» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
137 / 190
»»

killa bee ::

Komu pa nakzuješ? ja sebi FFS, samo na drug račun.


mogoče N26 GmbH, Klosterstraße 62, 10179 Berlin, Nemčija ?

sepravi prejemink in plačnik je isto?

Ales ::

Ne nakazuješ N26 ampak sebi. Ja, prejemnik in plačnik je isto.

radmannsdorf ::

Podatki plačnika in prejemnika so isti, le račun prejemnika je zdaj DE...... se pravi tvoj nemški N26 račun.

MrStein ::

To je tvoj račun, tako kot če nakazuješ na račun Telekoma, ki ga imajo pri NLB.
Ne napišeš naslov NLB, ampak od Telekoma (ker je njihov račun).
Tu pa je tvoj račun.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

killa bee ::

Kako pa povežem n26 z PayPalom?
Ko grem na PayPal mi napiše "enter credit card number and expiration date", jaz pa še vedno nimam kartice.

Kripto mesi ::

V appu pogledaš, če pa ne znaš pa počakaš, da dobiš kartico. Jao nekateri ste res nesposobni...

killa bee ::

kje pa to vidiš?

St235 ::

v appu od Merkatorja, ffs.

killa bee ::

ne mislim kje v Appu vidiš credit card number and expiration date?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

buttcrack ::

greš pod cards (desno spodaj) in cards details...

killa bee ::

če kliknem card details se nč ne zgodi, za kartico mi pa piše "on its way"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

metalc ::

Ne vem, kakšen sistem je danes, pred nekaj leti pa si moral počakati, da si kartico fizično dobil v roke, v aplikaciji si moral z nje pretipkati neke številke in šele potem je bila sploh aktivirana.

Kripto mesi ::

Od aprila naprej ne rabiš več čakati na fizično kartico (je pa omejitev 200€ na dan, dokler ne potrdiš fizične kartice): https://n26.com/en-eu/blog/use-your-n26...

MrStein ::

MrStein je izjavil:

predi je izjavil:

O, glej. Tudi naši mastodonti so on the move za SCT Inst (SEPA Instant Credit Transfer Scheme); več naj bi jih decembra postalo pripravljenih. Mogoče bomo tudi mi lahko kmalu na N26 nakazali, kot je opisal @radmannsdorf?

Saj to je bil plan. Konec 2020 bodo priklopljeni na evropsko "hitro omrežje".
Sicer verjetno ne vsi...

Več o tem:

Kdaj slovenske banke?
- 6 bank decembra 2020
-- kot iniciator in prejemnik plačil ali
-- kot prejemnik plačil
- Ostale banke/hranilnice v letu 2021


Vir: Poslovna takojšnja plačila v okviru plačilnega sistema BIPS
Oziroma tule, če ne dela pravilno: https://www.bsi.si/placila-in-infrastru... 18. seja dne 1. 10. 2020
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

predi ::

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:

predi je izjavil:

O, glej. Tudi naši mastodonti so on the move za SCT Inst (SEPA Instant Credit Transfer Scheme); več naj bi jih decembra postalo pripravljenih. Mogoče bomo tudi mi lahko kmalu na N26 nakazali, kot je opisal @radmannsdorf?

Saj to je bil plan. Konec 2020 bodo priklopljeni na evropsko "hitro omrežje".
Sicer verjetno ne vsi...

Več o tem:

Kdaj slovenske banke?
- 6 bank decembra 2020
-- kot iniciator in prejemnik plačil ali
-- kot prejemnik plačil
- Ostale banke/hranilnice v letu 2021


Vir: Poslovna takojšnja plačila v okviru plačilnega sistema BIPS
Oziroma tule, če ne dela pravilno: https://www.bsi.si/placila-in-infrastru... 18. seja dne 1. 10. 2020
Heh.. Kakšno ime naše implementacije: TIPS. Pun intended? BIPS je pa še boljše.. :)

MrStein ::

To ni naša implementacija, ampak vseevropska: https://www.ecb.europa.eu/paym/target/t...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ideep ::

zdravo, odpiram biznis in rabim banko

n26 biznis sem že imela, pa sem potem zaprla biznis in odprla fizičen račun.. da ne bi zdej neki komplicirala, in ponovno odpirala biznis 26, sem razmišljala da bi odprla kr biznis revolut

ampak ali to drži, da ti za vsak priliv vzamejo provizijo.. rabim namreč en ugoden alternative n26.. najraje bi imela oba računa pri nih, ampak še kr niso nič zrihtal in se ne da..

OrkAA ::

Pomojem bo veliko lazje, ce si preberes njihov cenik, kot da dekriptiras neke random odgovore tu :)

https://www.revolut.com/legal/business-...

matobeli ::

Tud če bi bral revolut temo, vsaj zadnjo stran bi zvedel kako je z provizijo (ker sem ravno to lepil notri)

ideep ::

OrkAA je izjavil:

Pomojem bo veliko lazje, ce si preberes njihov cenik, kot da dekriptiras neke random odgovore tu :)

https://www.revolut.com/legal/business-...

ja so kr požrešni.. 3 funte na transakcijo,še naša deželna jih zdaj prekosi..
a druge opcije ni? a še mamo kej kar morda ne poznam?
a se kdo spomne koliko dni traja, da ne smeš računa odpirat pri n26 dokler se prvi ne zapre?

Kripto mesi ::

Za Revolut imaš drugo temo. Drugače pa bi rekel, da je 0.2€ na transakcijo (SEPA), za SWIFT pa 3€, tako da ni prehudo drago (za 100% info vprašaj support).

ideep ::

Kripto mesi je izjavil:

Za Revolut imaš drugo temo. Drugače pa bi rekel, da je 0.2€ na transakcijo (SEPA), za SWIFT pa 3€, tako da ni prehudo drago (za 100% info vprašaj support).


revolut so predragi in prezakomplicirani za moje pojme..

pri n26, pa potrebujejo 14 dni, da zaprejo račun, če bi morda kdo potreboval ta info

lenovo2 ::

ideep je izjavil:

Kripto mesi je izjavil:

Za Revolut imaš drugo temo. Drugače pa bi rekel, da je 0.2€ na transakcijo (SEPA), za SWIFT pa 3€, tako da ni prehudo drago (za 100% info vprašaj support).


revolut so predragi in prezakomplicirani za moje pojme..


Zakaj so predragi?

killa bee ::

A lahko z n26 kupuješ tudi v trgovini, je tu tudi kakšna omejitev?

GupeM ::

A ti malo trolaš, ane?

Seveda je omejitev. Kupuješ lahko samo v Hoferju, Lidlu in DM-u (pač nemške trgovine). Pa samo izdelke nemških proizvajalcev. Za ostale izdelke plačaš različne provizije, glede na poreklo (izdelki švicarskega porekla imajo višjo provizijo, kot hrvaški ali turški).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Gama ::

Na n26 sem nakazal 3x 15eur iz spletne banke da vidim kako funkcionira(Sepa) Vsakič je napisalo pošiljanje uspešno, ampak trgalo ni nič iz računa niti nakazila na n26 ni.

Sej bom klical na banko jutr ampak vseeno a se je komu podobno zgodilo?

prenasalec ::

Banke načeloma ne pošiljajo denarja med vikendom. Po vsej verjetnosti ti bo denar trgalo v ponedeljek dopoldne, čez nekaj ur se bo pa pokazal na n26.

Gama ::

prenasalec je izjavil:

Banke načeloma ne pošiljajo denarja med vikendom. Po vsej verjetnosti ti bo denar trgalo v ponedeljek dopoldne, čez nekaj ur se bo pa pokazal na n26.

Hvala za odgovor. Možno da je tako, sicer je vedno pisalo v spletni banki da je plačilo v postopku, avtorizaciji kakorkoli. Tukaj pa nič, bom počakal, da vidim.

Ales ::

Na spletni strani tvoje banke je nekje objavljen urnik plačilnega prometa, tudi to lahko pogledaš.

forest_guy ::

Pri meni je za zaključek prve transakcije iz slovenske banke na N26 trajalo kar nekaj dni (imam v spominu, da cca 3-5 delavnih), sedaj pa gre hitreje - načeloma še znotraj istega dneva, če izvedem transakcijo znotraj časa, ko banka izvaja plačilni promet.

MrStein ::

Če banka (obe, pošiljateljka in prejemnica) podpirata takojšnja nakazila, potem bi moralo iti v nekaj sekundah, tudi konec tedna.
N26 koliko vem podpira, slovenske banke pa bodo nekje konec leta (gre za načrt, torej se lahko zamakne).
Pa še to ni nuno, da uporabijo za vsako nakazilo, prej je nekdo napisal, da je moral obkljukati opcijo "hitro plačilo", baje brez doplačila)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

radmannsdorf ::

Jap, pri meni deluje samo če obkljukam(at-de). Drugače traja še dlje kot slo-de. Po dva dni...

_Sajmon_ ::

Hm, ima kdo v zadnjih dneh težave s plačili z Mastercardom od N26? Včeraj nekaj manjšega naročim na Amazonu, pred tem aktiviram "Online Payments" kot vedno in mi zavrne. Hm, kupim z drugo kartico. Danes hočem nekaj plačat preko Paypala, spet zavrnjeno. Da bi kaj narobe delal, ne verjamem, saj plačujem z N26 že nekaj let. Ima kdo podobne težave? Sicer bom kar support poskušal kontaktirat...

_Sajmon_ ::

Hm, na supportu mi je gospa namigovala, da morda moram aktivirati "Payments abroad" in potem ko sem še to aktiviral, je Paypal prebavil plačilo. Vsaj do nedavnega je zadostvovalo "Online Payments".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

PARTyZAN ::

Res je, tudi jaz sem dobil ene 2 zavrnjeni transakciji, dokler nisem na telefonu videl obvestila da moram vklopit "Payments abroad".

Kaboom ::

Nekaj je moralo bit včeraj. Payments abroad imam vedno aktiviran. Aktiviral sem še online payments. Potem pa v steamu dal nakup preko PayPal kreditne. Steam je vrgel error, plačilno neuspešno. PayPal je znesek odtrgal z mojega TRR-ja ampak sam PayPal ga ni imel v recent activity. OK - čez 20min sem dobil povrnjen znesek.
Poskusil plačat na Steamu direkt z MasterCardom. Neuspešno.
Poskusil plačat na Steamu s PayPalom ampak preko N26 bančnega računa namesto MasterCard in je bilo uspešno.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

predi ::

Mene je tudi včeraj na Amazon.de presenetilo, da je bila transakcija zavrnjena, če nimaš Payments abroad vklopljeno. Isto se mi je zgodilo kakšna dva tedna nazaj pri plačilu v Google Play Store.

dev ::

Enako pri meni pri placilu s Paypalom zavrnjeno, ker sem imel izklopljen "Payments abroad". Ko sem to vklopil in ponovil placilo je slo naprej. To je zgleda na novo, ker prej ni bilo potrebno imet te opcije vklopljene.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Stančka ::

Pozdravjeni,

nova z računom N26, odprtega zaradi popoldanskega s.p.-ja.
Mene pa zanima sledeče in sicer...iz moje banke DH sem si hotela nakazat na račun N26 denar, pač da vidim kako in kaj.
Zanima me kako izpolnim SEPA nalog... lahko banalno vprašanje a raje vprašam kot...
prejemnik: IBAN napišem številko nemškega računa, referenca pustim prazno, in pod ime in naslov vpišem moje podatke...in to je to?

hvala za odgovor,
lp

darkolord ::

Da

Stančka ::

darkolord ,

hvala za info.

lp,

Stančka ::

Pa še to,
povsod je navedeno, da te pokličejo in preverijo...mene ni nihče klical. Poslikala osebno, poslikala obraz in poslala.
Je to sedaj novo?

lp,

Argica ::

Da, pred kratkim tako naredil tudi jaz.

radmannsdorf ::

Mene niso poklicali kakšne pol leta nazaj, ko sem ustvaril račun.

Stančka ::

ok,

hvala obema za odgovor.

lp,

Gama ::

Mene so poklical na Video Call in sem mogu nekaj delat po navodilih za verifikacijo. Zanimivo kako agent na drugi strani preko remota upravlja mojo kamero (front-back) in prižiga/ugaša flash na mojem telefonu >:D

GupeM ::

Nič posebnega. To uporabljam za kamero v spalnici od otroka. Lahko tudi slikam, snemam video, predvajam melodijo, nastavljam svetilnost zaslona, ... Se da marsikaj.

Kdaj pa si to moral? Pred kratkim, ali je že dlje od tega?

Gama ::

GupeM je izjavil:


Kdaj pa si to moral? Pred kratkim, ali je že dlje od tega?


Prejšnji teden, v petek se mi zdi.

Verjetno dokumentov niso dobr razbral, ker se more premikat nekak nagnjeno (da se vid hologram?).

vinkop ::

jaz sem danes aktiviral N26 racun...sedaj moram prijaviti racun v 8. dneh na furs, v tem casu pa jaz kartice ne bom dobil...kaj naj naredim?

Miha 333 ::

vinkop je izjavil:

jaz sem danes aktiviral N26 racun...sedaj moram prijaviti racun v 8. dneh na furs, v tem casu pa jaz kartice ne bom dobil...kaj naj naredim?

Saj številko računa že imaš: DE...
««
137 / 190
»»