» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
27 / 127
»»

DamjanB52 ::

Aha, misliš tiste čepke, ko Vincent razpakira 9002 - pa jih res ni .. hmm, bom vseen, ko pride ura resnice, najprej probal škatlo dvignit

DamjanB52 ::

Najboljši v razredu, pravi Vincent:

Gatsu ::

DamjanB52 je izjavil:

Aha, misliš tiste čepke, ko Vincent razpakira 9002 - pa jih res ni .. hmm, bom vseen, ko pride ura resnice, najprej probal škatlo dvignit


Pri 55ki dvigneš tv ven, pri 65ki pa škatlo. To maš tud lepo narisano na priloženih navodilih.

Pa kako da dajete TVje na omarce/police. Sploh ambilight najlepš paše na steno. Zdej k so tvji lahki je pa to sploh simpl zadeva. Za plazmo sem imel nosilec ki je bil skor tolk težak kot je tale OLED.

care20 ::

Mogoce kdo ve kdaj naj bi prisel 49 inch oled tv ter priblizno kaksno ceno lahko pricakujemo? Kupil ga bom vsekakor cim bi na policah saj mi samo 49 pase v omaro

edi45 ::

care20 je izjavil:

Mogoce kdo ve kdaj naj bi prisel 49 inch oled tv ter priblizno kaksno ceno lahko pricakujemo? Kupil ga bom vsekakor cim bi na policah saj mi samo 49 pase v omaro


lahko kupiš QLED od Samsunga, tisti so tudi 49" ali pa se znebiš omare.

care20 ::

A je qled slabsi od oled oz ima kaksne prednosti? Men je vsec tista crnina na oled, saj je qled isto tako temen ali pac ne?

Treer ::

A je kaka 10k+ vredna starina? Sicer zamenjaj omaro - bo lažje in hitreje
V črninah nič ne parira oledu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

care20 ::

Saj bi se znebil omare pa moja ne pusti,ker smo pred krqtkim postimal dnevno... Drugace je vredno kupiti qled? trenutno imam samsung curved led 49M6372 manj kot 1 leto staro

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: care20 ()

edi45 ::

care20 je izjavil:

A je qled slabsi od oled oz ima kaksne prednosti? Men je vsec tista crnina na oled, saj je qled isto tako temen ali pac ne?


je slabši, vsi QLEDi razen najnovejši(Q9FN) imajo bolj modro črnino, saj je tv narejen na quantum dot tehnologiji, ki temelji na modri barvi. Ampak ne, kar se barv tiče je vseeno OLED najboljši. Čeprav se Q9FN kar približa, ampak če hočeš res pravo črnino, vzameš OLED.

Treer ::

Eh znebi se potem najprej ženske :)) (joke) Sicer pa, a niso curved malo krajši po horizontali? Če ti tale 49-ka ravno paše not, zna bit da ti ravna že ne bo...

care20 ::

Ja sem razmisljal tudi to da mi ravni ekran 49 nebi pasal noter, ta je sirok 110cm, ravno tako luknja v omari,pobi hvala na info, grem mal brskat qled tv

care20 ::

https://www.mimovrste.com/qled-televizo...

http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-qe...

saj sta ista kajne?

je vredu kaj takega?bi bila velika razlika med tem ter mojim led tv-jem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: care20 ()

fpbs ::

care20 je izjavil:

Mogoce kdo ve kdaj naj bi prisel 49 inch oled tv ter priblizno kaksno ceno lahko pricakujemo? Kupil ga bom vsekakor cim bi na policah saj mi samo 49 pase v omaro
Nekaj so ga obljubljali za naslednje leto. To boš zvedel takoj po novem letu, ko bodo na CES predstavljene vse novosti. So pa že napovedali, da bo cena ista kot za 55", ker panele režejo iz velike, če me spomin ne vara 3,2m x 2,5m matične plošče, zaradi česar pri manjšem panelu pride do večjega odpada.

fpbs ::

care20 je izjavil:

A je qled slabsi od oled oz ima kaksne prednosti? Men je vsec tista crnina na oled, saj je qled isto tako temen ali pac ne?
QLED je v stvari Samsungova prevara, popolnoma enaka, kot je bila LED TV, ki so v stvari še vedno LCDeji z LED osvetlitvijo ozadja. Ravno tako so QLEDi še vedno LCDeji s Quantum Dot nanosom in LED osvetlitvijo ozadja. Glede črnine, oziroma temnih scen ne moreš primerjat QLED z OLEDom, iz razloga , ker OLED ima brezkončni kontrast, QLED pa ima običajno kontrast 5000:1. Ti pa QLED omogoča nekoliko višjo svetilnost, ki pa se je že pri nekaterih modelih izkazala za precej motečo, ker ni prijetno, da moraš pri neki zelo svetli sceni zamižat.

andrej69 ::

care20 je izjavil:

A je qled slabsi od oled oz ima kaksne prednosti? Men je vsec tista crnina na oled, saj je qled isto tako temen ali pac ne?


Tukaj si poglej.

https://www.digitaltrends.com/home-thea...

care20 ::

Sem se odlocil da bom pocakal na oled 49,je skoda za mal razlike kupit nov tv

fpbs ::

edi45 je izjavil:

vsi QLEDi razen najnovejši(Q9FN) imajo bolj modro črnino, saj je tv narejen na quantum dot tehnologiji, ki temelji na modri barvi. Ampak ne, kar se barv tiče je vseeno OLED najboljši. Čeprav se Q9FN kar približa, ampak če hočeš res pravo črnino, vzameš OLED.
To seveda ni res, gre pa razvoj v smer modrega QD OLEDa, ki pa bo imel pred sedanjim LGejevim WOLEDom kar nekaj prednosti. Samsung napoveduje pilotno proizvodnjo za naslednje leto. Seveda pa tudi LG razvija to novo tehnologijo.

DamjanB52 ::

care20 je izjavil:

tista crnina na oled ...
Ma ja, seveda, and nothing personal, Care .. ampak, to stalno petje visoke slave jenu hvale OLED črnini (kjer sem tud sam nekaj malega prispeval) - po eni strani že postaja rahlo dolgočasno, po drugi pa: če pomisliš par sekund, se tehnično naivno vprašaš: a ni mal čudn, opevat sposobnost TVja da ne prikaže totalno nič? Sreča le, da je še vedno kup problemov z nivoji blizu črne ;-

fpbs ::

Tu lahko vidiš, koliko več nians črnine lahko prikaže OLED od LEDa:
http://shrani.najdi.si/?2F/FI/3gzDp9kQ/...

DamjanB52 ::

fpbs je izjavil:

Tu lahko vidiš, koliko več nians črnine lahko prikaže OLED od LEDa:
http://shrani.najdi.si/?2F/FI/3gzDp9kQ/...
Ja, sem že videl .. s tem da prikaz teh nians še ni brez napak: eno so vertikalne proge, sicer komaj vidne, drugo pa tendenca, da se te nianse zdruznejo skupaj in utonejo v črni .. Novejši paneli in procesorji to že dokaj dobr obvladajo, kaže jim pa izdatno pomagat s kalibracijo - zato sem objavil pred- in po- sliko za 803, kot ga porihta Vincent:
 Before and After

Before and After

DamjanB52 ::

Gatsu je izjavil:

Pa kako da dajete TVje na omarce/police. Sploh ambilight najlepš paše na steno
V mojem primeru stena ni moja, če pa bi bla, bi moral pod TV obesit še center ;-

Tsunamii ::

Je sploh kdo tukaj dal kalibrirat TV in komu ?

DamjanB52 ::

Tsunamii je izjavil:

Je sploh kdo tukaj dal kalibrirat TV in komu ?
To tud mene živo zanima, vem pa samo za tole možnost .. bi blo zanimivo zvedet, kako dobri so:
https://www.av-planet.si/storitve-monta...

DamjanB52 ::

Gatsu ::

250€... nein danke :)

Btw Mimovrste imajo B8 po ful ugodni ceni atm

LG 55B8 - 1359€
LG 65B8 - 1999€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

Tsunamii ::

Gatsu je izjavil:

250€... nein danke :)


Če das 2000€ in več za TV .. in ce si fr33k za dobro sliko..je mislim tudi teh 250€ sitnica, da bos res imel dobro sliko. Seveda samo če jih res to uspe :))

krepki ::

Travel XP 4K na 9002

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

edi45 ::

fpbs je izjavil:

edi45 je izjavil:

vsi QLEDi razen najnovejši(Q9FN) imajo bolj modro črnino, saj je tv narejen na quantum dot tehnologiji, ki temelji na modri barvi. Ampak ne, kar se barv tiče je vseeno OLED najboljši. Čeprav se Q9FN kar približa, ampak če hočeš res pravo črnino, vzameš OLED.
To seveda ni res, gre pa razvoj v smer modrega QD OLEDa, ki pa bo imel pred sedanjim LGejevim WOLEDom kar nekaj prednosti. Samsung napoveduje pilotno proizvodnjo za naslednje leto. Seveda pa tudi LG razvija to novo tehnologijo.


quantum dot temelji na modrih pixlih, saj bi naj bili bolj prijazni očem. Si že videl kdaj kakšen QLED TV v živo? Niti tistih "black barov" ki so zgoraj in spodaj ne prikaže prav črno, ampak bolj modrikasto.

fpbs ::

edi45 je izjavil:

quantum dot temelji na modrih pixlih, saj bi naj bili bolj prijazni očem. Si že videl kdaj kakšen QLED TV v živo? Niti tistih "black barov" ki so zgoraj in spodaj ne prikaže prav črno, ampak bolj modrikasto.
QLED TVeji v pravem pomenu besede še ne obstojajo. To, kar imenuje Samsung QLED je še vedno samo LCD, z marketinško namero zbegati kupca.

edi45 ::

fpbs je izjavil:

edi45 je izjavil:

quantum dot temelji na modrih pixlih, saj bi naj bili bolj prijazni očem. Si že videl kdaj kakšen QLED TV v živo? Niti tistih "black barov" ki so zgoraj in spodaj ne prikaže prav črno, ampak bolj modrikasto.
QLED TVeji v pravem pomenu besede še ne obstojajo. To, kar imenuje Samsung QLED je še vedno samo LCD, z marketinško namero zbegati kupca.


ja, navaden edge led tv z quantum dot tehnologijo, isto kot njihovi monitorji, ki so že dolgo zunaj. Ampak ima par prednosti in slabosti. Visoka svetilnost, intenzivnejši prikaz rdeče in zelene, boljša črnina, kot ostali ips monitorji/televizije, ampak še vseeno daleč od OLEDa. In tudi očem bolj prijazni so quantum dot monitorji, ker je tehnologija zasnovana na modrih pikslih in zato oči ne trpijo tako hudo, kot recimo pri ostalih tipih monitorjev/tv-jev. Ampak ravno zaradi tega, vleče črna malo bolj na modrikasto.

fpbs ::

Če je edge LED, potem je še vedno samo LCD, in to ne more biti "tehnologija zasnovana na modrih pikslih". Verjetno misliš na Edge LED monitorje in TVeje, ki imajo namesto belih ledic osvetljevanja ozadja, vgrajene modre.

DINAMIK ::

leiito ::

care20 je izjavil:

Sem se odlocil da bom pocakal na oled 49,je skoda za mal razlike kupit nov tv


49” OLEDa v dogledni prihodnosti ne bo. Trend so vedno večji paneli, zdaj je že C8 na voljo v 77 inčni izvedbi, 65” je postal zlata sredina, sweet spot velikosti in cene, Res so omenjali manjši panel, ampak ne 49”, govorili so, zelo hipotetično, o možnosti, da bi nekoč bil okrog 40”, morda 37.5”, polovica 65” panela za kuhinje in kopalnice.

Tiste velike omare v dnevni sobi, z luknjo za televizor so itak passé, sodobni prostor diha, velikim kosom pohištva se izogiba, kdo pa rabi toliko prostora za hrambo v dnevni sobi, daš robo v klet ali garažo, pustiš kar res rabiš vsak dan.

edi45 ::

leiito je izjavil:

care20 je izjavil:

Sem se odlocil da bom pocakal na oled 49,je skoda za mal razlike kupit nov tv


49” OLEDa v dogledni prihodnosti ne bo. Trend so vedno večji paneli, zdaj je že C8 na voljo v 77 inčni izvedbi, 65” je postal zlata sredina, sweet spot velikosti in cene, Res so omenjali manjši panel, ampak ne 49”, govorili so, zelo hipotetično, o možnosti, da bi nekoč bil okrog 40”, morda 37.5”, polovica 65” panela za kuhinje in kopalnice.

Tiste velike omare v dnevni sobi, z luknjo za televizor so itak passé, sodobni prostor diha, velikim kosom pohištva se izogiba, kdo pa rabi toliko prostora za hrambo v dnevni sobi, daš robo v klet ali garažo, pustiš kar res rabiš vsak dan.


Edina opcija, da se znebiš omare, ome:D ali pa kupiš QLED ali pa kakšen Sony XF model, imajo tudi lepe barve in črnine, ampak še vseeno ne tako kot OLED, so pa vseeno boljši kot to kar imaš trenutno.

care20 ::



Tako zgleda 49 tv...dobesedno v mm... Ce ze 49 ne bo v prihodnosti, bi pa tudi kupil vecjo vendar nevem koliko bi bilo dobro za razdaljo 2.5m... Ko bi kupoval, bi obvezno oled in cimvecjo da je za to razdaljo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: care20 ()

Treer ::

Na 2,5m bi šla že tudi 80, 75 pa preverjeno; če te preveč ne matra počakaš še kako leto, da 75 oledom malo padejo cene in potem nabaviš.

edi45 ::

Treer je izjavil:

Na 2,5m bi šla že tudi 80, 75 pa preverjeno; če te preveč ne matra počakaš še kako leto, da 75 oledom malo padejo cene in potem nabaviš.


Saj ne vem, če si slep ali si nor kaj bo te z 2m diagonale na 2,5m razdalje? To je za 50-55". Jaz sem imel 65" na 3-3,5m in mi je bilo preveč. Zato sem kupil spet 55"

fpbs ::

Ker je slika precej temna se ne vidi najbolje, kako ta omara zgleda. Mislim pa, da bi se je dalo samo z majhnimi posegi ustrezno predelat. Ali lahko prilepiš bolj svetlo sliko od te omare? Maksimalna diagonala, ki bi ti jo priporočil , bi bila 65".

care20 ::

Treer je izjavil:

Na 2,5m bi šla že tudi 80, 75 pa preverjeno; če te preveč ne matra počakaš še kako leto, da 75 oledom malo padejo cene in potem nabaviš.



Pravkar merim in ciljam na 65,pa razmisljam da bo zal prevelika...Sem pa pravkar bral na ostalih forumih in pisejo tko kot ti...torej 75+
Nisem nikol spremljal cen teh tv ampak vidim da so 65 okrog 2000e...a dajo decembra kaksne popuste na taksnih tv?Pa katera 65 bi bila najboljsa za mene,recimo navadne programe od amis,kaksen film v UHD,da ima dober zvok nizkotonec,pa za igranje iger da je zelo dobra ker vcasih tudi igram kaj preko pc na tv,kar pa pomeni da imam FPS konstatno na 60?

Treer ::

No, 75 (sicer 4k, a ne oled) sem jaz na približno taki razdalji konkretno potestiral in mi ni bila prevelika, sploh pri filmih v nativnem kino formatu kjer spodaj in zgoraj še del ostane neizkoriščen, bi imel še malo večjo sliko. Časi prvih plazm, kjer so bile še iz druge strani sobe videt kocke (se spomnim pri enih znancih kake 15 let nazaj 50 inchne plazme - katastrofa) so minili. Je pa vsekakor dobro, da probaš tudi sam če imaš le kje možnost(in to več kot samo par minut), ker osebne preference so še vedno različne.

leiito ::

care20 je izjavil:



Tako zgleda 49 tv...dobesedno v mm... Ce ze 49 ne bo v prihodnosti, bi pa tudi kupil vecjo vendar nevem koliko bi bilo dobro za razdaljo 2.5m... Ko bi kupoval, bi obvezno oled in cimvecjo da je za to razdaljo


Te omare že na prvi pogled utesnjujejo prostor, vrzi vse skupaj ven, nobenega smisla nima porabiti pol dnevne sobe, da imaš vaze v vitrinah, razen če si res tako zagret ljubitelj vaz, da ne moreš brez niti v dnevni sobi. In ko neseś vaze v garažo, lahko vzameš tivi za odrasle ljudi, ne pa 49”.

care20 ::

Kar se mene tice, bi te vaze ze zdavnaj ble v kleti...mojo prepricat v to pa je nemogoce...ze na dalec vidi ce vaza ni na pravem mestu...drugace pa sem zelo zagret za tega

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Moral bom vse zg omarice prestavit za 17 cm

edi45 ::

care20 je izjavil:

Kar se mene tice, bi te vaze ze zdavnaj ble v kleti...mojo prepricat v to pa je nemogoce...ze na dalec vidi ce vaza ni na pravem mestu...drugace pa sem zelo zagret za tega

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Moral bom vse zg omarice prestavit za 17 cm


notranjih dveh omaric se znebi in tistih poličk nad tv-jem in imaš prostor za 65"

Furbo ::

edi45 je izjavil:

notranjih dveh omaric se znebi in tistih poličk nad tv-jem in imaš prostor za 65"

+1
Bolj trapaste navlake še nisem videl v lajfu.
Tudi moja stara mama je šparala en kristal, tole pa zgleda, kot drek iz keramičnega slona.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tomson ::

Tudi na rTings Sony A9 najbolje ocenjen OLED:
The best OLED TV we've tested so far is the Sony A9F. It has an excellent picture quality with perfectly deep blacks that look great in a dark room. It has very good wide viewing angles, and you can easily place it in a large room with a wide seating arrangement. The Sony A9F has excellent HDR performance. It has an excellent color gamut a very color volume so it can display scenes with rich, saturated colors and highlights that pop. Motion handling is excellent due to an almost instantaneous response time that leaves only as small blur trail. It also has a low input lag that makes it a good choice for gamers. Finally, the Android 8.0 smart platform is much faster than previous Sony TVs.

Overall, the Sony A9F is the best OLED TV we've tested so far.


Ima pa še vedno isto težavo kot A8:
Retested the brightness after firmware PKG6.0348.0059NAA. All measurements are essentially unchanged, and the TV still aggressively dims when the screen isn't moving.


Po drugi strani pa za 1.500EUR nižjo ceno:
There are only minor differences between the LG C8 and the Sony A9F. The C8 is a bit brighter than the A9F, but the C8 has worse color volume.


Čeprav meni je že model A8 pri upscalingu nižjeločljivostnih/kvalitetnih vsebin deloval bolje od C8, A9 bi naj bil še boljši na tem področju. Ampak ok, ne 1.500EUR boljši, lol ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Gatsu ::

Ne vem kako lahko pustite ženskam da vam še dnevno sobo one diktirajo? A nimajo dost spalnice in kuhinje ter vsega ostalega?!? Bodte tolk deci da si vsaj dnevno po svoje uredite. Pa še te modre led luči v omarah... jao bože...

care20 ::

pa dobr no ste mi ze rekli da ne vaze ter led luci niso za v dnevno zdaj pa mi se povejte a je dober ta tv :) plac bom ze naredil,z vsake strani ga potrebujem 17 cm ter 5 cm visine kar pa se da urediti...Gledam pa da kupim ta tv

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

al bi priporocal kaj drugega

Gatsu ::

Za to ceno boljšga trenutno ne boš dobil.

bernikm ::

Gatsu je izjavil:

Za to ceno boljšga trenutno ne boš dobil.


Malo si prepozen. So že podražili na 2500€ :-)

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

care20 ::

kaj so mel tok klikov da so kar cez noc za 500€ dvignil ceno?!

bom ga pa tukaj kupil

http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-oled65b...
««
27 / 127
»»