» »

VPN - Linksys WRT1200AC

VPN - Linksys WRT1200AC

dreamtheater ::

Pozdravljeni,

prosil bi za malo pomoči pri nastavljanju VPN serverja na Linksysu wrt1200ac, na katerem je originalen firmware. (če bo rešitev lažja, lahko nanj dam tudi dd-wrt ali kaj podobnega).
Shema omrežja: Siol modem (PPPoE vzpostavljen, modem deluje tudi kot router, statični IP, priklopljen lokalni PC in 2 siol boxa) -> Linksys wrt1200ac (wifi za ostale prenosnike in mobilne telefone)

Na linksysu sem "omogočil" VPN server in dodal userja. Na samem modemu pa smo probali tudi z odpiranjem različnih portov in onemogočanjem firewalla, ampak do VPN-ja še vedno ne moramo dostopati.
Možne nastavitve VPN-ja na routerju so samo pri protokolu(TCP, UDP), port, ter IP address range (kar mislim da ne igra nobene glavne vloge).

VPN bi se uporabljal za ogled dirk na strani MotoGP, en user v SLO, drugi v tujini, vendar stran ne dovoljuje enega accounta in dveh različnih IP-jev. (oba userja uporabljava macbooka, saj sem nekje zasledil da naj bi pri iOS vpn zadevah bilo potrebno forwardirat dodatne porte ... )

Hvala za pomoč

konspirator ::

Kakšen poseben razlog, da ne daš TK modema v bridge mode ?
Ker sedaj vlečeš prikolico polno peska z rikšo, medtem ko imaš doma tovornjak parkiran v senci.

http://www.linksys.com/us/support-artic...

mac openvpn
https://openvpn.net/index.php/access-se...
--

Zgodovina sprememb…

dreamtheater ::

Prvo kar moram povedat je to, da je moje znanje o omrežjih na osnovnem nivoju :)

Če prav razumem, ti predlagaš da na routerju namesto Automatic configuration DHCP, dam na Bridge mode? Z prispodobo pa si najbrž hotel povedat, da v tem načinu kot imam sedaj nastavljeno onemogočam celoten potencial Linksysa?

Tutoriala z navedenih linkov že poznam, nastavil sem točno tako kot je tam navedeno, pa še vedno ne dela.

dreamtheater ::

Sedaj sem spremenil router v bridge mode in v tem načinu ni mogoče več "postavit" vpn serverja na routerju ... je še kaka alternativa za automatic DHCP?

LeQuack ::

dreamtheater je izjavil:

Sedaj sem spremenil router v bridge mode in v tem načinu ni mogoče več "postavit" vpn serverja na routerju ... je še kaka alternativa za automatic DHCP?


Siol modem moraš dati v bridged (oz. modem only) mode, ne pa Linksys. Pusti modemu, da je samo modem. Vse nastavitve potem delaj na Linksys-u, od nastavitve IP-ja, DNS-a, DHCP-ja, firewalla itd. Nanj priklopi tudi PC, za Siol BOX nisem zihr ampak znata delovat tudi če ju pustiš na modem priklopljena.
Quack !

konspirator ::

Na Tk modemu pusti TV-komunikator/ip telefonijo, vse ostalo gre na router.
--

dreamtheater ::

No, mi je le uspelo. Sicer kot zgleda VPN ni najbolj stabilen in bo treba enkrat v prihodnje še to težavico odpravit.
Tako da, hvala vsem za dosedanjo pomoč, pa mogoče še kdaj :)

LeQuack ::

dreamtheater je izjavil:

No, mi je le uspelo. Sicer kot zgleda VPN ni najbolj stabilen in bo treba enkrat v prihodnje še to težavico odpravit.
Tako da, hvala vsem za dosedanjo pomoč, pa mogoče še kdaj :)


Jap tudi sam imam WRT1200AC in VPN server je precej neuporaben, nezanesljiv, počasen itd. Čisti gimmick feature, ki so ga dodali šele kasneje v firmware. Dejansko delujoče rešitve dajo šele v njihove profesionalne routerje. Rešitev je seveda v teh odprtokodnih rešitvah kot so DD-WRT ali OpenWRT.
Quack !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6112910 (8578) Master_Yoda
»

DD-WRT za TL-WR741ND v1.7 (za OpenVPN)?

Oddelek: Omrežja in internet
233925 (2340) OvCa77
»

VPN za routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
264006 (3334) trnvpeti
»

problem s povezavo routerja na amisov modem

Oddelek: Omrežja in internet
161912 (1777) IvoJan
»

sinope568+in linksys WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
175669 (5359) dreamtheater

Več podobnih tem