» »

Madžarska ukinja Soroševo univerzo

Madžarska ukinja Soroševo univerzo

1 2 3
4
5

mtosev ::

prej niso imeli demokracije
pa tole so meli
durban
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Heavy ::

mtosev je izjavil:

kolk vem imajo imajo refugees neke mednarodne pravice pa to.



Seveda imajo, je pa zmeda nastala pri definiranju kaj je to begunec.

Po moderni liberalni filozofiji, so begunci tudi navadni ekonomski migranti. Vsekakor je treba pomagati ljudem iz vojnih območij - je pa res potrebno pomagati tistim, ki si želijo boljšega življenja? Čas nazaj sem pisal v kakšnem stanju sta bili Nemčija in Japonska po vojni, sedaj pa sta sili v regiji. Koliko let nazaj se je končal kolonializem v Afriki in zakaj se države kljub naravnim bogastvom niso upale nikoli pobrati?


Za izjave kolesarja pa se ne zmenit. Spet trola z mentalno telovadbo. Kot bereš ne definira kdo so primitivci (antifa, naciji, konzervativci, nacionalisti, muslimani, katoliki, mormoni, jehovci...) in kaj pomeni odstraniti (fojbiranje, deportacije v rodne države, naseljevanje na južni tečaj,...). Tako, da vsak dobi svojo presojo.

Jaz sem sprva pomislil, da iznenada hoče spremenit bližnji vzhod v stekleno parkirišče.
#TeamFelix

Zagor_tenay ::

mtosev je izjavil:

prej niso imeli demokracije
pa tole so meli


AndrejO ::

Mato989 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

stjan je izjavil:

Kraj rojstva definira jezik ki ga govorimo, obnašanje in razmišljanje.
Šele s časom se lahko človek reši spon lokalne omejenosti, ali pa ostane "lokalno omejen".

Kaj sedaj? Ga definira ali ga ne definira? Če ga definira, potem se to z leti ne spreminja. Če pa se te stvari spreminjajo, potem pa očitno kraj rojstva tega ne definira.

Izberi eno, ker oboje hkrati ni možno.


Seveda te definira, zaradi kraja rojstva stopaš po drugačni poti kot bi drugje, simpl, odločaš se za drugačne poklice, za drugačen stil življenja, imaš drugačne vrednote, drugačno zgodovino in drugačno prihodnost, tudi drugačno življensko dobo, različno število otrok, to je vse posledica kraja rojstva in mentalnega učenja ki je posledica kraja rojstva prednikov...

Zanimiva teorija. Kako pa pojasniš, da ne živimo v jamah v razširjenih plemenskih skupnostih z nekaj deset rojenimi otroki?

Še bolj zanimivo, če pomislim, da si z nekim Alešom Primcem delim širši kraj rojstva in domnevno tudi družbo v kateri sva bila vzgojena, pa imam z njim verjetno skupno samo to, da pripadava isti živalski vrsti. Čeprav morda on niti tega ne vidi tako, ker mu je evolucija tuja stvar, ideja, da bi bil Homos Sapiens Sapiens samo ena izmed mnogih živalskih vrst, pa svetoskrunstvo.

Mato989 je izjavil:

torej kraj rojstva definira vse, med drugim tudi barvo in nacionalnost pasuša.

Dokler ne srečaš modela, ki se je rodil v Mariboru in ima v slovenskem potnem listu za narodnost napisano Italijan. Po naglasu je Ljubljančan iz Zgornje Šiške, barvo kože pa ima žal tako temno, da na ulici občasno sliši psovko "zumba".

Jp.

Edina stvar, ki jo definira kraj rojstva, je visoka verjetnost, da boš imel v življenju opravka s primitivci. Vprašanje je samo kdaj.

Mato989 je izjavil:

Z leti pa se lahko spreminja ker smo ljudje živa bitja, tako kot ne misliš pri 15tih enako kot pri 50tih, kar je logično in nima nil zveze z tvojim vprašanjem.

Aha. Kaj te pa potem ustavi, da se ne spremeniš že pri 16. letih? Pri 20. letih? Nič? Potem to ni neka huda "definicija", če se lahko poljubno spreminjaš. Ali je to potem nekako takšna definicija, kot tista, da "obleka naredi človeka"?

mtosev ::

Zagor_tenay je izjavil:

mtosev je izjavil:

prej niso imeli demokracije
pa tole so meli


jaz glasujem za democracy. dobo že rešili probleme. sedaj se svobodno odločajo. očitno RSA ni tako sranje, ker sin od enih naših znancev je šel delati tam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kuglvinkl ::

mtosev je izjavil:

Zagor_tenay je izjavil:

mtosev je izjavil:

prej niso imeli demokracije
pa tole so meli


jaz glasujem za democracy. dobo že rešili probleme. sedaj se svobodno odločajo. očitno RSA ni tako sranje, ker sin od enih naših znancev je šel delati tam.


Pa se ti zavedaš, da je to prva (upam, da ne zadnja) stvar, ki jo prav zastopiš v življenju, v teh 10 letih, od kar si tu? Huh... sem že obupal.
Your focus determines your reallity

konspirator ::

mtosev je izjavil:

prej niso imeli demokracije
pa tole so meli
durban

Južna Afrika ima sedaj demokracijo ?
Model se je iz nje preselil v Kitajsko.


--

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Heavy je izjavil:

mtosev je izjavil:

kolk vem imajo imajo refugees neke mednarodne pravice pa to.



Seveda imajo, je pa zmeda nastala pri definiranju kaj je to begunec.

Po moderni liberalni filozofiji, so begunci tudi navadni ekonomski migranti. Vsekakor je treba pomagati ljudem iz vojnih območij - je pa res potrebno pomagati tistim, ki si želijo boljšega življenja? Čas nazaj sem pisal v kakšnem stanju sta bili Nemčija in Japonska po vojni, sedaj pa sta sili v regiji. Koliko let nazaj se je končal kolonializem v Afriki in zakaj se države kljub naravnim bogastvom niso upale nikoli pobrati?


Za izjave kolesarja pa se ne zmenit. Spet trola z mentalno telovadbo. Kot bereš ne definira kdo so primitivci (antifa, naciji, konzervativci, nacionalisti, muslimani, katoliki, mormoni, jehovci...) in kaj pomeni odstraniti (fojbiranje, deportacije v rodne države, naseljevanje na južni tečaj,...). Tako, da vsak dobi svojo presojo.

Jaz sem sprva pomislil, da iznenada hoče spremenit bližnji vzhod v stekleno parkirišče.
jypeta ne jemljem preveč resno, ker preveč trolla. je pa pameten. še vedno ne razumem/ne vem v kakšnem svetu on živi

kuglvinkl je izjavil:

mtosev je izjavil:

Zagor_tenay je izjavil:

mtosev je izjavil:

prej niso imeli demokracije
pa tole so meli


jaz glasujem za democracy. dobo že rešili probleme. sedaj se svobodno odločajo. očitno RSA ni tako sranje, ker sin od enih naših znancev je šel delati tam.


Pa se ti zavedaš, da je to prva (upam, da ne zadnja) stvar, ki jo prav zastopiš v življenju, v teh 10 letih, od kar si tu? Huh... sem že obupal.
mogoče še kaj pa nisi zasledil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Zagor_tenay ::

mtosev je izjavil:

jaz glasujem za democracy. dobo že rešili probleme. sedaj se svobodno odločajo.


Demokracija ne deluje v Afriki. Ni nobene razlike, če imaš diktaturo ali demokracijo, bo rezultat vedno isti. Južna Afrika brez belcev je na odlični poti, da postane novi Zimbabve.

Tam kjer imaš Afričane imaš Afriko, pa je to lahko v Zimbabveju ali pa v Detroitu. Razlike ni nobene.

Tudi Švedska bo kmalu postala Afrika. Pa tega si niso izmislili na breitbartu, ampak je to povedal bivši švedski finančni minister.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Zagor_tenay> Demokracija ne deluje v Afriki.

Ja, pri nas tudi ne. Naciste je pač treba zmetat v fojbe, druge možnosti nimamo, če nočemo, da celina propade.

Zagor_tenay> Tudi Švedska bo kmalu postala Afrika. Pa tega si niso izmislili na breitbartu, ampak je to povedal bivši švedski finančni minister.

Ja, en nacist je mal stresal nacistično propagando. Že videno, Švedska je pa še vedno uspešna država.

Zgodovina sprememb…

Zagor_tenay ::

Ja, en nacist je mal stresal nacistično propagando. Že videno, Švedska je pa še vedno uspešna država.


samo kako potem, da ta "nacist" podpira multikulturalizem enako kot ti in je zelo vesel, da bo Švedska postala taka kot Afrika.

jype ::

Zagor_tenay> samo kako potem, da ta "nacist" podpira multikulturalizem enako kot ti in je zelo vesel, da bo Švedska postala taka kot Afrika.

Nisi razumel. Nacist je tisti, ki je napisal "novico".

Zagor_tenay ::

Nisi razumel. Nacist je tisti, ki je napisal "novico".


Sej so samo citirali švedskega ministra, kar je povedal na obisku v Afriki.

Sem pa pričakoval od tebe, da boš vesel kulturne obogatitve države v kateri baje živiš. Ti pa namesto veselja kažeš nestrpnost do Afričanov.

next3steps ::

Zagor_tenay je izjavil:

Ogromna Kitajska je etnično bolj homogena kot Slovenija. 91% prebivastva so Han Kitajci.

Xx procentov prebivalstva v Sloveniji je pa Slovanov. Tvoj Point ?

jype ::

Zagor_tenay> Sej so samo citirali švedskega ministra,

Mhm, tako kot Švedsko policijo citirajo o rečeh, ki jih nikdar ni izjavila.

epyj ::

jype je izjavil:

Zagor_tenay> Demokracija ne deluje v Afriki.

Ja, pri nas tudi ne. Žide je pač treba zmetat v fojbe, druge možnosti nimamo, če nočemo, da celina propade.


Lahko prosim nehaš z genocidnimi grožnjami?

mtosev ::

Zagor_tenay je izjavil:

mtosev je izjavil:

jaz glasujem za democracy. dobo že rešili probleme. sedaj se svobodno odločajo.


Demokracija ne deluje v Afriki. Ni nobene razlike, če imaš diktaturo ali demokracijo, bo rezultat vedno isti. Južna Afrika brez belcev je na odlični poti, da postane novi Zimbabve.

Tam kjer imaš Afričane imaš Afriko, pa je to lahko v Zimbabveju ali pa v Detroitu. Razlike ni nobene.

Tudi Švedska bo kmalu postala Afrika. Pa tega si niso izmislili na breitbartu, ampak je to povedal bivši švedski finančni minister.
lol RSA je najbolj razvita država v afriki in po democracy indexu so zelo visoko. samo 2 mesta za slovenijo.


37 Slovenia 7.51 9.58 7.14 6.67 5.63 8.53 Flawed democracy
38 Lithuania 7.47 9.58 5.71 6.11 6.25 9.71 Flawed democracy
39 South Africa 7.41 7.92 7.86 8.33 5.00 7.94 Flawed democracy


problem much?

pa še za jypeta nisi sposoben narediti par postov brez nazijev in fojb ane?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

konspirator ::

Nazaj k temi: dunajska podžupanja https://wien.gruene.at/mariavassilakou (zeleni) Sorošu že ponudila mesto za univerzo na Dunaju
https://kurier.at/politik/ausland/vassi...
http://diepresse.com/home/bildung/unive...
--

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

problem much?

To ti pove več o stanju Slovenije kot RSA. In seveda tvojih lastnih predsodkih.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

epyj> Lahko prosim nehaš z genocidnimi grožnjami?

Kdo, natanko? A tisti kljukec, ki dela reklamo za apartheid? Brez skrbi, prej ali slej bomo vse take polovili in likvidirali. Diktature proletariata nihče ne bo ogrožal.

Zgodovina sprememb…

Zagor_tenay ::

lol RSA je najbolj razvita država v afriki


Najbolj razvita v Afriki je bila Libija dokler je niso razsuli. Južna Afrika je v primerjavi z drugimi Afriškimi državami še vedno bolj razvita, ker si je orgromno prednost pridobila pred letom 1994, ko so na oblast prišli črnci. Po letu 94 pa država stagnira in je leglo kriminala, umorov, posilstev. Bela oblast je zgradila infrastukturo primerljivo z evropsko, uvedli so moderen anglosaški pravosodni sistem, postavili čvrsto valuto primerljivo s švicarskim frankom. Vse to so zapustili črncem, danes pa belce pobijajo kot muhe in več sto tisoč se jih je izselilo.

in po democracy indexu so zelo visoko. samo 2 mesta za slovenijo.


ta index je navaden joke. Južna afrika je na tem indexu pred Slovaško. Ima pa predsednika, ki prakticira poligamijo in pravi, da se Aids ozdravi tako, da se po seksu stuširaš

mtosev ::

konspirator je izjavil:

Nazaj k temi: dunajska podžupanja https://wien.gruene.at/mariavassilakou (zeleni) Sorošu že ponudila mesto za univerzo na Dunaju
https://kurier.at/politik/ausland/vassi...
http://diepresse.com/home/bildung/unive...
ne vem nemško, a se sliši kul
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

konspirator ::

--

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

mtosev je izjavil:

kolk vem imajo imajo refugees neke mednarodne pravice pa to.


Majo ja, samo ne take da po celem Svetu hodijo zastonj da se odločijo kje bi zaprosili za Azil... dejstvo da tega ne piše v deklaraciji je pač dejstvo da je outdatana, ker strogo po deklaraciji bi lahko zdaj begunci oz. tisti ki TRDIJO da so begunci (brez dokazil in pasušev) hodili po celem Svetu zastonj in bi jih vsepovsod morali trpet dokler se oni ne bodo blagovoljili odločit KJE bodo zaprosili za azil...

Begunec si šele ko dobiš to oznako, ampak da dobiš to oznako moraš zaprosit za azil, dokler tega ne storiš nisi begunec in je vse skup medijska zloraba.

Mato989 ::

AndrejO je izjavil:

Mato989 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

stjan je izjavil:

Kraj rojstva definira jezik ki ga govorimo, obnašanje in razmišljanje.
Šele s časom se lahko človek reši spon lokalne omejenosti, ali pa ostane "lokalno omejen".

Kaj sedaj? Ga definira ali ga ne definira? Če ga definira, potem se to z leti ne spreminja. Če pa se te stvari spreminjajo, potem pa očitno kraj rojstva tega ne definira.

Izberi eno, ker oboje hkrati ni možno.


Seveda te definira, zaradi kraja rojstva stopaš po drugačni poti kot bi drugje, simpl, odločaš se za drugačne poklice, za drugačen stil življenja, imaš drugačne vrednote, drugačno zgodovino in drugačno prihodnost, tudi drugačno življensko dobo, različno število otrok, to je vse posledica kraja rojstva in mentalnega učenja ki je posledica kraja rojstva prednikov...

Zanimiva teorija. Kako pa pojasniš, da ne živimo v jamah v razširjenih plemenskih skupnostih z nekaj deset rojenimi otroki?

Še bolj zanimivo, če pomislim, da si z nekim Alešom Primcem delim širši kraj rojstva in domnevno tudi družbo v kateri sva bila vzgojena, pa imam z njim verjetno skupno samo to, da pripadava isti živalski vrsti. Čeprav morda on niti tega ne vidi tako, ker mu je evolucija tuja stvar, ideja, da bi bil Homos Sapiens Sapiens samo ena izmed mnogih živalskih vrst, pa svetoskrunstvo.

Mato989 je izjavil:

torej kraj rojstva definira vse, med drugim tudi barvo in nacionalnost pasuša.

Dokler ne srečaš modela, ki se je rodil v Mariboru in ima v slovenskem potnem listu za narodnost napisano Italijan. Po naglasu je Ljubljančan iz Zgornje Šiške, barvo kože pa ima žal tako temno, da na ulici občasno sliši psovko "zumba".

Jp.

Edina stvar, ki jo definira kraj rojstva, je visoka verjetnost, da boš imel v življenju opravka s primitivci. Vprašanje je samo kdaj.

Mato989 je izjavil:

Z leti pa se lahko spreminja ker smo ljudje živa bitja, tako kot ne misliš pri 15tih enako kot pri 50tih, kar je logično in nima nil zveze z tvojim vprašanjem.

Aha. Kaj te pa potem ustavi, da se ne spremeniš že pri 16. letih? Pri 20. letih? Nič? Potem to ni neka huda "definicija", če se lahko poljubno spreminjaš. Ali je to potem nekako takšna definicija, kot tista, da "obleka naredi človeka"?


To kjer se je kdo rodil in katere nacionalnosti je nima veze z tem, ker izkrivljaš osnovo... In kje sta se rodila njegova starša in njegovi predniki? Verjetno vsaj nekdo v Italiji da je tip italijan... ker je dedno... Koliko Slovencev je črncev? Torej verjetnost da bo se rodil črni Slovenec v Sloveniji je kakšna? Manjša kot verjetnost da se bo rodil črnec v Južni Afriki... torej kraj definira marsikaj.

Če bi se jype rodil v času ko so pobijali take kot je on v taki državi bi tudi verjetnost da bo mrtev višja kot je zdaj, simpl...

Velika večina je odvisna od kraja rojstva, ker na nekem kraju je skupek ljudi ki imajo takšne in drugačne vrednoste, marsikatero skupno in ti v teh vrednotah odrasteš gor... To je kot da boš trdil da je isto če bi se ti rodil v državi z šeriatskim pravom ali pa tukaj, ne, razlika bi bila velika.

Nič te ne ustavi, ampak se ne dogodi tako hitro v povprečju, to je vse. Še vedno pa ti kraj rojstva v večini da nacionalnost, odpira določena vrata, določene ugodnosti ker si te nacionalnosti itd... in to uničevat je neumno, ker potem potrebujemo enotni DDV, enotno socialno politiko minimalno plačo itd... Ne more cel Svet prit sem na območje kjer so naši davki plačevali za zadeve in socialo in jemat sociale, ker ni vzdržno v načelih ekonomije.

next3steps ::

Zagor_tenay je izjavil:

...

Ah, ignorant, mene si pa ignoriral?

Zgodovina sprememb…

jype ::

Mato989> Če bi se jype rodil v času ko so pobijali take kot je on v taki državi bi tudi verjetnost da bo mrtev višja kot je zdaj, simpl...

Moji starši so partizanske krvi in bi me pretihotapili v svobodnejši svet, tvoji so pa evidentno ovce.

Mato989> Ne more cel Svet prit sem na območje kjer so naši davki plačevali za zadeve in socialo in jemat sociale, ker ni vzdržno v načelih ekonomije.

Saj noče. Če verjameš, da hočejo vsi prit sem na socialo, si se pustil nategnit Breitbartu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mato989 ::

jype je izjavil:

Mato989> Če bi se jype rodil v času ko so pobijali take kot je on v taki državi bi tudi verjetnost da bo mrtev višja kot je zdaj, simpl...

Moji starši so partizanske krvi in bi me pretihotapili v svobodnejši svet, tvoji so pa evidentno ovce.

Mato989> Ne more cel Svet prit sem na območje kjer so naši davki plačevali za zadeve in socialo in jemat sociale, ker ni vzdržno v načelih ekonomije.

Saj noče. Če verjameš, da hočejo vsi prit sem na socialo, si se pustil nategnit Breitbartu.


Partizani so se borili doma, če bi imel kaj partizanske krvi ne bi šel v tujino :) Bi naredo boljšo Slovenijo tukaj.

Nima veze, če hoče prit en je preveč... enako velja za celotni EU

ADIJOOO ::

No madžarski parlament sprejel zakon s katerim bodo ukinili Sorošove univerze ali po domače povedano ukinili valilnice levih skrajnežev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ADIJOOO ()

jype ::

Mato989> Partizani so se borili doma,

Trst je naš.

Mato989> Nima veze, če hoče prit en je preveč... enako velja za celotni EU

Ko bomo tebe eliminirali, bo nekdo moral opravljati tvoje delo, sicer bo trpela realizacija petletke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ADIJOOO ::

Čez dva dni bodo končno postrili varnost na mejah in pregledovali vse , ki bodo vstopili v Slovenijjo tudi prebivalce EU še posebej pa državljane tretjih držav kot so albanija, turčija, švedska... torej pričakuje se gneča na mejah.

Berserker ::

Glede novice, popolnoma podpiram. Institucija ki deluje proti narodu in njegovi kulturi ter jo smeši in zaničuje nima kaj iskat na ozemlju tega naroda.

Mato989 ::

jype je izjavil:

Mato989> Partizani so se borili doma,

Trst je naš.

Mato989> Nima veze, če hoče prit en je preveč... enako velja za celotni EU

Ko bomo tebe eliminirali, bo nekdo moral opravljati tvoje delo, sicer bo trpela realizacija petletke.


Ne bodo mogli opravljat mojega dela, ker so nesposobni prišleki :) Še jezika ne poznajo. petletka potem gladko pade.

krneki0001 ::

jype je izjavil:

Mato989> Aja, zaradi enega človeka?

Ja, zaradi enega.

xmetallic> Ne bo držalo.

Bo, bo. Kakšni ste vi, ste že pokazali, ko ste do smrti zbrcali tistega ubogega nezavestneža.



Lažeš, tistega ste zbrcali vi fašisti - ti, soroš, janša in orban.

jype je izjavil:

xmetallic> Zahteve večine so le, da naj prebivalci tretjih držav ostanejo na svoji celini.

Večine? 10% ni večina.

Mato989> Poglejte si statistiko.

Gledam: Primitivci ne doprinesete ničesar k družbi, zato se vas lahko brez škode odstrani.


Res je, zato bi te prosil, da storiš samomor, ti primitivec, ki bi rad pobijal sodržavljane. Še malo, pa boš soroša prekašal v izdajanju sonarodnjakov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: next3steps ()

dice7 ::

Ce bi slovenca definiral kraj rojstva bi videl vsak dan kako jih ene 5 zbrcajo v glavo do smrti

AndrejO ::

Mato989 je izjavil:


To kjer se je kdo rodil in katere nacionalnosti je nima veze z tem, ker izkrivljaš osnovo...

Kaj izkrivljam? Dejstvo je, da ti tiščiš notri neko narodnost. V Kopru se letno rodi cel kup Italijanov, ki dobijo slovenski potni list, ker so se rodili državljanom Slovenije.

Mato989 je izjavil:

In kje sta se rodila njegova starša in njegovi predniki?

Pojma nimam in me v bistvu niti ne briga. Človeka mi pač ni potrebno soditi po njegovih starših, zadošča mi, da poznam njega osebno.

Mato989 je izjavil:

Verjetno vsaj nekdo v Italiji da je tip italijan... ker je dedno...

Ali pa morda tudi že nekaj generacij ne. Kdo bi vedel in koga to resnično briga?

Mato989 je izjavil:

Koliko Slovencev je črncev? Torej verjetnost da bo se rodil črni Slovenec v Sloveniji je kakšna? Manjša kot verjetnost da se bo rodil črnec v Južni Afriki...

Očitno premalo, da ne bi človek služil kot lakmusov test za merjenje količine mentalno prizadetih posameznikov, ki pač ne morejo prebaviti, da sta državljanstvo in narodnost tudi v Sloveniji neodvisna od barve kože, osebnih okoliščin staršev in tudi kraja rojstva.

Mato989 je izjavil:

torej kraj definira marsikaj.

V bistvu ne definira ničesar. Ali je župan Pirana kaj manj državljan Slovenije, kot pa župan Kopra ali pa župan Grosuplja?

Mato989 je izjavil:

Če bi se jype rodil v času ko so pobijali take kot je on v taki državi bi tudi verjetnost da bo mrtev višja kot je zdaj, simpl...

Ja, na srečo družba napreduje. Problem je, ker vsake toliko tudi regresira. Vedno se začne pri "zunanjem sovražniku" in vedno se konča pri takšnih ali drugačnih "fojbanjih", ker je edino vprašanje katero veroizpoved, barva kože ali politično prepričanje je trenutno na vrsti. Vedno.

Mato989 je izjavil:

Velika večina je odvisna od kraja rojstva, ker na nekem kraju je skupek ljudi ki imajo takšne in drugačne vrednoste, marsikatero skupno in ti v teh vrednotah odrasteš gor... To je kot da boš trdil da je isto če bi se ti rodil v državi z šeriatskim pravom ali pa tukaj, ne, razlika bi bila velika.

Včasih, ko pridem na obisk v Slovenijo, se mi zdi, da je država že nevarno blizu kanonskem pravu. Moram reči, da mi je kot neverniku čisto vseeno, če me bodo do smrti kamenjali goreči kristjani ali pa goreči muslimani. Končen efekt bi bil žal enak in predvsem meni osebno nezaželjen, zato pač ne vidim kakšne posebne razlike med vrednotami na katere se sklicuje vedno več Slovencev in vrednotami, ki jih večina teh Slovencev hrati tudi zavrača.

Zato zavračam trenutno popularno idejo "tradicionalnih krščanskih vrednot", ki kot prvo niso tradicionalne, kot drugo niso krščanske, kot tretje sploh niso vrednote in kot četrto, mi potencialno strežejo po življenju. Na srečo sem odraščal v državi, ki je zaradi naključja fojbanja v prejšnji državi, kot stransko posledico, podedovala stanje, kjer za moralo ni potrebno poslušati verskih dostojanstvenikov, kot bistvena vrednota pa je bilo v ustavo zapisano spoštovanje sočloveka.

Mato989 je izjavil:

Nič te ne ustavi, ampak se ne dogodi tako hitro v povprečju, to je vse. Še vedno pa ti kraj rojstva v večini da nacionalnost, odpira določena vrata, določene ugodnosti ker si te nacionalnosti itd...

Da, v tem imaš prav. Državljanstvo tvojih staršev ti da pravico do potnega lista in na svetu so potni listi, ki so bolj usrani in potni listi, ki so manj usrani. Trdim pa, da potni list ne pove ničesar o človeku in posedično kraj rojstva ne definira človeka, temveč definira samo to, kako se bodo drugi želeli izživljati nad njim.

Mato989 je izjavil:

in to uničevat je neumno, ker potem potrebujemo enotni DDV, enotno socialno politiko minimalno plačo itd... Ne more cel Svet prit sem na območje kjer so naši davki plačevali za zadeve in socialo in jemat sociale, ker ni vzdržno v načelih ekonomije.

Nihče ni rekel, da mora priti cel svet kamorkoli. Se je pa dobro zavedati, da se lahko karte kadarkoli in mimogrede obrnejo. Bomo videli koliko prijateljev bodo takrat imeli tisti, ki so po najboljši močeh poskušali pomagati, koliko pa tisti, ki so pomagali graditi zidove.

Vidim, da je večini državljanov Slovenije čisto lepo, da imajo ograjo na meji. Tisto na južni, seveda. Tota druga na severu pa menda predstavlja kršenje nekih pravic in proti njej v Bruslju uradna politika glasno protestira. Kdo bi si mislil, da so vrednote odvisne od tega, na kateri strani neba se pojavi ograja, mar ne?

jype ::

nebivedu> Lažeš, tistega ste zbrcali vi fašisti - ti, soroš, janša in orban.

Mogoče je bil Janša, ostali pa niso taki, ker niso Slovenci.

nebivedu> bi rad pobijal sodržavljane

Nč jih ne bi rad pobijal, ampak nekej je treba nardit, da nam ne uničijo kontinenta.

Mato989> Ne bodo mogli opravljat mojega dela, ker so nesposobni prišleki :) Še jezika ne poznajo. petletka potem gladko pade.

Nacistična propaganda vedno naklada, kako so prišleki nesposobni, v resnici so pa najbolj nesposobni ravno ksenofobi.

Sicer pa je morda čas, nebivedu, da se preseliš v Rusijo - trenutno sprejemajo zakonodajo, s katero bi prepovedali jehovce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krneki0001 ::

jype je izjavil:

nebivedu> bi rad pobijal sodržavljane

Nč jih ne bi rad pobijal, ampak nekej je treba nardit, da nam ne uničijo kontinenta.


Enako pravi druga stran. Nekaj je treba narediti, da nam migranti ne uničijo kontinenta.

In jaz mislim, da je prav, da ne pustimo migrantov v evropo, ker bodo s svojo vero uničili kontinent.

Včasih so rekli: "Če hočeš na dunaj puisti trebuh zunaj!", danes pravimo; "Če hočeš v evropo, pusti vero zunaj!"

Ko bodo migrantje ateisti, potem jih pa lahko začnemo sprejemat, ker bodo en idiotizem manj prinesli sem.

jype ::

nebivedu> Enako pravi druga stran.

Ja, seveda, zakaj pa misliš, da sem to zapisal?

nebivedu> Nekaj je treba narediti, da nam migranti ne uničijo kontinenta.

Migranti nam kontinenta ne uničujejo.

nebivedu> In jaz mislim, da je prav, da ne pustimo migrantov v evropo, ker bodo s svojo vero uničili kontinent.

Ne, ne bodo ga. Kontinent boste uničili tisti, ki bi radi zapirali meje zaradi lastnih psihiatričnih obolenj.

nebivedu> Ko bodo migrantje ateisti, potem jih pa lahko začnemo sprejemat, ker bodo en idiotizem manj prinesli sem.

Če bodo meje zaprte, nikoli ne bodo imeli možnosti postati ateisti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krneki0001 ::

Seveda ga uničujejo. Vsaka vera uničuje kontinente. Kr poglej, kaj so verniki naredili v afriki. Samo ti si preveč zaslepljen z idiotizmom, da je treba vsem pomagat. In to si toliko zaslepljen, da ne vidiš, da nočejo opustiti vere. Še tukaj naši ljudje nočejo vere opustit, bodo pa taki, ki jo imajo vpeto še celo v zakone in politiko.

Prvo naj postanejo ateisti, potem bodo meje odprte.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ker je Evropa moj kontinent bomo storili tako, kot sem se jaz odločil.

Ti greš pa lahko v Rusijo, kjer prepovedujejo vere.

krneki0001 ::

Evropa ni samo tvoj kontinent, tako da boš moral bit bolj diplomatski in v nekaterih delih boš pač moral popustiti.

In ker sem jaz tudi del evrope, hočem evropo brez vere - katerekoli. Ampak ker z veliko mero delam na tem, da bi se vpliv katoliške vere zmanjšal, nočem še dodatnih idiotov sem z drugo vero, ker bo zaradi tega moje delo bolj trpelo, ker se bodo ljudje spet vračali k katolibanstvu, da se uprejo muslimanski veri.

Zato je nujno da prišleki pustijo vero zunaj.

Zgodovina sprememb…

jype ::

nebivedu> Evropa ni samo tvoj kontinent,

Kako da ne?

nebivedu> In ker sem jaz tudi del evrope, hočem evropo brez vere

Ja, saj zato je toliko bolj absurdno, da zagovarjaš rešitve, ki v Evropo prinesejo več vere, namesto manj. Zaprte meje so tisto, zaradi česar vera sploh obstaja.

nebivedu> Zato je nujno da prišleki pustijo vero zunaj.

Ne, nujno je, da pridejo sem, ker zunaj nimajo nobenih možnosti, da bi se vere znebili.

krneki0001 ::

jype je izjavil:

nebivedu> Evropa ni samo tvoj kontinent,

Kako da ne?

nebivedu> In ker sem jaz tudi del evrope, hočem evropo brez vere

Ja, saj zato je toliko bolj absurdno, da zagovarjaš rešitve, ki v Evropo prinesejo več vere, namesto manj. Zaprte meje so tisto, zaradi česar vera sploh obstaja.

nebivedu> Zato je nujno da prišleki pustijo vero zunaj.

Ne, nujno je, da pridejo sem, ker zunaj nimajo nobenih možnosti, da bi se vere znebili.


Ne Evropa ni samo tvoj komitent. Je naš kontinent. Ti si pa navaden drekač, ki dela probleme evropi in takim kot si ti, bi morali sodit za izdajo.

In nujno je, da migranti vero pustijo zunaj, ker je že katolibanizem preveč za evropo. Kaj imajo pa v svojih državah mene ne zanima. Morajo sami poštimat in če hočejo v Evropo, bo to brez vere ali pa ne bodo prišli v Evropo.

Če bi jih pa rad imel okoli sebe, se pa preseli iz Evrope ven in med njih. Takih v Evropi ne rabimo, ker delate drek in vnašate nemir med prebivalce evrope.

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

jype je izjavil:


Saj noče. Če verjameš, da hočejo vsi prit sem na socialo, si se pustil nategnit Breitbartu.

Zato gredo v države z najvišjo socialo? Zakaj ne bi ostali v Grčiji, Srbiji, Hrvaški, Sloveniji, Madžarski, celo Avstrija ni dovolj dobra država za njih. Toliko o tem da je sociala nepomemben faktor. Liberalne ovce, tebi podobne, so na mejah migrantom celo delile letake na katerih je bila napisana višina sociale za evropske države. Če ne bi šli v Evropo zaradi sociale potem za to sploh ne bi zaprosili. Zakaj torej vsi od prvega do zadnjega najprej vložijo zahtevo za socialo? Sej bi prilimal posnetek migrantke, ki je povedala zakaj ne Slovenija - "Slovenija poor country, no good", ampak škoda časa. Kar dokazuje, da oni sem niso prišli zaradi varnosti ampak zaradi lagodnega življenja na račun davkoplačevalcev. Liberalna propaganda jih je naplahtala, da bodo tukaj dobili vse zastonj. Pozabili so jim omeniti, da na tej poti poleg fizičnih ovir obstaja še ena, največja "ovira" - Evropejci, ki se ne pustijo natgovat liberalcem, še manj EUR-fehtarjem iz tretjih držav. But, but, jype pravi da sociala ni pomembna. Try again.

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

jype je izjavil:

Ja, saj zato je toliko bolj absurdno, da zagovarjaš rešitve, ki v Evropo prinesejo več vere, namesto manj. Zaprte meje so tisto, zaradi česar vera sploh obstaja.

V Švedistanu nimate več islama? Sam vprašam pa to. Ker če država odpre meje se verski fanatiki spreobrnejo v ateiste //jype logic

Po tvoji teoriji bi islama v Švedistanu moralo biti manj kot ga je bilo pred letom 1975. Pa vendar je številka šla gor namesto dol.

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

jype je izjavil:

Nč jih ne bi rad pobijal, ampak nekej je treba nardit, da nam ne uničijo kontinenta.

Večina > manjšina. Na tvojo žalost večina ne podpira ilegalnih migracij iz tretjih držav. Manjšinci ste tisti, ki uničujete kontinent večini.

Dokler ste v manjšini, in tako boste ostali večno, kar sanjajte o prevladi. Liberalizem ne bo uspel, ne more uspeti. Liberalci se ne zavedate kako malo je potrebno, da se v Evropi doseže popolno anti-islamizacijsko ozračje. Hint: 9/11.

Zgodovina sprememb…

Matej22 ::

jype je izjavil:

Ker je Evropa moj kontinent bomo storili tako, kot sem se jaz odločil.

Ti greš pa lahko v Rusijo, kjer prepovedujejo vere.

Vso pravico imaš, da lahko trdiš, da je Evropa tvoj kontinent. Pravzaprav lahko trdiš, da je tvoj cel svet in da bo cel svet delal tako, kot se boš ti odločil. Vprašanje je samo, ali si sposoben svojo voljo tudi v resnici uveljaviti. In realno stanje trenutno kaže na to, da večina zahodnih držav počasi zapira svoje meje za ilegalne migrante in kot je v primeru te univerze, zapira liberalne pralnice možganov, kar nekako nakazuje na to, da je tvoj vpliv v svetu relativno nepomemben in očitno nisi sposoben uveljavljati svoje agende in logičen sklep tega je, da Evropa le ni tvoj kontinent, pa če si tega še tako želiš.

l0g1t3ch ::

jype je izjavil:

nebivedu> Evropa ni samo tvoj kontinent,

Kako da ne?

nebivedu> In ker sem jaz tudi del evrope, hočem evropo brez vere

Ja, saj zato je toliko bolj absurdno, da zagovarjaš rešitve, ki v Evropo prinesejo več vere, namesto manj. Zaprte meje so tisto, zaradi česar vera sploh obstaja.

nebivedu> Zato je nujno da prišleki pustijo vero zunaj.

Ne, nujno je, da pridejo sem, ker zunaj nimajo nobenih možnosti, da bi se vere znebili.


Vprašanje je samo koliko jim je v interesu se znebiti vere.
Včasih se zdi, da si želijo tu vzpostaviti isto kot so imeli dome.

Nekako tako kot ljudje s katerimi so v otroštvu grdo ravnali in potem kot odrasli spet iščejo partnerje s takimi vzorci.

mtosev ::

dokler spuštujejo lokalne zakone zarad mene lahko počnejo kaj hočejo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenija pod sankcijami ZDA?

Oddelek: Loža
202783 (1861) jype
»

Kraj rojstva in pošta Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
506885 (4808) Cange

Avstrija vrača migrante!

Oddelek: Problemi človeštva
343020 (2111) bluefish

Več podobnih tem