» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
37 / 127
»»

andrej69 ::

kalorijagr je izjavil:

Kaj pa pomeni recimo pasica za rezultat pri košarkarskih in nogometnih tekmah, kjer je tisto nepremaknjeno zagotovo več kot 20 minut? Hvala ti za pomoč in nasvete.


20 minut je mišljeno bolj v kontekstu. Kot sem napisal, če se držiš navodil ni nikakršnih omembe vrednih težav:)

kalorijagr ::

Dobro, super. Hvala ti še enkrat! :)

fpbs ::

kalorijagr je izjavil:

Sem pred nakupom philipsa 55OLED803/12. Zanima me, ali je za ceno 1500 evrov to dober deal? Kako je z burn ini, če igram recimo igre, ki imajo statičen boxscore? Hvala za info in pomoč.
Tu imaš boljšega in cenejšega LGeja: https://www.ceneje.si/Izdelek/9670819/a...

andrej69 ::

Gatsu ::

Itak LG Oled>>>Philips Oled. Sej za 1080€ je kul, ampak imam čisto preveč težav z njim da bi bil vreden več kot konkurenca.

DINAMIK ::

Gatsu je izjavil:

Itak LG Oled>>>Philips Oled. Sej za 1080€ je kul, ampak imam čisto preveč težav z njim da bi bil vreden več kot konkurenca.

Za 1080 eur je top tv,kaj ti pa nagaja?

Treer ::

O Philipsu govorimo - vprašanje je kaj ne...;((

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Philips OLED 803 test. https://www.trustedreviews.com/reviews/...
Andrej, te tri točke s tega testa vse povedo:
1.Occasional odd skin tones
2.Android TV has a few interface and content issues
3.No Dolby Vision support

krepki ::

Treer je izjavil:

O Philipsu govorimo - vprašanje je kaj ne...;((

V bistvu zelo neumnen odgovor,če že kritiziraš neko stvar,daj vsaj argumente na mizo in povej,kje so težave,ker jaz z svojim Philips Oledom nimam nobenih težav,me pa zanimajo tvoje težave z Philips Oledom,mogoče jih ima tudi moj tv samo jih jaz ne opazim.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Philips OLED 803 test. https://www.trustedreviews.com/reviews/...
Andrej, te tri točke s tega testa vse povedo:
1.Occasional odd skin tones
2.Android TV has a few interface and content issues
3.No Dolby Vision support


A pozitivne lastnosti pa nisi navedel..:DVsak OLED ima negativne lastnosti:)Kar pa se tiče kožnih odtenkov, pa jih ti v realnosti ne boš opazil..Te težave se predvsem vidijo pri testu s kolorimetrom:))Sicer pa se bo to vse uredilo brez skrbi:)Drugače pa odpihne ta Philps OLED, Lg-ja v večini parametrov..;)Lahko pa se isključi opcija Perfect Natural Relity pa ne bo nikakršnih težav z odtenki kože..Philips saj ima možnost, da si vsak nastavi televizor kakor mu najbolj ugaja, z vključeno ali isključeno opcijo Perfect Natural Reality..Te možnosti Lg nima, in je slika takšna kakor pač je..

The only colour issue I have is that skin tones with HDR content can sometimes look a bit “sunburned”. This issue can be seen on the 903s, too, although Philips has recently made considerable improvements on those TVs via a firmware update. This update is apparently set to arrive on 803 models too.

gustek_si ::

A bit "sunburned" vseeno ne bi smelo biti v igri za tak denar.

111tim ::

Živjo,
včeraj sem nabavil Sony OLED (AF8) in sedaj me je strah, da sem se prenaglil zaradi potencialnih težav z burninom.
Zanima me ali ma kdo podobne uporabniške navade tvja, kot jaz in kakšne so izkušnje. Tv je ponavadi prižgan po nekje med 7 in 8 ur dnevno in sicer skoraj 100% na klasičnih tv porgramih, kjer je vseskozi prisoten nek logo. Je pa res, da se v povprečju kanal zamenja na kakšno uro?

lp

andrej69 ::

111tim je izjavil:

Živjo,
včeraj sem nabavil Sony OLED (AF8) in sedaj me je strah, da sem se prenaglil zaradi potencialnih težav z burninom.
Zanima me ali ma kdo podobne uporabniške navade tvja, kot jaz in kakšne so izkušnje. Tv je ponavadi prižgan po nekje med 7 in 8 ur dnevno in sicer skoraj 100% na klasičnih tv porgramih, kjer je vseskozi prisoten nek logo. Je pa res, da se v povprečju kanal zamenja na kakšno uro?

lp


Ta burn-in, se je sedaj na tem forumu razširil kot kakšen neozdravljiv virus:):))Pa madonca, saj ni potrebe po kakšnem strahu glede tega.!

Tsunamii ::

111tim je izjavil:

Živjo,
včeraj sem nabavil Sony OLED (AF8) in sedaj me je strah, da sem se prenaglil zaradi potencialnih težav z burninom.
Zanima me ali ma kdo podobne uporabniške navade tvja, kot jaz in kakšne so izkušnje. Tv je ponavadi prižgan po nekje med 7 in 8 ur dnevno in sicer skoraj 100% na klasičnih tv porgramih, kjer je vseskozi prisoten nek logo. Je pa res, da se v povprečju kanal zamenja na kakšno uro?

lp


GOTOF si ! Lahka ti ga jaz odkupim za 50% cene 8-) !

Drugace imam sam 9 let staro plazmo Panasonic V10 in tezav nimam, ker po pameti uporabljam! Zdaj ce bi to noncka imela..hja to pa bi verjetno ze vzgalo kaj. Ob pravilni uporabi NE rabis skrbeti !
Uzivaj v sliki !!! :)

111tim ::

Sej ravno ta meja med "pravilnim" in "grobim" ravnanjem z oledom mi ni čisto jasna :)

Drugače pa hvala za spodbudne odgovore :)

easyrider3 ::

111tim je izjavil:

Sej ravno ta meja med "pravilnim" in "grobim" ravnanjem z oledom mi ni čisto jasna :)

Drugače pa hvala za spodbudne odgovore :)



Kako pa kaj drugače televizor glede slike a si zadovoljen?

Gatsu ::

DINAMIK je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Itak LG Oled>>>Philips Oled. Sej za 1080€ je kul, ampak imam čisto preveč težav z njim da bi bil vreden več kot konkurenca.

Za 1080 eur je top tv,kaj ti pa nagaja?



Audio passthrough na AVR. Preko HDMI je čisto nezanesljiv in jebe vse od lipsynca do sfukanga sounda. Preko optike je blo dolg cajta brez večjih težav, zdej pa še tukaj vedno večkrat lipsync čist off predvsem v Plexu in NBAtv aplikacijah občasno pa tud v Netflixu. PS4 moram pa met obvezno priklopljen preko AVR, ker drugač je lipsync čist mimo. Zaradi HDMI-arc težav sem clo menjal ostarel AVR in ni blo nič boljše. In ta stari AVR perfektno še vedno komunicira z Sony XE8096 brez kakršnih koli lipsync ipd težav.

tadejbb ::

111tim je izjavil:

Živjo,
včeraj sem nabavil Sony OLED (AF8) in sedaj me je strah, da sem se prenaglil zaradi potencialnih težav z burninom.
Zanima me ali ma kdo podobne uporabniške navade tvja, kot jaz in kakšne so izkušnje. Tv je ponavadi prižgan po nekje med 7 in 8 ur dnevno in sicer skoraj 100% na klasičnih tv porgramih, kjer je vseskozi prisoten nek logo. Je pa res, da se v povprečju kanal zamenja na kakšno uro?

lp



Jaz imam LG OLED B7
Pred nakupom sem se posvetoval s servisom, kateri pravi, da če pride do Burn-ina zaradi kanalov eg. logotipa od navadnih kanal, se lahko uveljavlja garancija, ker na to ti ne moreš vplivati. Garancija se ne prizna, če se BURN-in naredi, zaradi vpliva uporabnika ( igranja igric, usavljanja filmov... ).

Pri meni je TV tudi prizgan okoli 7-10 ur na dan, ker otroci gledajo risanke, ali pa je gor youtube z muziko itd. Lastim si ga sedaj cca 1 leto, pa niti sledu o BURN-inu, je pa res, da imam vklopljene screen savere na TV boxu pa še na TV-ju in enkrat na 3 tedne naredim pixel refresh ter avtomatski izklop TV-ja na njamanjši čas, kar je pri LG 4 ure. Tako, da mislim da neboš imel problemob, glej le, da imaš garrancijo podaljšano na 5 let :D

Lep pozdrav

111tim ::

tadejbb je izjavil:

111tim je izjavil:

Živjo,
včeraj sem nabavil Sony OLED (AF8) in sedaj me je strah, da sem se prenaglil zaradi potencialnih težav z burninom.
Zanima me ali ma kdo podobne uporabniške navade tvja, kot jaz in kakšne so izkušnje. Tv je ponavadi prižgan po nekje med 7 in 8 ur dnevno in sicer skoraj 100% na klasičnih tv porgramih, kjer je vseskozi prisoten nek logo. Je pa res, da se v povprečju kanal zamenja na kakšno uro?

lp



Jaz imam LG OLED B7
Pred nakupom sem se posvetoval s servisom, kateri pravi, da če pride do Burn-ina zaradi kanalov eg. logotipa od navadnih kanal, se lahko uveljavlja garancija, ker na to ti ne moreš vplivati. Garancija se ne prizna, če se BURN-in naredi, zaradi vpliva uporabnika ( igranja igric, usavljanja filmov... ).

Pri meni je TV tudi prizgan okoli 7-10 ur na dan, ker otroci gledajo risanke, ali pa je gor youtube z muziko itd. Lastim si ga sedaj cca 1 leto, pa niti sledu o BURN-inu, je pa res, da imam vklopljene screen savere na TV boxu pa še na TV-ju in enkrat na 3 tedne naredim pixel refresh ter avtomatski izklop TV-ja na njamanjši čas, kar je pri LG 4 ure. Tako, da mislim da neboš imel problemob, glej le, da imaš garrancijo podaljšano na 5 let :D

Lep pozdrav


Potem vrjetno res ne bo težav. Glede garancije imam podaljšano Sony-jevo tovarniško na 5 let. Ali je mogoče, da je uveljavitev garanjcije v primeru burninanega logota, odvisna tudi od vrste garancije? (recimo tovarniška, Bigbangov kasko itd.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 111tim ()

DamjanB52 ::

111tim je izjavil:

Živjo,
včeraj sem nabavil Sony OLED (AF8) ..
Mene pa zanima, ali je zvok res tako prepričljiv, kot bi prihajal naravnost iz zaslona, oziroma iz tistega mesta na zaslonu, kjer vidiš vir zvoka? Če sediš bolj daleč, tega sicer verjetno ne opažaš ..

Furbo ::

To pa rahlo dvomim, ker kako naj bi pa televizor vedel, kje kdo odpira gobec, ropota?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DamjanB52 ::

Furbo je izjavil:

To pa rahlo dvomim, ker kako naj bi pa televizor vedel, kje kdo odpira gobec, ropota?
Dogajanje v zvoku se v miksu prostorsko nalepi na dogajanje v sliki, pri širših formatih je tud bolj verjetno, da govor ni miksan samo ali pretežno na center, tako da je vprašanje to, ali AF8 bolj prepričljivo posreduje tako zvočno sliko .. sicer pa: govor se da precej dobro izolirat, v povezavi s face detection pa ...

111tim ::

DamjanB52 je izjavil:

111tim je izjavil:

Živjo,
včeraj sem nabavil Sony OLED (AF8) ..
Mene pa zanima, ali je zvok res tako prepričljiv, kot bi prihajal naravnost iz zaslona, oziroma iz tistega mesta na zaslonu, kjer vidiš vir zvoka? Če sediš bolj daleč, tega sicer verjetno ne opažaš ..


Zvok na AF8 je res odličen, v bistvu se še navajam, da prihaja dejansko samo iz televizije :)
Kar se pa tiče natančnega lociranja zvoka na sliki pa ne morem reči, da je stvar taka, kot ti jo recimo prodajajo v trgovinah (mogoče mi tudi manjka malo zvočne prostorske orientacije :D
Vsekakor pa to ne zmanjša dejstva, da je zvok zelo prepričljiv in v primeru, da je zvok pomemben faktor pri nakupu tvja, AF8 priporočam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 111tim ()

DamjanB52 ::

111tim je izjavil:

Zvok na AF8 je res odličen, v bistvu se še navajam, da prihaja dejansko samo iz televizije :)
Sem domneval, ja, da reviewerji upravičeno hvalijo zvok (in gibanje), saj ideja je taprava: zvok kot v kinu, s sprednjimi zvočniki za platnom (Sonyjev SDDS ima celo 5 kanalov spredaj)
v primeru, da je zvok pomemben faktor pri nakupu tvja, AF8 priporočam
je bil še kar pomemben, zato sem bil pozoren še na izpeljavo zvoka pri C8 .. nazaj me je pa držala cena

CoreySteel ::

Verjetno precej butasto vprašanje za OLED temo, pa vseeno. OLED dejansko upraviči svojo ceno?

Kupujem nov TV, gledam trenutno LG OLED55B8PLA, gor bi priklopil Nvidia Shield. Vidim da vas veliko hvali tudi Philipsov 803. Moji imajo 55POS9002 z Ambilight in nimajo pripomb, meni pa te luči nič ne pomenijo, druge prednosti pa pri 803 ne vidim? LG ima še 5 let garancije, kar ni zanemarljivo.

Dejansko nisem ziher, ali bi vzel tak "entry" OLED model, ali pač raje nek LCD. Je pa res, da ne bi spet rad kupoval TV-ja čez par let. Vsaj nekaj let miru bi rad imel :)
Twitter: @CoreySteel_

gustek_si ::

A zdaj boš pa začel televijo gledat cele dneve namesto da bi študiral poker igro? LG C8 vzemi, ker ima boljši procesor in zvok. Ni dosti razlike v ceni.

CoreySteel ::

Bomo poker videe gledal tam :)
"Ni dosti razlike v ceni" = 280€ (ceneje.si). Glede na to, da že tako nisem ziher glede OLED, je to gromozanska razlika v ceni :D
Twitter: @CoreySteel_

*TV* ::

Vzemi OLEDa, to je drug svet.

DINAMIK ::

Vzemi tega LG 65 B8 cena super ugodna :)

 LG 65 B8

LG 65 B8

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DINAMIK ()

selanc ::

To je v Italiji?

DINAMIK ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DINAMIK ()

selanc ::

Ugodno. Samo malo daleč.

leiito ::

gustek_si je izjavil:

A zdaj boš pa začel televijo gledat cele dneve namesto da bi študiral poker igro? LG C8 vzemi, ker ima boljši procesor in zvok. Ni dosti razlike v ceni.


A ni spletni poker mrtev?

Re: OLED, po enem letu uporabe 65” C7 lahko rečem, da je naprava na ravni najboljših, iPada npr. ali Synology NAS-ov, vse dela as advertised, nobenih neprijetnih presenečenj, nobenih težav s kodeki, formati, nekompatibilnostjo ipd. WebOSa se redko sploh dotaknem, ker vse poteka prek Apple TVja in Plexa na njem. Gledam v glavnem Netflix, Amazon Prime Video in sem ter tja kak downloadan kos, youtube vsebine + poslušam podcaste in glasbo, soundbar je konektan na tivi.

Kar se meni zdi največji adut sodobnih televizij nasploh je HDR, predvsem Dolby Vision, tudi po letu uporabe dober DV še vedno pričara nasmešek na obraz, nekaj magičnega je v dynamic metadata HDRju.

Burn in se ni pokazal kot dejanski problem. Kak teden ali dva smo napravo še malo merkali, potem pa poln gas, ne glede na trajanje gledanja ali karkoli drugega, vklopljen je screensaver in auto turn off, menim, da je burn in sicer mogoč, ampak da je prišlo do pretiravanja in psihoze, morda kot del psihološke vojne v industriji, in da povprečen uporabnik nikoli ne bo videl burn ina, tudi sicer so dejanski dokumentirani primeri redki, vsaj sam na AV forumih nisem zasledil sploh nobenega, ki bi poročal o burn inu na panelih od 2017 naprej.

Vsekakor priporočam nakup, vsaka ponudba pod 2k se zdi dobra, C7 je zdaj najnižje €1.9k, če se ne motim, pa bo skoraj že predprejšnji model, tako da dvomim, da bo šla cena C8 pod 2k.

Treer ::

CoreySteel je izjavil:

Verjetno precej butasto vprašanje za OLED temo, pa vseeno. OLED dejansko upraviči svojo ceno?

Kupujem nov TV, gledam trenutno LG OLED55B8PLA, gor bi priklopil Nvidia Shield. Vidim da vas veliko hvali tudi Philipsov 803. Moji imajo 55POS9002 z Ambilight in nimajo pripomb, meni pa te luči nič ne pomenijo, druge prednosti pa pri 803 ne vidim? LG ima še 5 let garancije, kar ni zanemarljivo.

Dejansko nisem ziher, ali bi vzel tak "entry" OLED model, ali pač raje nek LCD. Je pa res, da ne bi spet rad kupoval TV-ja čez par let. Vsaj nekaj let miru bi rad imel :)


Te "lučke" kot jim (dokaj primerno) praviš so dejansko edina unikatna stvar Philipsa, tako da glede na to, da ti, kot praviš, nič ne pomenijo, pozabi na ta krš...

clancy ::

Edino orožje, ki ga še Samsung premore - umazana igra.
https://www.samsung.com/si/tvs/qled-tv/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

andrej69 ::

Editor's Choice Awards - Best TVs 2018

https://www.avforums.com/article/editor...

Treer ::

Pogledaš komentarje in nad čem so vsi začudeni - da je v eni od rubrik (kao) najboljši Philips :))

DamjanB52 ::

How to Turn Off Motion Smoothing for Movies (24fps):

krepki ::

Kar nekaj a lahko razložiš zakaj si priplepil ta video,mogoče še sam ne veš?

DamjanB52 ::

krepki je izjavil:

Kar nekaj a lahko razložiš zakaj si priplepil ta video,mogoče še sam ne veš?
Ta video je dober test za prikaz gibanja v filmu, posnet je s filmsko frekvenco (YT pokaže 24 fps, VLC pa 23.98) in je lahko skupna referenca .. Zihr nisem edini, ki se bori s čudnimi in protislovnimi navodili za nastavitve pri gledanju filmov oz. 24 fps materijala. Recimo, navodilo za Sony AF9 je tukaj
MotionFlow = Off, Film mode = Off
Film mode = Off ? Huh ?? Za filme ???

Kar me pa živo zanima je: katere nastavitve uporabljate za filme, lastniki AF8/9, in ali ste zadovoljni s prikazom gibanj?

Za Philips 803/903/9002 je Vincentovo navodilo simpl:
Motion style = Movie
Ko bi le bilo tako: trenutno gledam na osemstotrojki, in še dveh drugih zaslonih za kontrolo, in to je za moje pojme najslabša možna nastavitev: vse trza, migota, kolca, jeclja in se zatika .. znosno postane šele pri Motion style = Personal, če solidno nabašem oba parametra .. kaj pa ugotavljate drugi?

tadejbb ::

V kolikor koga zanima bo na 27.12 samo med 06:00 in 09:00 direkrno v trgovini ( ne online ) na voljo LG OLED 65B8 za 1599€ v Mediamarkt v Avstriji
Še link: https://red.mediamarkt.at/6bis9.html?rb...

Lep pozdrav

Tadej Brodej

gustek_si ::

DamjanB52 je izjavil:


Za Philips 803/903/9002 je Vincentovo navodilo simpl:
Motion style = Movie
Ko bi le bilo tako: trenutno gledam na osemstotrojki, in še dveh drugih zaslonih za kontrolo, in to je za moje pojme najslabša možna nastavitev: vse trza, migota, kolca, jeclja in se zatika .. znosno postane šele pri Motion style = Personal, če solidno nabašem oba parametra .. kaj pa ugotavljate drugi?


Drugi ugotaljamo da ne vemo pojasnit zakaj bi naj imel Philips super procesiranje slike. Jaz na tem superduper procesorju P5 nisem znal nastavit slike, ki bi zgledala normalno in imela normalno gibanje. Enostavno se ne da priti do naravne slike in naravnega gibanja. Ne priporočam za filme in serije. Za fuzbal ne vem ker ne gledam.

tadejbb ::

Še ena mamljiva ponudba se nahaj v Avstrijske Saturnu.
LG OLED 55 B8 za borih 999€ :D

Cena velja smao na dan 27.12.2018 med 6. in 9. uro v trgovini ( ne preko spleta )

Link: https://www.saturn.at/de/shop/6-9.html?...

Prijetno nakupovanje vam želim:D

hamez66 ::

Jaz ne bi še enkrat kupil oled tv. Najprej ta nevarnost burn ina, ki je skoraj garant po več letih uporabe zaradi same tehnologije oleda, ker se pike iztrošijo. Drugo so recimo detajli v temni sliki, ki so slabo vidni. Igraš nek špil, kjer je bolj temno, pa se slabo vidi. V starih časih smo na računalnikih v takih primerih dvignili gammo, pa se je bolje videlo. Tretja stvar je ta soap opera efekt, ampak sklepam, da imajo to tudi drugi novodobni tvji (čeprav na 7 let starem lcd tvju nisem opazil soap opera efekta).

Bi raje kupil večji tv ter za manj denarja, bi pa gledal, da ima nizek response time. Ampak sem pač potrošnik in včasih zapravim denar na prvo roko, šele potem pa raziščem, kaj sem sploh kupil.

Tsunamii ::

hamez66 je izjavil:

Jaz ne bi še enkrat kupil oled tv. Najprej ta nevarnost burn ina, ki je skoraj garant po več letih uporabe zaradi same tehnologije oleda, ker se pike iztrošijo. Drugo so recimo detajli v temni sliki, ki so slabo vidni. Igraš nek špil, kjer je bolj temno, pa se slabo vidi. V starih časih smo na računalnikih v takih primerih dvignili gammo, pa se je bolje videlo. Tretja stvar je ta soap opera efekt, ampak sklepam, da imajo to tudi drugi novodobni tvji (čeprav na 7 let starem lcd tvju nisem opazil soap opera efekta).

Bi raje kupil večji tv ter za manj denarja, bi pa gledal, da ima nizek response time. Ampak sem pač potrošnik in včasih zapravim denar na prvo roko, šele potem pa raziščem, kaj sem sploh kupil.


In kater OLED tv imas da si NE-zadovoljen ? Oziroma imas ze zapeceno sliko..? Ker z normalno uporabo in pazljivost le tega naj ne bi bilo.

Nikonja ::

Čist isto sm poslušal ko sam kupoval plazmo, boš imel zapečeno sliko, pa ful elektrike porabia pa...... iskreno po 8 letih z plazmo še vedno da boljšo in bolj realno sliko kot 99% lcd-ov na trgu. Edini boljši panel je LG OLED in konec debate, vse drugo so kompromisi danes.

@tadejbb - ta cena je noroo nizka ampak Saturn v Celovcu je v šoping centru kateri se odpre šele ob 9ih - ali bodo jutri samo zaradi njih prej odprli. Iskreno me fuuul mika da bi šel ampak me strah da bom ostal brez če se ne pojavim ob 5ih tam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

fpbs ::

hamez66 je izjavil:

Jaz ne bi še enkrat kupil oled tv. Najprej ta nevarnost burn ina, ki je skoraj garant po več letih uporabe zaradi same tehnologije oleda, ker se pike iztrošijo. Drugo so recimo detajli v temni sliki, ki so slabo vidni. Igraš nek špil, kjer je bolj temno, pa se slabo vidi. V starih časih smo na računalnikih v takih primerih dvignili gammo, pa se je bolje videlo. Tretja stvar je ta soap opera efekt, ampak sklepam, da imajo to tudi drugi novodobni tvji (čeprav na 7 let starem lcd tvju nisem opazil soap opera efekta).
Tudi mene zanima, kateri OLED imaš, da ima že zapečeno sliko? Glede detajlov v temni sliki, je ravno zaradi neskončnega kontrasta OLEDa, ta zmožen prikazat te detajle mnogo bolje kot LCD.

hamez66 ::

Po enem mesecu še nimam zapacane slike. Ampak po 5 letih pa zagotovo ne bo taka, kot je sedaj, ker se posamezni piksli počasi iztrošijo. Po petih letih tudi z normalno, pazljivo uporabo, slika ne bo več taka, kot pri novem.

Imam pa LG 55 C8.

Pač raje bi kupil cenejši TV in ga uporabljal brez strahu, da ne bi bila slika preveč svetla, da ne bo težav z logotipi itd.

Praviš, da si imel plazmo.. Ja moj kolega ima tudi plazmo, pa je slika bolj uboga oz. pač nič posebnega, pa je bila plazma včasih veliko dražja od drugih tehnologij.


Drugače nisem nezadovoljen s tv. Samo pravim, da če bi kupoval novo, ne bi še enkrat kupil oled. Sem pač kupil oled, ker sem prebral, da je moj TV top in sem pač predpostavil, da bo potem vse tip top, ne pa, da bodo taki problemi, kot so. Problemi pa so: nevarnost burnina, slaba razpoznavnost detajlov v temni sliki in soap opera efekt. Soap opera efekt se z nastavitvami da prilagodit, da je slika lepa, ampak to s sabo potegne, da moraš za vsako novo stvar uporabit nov preset. Za igre imaš gaming, za filme je ponavadi najbolje uporabit svoje custom nastavitve, za šport je treba uporabit spet drug preset. Pri ips monitorjih ni potrebna telovadba.. Nastaviš in imaš take nastavitve. Pri tvju pa pač jajcanje z nastavitvami, ker drugače ali šport cuka ali pa je v filmih soap opera.

Gatsu ::

Mal manj glej Samsungov marketinški bullshit pa boš bolje spal glede burnina... Kar se tiče detajlov v temni sliki imaš očitno nekaj narobe nastavljeno. Je pa dejstvo da na IPS zaslonih teh težav res ni ker temne scene pač niso črne ampak sive pa še bloom je vsepovprek ;)

gustek_si ::

Po petih letih bo prej kot iztrošen piksel problem premalo pikslov. Beri: 8k televizorji.
««
37 / 127
»»