» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
28 / 127
»»

Gatsu ::

Vikend akcijo so imel ane. Danes je pa ponedeljek...

edi45 ::

eh te njihove "akcije" so kar nekaj, isto kot big bang in harvey norman. Če ga boš vzel tu, ti še priporočam da daš tistih 250€ in imaš 5 let garancije.

fpbs ::

care20 je izjavil:

kaj so mel tok klikov da so kar cez noc za 500€ dvignil ceno?!
bom ga pa tukaj kupil http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-oled65b...
Glede na začetno ceno modela B8, se mu je cena znižala za cca 34%, in glede na nekaj letno projekcijo padanja cen, ko se vstavijo pri cca 50%, se mu bo cena verjetno še precej znižala, upam da kljub temu da je LGDysplay pred kratkim zvišal cene panelov.

bernikm ::

fpbs je izjavil:

care20 je izjavil:

kaj so mel tok klikov da so kar cez noc za 500EUR dvignil ceno?!
bom ga pa tukaj kupil http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-oled65b...
Glede na začetno ceno modela B8, se mu je cena znižala za cca 34%, in glede na nekaj letno projekcijo padanja cen, ko se vstavijo pri cca 50%, se mu bo cena verjetno še precej znižala, upam da kljub temu da je LGDysplay pred kratkim zvišal cene panelov.


2000EUR je za moje pojme zelo ugodna cena za 65 inch OLED. Zanimivo je da sta C8 in Philips 873 modela 600EUR dražja kot B8. Vprašanje pa če sta vredna skoraj 1/3 višje cene.
Sam sem dolgo okleval med OLED in klasičnim pa je prevagalo v prid klasičenmu predvsem zaradi konkretno nižje cene (950EUR za nov Philips 65PUS7303), pa predpostavka da nismo nek zahteven gledalec in da gledamo TV zvečer 2 uri, se mi je dejansko škoda zdelo dati več kot 1000EUR več denarja, klub temu da je slika na OLEDu boljša

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

edi45 ::

bernikm je izjavil:

fpbs je izjavil:

care20 je izjavil:

kaj so mel tok klikov da so kar cez noc za 500EUR dvignil ceno?!
bom ga pa tukaj kupil http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-oled65b...
Glede na začetno ceno modela B8, se mu je cena znižala za cca 34%, in glede na nekaj letno projekcijo padanja cen, ko se vstavijo pri cca 50%, se mu bo cena verjetno še precej znižala, upam da kljub temu da je LGDysplay pred kratkim zvišal cene panelov.


2000EUR je za moje pojme zelo ugodna cena za 65 inch OLED. Zanimivo je da sta C8 in Philips 873 modela 600EUR dražja kot B8. Vprašanje pa če sta vredna skoraj 1/3 višje cene.
Sam sem dolgo okleval med OLED in klasičnim pa je prevagalo v prid klasičenmu predvsem zaradi konkretno nižje cene (950EUR za nov Philips 65PUS7303), pa predpostavka da nismo nek zahteven gledalec in da gledamo TV zvečer 2 uri, se mi je dejansko škoda zdelo dati več kot 1000EUR več denarja, klub temu da je slika na OLEDu boljša


Če si se tak odločil in misliš da si se odločil pravilno, ok, saj sam najbolje veš kaj rabiš in koliko si pripravljen odšteti. Je pa res da se ne more primerjat 7303 z OLEDI, ki si jih naštel. Ampak če ne rabiš, je res brez veze takšno vsoto denarja porabiti za TV, če gledaš potem samo 2 uri na dan in če nisi zahteven gledalec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

care20 ::

Moje mnenje je pa da je vsekakor vredno doplacati to razliko saj potem tudi ce bi hotel,nebi mogel vec razmisljati o nakupu boljsega tv.V vecini primerov kar kupis, potem zacnes gledati se tistega boljsega in ti je zal da nisi doplacal. Saj vsi vemo da tv je nakup za tudi vec kot 10 let tako da tistega tisocaka zraven se vsekakor splaca doplacati... Drugace pa a so decembra kaksni popusti na oled tv? Vsekakor bom kupil 65 oled, 2000 je se vedno mal visoka cena vendar bi tudi dal toliko ce ostane ta cena do konca leta

edi45 ::

care20 je izjavil:

Moje mnenje je pa da je vsekakor vredno doplacati to razliko saj potem tudi ce bi hotel,nebi mogel vec razmisljati o nakupu boljsega tv.V vecini primerov kar kupis, potem zacnes gledati se tistega boljsega in ti je zal da nisi doplacal. Saj vsi vemo da tv je nakup za tudi vec kot 10 let tako da tistega tisocaka zraven se vsekakor splaca doplacati... Drugace pa a so decembra kaksni popusti na oled tv? Vsekakor bom kupil 65 oled, 2000 je se vedno mal visoka cena vendar bi tudi dal toliko ce ostane ta cena do konca leta


Ne vem no, jaz sem še vedno do zdaj začel razmišljat o nakupu boljšega in tudi večino tv-jev prodal po cca mesecu ali dva in kupil boljšega. Še vedno do zdaj je bilo tak, edino pri OLEDu, ker vem da zaenkrat ne morem kupiti boljšega, oz toliko boljšega da bi bila vidna razlika. Brez veze čakat, black friday edino, ampak to so take "akcije", ki prej dvignejo ceno in potem za black friday spustijo, da te na koncu isto pride če prej kupiš ali pa potem. To je bolj preko luže aktualno, tam imajo dejansko prave drastične popuste. 2K ni dosti za 65", jaz sem za mojega 55" dal 1740€.

fpbs ::

bernikm je izjavil:

2000EUR je za moje pojme zelo ugodna cena za 65 inch OLED. Zanimivo je da sta C8 in Philips 873 modela 600EUR dražja kot B8. Vprašanje pa če sta vredna skoraj 1/3 višje cene.
Sam sem dolgo okleval med OLED in klasičnim pa je prevagalo v prid klasičenmu predvsem zaradi konkretno nižje cene (950EUR za nov Philips 65PUS7303), pa predpostavka da nismo nek zahteven gledalec in da gledamo TV zvečer 2 uri, se mi je dejansko škoda zdelo dati več kot 1000EUR več denarja, klub temu da je slika na OLEDu boljša
Glede na ceno 2000€ B8, naj bi bila cena za C8 cca 200€ višja. Za Philips 873 pa, glede na to, da ima vgrajen še predlanski panel, pa cca 200€ nižjo od B8.

Jan50 ::

Kaj ni bilo pred kakšnim letom rečeno, da gradi LG novo mega tovarno za 65'' OLED panele in da bo zaradi tega cena le-teh močno padla?

edi45 ::

Jan50 je izjavil:

Kaj ni bilo pred kakšnim letom rečeno, da gradi LG novo mega tovarno za 65'' OLED panele in da bo zaradi tega cena le-teh močno padla?


Verjetno bodo postavili tovarno, samo specifično za 65" OLED panele ne?:8)

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

bernikm je izjavil:

2000EUR je za moje pojme zelo ugodna cena za 65 inch OLED. Zanimivo je da sta C8 in Philips 873 modela 600EUR dražja kot B8. Vprašanje pa če sta vredna skoraj 1/3 višje cene.
Sam sem dolgo okleval med OLED in klasičnim pa je prevagalo v prid klasičenmu predvsem zaradi konkretno nižje cene (950EUR za nov Philips 65PUS7303), pa predpostavka da nismo nek zahteven gledalec in da gledamo TV zvečer 2 uri, se mi je dejansko škoda zdelo dati več kot 1000EUR več denarja, klub temu da je slika na OLEDu boljša
Glede na ceno 2000€ B8, naj bi bila cena za C8 cca 200€ višja. Za Philips 873 pa, glede na to, da ima vgrajen še predlanski panel, pa cca 200€ nižjo od B8.


Res ne razumem kaj se ti greš, da pišeš takšne laži:) Dobro, da ne napišeš, da imajo panel letnik 2015..

krepki ::

Pa tudi če bi bil panel 2015 ali 16 je slika vrhunska,ker tudi paneli 2018 niso toliko boljši v praksi kot se oglašujejo,pač reklama mora bit da zadevo lažje prodaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

andrej69 ::

krepki je izjavil:

Pa tudi če bi bil panel 2015 ali 16 je slika vrhunska,ker tudi paneli 2018 niso toliko boljši v praksi kot se oglašujejo,pač reklama mora bit da zadevo lažje prodaš.


Seveda ni velikih razlik, nekaj razlik pa je vendarle. Predvsem imajo letošnji paneli, zmožnost prikaza nekoliko večje svetilnosti, in pa imajo nekoliko drugačno strukturo pixlov predvsem zaradi čim manj opazne statične slike:)

krepki ::

Preveč svetilnosti tudi ni ok,jaz imam skoraj vsa pomagala izklopljena v nastavitvah za sliko,ker sliko naredi preveč umetno.

andrej69 ::

krepki je izjavil:

Preveč svetilnosti tudi ni ok,jaz imam skoraj vsa pomagala izklopljena v nastavitvah za sliko,ker sliko naredi preveč umetno.


Saj meni to tudi ni odločilnega pomena, toda nekaterim pa je to precej važno.

krepki ::

Žalostno je ker eni tega še sploh niso sprobali v živo in komentirajo kot največji poznavalci,sicer pa signalu,ki ga ponujajo naši operatrji,niti 8K ne pomaga iz nič ne moreš naredit nekaj vrhunskega,tudi ta 4K vsebina ki je konvertirana iz starih filmov ni vredna tega imena za primewr bom dal film iz travnika.
Bad Boys II 2003 2160p UHD Blu-ray REMUX HEVC HDR Atmos TrueHD 7 1-playBD,film je daleč od 4K kvalitete,še 1080p je boljša kvaliteta.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Glede na ceno 2000€ B8, naj bi bila cena za C8 cca 200€ višja. Za Philips 873 pa, glede na to, da ima vgrajen še predlanski panel, pa cca 200€ nižjo od B8.
Res ne razumem kaj se ti greš, da pišeš takšne laži:) Dobro, da ne napišeš, da imajo panel letnik 2015..
Zakaj bi pisal, da ima panel 2015, če se pa ve, da ima vgrajen panel 2016

"The Philips 65OLED873 uses the same tile as the Philips Oled 55POS9002F . Each pixel is composed of four subpixels (one green, one red, one blue and one white), with white and blue sub-pixels always bigger to improve the maximum brightness of the slab. This model does not use the new slabs seen at CES 2018 , but this is hardly surprising, since it is presented by Philips as the 65-inch version of the 55POS9002."

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

krepki je izjavil:

Pa tudi če bi bil panel 2015 ali 16 je slika vrhunska,ker tudi paneli 2018 niso toliko boljši v praksi kot se oglašujejo,pač reklama mora bit da zadevo lažje prodaš.
Seveda ni velikih razlik, nekaj razlik pa je vendarle. Predvsem imajo letošnji paneli, zmožnost prikaza nekoliko večje svetilnosti, in pa imajo nekoliko drugačno strukturo pixlov predvsem zaradi čim manj opazne statične slike:)
Andrej, zopet si pozabil zapisat tisto, kar je pomembno. Res, da imajo letošnji paneli nekoliko višjo svetilnost, razvoj je pa šel predvsem v smer manjšega burn-ina.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Glede na ceno 2000€ B8, naj bi bila cena za C8 cca 200€ višja. Za Philips 873 pa, glede na to, da ima vgrajen še predlanski panel, pa cca 200€ nižjo od B8.
Res ne razumem kaj se ti greš, da pišeš takšne laži:) Dobro, da ne napišeš, da imajo panel letnik 2015..
Zakaj bi pisal, da ima panel 2015, če se pa ve, da ima vgrajen panel 2016

"The Philips 65OLED873 uses the same tile as the Philips Oled 55POS9002F . Each pixel is composed of four subpixels (one green, one red, one blue and one white), with white and blue sub-pixels always bigger to improve the maximum brightness of the slab. This model does not use the new slabs seen at CES 2018 , but this is hardly surprising, since it is presented by Philips as the 65-inch version of the 55POS9002."


Tukaj piše drugače na HomeCinema. Sicer pa se ne bom več razpravljal kateri panel je vgrajen, bistvo je, da je slika kvalitetnejša kakor na modelu 9002:)Pa tudi kvalitetnejša kakor na LG-ju B8..


The other OLED devices (873 and 803) use the new 2018 panel.

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

krepki je izjavil:

Pa tudi če bi bil panel 2015 ali 16 je slika vrhunska,ker tudi paneli 2018 niso toliko boljši v praksi kot se oglašujejo,pač reklama mora bit da zadevo lažje prodaš.
Seveda ni velikih razlik, nekaj razlik pa je vendarle. Predvsem imajo letošnji paneli, zmožnost prikaza nekoliko večje svetilnosti, in pa imajo nekoliko drugačno strukturo pixlov predvsem zaradi čim manj opazne statične slike:)
Andrej, zopet si pozabil zapisat tisto, kar je pomembno. Res, da imajo letošnji paneli nekoliko višjo svetilnost, razvoj je pa šel predvsem v smer manjšega burn-ina.


Kaj pa sem napisal..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Gatsu ::

krepki je izjavil:

Žalostno je ker eni tega še sploh niso sprobali v živo in komentirajo kot največji poznavalci,sicer pa signalu,ki ga ponujajo naši operatrji,niti 8K ne pomaga iz nič ne moreš naredit nekaj vrhunskega,tudi ta 4K vsebina ki je konvertirana iz starih filmov ni vredna tega imena za primewr bom dal film iz travnika.
Bad Boys II 2003 2160p UHD Blu-ray REMUX HEVC HDR Atmos TrueHD 7 1-playBD,film je daleč od 4K kvalitete,še 1080p je boljša kvaliteta.


Jah to so itak samo na novo poskenirali iz trakov v 4K resoluciji. Ta vikend sem si pogledal celo Batman trilogijo od Nolana. Batman Begins je občutno slabša kvaliteta slike kot The Dark Knight, zadnji del je pa še malenkost boljši. Potlej pa imaš naprimer Avengers: Infinity War ki je pa na povsem drugem nivoju, ker je pač že sneman z 4K in HDR v mislih. Vsebinsko pa se lahk napram Dark Knight trilogiji sam v en temen kot skrije.

Sem pogledal potem še Gladiatorja... Se ti kar milo stori ko pomisliš kaka jajca zdej snemajo...

bernikm ::

Imam eno zelo ugodno varianto in sicer LG OLED 65B8 za 1800EUR. Je to dober nakup ali se splača še malo počakati na dodaten padec cen ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

edi45 ::

bernikm je izjavil:

Imam eno zelo ugodno varianto in sicer LG OLED 65B8 za 1800EUR. Je to dober nakup ali se splača še malo počakati na dodaten padec cen ?


Kupi, sploh nimaš kaj razmišljat.

bernikm ::

edi45 je izjavil:

bernikm je izjavil:

Imam eno zelo ugodno varianto in sicer LG OLED 65B8 za 1800EUR. Je to dober nakup ali se splača še malo počakati na dodaten padec cen ?


Kupi, sploh nimaš kaj razmišljat.


Ja to vem, samo razmišljam če bo do konca leta cena še kaj dodatno padla na kakih 1500€ da mi bo potem žal :-)

edi45 ::

bernikm je izjavil:

edi45 je izjavil:

bernikm je izjavil:

Imam eno zelo ugodno varianto in sicer LG OLED 65B8 za 1800EUR. Je to dober nakup ali se splača še malo počakati na dodaten padec cen ?


Kupi, sploh nimaš kaj razmišljat.


Ja to vem, samo razmišljam če bo do konca leta cena še kaj dodatno padla na kakih 1500€ da mi bo potem žal :-)



https://geizhals.de/lg-electronics-oled...

če pogledaš lanski B7, ki še vedno drži ceno 1850€ v Nemčiji(kjer je elektronika bolj poceni)

https://www.ceneje.si/Izdelek/8737217/a...

in pri nas 2180€

https://www.ceneje.si/Izdelek/9664814/a...

in če pogledama B8, ki je najcenejši pri nas 2500€ si lahko brez skrbi, da ne boš dočakal da bo cena padla na 1500€.

fpbs ::

bernikm je izjavil:

edi45 je izjavil:

bernikm je izjavil:

Imam eno zelo ugodno varianto in sicer LG OLED 65B8 za 1800EUR. Je to dober nakup ali se splača še malo počakati na dodaten padec cen ?
Kupi, sploh nimaš kaj razmišljat.
Ja to vem, samo razmišljam če bo do konca leta cena še kaj dodatno padla na kakih 1500€ da mi bo potem žal :-)
Ravno pri tem TVeju je neka zmešnjava v začetni ceni. En vir kaže, da je bila 3400€, kar naj bi pri največjem popustu cca 50% pomenilo, da se bo cena padanja vstavila pri cca 1700€. Drugi vir kaže na začetno ceno nekaj čez 3000€, kar pa naj bi pomenilo, da se bo cena padanja vstavila na nekaj čez 1500€. Če me spomin ne vara, je ta druga začetna cena napačna.

bernikm ::

Ravno včeraj sem naročil klasičen LCD Philips 65PUS7303, hvala da je spletna trgovina in da lahko strorniram naročilo.
Grem potem v nakup OLED-a 65B8, prišel me bo 1700EUR brez DDV, ker bo kolega vzel na firmo pa kakšno pivo zraven :-) 700EUR več za OLED napram LCDju se mi zdi odličen nakup, mi kasneje ne bo žal. Samo upam da ne fašem burn-in-a :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

leiito ::

krepki je izjavil:

Žalostno je ker eni tega še sploh niso sprobali v živo in komentirajo kot največji poznavalci,sicer pa signalu,ki ga ponujajo naši operatrji,niti 8K ne pomaga iz nič ne moreš naredit nekaj vrhunskega,tudi ta 4K vsebina ki je konvertirana iz starih filmov ni vredna tega imena za primewr bom dal film iz travnika.
Bad Boys II 2003 2160p UHD Blu-ray REMUX HEVC HDR Atmos TrueHD 7 1-playBD,film je daleč od 4K kvalitete,še 1080p je boljša kvaliteta.


Konverzije starejših filmov variirajo, s tem, da je na torentih najbrž še večja kompresija kot sicer, ampak ja, Goodfellas na iTunes je kao Dolby Vision pa dejansko ni. Ker DV je sicer res viden, ni kot običajen HDR, kjer včasih niti ne veš, da je HDR dokler se ti ne izriše logotip, DV deluje skoraj kot 3D slika oz. celo bolje kot 3D, če nisi poseben fan 3D. Dolby Vision je špica HDRja in s tem res dobre slike na tiviju danes, zato težko razumem Samsung in še koga, da rinejo v 10+, kjer ni še nič in vprašanje kdaj bo, sploh glede na to, da se za Netflix zdaj praktično vse snema v Dolby Visionu.

care20 ::

Kaj vsi spominjate ta burn in? Kaj je to,a za nakupom 65 b8 nimam kaj zgresit v vezi s tem burn in?

krepki ::

Ne nimaš kaj zgrešiti kupi in uživaj v kvaliteti.

fpbs ::

care20 je izjavil:

Kaj vsi spominjate ta burn in? Kaj je to,a za nakupom 65 b8 nimam kaj zgresit v vezi s tem burn in?
Skrb glede Burn-ina je popolnoma odveč. Že pri starejših modelih se to pri normalni uporabi ni dogajalo. Cilj izboljšave panelov, ki se vgrajujejo v letošnje modele, pa je bil poleg nekoliko višje svetilnosti, predvsem v zmanjšanju pojava burn-ina. Poleg tega pa nova procesorja α7 in α9 prepoznata mirujočo sliko in ustrezno ukrepata.

Klemzy17 ::

Tut jaz sem sil 65 OLED B8 ogledoval samo je ze na mimovrste in na tej strani ko je en napisal da je še stara cena tudi šlo že lepo na 2500 eur

http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-oled65b...

Decembra bo pa mega akcija bo pa spet okol 2000....sm mislu so se te cene kar fiksirale...

Lep pozdrav,

DINAMIK ::

DINAMIK ::

Tudi pri nas na bolhi je Lg 65col http://www.bolha.com/avdio-in-video/vid...

Tudi Philips 803...,očitno hoče zaslužiti 8-)

http://www.bolha.com/avdio-in-video/vid...

Klemzy17 ::

Ma kaki da bom iz Italjanske strani naročal, ko bo pa garancijo treba uveljavljat se bom pa jebal....ni šans...

DINAMIK ::

Potem kupi v Sloveniji,tukaj imaš odlično ceno,ker je lanski model ..
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

XS!D3 ::

DINAMIK je izjavil:

Potem kupi v Sloveniji,tukaj imaš odlično ceno,ker je lanski model ..
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Niti ne, glede na to, da je na mimovrste letošnji (B8) model cenejši kot tale lanski (B7).

Klemzy17 ::

Se raje v nogo vstrelim kot pa da bi dal za TV 2700 eur :D :D Problem je da so me malo ti OLEDI zmešali. Vedno sem bil za SONY in sploh zdaj ko je 65 XE9005 padla na ugodno ceno ker je lanski model in mislim da je to tudi špica televizor kot sem bral komentarje. Ker pa so sedaj nekako OLEDI pač popularni in kao najlepša slika pa vse to in ko so še trgovine spustile ceno na 2.000 eur potem sem pa začel študirati kaj pa kako, ali zelo zelo dober LED tv za 1700 eur ali pa OLED LG za 2.000 eur. Če pa bi kdo rekel da recimo letos oled ne bo šel pod 2.500 eur sploh ne bi razmišljal ampak bi kupil SONY LED-a, tko pa razmišlam da mogoče bo OLED dobiti v decembru že za kake 1900 ali pa 1800 kar pa je cena tam tam....ne vem kaj naj naredim haha :)))

care20 ::

Vsekakor oled... Zdaj ce bi kupil navaden led tv, bi cez cas zacel gledati za oled in seveda bi ga kasneje tudi kupil... Js tudi cakam na december ko bo vsaj 2000e kar je neka realna cena...a dobis kaksen popust ce placas z gotovino?

Klemzy17 ::

OLED slišim da je super samo malo me skrbi ker niso tako svetli in jaz imam v stanovanju zelo veliko svetlobe....recimo SONY XE9005 je veliko svetlejši kod OLED in slika je tudi bomba, verjetno pač črna ni taka kot pri OLEDU pa vseeno. Kot sem že pisal v komentarjih problem je tudi da v trgovini ne vidiš realne slike, ali je res tolikšna razlika recimo....

edi45 ::

Klemzy17 je izjavil:

OLED slišim da je super samo malo me skrbi ker niso tako svetli in jaz imam v stanovanju zelo veliko svetlobe....recimo SONY XE9005 je veliko svetlejši kod OLED in slika je tudi bomba, verjetno pač črna ni taka kot pri OLEDU pa vseeno. Kot sem že pisal v komentarjih problem je tudi da v trgovini ne vidiš realne slike, ali je res tolikšna razlika recimo....


To sploh ni res. OLED je svetlejsi kot ta xe9005, tudi lepse barve ima, crna je res crna, boljsi black uniformity, boljsa HDR podpora, nasploh lepso kvaliteto slike. Mogoce si mislil xe9305, ta je pa res svetlejsi od OLEDa je poleg samsung q9fn najsvetlejsi tv na trziscu. Ampak overall je se vedno slabsi kot oled, sploh zaradi izredno slabega black uniformity, sploh v taksnem cenovnem razredu(55” 1700€)Svetilnost ni vse. Je pa oled vseeno svetlejsi kot xe90. Poglej si primerjave na rtings.com.

Klemzy17 ::

edi45 je izjavil:

Klemzy17 je izjavil:

OLED slišim da je super samo malo me skrbi ker niso tako svetli in jaz imam v stanovanju zelo veliko svetlobe....recimo SONY XE9005 je veliko svetlejši kod OLED in slika je tudi bomba, verjetno pač črna ni taka kot pri OLEDU pa vseeno. Kot sem že pisal v komentarjih problem je tudi da v trgovini ne vidiš realne slike, ali je res tolikšna razlika recimo....


To sploh ni res. OLED je svetlejsi kot ta xe9005, tudi lepse barve ima, crna je res crna, boljsi black uniformity, boljsa HDR podpora, nasploh lepso kvaliteto slike. Mogoce si mislil xe9305, ta je pa res svetlejsi od OLEDa je poleg samsung q9fn najsvetlejsi tv na trziscu. Ampak overall je se vedno slabsi kot oled, sploh zaradi izredno slabega black uniformity, sploh v taksnem cenovnem razredu(55” 1700€)Svetilnost ni vse. Je pa oled vseeno svetlejsi kot xe90. Poglej si primerjave na rtings.com.


Sej skos gledam te primerjave, sploh od unga Vincenta, ki ga več ali manj vsi zelo pohvalijo. Eni pravijo da so OLED najboljši od SONY-ja ki pa je odločno predrag in bo držal ceno nad 2 jurja še kar neki časa. Sej pravim sem pregledal že ogromno teh videov ampak problem je da na you tube ne vidiš realno sliko, če bi imel možnost bi šel k enmu v trgovino pa bi reku no zdej mi pokazi film isti na LG B8 in pa SONY XE 9005 pa da vidmo kaka je razlika, pol bi se blo lažje odločit. Je pa tko kot sem že napisal vsakega tukaj malo razumem, ker vsak nekako hvali tisto kar je kupil sam. Se strinjam da 80% povsod na forumih piše da je OLED druga zgodba, se pa najdejo tudi taki ki bi recimo 9005 dali pred B8 tko da moral bi videti v živo :))

SkIDiver ::

No decembra bo tudi XE9005 imel že smešno ceno, če ga bo še kje za dobit. 55" dobiš pri nas že sedaj za 1350€ pa verjetno bi še dobil kakih 5-10% na to ceno. Jaz sem se tudi zelo ogrel za OLED-a, ampak mi je prvi faktor cena, zato bom šel najverjetneje v kompromis z XE9005 ali XF9005 v 55 ali 65". Cena bo glavni diktator. Kar se tiče črne in black uniformity pa nimam bistvenega strahu, ker TV-ja nikoli ne gledam v temi kjer pride to najbolj do izraza. Pa seveda bom nekaj požrl pri barvah. To je moje razmišljanje, ko se odločam med OLED in LCD.

batista ::

Maks pro ima trenutno 65C8 za 2253eur, tudi 55B8 je padel nazaj na 1359eur, 65B8 pa še kar na 2499. Pa kaj je s temi cenami?

Klemzy17 ::

Sem tudi sam opazil ja, nekaj je tukaj zelo čudnega se pravi model B8 ki naj bi bil malo slabši od C8 je vbistvu 300 eur dražji??
Pač tukaj se samo vidi koliko imajo prodajalci še fedra po domače povedano, če so ga nekaj dni nazaj za 2.000 eur prodajali so sigurno imeli od tega še profit tako da ce ga pa kdo kupi za 2.500 eur jim pa pomoje jurčka čistega ostane od tv-ja....

Gatsu ::

Sej za ceno se da vedno še mal pogajat. Če imajo luft in hočjo zaslužt bodo vedno spustli ceno. Sam morte met resno kontraponudbo.

Klemzy17 ::

Sej to je sedaj problem da je ni :)) Bi šel v big banga pa bi reku poglej na mimovrste dobim za tolk....ka čm pa zdj rečt :D :D

edi45 ::

Klemzy17 je izjavil:

Sej to je sedaj problem da je ni :)) Bi šel v big banga pa bi reku poglej na mimovrste dobim za tolk....ka čm pa zdj rečt :D :D


par % se še vedno da spogajat, tudi če so že najcenejši v samem štartu. Odvisno je pa res od tega, kako se znaš pogajat in od trgovca, če mu je v interesu zaslužiti ali ne. Jaz sem še vedno do zdaj si priboril v Harveyu in BB popust, pri televizijah, zvočnikih, PS4 itd..

Klemzy17 ::

edi45 je izjavil:

Klemzy17 je izjavil:

Sej to je sedaj problem da je ni :)) Bi šel v big banga pa bi reku poglej na mimovrste dobim za tolk....ka čm pa zdj rečt :D :D


par % se še vedno da spogajat, tudi če so že najcenejši v samem štartu. Odvisno je pa res od tega, kako se znaš pogajat in od trgovca, če mu je v interesu zaslužiti ali ne. Jaz sem še vedno do zdaj si priboril v Harveyu in BB popust, pri televizijah, zvočnikih, PS4 itd..


Seveda jaz tudi sem pogajalski tip, se pa je lažje pogajat da ceno spusti iz 2.000 na dol kot pa iz 2.500 na dol :) :)

goldrake ::

evo jutri grem po LG C8 v Beljak je cena € 2.355,- .Sony kd-65af8 je se vedno na 3.000 tako da UPAM razlika v kvaliteti slike HD programov(vedno ocenjen kot boljši) ne bo taka, da mi bo žal za extra 550 evroff ,ki jih bom prihranil.Hvala za pomoč pri izbiri tv ja .

Klemzy17 ::

Zdravo,

A mi tukaj lahko malo razložite glede DOLY VISION PA HDR 10 pa HDR 10+ kaj to sploh je. Vem da je slika boljša samo ali je to mišljeno kot blu ray? Ker LG podpira dolby vision ostali od OLED pa ne. Ko berem komentarje vsi hvalijo ta dolby vision....
««
28 / 127
»»