» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
53 / 127
»»

fpbs ::

scipascapa ::

Gatsu ::

scipascapa je izjavil:

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

Dej kup že no! :D

G R T ::

rawlit je izjavil:

Ne, to res ni 1px, jaz imam na LG B8 dva mrtva, črna na rdeči barvi.
Se ne vidita iz 1m.

G R T je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Evo mrtev pixel na mojem Philips 55OLED803...


Na pa maš sedaj tako oh in sploh Philips 55OLED803...


Ja najbrž je Philis kriv za mrtev pixel na LG panelu.
Nikakor ne zagovarjam Philipsa, sem imel nemalo težav z njim, ampak tako neargumentirano pljuvanje je pa res kr neki.

Ja kdo pa bo, če ne filips.
Mislm drama.

DamjanB52 ::

CC moje objave v FB Philips OLED skupini:
Anybody have this happen? After a long Youtube session through most of the night, 803 suddenly starts flashing black screens, then resets .. should i worry? Can it maybe start to overheat from decoding compressed video, as opposed to just showing uncompressed over HDMI?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamjanB52 ()

Nikonja ::

1 mesec z Lg C9 in zaenkrat mi žal da je plazma šla v pokoj, res je da še najbolj blesti z 4k vsebinami, katerih ni velik, ampak 1080p izgleda perfektno. SD programov ali vsebin skoraj pa ne gledam tko da mi je čisto vseeno za ta del.

Zanima me ali je kateremu uspelo povezat TV z receiverom da eArc funkcionira?

Buggy ::

1 mesec z Lg C9 in zaenkrat mi žal da je plazma šla v pokoj


..zdej samo se povej a ti NI ali JE zal, da je sla plazma v pokoj, ker sem jaz tudi pred tem da menjam ;)

...me je lanskoletni BF hype hvalabogu potem pustil ravnodusnega...zato cakam na kaksne letosnje (prenovljene) modele.

andrej69 ::

VIDEO: Philips launch 805, 855 and 865 OLED TVs | Will they guarantee against burn-in?


https://www.homecinemamagazine.nl/2020/...

polde66 ::

@Nikonja imam povezan Lg C9 z reviverjem Onkyo TX-SR393 preko eArc in na reciver povezan android tv box. Ko prižgem tv se prižge vse in obratno. Box povezan preko CEC. Glasnost na reciverju deluje preko tv daljinca.
polde

Gatsu ::

Nikonja je izjavil:

1 mesec z Lg C9 in zaenkrat mi žal da je plazma šla v pokoj, res je da še najbolj blesti z 4k vsebinami, katerih ni velik, ampak 1080p izgleda perfektno. SD programov ali vsebin skoraj pa ne gledam tko da mi je čisto vseeno za ta del.

Zanima me ali je kateremu uspelo povezat TV z receiverom da eArc funkcionira?


Zelo redki so receiverji ki podpirajo eARC saj več al manj to podpirajo samo tisti iz najvišjih cenovnih razredov.

XS!D3 ::

Denon AVR-X1600H za sub 400€ podpira eARC, pa tudi nekateri starejši modeli naj bi ga dobili.

Probat pa žal ne morem. Moj AVR-X4500H sicer podpira, ampak je TV prestar.

rogerg ::

OLED ali QLED v 55''?

Kaj je sploh bistvena razlika (+ in -)?

A Oled ima burn in probleme?

Hvala,lp

BorutK-73 ::

Qled ni oled, ampak LED z Q spredaj. Burn in pa ni problem.
Sploh ni primerjave med Oled in Qled, samsung samo nateguje folk s tem qled sranjem.

Zgodovina sprememb…

undertacker ::

Se splača počakat na nove OLED televizorje oz kdaj lahko pričakujemo nove na policah? Imam kupit novi tv zato me zanima.

andrej69 ::

undertacker je izjavil:

Se splača počakat na nove OLED televizorje oz kdaj lahko pričakujemo nove na policah? Imam kupit novi tv zato me zanima.


Če se ti ne mudi z nakupom lahko počakaš na nove modele, toda v začetku ravno ne bodo cenovno ugodni:) Sicer, pa bodo določeni modeli 2020 začeli prihajat na trgovske police v Marcu in Aprilu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Nikonja ::

polde66 je izjavil:

@Nikonja imam povezan Lg C9 z reviverjem Onkyo TX-SR393 preko eArc in na reciver povezan android tv box. Ko prižgem tv se prižge vse in obratno. Box povezan preko CEC. Glasnost na reciverju deluje preko tv daljinca.


Kaj pa DTS-MA in Dolby TrueHD, lahko jih iz tv pošlješ na receiver?

@undertacker - ne splača se čakat, ker letošnjo serijo ne boš dobil z ugodno ceno vsaj do jeseni, razlike po zadnjih informacij so minimalne

neocodexx ::

Ne splača se čakat ker kar se tiče samih panelov pri OLEDu že od 2018 oz. 2017 nimajo več kaj izboljšati. OLED je bil popolnost že v štartu, samo problem je vedni bila cena.

2019 model C9 je dobil samo še boljši procesor (malo bolj natančne barve in kontrasti) ter podporo hdmi 2.1, tu več sploh ni kaj izboljšat razen cen; ta TV ima vse kar bi si želel tudi za leto 2021.

QLED pa je tako rahel nateg in nič drugega kot zelo brihten (in nelojalen) marketing, ni nič drugega kot LCD z dodanim filtrom, razlike pa opazil med navadnim LCD verjetno ne boš, sploh če gledaš cenejše modele kot so Q70.

Genijalna poteza od Samsunga, ko je folk zdaj čisto zmeden in misli da OLED = QLED oz. da je QLED še boljši saj je OLED brez burnina, je pa še vedno navaden LCD, obenem pa tisti ki kupujejo popolnoma odpišejo vse ostale LCD TVje ker več ne spadajo v ta dva trenda, in več niso "in".

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Ne splača se čakat ker kar se tiče samih panelov pri OLEDu že od 2018 oz. 2017 nimajo več kaj izboljšati. OLED je bil popolnost že v štartu, samo problem je vedni bila cena.

2019 model C9 je dobil samo še boljši procesor (malo bolj natančne barve in kontrasti) ter podporo hdmi 2.1, tu več sploh ni kaj izboljšat razen cen; ta TV ima vse kar bi si želel tudi za leto 2021.

QLED pa je tako rahel nateg in nič drugega kot zelo brihten (in nelojalen) marketing, ni nič drugega kot LCD z dodanim filtrom, razlike pa opazil med navadnim LCD verjetno ne boš, sploh če gledaš cenejše modele kot so Q70.

Genijalna poteza od Samsunga, ko je folk zdaj čisto zmeden in misli da OLED = QLED oz. da je QLED še boljši saj je OLED brez burnina, je pa še vedno navaden LCD, obenem pa tisti ki kupujejo popolnoma odpišejo vse ostale LCD TVje ker več ne spadajo v ta dva trenda, in več niso "in".


To pa ne bo držalo, OLED še kar izboljšujejo. LG še kar vsako leto mlenkost izboljša panel, ki ga proda ostalim znamkam me pa zanima kaj so zboljšali za panel 2020, verjetno ne več kaj dosti ampak, če pa primerjaš kak lanski OLED z prvimi OLEDi iz pred leti pa je velika razlika.

OLED je na začetku imel polno težav, od burnina, banding, black crush, bliskanje, šumi artefakti v temnih scenah itd. Še kar izboljšujejo te zadeve in Panasonic je za enkrat najboljši kar se tiče vsega tega. Panasonic je še le komaj z lanskim modelom odpravil black crush in so za enkrat edini, ki jim je to uspelo, uniformity imajo tudi najboljši.

OLED še ima vedno svoje slabosti kot vsaka tehnologija in dvomim, da jih bodo popolnoma odpravili, čeprav kaže dosti bolje kot na začetku in je kljub svojim napakam najbližje popolnosti.

KDoG-23 ::

Imam eno vprašanje, če mi mogoče zna kdo odgovoriti. Na svojem LG C9 nikjer v meniju ne najdem podatka glede časa delovanja. Ali je možno da nima te informacije? Ali jo pa samo ne znam najti?

andrej69 ::

KDoG-23 je izjavil:

Imam eno vprašanje, če mi mogoče zna kdo odgovoriti. Na svojem LG C9 nikjer v meniju ne najdem podatka glede časa delovanja. Ali je možno da nima te informacije? Ali jo pa samo ne znam najti?


Koliko delovnih ur ima televizor, se vidi samo v servisnem meniju. Tega vpogleda pa ti jaz ne priporočam..

gorici ::

neocodexx je izjavil:

Ne splača se čakat ker kar se tiče samih panelov pri OLEDu že od 2018 oz. 2017 nimajo več kaj izboljšati. OLED je bil popolnost že v štartu, samo problem je vedni bila cena.

2019 model C9 je dobil samo še boljši procesor (malo bolj natančne barve in kontrasti) ter podporo hdmi 2.1, tu več sploh ni kaj izboljšat razen cen; ta TV ima vse kar bi si želel tudi za leto 2021.

QLED pa je tako rahel nateg in nič drugega kot zelo brihten (in nelojalen) marketing, ni nič drugega kot LCD z dodanim filtrom, razlike pa opazil med navadnim LCD verjetno ne boš, sploh če gledaš cenejše modele kot so Q70.

Genijalna poteza od Samsunga, ko je folk zdaj čisto zmeden in misli da OLED = QLED oz. da je QLED še boljši saj je OLED brez burnina, je pa še vedno navaden LCD, obenem pa tisti ki kupujejo popolnoma odpišejo vse ostale LCD TVje ker več ne spadajo v ta dva trenda, in več niso "in".


Saj tudi cene zgledajo tukile čist v redu- znosne, tudi ostali tv-ji, :https://www.marktkshop.com/tvs/572-lg-o...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorici ()

Konlov ::

1100EUR. Počasi bo potrebno iti v akcijo. Trgovina, ki mi za to ceno v paket zadega še spodoben reciver, me ima8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

blazpb ::

Dostava TV-ja - ali je varno naročati dostavo z dostavnimi družbami?
Več kolegov je imelo težave z novim OLED TV-jem, ker so jim ga med transportom pošteno premetavali.

Bolje it iskat osebno?

gorici ::

blazpb je izjavil:

Dostava TV-ja - ali je varno naročati dostavo z dostavnimi družbami?
Več kolegov je imelo težave z novim OLED TV-jem, ker so jim ga med transportom pošteno premetavali.

Bolje it iskat osebno?


Ali misliš da ga po skladiščih in med transportom do Evrope pa po kontejnerjih ne premetavajo? Če karton ni vidno poškodovan skoraj ni panike, je dobro zaščiteno blago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorici ()

Jarno ::

neocodexx je izjavil:

Genijalna poteza od Samsunga, ko je folk zdaj čisto zmeden in misli da OLED = QLED oz. da je QLED še boljši saj je OLED brez burnina, je pa še vedno navaden LCD, obenem pa tisti ki kupujejo popolnoma odpišejo vse ostale LCD TVje ker več ne spadajo v ta dva trenda, in več niso "in".


Folk ni preveč zmeden. QLED je robustna in uporabna evolucija backlit LED tehnologije. Žal ali na srečo je možnosti za izboljšave in pocenitve dovolj.
Za HDR vsebine je zaradi ohranitve barv pri visoki osvetlitvi več kot primeren. Sicer navadni LED modeli pošiljajo svetle odtenke v maloro in tako umetno povišajo svetlost.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

fender2206 ::

Kaj pa SONY 55AG9 OLED imam namen da ga kupim

andrej69 ::

fender2206 je izjavil:

Kaj pa SONY 55AG9 OLED imam namen da ga kupim


Za kar nekaj manj denarja, dobiš enako kvalitetne OLED televizorje:) Razen, če si pristaš Sonya..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

fender2206 ::

Philips 804 me tud mika vendar mi ti kitajci ne disjijo po kvaliteti,dokler so skup srafali te zadeve Nizozemci TV se danes delajo stare po 15 let,LG Samsunga tud ne maram ker pac ne maram.
Dejansko Philips zna naredit zelo lepo sliko pa se ambilajt ima.
Moje vprasanje je bilo mnenja kako so se odrezali SONY oled TV-i,prednost ima SONY ker ga uporabljam vrsto let
na Lorexu je poleg BOSE izdelkov ponosno uziva rejting

skyform ::

Škoda, da si zamudil akcijo na AG9 pri electronic4you, bil je nekaj malega pod 1700EUR. Če si že tako želiš Sony OLED potem mogoče boljše, da še malo počakaš na nove modele, bo morda cena AG9 padla ali pa vzameš nov model A8, ki je po specifikacijah boljši kot AG9 sicer dvomim, da bo to držalo v praksi in bo imel kot kaže začetno ceno 1800EUR in zna hitro pasti na 1500-1600EUR. Će ne moreš čakati pa pač kakšna druga znamka, ker ni vredno plačat 2k ali več za 55" AG9.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

fender2206 ::

Vzel sem AG8 za 1350 sem zelo zadovoljen

skyform ::

AG8 ti ravno nebi priporočal, ker ima najtemnejšo sliko in najbolj počasen operacijski sistem med OLEDi, ne bo več dobil nobene posodobitve in ima porazen dalinjc. No ampak, če si ti zadovoljen je glavno in za ceno, ki si ga dobil je dober nakup, za ceno, ki se prodaja pri nas v SLO pa je absoluten no go. Smem vprašati kje si ga kupil za to ceno?

easyrider3 ::

Kaj vem sem skoz večino na Sony televizorju samo me pa vleče da bi v prihodnjosti probal Panasonic pa čeprav nima android sistem to mislim kar se tiče OLED televizorja drugače bi pa pri LED televizorju ostal kar pri Sony.

fender2206 ::

Skyform se strinjam popolnoma s tabo,slika je res temna daljinec je tud povrsen navaden
Mene svetle slike ful motijo zarad vida nasploh tako da mi ta sony prav pride.
Kupil sem ga preko Lorexa-Mercatorja s popustom

fender2206 ::

In se nekaj kombinacija z BOSE sistemom 5.1 in nvidia shield boxom samo je za pozelet.
Probam sem LG-ja Philipsa Samsunga vnedar to ni to Japonec je le Japonec pa naj rece kdo kaj hoce ni prepovedano.
Daljinec lahko zamenjas andorid po potrebi ko pa vklopis Nvidia shield box z Bose sistemom preko HDMI stanovanje
se trese slika pa je vrhunska na Dolby vision posnetku.
Ko dejansko potegnes neko crko vsi paneli od teh branz LG izdjeluje drugo so procesorji drobovje kar je za mene komercijalna potegavscina-nateg tisto pravo je le tisto katero ti naredi veselje in dejanski uzitek gledanja TV.a

LeQuack ::

Dobre slušalke so boljš kt 5.1 sistem.
Quack !

fender2206 ::

Imam tud Bose brezzicne slusalke :)

LeQuack ::

Če je encoding losless potem so mogoče za kaj.
Quack !

fender2206 ::

QuietControl 30 brezžične slušalke

monikav ::

blazpb je izjavil:

Dostava TV-ja - ali je varno naročati dostavo z dostavnimi družbami?
Več kolegov je imelo težave z novim OLED TV-jem, ker so jim ga med transportom pošteno premetavali.

Bolje it iskat osebno?



Mi smo naročali ja, sicer pa kakor vem je TV tudi zavarovan pri dostavi. Je pa seveda odvisno v kateri spletni trgovini se ga kupuje. Večje trgovine tudi garantirajo da ne bo poškodovan oz. imajo pri njih tudi garancije nakupa.

fender2206 ::

Monikav po navadi vsaka TV pride iz Azije z transportom,do Luke Koper se nekako miruje potem se zacne pravljica
nasih nezvestnih voznikov kateri so omejeni na cas pa se luknaste ceste ko pride v trgovino pa skatlo vlece eden prodajalec kar po tleh.

andrej69 ::

fender2206 je izjavil:

Monikav po navadi vsaka TV pride iz Azije z transportom,do Luke Koper se nekako miruje potem se zacne pravljica
nasih nezvestnih voznikov kateri so omejeni na cas pa se luknaste ceste ko pride v trgovino pa skatlo vlece eden prodajalec kar po tleh.


Tv-ji ne pridejo iz Luke Koper, temveč iz različnih tovarn v Evropi. V različne Luke v Evropi prihaja samo različna elektronika, ki se potem pripelje v določene tovarne, kjer določen proizvajalec sestavlja svoje televizorje, nekaj elektronike se tudi proizvede v teh tovarnah. Potem pa sledi transport iz določenih teh tovarn do Slovenskih distributerjev. Recimo Philips in Lg imata svojo tovarno na Poljskem, Panasonic na Češkem, Sony in Samsung na Slovaškem itd..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

fender2206 ::

Aha sedaj mi je jasno :)

neocodexx ::

skyform je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Ne splača se čakat ker kar se tiče samih panelov pri OLEDu že od 2018 oz. 2017 nimajo več kaj izboljšati. OLED je bil popolnost že v štartu, samo problem je vedni bila cena.

2019 model C9 je dobil samo še boljši procesor (malo bolj natančne barve in kontrasti) ter podporo hdmi 2.1, tu več sploh ni kaj izboljšat razen cen; ta TV ima vse kar bi si želel tudi za leto 2021.

QLED pa je tako rahel nateg in nič drugega kot zelo brihten (in nelojalen) marketing, ni nič drugega kot LCD z dodanim filtrom, razlike pa opazil med navadnim LCD verjetno ne boš, sploh če gledaš cenejše modele kot so Q70.

Genijalna poteza od Samsunga, ko je folk zdaj čisto zmeden in misli da OLED = QLED oz. da je QLED še boljši saj je OLED brez burnina, je pa še vedno navaden LCD, obenem pa tisti ki kupujejo popolnoma odpišejo vse ostale LCD TVje ker več ne spadajo v ta dva trenda, in več niso "in".


To pa ne bo držalo, OLED še kar izboljšujejo. LG še kar vsako leto mlenkost izboljša panel, ki ga proda ostalim znamkam me pa zanima kaj so zboljšali za panel 2020, verjetno ne več kaj dosti ampak, če pa primerjaš kak lanski OLED z prvimi OLEDi iz pred leti pa je velika razlika.

OLED je na začetku imel polno težav, od burnina, banding, black crush, bliskanje, šumi artefakti v temnih scenah itd. Še kar izboljšujejo te zadeve in Panasonic je za enkrat najboljši kar se tiče vsega tega. Panasonic je še le komaj z lanskim modelom odpravil black crush in so za enkrat edini, ki jim je to uspelo, uniformity imajo tudi najboljši.

OLED še ima vedno svoje slabosti kot vsaka tehnologija in dvomim, da jih bodo popolnoma odpravili, čeprav kaže dosti bolje kot na začetku in je kljub svojim napakam najbližje popolnosti.


Oled tvje izboljšujejo ja ampak samo še s procesorji:) Te težave z black crush, bandingom in burninom so bile popravljene ravno z boljšimi procesorji in softwarom. Primer med B9 in C9: isti panel, boljši procesor; manj black crusha in bandinga, sama tehnologija panela pa se ni bistveno spremenila (če se je sploh) že od B8, če ne še prej.

Seveda so vsako leto novejši (in dražji) modeli nekoliko boljši, ampak zgoraj je nekdo vprašal, nekaj v stilu če so danes oled kaj boljši ali bojo boljši v prihodnosti; je moj odgovor še vedno isti - razen podrobnosti ki jih lahko izboljšajo z boljšimi slikovnimi procesorji in softwerom, bistvenih razlik med 2017 in 2020+ modeli res ni, dokler res ne greš gledat slonu pod kožo, je vsak spodoben oled (razen tistih kitajskih z zanič procesorji) veliko naprej od povprečnega lcdja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

kanarin ::

Mene zanima predvsme to, kdaj bodo na voljo OLED-i z manjšo disagonalo, ker nekateri enosatavno nimajo(mo) prostorskih možnosti za 55 inčne in večje panele, bi pa vseeno radi imeli top kvaliteto. Trenutno imam doma 10 let staro 42 inčno Panasonic plazmo in mi tako ne dišijo običajni LED LCD (pa naj bodo poimenovani QLED, FALD, VA , IPS ali kako drugače...) TV-ji. Črnina oz kontrast in vidni koti so zame ključni faktor pri kvaliteti slike, tako da res ne bi rad naredil koraka nazaj v tem pogledu.

andrej69 ::

kanarin je izjavil:

Mene zanima predvsme to, kdaj bodo na voljo OLED-i z manjšo disagonalo, ker nekateri enosatavno nimajo(mo) prostorskih možnosti za 55 inčne in večje panele, bi pa vseeno radi imeli top kvaliteto. Trenutno imam doma 10 let staro 42 inčno Panasonic plazmo in mi tako ne dišijo običajni LED LCD (pa naj bodo poimenovani QLED, FALD, VA , IPS ali kako drugače...) TV-ji. Črnina oz kontrast in vidni koti so zame ključni faktor pri kvaliteti slike, tako da res ne bi rad naredil koraka nazaj v tem pogledu.


Letos bo na voljo 48˝ palčni Lg, ki bo nosil oznako OLED48CX. Na volju bo tudi Sony OLED iste velikosti z oznako A9. Najverjetneje pa tudi Philips model, nekje v Jeseni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

hdx ::

Gledam to https://www.mimovrste.com/oled-televizo... ampak TVja večino časa ne gledam v temi. Se v takem primeru splača kupit OLED?

andrej69 ::

hdx je izjavil:

Gledam to https://www.mimovrste.com/oled-televizo... ampak TVja večino časa ne gledam v temi. Se v takem primeru splača kupit OLED?


Če boš gledal večinoma v svetlejšem prostoru, se ti OLED ne isplača kupiti. Posebej pa ne, če boš gledal večinoma SD in HD vsebine:)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Skylord ::

andrej69 je izjavil:

hdx je izjavil:

Gledam to https://www.mimovrste.com/oled-televizo... ampak TVja večino časa ne gledam v temi. Se v takem primeru splača kupit OLED?


Če boš gledal večinoma v svetlejšem prostoru, se ti OLED ne isplača kupiti. Posebej pa ne, če boš gledal večinoma SD in HD vsebine:)

Andrej prosim ne laži in ne zavajaj uporabnikov. Očitno OLED TVja nisi videl od blizu zato nehaj s takimi lažmi.

andrej69 ::

Skylord je izjavil:

andrej69 je izjavil:

hdx je izjavil:

Gledam to https://www.mimovrste.com/oled-televizo... ampak TVja večino časa ne gledam v temi. Se v takem primeru splača kupit OLED?


Če boš gledal večinoma v svetlejšem prostoru, se ti OLED ne isplača kupiti. Posebej pa ne, če boš gledal večinoma SD in HD vsebine:)

Andrej prosim ne laži in ne zavajaj uporabnikov. Očitno OLED TVja nisi videl od blizu zato nehaj s takimi lažmi.


Sem pa ga videl od daleč;):D

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Skylord ::

andrej69 je izjavil:

Skylord je izjavil:

andrej69 je izjavil:

hdx je izjavil:

Gledam to https://www.mimovrste.com/oled-televizo... ampak TVja večino časa ne gledam v temi. Se v takem primeru splača kupit OLED?


Če boš gledal večinoma v svetlejšem prostoru, se ti OLED ne isplača kupiti. Posebej pa ne, če boš gledal večinoma SD in HD vsebine:)

Andrej prosim ne laži in ne zavajaj uporabnikov. Očitno OLED TVja nisi videl od blizu zato nehaj s takimi lažmi.


Sem pa ga videl od daleč;):D

Lepo da priznaš. Zato nisi kompetenten da bi dajal nasvete.
Več kot očitno je da namenoma zavajaš uporabnike. Zato prosim prenehaj.
««
53 / 127
»»