» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
41 / 126
»»

Nikonja ::

Sem šel testirat svoj Samsung S7 in na 5% sive so iste packe kot na LG oledih. Zanimivo da jih nikoli prej nisem videl v normalnem delu. Tko da očitno LG nima edini problem s tem in očitno to ni tako enostaven problem za rešit. Ampak na koncu v 99% pogojih ni šanse da vidiš taj banding

neo5468 ::

https://www.reddit.com/r/hometheater/co...

Po 1 letu gledanja televizijskega programa z logotom, cca 6 ur na teden.

LeQuack ::

neo5468 je izjavil:

https://www.reddit.com/r/hometheater/co...

Po 1 letu gledanja televizijskega programa z logotom, cca 6 ur na teden.


To je res malo, če bi gledal 6 ur na dan bi še rekel, ampak 6 ur na teden ni pa nič.
Quack !

cekr ::

Če gledaš 23h/dan pa se to ne bi smelo zgoditi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Gatsu ::

No zdej ma cel kup folka tukaj že več kot eno leto OLED tvje doma. Dejte mal poslikat da vidmo to grozo!

krepki ::


Tv prižgan 8 ur na dan med tednom,vikendi tudi do 12 ur. Včasih se tudi sam izklopi,če ni koga da bi preprečil samodejni izklop po parih urah ne spreminjanja kanala.
Tv star 8 mesecev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

hamez66 ::

Pri nekaterih zaslonih se pojavi po zelo kratkem času (npr. po uporabi telefona 1 mesec), pri drugih pa nikoli ne pride do opaznih sprememb. Tako da še vedno drži tisto, kar sem trdil pred nekaj meseci, pa ste me nekateri napadali, ker je pač Oled za nekatere isto, kar je za druge Apple, za tretje Luka Dončić in tako naprej.

Če ne bi bilo problemov z burninom in ostalimi oled problemi, bi že davno imeli kopico oled monitorjev.

Sem pa spremenil mnenje o tem, ali bi še enkrat kupil oled ali ne. Zdaj, ko sem malo bolj naštudiral TV, bi verjetno raje kupil oled, kot ne. Tv gledam pa res zelo malo, nekaj ur na teden.

andrej69 ::

Kar se tiče Burn In-a, imajo največ težav Lg-ji OLED televizorji.. Kar se tiče teh televizorjev, imajo potrošniki največ raklmacij:)Seveda so težave tudi z drugim OLED televizorji, toda manj:)

mgermo ::

Morda zato, ker največ prodajo? Ne delaj idiota iz sebe.

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Morda zato, ker največ prodajo? Ne delaj idiota iz sebe.


Govorim za naše tržišče..Tukaj pa se Lg ne prodaja najbolje:))

mgermo ::

Torej glede na stanje na malem trgu kjer je prodanih manj kot 1000 (predvidevam, če imaš številke, na plan z njimi) LG oledov, posplošuješ na celoto.
Philips oledi nimajo reklamacij?

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Torej glede na stanje na malem trgu kjer je prodanih manj kot 1000 (predvidevam, če imaš številke, na plan z njimi) LG oledov, posplošuješ na celoto.
Philips oledi nimajo reklamacij?


Kar se tiče številk so poslovna tajna..Toda lahko ti zatrdim, da procentoalno imajo Lg OLED televizorji največ težav:) Morate že enkrat razumeti, da televizor ni samo Panel..! Kar pa se tiče Philipsa, imajo tudi seveda težave toda bistveno manj.. Kakor tudi Panasonic in Sony.

neo5468 ::

Sem imel s3 4 leta in sedaj imam s7 3 leta pa nisem imel nikoli burn ina, ampak kolega, ki je imel isti s3, ga je pa imel. Tudi vsi s8, s9, s10 telefoni v trgovinah/operaterjih, kjer ga imajo razstavljenega, ima popolnoma vsak burn in. Po mojem se to največ zgodi, če imaš konstantno visok brightness. Jaz imam po večini skos nizek brightness, ki ga ročno menjam. Avtomatično prilagajanje imam vedno izklopljemo. Povišam le ko sem res direktno na soncu zunej.

Komentarje od andreja se pa itak vedno ignorira, ker je vedno bait z filipsom, tako da ne vem zakaj nasedate.

andrej69 ::

Tudi tukaj kar nekaj težav z Lg OLED televizorji.

Back in December last year, several AVForums members posted about problems they were experiencing with LGs 2018 range of OLEDs. Following on from these reports, LG have come up with a firmware fix that the South Korean company is planning to release shortly.

The problems manifested as flashing and elevated noise levels and could be replicated when watching certain challenging scenes on both Amazon and Netflix streaming platforms. It seems the problems stemmed from how the picture processing engine implemented 'near black management' in the panels and adjustments to this process have mitigated the issues.

Given that LG supplies OLED panels to many TV manufacturers around the globe, it's no surprise that similar issues have been reported in Sony and (to a much lesser extent) Philips OLED TVs. LG points out though that the fix they are supplying is only suitable for their own models and it it is incumbent on individual manufacturers to apply fixes customised to their own specific image processing engines.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

mgermo je izjavil:

Torej glede na stanje na malem trgu kjer je prodanih manj kot 1000 (predvidevam, če imaš številke, na plan z njimi) LG oledov, posplošuješ na celoto.
Philips oledi nimajo reklamacij?
Kar se tiče številk so poslovna tajna..Toda lahko ti zatrdim, da procentoalno imajo Lg OLED televizorji največ težav:) Morate že enkrat razumeti, da televizor ni samo Panel..! Kar pa se tiče Philipsa, imajo tudi seveda težave toda bistveno manj.. Kakor tudi Panasonic in Sony.
Andrej, a ti ne moreš napisat enega posta brez zavajanja? Ne gre za nobeno poslovno tajnost. Lani je imel LG nekaj čez 62% celotne OLED proizvodnje (predlani 75%), Philips pa samo nekaj čez 5%, kar je 11 krat manj. Samo na tem forumu je nekaj lastnikov OLEDov, ki so imeli težave s Philipsi, nisem pa še nobenega zasledil ,ki bi imel težave z LGejem.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

mgermo je izjavil:

Torej glede na stanje na malem trgu kjer je prodanih manj kot 1000 (predvidevam, če imaš številke, na plan z njimi) LG oledov, posplošuješ na celoto.
Philips oledi nimajo reklamacij?
Kar se tiče številk so poslovna tajna..Toda lahko ti zatrdim, da procentoalno imajo Lg OLED televizorji največ težav:) Morate že enkrat razumeti, da televizor ni samo Panel..! Kar pa se tiče Philipsa, imajo tudi seveda težave toda bistveno manj.. Kakor tudi Panasonic in Sony.
Andrej, a ti ne moreš napisat enega posta brez zavajanja? Ne gre za nobeno poslovno tajnost. Lani je imel LG nekaj čez 62% celotne OLED proizvodnje (predlani 75%), Philips pa samo nekaj čez 5%, kar je 11 krat manj. Samo na tem forumu je nekaj lastnikov OLEDov, ki so imeli težave s Philipsi, nisem pa še nobenega zasledil ,ki bi imel težave z LGejem.


Seveda ne, če skoraj nihče ne kupuje Lg OLED televizorjev:):DPa nihče ni imel težav z Philipsom v smeri kvalitete slike ali podobnega..Temveč povsem kaj drugega, kar pa tako ima večina televizorjev.. Sem pa ti že napisal, da tudi Lg ni imun na tovrstne težave:))

Hikari ::

? Jaz ga imam in sem super zadovoljen. Philips pa ima še vedno obupen GUI in Ux.

Treer ::

andrej69 je izjavil:

Seveda ne, če skoraj nihče ne kupuje Lg OLED televizorjev:):DPa nihče ni imel težav z Philipsom v smeri kvalitete slike ali podobnega..Temveč povsem kaj drugega, kar pa tako ima večina televizorjev.. Sem pa ti že napisal, da tudi Lg ni imun na tovrstne težave:))

Bwahahahaha! :));((

edi45 ::

Imam C8 in sem zelo zadovoljen. Lahko rečem brez problema, da je najboljši TV, ki sem si ga kdaj lastil.

Amdforce ::

Imam lg oled 55eg910 pa nobenih tezav. Ga prodajam in bom spet kupil lg oled, samo vecjega. Gor imam priklopljen ps4 in tudi nobenih tezav z burn-inom.

XS!D3 ::

Sam imam LG 65B7 OLEDa in mi zaekrat ni niti malo žal, da sem ga vzel. Upam da tako tudi ostane. Sem pa prepričan, da je lastnikov tudi izven foruma še precej.

Treer ::

Jasno, da ne - LG-jevi OLED displeji so trenutno tata-mata TV tehnike in vse kaže da bo še lep čas tako tudi ostalo...

andrej69 ::

Od kdaj pa je Goldstar kvaliteten televizor...? :))Saj sem prilepil link od AVForumsa, kjer vse lepo piše:))Lahko pa še prilepim slike, kar se tiče same elektronike..:'(

LeQuack ::

Vsi televizorji so zanič več al manj, Made in China pač. Narejeno da crknejo po koncu garancije idealno.
Quack !

andrej69 ::

LeQuack je izjavil:

Vsi televizorji so zanič več al manj, Made in China pač. Narejeno da crknejo po koncu garancije idealno.


To ravno ne bo držalo, ti povem iz lastnih izkušenj:))Se pa seveda vgrajuje kvalitetna in nekoliko manj kvalitetna elektronika v določene televizorje. Tudi v Evropi obstaja slaba in dobra kvaliteta elektronike.. Lahko pa si tukaj prebereš kar so napisali strokovnjaki iz sejma CES.

Still, it is interesting to observe that Chinese TV manufacturers are at the forefront of TV hardware innovation ahead of popular brands such as Samsung and Sony.

krepki ::

edi45 je izjavil:

Imam C8 in sem zelo zadovoljen. Lahko rečem brez problema, da je najboljši TV, ki sem si ga kdaj lastil.

Ti itak vsakih par mesecev kupiš najboljši tv tako da tvoje mnenje je potrebno jemat z rezervo,nazadnje je bil Sony 9005 najboljši sedaj C8,čez pol leta C9 itd.

krepki ::

Amdforce je izjavil:

Imam lg oled 55eg910 pa nobenih tezav. Ga prodajam in bom spet kupil lg oled, samo vecjega. Gor imam priklopljen ps4 in tudi nobenih tezav z burn-inom.

Tale oled je eden najslabših oledov,kar jih obstaja,sem na lastne oči videl zapečene logotipe v Big Bangu Slovenj Gradec.

neo5468 ::

Na razstavnih oledih v trgovinah bo vedno burn in. Poglej samsung telefone z oledom, povsod burn in. Od note 9 do S10+. Ravno danes šel mimo telemacha pa sem si pogledov, vse je zapečeno, ker je pač statičen content na 100% brightness 24/7.

fpbs ::

edi45 je izjavil:

Imam C8 in sem zelo zadovoljen. Lahko rečem brez problema, da je najboljši TV, ki sem si ga kdaj lastil.
Ker si imel prej Philips OLEDa, bi mogoče lahko naredil primerjavo, v katerih lastnostih je kateri boljši?

edi45 ::

krepki je izjavil:

edi45 je izjavil:

Imam C8 in sem zelo zadovoljen. Lahko rečem brez problema, da je najboljši TV, ki sem si ga kdaj lastil.

Ti itak vsakih par mesecev kupiš najboljši tv tako da tvoje mnenje je potrebno jemat z rezervo,nazadnje je bil Sony 9005 najboljši sedaj C8,čez pol leta C9 itd.


Ja samo to prekaša vse kar sem jih imel do sedaj. Za Sonya še vedno rečem da je eden najboljših LED tvjev, vse kar me je motilo pri njemu je bil tale blooming effect okoli podnapisov in zaradi nekoliko slabšega local dimminga recimo napram q9fn je še potem del slike poleg osvetilo, kar se pa vidi samo če gledaš v temi. Drugače pa nemorem nič slabega rečt.
edit: Pozabil sem še na štekanje 4K HDR vsebin na amazon prime.

fpbs je izjavil:

edi45 je izjavil:

Imam C8 in sem zelo zadovoljen. Lahko rečem brez problema, da je najboljši TV, ki sem si ga kdaj lastil.
Ker si imel prej Philips OLEDa, bi mogoče lahko naredil primerjavo, v katerih lastnostih je kateri boljši?


Do zdaj, se je v vsem LG bolje izkazal kakor 9002. Lepšo procesiranje slike, boljša črnina, sploh podnevi, ker ni tako vjolčen ekran, kakor pri philipsu, Dolby Vision, sam operacijski sistem in daljinec sta svetlobna leta pred philipsom. Probal sem tudi par iger gor in ima kar občutno nižji input lag, kot philips in čisto vse formate predvaja iz usb in bolj gladko kot Kodi na philipsu in končno mi The grand tour na amazon prime ne šteka več, kot je na Sonyu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

jk ::

andrej69 je izjavil:



Seveda ne, če skoraj nihče ne kupuje Lg OLED televizorjev:):DPa nihče ni imel težav z Philipsom v smeri kvalitete slike ali podobnega..Temveč povsem kaj drugega, kar pa tako ima večina televizorjev.. Sem pa ti že napisal, da tudi Lg ni imun na tovrstne težave:))

Še en lastnik LG 65 C8 tukaj, torej po Andrejevo, nihče. Nobenih težav z LG TV.

andrej69 ::

Sedaj pa ste vsi lastniki Lg OLED televizorjev, zelo polepšali večer uprabniku @fpbs ..:D Tako, da vas mora vse častit z kakšno večerjo:)

krepki ::

edi45 je izjavil:

krepki je izjavil:

edi45 je izjavil:

Imam C8 in sem zelo zadovoljen. Lahko rečem brez problema, da je najboljši TV, ki sem si ga kdaj lastil.

Ti itak vsakih par mesecev kupiš najboljši tv tako da tvoje mnenje je potrebno jemat z rezervo,nazadnje je bil Sony 9005 najboljši sedaj C8,čez pol leta C9 itd.


Ja samo to prekaša vse kar sem jih imel do sedaj. Za Sonya še vedno rečem da je eden najboljših LED tvjev, vse kar me je motilo pri njemu je bil tale blooming effect okoli podnapisov in zaradi nekoliko slabšega local dimminga recimo napram q9fn je še potem del slike poleg osvetilo, kar se pa vidi samo če gledaš v temi. Drugače pa nemorem nič slabega rečt.
edit: Pozabil sem še na štekanje 4K HDR vsebin na amazon prime.

fpbs je izjavil:

edi45 je izjavil:

Imam C8 in sem zelo zadovoljen. Lahko rečem brez problema, da je najboljši TV, ki sem si ga kdaj lastil.
Ker si imel prej Philips OLEDa, bi mogoče lahko naredil primerjavo, v katerih lastnostih je kateri boljši?


Do zdaj, se je v vsem LG bolje izkazal kakor 9002. Lepšo procesiranje slike, boljša črnina, sploh podnevi, ker ni tako vjolčen ekran, kakor pri philipsu, Dolby Vision, sam operacijski sistem in daljinec sta svetlobna leta pred philipsom. Probal sem tudi par iger gor in ima kar občutno nižji input lag, kot philips in čisto vse formate predvaja iz usb in bolj gladko kot Kodi na philipsu in končno mi The grand tour na amazon prime ne šteka več, kot je na Sonyu :)

Brez zamere Edi ampak ne morem mimo tega,da si zelo hvalil Philips 9002,seveda po par mesecih si mnenje spremenil v čisto drugo smer,nato si nabavil Sony 9005,ki je bil definitivno tvoj najboljši tv niti ene napake nisi napisal o njem bil je top tv.

In po prebiranju tvojih postov bi se človek lahko odločil za nakup.

Ampak kot vidimo tudi z tem tv jem nisi bil zadovoljen,čeprav si sprva trdil,da kupuješ večji tv za dnevno sobo in se zanimaš za lg oled,je sedaj jasno,da ni to drug tv ampak je zamenjal Sonyja,ki je kar naenkrat imel polno napak in ni bil več tako top tv kot si ga opisoval na začrtku.

Zato tudi mnenje,da je C8 tvoj najboljši tv ne bo držalo vode,ker ga bo kmalu zamenjal drug tv,ki bo po tvojem mnenju še boljši,ampak že kar nekaj časa je znano da ni neka velike razlike v kvaliteti panelov že par let,ter razlike so le na papirju in v nekaterih glavah.


Ampak

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

fpbs ::

edi45 je izjavil:

Do zdaj, se je v vsem LG bolje izkazal kakor 9002. Lepšo procesiranje slike, boljša črnina, sploh podnevi, ker ni tako vjolčen ekran, kakor pri philipsu, Dolby Vision, sam operacijski sistem in daljinec sta svetlobna leta pred philipsom. Probal sem tudi par iger gor in ima kar občutno nižji input lag, kot philips in čisto vse formate predvaja iz usb in bolj gladko kot Kodi na philipsu in končno mi The grand tour na amazon prime ne šteka več, kot je na Sonyu :)
Danes sem si na C8 ogledal nek video v Samsungovem HDR10+ formatu, ki ga LG uradno ne podpira. Predvajal ga je popolnoma brez težav.

cekr ::

Kakšna je razlika med AG8 in AG9?
Ponovno so žespet na klasičnem designu, ne na naslonjalniku. Kar je ok.
Me prav zanima, kakšna bo razlika v ceni.
Ni še nobenega podatka, če so obdržali možnost priklopa centra iz zunanjega vira.
To je zelo fajn, ker se znebiš dodatnega center zvočnika.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Sedaj pa ste vsi lastniki Lg OLED televizorjev, zelo polepšali večer uprabniku @fpbs ..:D Tako, da vas mora vse častit z kakšno večerjo:)
Ja Andrej, ti si pa verjetno moral tabletko vzet, da si zaspal. Zgoraj sem ti napisal da se na 11 prodanih LGejevih OLEDov proda 1 Philips: http://www.businesskorea.co.kr/news/art...

edi45 ::

krepki je izjavil:

edi45 je izjavil:

krepki je izjavil:

edi45 je izjavil:

Imam C8 in sem zelo zadovoljen. Lahko rečem brez problema, da je najboljši TV, ki sem si ga kdaj lastil.

Ti itak vsakih par mesecev kupiš najboljši tv tako da tvoje mnenje je potrebno jemat z rezervo,nazadnje je bil Sony 9005 najboljši sedaj C8,čez pol leta C9 itd.


Ja samo to prekaša vse kar sem jih imel do sedaj. Za Sonya še vedno rečem da je eden najboljših LED tvjev, vse kar me je motilo pri njemu je bil tale blooming effect okoli podnapisov in zaradi nekoliko slabšega local dimminga recimo napram q9fn je še potem del slike poleg osvetilo, kar se pa vidi samo če gledaš v temi. Drugače pa nemorem nič slabega rečt.
edit: Pozabil sem še na štekanje 4K HDR vsebin na amazon prime.

fpbs je izjavil:

edi45 je izjavil:

Imam C8 in sem zelo zadovoljen. Lahko rečem brez problema, da je najboljši TV, ki sem si ga kdaj lastil.
Ker si imel prej Philips OLEDa, bi mogoče lahko naredil primerjavo, v katerih lastnostih je kateri boljši?


Do zdaj, se je v vsem LG bolje izkazal kakor 9002. Lepšo procesiranje slike, boljša črnina, sploh podnevi, ker ni tako vjolčen ekran, kakor pri philipsu, Dolby Vision, sam operacijski sistem in daljinec sta svetlobna leta pred philipsom. Probal sem tudi par iger gor in ima kar občutno nižji input lag, kot philips in čisto vse formate predvaja iz usb in bolj gladko kot Kodi na philipsu in končno mi The grand tour na amazon prime ne šteka več, kot je na Sonyu :)

Brez zamere Edi ampak ne morem mimo tega,da si zelo hvalil Philips 9002,seveda po par mesecih si mnenje spremenil v čisto drugo smer,nato si nabavil Sony 9005,ki je bil definitivno tvoj najboljši tv niti ene napake nisi napisal o njem bil je top tv.

In po prebiranju tvojih postov bi se človek lahko odločil za nakup.

Ampak kot vidimo tudi z tem tv jem nisi bil zadovoljen,čeprav si sprva trdil,da kupuješ večji tv za dnevno sobo in se zanimaš za lg oled,je sedaj jasno,da ni to drug tv ampak je zamenjal Sonyja,ki je kar naenkrat imel polno napak in ni bil več tako top tv kot si ga opisoval na začrtku.

Zato tudi mnenje,da je C8 tvoj najboljši tv ne bo držalo vode,ker ga bo kmalu zamenjal drug tv,ki bo po tvojem mnenju še boljši,ampak že kar nekaj časa je znano da ni neka velike razlike v kvaliteti panelov že par let,ter razlike so le na papirju in v nekaterih glavah.


Ampak


Pač sem prvo hvalil Philipsa, saj nisem takoj opazil težav. Kar se tiče Sonya je vseeno bil top, ni bilo nič narobe z njim razen občasnega štekanja DV vsebin na amazon primu. Ta blooming effect je pa prisoten na čisto vseh LCD panelih. Tako da kar se tiče LCD standardov je vseeno eden najboljših TVjev na trgu, ampak ko greš enkrat na OLED ne moreš več nazaj na LED, ker te motijo takšne stvari potem, zaradi slabše in zastarele tehnologije, zato tudi sem se vrnil na OLED.

krepki ::

Ja samo tudi ta oled C8 ima vidne vertikalne črte pri 5% sive ki so te tako motile pri philipsu ampak pustimo zdaj to,opazil sem tudi da si nabavil nov AVR pa me zanima je kaj boljši od Denona,ker težave ki si jih ti opisoval pri Philipsu niso problem tv ja amapak Denona,ker jaz imam na njega priklopljen T2 box in se tudi večkrat zgodi da ni signala.Ker pri AVR Yamahi teh težav ni bilo.

edi45 ::

krepki je izjavil:

Ja samo tudi ta oled C8 ima vidne vertikalne črte pri 5% sive ki so te tako motile pri philipsu ampak pustimo zdaj to,opazil sem tudi da si nabavil nov AVR pa me zanima je kaj boljši od Denona,ker težave ki si jih ti opisoval pri Philipsu niso problem tv ja amapak Denona,ker jaz imam na njega priklopljen T2 box in se tudi večkrat zgodi da ni signala.Ker pri AVR Yamahi teh težav ni bilo.


Roko na srce zaenkrat se nisem opazil bandinga pri filmih in serijah.
Drugace pa ja, ko sem imel philipsa mi arc ni delal, signala pa ni blo na ps4, ker so ocitno porti zajebavali. Na sonyu je delal arc tako kot mora ampak ni slo tako gladko spreminjat glasnosti z daljincem od tvja kakor zdaj, tak da kar se tega tice sem bolj zadovoljen. Ampak sta airplay in bluetooth nekoliko pocasnejsa kakor na denonu, saj imata viden zamik. Recimo preko telefona ce stremam glasbo traja par sekund da preklopi komad ali pa preko racunalnika isto, je bil denon hitrejsi. Ampak ta je pa mocnejsi in eden redkih stereo ojacevalcev z HDMI ARC funkcijo.

easyrider3 ::

Kako to da se samo o OLED televizorjih znamk LG in PHILIPS tukaj debatira a res ni še nobenega uporabnika PANASONIC OLED televizorja da bi kaj komentiral.

Treer ::

O LG-jih se debatira, ker so pač najboljši in se jih največ proda, o Philipsu pa izključno zaradi rezidenčnega promotorja, katerega najbrž ne rabim posebej imenovat, Panasonic pa je pač na OLED trgu mali igralec in istočasno nima enakega zastopstva kot Faillips...

LeQuack ::

Na konc koncev pa itak vsi uporabljajo LG panele, ker jih noben drug noče delat zarad nekega razloga.
Quack !

CoreySteel ::

Po sedmih mesecih uporabe se je na OLED-u pojavil en bel piksel (ne mrtev, ampak svetel). Predvidevam, da gre to normalno v garancijo?
Twitter: @CoreySteel_

BorutK-73 ::

LeQuack je izjavil:

Na konc koncev pa itak vsi uporabljajo LG panele, ker jih noben drug noče delat zarad nekega razloga.

Ker jim ni uspelo naredit proizvodnje, še LG je imel na začetku par let probleme z paneli.

Zgodovina sprememb…

mgermo ::

Obstaja stvar, ki se ji reče patent (na določeno tehnologijo/inovacijo). Lg ga ima, ostali ga nimajo. Zato, ne da nočejo, ampak ne smejo.

edi45 ::

CoreySteel je izjavil:

Po sedmih mesecih uporabe se je na OLED-u pojavil en bel piksel (ne mrtev, ampak svetel). Predvidevam, da gre to normalno v garancijo?


Lahko da ti bodo komplicirali, saj za en mrtev piksl ne priznajo garancije. Večji kot je TV, več mrtvih pikslov rabiš da priznajo garancijo. Pa je stalno prisoten ta bel piksel? Saj namreč na OLEDu od Philipsa sem imel tudi problem pri HDR vsebinah na netflixu da so se tu pa tam pojavili beli piksli, prvo sem mislil da gre za mrtve piksle ampak so se spreminjali in prestavljali po ekranu.

CoreySteel ::

Ni mrtev piksel, ravno zaradi tega sem poudaril, ker vem da za mrtve ne priznavajo. Ta je pa svetel, skos prisoten (kolikor sem pogooglal je to "stuck pixel"), skos na polno sveti in je zelo moteč. Vsaka scena, ki ni svetla, tisti piksel ven seka, kaj šele ko je temna/črna scena. Ne moreš umaknit oči z njega :)
Twitter: @CoreySteel_

andrej69 ::

CoreySteel je izjavil:

Ni mrtev piksel, ravno zaradi tega sem poudaril, ker vem da za mrtve ne priznavajo. Ta je pa svetel, skos prisoten (kolikor sem pogooglal je to "stuck pixel"), skos na polno sveti in je zelo moteč. Vsaka scena, ki ni svetla, tisti piksel ven seka, kaj šele ko je temna/črna scena. Ne moreš umaknit oči z njega :)


Poskusi na mestu zataknjenega pixla, rahlo podrgnit z kakšnim svinčnikom, kjer je na drugi strani radirka. Lahko pa poskušiš tudi z tema dvema programoma.

UDPixel in JScreenFix.

CoreySteel ::

Vse te stvari z googla se je že probalo :) Več se jaz ne upam, ker ni moj TV.
Twitter: @CoreySteel_

Tsunamii ::

CoreySteel je izjavil:

Po sedmih mesecih uporabe se je na OLED-u pojavil en bel piksel (ne mrtev, ampak svetel). Predvidevam, da gre to normalno v garancijo?


Kater model OLEDa imas ?
««
41 / 126
»»