» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
60 / 126
»»

Tsunamii ::

JAz sam vem..da bi rabil vsaj 75' OLED..sam cenovno kakor vidim ne bo nič vsaj 5 let ali več ... KAko se kaj premika glede micro led...cenovno in kakovostno ? NEkak mi Qled oz razne LED varjante ne sedejo...

DamjanB52 ::

edi45 je izjavil:

DamjanB52 je izjavil:

Še par stvari ne kaže pozabit, recimo razdaljo, s katere gledaš: bolj daleč si od TVja, manj felerjev v sliki boš opazil, recimo slabo ostrino, šum, grobe prehode v barvah (banding), napake v gibanjih, ...
ta šum oz noise se da kako odstranit, zmanjšat? Ker opažam na netflixu, pri Dolby Vision vsebinah tega ni, pri navadnih ultra HD pa je, pri navadnem HD pa spet ni tega.
Zanimivo .. ne vem, nimam niti NF niti DV - vedno pa lahko poskušaš klasične prijeme: nekje imaš nastavitev za NR (noise reduction), mogoče imaš pa tud ostrino (sharpness) preveč nabasano

easyrider3 ::

Ma ne ga srat jaz sem zadovoljen z 55" televizorjem na 3 ali 4 metrih in nikol ne grem na večje kakor to da bom denar razmetaval okrog ko pa sem čisto zadovoljen z 55" televizorjem. 15 let nazaj sem ali smo gledal katodne televizorje velikosti 70 centimetrov in je vse super bilo zdaj bi pa se samo preseraval ali bahali kakšen velki televizor imamo. Jaz sem se odločil da na večje ne grem in super zadovoljen sem z 55" televizorjem čisto nič ni premajhen in ko se mi je pokvaril prejšnji 49" televizor sem namesto njega začasno postavil 24" LCD monitor pa smo gledal.na začetku je bilo čudno a drugi dan je bilo že kar navajeno gledati monitor. Zdaj da bi kupil 65" ali 75" televizor to bi moral spet ogromno odšteti denarja ker večji ko je televizor boljši mora biti ker takrat čedalje več vidiš srnja kakor pri manjšem.Trenutno se televizor gleda iz kakih 3.5 metra in smo vsi zadovoljni tudi z 49" smo bili zadovoljni tudi prvi LCD televizor 40" je bil za začetek čisto uredu celo gromozanski je bil od začetka proti prejšnjemu 70 centimetrskem katodnem. razlike med 49"in 55" pa se sploh niti ne pozna tako,verjetno bi se poznalo ko bi enega proti drugem primerjal tako ko pa se navadiš na eno velikost je pa vse super. Torej zame bo 55" velikost čisto vrhunsko uredu in raje vložim denar v dobro prikazovano sliko televizorja kakor v samo velikost. Sigurno bo naslednji televizor OLED in seveda 55" velikosti. Ambilight itak sploh ni pomemben kakor nekateri tako vzdihajoče hvalijo kako je to super sploh baje ženske so tako nore ja ne vem ""moja babnca pa pravi ugasn to sranje al ti pa bom jaz stolkla"".

6151 ::

za 3-4m je 80" optimalno
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Argica ::

no jaz imam zdaj 48'', pa mi bo 55'' preskok premalo in zato moram iti na 65'', da bo efekt.

easyrider3 ::

Kakor za koga jaz sigurno ne mislim več kot 55"velikost razen kasneje ko bom imel na razpolago večjo sobo

Ondre ::

jaz gledam iz 3,5 m 65-ko, pa bi že zamenjal za večjo.
:)

Tsunamii ::

Ondre je izjavil:

jaz gledam iz 3,5 m 65-ko, pa bi že zamenjal za večjo.
:)

Točno tako.. tam vsaj 75' bi bilo super ! Sam padec cen za to velikost govorijo ze vsaj 5 let..pa se 5 let bo trajalo.

easyrider3 ::

Saj verjetno bi tudi meni večja morda ugajala samo tudi sedaj 55" mi nič ne fali pa tudi že sedaj pri tej velikosti vidim pri katerih vsebinah pomankljiost v slabi sliki kaj bi šele bilo pri večji. Seveda vi verjetno gledate samo tisti Netflix pa podobne stvari z vrhunsko sliko ja pri nas pa NE in pridejo vsebine katere se prikazujejo v slabši kvaliteti pa je že sedaj opazno da ni to dobro. Zaradi predvajanja še nekvalitetnih vsebin bom še vedno ostal na tej velikosti 55" kar je u živo dovolj za slabo sliko še preveč:D:) drugo pa je še to,da je zelo drago da bi kupil kakšen televizor 75",ker kakšen LED televizor sploh ne kupim ker so jajca pri tej velikosti OLED pa ubitačen koliko stane. Da bom imel doma 75" televizor in gledal na njem zmazke od slike hvala lepa jaz ne. Sigurno tudi ženska raje ima takega kater zna naredit kot treba kakor takega z velkim k nima pojma :)

TOP ::

easyrider3 je izjavil:

Saj verjetno bi tudi meni večja morda ugajala samo tudi sedaj 55" mi nič ne fali pa tudi že sedaj pri tej velikosti vidim pri katerih vsebinah pomankljiost v slabi sliki kaj bi šele bilo pri večji. Seveda vi verjetno gledate samo tisti Netflix pa podobne stvari z vrhunsko sliko ja pri nas pa NE in pridejo vsebine katere se prikazujejo v slabši kvaliteti pa je že sedaj opazno da ni to dobro. Zaradi predvajanja še nekvalitetnih vsebin bom še vedno ostal na tej velikosti 55" kar je u živo dovolj za slabo sliko še preveč:D:) drugo pa je še to,da je zelo drago da bi kupil kakšen televizor 75",ker kakšen LED televizor sploh ne kupim ker so jajca pri tej velikosti OLED pa ubitačen koliko stane. Da bom imel doma 75" televizor in gledal na njem zmazke od slike hvala lepa jaz ne. Sigurno tudi ženska raje ima takega kater zna naredit kot treba kakor takega z velkim k nima pojma :)

Vse lepo in prav,sam nekaj moraš vedet,da si vsako leto starejši in posledično slabše vidiš,ko boš to opazil boš mel samo eno rešitev ali očala ali pa večji TV,seveda do meje pametnega razuma.Tisti ki pravi,da ima 3,5m in 65 in razmišlja o večji je res neumnost,ker pri nogometni tekmi boš tekel z očmi.

Bantani ::

Res je.To,da imaš 75col pa gledaš iz odaljenosti 3,5m je res neumnost.65col je ideal za to odaljenost.55col pa premajhen vsaj meni.

Tsunamii ::

easyrider3 je izjavil:

Saj verjetno bi tudi meni večja morda ugajala samo tudi sedaj 55" mi nič ne fali pa tudi že sedaj pri tej velikosti vidim pri katerih vsebinah pomankljiost v slabi sliki kaj bi šele bilo pri večji. Seveda vi verjetno gledate samo tisti Netflix pa podobne stvari z vrhunsko sliko ja pri nas pa NE in pridejo vsebine katere se prikazujejo v slabši kvaliteti pa je že sedaj opazno da ni to dobro. Zaradi predvajanja še nekvalitetnih vsebin bom še vedno ostal na tej velikosti 55" kar je u živo dovolj za slabo sliko še preveč:D:) drugo pa je še to,da je zelo drago da bi kupil kakšen televizor 75",ker kakšen LED televizor sploh ne kupim ker so jajca pri tej velikosti OLED pa ubitačen koliko stane. Da bom imel doma 75" televizor in gledal na njem zmazke od slike hvala lepa jaz ne. Sigurno tudi ženska raje ima takega kater zna naredit kot treba kakor takega z velkim k nima pojma :)


Se strinjam glede 75' LED..raje imam 65 OLED ali celo 55 ..kot pa nek zmazek od 75 LED..pa tudi ce ga oglasujejo za oh in sploh..ker trenutno kar vidim pri frendih in povsod..me LED zal NE prepriča !

Ker se mi trenutno NE mudi..nekak se moram zal tolazit..bom pocakal se 2-3 leta kolikor imam se v planu. Potem pa bo res pocasi nuja. Jaz vecinoma NEtflix ..Plex..seveda vse v top kvaliteti.

fpbs ::

easyrider3 je izjavil:

Saj verjetno bi tudi meni večja morda ugajala samo tudi sedaj 55" mi nič ne fali pa tudi že sedaj pri tej velikosti vidim pri katerih vsebinah pomankljiost v slabi sliki kaj bi šele bilo pri večji. Seveda vi verjetno gledate samo tisti Netflix pa podobne stvari z vrhunsko sliko ja pri nas pa NE in pridejo vsebine katere se prikazujejo v slabši kvaliteti pa je že sedaj opazno da ni to dobro. Zaradi predvajanja še nekvalitetnih vsebin bom še vedno ostal na tej velikosti 55" kar je u živo dovolj za slabo sliko še preveč:D:) drugo pa je še to,da je zelo drago da bi kupil kakšen televizor 75",ker kakšen LED televizor sploh ne kupim ker so jajca pri tej velikosti OLED pa ubitačen koliko stane. Da bom imel doma 75" televizor in gledal na njem zmazke od slike hvala lepa jaz ne. Sigurno tudi ženska raje ima takega kater zna naredit kot treba kakor takega z velkim k nima pojma :)
Pa nisi pomislil na to, da je vzrok teh pomanjkljivosti v slabi sliki slab televizor. Ta tvoj Philipsov TV s 50Hz osveževanja, Direct LED brez con, brez dimminga.... ti ne more prikazat dobre slike. Star pregovor pravi, za malo denarja malo muzike, v tem primeru tudi slaba slika.

easyrider3 ::

TOP je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Saj verjetno bi tudi meni večja morda ugajala samo tudi sedaj 55" mi nič ne fali pa tudi že sedaj pri tej velikosti vidim pri katerih vsebinah pomankljiost v slabi sliki kaj bi šele bilo pri večji. Seveda vi verjetno gledate samo tisti Netflix pa podobne stvari z vrhunsko sliko ja pri nas pa NE in pridejo vsebine katere se prikazujejo v slabši kvaliteti pa je že sedaj opazno da ni to dobro. Zaradi predvajanja še nekvalitetnih vsebin bom še vedno ostal na tej velikosti 55" kar je u živo dovolj za slabo sliko še preveč:D:) drugo pa je še to,da je zelo drago da bi kupil kakšen televizor 75",ker kakšen LED televizor sploh ne kupim ker so jajca pri tej velikosti OLED pa ubitačen koliko stane. Da bom imel doma 75" televizor in gledal na njem zmazke od slike hvala lepa jaz ne. Sigurno tudi ženska raje ima takega kater zna naredit kot treba kakor takega z velkim k nima pojma :)

Vse lepo in prav,sam nekaj moraš vedet,da si vsako leto starejši in posledično slabše vidiš,ko boš to opazil boš mel samo eno rešitev ali očala ali pa večji TV,seveda do meje pametnega razuma.Tisti ki pravi,da ima 3,5m in 65 in razmišlja o večji je res neumnost,ker pri nogometni tekmi boš tekel z očmi.



Kaj to kar ti praviš,recimo na enem forumu svetovalec pove ""sam imam 65" na 2m, pri 4k vsebinah približam na 1.5m in je zame top velikost glede na razdaljo"".
Jaz resnično sem že poprej bil zadovoljen z 49" televizorjem na tej razdalji in tudi neke razlike v sami velikosti proti zdajšnjemu 55" ne vidim. Fotru sem dal poprejšni 40" televizor pa ga on gleda še iz daljše razdalje več kot 4 metre a poprej je gledal katodni televizor 55 centimetrski pa je star 74 let.
Za moje pojme ko bo 75" OLED televizor 1.500 Eur takrat ga bom kupil se pravi nikoli:D Mogoče bo že boljša varianta kot imajo večina američanov kar projektor nabaviti. Jaz ostajam na 55" televizorju in to vse do 4.metre gledanja in niti malo mi ni premajhen in oči tudi nič ne trpijo. Oči mi trpijo na mobitelu in verjetno bodo mi ta prvo začele trpeti na prenosniku kakor na televizorju.
Zame da grem kupit 65" ali 75" OLED televizor je isto kot da bi šel si kupit avto v vrednosti 50 tisočakov EUR ali več,tega filma pa sploh ni mogoče gledat ker ni vreden avto toliko denarja da ga bi imel pa je lahko bilo kake znamke.

fender2206 ::

Philips OLED 2020 P5 z umetno inteligenco (AI)

Kaj pomenijo nasploh ti procesorji glede prihodnje proizvodnje TV

easyrider3 ::

fpbs je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Saj verjetno bi tudi meni večja morda ugajala samo tudi sedaj 55" mi nič ne fali pa tudi že sedaj pri tej velikosti vidim pri katerih vsebinah pomankljiost v slabi sliki kaj bi šele bilo pri večji. Seveda vi verjetno gledate samo tisti Netflix pa podobne stvari z vrhunsko sliko ja pri nas pa NE in pridejo vsebine katere se prikazujejo v slabši kvaliteti pa je že sedaj opazno da ni to dobro. Zaradi predvajanja še nekvalitetnih vsebin bom še vedno ostal na tej velikosti 55" kar je u živo dovolj za slabo sliko še preveč:D:) drugo pa je še to,da je zelo drago da bi kupil kakšen televizor 75",ker kakšen LED televizor sploh ne kupim ker so jajca pri tej velikosti OLED pa ubitačen koliko stane. Da bom imel doma 75" televizor in gledal na njem zmazke od slike hvala lepa jaz ne. Sigurno tudi ženska raje ima takega kater zna naredit kot treba kakor takega z velkim k nima pojma :)
Pa nisi pomislil na to, da je vzrok teh pomanjkljivosti v slabi sliki slab televizor. Ta tvoj Philipsov TV s 50Hz osveževanja, Direct LED brez con, brez dimminga.... ti ne more prikazat dobre slike. Star pregovor pravi, za malo denarja malo muzike, v tem primeru tudi slaba slika.


Daj ti meni prinesi televizor najboljše kvalitete in ti bom gor dal kakšen program z slabšo sliko pa boš videl kaj bo ven prišlo. Na vseh televizorjih katerem sem imel in kateri so še pri hiši in katere sem videl tudi po trgovinah NOBEDEN NI in NE bo naredil iz slbe kvalitete narediti tako dobro da boš vesel-presenečen.
Povej sedaj ti kateri pa so tisti 75" televizorji kateri so perfektni no pa ti bom jaz gor priključil POP TV in ko bo kaka starejša serija-nanizanka boš videl koliko ti bo dober kakšna bo slika da te kar srat pritisne proti HD kvaliteti. Pri nas se gleda kar komu paše pa ni važno ali je starejšega izvora in normalno da je sama kvaliteta tega slabša zato recimo na majhnem televizorju še ni toliko opazno ko greš na večjega je pa zelooo.

fender2206 je izjavil:

Philips OLED 2020 P5 z umetno inteligenco (AI)

Kaj pomenijo nasploh ti procesorji glede prihodnje proizvodnje TV


Ma te umetne inteligence so tud nekaj sam da se lepše sliši. Na telefonih je boljš da imaš izklopljen kadar slikaš rata boljša slika a naj bi bilo nalašč zato narejeno da avtomatsko samo naredi najboljše. Pri televizorjih pa ne bo kaj drugače sam da se nekaj novega piše.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

Kar se tiče P5 AI procesora je tukaj vse lepo razloženo. @easyrider3 ni ravno vse marketing:) Ker, če primerjam lanski Philips model 804 in letošnji model 805 je vsekakor opazen dvig kvalitete slike na modelu 805..! Da ne omenjam modela 935:)

DamjanB52 ::

fender2206 je izjavil:

Philips OLED 2020 P5 z umetno inteligenco (AI) ..
Kaj pomenijo nasploh ti procesorji glede prihodnje proizvodnje TV
Stvari grejo hitr naprej, čez nekaj let bo mogoče računska pamet že toliko napredovala, da bo znala ornk izboljšat sliko (podrobnosti / rezolucija, barve, gibanje), v realnem času:

Glede velikosti TVja in razdalje do njega je pa tle en štos, ki ga ne razumem čist dobr: če imaš TV na eni razdalji, na večji razdalji pa ustrezno večji TV, tako da je kot gledanja isti, bo vtis drugačen: večja slika bolj potegne

Sicer pa: če gre v sobo, ni prevelik :)

easyrider3 ::

55" OLED to bo v prihodnje za mene in to verjetno v roku 2-3 let sigurno do takrat imam garancijo(zavarovanje) za ta Philips televizor in verjetno morda bodo cene še kaj padle razen da ne bo kmalu crknil ta Philips8-) potem bo treba pa ves denar vložit v novi OLED.

fender2206 ::

Philips Tv res znajo narediti vrhunsko sliko pa se Ambilight ti da prijetno vzdusje tako da res razmisljam nakupo OLED55 805

Hvala za informacije

fpbs ::

fender2206 je izjavil:

Philips Tv res znajo narediti vrhunsko sliko pa se Ambilight ti da prijetno vzdusje tako da res razmisljam nakupo OLED55 805
Ali boš šel iz dežja pod kap?

easyrider3 ::

fender2206 je izjavil:

Philips Tv res znajo narediti vrhunsko sliko pa se Ambilight ti da prijetno vzdusje tako da res razmisljam nakupo OLED55 805

Hvala za informacije


Meni ne pride doma nič prav Ambilight razen če bi televizor bil kje na kaki zabavi da bi potem to žmigalo naokrog itak ko včasih ga prižgem mi žena pravi ugasn to sranje al ti ga bom pa jaz stolkla.

Nekaj bi tudi vprašal mogoče bi Andrej69 vedel povedati zakaj mi ob poslušanju preko Bluetooth slušalk na čase začne kar prekinjati zgleda kot da bi ne lovilo signal a ves čas sem 3 metre stran od televizorja. Recimo ko poslušam preko prenosnika tega ni niti enkrat razen če se oddaljim stran nekaj metrov v drug prostor.
Pa zelo dobro bi bilo ko bi obstajalo tako,da ne bi trebalo vedno skakati noter v nastavitve in iskati za povezavo zakaj ne naredijo tako ko enkrat imaš napravo nameščeno bi vedno drugič se avtomatsko samo povezalo kakor na prenosniku jaz vključim slušalke in avtomatsko prenosnik se na njih poveže.

fender2206 ::

Za svoj denar kupujem tisto kar je meni srcu vsec,iz izskusenj poznam philipsa in do sedaj me ni razocaral.

Samsung je drag pa se 99% operiran od kodekov,SONY je predrag zaostaja za LG 220 let,LG pa ne maram ker ima barve full cudaske vse drugo ne nepomembno HDMI 2.1 bla bla bla

Philips ima tradicijo vidim tehnologija napreduje primerjate recimo LG CX z Philips Oled 805 dalec je philips boljsi
kaj sele modeli 935 in podsladek za na konec 985

easyrider3 ::

fender2206 ti si res pojava ne vem kaj Samsunga omenjaš zraven OLED televizorjev ker se ne more primerjat pa ne vem kje ti najdeš teh 220 let Sony za LG in kake čudaške barve pa ima LG. Raje povej da si zaljubljen samo v Philips pa pozabil si tudi omenit Panasonic kateri ima najboljše OLED televizorje vsaj kar se tiče glede barv in za gledanje filmov pa če še ne veš je Sony OLED televizor z vseh strani postavljen za najboljši za gledanje filmov

fender2206 ::

easyrider3 je izjavil:

fender2206 ti si res pojava ne vem kaj Samsunga omenjaš zraven OLED televizorjev ker se ne more primerjat pa ne vem kje ti najdeš teh 220 let Sony za LG in kake čudaške barve pa ima LG. Raje povej da si zaljubljen samo v Philips pa pozabil si tudi omenit Panasonic kateri ima najboljše OLED televizorje vsaj kar se tiče glede barv in za gledanje filmov pa če še ne veš je Sony OLED televizor z vseh strani postavljen za najboljši za gledanje filmov


Za tebe Panasonic pac za mene Philips
Sasmung je tud TV ce se ne motim ni pa gradbeno orodje,govorimo seveda o TV-ih


Kolega mi ima SONY AG8 joce se poleg ko gleda filme z NETFLIXAv svetli sobi da ne recem za daljinec HDMI podporo in jedro Androida od modelov iz 2018,blutut 4.1 in se in se.
LG Televizorji so kot grda deklica daj vsa licila da se lazje poroci

easyrider3 ::

fender2206 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

fender2206 ti si res pojava ne vem kaj Samsunga omenjaš zraven OLED televizorjev ker se ne more primerjat pa ne vem kje ti najdeš teh 220 let Sony za LG in kake čudaške barve pa ima LG. Raje povej da si zaljubljen samo v Philips pa pozabil si tudi omenit Panasonic kateri ima najboljše OLED televizorje vsaj kar se tiče glede barv in za gledanje filmov pa če še ne veš je Sony OLED televizor z vseh strani postavljen za najboljši za gledanje filmov


Za tebe Panasonic pac za mene Philips
Sasmung je tud TV ce se ne motim ni pa gradbeno orodje,govorimo seveda o TV-ih


Kolega mi ima SONY AG8 joce se poleg ko gleda filme z NETFLIXAv svetli sobi da ne recem za daljinec HDMI podporo in jedro Androida od modelov iz 2018,blutut 4.1 in se in se.
LG Televizorji so kot grda deklica daj vsa licila da se lazje poroci


Ne pravim da za mene ampak večina ljudi kateri testirajo in ocenjujejo televizorje postavljajo Oled Panasonic v najvišji vrh seveda jaz govorim za OLED televizorje kateri čisto vsi v zelo svetli sobi izstopajo kot da imajo premalo svetilnosti ne mislit da je Philips kaj drugače. Mora ti biti jasno da OLED bo črno prikazoval in v svetli sobi z dosti črnih prizorov se človeku bo tudi lahko zdelo da je premalo svetlo na čim pri LED televizorji pa ni tako pa čeprav se že tam vidi da VA zasloni v svetli sobi spet niso tako dobri ker bolj črno barvo prikazujejo.

BorutK-73 ::

Argica ::

Philips ;)

easyrider3 ::

BorutK-73 je izjavil:

Je vreden jurja?
https://www.aliansa.si/izdelek/oled-tv-...


Sedaj če iščeš OLED televizor potem pred dobrim letom ali več nazaj bi se ga splačalo sedaj za toliko denarja pa je bolje še kakšen Eur zraven dodat,ker dobiš boljšega. Recimo če se ti gre da bi imel Ambilight potem je to nekje slabih 300 Eur ceneje kakor novejši model 803 kateri je tudi že starejši saj sta za njim še dva prišla 804 in letos 805. V Maks pro trgovini imaš taki televizor za 980 Eur z možnostjo podaljšanje garancije na 5 let z doplačilom 88 Eur. https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Sedaj če že misliš kupiti televizor okrog 1000 eur potem ti ne sme biti žal še kakšen Eur več dati za boljši televizor jaz vem da 100-200 Eur ni problem če vem da je boljši. Sedaj ti bom napisal nekaj televizorjev kateri so boljši in za najcenejšo primerjavo tem Philipsu OLED 754

SONY- odpade ker je predrag
LG 55B9 = MODEL leta 2019
LG 55C9 = 1.278,00 EUR Maks Pro MODEL leta 2019
LG 55E9 = 1.299,90 EUR Maks Pro MODEL leta 2019
LG 55CX3 = 1.314,65 EUR Maks Pro MODEL leta 2020
PANASONIC 55GZ950 = 1.123,80 EUR Moj-Tv 1.189,66 EUR Maks Pro MODEL leta 2019
PANASONIC 55HZ980 = 1.267,13 EUR Moj-Tv MODEL leta 2020

Vsi ostali OLED televizorji so dražji in če že misliš kupovati je najbolje še malo počakati ker pred novim letom je vedno ceneje vsaj tako je bilo .

TOP ::

fender2206 je izjavil:

Za svoj denar kupujem tisto kar je meni srcu vsec,iz izskusenj poznam philipsa in do sedaj me ni razocaral.

Samsung je drag pa se 99% operiran od kodekov,SONY je predrag zaostaja za LG 220 let,LG pa ne maram ker ima barve full cudaske vse drugo ne nepomembno HDMI 2.1 bla bla bla

Philips ima tradicijo vidim tehnologija napreduje primerjate recimo LG CX z Philips Oled 805 dalec je philips boljsi
kaj sele modeli 935 in podsladek za na konec 985

Vzemi Philipsa ki ima tradicijo,ker ostali TV jo nimajo in poglej mal forum pri nas kar nekaj uporabnikov z problemi pri modelu 804.

Bantani ::

fender2206 je izjavil:

Za svoj denar kupujem tisto kar je meni srcu vsec,iz izskusenj poznam philipsa in do sedaj me ni razocaral.

Samsung je drag pa se 99% operiran od kodekov,SONY je predrag zaostaja za LG 220 let,LG pa ne maram ker ima barve full cudaske vse drugo ne nepomembno HDMI 2.1 bla bla bla

Philips ima tradicijo vidim tehnologija napreduje primerjate recimo LG CX z Philips Oled 805 dalec je philips boljsi
kaj sele modeli 935 in podsladek za na konec 985


A si ti kaj skadil,da takšne bedarije pišeš:))

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

Zdaj zjutraj v službi sem na hitro pogledal še oceno za lanski model Panasonic GZ950 in ocene so kar dobre tako,da letošnji model HZ980 je verjetno še malenkost kaj boljši.Ni mi jasno kako ali zakaj ni dobil Philips Oled 805 boljše ocene na Av forumu saj nekateri pravijo da je superioren. Recimo tukaj na forumu Skyform si lasti Panasonic GZ950 in pravi da televizor nima tako dobr prikaz SDR vsebin da imajo drugi televizorji bolje samo na Av forumu je pa ta televizor dobil 10 oceno za to kaj sedaj komu naj človek verjame. Verjetno tiste ocene na Av forumu sploh niso točne in samo napihujejo določene televizorje koliko so dobri. Tudi nekateri pravijo da Panasonic nima izrazite ostrine slike in da Sony pa tudi Philips ima včasih preveč ostro sliko da pride do ne vem kako se že reče. Sam imam doma tudi Philips televizor pa je res tudi,da maksimalno imaš lahko že na 2 stopnji ostrino vse kar je več je orenk preveč velikokrat za nastavitve imajo nekateri kar na 0 ali maksimalno 1 stopnji. Zakaj naredijo tak televizor zakaj ni 5 stopnja idealna in da greš lahko nazaj pod idealno ostrino. Mislim da Panasonic sigurno nima premalo ostrine saj imajo ene najboljših inženirjev glede tega itak so dobri vse znanje od Pioneer inženirjev kateri so bili najboljši na svetu kar se tiče izdelave plazemskih televizorje.
Strokovnjaki povejte povejte kateri je boljši televizor za gledanje filmov,serij
Philips Oled 805 ali Panasonic HZ 980. Po ocenah na AV FORUMS je Panasonic veliko bolje ocenjen res da za ta model še ni ocen ampak za lanski model so in letošnji HZ980 je sigurno še za odtenek boljši tako da lahko rečemo da imamo neko primerjalno sliko. No kaj boste povedali ali se na tistem Avforumu tako motijo in lažejo ali je res Panasonic boljši. Verjetno bi se odločil kar za Panasonic saj Philips imam že dva in imel sem že dva Sony televizorja imel sem Samsung probal bi pa rad tudi Panasinica pa cena je tudi ugodnejša

https://www.avforums.com/reviews/philip...

https://www.avforums.com/reviews/panaso...


Nisem rekel, da ima slab prikaz SDRja, sploh ni slab, je dober, boljši kot večina TVjev ampak SDR na Sonyjevm X1 Ultimate je pa še boljši, v tem je razlika. Ne vem, če je sploh kateri drug TV boljši od Panasonicovega processinga kot P5 v Philipsovih OLEDih in Sonyjev X1 Ultimate. SPrednost Sonyja je boljši upscaling in da ima najbolj natančno nastavljanje ostrine, ima normalen sharpness kot vse ostale znamke, ki je meni osebno na vseh TVjih preagresiven in grob potem pa še ima dodaten sharpness oz resolution, ki se imenuje reality creation in je dosti bolj fin, poostri samo določene zadeve in ne celotno sliko. Oba lahko nastavljaš od 0 do 100, zato se lahko ostrina slike nastavlja zelo precizno. Po default je sharpness na Sonyju na 50 kar bi naj bilo nekje enako kot pri Panasonic na 30 od 100 kar je default in Philips na 0. Philips je potrebno dati na najmanj, če želiš doseči podobno sliko kot na Panasonic in Sony na default, ker Philips ima že po samem sebi nek sharpness, ki se ga sploh ne da izklopiti razen v PC mode, ki je zelo limitiran. Na Sonyju je 0 neverjetno mehka slika, še bolj kot Panasonic na 0, priporočljivo je na 50 default, potem pa se lahko igraš z reality creation za dodatne detajle in večjo ostrino. Prednost Sonyja proti Panasonicu je boljši upscaling in reality creation. Panasonic ima samo eden navaden sharpness in resolution remaster, ki se lahko da na low, med ali high in ne naredi kaj dosti, v bistvu sliko poslabša, podobno kot ultra resolution na Philipsu in ravno v tem ima Sony prednost z reality creation.

Cveto ::

BTW, Philips 55OLED754 je v Leclercu z odštetim bonom 899 eur. Kar ugoden nakup, bi rekel.

100evrov, ki ostanejo na kartici nato porabiš za nakup JBL Bar 2.1 Deep bass (249 eur), če pa kdo rabi Android, si lahko za 35 eur, ki ostanejo na kartici od bara kupi še MiStick S (35 eur).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cveto ()

easyrider3 ::

Skyform jaz sicer nimam ostrino nastavljeno na 0 pri Philipsu imam na 2 stopnji ker manj se mi zdi premalo al pa tud ne bom jutri probal kako se mi dopade na 0. Recimo na Sony sem imel od 0 pa do 30 nastavitev za ostrino tam sem imel nekje na polovici 14. Res pa je zanimivo če na Philipsu greš na 5 stopnjo je že toliko huda ostrina da je orenk preveč

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

Skyform jaz sicer nimam ostrino nastavljeno na 0 pri Philipsu imam na 2 stopnji ker manj se mi zdi premalo al pa tud ne bom jutri probal kako se mi dopade na 0. Recimo na Sony sem imel od 0 pa do 30 nastavitev za ostrino tam sem imel nekje na polovici 14. Res pa je zanimivo če na Philipsu greš na 5 stopnjo je že toliko huda ostrina da je orenk preveč


Saj meni se tudi ne dopade na 0, mora biti saj 2, samo pravim da je pri Philipsu na 0 (to bolj velja za nove modele in pa OLED, npr PUS7303 iz leta 2018 ima čist drugačn procesing, tam morabiti na 0 drugače je obupno, vse kar ma veze z sharpnesom moraš izklopit in dati na minimum, drugače je vse noro oversharpnano, še z vsem na off in na 0 je preveč ringinga) kot na Sonyju sharpness na 50 od 100 in Panasonicu na 30 od 100. Jaz imam na Sonyju Sharpness 50 + reality creation med 20-70, odvisno kaj gledam ali 4k, 1080p bluray ali T2, za vsakega imam drugače nastavljeno. Tvoj stari Sony pa je to imel še vse drugače kot novi. Jaz pač zdaj to govorim o višjih modelih, pri nižjih modelih Panasonica, Philipsa in Sonyja, je spet malo drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

fender2206 ::

Bantani je izjavil:

fender2206 je izjavil:

Za svoj denar kupujem tisto kar je meni srcu vsec,iz izskusenj poznam philipsa in do sedaj me ni razocaral.

Samsung je drag pa se 99% operiran od kodekov,SONY je predrag zaostaja za LG 220 let,LG pa ne maram ker ima barve full cudaske vse drugo ne nepomembno HDMI 2.1 bla bla bla

Philips ima tradicijo vidim tehnologija napreduje primerjate recimo LG CX z Philips Oled 805 dalec je philips boljsi
kaj sele modeli 935 in podsladek za na konec 985


A si ti kaj skadil,da takšne bedarije pišeš:))


Ne kadim ne pijem alkohola vem samo da so vsi OLEDI dobri samo mi povej zakaj pa Philips vse nagrade pobere iz leta v leto

In se nekaj danes dobim Phlipsa OLED 55 805 pa vam povem izskusnje:)
Cena pa je odlicna :)

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

fender2206 je izjavil:

Ne kadim ne pijem alkohola vem samo da so vsi OLEDI dobri samo mi povej zakaj pa Philips vse nagrade pobere iz leta v leto- In se nekaj danes dobim Phlipsa OLED 55 805 pa vam povem izskusnje:)Cena pa je odlicna :)

Nekaj tukaj pri tebi ne štima. A SONYja KD-55AG8, ki si ga nabavil pred časom, si pa prodal prijatelju?

easyrider3 ::

fender2206 je izjavil:

Bantani je izjavil:

fender2206 je izjavil:

Za svoj denar kupujem tisto kar je meni srcu vsec,iz izskusenj poznam philipsa in do sedaj me ni razocaral.

Samsung je drag pa se 99% operiran od kodekov,SONY je predrag zaostaja za LG 220 let,LG pa ne maram ker ima barve full cudaske vse drugo ne nepomembno HDMI 2.1 bla bla bla

Philips ima tradicijo vidim tehnologija napreduje primerjate recimo LG CX z Philips Oled 805 dalec je philips boljsi
kaj sele modeli 935 in podsladek za na konec 985


A si ti kaj skadil,da takšne bedarije pišeš:))


Ne kadim ne pijem alkohola vem samo da so vsi OLEDI dobri samo mi povej zakaj pa Philips vse nagrade pobere iz leta v leto

In se nekaj danes dobim Phlipsa OLED 55 805 pa vam povem izskusnje:)
Cena pa je odlicna :)



Kako odlična a si ga dobil ceneje kot so običajne cene 1.700 eur a si ga v tujini kupil???

fpbs je izjavil:

fender2206 je izjavil:

Ne kadim ne pijem alkohola vem samo da so vsi OLEDI dobri samo mi povej zakaj pa Philips vse nagrade pobere iz leta v leto- In se nekaj danes dobim Phlipsa OLED 55 805 pa vam povem izskusnje:)Cena pa je odlicna :)

Nekaj tukaj pri tebi ne štima. A SONYja KD-55AG8, ki si ga nabavil pred časom, si pa prodal prijatelju?



Mogoče mu pa ni dober in si je sedaj kupil Philipsa

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Mogoče za tistega kateri misli kupiti LG OLED CX televizor



Kaj sem sedaj našel na Youtube eden videoposnetek da sem se zraven kar dobr nasmejal in sicer tip pove 5 najslabših stvari za OLED LG CX televizor po moje nekaj tudi verjetno je res na tem sploh ker veliko jih pravi,da v temnih prizorih ima LG probleme....




LG CX OLED TV - 5 Worst Things

1. LG OLEDs way to thin
2. Lower brightness & more reflective
3. LG CX picture flaws-grainy in some scenes
4. LG has very complicated settings
5. LG Magic remote is awful

Zgodovina sprememb…

jijetelu ::

easyrider3 je izjavil:

Mogoče za tistega kateri misli kupiti LG OLED CX televizor



Kaj sem sedaj našel na Youtube eden videoposnetek da sem se zraven kar dobr nasmejal in sicer tip pove 5 najslabših stvari za OLED LG CX televizor po moje nekaj tudi verjetno je res na tem sploh ker veliko jih pravi,da v temnih prizorih ima LG probleme....




LG CX OLED TV - 5 Worst Things

1. LG OLEDs way to thin
2. Lower brightness & more reflective
3. LG CX picture flaws-grainy in some scenes
4. LG has very complicated settings
5. LG Magic remote is awful


ta tip je pač to kar je rekel da je, gradbenik z IQ sub100, kar pomeni da nima pojma o TVjih, razen (najverjetneje) kako se jih zmontira

easyrider3 ::

Samo tisto glede prikazovanja v temnih prizorih pa defenitivno velja saj jih veliko to pravi tudi Vincent Teoh pove in prikaže da LG OLED ni v tem dober kakor drugi.
Sedaj če vidiš da ti 10 ali 20 strokovnjakov to pove potem na tem že nakaj drži in tista odsevnost katera je prikazana v posnetku je tudi zares moteča samo dobro to je pri večina proizvajalcih tudi Samsung ima čeprav ima neki sloj proti tem odsevu,kar spet v spodnjem posnetku prikaže ta isti tip.

jijetelu ::

easyrider3 je izjavil:

Samo tisto glede prikazovanja v temnih prizorih pa defenitivno velja saj jih veliko to pravi tudi Vincent Teoh pove in prikaže da LG OLED ni v tem dober kakor drugi.
Sedaj če vidiš da ti 10 ali 20 strokovnjakov to pove potem na tem že nakaj drži in tista odsevnost katera je prikazana v posnetku je tudi zares moteča samo dobro to je pri večina proizvajalcih tudi Samsung ima čeprav ima neki sloj proti tem odsevu,kar spet v spodnjem posnetku prikaže ta isti tip.



sej sploh ne vem a se splača spučat v to debato,
1. če maš namen premikat TV vsakih 5 minut, pol kupiš TV, ki je grajen bolj robustno, večina nas postavi TV in ne premika dokler ne kupi novega, ne rabiš bit prav dost pameten da to pogruntaš že iz slik TVjev na internetu
2. če maš namen gledat TV v zelo svetlem prostoru, po možnosti tako, da ti sonce nabija direkt na TV, pol pač kupiš TV z mat LCD (po možnosti IPS) matriko, k ma maxed svetilnost kar obstaja in ne gloss OLEDa, sicer spet pamet tle diktira, da pač ne gledaš TVja, tako da ti sonce nabija not, ampak whatever. 2a. če hočeš gledat TV pod vodo, pol kupiš takega, ki je vodotesen :D
3. pač ja, LGji niso nikoli bli znani to tem da so mel zelo dobro postprocesiranje ali upscalanje, pač ne gledaš sub 1080p vsebin in se tega zaveadš, k gledaš slabo kodirane vsebine ala NetFlix
4. ja si znam predstavljat, da če maš IQ mal višji kot šimpanz, da zna bit to problem, full je težko najdit enega izmed milijon vodičev na internetu
5. ja, daljinec je pa res bistvo televizorja, tle je pa zadel, nimam kej

easyrider3 ::

Prav lepo in pravilno bi bilo da bi vsak komentiral tisto kar je res in ne samo hvalil kar ima. Jaz v življenju nisem še nikoli imel neko stvar katera bi bila v vsem točno taka kot si želim in verjetno tudi ne bo tukaj je veliko dejavnikov zato se treba tudi sprijazniti z takimi stvarmi

jijetelu ::

easyrider3 je izjavil:

Prav lepo in pravilno bi bilo da bi vsak komentiral tisto kar je res in ne samo hvalil kar ima. Jaz v življenju nisem še nikoli imel neko stvar katera bi bila v vsem točno taka kot si želim in verjetno tudi ne bo tukaj je veliko dejavnikov zato se treba tudi sprijazniti z takimi stvarmi


če misliš mene, jst nimam in nikol nisem mel LG TVja in seveda, vsak lahko komentira/hvali kar če, sam to še ne pomen da ima prav, da ima povedano smisel in da ta oseba ni debil

npr. če se kupec Chirona na netu pol pritožuje, da ima avto v primerjavi z Golfom visoko porabo, da so stroški vzdrževanja full dragi in da ne more z njim v garažo, ki ima 10cm robnik na uvozu, kaj naj mu ploskamo in pritrjujemo ??

easyrider3 ::

jijetelu je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Prav lepo in pravilno bi bilo da bi vsak komentiral tisto kar je res in ne samo hvalil kar ima. Jaz v življenju nisem še nikoli imel neko stvar katera bi bila v vsem točno taka kot si želim in verjetno tudi ne bo tukaj je veliko dejavnikov zato se treba tudi sprijazniti z takimi stvarmi


če misliš mene, jst nimam in nikol nisem mel LG TVja in seveda, vsak lahko komentira/hvali kar če, sam to še ne pomen da ima prav, da ima povedano smisel in da ta oseba ni debil

npr. če se kupec Chirona na netu pol pritožuje, da ima avto v primerjavi z Golfom visoko porabo, da so stroški vzdrževanja full dragi in da ne more z njim v garažo, ki ima 10cm robnik na uvozu, kaj naj mu ploskamo in pritrjujemo ??



Nisem rekel za tebe ampak na sploh je pač tako tukaj na forumu ali pa kje drugje.
Zdaj če gremo pogledat to zadevo ko se svetloba blešči na zaslonu pač normalno tako je na vseh eni nanj drugi bolj, pa recimo hočeš prav OLED zaradi gledanja ponoči in imaš sobo pa v svetlem prostoru se pač moraš z tem sprijaznit tako pač je ne more biti vse kakor bi želel. Sem imel na starem Sony televizorju zaslon nestvetleč res mat pa si še vedno videl odboj svetlobe če si se v to poglobil. Kakor pravijo nekateri preveč iščejo vse v enem in v piko neki kompromis mora biti.

easyrider3 ::

Dajte povedat v katerih trgovinah ali kje drugje je možno na lastne oči si ogledati Panasonic OLED televizor ker v Big bangu vem da ne,Harvey Norman vem da jih prodajajo samo če jih imajo na izložbi ne vem...

easyrider3 ::

Itak pa tudi čakam kako se bo kaj pri uporabnikih in testiranjih obnesel Philips 805 in verjetno bo cena čez čas padla kaj dol pri Sony A8 verjetno ne kmalu in tud ne kaj dosti.

fender2206 ::

easyrider3 je izjavil:

fender2206 je izjavil:

Bantani je izjavil:

fender2206 je izjavil:

Za svoj denar kupujem tisto kar je meni srcu vsec,iz izskusenj poznam philipsa in do sedaj me ni razocaral.

Samsung je drag pa se 99% operiran od kodekov,SONY je predrag zaostaja za LG 220 let,LG pa ne maram ker ima barve full cudaske vse drugo ne nepomembno HDMI 2.1 bla bla bla

Philips ima tradicijo vidim tehnologija napreduje primerjate recimo LG CX z Philips Oled 805 dalec je philips boljsi
kaj sele modeli 935 in podsladek za na konec 985


A si ti kaj skadil,da takšne bedarije pišeš:))


Ne kadim ne pijem alkohola vem samo da so vsi OLEDI dobri samo mi povej zakaj pa Philips vse nagrade pobere iz leta v leto

In se nekaj danes dobim Phlipsa OLED 55 805 pa vam povem izskusnje:)
Cena pa je odlicna :)



Kako odlična a si ga dobil ceneje kot so običajne cene 1.700 eur a si ga v tujini kupil???

fpbs je izjavil:

fender2206 je izjavil:

Ne kadim ne pijem alkohola vem samo da so vsi OLEDI dobri samo mi povej zakaj pa Philips vse nagrade pobere iz leta v leto- In se nekaj danes dobim Phlipsa OLED 55 805 pa vam povem izskusnje:)Cena pa je odlicna :)

Nekaj tukaj pri tebi ne štima. A SONYja KD-55AG8, ki si ga nabavil pred časom, si pa prodal prijatelju?



Mogoče mu pa ni dober in si je sedaj kupil Philipsa


Drzi prodal sem SONY-a prijatelju naj se on malo ukvarja z to skaltlo
Philipsa sem dobil za 1350 preko veze,veselje v hisi slika vrhunska slusalke blutut lahko uporabljam, Dolby atmos pa zelo lepo povdari na njegove zvocnike,android hiter odziven multimedija zelo dobra podpora,HDMI zelo dobra podpora za moj PC,skratka prezadovoljen.

fender2206 ::

Edino na barve se moram malo navadit,preko ISF rocno se da tud to nastavit pa bom malo popraseval okoli kako se to optimalno nastavi

andrej69 ::

fender2206 je izjavil:

Edino na barve se moram malo navadit,preko ISF rocno se da tud to nastavit pa bom malo popraseval okoli kako se to optimalno nastavi


Tukaj imaš natavitve.

««
60 / 126
»»