» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
40 / 126
»»

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Na Sony tvju ga imam že dva meseca. Na Philipsa sem ga dal včeraj ker so popravli zame bistvene buge - ntfs in Netflix aspect ratio. Tud zaenkrat zgleda da je konec problemov z hdmi-arc. Je pa nastavitveni meni še vedno stara katastrofa ki povzroči da gre par frejmov in zvok malo zaškriplje ko hočeš kaj nastavljat med predvajanjem...
Tudi to se bo sčasoma odpravilo..Sam pa dobro veš, da ni idelanega smart sistema:)Vsak ima svoje težave..
Če ne prej, pa takrat, ko bo šel televizor na odpad.

Gatsu ::

No evo danes pridem domov in se je očitno v standby ponastavilo par nastavitev (picture style) in pojavil se je lipsync problem ... Filips je res klošarska roba in zdej mi pa res že žal da sem kupil ta jajca pa čeprav samo za 1080€

andrej69 ::

Gatsu je izjavil:

No evo danes pridem domov in se je očitno v standby ponastavilo par nastavitev (picture style) in pojavil se je lipsync problem ... Filips je res klošarska roba in zdej mi pa res že žal da sem kupil ta jajca pa čeprav samo za 1080EUR



Izgleda, da imaš ti resne težave z televizorjem natančneje z Softwerjem.. Kakor sem napisal zakaj ga nisi vrnil, ko je to še bilo mogoče:))Jaz nimam nikakršnih težav z samim delovanjem Androida, kakor z kvaliteto slike.. Pa tudi v prodajalni sem preizkusil kar nekaj modelov, pa tudi delujejo brez težav:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Gatsu ::

andrej69 je izjavil:

Gatsu je izjavil:

No evo danes pridem domov in se je očitno v standby ponastavilo par nastavitev (picture style) in pojavil se je lipsync problem ... Filips je res klošarska roba in zdej mi pa res že žal da sem kupil ta jajca pa čeprav samo za 1080EUR



Izgleda, da imaš ti resne težave z televizorjem natančneje z Softwerjem.. Kakor sem napisal zakaj ga nisi vrnil, ko je to še bilo mogoče:))Jaz nimam nikakršnih težav z samim delovanjem Androida, kakor z kvaliteto slike.. Pa tudi v prodajalni sem preizkusil kar nekaj modelov, pa tudi delujejo brez težav:))


Ti resno misliš da ti kdo tukaj verjame?

krepki ::

Jaz mu verjamem,ker imam Philips oled tv in nimam nobenih težav,zdaj ali je res kaj narobe z tvojim tvjem ali,kar nekaj nabijaš brez veze.

blackmack ::

Tudi meni deluje super. Posebej še sedaj po nadgradnji na Oreo. Vse deluje super hitro brez zamika in zatikanja.

Gatsu ::

blackmack je izjavil:

Tudi meni deluje super. Posebej še sedaj po nadgradnji na Oreo. Vse deluje super hitro brez zamika in zatikanja.



Itak da nabijam, tko ko folk na nemškem unofficial forumu ane? Sej kul da vam vse dela al pa mislte da vam vse prov dela. Cela moja žlahta je taka da neb nič opazila, da je kej narobe. Itak vsi uporabljajo tv za gledat tv programe in uporabljajo zvočnike vgrajene v TV.

andrej69 ::

@Gatsu

Kaj pa bi imel od tega, če bi lagal..? Kar pa se tiče drugih forumov, pa je zasigurno, da imajo nekateri težave..Kot sem napisal, ne deluje vsak Softwer popolnoma enako:)) Sicer pa se sploh zavedaš, koliko Philips televizorjev se proda v Evropi..! Pri takšnih prodajnih številkah, se mora najti nekaj televizorjev, ki pač ne delujejo optimalno..Sicer pa je na tem forumu, kar nekaj ljudi kupilo Philips televizorje pa ne poročajo o nikakršnih težavah.! Sploh pa ne o vsesplošnih težavah kakor jih imaš ti:))Kot sem ti že napisal, če si že v začetku opazil težave bi zahteval menjavo televizorja..Ker iz tvojega opisa, gre vsekakor za težave z Softwerjem..Sedaj je prepozno za stokanje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Magic1 ::

Drugega mu pač ne preostane, če je zadeva izven garancije. Šola za drugič.
Magic

krepki ::

Gatsu je izjavil:

blackmack je izjavil:

Tudi meni deluje super. Posebej še sedaj po nadgradnji na Oreo. Vse deluje super hitro brez zamika in zatikanja.



Itak da nabijam, tko ko folk na nemškem unofficial forumu ane? Sej kul da vam vse dela al pa mislte da vam vse prov dela. Cela moja žlahta je taka da neb nič opazila, da je kej narobe. Itak vsi uporabljajo tv za gledat tv programe in uporabljajo zvočnike vgrajene v TV.

Ne vem jaz tv gledam,kuhat zaenkrat ne morem na njemu,gledam tudi netflix youtube,zvočnike imam preko avr denon deluje ok,filme pa gledam preko nasa na Aple tv 4K,tako,da zaenkrat nimam nobenih težav.

cekr ::

Povej mi, koliko prikazovalnikov si zamenjal v zadnjem času, da bom vedel, kako zakomplicirano bitje si.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kot sem napisal, ne deluje vsak Softwer popolnoma enako:)) Sicer pa se sploh zavedaš, koliko Philips televizorjev se proda v Evropi..! Pri takšnih prodajnih številkah, se mora najti nekaj televizorjev, ki pač ne delujejo optimalno..Sicer pa je na tem forumu, kar nekaj ljudi kupilo Philips televizorje pa ne poročajo o nikakršnih težavah.! Sploh pa ne o vsesplošnih težavah kakor jih imaš ti:))Kot sem ti že napisal, če si že v začetku opazil težave bi zahteval menjavo televizorja..Ker iz tvojega opisa, gre vsekakor za težave z Softwerjem..
Saj ni težava samo v softweru, ampak predvsem v hardweru. Predpogoj za dobro delovanje je dovolj zmogljiv hardwer. Sicer je pa na tem forumu še kar nekaj ljudi, ki imajo težave s Philipsom.
https://www.flatpanelshd.com/review.php...

"OLED803 has the same processor for Android as POS9002 / OLED873 (MediaTek MT5891) so operation still feels slow and clunky. Especially HDR video seems to force the TV to its knees in menus. On multiple occasions, we experienced a problem with audio delay introduced after navigating the menus or after activating HDR. The audio delay started drifting more and more until you either restarted the TV or changed the input. At the same time, we observed noise on the optical audio output and one time the TV force-reset itself before we could do anything about it".

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kot sem napisal, ne deluje vsak Softwer popolnoma enako:)) Sicer pa se sploh zavedaš, koliko Philips televizorjev se proda v Evropi..! Pri takšnih prodajnih številkah, se mora najti nekaj televizorjev, ki pač ne delujejo optimalno..Sicer pa je na tem forumu, kar nekaj ljudi kupilo Philips televizorje pa ne poročajo o nikakršnih težavah.! Sploh pa ne o vsesplošnih težavah kakor jih imaš ti:))Kot sem ti že napisal, če si že v začetku opazil težave bi zahteval menjavo televizorja..Ker iz tvojega opisa, gre vsekakor za težave z Softwerjem..
Saj ni težava samo v softweru, ampak predvsem v hardweru. Predpogoj za dobro delovanje je dovolj zmogljiv hardwer. Sicer je pa na tem forumu še kar nekaj ljudi, ki imajo težave s Philipsom.
https://www.flatpanelshd.com/review.php...

"OLED803 has the same processor for Android as POS9002 / OLED873 (MediaTek MT5891) so operation still feels slow and clunky. Especially HDR video seems to force the TV to its knees in menus. On multiple occasions, we experienced a problem with audio delay introduced after navigating the menus or after activating HDR. The audio delay started drifting more and more until you either restarted the TV or changed the input. At the same time, we observed noise on the optical audio output and one time the TV force-reset itself before we could do anything about it".


Hardwer je pomemben predvsem pri hitrosti samih Android aplikacij, menija, vmesnika itd.. Kar pa je napisal @Gatsu, so značilnosti težav Softwerja:)

XS!D3 ::

Za končnega uporabnika je popolnoma nepomembno ali je problem v hardwareu ali softwareu, razen v tej meri, da lahko pri softwareu vsaj upa na delujoč popravek, če gre za napako v hardwareu pa ni druge kot menjava (razen če obstaja programski workaround, ki deluje na obstoječem hardwareu). Mu pa še vedno nič ne pomaga, če popravka v končni fazi ni oziroma prinese žnj drugih problemov. Pišeš tako, kot da je hardware kupil od Philipsa, software pa potegnil iz temnih strani interneta in sam nekaj načaral gor. Dokler ti prodajo izdelek kot celoto s hardwareom in softwareom mora pač proizvajalec poskrbeti, da oboje špila tako kot je treba.

Sicer mi je popolnoma jasno, da se lahko določeni bugi pojavijo pod zelo specifičnimi pogoji, ampak da isti build softwarea na istem hardwareu pod identičnimi pogoji deluje kao različno pri vsakemu, je pa malo bosa.

edi45 ::

Kdaj pridejo kaj novi modeli LG OLED ven? Da vem če se splača vzet 65C8 ali se splača počakat? Ker rabim nekaj večjega za dnevno sobo

andrej69 ::

Lg OLED modeli 2019 bodo na volju v mesecu Aprilu, edino model W9 bo na voljo v mesecu Maju.

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

Lg OLED modeli 2019 bodo na volju v mesecu Aprilu, edino model W9 bo na voljo v mesecu Maju.


Ali bojo občutno boljši kot 8. serija?

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Lg OLED modeli 2019 bodo na volju v mesecu Aprilu, edino model W9 bo na voljo v mesecu Maju.


Ali bojo občutno boljši kot 8. serija?


Nekaj bodo zagotovo, bomo pa videli ko bodo na voljo:)

fpbs ::

edi45 je izjavil:

Ali bojo občutno boljši kot 8. serija?
Če je neka stvar vrhunsko izdelana, potem ne moreš pričakovat občutnih izboljšav. Imam 65C8 in sem z njim izredno zadovoljen. Občutno izboljšavo lahko pričakuješ s prihodom modrih OLEDov čez kake 2-3 leta.

Tsunamii ::

fpbs je izjavil:

edi45 je izjavil:

Ali bojo občutno boljši kot 8. serija?
Če je neka stvar vrhunsko izdelana, potem ne moreš pričakovat občutnih izboljšav. Imam 65C8 in sem z njim izredno zadovoljen. Občutno izboljšavo lahko pričakuješ s prihodom modrih OLEDov čez kake 2-3 leta.


Modrih OLEDov ?

LeQuack ::

Ja namesto črni bodo modri.
Quack !

cekr ::

Tsunamii je izjavil:

fpbs je izjavil:

edi45 je izjavil:

Ali bojo občutno boljši kot 8. serija?
Če je neka stvar vrhunsko izdelana, potem ne moreš pričakovat občutnih izboljšav. Imam 65C8 in sem z njim izredno zadovoljen. Občutno izboljšavo lahko pričakuješ s prihodom modrih OLEDov čez kake 2-3 leta.


Modrih OLEDov ?


Ja, to so tisti, ki te žrejo v oči.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

skorp_jon ::

Zanimiva tema. Jaz imam isti problem z lipsyncom s samsung B serije. To je sicer mislim da 10 let star TV.

Če predvajam zvok preko optičnega kabla mi pride čez nekaj časa do zakasnitev zvoka.

Sem mislil, da se to več ne dogaja pri novejših TV.

edi45 ::

Tsunamii je izjavil:

fpbs je izjavil:

edi45 je izjavil:

Ali bojo občutno boljši kot 8. serija?
Če je neka stvar vrhunsko izdelana, potem ne moreš pričakovat občutnih izboljšav. Imam 65C8 in sem z njim izredno zadovoljen. Občutno izboljšavo lahko pričakuješ s prihodom modrih OLEDov čez kake 2-3 leta.


Modrih OLEDov ?


saj v sami kvaliteti slike oz procesorja in panelo ne bo razlike, imeli pa bodo HDMI 2.2 mislim da, kar mi pa tako ni pomembno, tako da verjetno bom vzel kar C8, ker C9 bo cca 3.5k€ 65"

krepki ::

Se mi zdi,da si lani kupoval LG C7 se zaradi sprane slike odločil,za Philips 9002,ker še z tem nisi bil zadovoljen si nabavil Sony XF 9005,ki je po tvojem mnenju odličen tv.
Omenil si da oledov še nekaj časa ne boš povohal,ker pač niso to kar se od njih pričakuje in zdaj upaš,da boš zadovoljen z C8?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

LeQuack ::

Ambient contrast ratio of LCDs and OLED displays :
https://www.osapublishing.org/DirectPDF...
Quack !

fpbs ::

cekr je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

fpbs je izjavil:

edi45 je izjavil:

Ali bojo občutno boljši kot 8. serija?
Če je neka stvar vrhunsko izdelana, potem ne moreš pričakovat občutnih izboljšav. Imam 65C8 in sem z njim izredno zadovoljen. Občutno izboljšavo lahko pričakuješ s prihodom modrih OLEDov čez kake 2-3 leta.
Modrih OLEDov ?

Ja, to so tisti, ki te žrejo v oči.
Vidim, da vas je tukaj kar nekaj, ki vam je OLED tehnologija nepoznana. Nekaterim še vedno ni jasno, kaj je prikazovalnik, in kaj je televizor.
Današnji OLED TVeji so WRGB. Vgrajene imajo samo bele ledice. Poleg bele, se modra, zelena in rdeča barva doseže z ustreznimi filtri. Pri modrem OLEDu pa bodo vgrajene samo modre ledice. Zeleno in rdečo, pa bodo omogočali barvni filtri.
http://olednet.com/can-blue-oled-be-use...

LeQuack ::

fpbs je izjavil:

cekr je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

fpbs je izjavil:

edi45 je izjavil:

Ali bojo občutno boljši kot 8. serija?
Če je neka stvar vrhunsko izdelana, potem ne moreš pričakovat občutnih izboljšav. Imam 65C8 in sem z njim izredno zadovoljen. Občutno izboljšavo lahko pričakuješ s prihodom modrih OLEDov čez kake 2-3 leta.
Modrih OLEDov ?

Ja, to so tisti, ki te žrejo v oči.
Vidim, da vas je tukaj kar nekaj, ki vam je OLED tehnologija nepoznana. Nekaterim še vedno ni jasno, kaj je prikazovalnik, in kaj je televizor.
Današnji OLED TVeji so WRGB. Vgrajene imajo samo bele ledice. Poleg bele, se modra, zelena in rdeča barva doseže z ustreznimi filtri. Pri modrem OLEDu pa bodo vgrajene samo modre ledice. Zeleno in rdečo, pa bodo omogočali barvni filtri.
http://olednet.com/can-blue-oled-be-use...


Ampak to je še zmer bolj cost saving, lahko bi bile proper ledice.
Quack !

edi45 ::

krepki je izjavil:

Se mi zdi,da si lani kupoval LG C7 se zaradi sprane slike odločil,za Philips 9002,ker še z tem nisi bil zadovoljen si nabavil Sony XF 9005,ki je po tvojem mnenju odličen tv.
Omenil si da oledov še nekaj časa ne boš povohal,ker pač niso to kar se od njih pričakuje in zdaj upaš,da boš zadovoljen z C8?


Ja in? Saj je odličen tv xf90, samo mi je žal da nisem vzel večjega. Rabim nekaj večjega za dnevno sobo, Sony pa gre v spalnico. Upajmo da bo boljši kakor tisto sran*e od philipsa, ki sem ga imel :)

widic1 ::

Zanimam se za nakup lg b8 55 ali 65, glede na to da pišete da pridejo aprila novi modeli se splača počakati glede cene? Glede na to da je razlika med 55 in 65 velika?

LeQuack ::

Novi modeli bodo še dražji.
Quack !

widic1 ::

Ja to itak, zanima me ce lahko pricakujem padec cen b8/c8 modelov?

andrej69 ::

widic1 je izjavil:

Zanimam se za nakup lg b8 55 ali 65, glede na to da pišete da pridejo aprila novi modeli se splača počakati glede cene? Glede na to da je razlika med 55 in 65 velika?


Tukaj si malo preberi.

https://www.avforums.com/news/lg-to-rel...

fpbs ::

widic1 je izjavil:

Zanimam se za nakup lg b8 55 ali 65, glede na to da pišete da pridejo aprila novi modeli se splača počakati glede cene? Glede na to da je razlika med 55 in 65 velika?
Sedanja cena LG OLEDov je padla na 40-45% začetne cene, kar pomeni da nebo kaj dosti več padala. Običajno se jim ob prihodu novih modelov, ki so občutno dražji, za nekaj časa cena celo nekoliko poviša.

widic1 ::

Kaj mi priporočate?
Lg 65B8 ali SAMSUNG QE65Q6FN glede na to da je cca 500e razlike, se splača dodati ali ne?

andrej69 ::

widic1 je izjavil:

Kaj mi priporočate?
Lg 65B8 ali SAMSUNG QE65Q6FN glede na to da je cca 500e razlike, se splača dodati ali ne?


Odvisno, kakšne vsebine boš največ gledal.

fpbs ::

widic1 je izjavil:

Kaj mi priporočate?
Lg 65B8 ali SAMSUNG QE65Q6FN glede na to da je cca 500e razlike, se splača dodati ali ne?
Vsekakor se ti splača dodati teh 500€. Imel boš občutno boljšo sliko (Samsung je edge LED) ne glede na to kakšno vsebino boš gledal. Občutno boljšo podporo HDRa, Samsung omogoča samo HDR10 in HLG, LG pa dodatno še Dolby Vision in Advanced HDR. Samsung ne omogoča DTS in Dolby Atmos zvoka. LG ti nudi umetno inteligenco ThinQ AI, boljšo telekomando z miško in mikrofonom....

LeQuack ::

Novi LG modeli B9, C9, ... so že zunaj in nekateri ga že imajo. Čeprav ima še vedno iste probleme z uniformnostjo, npr. slike C9 65":





Čeprav baje v živo ni toliko vidno kot na sliki.
Quack !

andrej69 ::

LeQuack je izjavil:

Novi LG modeli B9, C9, ... so že zunaj in nekateri ga že imajo. Čeprav ima še vedno iste probleme z uniformnostjo, npr. slike C9 65":





Čeprav baje v živo ni toliko vidno kot na sliki.


Novi C9 modeli bodo na voljo nekje proti koncu tega meseca, tako, da dvomim, da ga že kdo ima..

LeQuack ::

andrej69 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Novi LG modeli B9, C9, ... so že zunaj in nekateri ga že imajo. Čeprav ima še vedno iste probleme z uniformnostjo, npr. slike C9 65":





Čeprav baje v živo ni toliko vidno kot na sliki.


Novi C9 modeli bodo na voljo nekje proti koncu tega meseca, tako, da dvomim, da ga že kdo ima..


Ne smeš bit tako ozkogleden, Slovenija ni cel svet. Ljudje že imajo ta model, če verjameš ali ne. Tukaj je cel thread namenjen ownerjem:
https://www.avsforum.com/forum/40-oled-...
Quack !

andrej69 ::

@LeQuack
Nisem nikakor ozkogleden..Saj tako nisem imel v mislih Slovenijo, temveč celotno Evropo.. OLED55C9PLA je najavljen za prosto prodajo za 22 April, tale model OLED55C9MLB pa za Junij..Tako, da ne vem od kje jim tale model.. Edino, če so ga ukradli iz tovarne:):))

cekr ::

andrej69 je izjavil:

@LeQuack
Nisem nikakor ozkogleden..Saj tako nisem imel v mislih Slovenijo, temveč celotno Evropo.. OLED55C9PLA je najavljen za prosto prodajo za 22 April, tale model OLED55C9MLB pa za Junij..Tako, da ne vem od kje jim tale model.. Edino, če so ga ukradli iz tovarne:):))


Z ladje je padel v morje. ;-)
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

cekr ::

V čem je sploh problem, da ne znajo narediti čiste slike.
Predvsem tiste packe na sredini spodaj me begajo. Ali pa je nekdo že malo cvrl ekran. Ne bi se pa čudil tudi na toplotno sevanje z matične plošče.
Pasovi so mi jasni. Kot pri tiskalnikih s pomanjkanjem tonerja oz. ponaredka.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrej69 ::

cekr je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@LeQuack
Nisem nikakor ozkogleden..Saj tako nisem imel v mislih Slovenijo, temveč celotno Evropo.. OLED55C9PLA je najavljen za prosto prodajo za 22 April, tale model OLED55C9MLB pa za Junij..Tako, da ne vem od kje jim tale model.. Edino, če so ga ukradli iz tovarne:):))


Z ladje je padel v morje. ;-)


Izgleda, da je tale Američan pa so nekoliko pohiteli za to tržišče..

LeQuack ::

cekr je izjavil:

V čem je sploh problem, da ne znajo narediti čiste slike.
Predvsem tiste packe na sredini spodaj me begajo. Ali pa je nekdo že malo cvrl ekran. Ne bi se pa čudil tudi na toplotno sevanje z matične plošče.
Pasovi so mi jasni. Kot pri tiskalnikih s pomanjkanjem tonerja oz. ponaredka.


To tudi mene zanima. Mislim posamezen piksel pri OLED ima svojo osvetlitev, tako da je najbrž težko doseči da bodo vsi isto svetli, samo na slikah je pa zmeraj neka gruča pikslov, ki zgleda malo bolj ali manj svetla od sosednjih.
Quack !

andrej69 ::

Nekoliko je razlike v strukturi pixlov, med modelom C8 in C9.Levo model C8 desno C9. Beli subpiksli imajo zdaj spodaj levo majhno kljuko, modri element pa ima tudi nekoliko spremenjeno obliko.

andrej69 ::

Drugače, pa so tukaj vidne razlike napram lanskim modelom.

cekr ::

LeQuack je izjavil:

cekr je izjavil:

V čem je sploh problem, da ne znajo narediti čiste slike.
Predvsem tiste packe na sredini spodaj me begajo. Ali pa je nekdo že malo cvrl ekran. Ne bi se pa čudil tudi na toplotno sevanje z matične plošče.
Pasovi so mi jasni. Kot pri tiskalnikih s pomanjkanjem tonerja oz. ponaredka.


To tudi mene zanima. Mislim posamezen piksel pri OLED ima svojo osvetlitev, tako da je najbrž težko doseči da bodo vsi isto svetli, samo na slikah je pa zmeraj neka gruča pikslov, ki zgleda malo bolj ali manj svetla od sosednjih.


Če recimo govorimo o neki superiorni tehnologiji, se takšne packe ne bi smele pojavljat.
Res da običajen uporabnik tega ne zazna, samo vseeno za npr. 2k€ vreden prikazovalnik bi pričakoval perfekcijo.
Mislim, da se dalnoročno OLED ne bo obdržal, če zadeve ne bodo izpilili v nulo. Tu se vidi, kaj pomeni prava konkurenca, ki pa je ni. Mogoče Samsungu uspe spravit skup svoje umotvore. Še raje bi pa videl, da to uspe Japoncem.
Ne vem, kakšna huda znanost mora to biti, če ima to Samsung na telefonih čisto urejeno in ni takšnih problemov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

LeQuack ::

cekr je izjavil:

LeQuack je izjavil:

cekr je izjavil:

V čem je sploh problem, da ne znajo narediti čiste slike.
Predvsem tiste packe na sredini spodaj me begajo. Ali pa je nekdo že malo cvrl ekran. Ne bi se pa čudil tudi na toplotno sevanje z matične plošče.
Pasovi so mi jasni. Kot pri tiskalnikih s pomanjkanjem tonerja oz. ponaredka.


To tudi mene zanima. Mislim posamezen piksel pri OLED ima svojo osvetlitev, tako da je najbrž težko doseči da bodo vsi isto svetli, samo na slikah je pa zmeraj neka gruča pikslov, ki zgleda malo bolj ali manj svetla od sosednjih.


Če recimo govorimo o neki superiorni tehnologiji, se takšne packe ne bi smele pojavljat.
Res da običajen uporabnik tega ne zazna, samo vseeno za npr. 2kEUR vreden prikazovalnik bi pričakoval perfekcijo.
Mislim, da se dalnoročno OLED ne bo obdržal, če zadeve ne bodo izpilili v nulo. Tu se vidi, kaj pomeni prava konkurenca, ki pa je ni. Mogoče Samsungu uspe spravit skup svoje umotvore. Še raje bi pa videl, da to uspe Japoncem.
Ne vem, kakšna huda znanost mora to biti, če ima to Samsung na telefonih čisto urejeno in ni takšnih problemov.


Ubistvu je isti problem na telefonih. Če dam jaz na svojem Galaxy S AMOLED telefonu 5% grey background (npr. youtube.com/watch?v=Qi4Wy7vE8-o), je slika podobno "umazana" in vidi se banding (črte). Res pa je da se to opazi samo v takih specifičnih primerih, nisem nikoli opazil pri normalni vsebini. In še to mora biti skoraj popolna tema, sicer se tudi ne vidi.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

LeQuack ::

andrej69 je izjavil:

Drugače, pa so tukaj vidne razlike napram lanskim modelom.



Ugh. AI, deep learning, buzz words...
Quack !
««
40 / 126
»»