» »

Kako nastaviti prenosnik za več omrežij (IP, WLAN)?

Kako nastaviti prenosnik za več omrežij (IP, WLAN)?

LuiIII ::

Imam prenosnik za katerega bi želel, da je uporaben v treh ločenih omrežjih:
- inštitutsko omrežje (static IP)
- fakultetno (static IP)
- domače omrežje (poljubno)

Trenutno je v prenosniku samo ena mrežna kartica. Med inštitutskim in fakultetnim omrežjem moram menjati IP-ja. Hudo! Za doma sem mislil da bi nabavil WLAN in tako v bistvu pridobil novo mrežno kartico kjer bi uporabljal DHCP. Aja imam WIN2000.
Vprašanje. Ali bi to delalo in kako urediti zadeve, da mi ne bi bilo potrebno vsakič menjavati IP-ja med faksom in inštitutom? Je rešitev samo v še eni mrežni kartici?

Hvala

In vendar se (mi) vrti!
Lui

Spajky ::

Stvar je taka: pred par dnevi je bil na Bug on Line (www.bug.hr) en test enga ShareWare proggyja za to, lahko pa po kmečko to rešiš tako (moja ideja): Regedit/HKEY_CURRENT_USER\RemoteAccess izvozi ključ na varno! Nato za vsako različno vezo napravi setup, izvozi ključ spet za vsako posebej v eno na novo narjeno mapo npr. v Winsih in na desktopu si napravi bljižnjice poimenovane po vrstah mreže. Po potrebi uvoziš tapravi ključ (mislim, da kompa ne bo treba restartat potem... probaj, ne more škodit..ali nekaj takega.. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ELan_Belisarius ::

Ne komplicirajte, Windowsi 2000 imajo to lepo reseno z "Hardware profili", ki jih najdes na naslednji lokaciji: Start/Settings/Control Panel/System --> izberes Hardware in Hardware Profiles. Naredis se dve kopiji obstojece konfiguracije. Ter ponovno zazenes racunalnik, ki te bo ob zagonu vprasal za konfiguracijo. Se pravi, ko prides domov zazenes konfiguracijo st. 1 in jo popravis na prave nastavitve, na institutu pa konf. 2 ter popravis nastavitve,...itd.

LuiIII ::

Najlepša vama hvala za oba odgovora. Rešitev sem našel malce po poslanem postu kar sam. V programu IPSwitcher v katerem lahko enostavno določim več mrežnih nastavitev. Zadeva deluje brez reseta.

Lui

TheHijacker ::

Najboljši program za več omrežij je Multi Network Manager.

S njim si lahko nastavite različne IP nastavitve, mapiranja, tiskalnike, email račune, mrežnega klienta, ključe v registru,...

Mi ga uporabljamo v službi na laptopih, ki se mešajo med omrežji. Enkrat nastaviš in pozabiš.
http://www.google.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domače/javno omrežje statika/dinamika

Oddelek: Omrežja in internet
343549 (2840) Pithlit
»

AMIS Ruckus Wireless MediaFlex

Oddelek: Omrežja in internet
4914095 (7480) galex4
»

Kako priklopit brezžični router?

Oddelek: Omrežja in internet
1116915 (16160) Tilen
»

Več mrežnih povezav v prenosniku

Oddelek: Omrežja in internet
121580 (1388) boych
»

ADSL+static ip + 2 racunalnika + switch

Oddelek: Omrežja in internet
322471 (2018) Poldi112

Več podobnih tem