» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
42 / 126
»»

andrej69 ::

CoreySteel je izjavil:

Vse te stvari z googla se je že probalo :) Več se jaz ne upam, ker ni moj TV.


Kar se tiče pritiskanja na določeno mesto, kjer je zataknjen pixel se nimaš česa bati..Toda seveda ne premočno:)

CoreySteel ::

Tsunamii je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

Po sedmih mesecih uporabe se je na OLED-u pojavil en bel piksel (ne mrtev, ampak svetel). Predvidevam, da gre to normalno v garancijo?


Kater model OLEDa imas ?


Philips 803
Twitter: @CoreySteel_

Treer ::

CoreySteel je izjavil:

Tsunamii je izjavil:


Kater model OLEDa imas ?

Philips 803

What a surprise...>:D

andrej69 ::

Treer je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

Tsunamii je izjavil:


Kater model OLEDa imas ?

Philips 803

What a surprise...>:D


Saj tukaj Philips nima nobene vloge..Tukaj je presenečenje Lg..

blackmack ::

Daj na servis, skoraj 100% bodo zamenjali panel.

edi45 ::

Boljše da neseš na servis.

LeQuack ::

Primer flickeringa pri temnih scenah na OLED-ih.
Top left: Sony A9F
Top right: LG E8
Bottom left: TCL 6 Series (R617)
Bottom right: LG C8



Še približna razlaga:

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

LeQuack ::

The First OLED Monitor! - ASUS PQ22U

Quack !

Treer ::

OMG tole pa je fail - 21,5 incha za 4000$! :));((

BorutK-73 ::

Kaj si mislil da bo prvi oled monitor kar takoj 200-300€? :|

Treer ::

Za to velikost (majhnost) sem vsekakor pričakoval pod 1000 - še Linus se komaj zadržuje da ga čisto ne spljuva.

LeQuack ::

A ima kdo OLED s Chromecast? Me zanima kako ambient mode (menjavajo se slike na par minut) vpliva na burn-in, če uporabljaš par ur na dan.
Quack !

fpbs ::

LG C9 OLED received:
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...
Začetne cene so enake lanskim.

LeQuack ::

fpbs je izjavil:

LG C9 OLED received:
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...
Začetne cene so enake lanskim.


Saj ne vem zakaj sploh izdajo novo serijo če nič ne spremenijo, to je ratalo kot pri telefonih.
Quack !

cekr ::

Zato se pa kupuje prikazovalnike od Sonya, da je vsaj kakšen vogal spremenjen.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

LeQuack ::

Naslednja inovacija bo televizor v več barvah.
Quack !

fpbs ::

LeQuack je izjavil:

fpbs je izjavil:

LG C9 OLED received:
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...
Začetne cene so enake lanskim.
Saj ne vem zakaj sploh izdajo novo serijo če nič ne spremenijo, to je ratalo kot pri telefonih.
Saj je kar nekaj novosti. Prečitaj si naprimer tukaj: https://www.techradar.com/reviews/lg-c9...
Mi je pa čudno, ali ti reviewarji nič ne preverijo tisto, kar napišejo. V tem članku kar nekajkrat omenjajo nepodporo HDR10+ formatu. Z mojim C8 sem si ogledal nekaj videov v tem formatu, in mi jih popolnoma normalno predvaja.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

LeQuack je izjavil:

fpbs je izjavil:

LG C9 OLED received:
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...
Začetne cene so enake lanskim.
Saj ne vem zakaj sploh izdajo novo serijo če nič ne spremenijo, to je ratalo kot pri telefonih.
Saj je kar nekaj novosti. Prečitaj si naprimer tukaj: https://www.techradar.com/reviews/lg-c9...
Mi je pa čudno, ali ti reviewarji nič ne preverijo tisto, kar napišejo. V tem članku kar nekajkrat omenjajo nepodporo HDR10+ formatu. Z mojim C8 sem si ogledal nekaj videov v tem formatu, in mi jih popolnoma normalno predvaja.


Izgleda, da samo tebi podpira HDR10+..:))

Surprisingly, even the new LG TV range’s Dolby Vision picture settings will now feature an option that takes account of ambient room conditions. While we’re on the subject of dynamic HDR, though, note that LG has confirmed that none of its 2019 TVs will support the new HDR10+ HDR format.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

LeQuack je izjavil:

fpbs je izjavil:

LG C9 OLED received:
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...
Začetne cene so enake lanskim.
Saj ne vem zakaj sploh izdajo novo serijo če nič ne spremenijo, to je ratalo kot pri telefonih.
Saj je kar nekaj novosti. Prečitaj si naprimer tukaj: https://www.techradar.com/reviews/lg-c9...
Mi je pa čudno, ali ti reviewarji nič ne preverijo tisto, kar napišejo. V tem članku kar nekajkrat omenjajo nepodporo HDR10+ formatu. Z mojim C8 sem si ogledal nekaj videov v tem formatu, in mi jih popolnoma normalno predvaja.
Izgleda, da samo tebi podpira HDR10+.
Surprisingly, even the new LG TV range’s Dolby Vision picture settings will now feature an option that takes account of ambient room conditions.
Naprošam vse tiste, ki si lastijo LG C8, B8, da si na YouTube ogledajo kak video v HDR10+ formatu, in o tem poročajo.

Amdforce ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

LeQuack je izjavil:

fpbs je izjavil:

LG C9 OLED received:
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...
Začetne cene so enake lanskim.
Saj ne vem zakaj sploh izdajo novo serijo če nič ne spremenijo, to je ratalo kot pri telefonih.
Saj je kar nekaj novosti. Prečitaj si naprimer tukaj: https://www.techradar.com/reviews/lg-c9...
Mi je pa čudno, ali ti reviewarji nič ne preverijo tisto, kar napišejo. V tem članku kar nekajkrat omenjajo nepodporo HDR10+ formatu. Z mojim C8 sem si ogledal nekaj videov v tem formatu, in mi jih popolnoma normalno predvaja.
Izgleda, da samo tebi podpira HDR10+.
Surprisingly, even the new LG TV range’s Dolby Vision picture settings will now feature an option that takes account of ambient room conditions.
Naprošam vse tiste, ki si lastijo LG C8, B8, da si na YouTube ogledajo kak video v HDR10+ formatu, in o tem poročajo.


Bom probal jutri zvecer.

Gatsu ::

Kak C9 nima nič novga?!? Pizda že sam HDMI2.1 je dovolj velika novost in človek bi pričakoval da folk na slo-tech forumu ne spada med navadne Janeze ki gledajo na tvju samo kabelske/iptv programe in jim posledično dol visi za to novost.

andrej69 ::

HDMI 2.1 je predvsem nujen pri 8k televizorjih. Za televizorje 4K, je ta dodatna pasovna širina pomembna le za vire HFR. Na žalost indikacija HDMI 2.1 ni povsem jasna. Proizvajalci lahko uveljavljajo številne funkcije in ponujajo le toliko pasovne širine, kolikor menijo, da je to potrebno, in še vedno uporabljajo oznako HDMI 2.1. To pomeni, da morate kot potrošnik pozorno spremljati stvari, če želite nekatere funkcije. Torej ni dovolj gledati različico HDMI.
Posebej pomebne so te tri specifikacije: QFT ( Quick Frame Transport) QMS(Quick Media Switching)in pa DSC (Display Stream Compression) Toda teh treh funkcij, ni mogoče najti na nobenem današnjem televizorju:) Tako,da HDMI 2.1 trenutno ni nekaj nujnega.. Bo pa zagotovo v prihodnosti..

fpbs ::

Andrej, tako kot si to ti zamišljaš, bi bila to popolna zmeda. Za potrošnika je samo to pomembno, da če hoče dve napravi, ki omogočata HDMI 2.1 povezati med sabo, da za to uporabi 2.1 MDMI kabel.
http://shrani.najdi.si/?10/Z8/4XJZ7uI2/...

PARTyZAN ::

Drugega kot HDMI 2.1 se ne pričakuje pri novih TVjih. Use case: HTPC, igre.

Amdforce ::

Amdforce je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

LeQuack je izjavil:

fpbs je izjavil:

LG C9 OLED received:
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...
Začetne cene so enake lanskim.
Saj ne vem zakaj sploh izdajo novo serijo če nič ne spremenijo, to je ratalo kot pri telefonih.
Saj je kar nekaj novosti. Prečitaj si naprimer tukaj: https://www.techradar.com/reviews/lg-c9...
Mi je pa čudno, ali ti reviewarji nič ne preverijo tisto, kar napišejo. V tem članku kar nekajkrat omenjajo nepodporo HDR10+ formatu. Z mojim C8 sem si ogledal nekaj videov v tem formatu, in mi jih popolnoma normalno predvaja.
Izgleda, da samo tebi podpira HDR10+.
Surprisingly, even the new LG TV range’s Dolby Vision picture settings will now feature an option that takes account of ambient room conditions.
Naprošam vse tiste, ki si lastijo LG C8, B8, da si na YouTube ogledajo kak video v HDR10+ formatu, in o tem poročajo.


Bom probal jutri zvecer.


ok, z malo zamude. Predvaja bp, izriše hdr logo (običen).

fpbs ::

Amdforce je izjavil:

Amdforce je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

LeQuack je izjavil:

fpbs je izjavil:

LG C9 OLED received:
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...
Začetne cene so enake lanskim.
Saj ne vem zakaj sploh izdajo novo serijo če nič ne spremenijo, to je ratalo kot pri telefonih.
Saj je kar nekaj novosti. Prečitaj si naprimer tukaj: https://www.techradar.com/reviews/lg-c9...
Mi je pa čudno, ali ti reviewarji nič ne preverijo tisto, kar napišejo. V tem članku kar nekajkrat omenjajo nepodporo HDR10+ formatu. Z mojim C8 sem si ogledal nekaj videov v tem formatu, in mi jih popolnoma normalno predvaja.
Izgleda, da samo tebi podpira HDR10+.
Surprisingly, even the new LG TV range’s Dolby Vision picture settings will now feature an option that takes account of ambient room conditions.
Naprošam vse tiste, ki si lastijo LG C8, B8, da si na YouTube ogledajo kak video v HDR10+ formatu, in o tem poročajo.
Bom probal jutri zvecer.
ok, z malo zamude. Predvaja bp, izriše hdr logo (običen).
Zahvaljujem se ti, da si preveril, da tudi tebi normalno predvaja HDR10+. Tudi meni zapiše logo HDR brez dodatne oznake 10+, ker uradno LG ne podpira HDR10+, ga pa predvaja.

Klemzy17 ::

Zdravo, tisti ko imate c8 ali b8 imate kake tezave z svetlostjo? Vam je televizor dovolj svetel podnevi ali pretemen??

Lp

krepki ::

fpbs je izjavil:

Amdforce je izjavil:

Amdforce je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

LeQuack je izjavil:

fpbs je izjavil:

LG C9 OLED received:
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...
Začetne cene so enake lanskim.
Saj ne vem zakaj sploh izdajo novo serijo če nič ne spremenijo, to je ratalo kot pri telefonih.
Saj je kar nekaj novosti. Prečitaj si naprimer tukaj: https://www.techradar.com/reviews/lg-c9...
Mi je pa čudno, ali ti reviewarji nič ne preverijo tisto, kar napišejo. V tem članku kar nekajkrat omenjajo nepodporo HDR10+ formatu. Z mojim C8 sem si ogledal nekaj videov v tem formatu, in mi jih popolnoma normalno predvaja.
Izgleda, da samo tebi podpira HDR10+.
Surprisingly, even the new LG TV range’s Dolby Vision picture settings will now feature an option that takes account of ambient room conditions.
Naprošam vse tiste, ki si lastijo LG C8, B8, da si na YouTube ogledajo kak video v HDR10+ formatu, in o tem poročajo.
Bom probal jutri zvecer.
ok, z malo zamude. Predvaja bp, izriše hdr logo (običen).
Zahvaljujem se ti, da si preveril, da tudi tebi normalno predvaja HDR10+. Tudi meni zapiše logo HDR brez dodatne oznake 10+, ker uradno LG ne podpira HDR10+, ga pa predvaja.

Saj tebi marsikaj predvaja,se ti ne zdi,da če je posnetek v HDR10+,da bi ti moglo pokazat oznako HDR10+ in ne samo HDR.

edi45 ::

Klemzy17 je izjavil:

Zdravo, tisti ko imate c8 ali b8 imate kake tezave z svetlostjo? Vam je televizor dovolj svetel podnevi ali pretemen??

Lp


Dovolj svetel je podnevi C8, saj doseže tudi 979cd/m2 v HDR.

fpbs ::

Klemzy17 je izjavil:

Zdravo, tisti ko imate c8 ali b8 imate kake tezave z svetlostjo? Vam je televizor dovolj svetel podnevi ali pretemen??
Svetlost imam od 0-100 nastavljeno na 50. Dalec od tega, da bi imel kaksne tezave....... Sporocilo je bilo urejano in poslano preko LG TV 65C8.

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

Klemzy17 je izjavil:

Zdravo, tisti ko imate c8 ali b8 imate kake tezave z svetlostjo? Vam je televizor dovolj svetel podnevi ali pretemen??

Lp


Dovolj svetel je podnevi C8, saj doseže tudi 979cd/m2 v HDR.


Zaslon zagotavlja največjo svetilnost približno 780 nits, ki se dvigne na približno 840 nits v kratkem času, nato pa pade na 130 nits v daljšem časovnem obdobju. Na popolnoma belem zaslonu, je največja svetilnost okoli 147 nits.

fpbs ::

krepki je izjavil:

Saj tebi marsikaj predvaja,se ti ne zdi,da če je posnetek v HDR10+,da bi ti moglo pokazat oznako HDR10+ in ne samo HDR.
Saj imas Philipsa, ki uradno podpira HDR10+. Poskusi si nekaj ogledat v tem formatu. Me zanima ce bo tebi pokazal oznako HDR10+? Samo, bodi pozoren, nekateri posnetki imajo oznako HDR10+ ze v samem videu, TV pa generira svojo oznako HDR brez 10+......... Sporocilo je bilo urejano in poslano preko LG TV 65C8.

cekr ::

Ne se kregat s @fpbs. Samo Goldstar zna delat prikazovalnike, ki prikazujejo prav vse.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrej69 ::

Lg televizorji ne podpirajo HDR10+, preizkušeno:))Tako, da prosim ne zavajat ljudi.. Programska oprema ne omogoča predvajanje tega formata.. Pa tudi tukaj se lepo vidi, da ne podpira HDR10+.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

edi45 ::

Ma kaj ti bo HDR10+ če imaš Dolby Vision :)

Gatsu ::

andrej69 je izjavil:

Lg televizorji ne podpirajo HDR10+, preizkušeno:))Tako, da prosim ne zavajat ljudi.. Programska oprema ne omogoča predvajanje tega formata.. Pa tudi tukaj se lepo vidi, da ne podpira HDR10+.




Itak da predvajajo tak video sam pač v HDR10 formatu.

fpbs ::

Gatsu je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Lg televizorji ne podpirajo HDR10+, preizkušeno:))Tako, da prosim ne zavajat ljudi.. Programska oprema ne omogoča predvajanje tega formata.. Pa tudi tukaj se lepo vidi, da ne podpira HDR10+.
Itak da predvajajo tak video sam pač v HDR10 formatu.
LGejevi OLEDi edini podpirajo Technocolorjev Advanced HDR, ki pa ni format, ampak je kot nek kontejner, ki sprejme vse HDRe in jih ustrezno obdela in prikaže v HDR formatu.

LeQuack ::

In kolk vsebine podpira HDR10 ali Dolby Vision?
Quack !

cekr ::

LeQuack je izjavil:

In kolk vsebine podpira HDR10 ali Dolby Vision?


Na ravni 3D v svojih časih.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

XS!D3 ::

cekr je izjavil:

LeQuack je izjavil:

In kolk vsebine podpira HDR10 ali Dolby Vision?


Na ravni 3D v svojih časih.

Praktično vsi novejši filmi, ko enkrat pridejo na BluRay, so na voljo vsaj v HDR10, pa tudi na Netlflixu in Amazon Primeu je kar nekaj HDR10 in Dolby Vision vsebin. To ne vem, če je ravno držalo za 3D.

fpbs ::

cekr ::

V istem rangu je kot 3D. Samo da je bil v svojem času 3D na skoraj vsakem prikazovalniku. Kar pa za HDR ne moremo reči.
Če ga bo kaj pokopalo, ga po preveč različnih standardov.
Imaš lahko tisoč filmov z raznoraznimi izpeljankami HDR, pa ti prav nič ne pomaga, če je sama vsebina filma zanič.
Ne moreš v vsak shit silit nekih tehnologij, ki film ne bodo naredile nič bolj gledljiv.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Amdforce ::

Sem imel prej 3d zdaj pa hdr in moram rect, da je hdr res zakon, ze zato, ker ne rabis extra ocal zanj. Komaj cakam novi receiver da grem all in v hdr. Je pa res da je nekje bolj in nekje manj opazen in ucinkovit, pa saj je bilo pri 3d podobno.

m0LN4r ::

@cekr
Tudi, ce je vsebina filma zanic, je se vedno lepse videti isti material z HDR, kot pa brez. Enako je folk jokal ko so prisle barve televizije, potem je prisla digitalna televizija, spet jokanje, zdaj pa polek locljivosti se poveca kontrast, svetilnost pa spet jokanje.

3D pa stem nima veze, 3D je razred zase kjer je spet mozno imeti 3D na razlicne nacine z ali brez HDR ali celo 3D crnobelo.

Jokanje je nelogicno na nivoju, kot da bi rekel: "eh dititalna tv, to je kurac, stara katodna tv to je to"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

cekr ::

Nobenega jokanja ni. Samo bojazen, da bo s časom vse zamrlo, ker se nekaj uporablja z napačnim namenom. Če nekaj gledaš, mora imeti vsebino. Ta HDR te impresionira na začetku. S časom pozabiš nanj oz. ga sploh več ne opaziš. Kar nekaj jih poznam, ki to izklopijo, ker jih moti. Problem je tudi, da filmom dodajajo te zadeve umetno. Zelo malo je pravih native hdr posnetkov.

Moraš biti pa kar mazohist, da nekaj gledaš samo zato, ker se ti nekje na ekranu napiše hdr.

3D je bil upoščen ravno zaradi pomanjkanja vsebin in vsiljenih očal. Ljudi, ki jih pritegnejo neke kratica, je zelo malo. Mogoče kakšen procent ali dva. Zato je vse to bullshit. Bolj je pomembna čista slika in zanesljivost.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

DamjanB52 ::

cekr je izjavil:

Problem je tudi, da filmom dodajajo te zadeve umetno. Zelo malo je pravih native hdr posnetkov.
Hjaa .. če s "temi zadevami" misliš 3D, bo kar držalo, čeprav je slabša naknadna pretvorba v 3D bolj stvar budžeta kot kakšne načelne omejitve. Če pa misliš HDR, je pa prej obratno: ne dodajajo ga umetno, čeprav bi ga lahko, native HDR materijala je pa zelo veliko - že klasični 35mm film ima precejšen dinamični razpon, kaj šele novejše digitalne kamere, ki so že dolgo vsaj 10-bitne in uporabljajo zapise, ki ohranjajo dinamiko (Log formati ali kar Raw).

fpbs ::

DamjanB52 je izjavil:

cekr je izjavil:

Problem je tudi, da filmom dodajajo te zadeve umetno. Zelo malo je pravih native hdr posnetkov.
Hjaa .. Äe s "temi zadevami" misliĹĄ 3D, bo kar drĹžalo, Äeprav je slabĹĄa naknadna pretvorba v 3D bolj stvar budĹžeta kot kakĹĄne naÄelne omejitve. Äe pa misliĹĄ HDR, je pa prej obratno: ne dodajajo ga umetno, Äeprav bi ga lahko, native HDR materijala je pa zelo veliko - Ĺže klasiÄni 35mm film ima precejĹĄen dinamiÄni razpon, kaj ĹĄele novejĹĄe digitalne kamere, ki so Ĺže dolgo vsaj 10-bitne in uporabljajo zapise, ki ohranjajo dinamiko (Log formati ali kar Raw).
Cekr-ju ni jasno kaj je televizija in kaj je prikazovalnik. Pri HDRu gre pa samo zato, da se slika prikaže s čim manjšimi izgubami, tako, kot bi to videlo oko pri izvoru.
http://shrani.najdi.si/?3k/10x/47g99Mcj...

LeQuack ::

fpbs je izjavil:

DamjanB52 je izjavil:

cekr je izjavil:

Problem je tudi, da filmom dodajajo te zadeve umetno. Zelo malo je pravih native hdr posnetkov.
Hjaa .. Äe s "temi zadevami" misliĹĄ 3D, bo kar drĹžalo, Äeprav je slabĹĄa naknadna pretvorba v 3D bolj stvar budĹžeta kot kakĹĄne naÄelne omejitve. Äe pa misliĹĄ HDR, je pa prej obratno: ne dodajajo ga umetno, Äeprav bi ga lahko, native HDR materijala je pa zelo veliko - Ĺže klasiÄni 35mm film ima precejĹĄen dinamiÄni razpon, kaj ĹĄele novejĹĄe digitalne kamere, ki so Ĺže dolgo vsaj 10-bitne in uporabljajo zapise, ki ohranjajo dinamiko (Log formati ali kar Raw).
Cekr-ju ni jasno kaj je televizija in kaj je prikazovalnik. Pri HDRu gre pa samo zato, da se slika prikaže s čim manjšimi izgubami, tako, kot bi to videlo oko pri izvoru.
http://shrani.najdi.si/?3k/10x/47g99Mcj...


Tukaj je prikazano kakor da vsi TV-ji ki podpirajo HDR imajo enako kvalitetno sliko, kar pa itak da ni res. Tako da še vedno bo končni efekt veliko odvisen od TV-ja in panela.
Quack !

Gatsu ::

cekr je izjavil:

Nobenega jokanja ni. Samo bojazen, da bo s časom vse zamrlo, ker se nekaj uporablja z napačnim namenom. Če nekaj gledaš, mora imeti vsebino. Ta HDR te impresionira na začetku. S časom pozabiš nanj oz. ga sploh več ne opaziš. Kar nekaj jih poznam, ki to izklopijo, ker jih moti. Problem je tudi, da filmom dodajajo te zadeve umetno. Zelo malo je pravih native hdr posnetkov.

Moraš biti pa kar mazohist, da nekaj gledaš samo zato, ker se ti nekje na ekranu napiše hdr.

3D je bil upoščen ravno zaradi pomanjkanja vsebin in vsiljenih očal. Ljudi, ki jih pritegnejo neke kratica, je zelo malo. Mogoče kakšen procent ali dva. Zato je vse to bullshit. Bolj je pomembna čista slika in zanesljivost.


Verjamem da folk ki nima pravih HDR tvjev to kar izklopi ker dejansko HDR zgleda slabše kot SDR. Fake HDR tvji se itak kupujejo v večini. Sicer se cena vstopa z leta v leto niža ampak vseeno še vedno ne boš dobil 55 colarja pod 1000€ Razlika med Sony XE8096 in OLEDom ki ju imam doma je kot dan in noč. JE pa dejstvo da so vsi bolj kvalitetni paneli vgrajeni v HDR tvje tak da imaš najboljšo izkušnjo v vsakem primeru z tvji ki podpirajo HDR.

Kar se tiče formatov ni frke ker itak ves material podpira HDR10. Razlika med HDR10 in DV je pa krepko manj očitna kot med SDR in HDR razen seveda v glavah fanboyev.

scipascapa ::

Zakaj mi FIREFOX ne prikazuje več slik?
««
42 / 126
»»