» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
161 / 190
»»

Steinkauz ::

N26 je debetna.
Večina pogojuje potem da vzameš full excess insurance, ki je ponavadi več kot avto na dan.
Določeni pa sploh ni šans brez kreditne.
Če si že plačal, si raje zrihti kreditno.

Tenerifi majo daleč naboljš, če še nisi vzel pri goldcar.
https://www.autoreisen.com/
ter
https://www.cicar.com/EN

Nič ne zahtevajo, ob vračilo daš sam ključe nazaj in čao.

flameir ::

Hmm, to se ne sliši preveč obetavno. :(
Gre za mojo drago, ki danes leti tja s svojimi kolegicami in jih je strah, da bi imele težave.
Bi lahko vprašal, ali je iz tega razvidno, da se da plačat z N26?

 Slika

Slika

Tidule ::

Če se bodo držali napisanega je odgovor jasen - ne bo šlo.
Poglej opis kartice, ki jo sprejmejo, ki je na dnu.

Iz prakse pa so moje izkušnje take, da so praviloma pripravljeni sprejet kartico takrat, ko je plačan full excess insurance, ampak to ponavadi tudi pomeni, da ni nobene dodatne bremenitve kartice. Iz slike pa je razvidno, da bi moral zastavit coleteral v višini 1100. IMO sta možna najverjetnejša dva scenarija. A - z najemom ne bo nič, B - zaračunali jim bodo dodatnih 200 EUR za full excess insurance.

Pa je kdo recimo probal direktno pri ponudniku vprašat kakšne so opcije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Jakkob ::

Če kartica oz. banka podpira možnost blokade razpoložljivih sredstev potem bo šlo.

Edit: tehnično bo šlo, ponudnik storitve glede na objavljene pogoje še vedno lahko zavrne tako plačilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakkob ()

Thomxy ::

Edina velika šibka točka N26.
Ali ne sprejmejo, ali moraš plačati dvojno ceno.
Težava bo vsekakor.

flameir ::

Hvala vsem za pomoč. Itak jim neki ful ne preostane, kokr da probajo haha. Upam, da bodo uspešne. :)

AgiZ ::

Sam sem v kanarcih plačeval kot so zgoraj razložili, ker sem imel sabo samo n26 (je debetna) in maestro, ne pa tudi kreditne kartice.

Tehnično je vsekakor izvedljivo da ti zablokirajo 1100 colaterala, ki ti ga kasneje vrnejo, a je odvisno od ponudnika avta. In ker je v interesu ponudnika avta da te pač oberejo kolikor gre, ti pač ne omogočijo te možnosti.

Vsekakor poročaj kako je šlo.

flameir ::

Epilog: Ker niso mele kreditne, so plačale še dodatnih 160 evrov zavarovanja na tisto osnovno, ki so ga že imele. Avto so rentale že prej iz SLO pri posredniku Discover cars. Če bi direkt pri Gold caru, bi blo verjetno mal ceneje.

FireSnake ::

Sem čakal na odobritev računa (postavil sem se v čakalno vrsto), pa nič.
https://slo-tech.com/forum/t696755/p739...


Danes sem šel skozi registracijski postopek, pa je vse šlo brez problema.

Razlog za zaprtje je bil, ta, da sem imel osnovni račun in sem želel poslovnega.

Zdaj čakam na odobritev.

Poročam, kaj bo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

frke ::

Po pošti sem dobil novo Mastercard od N26.
Ne morem verjeti, da sem že 5 let pri njih.
Dosednji stroški: 0 eur. Plačujem vse položnice, trajnike, dvigujem gotovino. Edino provizijo 1.7% so mi zaračunali, ko sem na bankomatih v tujini dvigoval druge valute kot evro.

Hvala N26!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frke ()

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:

Sem čakal na odobritev računa (postavil sem se v čakalno vrsto), pa nič.
https://slo-tech.com/forum/t696755/p739...


Danes sem šel skozi registracijski postopek, pa je vse šlo brez problema.

Razlog za zaprtje je bil, ta, da sem imel osnovni račun in sem želel poslovnega.

Zdaj čakam na odobritev.

Poročam, kaj bo.


Po dobrih dveh urah zadeva odobrena.
Ni mi jasno zakaj nisem dobil elektronske pošte, da se da registrirati (vpisan sem bil v čakalno vrsto).
Zdaj je pa šlo brez tega.

Sem že nakazal denar za trajnike.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

miko22 ::

frke je izjavil:

Po pošti sem dobil novo Mastercard od N26.
Ne morem verjeti, da sem že 5 let pri njih.
Dosednji stroški: 0 eur. Plačujem vse položnice, trajnike, dvigujem gotovino. Edino provizijo 1.7% so mi zaračunali, ko sem na bankomatih v tujini dvigoval druge valute kot evro.

Hvala N26!


Pri nas bi plačal na mesec za paket 5€
sedaj pa računajmo:
5€ * 12mesecev *5let = 300€

Ni slabo. Privošči si nekaj :)

Tidule ::

Kake pakete to placujete, da vas tako skubijo? Mene racun pri banki pride 99 centov, pac nujno zlo zaradi kredita.

barakus ::

Kateri paket imas?

Tidule ::

Unicredit digitalni al neki tazga. Se mal cenejsa je kot sem mislil, 90 centov na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

GupeM ::

Tudi NLB ima nek digitalni ali elektronski račun ali nekaj takšnega. Za podobno ceno. Dokler prvič ne stopiš v poslovalnico. Potem se pa spremeni v oderuškega.

MrStein ::

Tidule je izjavil:

Unicredit digitalni al neki tazga. Se mal cenejsa je kot sem mislil, 90 centov na mesec.

Nima dviga gotovine na bankomatih drugih bank?
Kaj pa v tujini?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tidule ::

MrStein je izjavil:

Tidule je izjavil:

Unicredit digitalni al neki tazga. Se mal cenejsa je kot sem mislil, 90 centov na mesec.

Nima dviga gotovine na bankomatih drugih bank?
Kaj pa v tujini?


Dvigi so brezplačni na vseh unicredit bankomatih ne glede na valuto/državo. Torej tudi za kune in forinte. Meni je to bistveno bolj uporabno kot 3 dvigi n26 v evrozoni. Ampak to ni bil moj point. Dejstvo je, da je navadno brezvezno nabijanje ko folk kriči kako so paketi pri nas po 5 eur in ne vem kaj. Da se imet TRR (če ga iz takega ali drugačnega razloga rabiš) tudi pri nas za normalen denar. Pri čemer te nič ne ovira, da nimaš računa pri več bankah in koristiš oboje. Sam imam poleg Unicredit še n26 (sem ga odprl že precej nazaj in ga priamrno uporabljam zaradi integracije transferwise), vivid (upoarbljam največ predvsem zaradi google pay) in pa unicredit za dvige tujih valut, kartico z odloženim plačilom (kreditno) in pa zarad kredita. Tudi in general pride prav, ker imajo nekateri blazne težave ko vidijo tuj TRR.

V bistvu se moraš odpovedat samo eni storitvi pa so TRR računi takoj bistveno cenejši - in sicer se moraš odpovedat limitu. To je pač storitev, ki jo pri fintech bankah ni in jo klasične banke že od nekdaj mastno zaračunavajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

barakus ::

Sem poiskal ta paket https://www.unicreditbank.si/si/prebiva...

Tidule, pa imaš kakšne omejitve glede zneskov na računu in maksimalnih nakazil? Lahko npr. nakažeš plačilo avta in podobno? In pa ali si odprl v celoti prek interneta ali si se moral pridet pokazat fizično v poslovalnico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

amacar ::

V opisu piše, da do 15k na posamezno nakazilo ne rabiš v poslovalnico. Pa za odprtje preko spleta moraš biti komitent pri eni izmed slovenskih bank (iz nje nakažeš 1EUR). Drugače kar zanimiv paket, če ga uporabljaš kot "varčevalni" račun (trenutno sem še na sparkasse udobni pozitivni, spremljam opcije, če ga slučajno ukinejo). Stroški za nakazila/trajnike so 0.4+EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Tidule ::

barakus je izjavil:

Sem poiskal ta paket https://www.unicreditbank.si/si/prebiva...

Tidule, pa imaš kakšne omejitve glede zneskov na računu in maksimalnih nakazil? Lahko npr. nakažeš plačilo avta in podobno? In pa ali si odprl v celoti prek interneta ali si se moral pridet pokazat fizično v poslovalnico?


Lahko v celoti odpreš online, ampak so potem neke omejitve glede zneskov, dokler se osebno ne zglasiš v poslovalnici. Osebno sem urejal v poslovalnici, ker sem urejal kredit, tako da se nisme poglabljal kaj točno te omejitve so.

Omejitev glede višine sredstev nisem zasledil, pa sem nakazoval zneske prek 30k.

Tudi recimo ni bilo nobenih težav z dodatnimi produkti (kredit, kreditna kartica in varčevalni račun). Zaradi kredita pač tja prejemam plačo in si potem kar imam za sprotno porabo prenakažem na Vivid, ker imam trajnike, plačujem položnice itd... Pač fintech v tem trenutku vsaj pri meni še ne more v kompletu zamenjat klasične banke. Tako, da če štejem še strošek prenakazila me pri pride potem 1,3 EUR na mesec. Kar je še vedno daleč od opevanih oderuških 5 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

SumTingWong ::

N26 podpira "vročanje računov v e-banko"?

zavajon ::

SumTingWong je izjavil:

N26 podpira "vročanje računov v e-banko"?

Ne, podpira pa direktne bremenitve.

mm&r ::

SumTingWong je izjavil:

N26 podpira "vročanje računov v e-banko"?

Ne, to je bolj posebnost slovenskih bank, ki si izmenjujejo račune preko SIMP sistema, nisem še nikjer zasledil, da bi se znali povezovati tudi čezmejno.

blink ::

V ponedeljek sem placal eno poloznico v SLO preko N26 in mi po treh dneh se vedno kaze status z ikonco ure "It may take 2-5 business days for your transfer to reach the receipient". Ali to pomeni da nakazilo prejemnik se ni prejel, nato bo pa opozorilo izginilo? Ali bo morda opozorilo kar ostalo?

SumTingWong ::

mm&r je izjavil:

SumTingWong je izjavil:

N26 podpira "vročanje računov v e-banko"?

Ne, to je bolj posebnost slovenskih bank, ki si izmenjujejo račune preko SIMP sistema, nisem še nikjer zasledil, da bi se znali povezovati tudi čezmejno.


Hvala, nisem vedel da je bolj slovenska fora. Direktna bremenitev it is then.

miko22 ::

Kaj sem dobil neko reklamo da ima vsak space nov iban? Torej treba vsakega prijaviti FURSu?

Tidule ::

miko22 je izjavil:

Kaj sem dobil neko reklamo da ima vsak space nov iban? Torej treba vsakega prijaviti FURSu?

ja, če ima vsak space svoj IBAN potem moraš vse prijavit na FURS.

GupeM ::

miko22 je izjavil:

Kaj sem dobil neko reklamo da ima vsak space nov iban? Torej treba vsakega prijaviti FURSu?

Nima vsak space svojega IBAN-a. Lahko pa, če želiš, spaceom dodaš IBAN-e (odpreš space, desno zgoraj klikneš ikono zobnika, nato "Add an IBAN to this space"). Sam nisem klikal, tako da ne vem kakšen je postopek za naprej.

Tako recimo nekomu daš le IBAN od tega space, in ko ti bo nakazal, gre denar direkt v ta space.

In če omogočiš IBAN na spaceu, ga je treba prijaviti FURS-u, seveda.

Mike_Rotch ::

Kul. To imajo Nemci že nekaj časa. Meni piše, da imam 10 IBANov na voljo.

gansta ::

Ta opcija je samo za plačljive pakete...

delavec44 ::

Kaj pa če gre tu za virtualne ibane? Teh ni potrebno prijavljati na furs, ker služijo le kot routing na glavni TRR. Bi bilo treba N26 vprašati kaj dejansko ti odprejo.

Druga pot je pa, da se pogleda na izpisek. Če ima vsak IBAN svoj izpisek in stanje, je pravi.

Tidule ::

Spaces so ravno obratna funkcionalnost kot virtualni IBAN. Virtualni IBAN ti omogoča združevanje nakazil na skupni TRR (recimo da lahko uporabljaš lokalni IBAN brez da bi dejansko imel račun v tisti državi), spaces pa so način kako si lahko razbiješ svoj račun na "podračune" in če tem podračunom pripišeš ločen IBAN je treba zadevo prijavit FURS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

gansta ::

A je še kdo opazil da je menjalniski tečaj zadnje čase zelo slab in je slabsi od slovenskih bank (npr nakupi v $ ali GBP preko spleta)?

BuDi79 ::

gansta je izjavil:

A je še kdo opazil da je menjalniski tečaj zadnje čase zelo slab in je slabsi od slovenskih bank (npr nakupi v $ ali GBP preko spleta)?

Če bi N26 le uporabljala kakšen znan menjalni tečaj... aja, saj ga... https://www.mastercard.us/en-us/persona...

gansta ::

Poznam ta link, npr ce primerjamo z sparkasse (https://www.sparkasse.si/sl/prebivalstv...

za 4.4.2022, nakup preko spleta za 5.26$

-> n26: 4.79€
-> sparkasse: 4.69€ (nakupni 1.1195)

Kripto mesi ::

Glej prodajni tečaj (ker banka tebi proda $) in boš videl, da je slabši kot mastercardov.

GupeM ::

gansta je izjavil:

Poznam ta link, npr ce primerjamo z sparkasse (https://www.sparkasse.si/sl/prebivalstv...

za 4.4.2022, nakup preko spleta za 5.26$

-> n26: 4.79€
-> sparkasse: 4.69€ (nakupni 1.1195)

To bi bilo fajn, ja. 1 EUR prodam za 1.1195 USD, nato pa za 1.0826 USD nazaj kupim 1 EUR. Roka pa grem na banko cel dan sedet pa menjat denar.

Narobe gledaš tečaj. Vzemi prodajni 1.0826 = 4.86 € pri 5.26 $.

gansta ::

Ma to me vedno mede, ker načeloma greš v banko zamenjat € v $, torej kupiš $ (nakupni tečaj), ampak je očitno obratno ?

matobeli ::

Najlažje si je zapomnit da je za stranko zmer slabše :))

GupeM ::

matobeli je izjavil:

Najlažje si je zapomnit da je za stranko zmer slabše :))

This. Tako si tudi jaz zapomnim :)

BlaY0 ::

OK, ni Transferwise oziroma Wise po novem ampak vseeno... pri Revolutu in Kunah mi vedno rata, da nazaj dobim več kot sem za njih dal.

Jakkob ::

Ima kdo kak info kdaj, če sploh, se bo dalo naše QR kode za plačilo položnic skenirat tudi na Android napravah?

janezvalva ::

nekatere banke že imajo to. nima pa nujno to tudi N26.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Jakkob ::

N26 to podpira in sodeč po tej temi tudi slovenskim uporabnikom ampak samo na iOS napravah tudi deluje.

buttcrack ::

se komu sanja koliko časa se približno čaka na račun? odprta je čakalna lista...

estons ::

Zakaj slovenska banka rabi 3 dni, da sprocesira in prikaže Mastercard transakcijo, N26 pa 30 sekund? Ni retorično vprašanje, res me zanima.

janezvalva ::

verjetno politika banke. zato, da lahko čim dlje manipulirajo s tvojimi sredstvi.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Groot ::

estons je izjavil:

Zakaj slovenska banka rabi 3 dni, da sprocesira in prikaže Mastercard transakcijo, N26 pa 30 sekund? Ni retorično vprašanje, res me zanima.


Katera banka pa rabi 3 dni?

janezvalva ::

nkbm, intesa, itd
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?
««
161 / 190
»»