» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
58 / 126
»»

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče OLED televizorjev, bosta letos zasigurno v ospredju Philips modela 805 in 935, in pa Panasonic HZ1500/2000 kakor tudi lanski model GZ2000.
Saj po testih sodeč.. Tukaj imam v mislih seveda v prvi vrsti kvaliteto slike.
Andrej, upajmo, da bodo Philipsovi OLEDi čez kake dve leti na nivoju letošnjih LGejev. Kje je HDMI 2.1,VRR, ALLM, eARC, HFR.......


Večina teh stvari sploh ne moreš izkoristit:)) Philips, ko bo potrebno bo imel na voljo vse te stvari.. ;)

easyrider3 ::

Andrej zakaj potem je točno Sony A8H izbran za najboljši televizor za gledanje filmov kakor ti omenjaš da ima Philips boljše to boljše ono a zakaj ni izbran to mene zanima ali to samo ti tako poveš.

 Sony A8H

Sony A8H

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Andrej zakaj potem je točno Sony A8H izbran za najboljši televizor za gledanje filmov kakor ti omenjaš da ima Philips boljše to boljše ono a zakaj ni izbran to mene zanima ali to samo ti tako poveš.

 Sony A8H

Sony A8H



Težava je, da rtings ne testira Philips in Panasonic televizorjev. Drugače pa si si verjetno prebral teste za Philips in Panasonic.. Če se malo spoznaš na televizorje, ti mora biti vse jasno:) Saj razlike med OLED televizorji niso velike, so pa opazne razlike med določenimi modeli.. Sony bo moral malo nadrgradit predvsem svoj slikovni procesor, kajti konkurenca ga že prehiteva.. Saj tukaj se delajo razlike..! Zakaj pa misliš, da sta Philips in Panasonic dala največ v razvoj procesorjev. Drugače pa je tudi Sony odličen OLED, tako, da ne moreš zgrešit z tem modelom.

easyrider3 ::

Saj Sony je imel in ima še vedno kar se tiče barvo sliko super in to z starimi procesorji ali novim katere vsi hvalijo glede tega. Nisem jaz tisti da bi hvalil eno ali drugo samo povem kaj drugi pravijo in ponekod so lansko leto in tudi letošnjo leto izbrali Sony A9 za najboljši OLED televizor. Vsekakor je razlika ne tako opazna med televizorji glede slike ampak razlike se potem začnejo vse povsod drugje malo glede operacijskega sistema,same oblike okvirja recimo Philips ima Ambiligt na kar so eni nori recimo jaz ga sploh ne uporabljam brez veze... Cena pa tudi igra tisto glavno vlogo in potem vsak si želi da televizor deluje nekaj let

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Saj Sony je imel in ima še vedno kar se tiče barvo sliko super in to z starimi procesorji ali novim katere vsi hvalijo glede tega. Nisem jaz tisti da bi hvalil eno ali drugo samo povem kaj drugi pravijo in ponekod so lansko leto in tudi letošnjo leto izbrali Sony A9 za najboljši OLED televizor. Vsekakor je razlika ne tako opazna med televizorji glede slike ampak razlike se potem začnejo vse povsod drugje malo glede operacijskega sistema,same oblike okvirja recimo Philips ima Ambiligt na kar so eni nori recimo jaz ga sploh ne uporabljam brez veze... Cena pa tudi igra tisto glavno vlogo in potem vsak si želi da televizor deluje nekaj let


Seveda ima Sony še vedno odličen prikaz barv, da ne bo pomote, toda, če gledamo Delta E odstopanja so Panasonic, Philips in Lg nekoliko natančnejši:)Sony je nekdaj res veljal za televizor, ki ni ravno imel konkurence, toda danes temu ni več tako.. Predvsem zato,ker so morali nekoliko spustit kvaliteto svojih televizorjev, da lahko konkurirajo drugim proizvajalcem predvsem Korejskemu dvojcu in Kitajskim proizvajalcem. Recimo , če pogledamo že lanski direktni primerjalni test, vidimo, da Sony ravno ni v ospredju.. Sony je edino še v ospredju poleg Samsunga, kat se tiče najvišjega ranga LED televizorjev, pa še to predvsem na račun drugih proizvajalcev kateri se v glavnem fokusirajo samo še na OLED televizorje. Kar pa se tiče elektronskih sklopov in same kvalitete izdelave televizorja, pa so danes vsi približno v istem rangu, edino Samsung ima nekaj več težav. Tako je saj pri nas. Seveda pa odvisno od ranga televizorja. To so moje informacije, ki jih lahko posredujem iz prve roke. Tukaj je še tabela, ki sicer ni ravno najnovejša, toda ni kakšne omembe vredne razlike kar se tiče današnjih televizorjev.


fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče OLED televizorjev, bosta letos zasigurno v ospredju Philips modela 805 in 935, in pa Panasonic HZ1500/2000 kakor tudi lanski model GZ2000.
Saj po testih sodeč.. Tukaj imam v mislih seveda v prvi vrsti kvaliteto slike.
Andrej, upajmo, da bodo Philipsovi OLEDi čez kake dve leti na nivoju letošnjih LGejev. Kje je HDMI 2.1,VRR, ALLM, eARC, HFR.......
Večina teh stvari sploh ne moreš izkoristit:)) Philips, ko bo potrebno bo imel na voljo vse te stvari.. ;)
Torej po tvoji logiki je celo boljše če tega nima. Vidim, da ti ni jasno, da se TV ne kupuje za eno leto ( no mogoče Philips) ampak za vsaj 8-10 let. V tem času bo pa to že vse uporabno.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče OLED televizorjev, bosta letos zasigurno v ospredju Philips modela 805 in 935, in pa Panasonic HZ1500/2000 kakor tudi lanski model GZ2000.
Saj po testih sodeč.. Tukaj imam v mislih seveda v prvi vrsti kvaliteto slike.
Andrej, upajmo, da bodo Philipsovi OLEDi čez kake dve leti na nivoju letošnjih LGejev. Kje je HDMI 2.1,VRR, ALLM, eARC, HFR.......
Večina teh stvari sploh ne moreš izkoristit:)) Philips, ko bo potrebno bo imel na voljo vse te stvari.. ;)
Torej po tvoji logiki je celo boljše če tega nima. Vidim, da ti ni jasno, da se TV ne kupuje za eno leto ( no mogoče Philips) ampak za vsaj 8-10 let. V tem času bo pa to že vse uporabno.


Sem napisal, ko bo to vse res aktualno bo Philips imel na svojih televizorjih.. Kar pa se tiče nakupa za obdobje 8-10 let, je takšnih res zelo malo:) Danes se televizoji kar precej hitro menjavajo povprečno od 3-5 let.. Ker marketing in razvoj same tehnologije, prisiljuje ljudi v predčasno menjavo televizorjev..! Sicer pa bo večina teh stvari, ki si jih ti naštel že dosegljiva na modelih 2021, določene pa že mogoče na letošnjih modelih.

XS!D3 ::

To je že zdavnaj aktualno sploh eARC, ker drugače ne moreš iz TVja spravit brezizgubno kompresiranega (ali nekompresiranega) večkanalnega zvoka in spet rabiš zunanji predvajalnik. Vsaj za Denon vem, da ima od 2019 že na entry level modelih, na dražjih pa še prej. LG ima pa tudi podporo za eARC že na 2019 modelih televizorjev.

Za tiste, ki uporabljajo TV za igranje, je pa VRR ravno tako pomemben in že danes podprt na Xbox One X/S ter PC, z novo generacijo konzol, ki prihaja v prihodnjih mesecih, pa itak.

TOP ::

Ja to je res smešno,da nebi podpiralo v tem času eARC,kar je nekaj osnovnega,ker tole je pa že uporabna zadeva jaz brez tega nebi moral,bi pač kako drugače moral z improvizirat.

easyrider3 ::

Saj recimo ce bi gledal za sebe mi trenutno je edino važno da mi televizor prikazuje črno barvo ponoči vse ostalo sploh ni nekaj pomembno razen da bi vmesnik televizorja bil čimbolj praktičen da ne rabiš vedno hodit v nastavitve ampak imaš kakšen gumb že za nastavitev recimo za slog barve. Drugače pa sam vidim da Android sistem tudi ne nudi takih aplikacij kot jih lahko imaš na mobitelu zakaj je to tako je tud ne vem ampak je to smotani,pa zmeraj je premalo pomnilnika RAM v televizorju isto kot pri mobitelu ko potem ne deluje tekoče kot bi trebalo. Android če jima dosti RAMa je počasen kar recimo za iPhone je glih kontra če že tako gledamo. Zakaj sparajo na teh stvareh

polde66 ::

Android tv in navaden android je nekaj razlike. Android tv je malce bolj okoren in podpira manj aplikacij kod navaden android. Android tv je narejen za priloženi daljinec dočim (zato je tu razlog zakaj je manj aplikacij) na drugem androidu potrebuješ dodatni daljinec na wifi zaradi miši, katero pri določenih aplikacijah kar nujno potrebuješ. S tem pa ne pomeni, da boš na android tv lahko z priloženim daljincem lahko vse aplikacije šaltal. Po drugi strani android na tv traja nekje 3 leta z posodobitvami in potem ti ne ostane drugega kot osnovne funkcije. Če pa kupiš navaden tv brez androida, za razliko v ceni kupiš že zelo dober android box, in če ti bo ta box ratal star čez x leta ga boš komot zamenjal za drugega, strošek bo 5o eur. Dočim TV za 50 eur ne boš mogel zamenjat.

Koliko rama je zadosti? 2 gb čez glavo ker z več zaenkrat aplikacije ne znajo delat, vse ostalo je bolj ali manj modna muha. Recimo 1 gb rama pa je premalo (premalo za odpiranje več aplikacij na enkrat, ampak še vedno dovolj ) Mobitele menjamo v glavnem razadi kapric in ne zaradi tega ker bi bila taka huda potreba po novi večji močnejši tegnologiji.
Je pa razvoj androida na tv veliko počasnejši kot razvoj androida za boxe. Čemu ???? Nimam pojma.

Sklep: dober TV brez androida je časovno boljša naložba kot z androidom. (samo moje mnenje).
polde

TOP ::

Polde66 točno tako,nemoreš ljudem,kateri kupujejo TV z Androidom in kateri zahtevajo,da mora podpirat Android ne moreš dopovedat,da Android na TV ne deluje tako dobro in tekoče kot na Boxu.Android na TV deluje nekako tekoče in gladko ene 2 leti potem pridejo posodobitve in na TV deluje slabše in manj tekoče.

andrej69 ::

TOP je izjavil:

Polde66 točno tako,nemoreš ljudem,kateri kupujejo TV z Androidom in kateri zahtevajo,da mora podpirat Android ne moreš dopovedat,da Android na TV ne deluje tako dobro in tekoče kot na Boxu.Android na TV deluje nekako tekoče in gladko ene 2 leti potem pridejo posodobitve in na TV deluje slabše in manj tekoče.


Kar se tiče Androida je povsem odvisno kateri Chipset ima televizor, koliko pomnilnika, katero verzijo Androida itd.. Recimo na Philips modelih serije 7 in 8 deluje Android zelo dobro, kakor tudi na Sony modelih XG8505 in XG9505. Tako, da ne gre vse metati v isti koš:) Kar pa se tiče, da dela Android tekoče 2 leti je neumnost. Android omogoča nadgradnjo najbolj dolgo od vseh operativnih sistemov. Da pa Android deluje dobro na dolgi rok, je pomembno, da se čisti notranja shramba aplikacij, ki se jih več ne potrebuje. Da se ne obremenjuje sistema po nepotrebnem. Toda za to ve zelo malo ljudi, ali pa tega ne upoštevajo. Saj to je isto kakor z OS na računalniku. Če ne čistiš registra redno in defregmantiraš diskov je normalno, da z časom deluje računalnik vse počasneje. Tako je pri Androidu pa tudi ostalih OS sistemih na televizorju.

polde66 ::

Ob vsakem ugašanju tv se keš na androidu sparzni in zbrišejo aplikacije, ki tečejo v ozadju. Tako da načeloma to nima veze z slabim delovanjem sistema, se pa naberejo ostanki aplikacij. Ampak če ima tv 16 gb placa to ne bi smel biti noben problem. To je problem pri Philpsu z leta 2015 in androidom 5 kateri ima že v osnovi premalo placa za dihat. Nanj naložiš 4 aplikacije in konec pa ajd da je en od tega bolj kompleksen kodi z buildom. Defrahmentacijo rabi star disk z zapisovalno roko ne pa ssd eli emmc ker ne shranjuje podatkov na star način. Zadeva deluje na enak način kot kartica SD.
Philipsi serije 7 in 8 so stari 1 leto tako da v osnovi še morajo delavt, delovat morajo zaradi garancije še eno leto, potem.... bo philips pozabil na podporo, seveda se bodo posodabljale aplikacije, ker bo to sama verzija androida še dovoljevala, vprašanje je samo koliko časa. Koliko časa pa zaradi tega ker se android neverjetno hitro razvija. Prav tako si omenil sonija. Eno leto star model mora delovati, seveda. Omeni pa par let starejše philipse pa že kak model sonija popeša. Moj philips z androidom 5 je samo še za sliko in zvok. In nanj imam priključen box. Ampak tv programi pa delujejo. To je ta poanta, ki jo hočem povedat. Po cca 3 letih bo android tv samo že zvok in slika ajd mogoče nevejšim, ki imajo že malce več prostora in malce boljši procesor dam kako leto več.
Za na dolgi rok pa android tv vsekakor ni. Ne na način kot tv androi
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

fpbs ::

easyrider3 ::

Ja to je res dobra cena tega OLED LG B9 in ne vem zakaj ponekod omenjajo za manjše denarje najboljši nakup OLED televizorja Philips Ogled 754 al kaj že ko ima tist slab sistemski program

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Ja to je res dobra cena tega OLED LG B9 in ne vem zakaj ponekod omenjajo za manjše denarje najboljši nakup OLED televizorja Philips Ogled 754 al kaj že ko ima tist slab sistemski program


Saj pri televizorju ni samo OS:) Večina jih kupuje televizor zaradi kvalitete slike, ne pa zaradi OS-a, kar je tudi prav:)) Saj je televizor narejen v prvi vrsti za gledanje, potem pa za vse ostalo.. In Saphi je daleč od tega, da bi bil slab OS, minus mu je predvsem pomankanje naprednih funkcij in aplikacij. Kateri potrebuje pač osnovne funkcije in aplikacije, in išče televizor z "odlično kvaliteto slike" je ta Philips model vsekakor najboljši izbor..!

LeQuack ::

A ni tko da novi smart TV-ji prikazujejo še oglase zraven, vsaj Samsung vem da naj bi jih.
Quack !

Vanadium ::

Kaj a zdej boš še na TV rabil add block?

polde66 ::

Reklame se dajo lepo izklopit v nastavitvah naprave.
polde

easyrider3 ::

Saj na Youtube imaš tudi non stop reklame razen če plačuješ njihov premium račun

6151 ::

easyrider3 je izjavil:

Saj na Youtube imaš tudi non stop reklame razen če plačuješ njihov premium račun


Ali pa uporabljaš vanced ko castaš na TV ;)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

fpbs ::

LG 48-inch OLED TVs in hot demand amid home entertainment boom

https://pulsenews.co.kr/view.php?year=2...

Gatsu ::

Evo moj Philips Oled 803 je začel konstantno "zmrzovat" predvsem v Youtube aplikaciji redno se pa zgodi tudi v osnovnem meniju. Enostavno se neha odzivat in potem ga zbudim z vklopom Netflixa preko tipke na daljincu. Factory reset ne pomaga zdej moram nekje najt če se da na kak način reinštalirat zadnji firmware drugače gre pa na servis. Garancija je še do srede septembra. Težave so se pa začele kak mesec po namestitvi zadnje posodobitve.

Na drugem tvju ki je Sony XE8096 nimam pa nikakršnih problemov z Androidom. To je definitivno moj prvi in zadnji Philips TV.

andrej69 ::

Gatsu je izjavil:

Evo moj Philips Oled 803 je začel konstantno "zmrzovat" predvsem v Youtube aplikaciji redno se pa zgodi tudi v osnovnem meniju. Enostavno se neha odzivat in potem ga zbudim z vklopom Netflixa preko tipke na daljincu. Factory reset ne pomaga zdej moram nekje najt če se da na kak način reinštalirat zadnji firmware drugače gre pa na servis. Garancija je še do srede septembra. Težave so se pa začele kak mesec po namestitvi zadnje posodobitve.

Na drugem tvju ki je Sony XE8096 nimam pa nikakršnih problemov z Androidom. To je definitivno moj prvi in zadnji Philips TV.


Vrni ga na tovarniške nastavitve. A imaš tole verzijo nagradnje.?

TPM171E _ 107.001.132.000

Gatsu ::

Saj sem napisal da sem že naredil factory reset in ni nič pomagalo... Imam ta Firmware ja. No zdej sem na Toengels nemškem forumu našel navodilo kako reinštalirat firmware...

-format a small and fast USB stick (max. 8 GB) with FAT32 (MBR, not GPT)
-copy "upgrade-loader.pkg" file to the root of the USB stick
-pull power cord of TV, remove all cables (also CAM / CI modules)
-insert USB stick into a black USB port (black = USB 2.0, blue = USB 3.0)
-replug power cord, but do not press any key - TV should start the installation procedure automatically
-if done, remove USB stick and delete pkg file
-make factory reset (Settings> All settings> General Settings> Reinstall TV)

andrej69 ::

Gatsu je izjavil:

Saj sem napisal da sem že naredil factory reset in ni nič pomagalo... Imam ta Firmware ja. No zdej sem na Toengels nemškem forumu našel navodilo kako reinštalirat firmware...

-format a small and fast USB stick (max. 8 GB) with FAT32 (MBR, not GPT)
-copy "upgrade-loader.pkg" file to the root of the USB stick
-pull power cord of TV, remove all cables (also CAM / CI modules)
-insert USB stick into a black USB port (black = USB 2.0, blue = USB 3.0)
-replug power cord, but do not press any key - TV should start the installation procedure automatically
-if done, remove USB stick and delete pkg file
-make factory reset (Settings> All settings> General Settings> Reinstall TV)


Jaz nimam informacij, da na zadnji nadgradnji ne bi kaj delovalo:)Posebej, ko se vrne televizor nazaj na tovarniške nastavitve. Drugače pa poskusi s tem postopkom pa boš videl..

Gatsu ::

Po tvoje Philips TVji itak nimajo nobenih pomankljivosti in problemov.

andrej69 ::

Gatsu je izjavil:

Po tvoje Philips TVji itak nimajo nobenih pomankljivosti in problemov.


Seveda imajo, kakor tudi drugi televizorji.. Toda kar se tiče tvojih težav, se že pojavljajo izgleda od samega začetka.

TOP ::

andrej69 je izjavil:

TOP je izjavil:

Polde66 točno tako,nemoreš ljudem,kateri kupujejo TV z Androidom in kateri zahtevajo,da mora podpirat Android ne moreš dopovedat,da Android na TV ne deluje tako dobro in tekoče kot na Boxu.Android na TV deluje nekako tekoče in gladko ene 2 leti potem pridejo posodobitve in na TV deluje slabše in manj tekoče.


Kar se tiče Androida je povsem odvisno kateri Chipset ima televizor, koliko pomnilnika, katero verzijo Androida itd.. Recimo na Philips modelih serije 7 in 8 deluje Android zelo dobro, kakor tudi na Sony modelih XG8505 in XG9505. Tako, da ne gre vse metati v isti koš:) Kar pa se tiče, da dela Android tekoče 2 leti je neumnost. Android omogoča nadgradnjo najbolj dolgo od vseh operativnih sistemov. Da pa Android deluje dobro na dolgi rok, je pomembno, da se čisti notranja shramba aplikacij, ki se jih več ne potrebuje. Da se ne obremenjuje sistema po nepotrebnem. Toda za to ve zelo malo ljudi, ali pa tega ne upoštevajo. Saj to je isto kakor z OS na računalniku. Če ne čistiš registra redno in defregmantiraš diskov je normalno, da z časom deluje računalnik vse počasneje. Tako je pri Androidu pa tudi ostalih OS sistemih na televizorju.

Kar se tiče Androida na TV mam,kar nekaj izkušenj in povem iz prve roke aplikacje se že posodabljajo ampak sam Android mogoče še ena verziaj više in potem je konec.Kar se pa tiče PC z čiščenjem registra in defregmantacja diskov si pa čist mimo useku,ker v tole se pa res zastopim.

Ondre ::

meni na moji 65OLED804 vsake toliko časa ostane nekaj pikslov vklopljenih še ko ugasnem tv. To traja cca še 10 sekund.

 OLED

OLED

Gatsu ::

Ondre je izjavil:

meni na moji 65OLED804 vsake toliko časa ostane nekaj pikslov vklopljenih še ko ugasnem tv. To traja cca še 10 sekund.

 OLED

OLED



Tako se je začelo pri meni na 803 modelu. Čez nekaj časa bodo ti pixli mrtvi cel cajt tudi med gledanjem. Zdej imam nov panel in žal tudi nove težave z Android sistemom.

Ondre ::

hvala za info, grem na servis vprašat v ponedeljek.
Uporabljam pa NEO, tako, da mi je za Android vseeno.

easyrider3 ::

a ni to panel od LG saj edino oni izdelujejo

cekr ::

Ravno tako je pri nas v firmi crknil C9. Na koncu se še prižgal ni več.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

zlabra ::

Eno vprašanje glede samih cen oled zaslonov, kupil sem leto pa pol nazaj philips oled je bil 1250 euro, pogledam danes še kar ista cena in to v "super akciji"

Bo prišlo kdaj do kakšnih sprememb, zdaj bi pričakoval da za isti denar dobiš že 65 oled

kunguruj ::

Zanimiv mi je LG OLED55CX3LA, cena 1450€. Kolikor malo spremljam, je ta komaj prišel k nam na tržišče. Koliko mislite, da mu bo cena še padla in kdaj je najbolj ugoden nakup.

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Se mi nikamor ne mudi. Če bi vedel, da bo držal vsaj 10 let bi kupil 65", tako pa raje ne. Marsikje sem zasledil, da naj bi OLED imel daljšo življensko dobo kakor LED, ker ima veliko manj delov in je bolj enostaven, se strinjate?

fpbs ::

kunguruj je izjavil:

Zanimiv mi je LG OLED55CX3LA, cena 1450€. Kolikor malo spremljam, je ta komaj prišel k nam na tržišče. Koliko mislite, da mu bo cena še padla in kdaj je najbolj ugoden nakup.
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
Se mi nikamor ne mudi. Če bi vedel, da bo držal vsaj 10 let bi kupil 65", tako pa raje ne. Marsikje sem zasledil, da naj bi OLED imel daljšo življensko dobo kakor LED, ker ima veliko manj delov in je bolj enostaven, se strinjate?
Najnižja cena bo februarja- marca, cca 1200€.

Trupl0 ::

ima kdo philipsov oled in igra kaj na njemu? Input lag je po papirjih kar visok ampak me zanima bolj praksa.
Moja hoče ambilight :D
If you are going through Hell, keep going !

TOP ::

kunguruj je izjavil:

Zanimiv mi je LG OLED55CX3LA, cena 1450€. Kolikor malo spremljam, je ta komaj prišel k nam na tržišče. Koliko mislite, da mu bo cena še padla in kdaj je najbolj ugoden nakup.

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Se mi nikamor ne mudi. Če bi vedel, da bo držal vsaj 10 let bi kupil 65", tako pa raje ne. Marsikje sem zasledil, da naj bi OLED imel daljšo življensko dobo kakor LED, ker ima veliko manj delov in je bolj enostaven, se strinjate?

Morda misliš Qled od Samsunga,ki dajo na panel 10 let garancije,drugač pa Oled definitivno ne,ker če ne boš pazu boš prej ali slej fasal burn in.Koliko bo cena padla.toliko kot je pri prejšnjem modelu,ki je prišel tam na 1000e.Vedno ko pride nov model pade cena prejšnjemu,sepravi boš čakal 1 leto.

Argica ::

se še kje sploh dobi b9/c9?

kunguruj ::

65b9, pravijo da je na zalogi:

https://www.mimovrste.com/televizorji-i...

sebox ::

@ TOP

Samsungov qled ima 10 let garancije samo na burn-in, kar je pri lcd televizijah izjemno redek pojav,tako da je ta 10-letna garancija brezveze, drugače pa ima dve leti na panel sam in leto na elektronske komponente. Pri novejših lcd tv je največji problem osvetlitev, ki včasih ne zdrži prav dolgo, tudi do garancije ne, sploh pa če imaš svetilnost na max
Pri oledu pa nita taka panika glede burn-ina, sem imel LG oled model 55ec930v , kupljen 2015 septembra,se pravi skoraj pet let nazaj. To je bila šele druga generacija oled tv, ki naj bi bili bolj dovzetni za image retention in burn-in pa od burn-ina ni sluha ne duha, pa se tv ni šparal, dva neseca nazaj mi je mularija poškododovala ekran, zavarovalnica mi je izplačala del vrednosti in kupil letošnji CX model ..

kristian35 ::

fender2206 je izjavil:

Vedno ko TV ugasnem iz elektricnega omrezja in kadar ga nazaj priklopim powezave med WiFi in ethernet omrezjem ne deluje
NETFLIX dela ampak YOUTUBE podpbno pa ne.Klical sem na servis pravijo da se je naprava skregala z Google podporo in da zadevo urejajo da bo pri novi posodobitvi urejeno.Bomo videli


Imam podobno težavo, če pride do izpada elektrike. Reši se pa tako, da se nastavi ura in datum po omrežju v nastavitvah. Vedno deluje, lp.

windigo ::

kunguruj je izjavil:

Zanimiv mi je LG OLED55CX3LA, cena 1450€. Kolikor malo spremljam, je ta komaj prišel k nam na tržišče. Koliko mislite, da mu bo cena še padla in kdaj je najbolj ugoden nakup.

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Se mi nikamor ne mudi. Če bi vedel, da bo držal vsaj 10 let bi kupil 65", tako pa raje ne. Marsikje sem zasledil, da naj bi OLED imel daljšo življensko dobo kakor LED, ker ima veliko manj delov in je bolj enostaven, se strinjate?


Najboljši trenutek za nakup je kar zdaj! (pa ne delam reklame kot andrej69)

55CX3LA stane ta hip manj kot 1200€, 70€ več kot 55B9.

TOP ::

sebox je izjavil:

@ TOP

Samsungov qled ima 10 let garancije samo na burn-in, kar je pri lcd televizijah izjemno redek pojav,tako da je ta 10-letna garancija brezveze, drugače pa ima dve leti na panel sam in leto na elektronske komponente. Pri novejših lcd tv je največji problem osvetlitev, ki včasih ne zdrži prav dolgo, tudi do garancije ne, sploh pa če imaš svetilnost na max
Pri oledu pa nita taka panika glede burn-ina, sem imel LG oled model 55ec930v , kupljen 2015 septembra,se pravi skoraj pet let nazaj. To je bila šele druga generacija oled tv, ki naj bi bili bolj dovzetni za image retention in burn-in pa od burn-ina ni sluha ne duha, pa se tv ni šparal, dva neseca nazaj mi je mularija poškododovala ekran, zavarovalnica mi je izplačala del vrednosti in kupil letošnji CX model ..

Eden velikih srečnežev oziroma rad bi videl ta panel brez burn ina,ker prinas jih je kar nekaj z raznimi burn ini in ja pri Oledu je tole največji problem še vedno.In ja res bi rad videl panel.

andrej69 ::

Philips OLED burn-in solution is 95 percent effective:)

https://www.avforums.com/news/philips-o...

sebox ::

@TOP

Jaz ti pa pravim, da tale burn-in problem ni tako velik, kot ga hočeš ti prikazati. Obstaja sicer majhna verjetnost, ampak ob normalni uporabi pri novejših oledih, ki imajo recimo pixel shifter, logo luminance nastavitve, je to skoraj nemogoče. Če na prejšnjem oledu, kateri je bil šele druge gen., se pravi tehnologija še v "povojih" in tile naj bili velko bolj dovzetni za image retentiom in burn-in, nisem staknil burn-ina, pa recimo če bi ga, bodi brez skrbi, da niti v sanjah ne bil kupil novega tv-a, kateri bi bil oled. Vsake toliko ćasa sem preko YT prdvajal video "plasma gray scale colour" in v videu se lepo vidi, če bi bil kakšen problem ...
Panela pa ne moreš videti, ker mi ga je, kot sem že zg. omenil, mularija zbila, če pa imaš kljub temu tako željo, pokliči na Kron servis, če ga še imajo, ker zavarovalnica je ocenila tv kot totalko ...

kunguruj ::

windigo je izjavil:

kunguruj je izjavil:

Zanimiv mi je LG OLED55CX3LA, cena 1450€. Kolikor malo spremljam, je ta komaj prišel k nam na tržišče. Koliko mislite, da mu bo cena še padla in kdaj je najbolj ugoden nakup.

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Se mi nikamor ne mudi. Če bi vedel, da bo držal vsaj 10 let bi kupil 65", tako pa raje ne. Marsikje sem zasledil, da naj bi OLED imel daljšo življensko dobo kakor LED, ker ima veliko manj delov in je bolj enostaven, se strinjate?


Najboljši trenutek za nakup je kar zdaj! (pa ne delam reklame kot andrej69)

55CX3LA stane ta hip manj kot 1200€, 70€ več kot 55B9.



To pa moraš takoj kupiti, ko je v akciji. So že dvignili na 1450 €. Sem mislil danes še enkrat v miru premisliti. Na žalost mi 15 let LCD noče crkniti, tako da se mi ne mudi. Dobro da vem za drugič, ko je akcija, kupi hipoma.

TOP ::

sebox je izjavil:

@TOP

Jaz ti pa pravim, da tale burn-in problem ni tako velik, kot ga hočeš ti prikazati. Obstaja sicer majhna verjetnost, ampak ob normalni uporabi pri novejših oledih, ki imajo recimo pixel shifter, logo luminance nastavitve, je to skoraj nemogoče. Če na prejšnjem oledu, kateri je bil šele druge gen., se pravi tehnologija še v "povojih" in tile naj bili velko bolj dovzetni za image retentiom in burn-in, nisem staknil burn-ina, pa recimo če bi ga, bodi brez skrbi, da niti v sanjah ne bil kupil novega tv-a, kateri bi bil oled. Vsake toliko ćasa sem preko YT prdvajal video "plasma gray scale colour" in v videu se lepo vidi, če bi bil kakšen problem ...
Panela pa ne moreš videti, ker mi ga je, kot sem že zg. omenil, mularija zbila, če pa imaš kljub temu tako željo, pokliči na Kron servis, če ga še imajo, ker zavarovalnica je ocenila tv kot totalko ...

Ti samo uživaj in upam,da ti tudi tale zdrži brez burn ina toliko časa.Jaz pač ne grem rizikirat,še posebej ne z LG.
««
58 / 126
»»