» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
34 / 127
»»

easyrider3 ::

Panasonic je dosti dražji kakor LG..... zato se ne piše in govori veliko o njem VENDAR je pa eden najboljših za gledanje filmov in podobnega.Da bi moral sedaj kupiti novi televizor bi sigurno vzel PANASONIC TX-55FZ802B pa baje ima še garancijo 5 let.


https://www.panasonicstore.ie/product/t...


 1

1





 2

2




BEST TV of 2018 HDTV test

Zgodovina sprememb…

DamjanB52 ::

DamjanB52 ::

Zanimivo, za tiste ki še gledajo DVDje in podobno: Vincent ugotavlja, da pri SD materijalu LG rahlo zumira (požre robove slike / overscan) in tako zgubi nekaj ostrine, in to se ne da regulirat ali izklopit (razen mogoče v servisnem meniju) .. če prav vidim, pa požre kakšen procentek tud pri 1080i

Nikonja ::

Če koga zanima v Avstriji je trenutno cashback akcija za vse LG oled tevejčke. Zanimljivo je da so različne cene za enak tv na AT in SI verziji strani in ogromna razlika.
Na AT
https://www.electronic4you.at/lg-oled55...
Na SI
https://www.electronic4you.si/lg-oled55...

V pogojih na LG-evi strani nisem zasledil da moraš bit državljan AT, naj me popravi če kod boljš razume nemščino, ampak na meni interesantan C8 se dobije 200 eur nazaj.

Edino kaj mi ni jasno zakaj Moj-TV in Maks-pro pri nas imata najnižje cene, samo pri njih je C8 1.590, nobeden od ta večjih ne pride pod 1.700? A sta to ok trgovca?

fpbs ::

easyrider3 je izjavil:

Panasonic je dosti dražji kakor LG zato se ne piše in govori veliko o njem VENDAR je pa eden najboljših za gledanje filmov in podobnega
Če pogledamo še Panasonica, se ta po skupni oceni uvrsti na tretje mesto, in Sony gre za eno stopničko navzdol, ravno tako Philips, ki je na zadnjem mestu.

1. C8 skupna ocena 159, kvaliteta slike SDR/HDR 29,
https://www.avforums.com/review/lg-oled...

2. B8 skupna ocena 149, kvaliteta slike SDR/HDR 28,
https://www.avforums.com/review/lg-55ol...

3. FZ952 skupna ocena 146, kvaliteta slike SDR/HDR 29,
https://www.avforums.com/review/panason...

4. AF9 skupna ocena 146, kvaliteta slike SDR/HDR 28,
https://www.avforums.com/review/sony-kd...

5. 803 skupna ocena 139, kvaliteta slike SDR/HDR 28,
https://www.avforums.com/review/philips...

denisbegood ::

A je kdo že kaj gledal Grundig OLED 65inč, cena kar solidna.
Po ocenah slika OK, samo software slab.

XS!D3 ::

DamjanB52 je izjavil:

Zanimivo, za tiste ki še gledajo DVDje in podobno: Vincent ugotavlja, da pri SD materijalu LG rahlo zumira (požre robove slike / overscan) in tako zgubi nekaj ostrine, in to se ne da regulirat ali izklopit (razen mogoče v servisnem meniju) .. če prav vidim, pa požre kakšen procentek tud pri 1080i

Že dolgo nisem gledal SD contenta, me pa zanima bolj iz firbca, če dejansko poreže tudi ob izklopljenem overscanu.
Jaz če pri 4K/1080p inputu izklopim overscan v običajnem meniju, ne poreže nič.

fpbs ::

Nikonja je izjavil:

Če koga zanima v Avstriji je trenutno cashback akcija za vse LG oled tevejčke. Zanimljivo je da so različne cene za enak tv na AT in SI verziji strani in ogromna razlika.
V pogojih na LG-evi strani nisem zasledil da moraš bit državljan AT, naj me popravi če kod boljš razume nemščino, ampak na meni interesantan C8 se dobije 200 eur nazaj. Edino kaj mi ni jasno zakaj Moj-TV in Maks-pro pri nas imata najnižje cene, samo pri njih je C8 1.590, nobeden od ta večjih ne pride pod 1.700? A sta to ok trgovca?
Tu imaš pogoje:

"Bei einigen qualifizierten Händlern wird der Cash Back Betrag ausschließlich direkt vor Ort ausbezahlt. Ob dies bei Ihrem Händler der Fall ist, erfahren Sie vor Ort. Beim Erwerb von einem Aktionsgerät über solche qualifizierten Händler besteht keine Berechtigung, den Cash Back Betrag durch eine Registrierung auf der Webseite einzufordern.
Im genannten Zeitraum muss der tatsächliche Kauf stattfinden. Frühere Bestellungen und/oder Lieferungen mit einer später datierten Rechnung sind dementsprechend ausgenommen.
Der oben genannte Betrag wird innerhalb von 60 Werktagen ab Anmeldung/Registrierung auf das angegebene Konto des Teilnehmers überwiesen.
Die Aktion ist auf Verbraucher im Sinne des Konsumentenschutzgesetzes beschränkt. Pro Endkunde und Haushalt ist Inanspruchnahme des Cashbacks nur einmalig möglich.
Ausgeschlossen werden Personen, die sich unerlaubter Hilfsmittel bedienen oder sich anderweitig durch Manipulation Vorteile verschaffen. Gegebenenfalls können in diesen Fällen auch nachträglich Zuwendungen aberkannt und zurückgefordert werden. Dem Teilnehmer stehen im Falle seiner Disqualifikation keinerlei Ersatzansprüche zu.
LG behält sich das Recht vor, die Aktion jederzeit zu beenden, wenn technische Gründe seine ordnungsgemäße Fortsetzung unmöglich machen oder die Aktion aus anderen Gründen unmöglich ist.
LG haftet nicht für Schäden durch Fehler, Verzögerungen oder Unterbrechungen in der Datenübertragung, bei Störungen der technischen Anlagen und des Services und für unrichtige Inhalte, Verlust oder Löschung von Daten und Viren.
Retouren sind von der Aktion ausgenommen. Im Falle eine Retoure ist der Cashback-Betrag innerhalb von 14 Tagen nach Rückgabe des Gerätes rückzuerstatten.
Eine Übertragung auf eine andere Person ist nicht möglich.
Im Falle von Streitigkeiten findet österreichisches Recht Anwendung. Sollte eine der vorliegenden Bestimmungen ganz oder teilweise unwirksam sein, so wird die Wirksamkeit der übrigen Bestimmungen hiervon nicht berührt
Der Veranstalter weist darauf hin, dass die Werbeaktion aufgrund von äußeren Umständen und Zwängen beendet, entfernt oder geändert werden kann, ohne dass hieraus Ansprüche der Teilnehmer gegenüber dem Veranstalter entstehen. Dies kann insbesondere der Fall sein, wenn die ordnungsgemäße Durchführung der Werbeaktion nicht mehr gewährleistet werden kann, zum Beispiel bei technischen Problemen oder aus rechtlichen Gründen.
Die Erhebung, Speicherung und Verwendung der persönlichen Nutzerdaten (z. B. Name, E-Mail-Adresse, Postadresse) geschieht ausschließlich nach den Regelungen des österreichischen Datenschutzgesetzes sowie die DSGVO. Die erhobenen und verarbeiteten Daten werden von der AG Media GmbH im Auftrag von LG ausschließlich zu Zwecken der Abwicklung dieser Aktion verwendet und gespeichert sowie nach Abschluss dieser Aktion gelöscht."

hamez66 ::

Nikonja je izjavil:

Če koga zanima v Avstriji je trenutno cashback akcija za vse LG oled tevejčke. Zanimljivo je da so različne cene za enak tv na AT in SI verziji strani in ogromna razlika.
Na AT
https://www.electronic4you.at/lg-oled55...
Na SI
https://www.electronic4you.si/lg-oled55...

V pogojih na LG-evi strani nisem zasledil da moraš bit državljan AT, naj me popravi če kod boljš razume nemščino, ampak na meni interesantan C8 se dobije 200 eur nazaj.

Edino kaj mi ni jasno zakaj Moj-TV in Maks-pro pri nas imata najnižje cene, samo pri njih je C8 1.590, nobeden od ta večjih ne pride pod 1.700? A sta to ok trgovca?



Sem ga naročil pri Maks pro in mi ga jutri dostavijo, pa lahko poročam, če je vse tako, kot mora bit. Če je zapakiran in če dobim račun, potem kaj dosti narobe ne more bit.

goldrake ::

XS!D3 je izjavil:

DamjanB52 je izjavil:

Zanimivo, za tiste ki še gledajo DVDje in podobno: Vincent ugotavlja, da pri SD materijalu LG rahlo zumira (požre robove slike / overscan) in tako zgubi nekaj ostrine, in to se ne da regulirat ali izklopit (razen mogoče v servisnem meniju) .. če prav vidim, pa požre kakšen procentek tud pri 1080i

Že dolgo nisem gledal SD contenta, me pa zanima bolj iz firbca, če dejansko poreže tudi ob izklopljenem overscanu.
Jaz če pri 4K/1080p inputu izklopim overscan v običajnem meniju, ne poreže nič.

kaksne nastavitve slike mas v sd in hd?

Treer ::

fpbs je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Panasonic je dosti dražji kakor LG zato se ne piše in govori veliko o njem VENDAR je pa eden najboljših za gledanje filmov in podobnega
Če pogledamo še Panasonica, se ta po skupni oceni uvrsti na tretje mesto, in Sony gre za eno stopničko navzdol, ravno tako Philips, ki je na zadnjem mestu.


Točno tam, kamor sodi...

andrej69 ::

Treer je izjavil:

fpbs je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Panasonic je dosti dražji kakor LG zato se ne piše in govori veliko o njem VENDAR je pa eden najboljših za gledanje filmov in podobnega
Če pogledamo še Panasonica, se ta po skupni oceni uvrsti na tretje mesto, in Sony gre za eno stopničko navzdol, ravno tako Philips, ki je na zadnjem mestu.


Točno tam, kamor sodi...


Tukaj ni ravno videti tako:)

Full HD performance

Switch to 1080p and we’re not overly enamoured with the Perfect Natural Reality mode of which Philips is so proud. Like many such features designed to upconvert SDR to HDR, it feels a bit artificial and over the top. It’s simply too bright, even on the minimum setting. Dynamic Contrast has a similar effect and Video Contrast is set too high by default, too.

But once you rein these settings in, this TV produces an absolutely lovely upscaled picture. Detail is genuinely superb: play the final scene of Fantastic Beasts And Where To Find Them and the Philips reveals goosebumps on Tina’s neck as Newt touches her hair. On an LG C8, they are nowhere to be seen.

And if you think that by switching off those advanced processing modes we’ve ended up with a dull picture, you’d be wrong: whites are brighter and purer than they are on the LG, dark detail is superb and blacks are inky as can be. All told, this is one of the best 1080p pictures currently available, which is quite some feat.

Take another step down the signal quality ladder, and standard-def is also solid. LG’s OLEDs will give you a smoother, cleaner image, but the Philips is significantly more detailed.

Gamers might be slightly concerned to hear that we measured the 55OLED803’s input lag at just under 39ms, which is higher than that of rival sets from the likes of Samsung and LG. Though anything under 40ms should be fast enough for all but the most hardcore gamer, it’s worth bearing in mind..

Verdict

The Philips 55OLED803 is a brilliant TV. In some ways, it’s better than the LGs with which it shares a panel, particularly in terms of colour vibrancy and detail.

Skin tones still occasionally seem a little off and a premium Sony will do an even better job with motion, but these are minor flaws in an overall excellent picture performance.

What’s more, with the bugs of the first sample we tested no longer proving an issue, you're free to enjoy that excellent picture without fear of the set crashing – and we’re free to give the TV the five-star rating it clearly deserves.

andrej69 ::

The second-generation Philips P5 processor continues to show impressive performance. High-performance scaling really makes it possible to pass Full HD content for Ultra HD content, sometimes at the price of a few artifacts. In movie mode, these edits are disabled and there is a fairly smooth scaling. Philips really manages to make a difference to its competitors with its P5 Perfect Natural Motion Motion Compensation Engine, which ensures smooth movement and perfect sharpness, without any artifacts. A real feat.

Second surprise offered by this new tile: the maximum brightness very high. We measured a light peak at 859 cd / m2, more than the Sony AF8 (724 cd / m2) or the LG 55C8 (799 cd / m2). Obviously, it remains less than the best LCDs on the market that can exceed 1,300 cd / m2 ( Sony 65ZD9 ) and even touch the 1,600 cd / m2 ( Samsung 65Q9F ), but it still brings a little closer Oled TVs of the famous peak bright 1,000 cd / m2. With a maximum HDR signal of 10,000 cd / m2, the Display Tone Mapping of Philips matches the EOTF curve quite well, even if a small artifact is noted around 95% of maximum brightness. From 70% of maximum brightness, the TV smooths the signal slightly to avoid clipping .

CONCLUSION 5/5
The Philips 55OLED803 is an excellent Oled TV and certainly one of the best TVs on the market. The competition is tough and Philips has the weapons to fight against the references of the category, thanks to its P5 processor that performs feats. This TV has more than one trick in its bag to stand out, like the two remotes, a minimalist design and Ambilight system, unique on the market, while maintaining a very high image quality.

Treer ::

O moj bog, še na uradnem Philips forumu (če obstaja) ne bi tako hitro dobil dveh tako dolgih postov v zagovor tega šrota...

andrej69 ::

Treer je izjavil:

O moj bog, še na uradnem Philips forumu (če obstaja) ne bi tako hitro dobil dveh tako dolgih postov v zagovor tega šrota...


Za tebe je mogoče šrot, za večino pa ne..;)

easyrider3 ::

Vse odvisno za kaj se televizor uporablja ker tiste točke ki jih zbirajo treba črtati stran če televizor ne uporabljaš za tiste namene.Recimo tiste točke pridobljene na račun za gaming mode in podobnega. Za človeka ki ima televizor samo za pogledat film in kakšno serijo in športni dogodek je treba gledat samo v tej smeri testiranje in ne zraven še testiranje za igranje igerc in svašta. Za običajnega uporabnika se točno ve da hoče imeti takšen televizor,ki prikazuje dobro sliko,procesiranje,zanesljiv in enostaven sistem pa,da je dokaj zanesljiv,da ne crkne po 2 letih uporabe. Sam imam Sony televizor in že poprej sem imel kot prvega Sony in potem drugega Samsung vendar za naslednjega četrtega sigurno ne bo več Sony,ker kot prvo ANDROID sistem in drugo CENA. Trenutno sta edino televizorja LG ali PANASONIC katera bi bila po mojem okusu saj oba odlikuje vse edino v ceni je razlika.

XS!D3 ::

goldrake je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

DamjanB52 je izjavil:

Zanimivo, za tiste ki še gledajo DVDje in podobno: Vincent ugotavlja, da pri SD materijalu LG rahlo zumira (požre robove slike / overscan) in tako zgubi nekaj ostrine, in to se ne da regulirat ali izklopit (razen mogoče v servisnem meniju) .. če prav vidim, pa požre kakšen procentek tud pri 1080i

Že dolgo nisem gledal SD contenta, me pa zanima bolj iz firbca, če dejansko poreže tudi ob izklopljenem overscanu.
Jaz če pri 4K/1080p inputu izklopim overscan v običajnem meniju, ne poreže nič.

kaksne nastavitve slike mas v sd in hd?

Za večino vsebin imam pod vse nastavitve->Slika->Nastavitve razmerja stranic-Just scan->Vklop in ne reže nič.

Sem šel pa sedaj res probat en SD kanal na DVB-C in v tem primeru ta opcija ni mogoča. Lahko pa vklopim Just scan (torej brez overscana), če gledam SD v EON appu (probal npr SLO 3, ostale kanale, ki so tudi HD je Telemach tako ali tako končno vrgel ven iz EONa) ali SD iz zunanje kište, ker itak le ta dela upscaling. Kako je z eksternimi SD inputi pa ne vem.

Kar se mene tiče itak nima smisla gledat teh zmazkov na 65", če imam en kup HD kanalov, ki zgledajo ok in nešteto kvalitetnejših vsebin na HBO GO, Netflixu, Amazon Primeu in BluRayih. 4K HDR BluRayi so top, čeprav priznam, da iz 3,5m na 65" ni tako hude razlike med kvalitetnim HD in 4K, je večja razlika med slabim in dobrim HD. Na koncu je še največji problem čas, kdaj bi človek vse to gledal.

mihaelo ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihaelo ()

easyrider3 ::

ANDROID ne bo nikdar in nikdar deloval kot treba isti šmorn je z telefoni.

hamez66 ::

hamez66 je izjavil:

Nikonja je izjavil:

Če koga zanima v Avstriji je trenutno cashback akcija za vse LG oled tevejčke. Zanimljivo je da so različne cene za enak tv na AT in SI verziji strani in ogromna razlika.
Na AT
https://www.electronic4you.at/lg-oled55...
Na SI
https://www.electronic4you.si/lg-oled55...

V pogojih na LG-evi strani nisem zasledil da moraš bit državljan AT, naj me popravi če kod boljš razume nemščino, ampak na meni interesantan C8 se dobije 200 eur nazaj.

Edino kaj mi ni jasno zakaj Moj-TV in Maks-pro pri nas imata najnižje cene, samo pri njih je C8 1.590, nobeden od ta večjih ne pride pod 1.700? A sta to ok trgovca?



Sem ga naročil pri Maks pro in mi ga jutri dostavijo, pa lahko poročam, če je vse tako, kot mora bit. Če je zapakiran in če dobim račun, potem kaj dosti narobe ne more bit.



Danes dobil TV. Plačal po povzetju. Tip mi ga je dostavil na dom brezplačno, doma sem pa približno 20 km iz Lj centra. TV zapakiran, račun sem dobil. Najprej sem bil že malo živčen, ker sem videl določene lise prstov na zaslonu, potem pa sem dojel, da je itak zaščitna folija in da ko jo potegneš dol, je vse brezhibno, tiste packe pa pač niso do konca sščistili v tovarni. Zdaj pa držim pesti, da bo dobro delala in mi dolgo služila.

Je pa zanimivo, ja, da je pri nas cena nižja kot v tujini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

DINAMIK ::

@hamez66 Koliko si pa dal za tv? LG 55C8P OLED?Nižja cena kot v tujini...

hamez66 ::

Dal sem 1590 eur. Zdej ne trdim, da je to najceneje v Evropi ali kaj takega, ker se nisem ravno ful trudil iskat, ampak kar sem na hitro pogledal, so bile cene enake ali malo višje. Pri računalništvu sem navajen, da so cene v tujini vsaj 5% nižje, ponavadi pa še več.

Nikonja ::

Najnižje kaj sem jaz najdel C8 v EU je v Avstriji za 1.425 ampak dostava je 70 eur tako da res ne profitiraš nekaj noro.
https://www.gamingoase.de/de/kategorie3...

Zakaj Maks-pro ima tako dobro ceno ne vem ampak je debelo najboljša v SLO

@hamez66 Poročaj če vse še vedno štima :)

hamez66 ::

Zaenkrat je vse ok. Slika je lepa, kontrastna, črna je res temnejša kot na monitorju. Meniji so hitri in odzivni. Ful fajn zadeva je tudi kurzor na zaslonu, ki ga upravljaš s pilotom. To so nekako prvi vtisi, se pa še nisem kaj dosti ukvarjal s TVjem. V kratkem bom sprobal, kako se igra League of legends. Baje ima TV native 120hz podporo pri resoluciji 1080p, display lag je pa tudi kar nizek, 21ms. Večina televizorjev ima precej slabšo odzivnost, predvsem starejši imajo lahko 40 in več ms. Me tudi zanima, če bo igra izgledala kaj lepše. Verjetno bo bolj barvita in kontrastna.

Nikonja ::

Ne pozabi se registrirat za 5 let garancije
https://www.lgemk-promotions.com/slo-ol...

hamez66 ::

Nikonja je izjavil:

Ne pozabi se registrirat za 5 let garancije
https://www.lgemk-promotions.com/slo-ol...



Hvala. Tega nisem vedel.

GRT ::

Kupil že dva TVja pri Maks Pro in nobenih problemov, eden je še doma že več kot 8 let dela vse, kot nov in to LG, ne moreš verjet.
Pa tudi Samsung, ki ga nekateri tako pljuvajo 6400 za tiste čase vrhunski TV, še vedno dela, ne moreš verjet pa kakšna slika, verjetno še vedno boljša od teh ta novih neoled TVjev.;)

andrej69 ::

GRT je izjavil:

Kupil že dva TVja pri Maks Pro in nobenih problemov, eden je še doma že več kot 8 let dela vse, kot nov in to LG, ne moreš verjet.
Pa tudi Samsung, ki ga nekateri tako pljuvajo 6400 za tiste čase vrhunski TV, še vedno dela, ne moreš verjet pa kakšna slika, verjetno še vedno boljša od teh ta novih neoled TVjev.;)


Tale model Samsunga, je eden redkih odličnih televizorjev še danes kar jih je Samsung naredil:)

DINAMIK ::

hamez66 je izjavil:

Dal sem 1590 eur. Zdej ne trdim, da je to najceneje v Evropi ali kaj takega, ker se nisem ravno ful trudil iskat, ampak kar sem na hitro pogledal, so bile cene enake ali malo višje. Pri računalništvu sem navajen, da so cene v tujini vsaj 5% nižje, ponavadi pa še več.

V tujini je cenejši...,vendar pri nas imaš 5let garancije in to odtehta vse ;),kdor je blizu Italije je ugodno tukaj LG OLED 55 C8P za 1380eur https://www.starsmegastore.com/tv/led-l... Naj ti dobro služi :)

easyrider3 ::

Ne se hecat da je Samsung UE 6400 tako super televizor ker ga imam doma in zaradi tega lahko tudi rečem da nikoli več Samsung televizor. Še ni bil 2.leti star televizor in je zaslon šel v zamenjavo saj je imel že dve lisaste flike. Ko je televizor bil na servisu sem šel nabavit novega in to nazaj sem šel na SONY televizor model KDL-WE750 in to po priporočilu gospoda andrej69 iz tega foruma. Samo zahvalim se mu lahko ker nisem nič zgrešil z nabavo tega televizorja sploh v tem cenovnem rangu in SEDAJ SEDAJ lahko iz svojih izkušenj povem,da primerjava med tema dvema televizorjema SAMSUNG in SONY je očitna. Za ta model Samsung televizorja je na netu ponujenih dosti kalibracij za sliko in po vseh možnih nastavitev je še vedno slika slabša kakor na Sony televizorju pa da ne omenjam omenjam ko se gleda v SD sliki tam pa sploh nima šans proti Sonyu. Še enkrat se moram zahvalit gospodu andrej69 ker mi je prporočil ta Sony televizor sploh ker sem izrecno hotel mnenje za televizor ki dobro prikazuje SD sliko. Samsung UE 6400 nima nobenih šans da SD sliko tako dobro prikaže kakor ta Sony televizor in to povem lahko ker imam oba televizorja in potem škoda da nekdo govori da je ta model Samsunga zelo super glede slike.

fpbs ::

Ja, ampak, da je Samsung UE 6400 tako super televizor, trdi gospod andrej69.

andrej69 ::

Jaz imam v mislih model H6400:) Če pa je mislil kateri drug model 6400 pa ne vem..

easyrider3 ::

Samsung LED TV UE50H6400 za tega jaz pravim da je slabši kakor Sony KDL WE750 kar mi nobeden ne more drugače tolmačit ker imam oba doma in se lepo vidi razlika sploh SD slika je tako opazna in Po vrhu tega je Sony pa še cenejši

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Samsung LED TV UE50H6400 za tega jaz pravim da je slabši kakor Sony KDL WE750 kar mi nobeden ne more drugače tolmačit ker imam oba doma in se lepo vidi razlika sploh SD slika je tako opazna in Po vrhu tega je Sony pa še cenejši


Vsekakor je Sony kvalitetnejši saj tu ni nobenega dvoma.. Samsung je le model 2014, dočim je Sony lanski model..Tako, da je seveda že tukaj razlika. Je pa bil ta Samsung zelo dober model za tisti čas.. Imel je zelo dobro sliko, kakor tudi okvar ni bilo kaj dosti:)Kar za današnje Samsung televizorje ne morem reči..

Ezoterik ::

Men je šla po izteku garancije osvetlitev na dveh tretjinah tvja. Panel je bil strašljivo slabo uniformen, z ogromno bright spoti, kar se je pokazalo kasneje in mi niso hotl uveljavlat. Res za kozlat tv (h6400 to). Če guglate ta model boste vidl, da nas je blo velik kerlcev tako nategnjenih. Je bil pa za tiste čase daleč najcenejši 64" tv (1500 eur). Pač whatever, sam jst osebno ne bom več kupu samsunga, k so me res prou lepo nategnli.

ni čudno, da spet andrej kle neki random laže, me prou zanima, če ma neko ordungo, da hod okol po forumih in širi laži. Ne štekam sicer kaj točno ga tok rajca, da zagovarja tv iz leta 2014, ki je res za kozlat kvalitete

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ezoterik ()

andrej69 ::

Ezoterik je izjavil:

Men je šla po izteku garancije osvetlitev na dveh tretjinah tvja. Panel je bil strašljivo slabo uniformen, z ogromno bright spoti, kar se je pokazalo kasneje in mi niso hotl uveljavlat. Res za kozlat tv (h6400 to). Če guglate ta model boste vidl, da nas je blo velik kerlcev tako nategnjenih. Je bil pa za tiste čase daleč najcenejši 64" tv (1500 eur). Pač whatever, sam jst osebno ne bom več kupu samsunga, k so me res prou lepo nategnli.

ni čudno, da spet andrej kle neki random laže, me prou zanima, če ma neko ordungo, da hod okol po forumih in širi laži. Ne štekam sicer kaj točno ga tok rajca, da zagovarja tv iz leta 2014, ki je res za kozlat kvalitete


Poglej jaz poznam saj dva, ki še imata danes ta tv pa, delujeta brez vseh težav:)Tudi kar se tiče okvar jih ni bilo dosti, kakor na današnjih Samsung televizorjih..To ti ne govorim nekaj na pamet, temveč iz servisnih izkušenj..Kar pa se tiče kvalitete slike, pa seveda vsak ni in ne bo zadovoljen z določenim televizorjem:))Toda, če se pogleda teste gre za zelo dober model.. Saj sam veš, da jaz tudi nisem pristaš Samsung televizorjev, toda za ta model res ne morem reči kaj slabega..

Ezoterik ::

Lej model jst sm takrat delu na telekomu in nas je velik (štirje) takrat prek akcije uzel ta tv (bil je cirka 500 eur cenejši kot v redni prodaji): Niti en od teh štirih ni danes v perfektnem stanju, osvetlitev je crknla vsem štirim (ker so not vgrajeval krep led verige in je cela črta šla, menjat se da pa samo panel), nehal je delat 3d in podobne bedarije. Vsi modeli imajo brutalen backlight bleed (googli h6400 backlight bleed), ogabne vidne kote in grozno črno.

ne vem kakšno je to magično stanje s samsung tvji danes (verjetno še zmer krep kot vedno, sam vsaj dajo ti pet let garancije), vsekakor pa je takrat bla situacija zelo slaba. Tud te tvoji opevani filipsi se masivno kvarjo, ampak nimajo dost jajc (oz financ), da bi fuknli pet let garancije, tko da ne mi o teh korporacijah.

Sej kul, lahko je ta specifičen magičen model, ki si ga ti vidu odličen, sam mal fakin dvomim in vsekakor ni to še dandanes eden najboljših tvjev, mene je kr minil zapravlat za tehnologijo tok mi je ta neumn tv vse skupi zameru. Res sm se zafuku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ezoterik ()

Tomson ::

LG 65C8 tudi v Slo že za 2.190€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

lojzeboy ::

Tomson je izjavil:

LG 65C8 tudi v Slo že za 2.190€ ...


Še B8 gre na 2 jurja, pa sem njihov....

edi45 ::

lojzeboy je izjavil:

Tomson je izjavil:

LG 65C8 tudi v Slo že za 2.190€ ...


Še B8 gre na 2 jurja, pa sem njihov....


Boljše vzet C8

lojzeboy ::

edi45 je izjavil:

lojzeboy je izjavil:

Tomson je izjavil:

LG 65C8 tudi v Slo že za 2.190€ ...


Še B8 gre na 2 jurja, pa sem njihov....


Boljše vzet C8


Zakaj?

edi45 ::

lojzeboy je izjavil:

edi45 je izjavil:

lojzeboy je izjavil:

Tomson je izjavil:

LG 65C8 tudi v Slo že za 2.190€ ...


Še B8 gre na 2 jurja, pa sem njihov....


Boljše vzet C8


Zakaj?


Boljši procesor

hyuga ::

eno vprašanje -

kaj je pa s temi burn ini - majo že te televizije vgrajeno kako zaščito? očetu kupujem dober oled tv - ampak on ga včasih pusti prižganega to pomeni da je lahko 10 ur ista slika na televiziji, ker ima vse preko računalnika povezano.

katerega 65" priporočate? mislite da bodo cene zelo padle za black friday?

DamjanB52 ::

Hm hmm - FlatpanelsHD so pri 803 šli kalibrirat ISF Day, in ornk znižali Blue WP, kar bi pomenilo, da so bile beline preveč modre (običajni trik pri pralnih praških) .. Ampak, dijagram za Pre-calibration view (ISF SDR) predvsem kaže preveč rdeče ???
https://www.flatpanelshd.com/review.php...

DamjanB52 ::

DamjanB52 je izjavil:

Hm hmm - FlatpanelsHD so pri 803 šli kalibrirat ISF Day, in ornk znižali Blue WP, kar bi pomenilo, da so bile beline preveč modre (običajni trik pri pralnih praških) .. Ampak, dijagram za Pre-calibration view (ISF SDR) predvsem kaže preveč rdeče ???
https://www.flatpanelshd.com/review.php...
Aha .. Vincent tud ugotavlja, da je "default white too blue" (5:56); podobno nižanje Blue WP priporoča tudi nemški Video 12/2018 za 903 .. kar verjetno pomeni, da so FlatpanelsHD zajebali pre-calibration sliko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamjanB52 ()

edi45 ::

hyuga je izjavil:

eno vprašanje -

kaj je pa s temi burn ini - majo že te televizije vgrajeno kako zaščito? očetu kupujem dober oled tv - ampak on ga včasih pusti prižganega to pomeni da je lahko 10 ur ista slika na televiziji, ker ima vse preko računalnika povezano.

katerega 65" priporočate? mislite da bodo cene zelo padle za black friday?


Pri normalno uporabi je skoraj nemogoce dobiti burn in. Ja, po minuti ali dve ce je staticna slika, se avtomatsko prizge dinamicni screen saver. Dokler pusti tv pod standby ko je ugasjen nima kaj bit.

hyuga ::

edi45 je izjavil:

hyuga je izjavil:

eno vprašanje -

kaj je pa s temi burn ini - majo že te televizije vgrajeno kako zaščito? očetu kupujem dober oled tv - ampak on ga včasih pusti prižganega to pomeni da je lahko 10 ur ista slika na televiziji, ker ima vse preko računalnika povezano.

katerega 65" priporočate? mislite da bodo cene zelo padle za black friday?


Pri normalno uporabi je skoraj nemogoce dobiti burn in. Ja, po minuti ali dve ce je staticna slika, se avtomatsko prizge dinamicni screen saver. Dokler pusti tv pod standby ko je ugasjen nima kaj bit.


hvala. ima vsak oled tak screen saver?

edi45 ::

hyuga je izjavil:

edi45 je izjavil:

hyuga je izjavil:

eno vprašanje -

kaj je pa s temi burn ini - majo že te televizije vgrajeno kako zaščito? očetu kupujem dober oled tv - ampak on ga včasih pusti prižganega to pomeni da je lahko 10 ur ista slika na televiziji, ker ima vse preko računalnika povezano.

katerega 65" priporočate? mislite da bodo cene zelo padle za black friday?


Pri normalno uporabi je skoraj nemogoce dobiti burn in. Ja, po minuti ali dve ce je staticna slika, se avtomatsko prizge dinamicni screen saver. Dokler pusti tv pod standby ko je ugasjen nima kaj bit.


hvala. ima vsak oled tak screen saver?


Ja. In ko se tv izklopi se pusti pod napetostjo da ekran cisti piksle da ne pride do kaksnega “image retentiona” in imas tudi potem rocno funkcijo da pocistis zaslon. Tako da nic bat. Je pa bolj kot ne vseeno, katerega vzames tako imajo vsi OLEDi od LGja panel, tako da v sami kvaliteti slike ni nekaksnih velikih odstopanj.

fpbs ::

edi45 je izjavil:

Ja. In ko se tv izklopi se pusti pod napetostjo da ekran cisti piksle da ne pride do kaksnega “image retentiona” in imas tudi potem rocno funkcijo da pocistis zaslon. Tako da nic bat. Je pa bolj kot ne vseeno, katerega vzames tako imajo vsi OLEDi od LGja panel, tako da v sami kvaliteti slike ni nekaksnih velikih odstopanj.
LG ima vgrajen namenski procesor za OLEDe, ki med delovanjem prepozna statično sliko, in ustrezno ukrepa. Glede odstopanj so precejšnje razlike že v samem operacijskem sistemu, kjer je android precej počasen in nezanesljiv, LGejev WebOs je pa hiter in popolnoma brezhiben. Precejšnja razlika je tudi v HDR podpori, ker LG nudi dosti boljšo podporo, naprimer Dolby Vision in Advanced HDR, potem je tu še LGejeva umetna inteligenca ThinQ AI, pa še kar nekaj prednosti bi se našlo, že s samo telekomando od LGeja, se ne more primerjati z nobeno drugo.

gustek_si ::

fpbs ima v tem primeru čisto prav. Pozabil je edino da je LG tudi cenovno ugodnejši od konkurence in to za 20% ali več.
««
34 / 127
»»