» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
59 / 126
»»

DamjanB52 ::

A kdo ve, a obstaja player za Android (Philips 803), ki obvlada blu-ray image fajle (BDMV direktorij), pa mogoče še WebM in TRP ? VLC že ne - Kodi, ... ?

robertus23 ::

Probaj nPlayer ali pa MrMC player, oba sta plačljiva-za polno verzijo.

DamjanB52 ::

DamjanB52 je izjavil:

A kdo ve, a obstaja player za Android (Philips 803), ki obvlada blu-ray image fajle (BDMV direktorij), pa mogoče še WebM in TRP ? VLC že ne - Kodi, ... ?
Aha .. saj TRP gre z VLCjem - kaj pa drugo ?

TOP ::

Tudi BDMV gre z VLCjem samo najti moraš v mapi pravi fajl in dela,sam kaj boš strimav preko mreže,če boš se bo slika zatikala,najbolje iz PC preko HDMI v TV.

DamjanB52 ::

TOP je izjavil:

Tudi BDMV gre z VLCjem samo najti moraš v mapi pravi fajl in dela,sam kaj boš strimav preko mreže,če boš se bo slika zatikala

Nesporazum - BDMV hočem špilat iz USB ključa na TVju .. z VLCjem sem probal vse mogoče fajle, pa ni šlo
najbolje iz PC preko HDMI v TV
To mi je rezervna varijanta .. ko postavim nov PC

schavc80 ::

Pravkar nabavil LG CX 65". Nor tv. Res da sem prešel iz 46" LCD PHILIPSA starega deset let, ampak sem trenutno res navdušen. Gledal sem že nekaj časa, da bi nabavil OLED, a mi je 65" predrag, manjši me pa ni zanimal. Slušajno (velika sreča) sem opazil price glitch in sem nabavil. Nisem bil prepričan če ga bom naprej prodal ali obdržal. Odločil sem se za slednje in ni mi žal.

Argica ::

kje je ta price glitch?

schavc80 ::

Bil je za 2 minutke pred dobrima dvema tednoma na mimovrste. Ko so iz akcijske cene nazaj na redno vračali, so se zmotili za jurja :) To se mi je zgodilo verjetno prvič in zadnjič v življenju. Najprej nisem verjel, da mi bodo poslali po takšni ceni, a niso niti trznili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schavc80 ()

katimm ::

schavc80 je izjavil:

Bil je za 2 minutke pred dobrima dvema tednoma na mimovrste. Ko so iz akcijske cene nazaj na redno vračali, so se zmotili za jurja :) To se mi je zgodilo verjetno prvič in zadnjič v življenju. Najprej nisem verjel, da mi bodo poslali po takšni ceni, a niso niti trznili.



Srecko meni pa so stornirali kasne 3 mesce nazaj ko je bila koda za 50€ v aplikacijo pa je bil tv 50% off. In so se mi jokal po telefonu in rekli da ne morjo poslat :/

schavc80 ::

Sem tudi jaz pričakoval klic, a sem očitno "padel skozi". V glavnem pa kolikor vem, ti kar tako brez tvojega privoljenja ne morejo spremeniti naročila. Bil sem pa pripravljen za kakšno drugo ugodnost zamenjati ali kaj podobnega, ker, kot sem rekel, sem bil siguren, da tv-ja ne bom dobil.

Tsunamii ::

schavc80 je izjavil:

Sem tudi jaz pričakoval klic, a sem očitno "padel skozi". V glavnem pa kolikor vem, ti kar tako brez tvojega privoljenja ne morejo spremeniti naročila. Bil sem pa pripravljen za kakšno drugo ugodnost zamenjati ali kaj podobnega, ker, kot sem rekel, sem bil siguren, da tv-ja ne bom dobil.

Za kaksno ceno si ga dobil..da bomo orenk ostali jokal, ker nismo opazili tega 'glicha'...

schavc80 ::

Tsunamii je izjavil:

schavc80 je izjavil:

Sem tudi jaz pričakoval klic, a sem očitno "padel skozi". V glavnem pa kolikor vem, ti kar tako brez tvojega privoljenja ne morejo spremeniti naročila. Bil sem pa pripravljen za kakšno drugo ugodnost zamenjati ali kaj podobnega, ker, kot sem rekel, sem bil siguren, da tv-ja ne bom dobil.

Za kaksno ceno si ga dobil..da bomo orenk ostali jokal, ker nismo opazili tega 'glicha'...


jurja in pol

Tsunamii ::

schavc80 je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

schavc80 je izjavil:

Sem tudi jaz pričakoval klic, a sem očitno "padel skozi". V glavnem pa kolikor vem, ti kar tako brez tvojega privoljenja ne morejo spremeniti naročila. Bil sem pa pripravljen za kakšno drugo ugodnost zamenjati ali kaj podobnega, ker, kot sem rekel, sem bil siguren, da tv-ja ne bom dobil.

Za kaksno ceno si ga dobil..da bomo orenk ostali jokal, ker nismo opazili tega 'glicha'...


jurja in pol


Jokam-o ;(( in se veselimo zate 8-)

schavc80 ::

Tsunamii je izjavil:

schavc80 je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

schavc80 je izjavil:

Sem tudi jaz pričakoval klic, a sem očitno "padel skozi". V glavnem pa kolikor vem, ti kar tako brez tvojega privoljenja ne morejo spremeniti naročila. Bil sem pa pripravljen za kakšno drugo ugodnost zamenjati ali kaj podobnega, ker, kot sem rekel, sem bil siguren, da tv-ja ne bom dobil.

Za kaksno ceno si ga dobil..da bomo orenk ostali jokal, ker nismo opazili tega 'glicha'...


jurja in pol


Jokam-o ;(( in se veselimo zate 8-)


:) hvala

Hustla ::

Mene pa zanima kje ostali kupujete OLED tv-je? Ali preko mimovrste ali ga naročite preko Amazona in ostalih tujih spletnih trgovin? Na mimovrste imajo zares bogo izbiro. 2 LG-ja in 2 Sonya to je pa tudi vse. Zanima me tudi če se splača počakati do kakšnega črnega petka in novoletne popuste? Bodo spustili ceno do takrat? Meni je pomembna predvsem čista slika (igrice, filmi). Velikost tvja je maksimalno 55 palcev in večjega absolutno ne potrebujem. Ker se na tv-je ne spoznam najbolje, me zanima kje lahko razberem ali tv vsebuje tistih 120hzjev? Gledam na mimovrste, pod opisom in tehničnimi podrobnostmi in nikjer ne zasledim tega podatka. Edino če je predstavljen pod kakšnih drugim imenoma, ki ga jaz ne poznam. Hvala za pomoč.

Amdforce ::

Electronic4you celovec, vedno.

andrej69 ::

Hustla je izjavil:

Mene pa zanima kje ostali kupujete OLED tv-je? Ali preko mimovrste ali ga naročite preko Amazona in ostalih tujih spletnih trgovin? Na mimovrste imajo zares bogo izbiro. 2 LG-ja in 2 Sonya to je pa tudi vse. Zanima me tudi če se splača počakati do kakšnega črnega petka in novoletne popuste? Bodo spustili ceno do takrat? Meni je pomembna predvsem čista slika (igrice, filmi). Velikost tvja je maksimalno 55 palcev in večjega absolutno ne potrebujem. Ker se na tv-je ne spoznam najbolje, me zanima kje lahko razberem ali tv vsebuje tistih 120hzjev? Gledam na mimovrste, pod opisom in tehničnimi podrobnostmi in nikjer ne zasledim tega podatka. Edino če je predstavljen pod kakšnih drugim imenoma, ki ga jaz ne poznam. Hvala za pomoč.


Tukaj imaš nekaj izbire. In pa Big Bang in Harwey norman. Kar se tiče cen, mislim, da v tujini, če res ni kakšne akcije ne dobiš nič ceneje kot v Slovenji:)
Kar se tiče BF bodo v tujini sigurno kar ugodne cene, dočim pri nas to ni za pričakovat. Kar pa se tiče OLED televizorjev tako imajo vsi 100Hz osveževanje panela. Lahko pa si pogledaš na Display strani.

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.moj-tv.com/kategorije/led-t...

Tukaj še tujina.
https://geizhals.at/?cat=tvlcd&xf=3952_...



https://www.displayspecifications.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

DamjanB52 ::

Kar se tiče OLED televizorjev imajo vsi 100Hz osveževanje panela
100Hz ? A ne 120 ? Ali pa mogoče oboje ? Je to stvar panela samega ali dodatne elektronike ? 120 se mi zdi bolj smiselno število, ker LG Display, ki izdeluje vse panele, verjetno ne dela posebne panele za evropsko in druga 50Hz tržišča .. 120 tudi pojasni, zakaj je mogoč gladek 5:5 pull-down, in zakaj imajo nekateri OLEDi težave s 50Hz materijalom (zatikanje, frame-drops)

andrej69 ::

DamjanB52 je izjavil:

Kar se tiče OLED televizorjev imajo vsi 100Hz osveževanje panela
100Hz ? A ne 120 ? Ali pa mogoče oboje ? Je to stvar panela samega ali dodatne elektronike ? 120 se mi zdi bolj smiselno število, ker LG Display, ki izdeluje vse panele, verjetno ne dela posebne panele za evropsko in druga 50Hz tržišča .. 120 tudi pojasni, zakaj je mogoč gladek 5:5 pull-down, in zakaj imajo nekateri OLEDi težave s 50Hz materijalom (zatikanje, frame-drops)


Evropa ima PAL kodiranje torej 100Hz, dočim ima Ameriško tržišče NTSC kodiranje torej 120Hz. Kar pa se tiče težav z prikazom 50hz vsebin pa je predvsem odvisno od sistema gibanja natačneje kako deluje algoritem za gibanje slike. Nekateri imajo kakor recimo Philips letos opcijo moda Pure Cinema' s pull-down 5: 5 za vsebino 24 sličic na sekundo. Ali imajo nekateri televizorji te težave ali ne, je odvisno od samega slikovnega procesorja:)

Hustla ::

@andrej69

Hvala si bom prebral. Tudi obrazložitev glede 100Hz in 120Hz je dobrodošla. Sem pa na youtubu gledal nek video kjer je človek primerjal LG-jev OLED in pa Sonyem in prišel do zaključka da neke res bistvene razlike praktično ni. Mi je dal malo misliti saj so OLED TV-ji precej dražji.

Edit: Tule video:


Sem šel pa zdajle merit svoj tv in ugotovil da je 120cm (kar pomeni 49 palčen?). Sem pa mislim da imam 55 palčnega. Zdaj pa je problem ker jaz absolutno ne potrebujem 55, saj mi je 120cm tv več kot dovolj. Problem je ker skoraj povsod prodajajo samo 55,65,75 palčne. Bo potrebno pogledati še v zgoraj omenjenem Big Bangu in Harwey normanu.

andrej69 ::

Hustla je izjavil:

@andrej69

Hvala si bom prebral. Tudi obrazložitev glede 100Hz in 120Hz je dobrodošla. Sem pa na youtubu gledal nek video kjer je človek primerjal LG-jev OLED in pa Sonyem in prišel do zaključka da neke res bistvene razlike praktično ni. Mi je dal malo misliti saj so OLED TV-ji precej dražji.

Edit: Tule video:


Sem šel pa zdajle merit svoj tv in ugotovil da je 120cm (kar pomeni 49 palčen?). Sem pa mislim da imam 55 palčnega. Zdaj pa je problem ker jaz absolutno ne potrebujem 55, saj mi je 120cm tv več kot dovolj. Problem je ker skoraj povsod prodajajo samo 55,65,75 palčne. Bo potrebno pogledati še v zgoraj omenjenem Big Bangu in Harwey normanu.


Razlika med OLED in LED televizorjem vsekakor je:) Toda ta razlika se najbolj vidi , če se gleda v temnejšem prostoru.. Pa tudi, če naredim primerjavo tegale Sonya z recimo Philips modelom 805 ali Panasonicom GZ ali HZ2000, ki imata precej boljše osvetljenje panela od tegale Lg OLED-a, bi se ta razlika videla tudi v svetlejšem prostoru:) Seveda pa odvisno tudi kakšne vsebine se gledajo.. OLED recimo ni tako superioren napram temu Sonyu, če se gledajo FullHD ali 4 vsebine in to v osvetljenem prostoru. Če pa se gledajo recimo HDR in Dolby Vision in še to po možnosti v temnejšem prostoru, pa nima tale Sony kaj iskat:)) Drugače pa imaš letos, na voljo tudi OLED televizorje diagonale 48..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

Hustla je izjavil:

Hvala si bom prebral. Tudi obrazložitev glede 100Hz in 120Hz je dobrodošla. Sem pa na youtubu gledal nek video kjer je človek primerjal LG-jev OLED in pa Sonyem in prišel do zaključka da neke res bistvene razlike praktično ni. Mi je dal malo misliti saj so OLED TV-ji precej dražji.
Sem šel pa zdajle merit svoj tv in ugotovil da je 120cm (kar pomeni 49 palčen?). Sem pa mislim da imam 55 palčnega. Zdaj pa je problem ker jaz absolutno ne potrebujem 55, saj mi je 120cm tv več kot dovolj. Problem je ker skoraj povsod prodajajo samo 55,65,75 palčne. Bo potrebno pogledati še v zgoraj omenjenem Big Bangu in Harwey normanu.

Vsekakor se ti splača počakat na 48" OLEDa. Predvideva se, da mu bo cena koncem leta do februarja- marca padla pod 1000€. Glede 100 in 120Hz frekvence osveževanja, pa povsod, kjer je frekvenca električnega omrežja 50Hz, imaš osveževanje 50 ali 100Hz, kjer je pa omrežna frekvenca 60Hz pa imaš osveževanje 60 ali 120 Hz. To je še iz časov črnobelih TVejev, kjer se je za vertikalno sinhronizacijo frekvence kar koristilo frekvenco iz električnega omrežja.

easyrider3 ::

Jaz ne morem komentirat razlike med OLED in kakim FALD SONY televizorjem ker nisem imel prilike oboje gledati sem recimo OLED na hitro videl v trgovini in lahko rečem da je res super izgledalo. Mogoče bi res moral enkrat primerjati neko tako varianto ampak to bi moral narediti doma v temi ker vse drugod je brez pomena sploh ker me zanima samo kako zgleda v temi eden ali drugi. V raznih video prispevkih se vidi recimo na FALD in QLED televizorjih preveč osvetlitve okrog napisov kadar je črno ozadje to mi sicer sploh ni uredu ne vem kako je pri OLED to.

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Jaz ne morem komentirat razlike med OLED in kakim FALD SONY televizorjem ker nisem imel prilike oboje gledati sem recimo OLED na hitro videl v trgovini in lahko rečem da je res super izgledalo. Mogoče bi res moral enkrat primerjati neko tako varianto ampak to bi moral narediti doma v temi ker vse drugod je brez pomena sploh ker me zanima samo kako zgleda v temi eden ali drugi. V raznih video prispevkih se vidi recimo na FALD in QLED televizorjih preveč osvetlitve okrog napisov kadar je črno ozadje to mi sicer sploh ni uredu ne vem kako je pri OLED to.


Kar se tiče Bloominga imajo težave samo FALD modeli:) OLED glede tega nima težav..

Gatsu ::

Andrej69 očitno ne ve da smo že dolgo v svetu digitalne televizije.

easyrider3 ::

andrej69 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Jaz ne morem komentirat razlike med OLED in kakim FALD SONY televizorjem ker nisem imel prilike oboje gledati sem recimo OLED na hitro videl v trgovini in lahko rečem da je res super izgledalo. Mogoče bi res moral enkrat primerjati neko tako varianto ampak to bi moral narediti doma v temi ker vse drugod je brez pomena sploh ker me zanima samo kako zgleda v temi eden ali drugi. V raznih video prispevkih se vidi recimo na FALD in QLED televizorjih preveč osvetlitve okrog napisov kadar je črno ozadje to mi sicer sploh ni uredu ne vem kako je pri OLED to.


Kar se tiče Bloominga imajo težave samo FALD modeli:) OLED glede tega nima težav..


Potem takem je sigurno OLED tista prava izbira samo cena bi še morala malo dol pasti ali pa tudi ne vendar delovati bi moral vsaj 7 ali več let pa se bi tudi glede cene sprijaznili.

DamjanB52 ::

andrej69 je izjavil:

DamjanB52 je izjavil:

Kar se tiče OLED televizorjev imajo vsi 100Hz osveževanje panela
100Hz ? A ne 120 ? Ali pa mogoče oboje ? Je to stvar panela samega ali dodatne elektronike ? 120 se mi zdi bolj smiselno število, ker LG Display, ki izdeluje vse panele, verjetno ne dela posebne panele za evropsko in druga 50Hz tržišča .. 120 tudi pojasni, zakaj je mogoč gladek 5:5 pull-down, in zakaj imajo nekateri OLEDi težave s 50Hz materijalom (zatikanje, frame-drops)
Evropa ima PAL kodiranje torej 100Hz, dočim ima Ameriško tržišče NTSC kodiranje torej 120Hz.
Recimo, čeprav ne gre mešat frekvence (Hz) s kodiranjem barv za analogni kompozit .. Kakorkoli, a mogoče trdiš, da OLEDi za ameriško tržišče delujejo na 120 Hz, za evropsko pa na 100 Hz ? In če je tako, kar sicer dvomim, ali je to zato, ker že sami paneli delujejo na različnih frekvencah, ali je to stvar dodatne elektronike, ki je odvisna od konkretne firme (Sony, Panasonic, ...) ? Ali pa ima LG Display dva tira za proizvodnjo panelov ?

Pure Cinema s pull-down 5:5 za vsebino 24Hz
To pomeni, da gre za 120Hz TV (24 x 5 = 120) .. 100Hz TV bi lahko kvečjemu delal 4:4 pull-down, če je 96Hz v mejah tolerance .. ali je pa mogoče tako, da lahko TV šalta med 100 in 120 Hz načinom dela ??

Gatsu ::

Itak da so tvji 60hz in 120hz sej smo leta 2020 no. Andrej69 tega pač ne ve ker še vedno gleda analogno kabelsko.

DamjanB52 ::

Gatsu je izjavil:

Itak da so tvji 60hz in 120hz sej smo leta 2020 no.
Dobr, ampak zakaj potem na DisplaySpecs piše, npr. za moj Philips 803, da je refresh rate 100 Hz / 120 Hz ? Kaj pomeni ta slash ?? Pa ne samo na DisplaySpecs, skoraj povsod pišejo tako ..
https://www.displayspecifications.com/e...

XS!D3 ::

Idealno je, da display goniš na isti frekvenci, kot je vsebina (oziroma večkratniku tega), če nočeš judderja. Zato znajo tudi predvajalniki danes frekvenco prilagajat vsebini (bodisno interno na TVju, kot tudi zunanji, npr Apple TV ima sistemsko rešeno s funkcijo Match Frame Rate, medtem ko na Android TVju to znajo določeni predvajalniki npr. Kodi). Za igrice, kjer se fps spreminja glede na zahtevnost scene in zmogljivost HW, pa konzole/PCji (kakor tudi boljši zasloni in TVji) poznajo g-sync in FreeSync, da se novi frame izriše takrat, ko je na voljo (z variablnim refresh rateom). Četudi se na PAL območju uporablja uglavnem 25/50 fps, to ne pomeni, da so naši TVji zato drugačni. Ko gledaš POP TV pač furaš na 25/50/100Hz, za YouTube 30/60/120, za igrce pa do max kar gre (npr. do 120Hz, ni razloga da bi se omejeval na manj zaradi lokacije) po možnosti z varibilnim refresh rateom. Filmi so še vedno uglavnem 24fps (ozroma 23.976), medtem ko imaš na Netflixu vse sorte od 23.976, 25, 50, 60,... in TVji se morajo znat temu prilagodit. Danes so vsebine pač globalne. Tudi moj evropski OLED brez problema laufa 120Hz, ko je prikloplen na PC, popolnoma enako kot ameriški.

Cveto ::

DamjanB52 je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Itak da so tvji 60hz in 120hz sej smo leta 2020 no.
Dobr, ampak zakaj potem na DisplaySpecs piše, npr. za moj Philips 803, da je refresh rate 100 Hz / 120 Hz ? Kaj pomeni ta slash ?? Pa ne samo na DisplaySpecs, skoraj povsod pišejo tako ..
https://www.displayspecifications.com/e...


Zato, ker so iste specifikacije za eu in us model. Tudi pri tunerju piše NTSC/PAL.

fender2206 ::

Philips 55OLED805 Vasa mnenja LP

Nikonja ::

Počakte z nakupom teveja še kakšen teden ko se bodo začele BF akcije, ker je res škoda ne prišparat tudi če je samo 10%.
Jaz sem svojega lani Decembra kupil na Mimo (LG C9 55'za 1.200 eur) ker povsod kje sem gledal tudi Amazon, Majdič so cene bile ali enake ali celo višje, kar je zanimljivo ker vsa druga elektronika je dražja pri nas razen tevejev.

Gatsu ::

fender2206 je izjavil:

Philips 55OLED805 Vasa mnenja LP

Če hočeš tv na servis vozit pol kr kupi Philips ja :)

fender2206 ::

Gatsu je izjavil:

fender2206 je izjavil:

Philips 55OLED805 Vasa mnenja LP

Če hočeš tv na servis vozit pol kr kupi Philips ja :)


Strokoven odgovor od velikega strokovnjaka

andrej69 ::

fender2206 je izjavil:

Philips 55OLED805 Vasa mnenja LP


Vsekakor best buy model:) Lahko si tukaj pogledaš nekaj testov.. In prosim ne nasedat določenim uporabnikom, ki delajo antireklamo za Philips:))

https://www.avforums.com/reviews/philip...
https://www.homecinemachoice.com/conten...
https://www.trustedreviews.com/reviews/...
https://www.whathifi.com/reviews/philip...

fender2206 ::

andrej69 je izjavil:

fender2206 je izjavil:

Philips 55OLED805 Vasa mnenja LP


Vsekakor best buy model:) Lahko si tukaj pogledaš nekaj testov.. In prosim ne nasedat določenim uporabnikom, ki delajo antireklamo za Philips:))

https://www.avforums.com/reviews/philip...
https://www.homecinemachoice.com/conten...
https://www.trustedreviews.com/reviews/...
https://www.whathifi.com/reviews/philip...



Vsi oledi so itak od LG panela,zakaj pa Philips pobere vse mozne nagrade pa res cloveku da motivacijo da ga ima na steni

TOP ::

Seveda Philips pobere nagrado saj je tudi najcenjši napram Sony,Panasonic in podobno.

and has a lower price tag than its LG, Sony, Panasonic and Samsung equivalents.To je vzeto iz testa kar pove vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

easyrider3 ::

TOP je izjavil:

Seveda Philips pobere nagrado saj je tudi najcenjši napram Sony,Panasonic in podobno.

and has a lower price tag than its LG, Sony, Panasonic and Samsung equivalents.To je vzeto iz testa kar pove vse.



Sem šel prečekirat nalašč malo ocene za Philips 805 in verjetno ga uvrščajo za BEST BUY zato ker ni tako drag proti drugim 1.700 EUR samo ocene pa nima take na AV FORUMU je dobil 10 oceno samo za Contrast/Dynamic Range/Black Level in če ga primerjam z Panasonic HZ 1000 kateri je dobil kar 6-krat 10 oceno in ga priporočajo HIGHLY RECOMMENDED seveda je cena pa višja kakor Philips.

 PHILIPS 805

PHILIPS 805



 PANASONIC HZ 1000

PANASONIC HZ 1000





Sedaj točno ne vem kakšna je razlika med modeloma Panasonic HZ980E in HZ1000E je pa razlika v ceni ogromna saj HZ980E se dobi že za dobrih 1.200 EUR https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
a model HZ1000E pa stane dobrih 1.900 EUR https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Je pa sigurno ta letošnji model Panasonic HZ 980E boljši kakor lanski model GZ950 kateri stane par Eur manj dobrih 1.100 Eur https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

easyrider3 ::

Sem sedaj našel neke razlike med modeloma Panasonic televizorjema in sicer model HZ 1000 ima dodatno več: -Master HDR OLED
-Netflix Calibrated Mode
-Smooth Motion Drive Pro
-in pa eden HDMI izhod z opcijo eARC kar model HZ980 nima on ima vseh 4 HDMI izhode samo CEC opcijo

Sedaj bi bilo zares dobro videti v kolikšni meri je razlika v samem prikazovanju slike med tema modeloma ali mogoče navaden uorabnik sploh ne bi opazil bistvene razlike.

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Zdaj zjutraj v službi sem na hitro pogledal še oceno za lanski model Panasonic GZ950 in ocene so kar dobre tako,da letošnji model HZ980 je verjetno še malenkost kaj boljši.Ni mi jasno kako ali zakaj ni dobil Philips Oled 805 boljše ocene na Av forumu saj nekateri pravijo da je superioren. Recimo tukaj na forumu Skyform si lasti Panasonic GZ950 in pravi da televizor nima tako dobr prikaz SDR vsebin da imajo drugi televizorji bolje samo na Av forumu je pa ta televizor dobil 10 oceno za to kaj sedaj komu naj človek verjame. Verjetno tiste ocene na Av forumu sploh niso točne in samo napihujejo določene televizorje koliko so dobri. Tudi nekateri pravijo da Panasonic nima izrazite ostrine slike in da Sony pa tudi Philips ima včasih preveč ostro sliko da pride do ne vem kako se že reče. Sam imam doma tudi Philips televizor pa je res tudi,da maksimalno imaš lahko že na 2 stopnji ostrino vse kar je več je orenk preveč velikokrat za nastavitve imajo nekateri kar na 0 ali maksimalno 1 stopnji. Zakaj naredijo tak televizor zakaj ni 5 stopnja idealna in da greš lahko nazaj pod idealno ostrino. Mislim da Panasonic sigurno nima premalo ostrine saj imajo ene najboljših inženirjev glede tega itak so dobri vse znanje od Pioneer inženirjev kateri so bili najboljši na svetu kar se tiče izdelave plazemskih televizorje.
Strokovnjaki povejte povejte kateri je boljši televizor za gledanje filmov,serij
Philips Oled 805 ali Panasonic HZ 980. Po ocenah na AV FORUMS je Panasonic veliko bolje ocenjen res da za ta model še ni ocen ampak za lanski model so in letošnji HZ980 je sigurno še za odtenek boljši tako da lahko rečemo da imamo neko primerjalno sliko. No kaj boste povedali ali se na tistem Avforumu tako motijo in lažejo ali je res Panasonic boljši. Verjetno bi se odločil kar za Panasonic saj Philips imam že dva in imel sem že dva Sony televizorja imel sem Samsung probal bi pa rad tudi Panasinica pa cena je tudi ugodnejša

https://www.avforums.com/reviews/philip...

https://www.avforums.com/reviews/panaso...

andrej69 ::

fender2206 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fender2206 je izjavil:

Philips 55OLED805 Vasa mnenja LP


Vsekakor best buy model:) Lahko si tukaj pogledaš nekaj testov.. In prosim ne nasedat določenim uporabnikom, ki delajo antireklamo za Philips:))

https://www.avforums.com/reviews/philip...
https://www.homecinemachoice.com/conten...
https://www.trustedreviews.com/reviews/...
https://www.whathifi.com/reviews/philip...



Vsi oledi so itak od LG panela,zakaj pa Philips pobere vse mozne nagrade pa res cloveku da motivacijo da ga ima na steni


Zato kar ima Philips vgrajen najkvalitetnejši slikovni procesor, ki je poleg panela zelo pomemben dejavnik:)) Sploh pri OLED modelih kjer imajo vsi enake panele. Kar se tiče same obdelave slike, mu lahko nekako konkurira edino Panasonic.. Saj se lepo vidi pri HDR, kjer Philips in Panasonic HZ2000 pometeta z konkurenco:) Philips na račun procesorja, Panasonic pa zaradi nekoliko izboljšanega Lg panela.

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Zdaj zjutraj v službi sem na hitro pogledal še oceno za lanski model Panasonic GZ950 in ocene so kar dobre tako,da letošnji model HZ980 je verjetno še malenkost kaj boljši.Ni mi jasno kako ali zakaj ni dobil Philips Oled 805 boljše ocene na Av forumu saj nekateri pravijo da je superioren. Recimo tukaj na forumu Skyform si lasti Panasonic GZ950 in pravi da televizor nima tako dobr prikaz SDR vsebin da imajo drugi televizorji bolje samo na Av forumu je pa ta televizor dobil 10 oceno za to kaj sedaj komu naj človek verjame. Verjetno tiste ocene na Av forumu sploh niso točne in samo napihujejo določene televizorje koliko so dobri. Tudi nekateri pravijo da Panasonic nima izrazite ostrine slike in da Sony pa tudi Philips ima včasih preveč ostro sliko da pride do ne vem kako se že reče. Sam imam doma tudi Philips televizor pa je res tudi,da maksimalno imaš lahko že na 2 stopnji ostrino vse kar je več je orenk preveč velikokrat za nastavitve imajo nekateri kar na 0 ali maksimalno 1 stopnji. Zakaj naredijo tak televizor zakaj ni 5 stopnja idealna in da greš lahko nazaj pod idealno ostrino. Mislim da Panasonic sigurno nima premalo ostrine saj imajo ene najboljših inženirjev glede tega itak so dobri vse znanje od Pioneer inženirjev kateri so bili najboljši na svetu kar se tiče izdelave plazemskih televizorje.
Strokovnjaki povejte povejte kateri je boljši televizor za gledanje filmov,serij
Philips Oled 805 ali Panasonic HZ 980. Po ocenah na AV FORUMS je Panasonic veliko bolje ocenjen res da za ta model še ni ocen ampak za lanski model so in letošnji HZ980 je sigurno še za odtenek boljši tako da lahko rečemo da imamo neko primerjalno sliko. No kaj boste povedali ali se na tistem Avforumu tako motijo in lažejo ali je res Panasonic boljši. Verjetno bi se odločil kar za Panasonic saj Philips imam že dva in imel sem že dva Sony televizorja imel sem Samsung probal bi pa rad tudi Panasinica pa cena je tudi ugodnejša

https://www.avforums.com/reviews/philip...

https://www.avforums.com/reviews/panaso...


Vedno treba pogledat nekoliko več testov in ne samo enega, da se lahko naredi nekakšna primerjava:) Lahko si tudi tukaj pogledaš test Philipsa in Panasonica.
Treba pa jasno povedat, da tale model ni najkvalitetnejši Philipsov OLED.. Najkvalitetnejši je model 935, ki je še opazno kvalitetnejši:)

https://www.flatpanelshd.com/review.php...
https://www.flatpanelshd.com/review.php...

easyrider3 ::

Ja sigurno je model Oled 935 še boljši samo kakšna je pa cena saj 55" Oled televizorji kateri stanejo krepko čez 2000 Eur sploh ne pridejo v poštev da jih kupiš. Saj kot praviš sta Panasonic HZ 2000 ali Philips 935 med najboljšima samo cena je za povprečne ljudi prehuda in malo kdo si privošči kaj takega,saj bi se jih morda več privoščilo ko bi potem vsaj televizor zdržal nekaj let tako pa noben ne misli za 5 let ali še manj dati toliko denarja.Res pa da imaš ljudi ki kupujejo monitorje za igranje iger kateri stanejo krepko čez 1000 Eur vse je stvar posameznika. Recimo če bi jaz bil še samski potem bi verjetno si tudi privoščil kako vrhunsko stvar tako ko pa imaš družino itd...treb apa na vse to drugače gledati

Argica ::

Eh če bi imel 2-3k€ plače kot v tujini, ne bi bilo nobene panike, slaba plača za tv....za SLO pa realnost 2 plači oz. 3 minimalca.

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Ja sigurno je model Oled 935 še boljši samo kakšna je pa cena saj 55" Oled televizorji kateri stanejo krepko čez 2000 Eur sploh ne pridejo v poštev da jih kupiš. Saj kot praviš sta Panasonic HZ 2000 ali Philips 935 med najboljšima samo cena je za povprečne ljudi prehuda in malo kdo si privošči kaj takega,saj bi se jih morda več privoščilo ko bi potem vsaj televizor zdržal nekaj let tako pa noben ne misli za 5 let ali še manj dati toliko denarja.Res pa da imaš ljudi ki kupujejo monitorje za igranje iger kateri stanejo krepko čez 1000 Eur vse je stvar posameznika. Recimo če bi jaz bil še samski potem bi verjetno si tudi privoščil kako vrhunsko stvar tako ko pa imaš družino itd...treb apa na vse to drugače gledati


Model Philipsa je v tujini trenutno 2.500€, Panasonic HZ2000 pa je še nekaj malega dražji. Sicer pa so ti televizorji namenjeni ljudem, kateri ne gledajo na denar temveč hočejo imet televizor, ki je v določenem trenutku najkvalitetnejši na tržišču:)

DamjanB52 ::

Še par stvari ne kaže pozabit, recimo razdaljo, s katere gledaš: bolj daleč si od TVja, manj felerjev v sliki boš opazil, recimo slabo ostrino, šum, grobe prehode v barvah (banding), napake v gibanjih, ... Nameravaš porinit zofo naprej, ko boš gledal 4K, in spet nazaj za HD in običajni TV ? Standardna razdalja je baje okoli 3m ali nekaj manj (TV distance = 10'), s stacionarnim TVjem in zofo .. Pri mnenjih o TVjih pa kaže upoštevati, da so profi reviewerji radi zeloo natančni ali celo picajzlasti (stvar strokovnega ponosa) .. tisti, ki so svoj model že nabavili, so pa s tem kupili tudi ponos lastništva in ustrezen predsodek .. razen če so pri nabavi ornk pogoreli, kar se zna tud zgodit, in takrat se predsodek obrne - in itak, na manjše napake in felerje se hitro privadiš

DamjanB52 ::

PS: še nekaj se rado (včasih preveč) poudarja pri OLEDih: kako dobro prikazujejo temne odtenke blizu črne .. če ne gledaš v precej zatemnjeni sobi, ne boš opazil take finese

easyrider3 ::

Pa v končni fazi je najbolj pomembno da prikazuje najbolj kar se da črno in da ni nekih Black crush ali kakih artifaktov za hitrost gibanje slike vsaj meni ni tisto najbolj pomembno

Ostrina slike tudi ne ker je že tako dobr na skoraj vsakem televizorju seveda če je vsaj HD signal

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

DamjanB52 je izjavil:

Še par stvari ne kaže pozabit, recimo razdaljo, s katere gledaš: bolj daleč si od TVja, manj felerjev v sliki boš opazil, recimo slabo ostrino, šum, grobe prehode v barvah (banding), napake v gibanjih, ... Nameravaš porinit zofo naprej, ko boš gledal 4K, in spet nazaj za HD in običajni TV ? Standardna razdalja je baje okoli 3m ali nekaj manj (TV distance = 10'), s stacionarnim TVjem in zofo .. Pri mnenjih o TVjih pa kaže upoštevati, da so profi reviewerji radi zeloo natančni ali celo picajzlasti (stvar strokovnega ponosa) .. tisti, ki so svoj model že nabavili, so pa s tem kupili tudi ponos lastništva in ustrezen predsodek .. razen če so pri nabavi ornk pogoreli, kar se zna tud zgodit, in takrat se predsodek obrne - in itak, na manjše napake in felerje se hitro privadiš


ta šum oz noise se da kako odstranit, zmanjšat? Ker opažam na netflixu, pri Dolby Vision vsebinah tega ni, pri navadnih ultra HD pa je, pri navadnem HD pa spet ni tega.
««
59 / 126
»»