» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
49 / 126
»»

Ezoterik ::

Filipsi so res problematični, ne vem zakaj še vztrajajo pri oledih, ko jim več kot očitno niso niti osnove jasne.

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Skupno in logično v večini kategorij. A je nekako le ujel konkurenco? Še dobro da je, ker lani je bila zadeva porazna, ane?
Na philipsa sploh ni treba čakat, ker si svojega tvja še na noben shootout ni upal poslati.


Kot prvo, Philips svoje OLED televizorje plasira na Britansko tržišče pa tudi Evropsko kasneje kot konkurenca, zato jih ne morejo testirat v tem primerjalnem testu:)) Kot drugo, pa bo Vincent Teoh testiral tudi letošnje Philips OLED televizorje, tako, da boš lahko videl kam sodi.. Bo pa tudi AVForums naredil shootout, pa boš tudi tam lahko videl kako in kaj:)Pa tudi drugih testov teh modelov bo veliko.. Tako, da se bo proti koncu leta že videlo kateri kam sodi:))

Ezoterik je izjavil:

Filipsi so res problematični, ne vem zakaj še vztrajajo pri oledih, ko jim več kot očitno niso niti osnove jasne.


Mislim, da predvsem tebi ni jasno, kar se tiče tv tehnologije..!;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

Povsem je že jasno, kam kateri sodi. Drugače pa, pri vsakem prodanem Philips OLEDu, največ zasluži LG.

Gatsu ::

Kolk mrtvih pixlov ma lahko Philips OLED preden se da uveljavljat garancijo?

DINAMIK ::

@Gatsu ,mogoče ti bo pomagalo http://www.jscreenfix.com/#JScreenFix

edi45 ::

Gatsu je izjavil:

Kolk mrtvih pixlov ma lahko Philips OLED preden se da uveljavljat garancijo?


odvisno od diagonale. Večja kot je diagonala, več pikslov mora biti. Čeprav meni so na Sonyu 140cm 55" menjali TV že zaradi enega mrtvega piksla

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Kolk mrtvih pixlov ma lahko Philips OLED preden se da uveljavljat garancijo?


odvisno od diagonale. Večja kot je diagonala, več pikslov mora biti. Čeprav meni so na Sonyu 140cm 55" menjali TV že zaradi enega mrtvega piksla


Narobe.. Večja diagonala je manj pixlov ima panel:)

hodu63 ::

Glede mrtvih pikslov ni tako preprosto. Je cela znanost. Pravila določa proizvajalec panelov. Tukaj imaš konkretno za Philips.

l.p.

Simke76 ::

V Metroju v Avstriji imajo v akciji Samsung QLED 55Q60R za 858 evrov in Samsung QLED 65Q60R za 1378 evrov. Kaj menite o tem modelu. Gledalo bi se veliko športa in me zanima kakšna je slika pri hitrem gibanju?

andrej69 ::

Simke76 je izjavil:

V Metroju v Avstriji imajo v akciji Samsung QLED 55Q60R za 858 evrov in Samsung QLED 65Q60R za 1378 evrov. Kaj menite o tem modelu. Gledalo bi se veliko športa in me zanima kakšna je slika pri hitrem gibanju?



The Samsung Q60R has excellent motion handling. It has an incredibly fast response time, faster than the Q6FN, which delivers very clear motion with little blur trail behind fast-moving objects. Unfortunately, the backlight uses PWM to dim, which can cause duplication in some motion. The fast response time results in a higher frame hold time, which can cause low frame rate content to stutter. Like Samsung's 2018 QLEDs, the Q60R supports FreeSync variable refresh rate technology, which is great for Xbox One gamers.

fpbs ::

Simke76 je izjavil:

V Metroju v Avstriji imajo v akciji Samsung QLED 55Q60R za 858 evrov in Samsung QLED 65Q60R za 1378 evrov. Kaj menite o tem modelu. Gledalo bi se veliko športa in me zanima kakšna je slika pri hitrem gibanju?
Oba sta 8 bitna, edge LED, tako, da jaz bi ti svetoval, da dodaš še cca 200€, pa vzameš dosti boljšega OLEDa.
https://www.ceneje.si/L3/638/avdio-vide...

Gagarin ::

Jaz pa da ne poslušaš obsedenca in prodajalca LG fpbs

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: rdecaluc ()

mgermo ::

Nekako je no brainer, da se doda 200€ za oled, tudi če si hater.

Gagarin ::

Ne pa ni. Za tale Samsung ne vem, je pa za šport Sony XF9005 z naskokom boljši od LG in Philips Oledov. Sem kar primerjal. Mantra da je oled oh in sploh za vse je mim...

andrej69 ::

Gagarin je izjavil:

Ne pa ni. Za tale Samsung ne vem, je pa za šport Sony XF9005 z naskokom boljši od LG in Philips Oledov. Sem kar primerjal. Mantra da je oled oh in sploh za vse je mim...


Res je, da je Sony XF9005 nekoliko boljši kar se tiče gibanja slike. To pa predvsem zaradi odzivnega časa OLED panela, ki je prehiter za nizke FPS video vsebine:)Kako pa si imel nastavljeno gibanje slike na Philipsu..?

Gagarin ::

Evo še drugi prodajakec...na sonyju sem videl posamezno travno bilko, na oledih pa eno samo zeleno gmoto. Enako ko je pokazalo publiko je bil na lg in philips kot en akvarel, na sony si pa obraze razpoznal. Nobena nastavitev ni pomagala.

andrej69 ::

Gagarin je izjavil:

Evo še drugi prodajakec...na sonyju sem videl posamezno travno bilko, na oledih pa eno samo zeleno gmoto. Enako ko je pokazalo publiko je bil na lg in philips kot en akvarel, na sony si pa obraze razpoznal. Nobena nastavitev ni pomagala.


Mislim, da ni potrebe za takšno pisanje:)) Nisi pa mi odgovoril, kako je imel Philips nastavljeno gibanje slike..

fpbs ::

Gagarin je izjavil:

Ne pa ni. Za tale Samsung ne vem, je pa za šport Sony XF9005 z naskokom boljši od LG in Philips Oledov. Sem kar primerjal. Mantra da je oled oh in sploh za vse je mim...
Vsekakor je Sony XF9005 precej boljši od zgoraj omenjenega Samsunga, samo daleč od tega, da bi bil boljši od bilo katerega OLEDa. Ta Sony ima samo nekoliko višjo svetilnost od OLEDa, vse ostale lastnosti so pa precej slabše. Cene tega Sonyja so pa približno enake, kot 55/65B8. Tako, da je veliko boljši nakup B8.
https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

Skylord ::

A kaj med 55 in 65 pa ni? Sedaj imam 50 mi je kar mal majhen, ne vem 55 se mi nezdi ne vem kako večji, 65 mi je pa malo prevelik za mojo razdaljo gledanja. Kakšna je realno razlika v širini med 55 in 65 sedaj tisti cm, ki pišejo v spec, ne vem koliko pomenijo realno?

Konlov ::

Permanent burn IN poglej...

GRT ::

fpbs je izjavil:

... Ta Sony ima samo nekoliko višjo svetilnost od OLEDa, vse ostale lastnosti so pa precej slabše. Cene tega Sonyja so pa približno enake, kot 55/65B8. Tako, da je veliko boljši nakup B8.
https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

Zakaj pa tu ni nobenega Philipsa, da bi ga dal v primerjavo?

hodu63 ::

A Rtings testira evropske modele? Če ne me ne čusi, da ni Philipsa. Tudi pri drugih proizvajalcih, ki jih testirajo je treba biti previden, saj so proizvodi, ki sicer nosijo enako ime lahko bistveno drugačni kot pri nas. Enak model televizorja ima lahko v Evropi popolnoma drugačno elektroniko in displej, kot v Zda in Kanadi.

Gatsu ::

hodu63 je izjavil:

Glede mrtvih pikslov ni tako preprosto. Je cela znanost. Pravila določa proizvajalec panelov. Tukaj imaš konkretno za Philips.

l.p.


Jaz imam eno svetlo piko ki se jo vidi samo ko se tv prižge iz standby na popolnoma črnem ekranu potem je zaenkrat ni več opazit med normalnim gledanjem. Če je to bright dot iz tega pdfja razumem da sem upravičen do reklamacije?

Gatsu ::

Človek bi pričakoval da bo velepromotor Philipsa dal kak predlog itd ampak on itak rep med noge stisne takoj ko ima kdo težave z Philips TVji lol :D

hodu63 ::

Gatsu je izjavil:

hodu63 je izjavil:

Glede mrtvih pikslov ni tako preprosto. Je cela znanost. Pravila določa proizvajalec panelov. Tukaj imaš konkretno za Philips.

l.p.


Jaz imam eno svetlo piko ki se jo vidi samo ko se tv prižge iz standby na popolnoma črnem ekranu potem je zaenkrat ni več opazit med normalnim gledanjem. Če je to bright dot iz tega pdfja razumem da sem upravičen do reklamacije?


Ja, če imaš bright dot je to razlog za reklamacijo. Pri Philipsu displeje popravljajo in menjujejo samo na centralnem servisu Ntt v Velenju. Če še imaš embalažo je najbolje, da ga pošlješ direktno k njim. Če boš vozil na lokalni servis ali v trgovino bodo oni tudi morali poslati tv na Ntt, torej bo trajalo precej dlje, kot če ga ti pošlješ direktno. Postopek je tak, da tv spakiraš v embalažo, priložiš kopijo računa, opis napake in svoje kontaktne podatke (priimek, ime, naslov, telefon) ter pokličeš dostavno službo Dpd na tel. o1 5132300. Pošlješ seveda na stroške prejemnika (imajo pogodbo z Dpd).

l.p.

neocodexx ::

hodu63 je izjavil:

A Rtings testira evropske modele? Če ne me ne čusi, da ni Philipsa. Tudi pri drugih proizvajalcih, ki jih testirajo je treba biti previden, saj so proizvodi, ki sicer nosijo enako ime lahko bistveno drugačni kot pri nas. Enak model televizorja ima lahko v Evropi popolnoma drugačno elektroniko in displej, kot v Zda in Kanadi.


Philipsa ni na njihovem trgu, ravno tako kot pri nas ne moreš dobiti Vizio.

fpbs ::

Gatsu je izjavil:

Človek bi pričakoval da bo velepromotor Philipsa dal kak predlog itd ampak on itak rep med noge stisne takoj ko ima kdo težave z Philips TVji lol :D
Mogoče se pa boji, da bi dočakal enako usodo, kot tu: https: //www.bug.hr/forum/user/garfield1/48109.a...
in kot tu: https://www.bug.hr/forum/user/santiago/...

DamjanB52 ::

fpbs je izjavil:

Mogoče se pa boji, da bi dočakal enako usodo, kot tu: https: //www.bug.hr/forum/user/garfield1/48109.a...
in kot tu: https://www.bug.hr/forum/user/santiago/...

Ta dva profila sta že zbrisana .. kaj sta pa napisala?

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Človek bi pričakoval da bo velepromotor Philipsa dal kak predlog itd ampak on itak rep med noge stisne takoj ko ima kdo težave z Philips TVji lol :D
Mogoče se pa boji, da bi dočakal enako usodo, kot tu: https: //www.bug.hr/forum/user/garfield1/48109.a...
in kot tu: https://www.bug.hr/forum/user/santiago/...


Ne vem zakaj se toliko ukvarjaš z menoj..? A nimaš kaj drugega počet v življenju..? Sicer pa tako ne veš zakaj se gre na Hrvaškem forumu, tako, da ni potrebe da se vmešavaš v te zadeve..!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

DamjanB52 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Mogoče se pa boji, da bi dočakal enako usodo, kot tu: https: //www.bug.hr/forum/user/garfield1/48109.a... in kot tu: https://www.bug.hr/forum/user/santiago/...
Ta dva profila sta že zbrisana .. kaj sta pa napisala?
Pa normalno, da sta izbrisana, u stvari je izbrisan, ker gre v obeh primerih za isto osebo.

fpbs ::

LG Display to Open the Age of 10 Million OLED TVs... Completion of 8.5th Generation Factory in Guangzhou, China: Začetek proizvodnje 48" OLEDov in pospešene proizvodnja 75".
http://www.etnews.com/20190829000169?mc...

Gatsu ::

Evo proper real life test za Burn-in

neocodexx ::

Ja, sem gledal.. Dokončno razbije mite o burn inu. Čeprav se ne spomnim če je točno omenil, na koliko intervala je menjal kanale? Ker če so se menjali kanalih vsakih 30 min to ravno ni... Ta podatek bi bilo dobro izpostaviti.

Izredno zanimivo tudi ko je omenil da je tv potrebno pustiti vsak dan na standby in ne izklapljat iz elektrike, kot to po vsej verjetnosti delajo v trgovinah, kjer tvji nikoli ne dobijo priložnosti da bi naredili refresh cikel. Tistih par ur refresh cikla vsak dan naj bi popolnoma odpravilo vsako sled image retentiona pri normalni uporabi..

pikabu ::

Amazon v navezi z Grundig-om je predstavil oled za 1199. Na voljo samo v Avstriji in Nemčiji.
flatpanelshd
amazon.de

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pikabu ()

easyrider3 ::

Kater človek pa izkljaplja televizor vsak dan ven iz elektrike jaz imam do sedaj vsa leta v standby načinu edino takrat ko orenk grmi in se bliska izklopim vse iz elektrike.

LeQuack ::

pikabu je izjavil:

Amazon v navezi z Grundig-om je predstavil oled za 1199. Na voljo samo v Avstriji in Nemčiji.
flatpanelshd
amazon.de


Z vgrajenim Amazon spyware ki ti prisluškuje 24/7 seveda. Nein danke.
Quack !

edi45 ::

neocodexx je izjavil:

Ja, sem gledal.. Dokončno razbije mite o burn inu. Čeprav se ne spomnim če je točno omenil, na koliko intervala je menjal kanale? Ker če so se menjali kanalih vsakih 30 min to ravno ni... Ta podatek bi bilo dobro izpostaviti.

Izredno zanimivo tudi ko je omenil da je tv potrebno pustiti vsak dan na standby in ne izklapljat iz elektrike, kot to po vsej verjetnosti delajo v trgovinah, kjer tvji nikoli ne dobijo priložnosti da bi naredili refresh cikel. Tistih par ur refresh cikla vsak dan naj bi popolnoma odpravilo vsako sled image retentiona pri normalni uporabi..


Točno tako, še pri nobenem OLEDu nisem imel problemov z retention-om, kaj šele z burn in-om, ravno zaradi tega, ker imam skoz TV pod standby. Na philipsu sem še tu pa tam ročno zagnal "čiščenje ekrana" pri LGju pa ne. Včasih sem tudi dobesedno zlorabljal TV po cele dneve od jutra do večera, z kakšnim dobrim ps4 špilom, kasneje še TV gledal da sem zaspal in nikoli ni bilo nič. Ni tako občutljiva zadeva, kot si večino folka misli.

fpbs ::

The LG Oled 8K TV 88 "available at the end of September at 30 000 €:
https://www.lesnumeriques.com/tv-televi...

neo5468 ::

Naj raje pokažejo 4k 100 inch.

fpbs ::

Dobra novica za igračkarje- gamerje:
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

andrej69 ::

Philips OLED+ 984 4K TV Hands On
https://www.avforums.com/review/philips...

fpbs ::

Kdo bo to kupil? Za ta denar dobiš že dva C9.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Kdo bo to kupil? Za ta denar dobiš že dva C9.


Kupil ga bo tisti, kateri hoče imet najkvalitetnejšo sliko in zvok:))Nekateri ne gledajo na ceno..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Kdo bo to kupil? Za ta denar dobiš že dva C9.
Kupil ga bo tisti, kateri hoče imet najkvalitetnejšo sliko in zvok:))Nekateri ne gledajo na ceno..
Kje je tu logika? Za tega Philipsa hočejo 5000€, ki se razlikuje od ostalih Philipsov po nekoliko izboljšanem zvoku, s skromno močjo, in je daleč od tega, kar ti nudi že skromnejši AVR. Kje je tu prostorski zvok, ki ti da občutek, da si sredi dogajanja, kje je povezava vseh naprav, DVD, Blu-ray, radio tuner, internetni radio....? Za 2500€ dobiš C9, ki je z inteligentnim algoritmom sposoben pretvoriti dvokanalni zvok v virtualni 5.1 surround audio. Za ostalih 2500€ si lahko omisliš najmanj 7.2 sistem s konkretno močjo in vsemi možnimi povezavami.

Tsunamii ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Kdo bo to kupil? Za ta denar dobiš že dva C9.
Kupil ga bo tisti, kateri hoče imet najkvalitetnejšo sliko in zvok:))Nekateri ne gledajo na ceno..
Kje je tu logika? Za tega Philipsa hočejo 5000EUR, ki se razlikuje od ostalih Philipsov po nekoliko izboljšanem zvoku, s skromno močjo, in je daleč od tega, kar ti nudi že skromnejši AVR. Kje je tu prostorski zvok, ki ti da občutek, da si sredi dogajanja, kje je povezava vseh naprav, DVD, Blu-ray, radio tuner, internetni radio....? Za 2500EUR dobiš C9, ki je z inteligentnim algoritmom sposoben pretvoriti dvokanalni zvok v virtualni 5.1 surround audio. Za ostalih 2500EUR si lahko omisliš najmanj 7.2 sistem s konkretno močjo in vsemi možnimi povezavami.



Se podpisem ! Pa sem privrzenec Panasonica 8-) trenutno ! In solidnega 1500EUR 5.1 sistema Klipsch /Yamaha receiver !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Kdo bo to kupil? Za ta denar dobiš že dva C9.
Kupil ga bo tisti, kateri hoče imet najkvalitetnejšo sliko in zvok:))Nekateri ne gledajo na ceno..
Kje je tu logika? Za tega Philipsa hočejo 5000€, ki se razlikuje od ostalih Philipsov po nekoliko izboljšanem zvoku, s skromno močjo, in je daleč od tega, kar ti nudi že skromnejši AVR. Kje je tu prostorski zvok, ki ti da občutek, da si sredi dogajanja, kje je povezava vseh naprav, DVD, Blu-ray, radio tuner, internetni radio....? Za 2500€ dobiš C9, ki je z inteligentnim algoritmom sposoben pretvoriti dvokanalni zvok v virtualni 5.1 surround audio. Za ostalih 2500€ si lahko omisliš najmanj 7.2 sistem s konkretno močjo in vsemi možnimi povezavami.


Lg se nikakor ne more primerjat z tem Philipsom, kar se tiče zvoka in slike:))In, če bi malo spremljal IFA sejem, bi dojel, da ta televizor ne potrebuje nikakršnega zunanjega AVR-ja..

mgermo ::

Tudi ČE je boljši ni 2x boljši. In vsak avr + spodobni zvočniki povozijo ta glorified soundbar.

palota999 ::

Katerega bi izbrali? Philips 65OLED804 4K ali LG OLED65C9 4K? LG je dražji za cca. 500€. Prosim za mnenja. Lp

andrej69 ::

palota999 je izjavil:

Katerega bi izbrali? Philips 65OLED804 4K ali LG OLED65C9 4K? LG je dražji za cca. 500€. Prosim za mnenja. Lp


Tukaj nimaš kaj razmišljat:) Vsekakor Philips..

BorutK-73 ::

LG dela oled ekrane za philips. Nimaš kaj razmišljat, kupi LG.
««
49 / 126
»»