» »

Je kje definirana max teza bremen ki jih lahko prelozi delavec na izmeno

Je kje definirana max teza bremen ki jih lahko prelozi delavec na izmeno

;-) ::

Zanima me ce je kje definirano koliko bremen lahko prelozi delavec v 8urah ali je to neomejeno.

Zanima me za kovinsko industrijo.

SaXsIm ::

100
SaXsIm

Hockey ::

Vsaj toliko kot vulkanizer v polni sezoni.

lonz ::

Omejena je max teža koliko lahko dvigneš naenkrat. Za moške in ženske različno. Določena podjetja imajo tudi max skupno maso na 8 ur določeno; ne vem pa če je to zakonsko ali na nivoju podjetja.
...arrrrrr, shiver me timbers...

SaXsIm ::

Se pravi:

max skupni dvig = ((delovni čas - čas zakonsko predpisanih pavz in malice) / (čas dviga in manipulacije enkratnega max dviga)) * (max enkratnega dviga)

Boš pa že malo poračunal, ane.
SaXsIm

Tilen ::

To pomeni, da je skupna teža bremen, za razliko od max teže, neomejena.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bud_Bundy ::

Če se ne motim povedo te stvari v sklopu varstva pri delu.

Furbo ::

Ne vem če kje to piše, težko bi bilo to določiti.

Lahko bi dvignil samo 25kil, pa če bi moral to držati cel šiht.. :)

Par ton je kar hitro lahko, pa tudi nek problem ni. Odvisno od teže komada pač in kako moraš to držati, nositi..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

A120 ::

ma daj ne bluzi. delas v fabriki kjer je potrebno dvigniti z rokami veliko manj kot v drugih tovarnah. poznam zelo dobro polozaj in prakticno vse opravijo stroji

dottor ::

Če se gre za proizvodnjo je to res. Ponavadi se dela več različnih izdelkov, nekateri tehtajo 200-300g spet drugi 2-3kg. Kar se tiče strojev je tko da operater more še vedno dat kos v in iz stroja in pol v košaro ter na očni kontroli more spet delavec ta kos držat in "vrtet" in ga kasneje zapakirat (če ni avtomatizirano, pol ga da le na trak). To lahko nardi 100 kosov na izmeno alpa 1000+ kosov na izmeno, odvisno od kosa.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Utk ::

Ne vem ce je to bilo samo pravilo v tovarni kjer sem delal kot student, ampak ce je bilo vec kot 5 ton, so delali samo moski, cez 8 ton je bilo kao tezje fizicno delo, karkoli je ze to pomenilo, jaz sem jih pa premetaval po 15, kar pa sigurno ne bi slo prav dolgo. Zakona pa najbrz ni. Je tudi tezko definirat.

A120 ::

v tovarni kjer dela op lahko iz prve roke povem da ni nobebđnega vecjega fizicnega dela. je dolgcas vcasih vecji problem kot pa kolicina dela ker prakticno vse opravijo stroji. kosi pa tehtajo tudi po vec ton

bela120 ::

http://www.opus-biro.si/uploads/podobe/... Kolikor poznam razmere je pomembno bolj kot ne sam tale tabela. Ni pa omejitve glede na skupno težo se pravi lahko v celem dnevu preložiš veliko težo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Humanoidni robot Digit v prodaji, prvi kupec je Ford

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
306400 (4662) 7982884e
»

Za trgovska in proizvodna podjetja so roboti že cenejši od suženjske delovne sile (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16851898 (46921) Mr.B
»

Prekomerna teža avtomobila

Oddelek: Na cesti
257531 (6553) matobeli
»

Za koliko šleparjev je bilo slovenskih tolarjev?

Oddelek: Loža
82015 (1353) christooss
»

Vetrne elektrarne nad New Yorkom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
637646 (5641) Pyr0Beast

Več podobnih tem