» »

Samsungov Galaxy S8 ne bo razumel angleško

Samsungov Galaxy S8 ne bo razumel angleško

Slo-Tech - Prihajajoč Samsungov pametni telefon Galaxy S8, ki izide 21. aprila, bo očitno nekoliko prehitel pisce glasovnega pomočnika Bixby. Samsungov odgovor na Applovo Siri, ki zmore še več v smislu krmiljenja telefona, namreč ob izidu ne bo govoril angleško.

Podporo za angleščino bo dobil šele konec maja, sporočajo viri blizu Samsunga. Kako bo z ostalimi jeziki ob izidu telefona, še ni jasno. Razlog za zamudo naj bi bile težave z zanesljivostjo delovanja, ki so jih odkrili v zadnjih tednih in jih Samsung pospešeno odpravlja. Samsungov tiskovni predstavnik je uradno potrdil, da Bixby v ZDA ne bo na voljo "pred pozno pomladjo".

To je precej slaba novica za Samsung, ki je Bixby reklamiral kot eno bistvenih novosti v Galaxyju S8. Bixby namreč ni le pomočnik za iskanje informacij, temveč mu lahko nalagamo tudi opravila na telefonu, denimo odpri sliko in jo obreži. Gre za tehnologijo, ki jo je Samsung dobil z nakupom podjetja Viv, v katerem je tudi nekaj ljudi, ki so ustvarili Siri. Bixby je tako pomemben, da ima na levi strani telefona poseben gumb, ki je namenjen le priklicu te funkcije. Toda telefon, ki bo stal 750 dolarjev, je vsaj dva meseca ne bo imel.

4 komentarji

OK.d ::

Ma kaj se sploh silijo delat nekakšne brezvezne alternative, podobno je tudi z njihovim programi, ko imaš potem vse podvojene apk.na telefonu.
LPOK.d

mtosev ::

nič kritičnega tole ni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

cekr ::

So se odločili, da bo delal samo s slovenščino. ;-)
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Stipex ::

Sem imel S7E in sem bil šokiran nad balastom, ki ga instalirajo na telefon. Vse duplicirano, en kup zapačenih appov, ki so kradli dragocen pomnilnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy Note 9 stane tisočaka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
16834360 (26134) Stingray
»

Samsung predstavil Galaxy S8 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
14039237 (29366) Mare2
»

Samsung predstavil Galaxy Note8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9824051 (20043) Ishmael
»

Tudi Samsung razvija pametni zvočnik

Oddelek: Novice / Android
66454 (5432) ZigaZiga

Več podobnih tem