» »

Coca Cola - sprememba okusa?

Coca Cola - sprememba okusa?

1
2
3 4

Brane22 ::

cebelar123 je izjavil:

Sicer ni coca cola ampak fanta in odkar imajo te nove plastične flaše ima definitivno manj mehurčkov in deluje kot da je zluftana. Fanto sem včasih rad pil od zdaj naprej pa ne več.


Originalna nacistična garda umira, očitno pa ni pripravljena izdati patenta nečlanom.

To veš, da je Fanta nacistični odgovor na Coca-Colo ?

PALOMINO ::

Sem probal Fanto in je res - tudi manj mehurčkov. Ne morem verjet.

Relanium ::

Ne vem, kako lahko okusite razliko pri vsem tem cukru :P

PALOMINO ::

Če piješ/ješ nekaj 30 let + in si navajen nekega okusa, začutiš spremembo. Verjamem pa, da so eni bolj občutljivi na to spet drugi manj.

Zvezdica27 ::

lp,

tudi jaz sem opazil, da se je okus spremenil. V McD imajo šit kokakolo zame - najbolja je bila in je še vedno v stekleničkah 0,33, zdaj so 0,25, haha.

KOlikor vem, je polnilnica v SLO: Radenska dela...

b

Magic1 ::

tikitoki je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Ne pij teh smeti, pa ti bo bolse...


Neki podobnega sem hotel sam napisati. Pijes smeti in se razburjas zaradi domnevne spremembe v okusu.

V čem je pa fora pitja sladkih stvar, če so zanič? To je tako, kot zanič sladica... v čem je potem sploh fora, ali samo zato da neki vase mečeš?!? Folk bi se moral bolj zavedati, da povprečna trenutna količine konzumiranega cukra konkretno škoduje in ko že ješ/piješ nekaj konkretno sladkega, naj bo vsaj res dobro.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Samson ::

V avstriji coca cola v steklenicki najboljsa. Za druge trge se daje noter umetni lsadkor, v avstriji baje pravi...Isto je pri pudingu Dr. Oetker. Avstrijski boljsi, bolsega okusa kakor tist ki se dela na madzarskem in prodaja pri nas. Praski, tudi. Nutell tudi. Preverjeno iz prve roke...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

cekr ::

Samson je izjavil:

V avstriji coca cola v steklenicki najboljsa. Za druge trge se daje noter umetni lsadkor, v avstriji baje pravi...Isto je pri pudingu Dr. Oetker. Avstrijski boljsi, bolsega okusa kakor tist ki se dela na madzarskem in prodaja pri nas. Praski, tudi. Nutell tudi. Preverjeno iz prve roke...


Si pripravljen to potrditi, če ne veš, od kod je kakšna zadeva?
Dvomim.

Je razlika, če je pijača iz piksne, ostalo pa ne vem, če bi ločil.

Coca Colo Zero sem pil v USA pa ni bila prav nič drugačna kot tu.
Navadna Coca Cola je bila v USA malo bolj sladka.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Samson ::

Sem pripravljen tudi dokazat. Ti prinesem pa si sam skuhaj. Na pakungi od praska ne pise nicesar po balkansko (slo, cro, bulg, rom), na pudingu pri nas kupljenem tudi pise made in hungary....ma kaj cem nastevat. Vec nas je to opazilo. Lahko pa sprobas, imas moznost :)

Vecina robe kupljene pri nas ce gledas kaksne reviewe (tehnika), ne najdes nic pametnega, razen cesko, romunsko, bolgarsko, rusko...
Torej ja, smatrajo nas manj vrednim eu narodom. Lahko se prepricas tudi sam...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samson ()

Ganon ::

Samson je izjavil:

Sem pripravljen tudi dokazat. Ti prinesem pa si sam skuhaj.


Ne, ne. Dokaži, da je v naših izdelkih umeten sladkor, v avstrijskih pa pravi. Placebo je hudič.

Magic1 ::

Umeten sladkor?!? Če piše sladkor, je not sladkor, če piše fruktozno-glukozni sirup je to not, če pa piše sladila, je pa umetno. CC ima fruktozno-glukozni sirup, Pepsi ima sladkor, zero/Max pa imata sladila. To tudi piše na embalaži.
Magic

radmannsdorf ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

tudi jaz sem opazil, da se je okus spremenil. V McD imajo šit kokakolo zame - najbolja je bila in je še vedno v stekleničkah 0,33, zdaj so 0,25, haha.

KOlikor vem, je polnilnica v SLO: Radenska dela...

b

Coca Cola ni Pepsi.

http://www.radenska.si/brezalkoholne-pi...

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Treba je vedt da niso vsa sladila "umetna".

http://zenska.hudo.com/zdravje/zdravo-z...

Tako da je zdej tud odvisno od tega kakšna sladila uporabljajo.

mojsterleo ::

Mal sem zmeden o tem kar nekateri pišete. Sprememba okusa je samo na cocacoli zero. Mislim da razlika ni posebno očitna. Mogoče je manj okusa po umetnem, z originalno se pa še vseeno težko primerja. Cocacole mislim da proizvajajo v bosni (verjetno so izjeme kot tiste firme ki robo uvažajo neposredno iz Nemčije kot npr. Müller). Cocacola v mcdonaldsu je pa light verzija.

mtosev ::

točno pijem colo iz mcdonald'sa in mi je super.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ganon ::

V McDonald'su sami namešajo Coca Colo iz sirupa.

mtosev ::

važno je, da ima dober okus. en mi je to pred časom reko, da sami mešajo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

misso ::

Sam sem začel namesto fante v pločevinki piti oro (klasiko ne druge okuse) v pločevinki.

Meni osebno je boljši okus.

radmannsdorf ::

ravno včer sva s prijateljem govorila, da se je fanta ful izboljšala. včasih je imela premočen okus, presladek, zdaj pa je bolj po pomarančah. ampak sem jo ravno tako nehal pit, ker ima čisto preveč sladkora. če že, samo coca cola zero.

innerspace ::

Za vikend sem si zmesal havana-colo in ugotovil, da je ta nova cocacola res en shit(okus).
Izgleda kot redcena z vodo, manj mehurckov in rahlo svetlejsa. Okus sicer ni bistveno drugacen, ce jo pijes samo a se med mesanjem prej izgubi.
Ampak je zanimivo, da po novem na embalazi pise "original taste".

Whatever.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

krneki0001 ::

Šparajo.

Jst ::

No, jaz občasno pijem Coca Cola Zero.

Kar sem sam opazil je bolj subtilno, kar pišete vi, ki verjetno več pijete.

Prej sem si natočil v kozarec in čez pol ure so bili še vedno prisotni vsi mehurčki, z okusom vred.

Sedaj pa, če natočim in takoj spijem, niti ni takšne razlike. Ampak če natočim, in jo spijem čez 10-15min, je pa OBČUTNO manj mehurčkov in drugačen (splahnel, izgubljen) okus. Enako če dam v kozarec ledene kocke. Prej ni vplivalo, sedaj pa skoraj takoj izgubi tisti značilni Coca cola okus in mehurčke.


--

Drugače pa, prvič ko sem bil v USA, imeli smo še Tolarje, sem v NY pil Coca Colo iz 0.33 piksne. Tisto je bila čisto druga pijača, kot na naši strani luže. Kolega bil v Kosovu v NATO bazi na misiji in USA je dobivala njihovo robo. Tako smo lahko primerjali "našo" in "original" 0.33 piksno. Že takrat je bila razlika v okusu. Nisi rabil double blind testa, ma niti blind testa. Čeprav naj bi bilo enako cukra, pri USA piksni nisi čutil cukra, medtem ko pri naši, je pa imela zelo očiten cukran okus.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Okapi ::

Motiš se. Brez slepega preizkusa ne moreš vedeti, ali je razlika res v okusu, ali te samo lastni možgani nategujejo. Tudi če se ti razlika zdi očitna.

Dimnik ::

Okapi je izjavil:

Motiš se. Brez slepega preizkusa ne moreš vedeti, ali je razlika res v okusu, ali te samo lastni možgani nategujejo. Tudi če se ti razlika zdi očitna.


Potem so tvoje brbončice za okus, veš kje?

eko_2k4 ::

Razlika je v vsebnosti sladkorja pri pijačah po svetu, potem pa še ali je trsni sladkor, pesin sladkor ali fruktozno-glukozni sirup (najcenejši), kar tudi vpliva na okus.
http://www.dailymail.co.uk/health/artic...

...:TOMI:... ::

Če že pijete to pijačo, nikar ne pijte zero, light ipd. Pijte original. Boljše bo za vaše zdravje.
Tomi

mtosev ::

...:TOMI:... je izjavil:

Če že pijete to pijačo, nikar ne pijte zero, light ipd. Pijte original. Boljše bo za vaše zdravje.
jaz pijem navadno ja. ta aspartam je zelo škodljiv.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MxxW5 ::

Škodljivost aspartama (v normalnih dozah) do danes ni dokazana, obširnemu testiranju navkljub.

Aspartame @ Wikipedia

cekr ::

Poglejte, kakšno sladilo je v tabletih. Začudeni? Ja, isto kot v CC Zero.
Itak so imeli včasih CC samo v lekarnah.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Magic1 ::

Pa če je bilo objavljeno na facebooku!;((
Ali lahko kdo iz stroke kaj pametnega napiše, da ne bomo sam neumnosti bral.
Magic

Jst ::

Okapi je izjavil:

Motiš se. Brez slepega preizkusa ne moreš vedeti, ali je razlika res v okusu, ali te samo lastni možgani nategujejo. Tudi če se ti razlika zdi očitna.



Ne, saj ne pravim, da bi lahko rekli, "ta je ameriška, ta pa ne", ampak da se je poznalo na okusu, ker kot da bi pil Coca colo in Diet Coke. To pa ja vsak, ki ima nekaj brbončic začuti, da je neka razlika?

Ampak včasih je bila to zanimivost. Ni bilo tako, da je bila USA verzija neznansko boljša. Samo drugačna. Dočim sedaj, ene pol leta, pa je CC Zero občutno drugačna in slabša. CC Zero sem imel ob priložnostih rad ravno zato, ker si jo lahko pustil v kozarcu pol ure, pa je bil okus enak, z vsemi mehurčki. Sedaj pa ko natočiš v kozarec, če ne spiješ takoj, relativno kmalu dobiš neko čudno-sladko-malo-mehurčasto scavnico, ki ni podobna ničemur.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

...:TOMI:... ::

Ne samo to. Tudi, če je nekaj slajeno s stevio, je to problematično. Telo dobi informacijo, da bo prejelo dokočeno količino energije, stevia poskrbi samo za sladek okus, kalorij pa ni. Zato telo išče izpad kalorij in posledično pojemo, popijemo še več, dokler telo reče, da je dovolj.

Več škode kot koristi naredimo z izbiro zero, light, 0 % sugar, low fat ali no fat...
Tomi

MxxW5 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ne samo to. Tudi, če je nekaj slajeno s stevio, je to problematično. Telo dobi informacijo, da bo prejelo dokočeno količino energije, stevia poskrbi samo za sladek okus, kalorij pa ni. Zato telo išče izpad kalorij in posledično pojemo, popijemo še več, dokler telo reče, da je dovolj.

Več škode kot koristi naredimo z izbiro zero, light, 0 % sugar, low fat ali no fat...


Tudi to ni dokazano...

...:TOMI:... ::

Kar linke prilepi.
Tomi

Okapi ::

Ti nekaj trdiš, ti jih prilepi. A si mislil, da ti bomo na besedo verjeli?;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

...:TOMI:... ::

Kar preberi si kdaj kaj, saj je polno literature. Odgovor "ni dokazov" enostavno ni zadosti, ker potem, lahko vsakega zabijmo do nafte z nekimi negacijami.
Tomi

Okapi ::

Saj lahko bi ti tudi preprosto rekli, da ti ne verjamemo. Potem imaš pa dve možnosti - ali ti dol visi, ali ti kdo verjame ali ne, ali pa boš prilepil kakšen verodostojen link.

m0LN4r ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ne samo to. Tudi, če je nekaj slajeno s stevio, je to problematično. Telo dobi informacijo, da bo prejelo dokočeno količino energije, stevia poskrbi samo za sladek okus, kalorij pa ni. Zato telo išče izpad kalorij in posledično pojemo, popijemo še več, dokler telo reče, da je dovolj.

Več škode kot koristi naredimo z izbiro zero, light, 0 % sugar, low fat ali no fat...

Drzi, ce predpostavimo da zaradi fejk sladkih pijac pojes in popijes vec.
Kr pogosto uporabljam natren in pijem colo zero, pa sem isto lacen, kot ce bi spil pravo coco ali si curtral pijaco ali spil 2 litra dzusa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Magic1 ::

Ene par verodostojnih linkov je potrebno, to da si ti enkrat nekje nekaj bral, pač ne bo zadosti.
Magic

Tsunamii ::

Kupil Colo..sicer v Lidlu..nisem pogledal kdo polni. Z zeno sva bila sokirana..ker je bila skoraj brez mehurckov..postana! Zlila sva jo proc. PA ne zdaj da se mi je okus spremenil oz se nama je! Neki tukaj ni OK! Kaj ni svoje case polnila Radenska..
. ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

Dimnik ::

Coca colo so polnili v žalcu( če se ne motim), sedaj pa že lep čas na hrvaškem....radenska polni pepsi

oxyuranus ::

Ni v okviru teme, ampak poglejte na coca coli koliko je sladkorja na 100ml, to preracunajte na kolicino, ki jo spijete in si potem nasujte toliko sladkorja na kroznik. Vas bo minilo piti.

mtosev ::

oxyuranus je izjavil:

Ni v okviru teme, ampak poglejte na coca coli koliko je sladkorja na 100ml, to preracunajte na kolicino, ki jo spijete in si potem nasujte toliko sladkorja na kroznik. Vas bo minilo piti.
jaz vem, da ga je dosti pa me to ne skrbi. sladki stuff skoraj ne jem razen, da pijem coca colo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

oxyuranus ::

mtosev je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

Ni v okviru teme, ampak poglejte na coca coli koliko je sladkorja na 100ml, to preracunajte na kolicino, ki jo spijete in si potem nasujte toliko sladkorja na kroznik. Vas bo minilo piti.
jaz vem, da ga je dosti pa me to ne skrbi. sladki stuff skoraj ne jem razen, da pijem coca colo.


Ja, saj ok, samo probaj ga nasuti, ali pa pri sadnem jogurtu. Bos presenecen ;)

MrStein ::

plastenke nimajo nič drugačnega okusa, niti manj mehurčkov.
Kupujem ponavadi v Sparu in Mercatorju.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

K0l1br1 ::

mtosev je izjavil:

sladki stuff skoraj ne jem razen, da pijem coca colo.
Koliko dnevno pa jo spiješ, da preračunamo?

mtosev ::

1l
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MxxW5 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Kar linke prilepi.



Kot je rekel Okapi, dokaze mora ponuditi tisti, ki nekaj zatrjuje. Vem, da je internet poln "dokazov" o tem, da aspartam povzroča raka in da pijače z umetnimi sladili redijo enako kot tiste s cukrom.

Kar se tiče aspartama, v 40 letih dokazov o njegovi škodljivosti (v normalnih količinah) niso našli.

Kar se tiče tega, da pijače z umetnimi sladili redijo zaradi tega, ker potem več poješ, tega zaenkrat še nihče ni dokazal. Bile so menda raziskave v to smer, ampak gotovega še ni ničesar. Kolikor mi je znano, so sicer izkazali določeno povezavo med uživanjem pijač z umetnimi sladili in pridobivanjem teže, ampak zaenkrat se še ne ve, na kak način te pijače redijo, če sploh. Ali je to zato, ker potem človek več poje, ali zaradi česa drugega, se (še) ne ve. Se pa delajo raziskave. Vsekakor gre za precej težko vprašanje (prvič, ali lahko pijača z umetnimi sladili, ki pravzaprav nima kalorij, povzroči, da se človek zredi, in drugič, če da, na kak način) in za kolikor-toliko zanesljiv odgovor bo treba še precej raziskav. Neke trditve na pamet in kar počez niso na mestu.

Ampak tudi brez raziskav si upam trditi, da pretirano doba za zdravje in ne navadna Coca-Cola, ne CC Zero. Če spiješ en liter ali dva na leto, kot jaz, verjetno ni problema. Če pa spiješ več kot pol litra teh zadev na dan, se pa za zdravje verjetno itak ne sekiraš.

Aja, če že pijem te pijače (CC, Pepsi, Fanta, Red Bull....), pijem izključno take brez cukra. Ne zaradi zdravja, ampak zato, ker so mi po okusu boljše. Tiste s cukrom se mi zdijo ogabne. Zakaj? Odgovor ponuja tale video:




Pijte vodo. Ali Radensko.

MrStein ::

Mimogrede, kako je s Pepsijem?

Že nekaj let ne pijem sploh, ker ima v plastenki ogaben okus.
Pločevinke so "normalne".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

>Kaj ni svoje case polnila Radenska..

To imam tudi jaz v spominu, vendar ne vem, kako preveriti. (Oz. se niti nisem potrudil.)

--

>Ene par verodostojnih linkov je potrebno, to da si ti enkrat nekje nekaj bral, pač ne bo zadosti.

Problem je v tem, da "vsaka stran" lahko prilepi iz Scientific American ali Nature par člankov iz ene ali druge strani. Kar pomeni, da nekega konsenza ni.

Sam na sebi opažam, (mogoče, ker pijem največ navadno vodo), da mi zaradi CC Zero telo nič več ne sporoča, da rabi še kaj pijače ali hrane. Dopuščam pa možnost v obe smeri, a ker pijem tako redko, mi je vseeno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Coca-Cola Life

Oddelek: Loža
143912 (3042) BuDi79
»

Coca Cola Vanilija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6111626 (7376) korenje3
»

cocacola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12523332 (19494) Super Sonic
»

Škodljivost Coca-Cole (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7214753 (7864) Nashina

Več podobnih tem