» »

Volan

Volan

.smidge. ::

halo
Enkrat v prihodnosti razmisljam o nakupu volana. Hm ker ze tako nisem s hardverjem tako na tekocem zadnje case, z volani se posebej ne me zanima ce mi lahko kdo malo razjasni ponudbo... Pripravljen sem dati recimo 20k sit
Seveda mora imeti FF podporo
V dosti spilih sem videl da imajo tudi sklopko, a se dobi potemtakem tudi volane s tremi pedali?
A so kaksni problemi ce kupis kako x znamko da ti ga potem spili ne zaznavajo? Kaj moram vedeti pri nakupu?
...
No tako malo ce mi opisete prosim:)

hvala
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

asd_guy ::

na 20 k ne boš dobil nič če pa boš že dobil boš pa dobil izredno slabo kvaliteto. najmanj bi moral dati za volan 30k

Leo ::

No to ni res, za priblizno 20k SIT se dobi Microsoft Sidewinder FF USB in pomojem se ta volan splaca kupit.

budili ::

.smidge. po moje skoci v Avstrijo, sam tudi gledam za en volan in po verjetnosti bom sel enkrat v Celovec iskat (s kerga konca si?)

v vobisu majo GT Racing Wheel Force Feedback od TRUSTMASTER-a (po moje Thrustmasterja) in stane 70eu, pri nas pa pride taka stvarca pri recimo H&N 32ksit.

je pa zlo dober narejen, pa se dobre ocene dobiva (pri tomu je en test ke so se notranjost pogledal)

dunker ::

No, da mau pomagam. Jest imam dotičnega Thrustmaster Force Feedback GT Racing Wheel (dal sem res 32k SIT eno leto nazaj) in je fletkana zadevca. Sicer nima sklopke, ampak... na tržišču jo imajo mogoče trije volani.
FF je dober, prestavna ročica tudi (čeprav je fletneje uporabljati zakrilci (kot pri formuli up in down) za volanom), nasplošno je odličen.
Le eno pomanjkljivost ima. Podstavek za pedala nima nobene proti-zdrsne zaščite in ti lahko ob pritisku gasa/bremze, zdrsne po parketu. In tako svinjsko zaškripa, da skor popi***m. ;)
Torej, kupi Thrustmasterja pa nalimaj dva kosa surove gume na podstavek za pedala in uživaj. Ne boš zgrešil.

.smidge. ::

Aha tako hvala vam.
Em zdaj gledam eno stacuno v Italiji (essedi kjer sem kupil PC btw) kaj imajo v internetnem ceniku
Tale Theustmaster FF GT racing wheel -118 E
MS sidewinder precision racing wheel -66 E
Thrustmaster 360 Modena pro racing wheel -90 E

Tako
Zdaj ne vem 118 eurou je kar malo dosti za stvar ki jo rabis samo za igranje spilov:( Tako da nevem jaz bi pogledal tudi kaj cenejsega, a je tole za rabit, tisti Microsoftov volan ter uni modena, kaj so to zaena, a je velika razlika v kvaliteti v primerjeva z GT racing wheel temle drazjim? A majo force feedback oni tapoceni?
V glavnem kaj hocem reci a se splaca dati toliko $$$ vec za tadobrega Thrustmasterja GT racing wheel?

Gre se preprosto za to da se mi traga dati toliko denarja za tako prakticno nepotrebno stvar kot je volan, samo zgleda da smo prisli v take case da skoro ga rabis ce zelis igrati kaksno resnejso simulacijo:'(
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

flipflop ::

CLANEK med drugim tudi o volanih.

dunker ::

Hm, če se v imenu produkta ponosno ne svetita črki FF, pol force feedbacka nima. Ker se valda vsaka firma pohvali s tem, ane...
Morš pa sam vedet, koliko imaš rad dirkanje in resničen filing pri vožnji. Na mojem disku so trenutno igre F1GP3, F12002, GT Racing 2002, Need For Speed 5 in GTA Vice City. Štiri simulacije vožnje od petih iger. Če je pri tebi tud tako, potem ne šparaj...
Tistih 30€razlike... Pri meni je tako, če denarja ne zapravim za neumnosti, ga pa za še večje neumnosti. In ker sem si kupil volan za 32k in ne za 20k (volan ni neumnost), pač tistih 12k nisem zapravil na povsem nepotrebnih stvareh...
Odločitev je seveda tvoja.

.smidge. ::

Hm a tako no tnx. Ja lej na disku imam ogromno iger tudi drugih, ampak redno spilam samo live for speed. Sicer se ga da tudi z misko solidno ampak bi rad volan predvsem zaradi ker se mi je ze parkrat zgodilo da sem nasel kaksen spil ki na prvi pogled res veliko obeta naprimer Netkar ali GTR 2002 potem pa na koncu spoznas da se s knofi sploh ne da... Ne vem bom videl kako bojo finance:\

flipflop link ne dela :(

V glavnem hvala za pomoc
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

budili ::

svasta! joker posilja pdf file pod php koncnico:D
Admini so pa verjetno na livadi kje!


drugac mas pa tegale thrustmasterja pri www.chl.it za cca 90eu
trgovina je pa v Trstu

:|

flipflop ::

.smidge.:link dela,instaliran moras imeti Acrobat Reader.;)

.smidge. ::

Aha zdaj mi dela zanimiv clanek ja hvala.
Sicer pa a je to ta volan?

No unem linku sem ga nasel cena 87 E. Hm to je pa kar konkretno bolj poceni v primerjavi z Essedijem...
Budili: poves prosim kje je ta stacuna v Trstu bolj natancno ce mogoce ves, ali si samo na netu videl da je v Trstu...Trsta ne poznam prav prevec. :\

Sicer me malo moti Ferrarijev znak ampak ce je ta volan res tako OK kot pravite potem bom ze pozrl.
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

dunker ::

To je točno ta volan, ja. Takega mam jest.
Live for speed sem tudi že preigraval in ni primerjave z miško... Tam nimaš vmesnega gasa in polovice ovinkov ne moreš idelano zvozit.
GTR 2002 je itak najbolša simulacija dirkanja...
Za F1 2002 sem pa včeraj ugotovil, da sem jo čist premalo igral... Ko enkrat padeš noter, ti ni rešitve. NOR ŠPIL!!!
Poglej še malo, če boš kje našel kakšen Momo volan, kajti ti so še boljši... Takoj na drugem mestu pa je Thrustmaster za sploh ne prevelike pare.

budili ::

ta trgovina naj bi bla 100-200m stran od essedija v Trstu, to mi je en primorc reku, se nisem utegnu skoct dol ker grem raj v Celovec

dej mal pobrskaj sigurno majo naslov na situ pa kako karto Trsta si najd (al pa jim mail poslji)

saj si z njihovga konca?:)

budili ::

kako postrezbo mas ti na slo-techu:D
(na koncu pa novs nic kupu)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

.smidge. ::

Oho hvala ti:D

Ja res sem iz Primorske, in sicer iz okolice Nove Goeice

(na koncu pa novs nic kupu)

Res je povsem mozno da ne, saj pravim bom se videl najprej moram za adsl poskrbet potem pride volan na vrsto:'(

Hvala za mapo ampak res

dunker: Glej, koliko pridejo momoti? V unem clanku ki ga je flipflop gor dal sta dva za 30 in 40k sit...Pismo ze za ta TM GT mi je prevec :(
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

flipflop ::

Novega Microsoft Sidewinderja FF dobis za 17k v SLO.

azislo ::

Ne pretiravajte.Pejte raj igrat igrce v Harvey Norman ,al pa si kupte volan firme Genius za 10k.

.smidge. ::

To meni namenjeno?
Kaj ti mislis da je moj TR jama brez dna???

Razen ce ti mamica vse kupi to je pa druga stvar
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

.smidge. ::

Kaj pa Logitech Wingman?

http://www.vobis.it/prodotti.php?ctd=db...

Je za kaj?
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

Oblivion ::

Jst imam podobnega sam da je Wingman formula force pa je odlicen. Tudi s tem ne bos nic zgresil.

.smidge. ::

No ja saj je tudi ta Formula force. Samo skoda ker se cene ne pise. Hvala.

btw kaj pravite, a se splaca kupiti volsn preko Mimovrste?:)
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

dunker ::

Splača, zakaj pa ne.
Garancijo imaš ravno tako, samo ceneje je. In ker bo nad 15k SIT, brez poštnine. Kul zadeva. ;)

.smidge. ::

Hm, samo kaj ce ga imajo na seznamu pomeni da ga imajo tudi na zalogi ali moras cakat? Koliko casa?:\

Gledam MS Sidewinder FF za 20k sit
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

.smidge. ::

tega

aha sej pise dobavljivost 1-5 dni. Cool.8-)
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

speacker ::

Jst sm par dni nazaj kupu MS Sidewinder FF, pa sm z njim zelo zadovoljen. LFS je pravi uzitek z njim igrat, formulo tudi. Colin 3 me pa neki heca, zgleda da ko imam vklopljen volan mi dela igrca pocasnej, pa tudi ni tko lahko igrat kot s tipkami. Mogoce se nism navadu se...??
Mislim da s MS Sidewinder FF ne bos razocaran..

LP

borchi ::

definitivno ma MS Sidewinder najboljša pedala kar sem jih vidu pri volanih za "množično uporabo". TSW pedala in podobni so seveda izvzeti.

me pa moti (je motla) bunka, ki jo ima navaden (non-FF) sidewinder na sredini. ampak FF verzija verjetno nima notr fedre (ki jo je pri non-FF nujno treba vzet ven, da se da sploh normalno upravljat z volanom).

a obstaja kakšen novejši FF volan, ki ima vsaj tako dobra pedala kot MS Sidewinder?
l'jga

gujs ::

Seveda obstaja. Logitech MOMO Force

borchi ::

za ta pedala ne bi reku, da so kj prida.
l'jga

KuhaR ::

Kje dobiš MS Sidewinder FF za 17K sit??

flipflop ::

KuhaR: klik

Prjatu ::

borchi: jaz sem mel prej MS-ja zdej mam pa Momo, pa ti povem da je razlika pri pedalih kot noč in dan, seveda v prid Momota, ponujajo veliko boljši občutek, pa še bolj naravna poza stopal je
Something else is controlling me!

borchi ::

Prjatu: ja, če maš takšne lastne izkušnje ti že morem verjet. ampak momo-vi pedali zgledajo tako kot pri vseh logitec wingman formula force pedalih. sem ga mel in ne samo, da so premehki, imajo tudi veliko prekratek hod. sem samo zato prodal logitech FF in kupu sidewinderja (non-FF). v GPLju se ne morš zezat s takimi pedali!
l'jga

Prjatu ::

borchi: Ja original so res malo premehki, zato pa obstajajo squash žogice z različno trdoto da jih podložiš :D
Kar se pa hoda tiče, res je, MS ga ma več, ampak jaz ga ne pogrešam, je pač treba bit še veliko bolj natančen
Something else is controlling me!

.smidge. ::

A to govorite o cenejsem Momotu? Ta crnem?

Tudi jaz gledam med Sidewinderjwm FF in tacrnim Momotom. Keri je torej boljsi? Hocem reci, kaj razen znacke dobis pri Momotu vec za tistih 10k SIT?

:/

PS: se to: improvizirat z zogicami ne mislim:D
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: .smidge. ()

Prjatu ::

Jaz govorim o dražjem - rdečem Momu
Something else is controlling me!

dreja ::

Prjatu, a lahko poveš kje si kupu tardečega momota ter koliko si dal zanj?

LP

Prjatu ::

Kupu sem ga že pred enim letom pri Eventusu, mapak kakor je meni znano se jih na žalost ne dobi več
Something else is controlling me!

borchi ::

Prjatu: sem modificiral tut s squash žogicami - mi ni blo všeč! plus tega, da sem zapravu bogastvo ko sem kupoval žogice različnih trdot ;-)

seveda, tut na kratek hod se navadiš - glih tk ko se na yugo-ta navadiš!
l'jga

Prjatu ::

borchi: jah no, kakor komu ustreza, pomembno je da sva oba zadovoljna >:D
Something else is controlling me!

borchi ::

Prjatu: no, js nisem zadovoljen! ne gre mi v račun, da ne morjo nardit dobrega volana IN dobrih pedal, ccc...

da bi pa prevezal pedala iz sidewinderja v kak drug volan bi blo pa tut že mal preveč za mene. včasih ko je blo vse še analogno je blo enostavno.
l'jga

.smidge. ::

Koliko je to motece s pedali?

Zdaj sem v dilemi bolj kot sem bil prej;(( - tacrn momo ali sidewinder...?
Jst se bom smeju na sirokoooo ...

borchi ::

.smidge: kot je že reku Prjatu je čist odvisno od človeka. pejt v štacuno kjer jih majo in primerjaj. volan ti more bit "prav" tako kot obleka. drugač je čist vseen če kupiš tut enga čip za 10k sit,
l'jga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre z volanom (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
697975 (7415) Mojchy_3_
»

Kateri volan za računalnik kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
235620 (4903) ABX
»

Kateri volan?

Oddelek: Kaj kupiti
342325 (1664) LittleDevil
»

MOMO Racing volan

Oddelek: Strojna oprema
282138 (1756) Tattoo-
»

Volan

Oddelek: Kaj kupiti
121854 (1697) majk2000

Več podobnih tem