi komi/soci težnjami, bi bilo življenje v Sloveniji bistveno boljše.


Če bi se tega držali desni volivci vsekakor. Na splošno se mi zdi, da je pri nas korupcija v mejah normale. Res je, nismo nekje pri vrhu, temveč v nekem povprečju zdravih držav. Vseeno se mi ne zdi, da bi bila odprava korupcije sposobna bistveno izboljšati življenje v Sloveniji. Nekoliko izboljšati brez dvoma, ampak problem korupcije pri nas je v veliki meri problem PTTM in njegovih psov, ki lajajo in podtikajo vsepovprek.
Tipičen primer je Vinko Gorenak, ki je zlorabil svoj položaj pri komisiji za nadzor tajnih služb in javno obtožil državno banko, da je prala denar za iranske teroriste. Podrobnejša analiza je pokazala, da obtožbe nimajo zveze z realnostjo. Vseeno se je o tem toliko govorilo, da je šla percepcija korupcije navzgor, zato tudi kotiramo nižje. Za ustvarjanje lažnih novic je potrebno red velikosti manj energije kot zato, da jih dokažemo kot lažne - in takrat se z njimi nihče več ne ukvarja.

thramos ::

Smrekar1 je izjavil:

Eden tepe ženo, drugi je tri že pospravil. Ja, oba sta nesprejemljiva. Ne, med njima ni primerjave.


Ne, ni, ampak če te snubi drugi, ne boš šel zgolj zaradi tega, ker je morilec, k prvemu. Ampak k tretjemu, ker nočeš bit ne mrtva, ne tepena, pa čeprav tretjemu smrdi iz ust.

Smrekar1 je izjavil:

Na splošno se mi zdi, da je pri nas korupcija v mejah normale. Res je, nismo nekje pri vrhu, temveč v nekem povprečju zdravih držav. Vseeno se mi ne zdi, da bi bila odprava korupcije sposobna bistveno izboljšati življenje v Sloveniji. Nekoliko izboljšati brez dvoma, ampak problem korupcije pri nas je v veliki meri problem PTTM in njegovih psov, ki lajajo in podtikajo vsepovprek.


No, verjetno tukaj izhajajo razlike v mnenjih. Jypetu se zdijo največji problem fašistične milice, ki posiljujejo ženske, tebi Janša, meni pa večji od obeh korupcija in stopnja tolerance do nje.

Le da za razliko od vaju jaz ne bom glasoval ne za fašiste, ne za Janšo, ampak za, po tvojem mnenju, samoroga. Mimogrede, tri politike, nedolžne kot solza :)), si imel že omenjene.

Truga ::

thramos je izjavil:

Ne, ni, ampak če te snubi drugi, ne boš šel zgolj zaradi tega, ker je morilec, k prvemu. Ampak k tretjemu, ker nočeš bit ne mrtva, ne tepena, pa čeprav tretjemu smrdi iz ust.

Ah, kako simpl je ta svet. Enostavno gres drugam!

Daj malo beri no kaj pises. Ali pa povej koga ciljas s "tretjo" osebo.

Smrekar1 ::

thramos je izjavil:


Ne, ni, ampak če te snubi drugi, ne boš šel zgolj zaradi tega, ker je morilec, k prvemu. Ampak k tretjemu, ker nočeš bit ne mrtva, ne tepena, pa čeprav tretjemu smrdi iz ust.


Vsekakor. Zato te pa stalno sprašujem kdo so po tvoje naše možnosti.


No, verjetno tukaj izhajajo razlike v mnenjih. Jypetu se zdijo največji problem fašistične milice, ki posiljujejo ženske, tebi Janša, meni pa večji od obeh korupcija in stopnja tolerance do nje.


PTTM je problem prav zato, ker je največji vir in največje leglo korupcije v državi. Nekje je treba začeti in prav je, da začnemo na začetku - tam, kjer je problem najhujši in najbolj pereč. Če lahko obenem dobimo še nekoga, ki je korupcijsko neobremenjen, toliko bolje. Kdo je po tvoje to?

Le da za razliko od vaju jaz ne bom glasoval ne za fašiste, ne za Janšo, ampak za, po tvojem mnenju, samoroga. Mimogrede, tri politike, nedolžne kot solza :)), si imel že omenjene.


Daj jih še enkrat napiši ali vsaj prilepi povezavo od objave v kateri so. V času, ki si ga že porabil za izvijanje iz naloge, bi jo opravil že vsaj 3x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Truga ::

BTW, kdo je "PT"tm?

thramos ::

Smrekar1 je izjavil:

Nekje je treba začeti in prav je, da začnemo na začetku - tam, kjer je problem najhujši in najbolj pereč.


Seveda, a ne tako, da se obrnemo na naslednjega v vrsti, katerega problem je prav tako pereč.

Smrekar1 je izjavil:

Daj jih še enkrat napiši ali vsaj prilepi povezavo od objave v kateri so. V času, ki si ga že porabil za izvijanje iz naloge, bi jo opravil že vsaj 3x.


Heh, kar išči.

In nič se ne izvijam, ampak ne mislim odgovarjat na vprašanja, ki namigujejo, da so itak vsi isti koruptivneži.

Smrekar1 ::

Truga je izjavil:

BTW, kdo je "PT"tm?


PTTM = Princ TemeTM = Ivan/Janez Janša, predsednik predsedujočega komiteja predsedstva SDS. Po mnenju thramosa bržkone Velikan Evrope in odrešitelj slovenskega naroda. Je res, thramos?

thramos je izjavil:


Seveda, a ne tako, da se obrnemo na naslednjega v vrsti, katerega problem je prav tako pereč.


Morda. Katerega torej?

Heh, kar išči.

In nič se ne izvijam, ampak ne mislim odgovarjat na vprašanja, ki namigujejo, da so itak vsi isti koruptivneži.


Ne projiciraj. Zanima me kdo je po tvoje čist kot solza. Šarec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Cervantes ::

Čist ko souza je vsak, ki mu ni dokazano nasprotno.
Demokracija 101.
Ostalo je zgolj in samo širjenje tračev.
Time to grow up, dude.

Smrekar1 ::

Cervantes je izjavil:

Čist ko souza je vsak, ki mu ni dokazano nasprotno.


Pred sodiščem ja, pred elektoratom ne.

Razlika je precej bistvena.
««
36 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Šarec in odstop vlade, drugič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6912148 (10640) bluefish

Več podobnih tem