» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
43 / 126
»»

diNero ::

Vprašanje.
Mi lahko nekdo odgovori kaj naredi funkcija "overscan"? Namreč vedno več tv programov ima razne "napake" ob robovih slike, ki so sedaj ob nakupu večje diagonale OLED-a še toliko bolj vidne kot prej na diagonali 40", npr. zgoraj ali spodaj rob, ki je sedaj na diagonali 65" tudi po 2 cm, videl sem tudi že razne črte ob strani, itd.
Vsi vodiči nastavitev predlagajo overscan, kar povzroči zgoraj napisano (če prav razumem google to vidimo signal kakor ga pošlje program).
Kako vi shajate s tem? Vas ne moti ali imate izklopljeno in kaj se zgodi takrat s samo sliko? Se raztegne? in ali se res toliko izgubi na kvaliteti?
Hvala. lp.

fpbs ::

Ne razumem tega tvojega vprašanja, niti nisi napisal katerega OLEDa imaš?

DamjanB52 ::

diNero je izjavil:

Kaj naredi funkcija "overscan"? Namreč vedno več tv programov ima razne "napake" ob robovih slike ...
Čudno .. prej bi pričakoval, da bo takih napak čedalje manj, ker je overscan ostanek iz analognih časov. Overscan pomeni, da TV rahlo zumira sliko, ki jo zbrska iz signala,
ker predvideva, da ima celotna slika verjetno napake po robovih (analogni standardi so dopuščali nekaj lufta, kamere niso izkoriščale celotno dolžino vrstic, ...) Overscan ne povzroča smeti na robovih, nasprotno: overscan jih odreže s tem, da zumira sliko. Slika se pri tem ne raztegne, zum je enakomeren, izguba kvalitete oz. ostrine pa običajno ni huda, okoli 5 % (v starih časih je znala bit še 10 % ali več). Vse drugo je pa odvisno od tvojega TVja: ali dobro zumira, ali lahko nastavljaš overscan (procent), kar zna bit odvisno od vrste signala, ...

DamjanB52 ::

DamjanB52 je izjavil:

cekr je izjavil:

Zelo malo je pravih native hdr posnetkov.
HDR ne dodajajo umetno, čeprav bi ga lahko, native HDR materijala je pa zelo veliko - že 35mm film, kaj šele novejše digitalne kamere ...
Pravzaprav, če bolš premislim: le zakaj ne bi HDR dodajali umetno? Na srečo nisem mesar pa ne vem, kaj vse gre v hrenovke in klobase, pri HDR pa: če resolucijo dodajajo umetno, zakaj ne bi tudi HDR? UHD izdaje filmov večinoma ostajajo na HD ravni, z umetno napihnjeno resolucijo (masterji za kino so itak večinoma 2K), DR se pa tudi da napihat iz SDR masterjev, pa še enostavno in predvsem poceni je lahko .. pa dober tek!

diNero ::

fpbs je izjavil:

Ne razumem tega tvojega vprašanja, niti nisi napisal katerega OLEDa imaš?


Znamka ne igra vloge, ista zadeva se pojavlja na plazmi, vendar pri manjsi diagonali to ni toliko opazno. Nekaj programov ima se vedno napake ob robovih, ki so vidne brez overscana.
Lp.

Gatsu ::

Pa kaj to še vedno živite v svetu analogne kabelske televizije al kaj?

DamjanB52 ::

diNero je izjavil:

Nekaj programov ima se vedno napake ob robovih, ki so vidne brez overscana.
Če je to zelo moteče: možno je, da se na tvojem TVju da nastavljat overscan v meniju za serviserje, ki je dobro skrit pred navadnimi uporabniki, da ne bi kar tako šarili po njemu, kar zna bit zelo delikatno .. mogoče pobaraš pooblaščenega serviserja

diNero ::

DamjanB52 je izjavil:

diNero je izjavil:

Nekaj programov ima se vedno napake ob robovih, ki so vidne brez overscana.
Če je to zelo moteče: možno je, da se na tvojem TVju da nastavljat overscan v meniju za serviserje, ki je dobro skrit pred navadnimi uporabniki, da ne bi kar tako šarili po njemu, kar zna bit zelo delikatno .. mogoče pobaraš pooblaščenega serviserja


Ne igra vloge televizor, ampak kako ponudnik odda program. Malo preveril okrog in vecini ni jasno kaj je to overscan in imajo vglavnem po defaultu on ali auto in nihce tega sploh ne opazi. Pustimo to, hvala. Lp.

micfic ::

Pozdravljeni odločam se med oled lg 65c8 ali qled samsung 65q9fna.Bolj se nagibam k lg ju zaradi lepsih barv vendar je malce temnejsi kot qled kateri ima malenkost slabse barve.Pa ne vem kako je s tem lg ji k se zapece slika... tko da če kak nasvet =)

DamjanB52 ::

micfic je izjavil:

Pozdravljeni odločam se med oled lg 65c8 ali qled samsung 65q9fn
Na YouTube najdeš kar nekaj primerjav točno teh modelov .. v tejle skupini pa verjetno noben nima oba pri roki

fpbs ::

micfic je izjavil:

Pozdravljeni odločam se med oled lg 65c8 ali qled samsung 65q9fna.Bolj se nagibam k lg ju zaradi lepsih barv vendar je malce temnejsi kot qled kateri ima malenkost slabse barve.Pa ne vem kako je s tem lg ji k se zapece slika... tko da če kak nasvet =)
Imam 65C8. Svetlost imam od 0-100 nastavljeno na 50 in jo je popolnoma dovolj. Glede burn-ina, se je dogajalo pred leti s prvimi modeli. Sedaj je tehnologija izpopolnjena in je skrb odveč.

h0ms ::

Živjo,

Eno vprašanje, ali se ve kdaj pridejo LG B9/C9/E9 na zalogo v SLO? oz. kdaj jih LG odpošilja?

Hvala, lp

scipascapa ::

a zato so B8 po 1000€?

LeQuack ::

Problem je da ko enkrat dobiš burn-in pade vrednost na 0€. Tko da je bolj čim cenejšega vzet, manjši padec vrednosti.
Quack !

scipascapa ::

Zakaj bi dobil ta burn-in? Saj je garancija za to?

LeQuack ::

scipascapa je izjavil:

Zakaj bi dobil ta burn-in? Saj je garancija za to?


Good luck with that.
Quack !

Amdforce ::

LeQuack je izjavil:

Problem je da ko enkrat dobiš burn-in pade vrednost na 0€. Tko da je bolj čim cenejšega vzet, manjši padec vrednosti.


Jaz ga nisem imel se na nobenem oledu do sedaj, pa je tudi ps4 gor v uporabi. Ce ga pa mislis imet v izlozbi s staticno sliko, pa kupi najcenejsi lcd za to. ;)

Strasite folk s tem burn inom, kot da se to vsem dogaja. Prej ti bo led lcd panel odletel kot pa da dobis burn in ob normalni uporabi. Ce stvar zlorabljas se pa vsaka pokvari slej ko prej.

scipascapa ::

pa sej vsakodnevno gledamo različne programe, uporabljamo konzolo ipd....a ni statika kao, da bi fural 1 program nonstop? je to burn in fora?

Gatsu ::

Sto ljudi sto čudi. Sem na enmu forumi vidu izkušnjo uporabnika ki je 2x dosegu burnin z uporabo teleteksta, ki je sevda idealno sranje za kej tazga dosežt. Sam model je bil tak idiot da je to pač naredu 2x. Tak idiot bi tud turbino pr dizlu zjebal 1x letno, ker pač avto dopušča da ga mrzuga tiščiš na polno kar pomen da je to prava raba avtomobila.

cekr ::

Nobenega opravičila ni, da se zažge slika, pa čeprav imaš cel mesec stalno prižgano neko statično sliko.
Razno reševanje s premikanjem slike in čiščenje v standby-u, je samo zdravljenje. Veliko ljudi ima navado pred spanjem potegni kabel ven iz vtičnice. A takšni se bodo sedaj tresli?
Tehnologija bi morala biti že v osnovi takšna, da do zažiganja/iztrošenosti materiala v vsaj desetih letih ne more priti.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Gatsu ::

cekr je izjavil:

Nobenega opravičila ni, da se zažge slika, pa čeprav imaš cel mesec stalno prižgano neko statično sliko.
Razno reševanje s premikanjem slike in čiščenje v standby-u, je samo zdravljenje. Veliko ljudi ima navado pred spanjem potegni kabel ven iz vtičnice. A takšni se bodo sedaj tresli?
Tehnologija bi morala biti že v osnovi takšna, da do zažiganja/iztrošenosti materiala v vsaj desetih letih ne more priti.


A te kdo sil uporabljat tehnologijo ki ni zate? Dej ostan na katodniku in ne piš bedarij vsakič ko prletiš mimo.

cekr ::

Ker si zaslepljen, dopuščaš, da ima tehnologija napake, ki jih ne bi smela imeti. Ne pri poceni, ne pri dragi robi.
Mi ni problem priznati, da ima OLED zelo dobro sliko. Tudi ga bom kupil, če mi obstoječi poklekne. Ne smejo se pa pojavljat konstrukcijske napake, ki jih s sedanjimi materiali ne morejo odpravit. Samo zdravijo napake/delajo obvode. To pa nikamor ne pelje. Bahanje vseh firm, kakšen algoritem so naredili za odpravljanje zažiganja, je čisto norčevanje iz kupcev. Zadeva tega ne sme povzročat že v osnovi, kar pa z obstoječimi materiali ne bodo dosegli.
Moja kritika ne leti samo na Goldstar. Krive so vse večje firme, ker se niso pobrigale za konkurenčne tehnologije. Samsung je vsaj poskušal.

Še to: ko me ravno pošiljaš v katodni svet. Lahko bi vedel, da katodniki niso bili imuni na zažiganje. Zato so se tudi pojavljali ohranjevalniki zaslonov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Gatsu ::

Se pravi ti bi raje videl da OLED tvjev ter plazm sploh nebi blo zarad tega ker folk ne zna prebrat manualov in se pozanimat o pametni rabi? Na ta način nebi imel nobene tehnologije, ker je ni take ki nebi crknila pod določenimi pogoji...

Kar se katodnikov in burnina tiče. Idiotom bi se burnin zgodil tudi na tvju ki ga uporabljajo kremenčkovi.

fpbs ::

h0ms je izjavil:

... ali se ve kdaj pridejo LG B9/C9/E9 na zalogo v SLO? oz. kdaj jih LG odpošilja?
Glede na to, da bo začetna cena novih modelov še enkrat višja od sedanje cene letošnjih, si malo poglej novosti, ki jih prinašajo letošnji modeli, in presodi, če ti je vredno čakati na nove modele:
https://www.flatpanelshd.com/article.ph...

worteleven ::

Mogoče neumno vprašanje, vendar dejansko nevem, ker nikoli nisem imel OLED TV-ja, ampak:

Ali so podnapisi velik rizik pri pojavu burn in-ov? Razmišljam o nakupu LG B8 (namesto SK8500)

XS!D3 ::

worteleven je izjavil:

Mogoče neumno vprašanje, vendar dejansko nevem, ker nikoli nisem imel OLED TV-ja, ampak:

Ali so podnapisi velik rizik pri pojavu burn in-ov? Razmišljam o nakupu LG B8 (namesto SK8500)

Podnapisi ne bi smeli biti problem oziroma vsaj nisem zasledil, da bi bili, ker so običajno dokaj dinamični. Problem bi bil lahko kvečemu kak logo ali druga statična vsebina po možnosti v redeči barvi, če goniš cele dneve eno in isto. Za neko normalno mešano uporabo live TV-ja, serij, filmov, pa mogoče tudi občasnega gaminga, ni panike.

edi45 ::

worteleven je izjavil:

Mogoče neumno vprašanje, vendar dejansko nevem, ker nikoli nisem imel OLED TV-ja, ampak:

Ali so podnapisi velik rizik pri pojavu burn in-ov? Razmišljam o nakupu LG B8 (namesto SK8500)


Ne, ker niso statični in niso žive barve. Kupi B8 ne bo ti žal, SK8500 je za en ku*ac po domače rečeno.

fpbs ::

worteleven je izjavil:

Mogoče neumno vprašanje, vendar dejansko nevem, ker nikoli nisem imel OLED TV-ja, ampak:Ali so podnapisi velik rizik pri pojavu burn in-ov? Razmišljam o nakupu LG B8 (namesto SK8500)
B8 in SK8100 se nikakor ne moreta primerjat. Podnapisi niso na B8 nikakršen rizik. Zato vsekakor svetujem OLEDa.

zlabra ::

Pozdravljeni, doma imam zase Hisense 65 serije5510, spodaj imam Philips oled 55 serije 9002, nekako se mi oled tako dopade da bi ga v prihodnosti vzel tudi zase, pa vendar ko sem pogledal cene, so še višje kot pa 6mesecev nazaj, v Harweyu sem odpeljal za 1200 oled philipsa, meli so neko akcijo za 1250.

Gledam pa oled philips 65, iste serije 873, kdaj se bodo cene korigirale kaj, v naslednjem letu, dveh ?

worteleven ::

fpbs je izjavil:

worteleven je izjavil:

Mogoče neumno vprašanje, vendar dejansko nevem, ker nikoli nisem imel OLED TV-ja, ampak:Ali so podnapisi velik rizik pri pojavu burn in-ov? Razmišljam o nakupu LG B8 (namesto SK8500)
B8 in SK8100 se nikakor ne moreta primerjat. Podnapisi niso na B8 nikakršen rizik. Zato vsekakor svetujem OLEDa.


Malo me skrbi koliko ljudi dejansko odpira teme za OLED, da se jim je pol parih mesecih pojavil burn in "pri zmerni uporabi"...

krho ::

FYI na mimovrste je OLED55C8PLA do polnoči 1222€. Kar je najnižja cena za ta model. Matr glih tolk, da me mika.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

andrej69 ::

Tukaj imaš za nekaj malega več denarja, kvalitetnejša modela Philipsa in Panasonica;)

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

fpbs ::

krho je izjavil:

FYI na mimovrste je OLED55C8PLA do polnoči 1222€. Kar je najnižja cena za ta model. Matr glih tolk, da me mika.
Odličen TV, jaz imam 65C8. Dela vse kot treba, podpira vse HDRe, izredno hiter YouTube, najboljši in najhitrejši operacijski sistem, telekomanda z miško in mikrofonom svetlobna leta pred konkurenco.....

fpbs ::

worteleven je izjavil:

Malo me skrbi koliko ljudi dejansko odpira teme za OLED, da se jim je pol parih mesecih pojavil burn in "pri zmerni uporabi"...
Brez skrbi, ne vem, kaj je za tebe zmerna uporaba, popolnoma normalno ga lahko gledaš. V teh letih se je z izpopolnitvijo panelov, in ustrezne elektronike-screensaver tehnologija tako izboljšala, da to skoraj ni več mogoče. To se lahko samo še zgodi, če screensaver ne deluje. Pred kratkim sta bile dve pritožbi lastnikov Philipsovih OLEDov, da se jim je pojavil burn-in. Za enega je bilo kasneje pojasneno, da screensaver ni deloval.

LeQuack ::

Seveda se lahko zgodi, recimo če uporabljaš TV kot secondary monitor ali pa za igranje igric, kjer imaš veliko statičnih elementov.
Quack !

fpbs ::

LGejevi TVeji imajo vgrajen namenski procesor za OLEDe, ki zazna statične dele slike in ustrezno ukrepa z zameglitvijo in zamikom, kakor tudi reagira na nedelovanje screensaverja.

yoco ::

Živijo! Mi lahko nekdo ki se bolj spozna na dobro sliko TV samo nekaj pove. Na youtubu sem našel video, ki naj bi razložil kako do boljše "kalibracije" ob gledanju televizije. Že takoj na začetku tip izbere "movie" kot "picture mode". Jaz pa imam možnost opcije, da izberem HDR. A naj izberem tako kot je v videu al je bolje HDR?

andrej69 ::

yoco je izjavil:

Živijo! Mi lahko nekdo ki se bolj spozna na dobro sliko TV samo nekaj pove. Na youtubu sem našel video, ki naj bi razložil kako do boljše "kalibracije" ob gledanju televizije. Že takoj na začetku tip izbere "movie" kot "picture mode". Jaz pa imam možnost opcije, da izberem HDR. A naj izberem tako kot je v videu al je bolje HDR?


Vsekakor kar se tiče načina slike, je na vseh televizorjih v glavnem najkvalitetnejši Movie mode.. Kar pa se tiče HDR moda, pa so to že napredne nastavitve..

yoco ::

Kul, hvala! Bom probal potem na movie mode.
Sprašujem, ker sem gledal Game of Thrones pa v parih scenah, ko je blo ful temno, si komaj videl obraza oz. je zgledalo tako, kot da bi bil obraz "razmazan".

andrej69 ::

yoco je izjavil:

Kul, hvala! Bom probal potem na movie mode.
Sprašujem, ker sem gledal Game of Thrones pa v parih scenah, ko je blo ful temno, si komaj videl obraza oz. je zgledalo tako, kot da bi bil obraz "razmazan".


Potem pa se boš moral malo poigrat z osvetljenjem panela.

fpbs ::

yoco je izjavil:

Kul, hvala! Bom probal potem na movie mode. Sprašujem, ker sem gledal Game of Thrones pa v parih scenah, ko je blo ful temno, si komaj videl obraza oz. je zgledalo tako, kot da bi bil obraz "razmazan".
Nisi povedal, kateri TV imaš?

yoco ::

Samsung UE43KU6072uhd
Sem na našel ta video na YT glede kalibracije

clancy ::

andrej69 je izjavil:

Tukaj imaš za nekaj malega več denarja, kvalitetnejša modela Philipsa in Panasonica;)

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...


Kakšne so pa potem prednosti Panasonic 55fz800, proti LG 55C8?

Gatsu ::

fpbs je izjavil:

yoco je izjavil:

Kul, hvala! Bom probal potem na movie mode. Sprašujem, ker sem gledal Game of Thrones pa v parih scenah, ko je blo ful temno, si komaj videl obraza oz. je zgledalo tako, kot da bi bil obraz "razmazan".
Nisi povedal, kateri TV imaš?



Kot prvo je tole tema za OLED tvje, tak da si konkretno falil temo. Kot drugo je tretji del zadnje sezone delal ogromne probleme večini gledalcev zaradi zares temne slike, ki je bila sicer na pravilno nastavljenem OLEDu videt super, a ker ima večina ljudi LCD tjve nižjih cenovnih razredov in še te slabo nastavljene folk bodisi ni videl praktično nič, če so pa dvignili svetlost je blo pa itak vse sprano. Potem je pa tu še odvisno ali imaš SD ali HD verzijo serije...

andrej69 ::

clancy je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Tukaj imaš za nekaj malega več denarja, kvalitetnejša modela Philipsa in Panasonica;)

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...


Kakšne so pa potem prednosti Panasonic 55fz800, proti LG 55C8?


Kot prvo v kvaliteti izdelave samega televizorja:) Kar pa se tiče kvalitete slike, pa ima Panasonic naslednje prednosti: Boljši kontrast, prikaz barv, nekoliko boljše gibanje slike, in pa nekoliko boljše procesiranje slike. Lg ima boljšo enotnost panela, nekoliko boljši prikaz HDR vsebin, in pa nekoliko bolj je primeren za igranje iger.

DamjanB52 ::

Gatsu je izjavil:

Zares temne slike .. če so pa dvignili svetlost je blo pa itak vse sprano

yoco ::

Gatsu je izjavil:

fpbs je izjavil:

yoco je izjavil:

Kul, hvala! Bom probal potem na movie mode. Sprašujem, ker sem gledal Game of Thrones pa v parih scenah, ko je blo ful temno, si komaj videl obraza oz. je zgledalo tako, kot da bi bil obraz "razmazan".
Nisi povedal, kateri TV imaš?



Kot prvo je tole tema za OLED tvje, tak da si konkretno falil temo. Kot drugo je tretji del zadnje sezone delal ogromne probleme večini gledalcev zaradi zares temne slike, ki je bila sicer na pravilno nastavljenem OLEDu videt super, a ker ima večina ljudi LCD tjve nižjih cenovnih razredov in še te slabo nastavljene folk bodisi ni videl praktično nič, če so pa dvignili svetlost je blo pa itak vse sprano. Potem je pa tu še odvisno ali imaš SD ali HD verzijo serije...

Vem, da sem falil temo, moj tv ni OLED, a nisem vedel v katero temo naj pišem :|
Serijo sem gledal preko HBOGO aplikacije, ki je v HD.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

clancy je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Tukaj imaš za nekaj malega več denarja, kvalitetnejša modela Philipsa in Panasonica;)
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Kakšne so pa potem prednosti Panasonic 55fz800, proti LG 55C8?
Kot prvo v kvaliteti izdelave samega televizorja:) Kar pa se tiče kvalitete slike, pa ima Panasonic naslednje prednosti: Boljši kontrast, prikaz barv, nekoliko boljše gibanje slike, in pa nekoliko boljše procesiranje slike. Lg ima boljšo enotnost panela, nekoliko boljši prikaz HDR vsebin, in pa nekoliko bolj je primeren za igranje iger.
Andrej zopet nabijaš nekaj brez veze. Vsi vemo, da imajo OLEDi neskončni kontrast, torej po tvoji logiki ima Panasonic "bolj neskončni kontrast", kot LG.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

clancy je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Tukaj imaš za nekaj malega več denarja, kvalitetnejša modela Philipsa in Panasonica;)
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Kakšne so pa potem prednosti Panasonic 55fz800, proti LG 55C8?
Kot prvo v kvaliteti izdelave samega televizorja:) Kar pa se tiče kvalitete slike, pa ima Panasonic naslednje prednosti: Boljši kontrast, prikaz barv, nekoliko boljše gibanje slike, in pa nekoliko boljše procesiranje slike. Lg ima boljšo enotnost panela, nekoliko boljši prikaz HDR vsebin, in pa nekoliko bolj je primeren za igranje iger.
Andrej zopet nabijaš nekaj brez veze. Vsi vemo, da imajo OLEDi neskončni kontrast, torej po tvoji logiki ima Panasonic "bolj neskončni kontrast", kot LG.



Daj nehaj že demantirati moje komentarje, če ne obvladaš osnove tv tehnologije:))Če imajo določeni televizorji enake panele, še to ne pomeni, da bodo imeli enako kvaliteto slike, kar se tiče določenih parametrov..! Ker poleg panelov, je še tu kar nekaj dejavnikov, ki vplivajo na samo kvaliteto slike:)Daj prosi nekoga, da te malo poduči o televizorjih, da ne boš venomer izpadel bedak:));)

Category parameter scores
Winner Runner-up
Contrast performance: Panasonic FZ802 (4.58 points) Sony AF8 (4.45 points)
Colour accuracy: Panasonic FZ802 (4.36 points) Sony AF8 (4.31 points)
Motion: Sony AF8 (4.27 points) Panasonic FZ802 (4.18 points)
Video processing: Sony AF8 (4.27 points) Panasonic FZ802 (3.87 points)
Uniformity: LG C8 (4.19 points) Panasonic FZ802 (4.05 points)
Bright room performance: Samsung Q9FN (4.52 points) LG C8 / Panasonic FZ802 (3.43 points)
Gaming: Samsung Q9FN (4.23 points) LG C8 (4.10 points)
HDR: LG C8 (4.15 points) Panasonic FZ802 (4.13 points)

andrej69 ::

Tukaj pa sta dve stvari, ki v veliki meri odločata o sami kvaliteti slike:))


««
43 / 126
»»