» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
38 / 126
»»

batista ::

To da oled ne prikaže detajlov v temnih scenah je ena od pomankljivosti oledov

hamez66 ::

Gatsu je izjavil:

Mal manj glej Samsungov marketinški bullshit pa boš bolje spal glede burnina... Kar se tiče detajlov v temni sliki imaš očitno nekaj narobe nastavljeno. Je pa dejstvo da na IPS zaslonih teh težav res ni ker temne scene pač niso črne ampak sive pa še bloom je vsepovprek ;)



Možnost burnina, posebej če ne paziš, obstaja. In že to je velik razlog, zakaj ne bi še enkrat kupil takega tv.

Video, ki ga linkal kolega, pa lepo razloži težavo oleda, ko je slika temna. Sliko lahko nastaviš na svetlejšo, ampak s tem povečaš nevarnost burnina in defektov. Oleda naj ne bi lavfal na najvišji svetilnosti in najvišjem kontrastu. In to so potem take stvari, ki motijo. Hočeš igrat igro, ki je bolj temna, pa je potem vse preveč temno, če pa nastaviš višjo svetlost, je pa potem nevarnost, da se ti hud vžge. Raje bi torej imel tv, kjer si nastaviš sliko, kakršno želiš, brez tradeoffov.

hamez66 ::

Možnost burnina, soap opera efekt, black crush, degradacija slike so splošno znane stvari glede oleda. Sam LG tega ne pove v svoji brošuri. Zdej degradacije slike in burnina po enem mesecu nimam, soap opera efekt rešujem z custom nastavitvami, black crush je pa pač prisoten in sem povedal, kakšen je tradeoff in da se v temnih delih slike ne vidi detajlov, kar dobro pokaže tudi video, ki ga je linkal kolega.

Sej sem rekel, da pač ne bi še enkrat kupil oleda. Je pač velik strošek, veliko plačaš, potem se pa ukvarjaš z neumnostmi, s katerimi se pri cenejših modelih druge tehnologije ni treba ukvarjat.

// tole je bil odgovor na komentar, ki je bil kasneje izbrisan s strani admina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

edi45 ::

hamez66 je izjavil:

Možnost burnina, soap opera efekt, black crush, degradacija slike so splošno znane stvari glede oleda. Sam LG tega ne pove v svoji brošuri. Zdej degradacije slike in burnina po enem mesecu nimam, soap opera efekt rešujem z custom nastavitvami, black crush je pa pač prisoten in sem povedal, kakšen je tradeoff in da se v temnih delih slike ne vidi detajlov, kar dobro pokaže tudi video, ki ga je linkal kolega.

Sej sem rekel, da pač ne bi še enkrat kupil oleda. Je pač velik strošek, veliko plačaš, potem se pa ukvarjaš z neumnostmi, s katerimi se pri cenejših modelih druge tehnologije ni treba ukvarjat.

// tole je bil odgovor na komentar, ki je bil kasneje izbrisan s strani admina.


Sam sem imel OLED 7 mesecev in sem imel skoz sliko nastavljeno na dinamičen način, torej najsvetlejšo kar je možno in sem tudi ogromno igral PS4 Pro (včasih po celi dan) in ni bilo nobenega image retentiona, kaj šele burn ina..Če gledaš filme in serije in imaš nastavljeno na živahno oz dinamično, da je najvišja svetilnost, ki jo zmore TV ne pride do burn ina, do slednjega bi prišlo, mogoče, če bi pustil neko statično sliko ne vem kako dolgo, ampak imajo novi OLEDi dosti teh anti burn in inštrumentov, da preprečijo peko slike. Dinamičen screen saver, ki se vklopi po minuti statične slike, čiščenje pikslov, ko je tv izklopljen vendar pod napetostjo, ročno čiščenje ekrana itd..skratka pri normalni uporabi ne more priti do burn ina. Prvi teden ali dva sem še pazil zadevo, potem pa sem ga začel zlorabljat tako kot vsak TV do zdaj. Pod degradacijo slike tudi ne vem kaj misliš? To je ponavadi pri LEDih, ki jih gledaš iz različnih kotov, ne pri OLEDu. Kar se pa tiče "black crush-a" je pa vse odvisno od samih nastavitev.

Drugače pa če vidiš da nekdo primerja IPS Monitor z OLED TV potem se takoj ve, da nima pojma. Ne vem zakaj si nisi kupil večji IPS monitor in bi bil bolj srečen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

hamez66 ::

Bravo, 7 mesecev si imel oled tv in nobenega burnina. Res dosežek.

Škoda, da ga nimaš vsaj se 5x toliko časa. Zakaj pa ne bi smel primerjat slike na ips in na tv? Mal si smešen s to užaljenostjo.

Če bi prebral, bi vedel, zakaj sem kupil oled tv. Pa verjetno bi tudi razumel, zakaj ga ne bi kupil še enkrat. Javi se čez nekaj let. Na testu, ki sem ga linkal že pred časom, se lepo vidi degradacija slike.

krepki ::

Nekaj let,pa saj se telefoni vredni čez jurja menjavajo vsako leto,kdo bo pa imel tv nekaj let,leto dve bo zdržal potem bo spet nekaj novega in se zamenja,tisti časi,ko si imel tv po 10 let in več so minili.
Če pa nimaš denarja za menjavo pač kupiš led tv,ki pa prav tako nima garancije da ti ne bo crknil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

gustek_si ::

krepki ima prav. Če kupiš letos superduper oled 4k, boš čez 5 let za isti denar dobil supermegaduper oled 8k. In potem bo spet govora da je marketing in da ni razlike v ostrini...

tadejbb ::

Nikonja je izjavil:

Čist isto sm poslušal ko sam kupoval plazmo, boš imel zapečeno sliko, pa ful elektrike porabia pa...... iskreno po 8 letih z plazmo še vedno da boljšo in bolj realno sliko kot 99% lcd-ov na trgu. Edini boljši panel je LG OLED in konec debate, vse drugo so kompromisi danes.

@tadejbb - ta cena je noroo nizka ampak Saturn v Celovcu je v šoping centru kateri se odpre šele ob 9ih - ali bodo jutri samo zaradi njih prej odprli. Iskreno me fuuul mika da bi šel ampak me strah da bom ostal brez če se ne pojavim ob 5ih tam :)



V kolikor vem bojo posebej za njih prej odprli, ker drugace se nebi reklamiralo:D oz. Nebi bilo mogoče kupiti nič iz te akcije, ker traja fo 9h ure zjutraj :D

Kar pogumno, pa kej slatkega zraven vzet:D zna biti naporo:D gužve pa js za OLED nebi pričakoval, ker so Avstrijci na malo tumast narod:D, vendar me ne za besedo držat:D

Lahko pa poročaš, kako je bilo, če se odločiš za to :D

edi45 ::

hamez66 je izjavil:

Bravo, 7 mesecev si imel oled tv in nobenega burnina. Res dosežek.

Škoda, da ga nimaš vsaj se 5x toliko časa. Zakaj pa ne bi smel primerjat slike na ips in na tv? Mal si smešen s to užaljenostjo.

Če bi prebral, bi vedel, zakaj sem kupil oled tv. Pa verjetno bi tudi razumel, zakaj ga ne bi kupil še enkrat. Javi se čez nekaj let. Na testu, ki sem ga linkal že pred časom, se lepo vidi degradacija slike.


Ne vem zakaj bi imel en tv tako dolgo. Trenutno imam že 8. TV v dobrem letu.

Drugače pa zato nebi smel primerjat, ker že IPS na tv in na monitorju ni ista zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

hamez66 ::

krepki je izjavil:

Nekaj let,pa saj se telefoni vredni čez jurja menjavajo vsako leto,kdo bo pa imel tv nekaj let,leto dve bo zdržal potem bo spet nekaj novega in se zamenja,tisti časi,ko si imel tv po 10 let in več so minili.
Če pa nimaš denarja za menjavo pač kupiš led tv,ki pa prav tako nima garancije da ti ne bo crknil.


Ja to imaš očitno ti preveč denarja, da si vsako leto kupiš nov oled tv in vsako leto nov applov iphone. Ampak zelo dvomim, da si take sorte tič, pa če si, si izjema in ne pravilo.

Kratka življenjska doba pesti predvsem oled tvje, drugim televizorjem se slika z uporabo ne kvari tako izrazito, plazme so pa out.

edi45 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Bravo, 7 mesecev si imel oled tv in nobenega burnina. Res dosežek.

Škoda, da ga nimaš vsaj se 5x toliko časa. Zakaj pa ne bi smel primerjat slike na ips in na tv? Mal si smešen s to užaljenostjo.

Če bi prebral, bi vedel, zakaj sem kupil oled tv. Pa verjetno bi tudi razumel, zakaj ga ne bi kupil še enkrat. Javi se čez nekaj let. Na testu, ki sem ga linkal že pred časom, se lepo vidi degradacija slike.


Ne vem zakaj bi imel en tv tako dolgo. Trenutno imam že 8. TV v dobrem letu.

Drugače pa zato nebi smel primerjat, ker že IPS na tv in na monitorju ni ista zadeva.



Zakaj bi normalen človek imel 8 televizij v malo več kot enem letu?

Vprašanje je, zakaj ne bi mogel primerjat slike na ips monitorju in oled tv. Saj ni važno, kakšna tehnologija je v ozadju, važna je slika, ki jo zadeva sproducira. Pretežko dojet, da se pač na ips monitorju v temnih situacijah vidi več podrobnosti kot na oled tvju, če pa na oled tvju dvigniš svetlost, pa rata problem, ker črna potem ni več črna ampak rata siva. In pol smo spet tam, kjer se je treba jajcat z nastavitvami, da je slika taka, kot si človek želi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

javaman ::

Za prebrat: povezava

DamjanB52 ::

batista je izjavil:

To da oled ne prikaže detajlov v temnih scenah je ena od pomankljivosti oledov
Ha, si rečem, ko se hitro naveličam otresanja kamere in neslanosti .. kaj pa, če je to spet un tip .. pa grem pogledat, in glej ga zlomka, resnično: znani kanal zvenečega imena Kvantna Apoteoza - ne gre ga šmirglat več kot 2 posto
Kar se shadow detail tiče, je pa ravno obratno: šele oled jih lahko pokaže, ne da bi presvetlil sence - ključne so pa nastavitve oz. kalibracija:
 Philips - before and after calibration

Philips - before and after calibration

Včasih lahko pomaga že samo gama, ali pa brightness (kar ne bo bistveno povečalo nevarnost za burn-in), ali dynamic/extended contrast (Philips), včasih pa ne pomaga nič, če gre za slab (re)master, ali če je film namenoma tako obdelan, da v sencah ni nič (Boter)

DamjanB52 ::

gustek_si je izjavil:

DamjanB52 je izjavil:

Za Philips 803/903/9002 je Vincentovo navodilo simpl:
Motion style = Movie
Ko bi le bilo tako: trenutno gledam na osemstotrojki, in še dveh drugih zaslonih za kontrolo, in to je za moje pojme najslabša možna nastavitev: vse trza, migota, kolca, jeclja in se zatika .. znosno postane šele pri Motion style = Personal, če solidno nabašem oba parametra .. kaj pa ugotavljate drugi?
.. da ne vemo pojasnit zakaj bi naj imel Philips super procesiranje slike .. jaz nisem znal nastavit normalno gibanje
Procesiranje gibanja sicer bolj pogosto hvalijo pri Sonyju, zlasti na AF8, na 803 pa tud men ne uspe nastavit Philipsovo kao "Perfect" gibanje .. kaj je normalno (filmsko) gibanje itak ne vem več, po pol ure besnega klikanja po menijih in gledanja gospoda Cruisa .. še manj mi je pa jasno, kako lahko Vincent butne tak nasvet: edina prednost te nastavitve je, da se gospoda in bajto, na kateri stoji, vidi res brezhibno, vse ozadje pa se trese, ruka in migota. Soap opera gor al dol - ko vklopim interpolacijo (PNM), se ozadje umiri, edina slabost pa je, da gospod Cruise dobi nekakšno pravokotno, rahlo migotajočo avro, ki niti ni tako huda, s priporočene razdalje .. No ja, tolažim se tud tako, da je gibanje na starem LCDju (Sharp 52") in na prenosniku še dost hujše .. kako pa to zgleda na Af8, ali na drugih oledih?

fpbs ::

DamjanB52 je izjavil:

batista je izjavil:

To da oled ne prikaže detajlov v temnih scenah je ena od pomankljivosti oledov
Ha, si rečem, ko se hitro naveličam otresanja kamere in neslanosti .. kaj pa, če je to spet un tip .. pa grem pogledat, in glej ga zlomka, resnično: znani kanal zvenečega imena Kvantna Apoteoza - ne gre ga šmirglat več kot 2 posto.
Ja znani kanal, ki poveličuje Samsung in zliva gnojnico na vse ostale, še posebno na LG, in ni vreden nikakršnega ogleda. Preprosto ne razumem, da nekateri nasedajo takemu zavajanju, nestrokovnosti in primitivizmu.

fpbs ::

LG unveils 2019 4K OLED TVs with HDMI 2.1 - C9, E9 & W9:
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

DINAMIK ::

care20 ::

Lg oled 55eg910v
Je komu znan ta tv?lahko ga dobim za 800e 2 leti starega

edi45 ::

care20 je izjavil:

Lg oled 55eg910v
Je komu znan ta tv?lahko ga dobim za 800e 2 leti starega


Se ne splača, najslabši OLED kar jih je. Najstarejši OLED če se ne motim in niti 4K ni.

Poglej si test:

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/eg...


Brez veze je to kupovati, tudi če je za smešno nizko ceno.

care20 ::

Po testih niti ni tok slab drgac pa nevem...tv ki sem ga kupil za 500e,bi ga dal v racun ter 400e doplacal... Bu bla vredu kupcija? Moj tv je samsung 49M6372.. Bi bila velika razlika v kvaliteti?

fpbs ::

care20 je izjavil:

Lg oled 55eg910v Je komu znan ta tv?lahko ga dobim za 800e 2 leti starega
To bo star 4 leta, model 2015, ni 4k. Cena je previsoka.

edi45 ::

care20 je izjavil:

Po testih niti ni tok slab drgac pa nevem...tv ki sem ga kupil za 500e,bi ga dal v racun ter 400e doplacal... Bu bla vredu kupcija? Moj tv je samsung 49M6372.. Bi bila velika razlika v kvaliteti?


Ne razen v črnini to je pa vse. Dobiš na bolhi že za jurja letošnji ali pa lanski philips OLED, ki pelje scat tega. Definitivno ni vreden tolko

care20 ::

Hvala za cenjene odgovore... Js bi ga se kupil ampak ce je najslabši oled potem pa res nebom kupil

edi45 ::

care20 je izjavil:

Hvala za cenjene odgovore... Js bi ga se kupil ampak ce je najslabši oled potem pa res nebom kupil


Gre za prvo generacijo OLEDov, ki so bili najbolj izpostavljeni Burn in problemom. Tako da vprašanje, če že ni kaj zapečeno, ali pa bi se tebi zapeklo. Tudi čez čas upade svetilnost pri OLEDu in glede na to, da že ima sam po sebi zelo slabo svetilnost (300nitov), vprašanje, koliko nitov še da kaj od sebe. Samo Full HD je, ni 4K. Zelo visoki input lag, če bi kaj igral na njem. Nima HDR podpore( niti HDR10, kaj šele Dolby Vision), tako da se res ne splača dat 900€ za takšno staro jajco.

andrej69 ::

Philips OLED modela 2019, z Dolby Vision in procesorjem 3 generacije P5:)



In pa LCD model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Gatsu ::

Rofl zdej pa kr Dolby Vision. Kje je pa HDR10+ na dosedanjih modelih in pa Android 8?!? Rečeno je blo da pride konec leta, zdej smo pa že čez polovico januarja pa še nič. Pol bo pa itak spet zbugan v 3pm, mediaplayer bo še zmer v kurcu. Prime brez HDR, težave z passthrough zvoka na AVR itd itd.

andrej69 ::

Gatsu je izjavil:

Rofl zdej pa kr Dolby Vision. Kje je pa HDR10+ na dosedanjih modelih in pa Android 8?!? Rečeno je blo da pride konec leta, zdej smo pa že čez polovico januarja pa še nič. Pol bo pa itak spet zbugan v 3pm, mediaplayer bo še zmer v kurcu. Prime brez HDR, težave z passthrough zvoka na AVR itd itd.


Kar se tiče HDR, bo podpiral tako HDR10+ kakor Dolby Vision. Philipsu se bo pridružil tudi Panasonic, ki bo podpiral obe opciji. Kar pa se tiče Androida je v teku že nadgradnja, do sedaj so že nadgrajeni modeli 2016 in nekateri modeli 2017. Konec Januarja pa se prične nadgradnja za modele 2018. In deluje zelo dobro.
Kar pa se tiče še mediaplayerja, pa ni nikakršen minus saj večina ljudi tako gleda preko Kodija ali preko drugih opcij.. Pa tudi ti tovarniški mediaplayerji niso kaj prida kvalitetni, tako, da je v vsakem primeru bolje izbrat kakšno drugo opcijo.. Še najbolje je kakšen zunanji kvaliteten predvajalnik..Kar se tiče še passthrough zvoka bi moralo delovat preko Kodija. Greš pod Audio nastavitve in vklopiš opcijo (expert mode). Lahko poskusiš tudi z naslednjo opcijo
Nastavitve -> Zaslon in zvok -> Nadzor glasnosti: CEC Vklopljen. Če ne, pa boš moral menjat AVR:D

fpbs ::

Tu imaš spisek TVejev, ki imajo HDR10+ certifikat. Philipsa ni med njimi.
https://www.hdr10plus.org/current-adopt...

Gatsu ::

andrej69 je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Rofl zdej pa kr Dolby Vision. Kje je pa HDR10+ na dosedanjih modelih in pa Android 8?!? Rečeno je blo da pride konec leta, zdej smo pa že čez polovico januarja pa še nič. Pol bo pa itak spet zbugan v 3pm, mediaplayer bo še zmer v kurcu. Prime brez HDR, težave z passthrough zvoka na AVR itd itd.


Kar se tiče HDR, bo podpiral tako HDR10+ kakor Dolby Vision. Philipsu se bo pridružil tudi Panasonic, ki bo podpiral obe opciji. Kar pa se tiče Androida je v teku že nadgradnja, do sedaj so že nadgrajeni modeli 2016 in nekateri modeli 2017. Konec Januarja pa se prične nadgradnja za modele 2018. In deluje zelo dobro.
Kar pa se tiče še mediaplayerja, pa ni nikakršen minus saj večina ljudi tako gleda preko Kodija ali preko drugih opcij.. Pa tudi ti tovarniški mediaplayerji niso kaj prida kvalitetni, tako, da je v vsakem primeru bolje izbrat kakšno drugo opcijo.. Še najbolje je kakšen zunanji kvaliteten predvajalnik..Kar se tiče še passthrough zvoka bi moralo delovat preko Kodija. Greš pod Audio nastavitve in vklopiš opcijo (expert mode). Lahko poskusiš tudi z naslednjo opcijo
Nastavitve -> Zaslon in zvok -> Nadzor glasnosti: CEC Vklopljen. Če ne, pa boš moral menjat AVR:D


Mediaplayer na Sony tvju deluje perfektno za predvajanje 4K HDR ripov tak da ne klobasaj neumnosti. Youtube in Prime sta prav tako z HDR podporo in bolj tekočim predvajanjem. Passthrough na AVR nima nobene veze z Kodijem, ker se ga nastavi skozi Philipsove nastavitve zvoka. Problem je ker zadeva ne dela konsistentno dobro in brez popačenj - te težave so najbolj očitne ravno pri predvajanju UHD ripov/remuxov. Pol je tu še problem z lipsyncom če je PS4 priklopljen direktno na TV in zvok preko HDMI-arca itd itd itd. Medtem ko sem dosedanje TVje priklopil povezal, nastavil in užival je na Philipsu stalno neko tweakanje in zajebancija in veliko več sesuvanja appov. Zapovrh pa še ne omogoča resetiranja TVja z daljincem tak ko Sony in moraš pretelovadit čez obskurne menije do opcije za ponovni zagon.

Pa HDR10+ je očitno še vedno samo na Philipsovih promocijskih materijalih . Še vedno pa Philips nima niti certifikata, kaj šele podpore v TVjih... Tak da me čudi, da še niso kakšne kazni fasal zarad zavajanja potrošnikov.

andrej69 ::

Gatsu je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Rofl zdej pa kr Dolby Vision. Kje je pa HDR10+ na dosedanjih modelih in pa Android 8?!? Rečeno je blo da pride konec leta, zdej smo pa že čez polovico januarja pa še nič. Pol bo pa itak spet zbugan v 3pm, mediaplayer bo še zmer v kurcu. Prime brez HDR, težave z passthrough zvoka na AVR itd itd.


Kar se tiče HDR, bo podpiral tako HDR10+ kakor Dolby Vision. Philipsu se bo pridružil tudi Panasonic, ki bo podpiral obe opciji. Kar pa se tiče Androida je v teku že nadgradnja, do sedaj so že nadgrajeni modeli 2016 in nekateri modeli 2017. Konec Januarja pa se prične nadgradnja za modele 2018. In deluje zelo dobro.
Kar pa se tiče še mediaplayerja, pa ni nikakršen minus saj večina ljudi tako gleda preko Kodija ali preko drugih opcij.. Pa tudi ti tovarniški mediaplayerji niso kaj prida kvalitetni, tako, da je v vsakem primeru bolje izbrat kakšno drugo opcijo.. Še najbolje je kakšen zunanji kvaliteten predvajalnik..Kar se tiče še passthrough zvoka bi moralo delovat preko Kodija. Greš pod Audio nastavitve in vklopiš opcijo (expert mode). Lahko poskusiš tudi z naslednjo opcijo
Nastavitve -> Zaslon in zvok -> Nadzor glasnosti: CEC Vklopljen. Če ne, pa boš moral menjat AVR:D


Mediaplayer na Sony tvju deluje perfektno za predvajanje 4K HDR ripov tak da ne klobasaj neumnosti. Youtube in Prime sta prav tako z HDR podporo in bolj tekočim predvajanjem. Passthrough na AVR nima nobene veze z Kodijem, ker se ga nastavi skozi Philipsove nastavitve zvoka. Problem je ker zadeva ne dela konsistentno dobro in brez popačenj - te težave so najbolj očitne ravno pri predvajanju UHD ripov/remuxov. Pol je tu še problem z lipsyncom če je PS4 priklopljen direktno na TV in zvok preko HDMI-arca itd itd itd. Medtem ko sem dosedanje TVje priklopil povezal, nastavil in užival je na Philipsu stalno neko tweakanje in zajebancija in veliko več sesuvanja appov. Zapovrh pa še ne omogoča resetiranja TVja z daljincem tak ko Sony in moraš pretelovadit čez obskurne menije do opcije za ponovni zagon.

Pa HDR10+ je očitno še vedno samo na Philipsovih promocijskih materijalih . Še vedno pa Philips nima niti certifikata, kaj šele podpore v TVjih... Tak da me čudi, da še niso kakšne kazni fasal zarad zavajanja potrošnikov.


Potem pa če imaš takšne težave, boš moral pač imet Sonya..Kar se tiče pa HDR10+ bo na voljo v prihodnjih tednih..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

Philips 804, 854 OLED TV launch with Dolby Vision and HDR10+ and more.



Philips 804 & 854 OLED TV Gets Dolby Vision, Atmos & 2019 Panel.

LeQuack ::

A zdaj ko so 4k zmolzil so šli pa na HDR in podobno?
Quack !

cekr ::

LeQuack je izjavil:

A zdaj ko so 4k zmolzil so šli pa na HDR in podobno?

Malo si v zaostanku. Sedaj so že 8K. Vse ostalo je samo šminka, ki jo večino ljudi sploh ne opazi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mat xxl ::

Kolega ima slabi 2 leti star LG 55 OLED. Veliko gleda TV , pravi, da je prižgan ene 5 ali več ur dnevno.

Problem je, ker je slika postala izjemno temna, je podnevi ob soncu, ki ne sveti na panel, pač pa samo v prostor že težko gledati zadevo. Nekaj časa se je tolažil, da se mu zdi, vendar se tudi meni zdi zelo slaba, pred vsem temna slika.

Sem predlagal, da uveljavlja reklamacijo in jo je nesel na pooblaščen servis, kjer pa trdijo, da je vse v najlepšem redu in, da je povsem normalno, da organske diode pač izgubijo nekaj svetilnosti, oni pravijo ene 15 % meni in njemu se zdi vsaj 35 % če ne več.

Ima , kdo kako idejo, je morda smiselno nesti v tujino Avstrijo na servis, kjer je bila sicer tudi kupljena, če je morda tam, kaj drugače ?

PARTyZAN ::

mat xxl: najdi nekoga, ki ima kalibrator za zaslone. Specifikacije TVja so na internetu, pa se bosta lahko sama prepričala za koliko se svetilnost razlikuje.

Treer ::

fpbs je izjavil:

Tu imaš spisek TVejev, ki imajo HDR10+ certifikat. Philipsa ni med njimi.
https://www.hdr10plus.org/current-adopt...


Seveda ga ni - tako kot Dacie ni na seznamu najboljših avtomobilov... :))

DamjanB52 ::

fpbs je izjavil:

spisek TVejev, ki imajo HDR10+ certifikat. Philipsa ni med njimi.
https://www.hdr10plus.org/current-adopt...
Hm hmm .. Philipsa sicer ni, med adopterji je pa TPV, tabela je pa mal čudna: tool vendorji in source providerji, npr. UHD player makerji, naredijo self-test in so že not; display makerji morajo pa na test center ?

easyrider3 ::

brez zamere vsem skupaj AMPAK iz zgoraj prikazanih slik novega philips televizorja z ambilight bi se meni zmešalo da bi mi tako vse brlelo okrog televizorja. pa kako lahko vi folk gledate z temi svetlobnimi odsevi okrog televizorja mater če bi to bilo res POZITIVNO bi že zdavnjaj tudi v kinu imeli.

cekr ::

V kinu ti to ni treba, ker imaš veliko platno od roba do roba.
Doma ti pa ambilight navidezno poveča površino prikazovalnika.
Nekomu to paše, drugemu spet ne.
Kupiš prikazovalnik za čez celo steno pa nimaš takšnih dilem. Ha, ha.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

DamjanB52 ::

Calling Sony/LG/Panasonic/... owners: vam tole uspe gledat brez trepetanja ali drugih problemov?

Zgodovina sprememb…

blackmack ::

Sedaj, ko so se oledi malo bolj razširili in smo ravno v času zimskih športov sem zasledil po forumih ljudje jamrajo, da oledi nenormalno dimajo sliko, ker je zaradi snega veliko prikaza bele čez cel zaslon. Tako zelo, da sneg izgleda sivo. Najbolj so izpostavljali LG in SONY.

andrej69 ::

blackmack je izjavil:

Sedaj, ko so se oledi malo bolj razširili in smo ravno v času zimskih športov sem zasledil po forumih ljudje jamrajo, da oledi nenormalno dimajo sliko, ker je zaradi snega veliko prikaza bele čez cel zaslon. Tako zelo, da sneg izgleda sivo. Najbolj so izpostavljali LG in SONY.


To so težave z ABL.

DamjanB52 ::

DamjanB52 je izjavil:

Calling Sony/LG/Panasonic/... owners: vam tole uspe gledat brez trepetanja ali drugih problemov?
Kaj, niti Sony boys se ne morejo s tem pohvalit?
Speaking of Sony: Big Bang se ne more odločit, koliko je vreden AF8 55".. cena skače gore-dole par sto evrčkov

easyrider3 ::

klinc pa oled da mi sedaj pade 2000 eur in bi moral z tem denarjem kupti televizor bi defenitivno izbral nobenega OLED ampak čist preprost LED televizor kateri prikazuje lepo sliko in črno barvo in takšen je zagotovo SONY XF 9005 model

cekr ::

Takšne dileme se porajajo samo zato, ker kupujete prikazovalnike na zalogo.
Počakajte/glejte, da stara zadeva do konca spusti dušo, potem pa v akcijo.

Če se gre za gledanje HDFULL vsebin, lahko še vedno trdim, da v zadnjih 12-letih ni bilo nobenega napredka. Kvaliteten LCD izpred toliko let prikazuje čisto enako kvalitetno sliko. S tem, da imajo stari prikazovalniki precej boljši zvok. No, malo so debelejši. To pa je vse.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Treer ::

blackmack je izjavil:

Sedaj, ko so se oledi malo bolj razširili in smo ravno v času zimskih športov sem zasledil po forumih ljudje jamrajo, da oledi nenormalno dimajo sliko, ker je zaradi snega veliko prikaza bele čez cel zaslon. Tako zelo, da sneg izgleda sivo. Najbolj so izpostavljali LG in SONY.

Realno gledano so zimski športi veliko preveč obrobni in imajo globalno gledano premalo gledanost, da bi proizvajalci že vnaprej ekstra optimizirali displeje za prikaza ogromno bele (ker je res nikjer drugje ni toliko kot pri teh prenosih). Če bo dovolj pritožb se bo morda sčasoma kaj izboljšalo.

BigBoss_ ::

andrej69 je izjavil:

Philips 804, 854 OLED TV launch with Dolby Vision and HDR10+ and more.



Philips 804 & 854 OLED TV Gets Dolby Vision, Atmos & 2019 Panel.



Ali to pomeni, da bodo tudi 2018 modeli dobili DV? Zanima me predvsem za 803/903.

andrej69 ::

@BigBoss

Dolby Vision bodo podpirali samo modeli 2019.

cekr ::

Koliko pa Dolby računa za eno licenco Dolby Vision-a?

Bilo bi neupravičeno pričakovat, da bodo v stare modele vključevali nekaj, kar nisi plačal.
Lahko da od kakšnega prikazovalnika drobovina že zmelje kakšen bonbonček, samo uradno bi bilo to treba plačat.
Je kje že kakšna računica, koliko je v ceni nekega prikazovalnika samo licenc? Verjetno je kar precejšen delež.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

6151 ::

Mnenja o 803 65" philipsu za 1850€?

andrej69 ::

6151 je izjavil:

Mnenja o 803 65" philipsu za 1850€?


Gre za vrhunski OLED, in za takšen denar nimaš kaj razmišljat:)
««
38 / 126
»»