» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
160 / 189
»»

6bt9hmDwY ::

Zakaj se pošilja račune na CSD (Center za socialno delo), saj pa FURS ima pregled nad vsemi? Kakšnih čudnih pogledov bi moralo biti koga strah in čemu? Pa lahko imaš 100 računov, če hočeš.

delavec44 ::

Za račune v tujini furs nima direkt vpogleda. Moraš ti poslati.

Furs sicer nekaj dobi z izmenjavo ampak to ni to.

jabe ::

CSD ima vpogled na račune pri slovenskih bankah na katerikoli dan se je pač zamislil, da bi rad imel. Na račune v tujini pa ne in takrat pač zaprosi za te podatke vložnika vloge.

6bt9hmDwY ::

Čakaj, otroške račune omenjate... Eno je revolut junior (tega verjetno ni potrebno prijavljati, je pa precej aktiven), drug pa je pravi otroški trr ampak precej neaktiven. Za CSD ne bomo nič prijavljali, saj pa nimamo ničesar opraviti z njimi, za FURS bi pa morali? To bi moral otrok prijavit, je možno, da je bilo javljeno pri odprtju računa?

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Če si ga na slo banki odprl, ne rabiš nič. Revolut junior moraš pa ti na furs prijaviti kot nosilec, če ima račun ločen IBAN. Nimam pa izkušenj, ker je to dokaj nova zadeva.

Sem pogledal, revolut junior nima svojega IBANa, nič ne rabiš.

https://www.revolut.com/en-NL/help/my-a...

Zgodovina sprememb…

6bt9hmDwY ::

No, kako fajn, nekam sumljivo dosti se učim ta vikend :-)

ales85 ::

Moram narediti še kaj posebnega, da prebere QR kodo iz UPN položnice? Sem na Android, preizkusil 3, in ne deluje.

dev ::

ales85 je izjavil:

Moram narediti še kaj posebnega, da prebere QR kodo iz UPN položnice? Sem na Android, preizkusil 3, in ne deluje.


Dela le na iOS.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Saul Goodman ::

Matthai, danes je sam zate na SLO 1 oddaja Koda, kjer ti bodo razložili kako lahko banke v Sloveniji komitentom samovoljno zapirajo račune. Da se ne boš še vedno delal bedaka po forumu.

poweroff ::

Očitno bo treba po sodni poti poseči. Pa Levico volit. 8-)
sudo poweroff

SumTingWong ::

A ko poteče kartica, ti pošljejo zastonj novo, ali je 10€?

Imam še tisto staro, prozorno. Zdaj niso več take, ane?

modelno1 ::

Pošljejo zastonj, še vedno so prozorne ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

SumTingWong ::

Odlično, hvala!

SumTingWong ::

Zdaj pa že par tednov razmišljam, da bi ukinil slovenski TRR, ter popolnoma prešel na zgolj N26, brez slovenskega TRR. Zraven uporabljam še Curve, da lahko z NFC plačam na POS terminalu.
https://allaboutberlin.com/guides/an-ho...
Šel sem čez tole, vse fino in prav, v poslovalnici banke ne vem kdaj sem nazadnje bil. Moti me edino:
If you lose access to your phone, you lose access to your bank account. If you want to use the desktop website, you must confirm the login on your phone. If you want to transfer money from the desktop website, you must confirm the transfer on your phone.

Kako se reši takšno zagato?

Spura ::

ales85 je izjavil:

Moram narediti še kaj posebnega, da prebere QR kodo iz UPN položnice? Sem na Android, preizkusil 3, in ne deluje.

Isti problem resujem za Revolut: https://slo-tech.com/forum/t713835/3249...

Mike_Rotch ::

If you lose access to your phone, you lose access to your bank account. If you want to use the desktop website, you must confirm the login on your phone. If you want to transfer money from the desktop website, you must confirm the transfer on your phone.


Dostopa ne izgubiš za vedno. Naložiš app na nov telefon, povežeš kartico z novim telefonom in uporabljaš naprej.

matobeli ::

Tud če vse zgubiš se zih lahko prek supporta identificiraš z osebno.

GupeM ::

SumTingWong je izjavil:

Moti me edino:
If you lose access to your phone, you lose access to your bank account. If you want to use the desktop website, you must confirm the login on your phone. If you want to transfer money from the desktop website, you must confirm the transfer on your phone.

Kako se reši takšno zagato?

Ni zagate. Sem moral to storiti, ko sem razbil telefon. Starega unpairaš in pairaš novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

uhuhu ::

GupeM je izjavil:


Ni zagate. Sem moral to storiti, ko sem razbil telefon. Starega unpairaš in pairaš novega.


Kako unpairaš pokvarjen ali izgubljen telefon?

Master_Yoda ::

Novega samo na novo pairas, ne rabis starega unpairati. Rabis tisto 13 mestno cifro na kartici, pin in prejmes email z neko kodo (ali sms nisem 100%). Sem to ogromnokrat delal ko sem ROMe menjaval ...
Dovie'andi se tovya sagain.

matobeli ::

Sej ne rabiš unpairat, vsaj jaz ga še nikol nisem pa sem menjal že kup telefonov odkar imam N26.

Nekaj moraš dodatno potrdit, sam je tolk straight forward da se ne spomnem kaj je bilo.

To je, na SMS dobiš kodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

GupeM ::

Ja z 13 mestno številko na kartici unpairaš star telefon, se mi zdi. Vsaj takrat je bilo tako, ko sem jaz to rabil. Lahko da je zdaj drugače.

Sicer pa:
https://support.n26.com/en-eu/security/...

Pairing a new device

Remember--you can only pair one smartphone per N26 account.

If you want to pair a new device to your N26 account, you'll first have to unpair your old smartphone for security reasons.
.
.
.
If you no longer have access to your old smartphone:

Log in to ? My Account
Go to Settings
Tap on Security
Check your email for more directions on how to proceed.


Tudi v navodilih piše, da je treba najprej unpairat star telefon. Ja, je straightforward, je pa še vedno treba storiti nekaj več, kot če ga prvič pairaš oz. če na starem unpairaš in nato na novem nazaj pairaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

matobeli ::

Lahko ga, ampak dela tud če ga ne.

Kar je seveda logično, vsaj ob dandanašnji pričakovani življenski dobi smartphona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

jabe ::

Jaz nisem še nikdar nič unpairala. Samo na novo nastavila na novem, fertik. Ni neki glavobol tole...

GupeM ::

matobeli je izjavil:

Lahko ga, ampak dela tud če ga ne.

Kar je seveda logično, vsaj ob dandanašnji pričakovani življenski dobi smartphona.

Jaz nisem mogel uporabljati appa na novem, dokler nisem unpairal na starem, kakšne 3 leta nazaj. Lahko pa da so kaj spremenili. Starega sem seveda unpairal na novem telefonu, ker star je bil neuporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

permit ::

Kaj pa če izgubiš/ti ukradejo telefon, ki ima številko na SIM? Kako lahko prideš v app, če nimaš telefonske? Ne moreš videti sms-a...

matobeli ::

Predvidevam da kontaktiraš support da so ti vse ukradli in se zmenite na podlagi osebnega dokumenta.

Dober dan ::

Verjetno greš k operaterju po novo sim kartico, katera je ponavadi aktivirana v par minutah? Pa tudi zastonj je. Vsaj tako bi jaz naredil..

matobeli ::

GupeM je izjavil:

Lahko pa da so kaj spremenili.


So zgleda spremenili, se spomnem da vas je par imelo težave, ampak bo že bolj 4 kot 3 leta :P Za BF '18 sem namreč vzel telefon ker je tastar crknil in nisem imel nič težav. Se celo spomnem ker sem moral kakšnih 14dni furat nek rezerven feature phone.

Dober dan je izjavil:

Verjetno greš k operaterju po novo sim kartico, katera je ponavadi aktivirana v par minutah? Pa tudi zastonj je. Vsaj tako bi jaz naredil..


Teoretično lahko izgubiš tudi prepaid številko in če nimaš certifikata nimaš več številke. Mora obstajat backup plan, sej banke vseen morjo neko varnost furat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

delavec44 ::

Pri novih računih z le virtualno kartico moraš ponovno delati identifikacijo.

Mene je zafrknil upgrade na android 11.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

matobeli je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Verjetno greš k operaterju po novo sim kartico, katera je ponavadi aktivirana v par minutah? Pa tudi zastonj je. Vsaj tako bi jaz naredil..


Teoretično lahko izgubiš tudi prepaid številko in če nimaš certifikata nimaš več številke. Mora obstajat backup plan, sej banke vseen morjo neko varnost furat.

Backup plan je tudi to, da ne linkaš faking banke na anonimno prepaid cifro in se potem čudiš, zakaj si izgubil dostop in imaš težave s ponovno pridobitvijo.

Uporabnik mora tudi varnost furat in ne pričakovat, da bodo drugi pametni namesto njega. Pomaga torej prisotnost kake možganske celice... :D

matobeli ::

Če že ne v možganu pa vsaj na bicepsu. Da te ne oropa prvi jadnik ki mem pride.

CyberPunk ::

Ne vidim pa logike, ki so jo v zadnjem času pri vseh bankah za online dostop uvedli: Če se hočeš prijaviti na računalniku, potrebuješ pri sebi mobilnik za dodatno potrjevanje. Če pa se logiraš na mobilniku, drugotne potrditve ni. Samo precej so zakomplicirali in podaljšali postopek.
Druga pesem je seveda dodatno potrjevanje transakcij.

"Varnost" tu igra približno tako vlogo kot "zdravje" pri prenekaterih ukrepih v zadnjih dveh letih (ali pa ukrepih na letalih po 2001 oz. 2006). :|

poweroff ::

Kaj pa če umreš? Kako je rešeno dedovanje tvojega denarja na N26/Revolut/... računu?
sudo poweroff

Tidule ::

Povsem enako kot na kateremkoli drugem sepa racunu, saj veljajo povsem enaka pravila.

Sklep o dedovanju in ustrezen notarski prevod glede na delovni jezik banke.

Irbis ::

Bolj nerodno je verjetno le, če dediči sploh ne vedo, da je nekdo imel odprt bančni račun. A za slovenske banke sodišče lahko dobi podatke, v katerih bankah je pokojnik imel odprte račune, ali je tudi tu nujno, da dediči vedo za vse račune?

Tidule ::

Sodisce po uradni dolznosti pridobi podatke iz uradnih evidenc.Ce je racun ustrezno prijavlje na FURS potem te dileme ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Yahoo01 ::

A kdo ve, zakaj se trenutno na N26 ne da odpreti računa, če si iz Slovenije? Ponuja ti le to možnost, da se vpišeš v neko čakalno vrsto. To velja le, če izbereš državo Slovenia. Če izbereš npr. Italy ali Germany, te pa pusti naprej.

Tidule ::

Zato ker so imeli precej pomankljivosti v sistemu KYC in jim je regulator nalozil upocasnitev odpiranja racunov in izboljsanje sistema.

poweroff ::

A bejž no?

Jaz sem o tem govoril pa že ... leto nazaj?
sudo poweroff

FireSnake ::

Pa tisti, ki boste želeli odpreti račun se pripravite na dooolgo čakanje.
Jaz čakam že par mesecev.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

permit ::

Zakaj ne bi odprli pri kakšni drugi neobanki, kjer ni čakalne vrste in dobite še nagrade ter cashback?

Če kdo želi naj mi pošlje ZS.

Racunalnik ::

Ce placujes nekomu direktno na bancni racun preko n26 kot mastercard, si vsaj malo zasciten v primeru goljufije, ali je isto kot ce nakazes denar brez posrednika kreditne kartice?

Ales ::

Racunalnik je izjavil:

Ce placujes nekomu direktno na bancni racun preko n26 kot mastercard, si vsaj malo zasciten v primeru goljufije, ali je isto kot ce nakazes denar brez posrednika kreditne kartice?

Po moje da pol k... ni jasno nikomur, kaj sprašuješ.

N26 je banka kot vsaka druga, z dodatno lepoto tega, da nimaš okenca nikjer blizu. Nadomesti N26 z NLB in si ponovi vprašanje, morda ti bo bolj jasno, kaj te zanima...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

jabe ::

sprašuje, da če plačuješ z Viso ali je ravnotako kot pri nas - če si ogoljufan, ti povrnejo, potem se pa oni ubadajo dalje...

recimo amazon ima 2 možnosti plačila - preko TRR ali preko VISE. jaz sem izbrala VISO ravno zaradi tega, ko enkrat preko TRR nakazuješ je muka mukova nazaj dobiti. Vendar pa, če je možnost, plačam pa s PayPalom, njemu pa v primeru zlorabe zaupam še malo bolj kot N26 in njeni podpori, ki je nikakva.

šernk ::

recimo amazon ima 2 možnosti plačila - preko TRR ali preko VISE. jaz sem izbrala VISO ravno zaradi tega, ko enkrat preko TRR nakazuješ je muka mukova nazaj dobiti. Vendar pa, če je možnost, plačam pa s PayPalom, njemu pa v primeru zlorabe zaupam še malo bolj kot N26 in njeni podpori, ki je nikakva.

To omogočajo samo kreditne kartice, VISA, MasterCard debetne nimajo nobene veze s tem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jabe ::

no, to je spraševal...
hvala za pojasnilo tudi meni. Se pravi pri nas je tudi tako - debetne ne nudijo nobene možnosti varovanja ob zlorabah?

Kodrnusa ::

Zaščiten si v vsakem primeru s katerokoli kartico. Jaz sem na neki fake spletni strani nabavil torbico za ženo za 100EUR. Nisem dobil maila, grem brskat, vidim da je fake stran (imeli so gmail naslov za support), pišem na support n26. Cez 14 dni sem dobil vse nazaj.
Kartic pa maestro ne bo vec, samo še kombibacija debetne/kreditne bodo izdajali.
Seveda danes ne boš šel nakazovati na trr firmi, ampak bos uporabljal paypal in druge online rešitve..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

flameir ::

Živjo,
pri Goldcaru imam najem avta na Tenerifih. Bom lahko dal N26 kot kreditno, se komu sanja?

Hvala.

Tidule ::

Tehnično je možno, v praksi pa samo če boš plačal full insurance paket. Preikušeno na Mallorci (Europcar) in Gran Canari (Goldcar). To je pač del njihove cenovne politike.
««
160 / 189
»»