» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
108 / 127
»»

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kaj vse ne boš še napisal..:)) Kar pa se tiče Webosa, izgleda zopet nisi dobro prebral kaj sem napisal..

Ja sem dobro prebral. Zavajaš!


Nisi dobro prebral.. Napisal sem, da Lg ne dobiva nadgradnje novejših verzij Webosa. Nisem pa napisal, da se obstoječe verzije Webosa ne nadgrajujejo, to je velika razlika. Torej C2 bo ostal za vedno na lanski različici Webosa 23, če sedaj razumeš. Kar pa se tiče ostalega si malo poglej..





In pa še nekaj testov, kjer je Philips bolje ocenjen od Lg-ja.

https://www.sound-advice.online/product...
https://www.trustedreviews.com/reviews/...
https://www.homecinemachoice.com/conten...
https://www.pocket-lint.com/tv/reviews/...
https://www.techradar.com/reviews/phili...
https://www.flatpanelshd.com/review.php...
https://www.expertreviews.co.uk/philips...
https://www.whathifi.com/reviews/philip...
https://hifi.de/test/philips-oled-807-t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

mrData ::

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kaj vse ne boš še napisal..:)) Kar pa se tiče Webosa, izgleda zopet nisi dobro prebral kaj sem napisal..

Ja sem dobro prebral. Zavajaš!

Nisi dobro prebral.. Napisal sem, da Lg ne dobiva nadgradnje novejših verzij Webosa. Nisem pa napisal, da se obstoječe verzije Webosa ne nadgrajujejo, to je velika razlika. Torej C2 bo ostal za vedno na lanski različici Webosa 23, če sedaj razumeš. Kar pa se tiče ostalega si malo poglej..

In kaj te to moti, če se bo lanska različica Webosa 23 še najman 5 let in več posodabljala?

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kaj vse ne boš še napisal..:)) Kar pa se tiče Webosa, izgleda zopet nisi dobro prebral kaj sem napisal..

Ja sem dobro prebral. Zavajaš!

Nisi dobro prebral.. Napisal sem, da Lg ne dobiva nadgradnje novejših verzij Webosa. Nisem pa napisal, da se obstoječe verzije Webosa ne nadgrajujejo, to je velika razlika. Torej C2 bo ostal za vedno na lanski različici Webosa 23, če sedaj razumeš. Kar pa se tiče ostalega si malo poglej..

In kaj te to moti, če se bo lanska različica Webosa 23 še najman 5 let in več posodabljala?


Mene ne moti, moti pa uprabnike , ki si lastijo Lg televizorje.. Ker z leti začenjajo izgubljati podporo za aplikacije, medtem ko so nove aplikacije pogosto rezervirane za najnovejše generacije webOS.

fpbs ::

darck je izjavil:

Kakor je opaziti je čedalje več uporabnikov kateri posegajo po Google sistemu čeprav so poprej imeli WebOs za nekako najboljšega. Tudi ti ljudje kateri televizorje testirajo in primerjajo so nekako najbolj zadovoljni z Google sistemom tako,da WebOs ni več tako popularen kot je bil včasih. Jaz glede svojega Philipsa lahko rečem,da sedaj že kar lep čas več kot leto dni nisem imel problema res pa,da bolj od začetka pa je bo nekaj težav po samih posodobitvah tako,da lahko rečem ni panike lep čas vse deluje.

In kje si to opazil, da več uporabnikov posega po Google sistemu, in kako veš, da ljudje kateri televizorje testirajo in primerjajo so nekako najbolj zadovoljni z Google sistemom?
Ali te to ni nič izučilo, ko si imel probleme s svojim Philipsom, in kot si nekje zgoraj zapisal, da nikdar ne veš, kaj ti jutri nebo delalo? Zapomni si, dober operacijski sistem je tisti, ki se sam avtomatsko posodablja, in ki nikdar ne zašteka, in to je zagotovo WebOs.

darck ::

Pa povedo ti ljudje kateri TV predstavljajo,da je njim najboljši sistem Google čeprav so poprej najraje imeli WebOs pa morda kdaj v letu zašteka ampak ni to sedaj katastrofa,ko pa je toliko boljši v drugem pomenu. Da bi imel Sony WebOs sistem bi takoj bil dosti slabši TV8-)

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

darck je izjavil:

Kakor je opaziti je čedalje več uporabnikov kateri posegajo po Google sistemu čeprav so poprej imeli WebOs za nekako najboljšega. Tudi ti ljudje kateri televizorje testirajo in primerjajo so nekako najbolj zadovoljni z Google sistemom tako,da WebOs ni več tako popularen kot je bil včasih. Jaz glede svojega Philipsa lahko rečem,da sedaj že kar lep čas več kot leto dni nisem imel problema res pa,da bolj od začetka pa je bo nekaj težav po samih posodobitvah tako,da lahko rečem ni panike lep čas vse deluje.

In kje si to opazil, da več uporabnikov posega po Google sistemu, in kako veš, da ljudje kateri televizorje testirajo in primerjajo so nekako najbolj zadovoljni z Google sistemom?
Ali te to ni nič izučilo, ko si imel probleme s svojim Philipsom, in kot si nekje zgoraj zapisal, da nikdar ne veš, kaj ti jutri nebo delalo? Zapomni si, dober operacijski sistem je tisti, ki se sam avtomatsko posodablja, in ki nikdar ne zašteka, in to je zagotovo WebOs.


Zato pa so lahko težave z zvokom, izgubo Fi-wi povezave, težave z določenimi aplikacijami, hdmi priklopi itd.. Kaj ti res misliš, da je Webos brez napak. Zakaj pa nihče noče imeti od priznanih proizvajalcev Webosa na svojih televizorjih, čeprav je Lg dal možnost drugim proizvajalcem, da lahko uporabljajo njihov sistem..?

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kaj vse ne boš še napisal..:)) Kar pa se tiče Webosa, izgleda zopet nisi dobro prebral kaj sem napisal..
Ja sem dobro prebral. Zavajaš!
Nisi dobro prebral.. Napisal sem, da Lg ne dobiva nadgradnje novejših verzij Webosa. Nisem pa napisal, da se obstoječe verzije Webosa ne nadgrajujejo, to je velika razlika. Torej C2 bo ostal za vedno na lanski različici Webosa 23, če sedaj razumeš. Kar pa se tiče ostalega si malo poglej..
In kaj te to moti, če se bo lanska različica Webosa 23 še najman 5 let in več posodabljala?

Mene ne moti, moti pa uprabnike , ki si lastijo Lg televizorje.. Ker z leti začenjajo izgubljati podporo za aplikacije, medtem ko so nove aplikacije pogosto rezervirane za najnovejše generacije webOS.

V hiši so trije LG TVeji. Najstarejši je star 7 let, pa še ni izgubil podpore nobeni aplikaciji.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Zakaj pa nihče noče imeti od priznanih proizvajalcev Webosa na svojih televizorjih, čeprav je Lg dal možnost drugim proizvajalcem, da lahko uporabljajo njihov sistem..?

LG je šele pred kakim dobrim letom dal možnost uporabe WebOsa tudi drugim TV proizvajalcem. Sedaj je njhova mreža že razširjena na 200 partnerskih firm. Drugače pa Android uporabljajo tiste firme, ki niso sposobne razvit in vzdrževat svojega operacijskega sistema. Z novim prizadevanjem bo LG z odpiranjem ekosistema dodatnim partnerjem nedvomno pridobil precejšen del trga operacijskih sistemov za pametne televizorje.

SambaShare ::

Hja velik minus webosa je, da nima možnosti predvajanja preko network sharea (npr VLC). Kako ga ne sportajo gor, mi ni jasno. Predvajnje (listanje) preko DLNA je muhasto ko hudič. Pa ne mi zdaj prosim omenjati plexa ipd. Drugače zadovoljen s C1.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

fpbs je izjavil:

V hiši so trije LG TVeji. Najstarejši je star 7 let, pa še ni izgubil podpore nobeni aplikaciji.
A HBO Max dela? ;)

Že HBO GO je odsekal starejše LG-je, še pred prehodom na HBO Max. Da ne bo pomote, to ni krivda LG-ja temveč HBO-ja.

Da bi se pa to kar vsepovprek dogajalo je pa itak marketinško nabijanje.

fpbs je izjavil:

... Android uporabljajo tiste firme, ki niso sposobne razvit in vzdrževat svojega operacijskega sistema. Z novim prizadevanjem bo LG z odpiranjem ekosistema dodatnim partnerjem nedvomno pridobil precejšen del trga operacijskih sistemov za pametne televizorje.

Če smo natančni, LG ni razvil WebOS kar iz nule. Po havbo je to linux, isto kot Android. Nastal je 2009 po okriljem Palma in kasneje HP-ja, od katerega ga je LG tudi kupil.

Ima že kar konkretno število let za sabo in že večkrat je bil delno ali v celoti odprtokoden.

fpbs ::

Ales je izjavil:

Če smo natančni, LG ni razvil WebOS kar iz nule. Po havbo je to linux, isto kot Android. Nastal je 2009 po okriljem Palma in kasneje HP-ja, od katerega ga je LG tudi kupil. Ima že kar konkretno število let za sabo in že večkrat je bil delno ali v celoti odprtokoden.

Ja razvit je bil za dlančnike.

darck ::

Je pa baje pri LG Webos kot pravijo dobra njihova aplikacija kjer imaš zastonj ogromno programov zdaj točno kateri znani programi so ne vem pa recimo njihova brezžična povezava Miracast je bila nekako bolj stabilna in hitrejša kakor Chromecast vsaj tako je bilo veliko zapisanega še nazaj.

fpbs ::

Večina 2023 Tvejev bo imela samo 2 HDMI 2.1 vhoda:

darck ::

fpbs je izjavil:

Večina 2023 Tvejev bo imela samo 2 HDMI 2.1 vhoda:


Zame bi bilo tudi samo 2 HDMI 2.1 na TV čisto dovolj še preveč za tiste kateri rabijo pa več pa niso te sreče.

darck ::

fpbs ::

LG C3 Oled TV, 20% svetlejši kot LG C2 TVs:
https://www.avcaesar.com/news/3456/lg-c...

kajtimara ::

Ali ima pri Hisense 55 A63H tale del kakšen pomen? In kakšen?

Zgodovina sprememb…

Dennis88 ::

Številka modela?

mAXTER ::

darck je izjavil:

fpbs je izjavil:

Večina 2023 Tvejev bo imela samo 2 HDMI 2.1 vhoda:


Zame bi bilo tudi samo 2 HDMI 2.1 na TV čisto dovolj še preveč za tiste kateri rabijo pa več pa niso te sreče.


Sem ravno danes prvic povezal moj pc na LG C1 pa imam tezave z prekinjanjem slike na tv-u vsake toliko za kako sekundo ali dve.. tezava je v kablu ki je HDMI 1.4 in pri prenosu na tv HDMI 2.1 prikljucek ocitno dela tezave.. tako da ja, vcasih je boljse imeti tudi kak legacy prikljucek ne samo vse top 2.1 standard;((

BTW kako ste lastniki oled Lg C1 zadovoljni z vertical bandingom? Sem sele zadnjic zasledil da v sivini se nekje kr lepo poznajo pasovi ampak po pregledu forumov je baje to do neke mere nekaj normalnega pri oledih... v 99 procentih casa sicer ne opazim, me pa vseeno malo moti da tv ni cisto brezmadezen za tak denar...

fpbs ::

kajtimara je izjavil:

Ali ima pri Hisense 55 A63H tale del kakšen pomen? In kakšen?

To pomeni, da gre za vstopni model z IPS Direct LED panelom 50Hz.

kajtimara ::

Kako gredo te oznake za boljše TV-je. Seveda Hisense.
TV bo samo za TV, kakšen video z SD. Nič spektakularnega.

Zgodovina sprememb…

issak ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kaj vse ne boš še napisal..:)) Kar pa se tiče Webosa, izgleda zopet nisi dobro prebral kaj sem napisal..

Ja sem dobro prebral. Zavajaš!

Nisi dobro prebral.. Napisal sem, da Lg ne dobiva nadgradnje novejših verzij Webosa. Nisem pa napisal, da se obstoječe verzije Webosa ne nadgrajujejo, to je velika razlika. Torej C2 bo ostal za vedno na lanski različici Webosa 23, če sedaj razumeš. Kar pa se tiče ostalega si malo poglej..

In kaj te to moti, če se bo lanska različica Webosa 23 še najman 5 let in več posodabljala?


Mene ne moti, moti pa uprabnike , ki si lastijo Lg televizorje.. Ker z leti začenjajo izgubljati podporo za aplikacije, medtem ko so nove aplikacije pogosto rezervirane za najnovejše generacije webOS.


WebOS je polizdelek... Po par dneh trpljenja z njim sem v TV priključil Chromecast z Google TV, in od takrat WebOSa nisem več pogledal, tako da mi je čisto vseeno če ga ne posodabljajo več.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Joze_K ::

fpbs je izjavil:

Večina 2023 Tvejev bo imela samo 2 HDMI 2.1 vhoda:


saj ni problema, rabiš samo enega, vežeš na kak bus za Onkyo TX-NR696 - pa imaš tam kup dodatnih vhodov :)

darck ::

Joze_K je izjavil:

fpbs je izjavil:

Večina 2023 Tvejev bo imela samo 2 HDMI 2.1 vhoda:


saj ni problema, rabiš samo enega, vežeš na kak bus za Onkyo TX-NR696 - pa imaš tam kup dodatnih vhodov :)


Seveda nimajo vsi reciverje,da na njih vežejo seveda jaz ga imam pa sploh nimam povezano :) babnica sitnari in tudi na vrsto ne pridem,da ga bi izkoristil.:))

andrej69 ::

kajtimara je izjavil:

Kako gredo te oznake za boljše TV-je. Seveda Hisense.
TV bo samo za TV, kakšen video z SD. Nič spektakularnega.


Tukaj si poglej.

Joze_K ::

darck je izjavil:

Joze_K je izjavil:

fpbs je izjavil:

Večina 2023 Tvejev bo imela samo 2 HDMI 2.1 vhoda:


saj ni problema, rabiš samo enega, vežeš na kak bus za Onkyo TX-NR696 - pa imaš tam kup dodatnih vhodov :)


Seveda nimajo vsi reciverje,da na njih vežejo seveda jaz ga imam pa sploh nimam povezano :) babnica sitnari in tudi na vrsto ne pridem,da ga bi izkoristil.:))


tale ta zadnji del stavka je lahko problem, res (tudi pri meni) :)

darck ::

Joze_K je izjavil:

darck je izjavil:

Joze_K je izjavil:

fpbs je izjavil:

Večina 2023 Tvejev bo imela samo 2 HDMI 2.1 vhoda:


saj ni problema, rabiš samo enega, vežeš na kak bus za Onkyo TX-NR696 - pa imaš tam kup dodatnih vhodov :)


Seveda nimajo vsi reciverje,da na njih vežejo seveda jaz ga imam pa sploh nimam povezano :) babnica sitnari in tudi na vrsto ne pridem,da ga bi izkoristil.:))


tale ta zadnji del stavka je lahko problem, res (tudi pri meni) :)


Pri meni je postal tak problem,da mi je eden levi zvočnik sam od sebe se nekaj uničil saj kar hrešči a igral ni niti 5 ur vsega skupaj. Moram najti nekoga kateri popravlja zvočnike saj to je res čudno. Prvo sem mislil,da je kriv kakšen prah ali kaj podobnega saj otroci ne morejo priti do njega,da bi ga poškodovali razen,da niso kdaj prižgali reciver in ga do konca navijali. V glavnem reciver bo mi najbrž prišel prav šele ko bom šel v penzijo ali pa,da takrat,ko bi si uredil dodatno svojo sobo kjer bi imel mir pred vsemi-kot kakšni Američani :)) Vendo sem si želel imeti dobro ozvočenje in ko imam potem že skoraj to možnost pa spet ne morem imeti zaradi drugih.

darck ::

Perfektni Samsung S95B,ko se mu zažge :))

rok1846 ::

Zdravo. Če bi zdaj šli kupovat oled, bi kupili zraven dodatno "garancijo" kot so te razne bb kasko, harvey norman super jamstvo... Predvsem sem gledal ponudbo na harvey normanu pa tudi prebral splošne pogoje super jamstva in seveda burn in ni zajet notri. Medtem ko gledam po tujih forumih te Američane, ko kupijo dodatno garancijo ponavadi v tej njihovi trgovini Costco in seveda pri njih pokriva burn in. To se mi res ne zdi fer...

darck ::

rok1846 je izjavil:

Zdravo. Če bi zdaj šli kupovat oled, bi kupili zraven dodatno "garancijo" kot so te razne bb kasko, harvey norman super jamstvo... Predvsem sem gledal ponudbo na harvey normanu pa tudi prebral splošne pogoje super jamstva in seveda burn in ni zajet notri. Medtem ko gledam po tujih forumih te Američane, ko kupijo dodatno garancijo ponavadi v tej njihovi trgovini Costco in seveda pri njih pokriva burn in. To se mi res ne zdi fer...


Za Harvey Norman jaz vem,da pri njih ne mislim več kupovati in je recimo od Big banga njihovi KASKO se zgodi zavarovanje veliko boljše tudi,če se fizično kaj poškoduje TV imaš krito kar pri Harvey Normanu nimaš saj sam dobro vem,ko sem še ne 2-leti star Sony TV mooral vreči v smeti.

Meni ni dosti,da je samo panel in podobno zavarovano obvezno mora biti tudi fizična poškodba saj ko imaš otroke pri hiši se kmalu kaj zgodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Joze_K ::

HM, jaz imam pri Triglavu zavarovano vse naprave ob zavarovanju hiše na 8 let, pa sem dosedaj že dve okvari TVjev popravljal in je vse krilo zavarovanje... ne kupujem nobenih dodatnih zavarovanj v trgovinah

rok1846 ::

darck je izjavil:

rok1846 je izjavil:

Zdravo. Če bi zdaj šli kupovat oled, bi kupili zraven dodatno "garancijo" kot so te razne bb kasko, harvey norman super jamstvo... Predvsem sem gledal ponudbo na harvey normanu pa tudi prebral splošne pogoje super jamstva in seveda burn in ni zajet notri. Medtem ko gledam po tujih forumih te Američane, ko kupijo dodatno garancijo ponavadi v tej njihovi trgovini Costco in seveda pri njih pokriva burn in. To se mi res ne zdi fer...


Za Harvey Norman jaz vem,da pri njih ne mislim več kupovati in je recimo od Big banga njihovi KASKO se zgodi zavarovanje veliko boljše tudi,če se fizično kaj poškoduje TV imaš krito kar pri Harvey Normanu nimaš saj sam dobro vem,ko sem še ne 2-leti star Sony TV mooral vreči v smeti.

Meni ni dosti,da je samo panel in podobno zavarovano obvezno mora biti tudi fizična poškodba saj ko imaš otroke pri hiši se kmalu kaj zgodi.


Ja Harvey Norman ima samo 1 leto pokrito fizično škodo to vem. Samo ne vem zakaj je taka razlika v ceni. Recimo BB ima kasko 5 let po ceni 144€ medtem ko ima Harvey Norman za isto televizijo 242€ za 4 leta. Kaj je tu boljšega za 100€ več ampak 1 leto manj?

darck ::

Joze_K je izjavil:

HM, jaz imam pri Triglavu zavarovano vse naprave ob zavarovanju hiše na 8 let, pa sem dosedaj že dve okvari TVjev popravljal in je vse krilo zavarovanje... ne kupujem nobenih dodatnih zavarovanj v trgovinah


A imaš zavarovano tudi fizično poškodbo televizorja kot to,da ti otroci kaj vržejo v TV in se je poškodoval panel? Nimam in zaenkrat tudi ne mislim hiše zavarovati

Joze_K ::

Freakylion ::

Lep pozdrav,

Imam 10let star LG televizor diagonale 80cm. Televizor še vedno deluje ampak bi ga zamenjal z nekoliko večjim - 139cm/55".
Navadni led so med 500-600EUR, medtem ko sem oled našel za dobrih 1000EUR. Ali je vredno odšteti toliko več?
Gledam tega:
https://www.merkur.si/televizor-philips...

Kako je kaj z življensko dobo teh panelov? Ali lahko pričakujem, da bo delal tako kot star televizor? Ali se ta roba sedaj bolj kvari (kot ponavadi ostale novejše stvari). Se pa nekako nagiban na Android TV zgolj zaradi povezljivosti z android telefonom. Pa niti ne vem ali je kaj na tem...

Hvala.

Zgodovina sprememb…

darck ::

Freakylion je izjavil:

Lep pozdrav,

Imam 10let star LG televizor diagonale 80cm. Televizor še vedno deluje ampak bi ga zamenjal z nekoliko večjim - 139cm/55".
Navadni led so med 500-600EUR, medtem ko sem oled našel za dobrih 1000EUR. Ali je vredno odšteti toliko več?
Gledam tega:
https://www.merkur.si/televizor-philips...

Kako je kaj z življensko dobo teh panelov? Ali lahko pričakujem, da bo delal tako kot star televizor? Ali se ta roba sedaj bolj kvari (kot ponavadi ostale novejše stvari). Se pa nekako nagiban na Android TV zgolj zaradi povezljivosti z android telefonom. Pa niti ne vem ali je kaj na tem...

Hvala.


Ja navadni LED tisti v nižjem rangu so res za 500-600 Eur in drugače imaš tiste boljše in MiniLed za 1.000 in več Eur.

andrej69 ::

Freakylion je izjavil:

Lep pozdrav,

Imam 10let star LG televizor diagonale 80cm. Televizor še vedno deluje ampak bi ga zamenjal z nekoliko večjim - 139cm/55".
Navadni led so med 500-600EUR, medtem ko sem oled našel za dobrih 1000EUR. Ali je vredno odšteti toliko več?
Gledam tega:
https://www.merkur.si/televizor-philips...

Kako je kaj z življensko dobo teh panelov? Ali lahko pričakujem, da bo delal tako kot star televizor? Ali se ta roba sedaj bolj kvari (kot ponavadi ostale novejše stvari). Se pa nekako nagiban na Android TV zgolj zaradi povezljivosti z android telefonom. Pa niti ne vem ali je kaj na tem...

Hvala.


Odvisno kaj boš gledal, in koliko dnevno gledaš televizor..

Freakylion ::

Televizor pogledam zvečer za 1 ali 2 uri (predvsem slovenske kanale). Pa čez vikend predvsem šport. Ne preživimo ravno veliko časa za TV. Sem primerjal sliko v trgovini in je ob sočasnem gledenaju res nekoliko lepše gledati OLED. Če tega ne bi videl v trgovini se verjetno na to ne bi oziral, saj smo s trenutno sliko na 10let starem TV zadovoljni (ker boljšega ne poznaš :) ).
Če bi vedel, da bo tudi nov televizor delal toliko časa kot star, bi bila odločitev za OLED bistevno lažja. Tudi zato me zanima, če so kakšne primerjave med življensko dobo OLED in LED panela.
Hvala.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

Freakylion je izjavil:

Televizor pogledam zvečer za 1 ali 2 uri (predvsem slovenske kanale). Pa čez vikend predvsem šport. Ne preživimo ravno veliko časa za TV. Sem primerjal sliko v trgovini in je ob sočasnem gledenaju res nekoliko lepše gledati OLED. Če tega ne bi videl v trgovini se verjetno na to ne bi oziral, saj smo s trenutno sliko na 10let starem TV zadovoljni (ker boljšega ne poznaš :) ).
Če bi vedel, da bo tudi nov televizor delal toliko časa kot star, bi bila odločitev za OLED bistevno lažja. Tudi zato me zanima, če so kakšne primerjave med življensko dobo OLED in LED panela.
Hvala.


Mislim, da je za tvoje potrebe povsem dovolj kakšen kvaliteten LED televizor.. Lahko pa vzameš tudi MINI LED, ki nekaj malega zaostaja za OLED televizorji, če se gleda v temnejšem prostoru, dočim je za gledanje v svetlejšem prostoru celo nekaj kvalitetnejši od OLED televizorjev.

Freakylion ::

In kaj predlagate kot nekaj kvalitetnega?
Ambilight me ne pritegne (televizor gledamo pri prizgani luci), zato sem gledal tega:
https://www.merkur.si/televizor-philips...

andrej69 ::

Freakylion je izjavil:

In kaj predlagate kot nekaj kvalitetnega?
Ambilight me ne pritegne (televizor gledamo pri prizgani luci), zato sem gledal tega:
https://www.merkur.si/televizor-philips...


Priporočam ti nekaj kvalitetnejšega, recimo tale model.

https://www.bigbang.si/philips-58pus850...

fpbs ::

Freakylion je izjavil:

Imam 10let star LG televizor diagonale 80cm. Televizor še vedno deluje ampak bi ga zamenjal z nekoliko večjim - 139cm/55".Navadni led so med 500-600EUR, medtem ko sem oled našel za dobrih 1000EUR. Ali je vredno odšteti toliko več?Gledam tega:https://www.merkur.si/televizor-philips...
Kako je kaj z življensko dobo teh panelov? Ali lahko pričakujem, da bo delal tako kot star televizor? Ali se ta roba sedaj bolj kvari (kot ponavadi ostale novejše stvari). Se pa nekako nagiban na Android TV zgolj zaradi povezljivosti z android telefonom. Pa niti ne vem ali je kaj na tem...

Kar se tiče življenske dobe OLEDa, ti lahko povem, da imam 5 let starega LG C8, in je še vedno kot nov. Glede povezljivosti, ne rabiš Androida, LG se ti bo brez težav povezal s telefonom, prikazal ti bo tisto, kar imaš na telefonu, predvajal ti bo vsebine s telefona, ali pa boš lahko telefon uporabil kot telekomando za TV. Tako, da ti še vnaprej svetujem, da vzameš LGeja. Ta Philipsov OLED ni ravno najboljša izbira. Če se ne bo gledalo kaj dosti športa, potem ti predlagam ta dva modela, ki sta oba občutno boljša od predlaganih Philips LCDejev.
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
Nekoliko boljši model:
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
In še najboljši z vgrajenim najnovejšim panelom:
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

Freakylion ::

andrej69 je izjavil:

Freakylion je izjavil:

In kaj predlagate kot nekaj kvalitetnega?
Ambilight me ne pritegne (televizor gledamo pri prizgani luci), zato sem gledal tega:
https://www.merkur.si/televizor-philips...


Priporočam ti nekaj kvalitetnejšega, recimo tale model.

https://www.bigbang.si/philips-58pus850...


Direct led mem nekako ne mika ker ima toliko več ledic in posledično še večja verjetnost, da katera gre... Mogoče preveč laično razmišljam...
Kaj pa naj bi bilo kvalitetnejšega na seriji 8 od serije 7?

Freakylion ::

Vidim pa, da je tudi moj predlagan direct led....
Pa tudi operacijski sitem Saphi. Sem mislil, da imajo vsi philipsi Android....

Brainstorm ::

Za okoli 1400€ katerega izmed teh treh izbrati ali mogoče kaj drugega da ima google tv?

1.280€ Sony XR55A80KAEP Modell 2022 139 cm (55") OLED-TV https://www.electronic4you.at/sony-xr55...
1.399€ Sony XR55A90JAEP Modell 2021 139 cm (55") OLED-TV https://www.electronic4you.at/sony-xr55...
1399€ Philips 55OLED807/12 4K UHD OLED model 2022 https://www.mimovrste.com/televizorji-p...

Sonyji ne podpirajo HDR10+, philips ga, koliko je to slabo za prihodnjost?
Ambilighta ne potrebujem, gre se mi predvsem da ima odličnen upscalling. Kateri ima boljši procesor za obdelavo slike, philips ali sony?

andrej69 ::

Freakylion je izjavil:

Vidim pa, da je tudi moj predlagan direct led....
Pa tudi operacijski sitem Saphi. Sem mislil, da imajo vsi philipsi Android....


Direkt led je bolje kakor pa Edge Led.. Kar pa se tiče Androida, ga imajo serije 8 in višji modeli.

Brainstorm je izjavil:

Za okoli 1400€ katerega izmed teh treh izbrati ali mogoče kaj drugega da ima google tv?

1.280€ Sony XR55A80KAEP Modell 2022 139 cm (55") OLED-TV https://www.electronic4you.at/sony-xr55...
1.399€ Sony XR55A90JAEP Modell 2021 139 cm (55") OLED-TV https://www.electronic4you.at/sony-xr55...
1399€ Philips 55OLED807/12 4K UHD OLED model 2022 https://www.mimovrste.com/televizorji-p...

Sonyji ne podpirajo HDR10+, philips ga, koliko je to slabo za prihodnjost?
Ambilighta ne potrebujem, gre se mi predvsem da ima odličnen upscalling. Kateri ima boljši procesor za obdelavo slike, philips ali sony?


Kar se tiče teh modelov, je Philips vsekakor najkvalitetnejši.. Kar pa se tiče slikovnega procesorja imata oba odličen procesor, po mnenju določenih strokovnjakov je Philips še nekoliko v prednosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Freakylion ::

Znesek preko 1000€ mi je preveč.
Gledam spodnjega OLED pri Merkurju. Do jutri imajo akcijo -12%. To bi še šlo. Je pa serija 7. Piše, da je android.
Ali je iz serije 7 na 8 velik napredek?
https://www.merkur.si/televizor-philips...

Zgodovina sprememb…

darck ::

Freakylion je izjavil:

Znesek preko 1000€ mi je preveč.
Gledam spodnjega OLED pri Merkurju. Do jutri imajo akcijo -12%. To bi še šlo. Je pa serija 7. Piše, da je android.
Ali je iz serije 7 na 8 velik napredek?
https://www.merkur.si/televizor-philips...


Nikoli ne boš izvedel kakšen panel je vgrajen in to ti je že eden problem

Freakylion ::

darck je izjavil:

Freakylion je izjavil:

Znesek preko 1000€ mi je preveč.
Gledam spodnjega OLED pri Merkurju. Do jutri imajo akcijo -12%. To bi še šlo. Je pa serija 7. Piše, da je android.
Ali je iz serije 7 na 8 velik napredek?
https://www.merkur.si/televizor-philips...


Nikoli ne boš izvedel kakšen panel je vgrajen in to ti je že eden problem


Ne razumem. Se pravi panel v verziji 8 je lahko isti kot v verziji 7. Se pravi, da je napredek bolj estetski in pa softwarski kot pa hrdwarski?
««
108 / 127
»»