» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
136 / 191
»»

fiction ::

Našel sem tole na Heise. V glavnem če imaš stanje nad 50000 EUR, naj bi bilo 0,5% negativnih obresti na leto, za Metal račun 0. Nisem pa še našel tega v njihovih splošnih pogojih, tako da če bo kdo šel čez vse lahko pasta sem relevantne dela. Sicer se me to ne tiče, ampak vseeno bi si rad prebral, ker mam občutek, da se bo ta meja še nižala.

Update: https://docs.n26.com/legal/01+DE/01+Acc...
tukaj notri piše "Deposit Fee for balances more than 50.000 EUR (1) 0.5 % per year in 1) Deposit fee only applies to customers who opened a bank account on or after 19.10.2020."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fiction ()

zavajon ::

V članku piše, da bodo uvedli ležarino nad 50k v znesku 0,5% za stranke, ki so odprle račun 19.10.2020 ali pozneje.

buttcrack ::

tole se mi dvojno jebe, najprej ker imam precej starejši račun, potem pa še ker je še daleč do 50k :D :D :D

BuDi79 ::

Finance že ves dan to oglašujejo kot novico leta... ker s 50k+ na računu imaš verjetno brezplačni račun na N26 in/ali težave s 0,5% obrestmi, ki so itak posledica usmeritev nemške vlade.
(ob tem sramežljivo napovedo, da bo pri nas verjetno kmalu podobno, po možnosti z nižjim zneskom)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

barakus ::

Nič, dvig gotovine s popisom bankovcev in zakopat na vrt.

BuDi79 ::

barakus je izjavil:

Nič, dvig gotovine s popisom bankovcev in zakopat na vrt.
Z malo sreče se bo preden jih odkoplješ zamenjalo samo 5-6 različnih motivov, preden gremo 100% na nfc.

Zdaj lahko najdeš milijone dinarjev... niti gorijo ne dobro

lenovo2 ::

Ali banka Sparkasse, SKB kaj računa če preko njihove kartice naložiš na N26 manjši znesek?

Na začetku ni ničesar na N26 računu in bi preko opcije Add money/credit or debit card naložil.

matobeli ::

Računa točno toliko kot za vse ostale prenose med računi v druge banke, aka SEPA oziroma stari UPN.

Reycis ::

lenovo2: ne nič ne računajo. Ampak tako lahko naložiš samo prvič potem ta opcije izgine.
Diversity is our greatest strength

lenovo2 ::

Hvala. Tako lahko naložim tudi 900€?

GupeM ::

Toliko, klikor imaš omejitev nakazila preko spleta oz kolikor imaš na računu. Kar je manj.

ubermensch ::

fiction je izjavil:

Našel sem tole na Heise. V glavnem če imaš stanje nad 50000 EUR, naj bi bilo 0,5% negativnih obresti na leto, za Metal račun 0. Nisem pa še našel tega v njihovih splošnih pogojih, tako da če bo kdo šel čez vse lahko pasta sem relevantne dela. Sicer se me to ne tiče, ampak vseeno bi si rad prebral, ker mam občutek, da se bo ta meja še nižala.

Update: https://docs.n26.com/legal/01+DE/01+Acc...
tukaj notri piše "Deposit Fee for balances more than 50.000 EUR (1) 0.5 % per year in 1) Deposit fee only applies to customers who opened a bank account on or after 19.10.2020."


Hvala, imeti karkoli več kot par 1000 EUR na banki za nujne, nepredvidene stroške, je itak neumno. Enjoy losing money.

krucymucy ::

Alternativa je pa kaj?
kripto in napihnjene delnice?

buttcrack ::

Zokn :)

ubermensch ::

krucymucy je izjavil:

Alternativa je pa kaj?
kripto in napihnjene delnice?


Oboje je bolje kot imeti denar na banki.

Delnice so "napihnjene" že celo zgodovino in vedno bojo, to pa zato, ker na dolgi rok vedno rastejo (če veš kaj delnica fundamentalno pomeni, te to ne preneseti). Realnost je taka, da če imaš največjo možno smolo in vsakič daš v delnice na vrhu, si vseeno čez par let kljub temu v profitu. Pametnjakoviči, ki "predvidevajo" padce in krize ostanejo na koncu vedno praznih rok. Tisti, ki mu vlada strah (večinoma je to strah pred neznanim zaradi ignorance), nikoli ne bo uspel.

Treba je pa poudariti da gamblanje na posameznih delnicah =/= investiranje.

Obveznice so še manj volatilne kot delnice, a so tudi donosi nižji. Kripto je obratna zgodba, ampak je volatinost za večino nevzdržna, kar je popolnoma razumljivo.

OrkAA ::

Tisti, ki verjamejo v idejo, da delnice _vedno_ rastejo, naj najprej raziscejo Nikkei 1989 market crash. V kratkem - kdor je med 1986 - 1990 investiral na japonskem, se zdaj po 30+ letih ni prisel na pozitivno nulo, niti blizu.

Zato je treba to dejstvo, da delnice "vedno" rastejo, vzet z rezervo. Ja, mogoce na dolgi rok res, ampak za mnoge ta dolgi rok pomeni cas, ko bodo ze pod zemljo. Pred investiranjem si je potrebno zgradit nacrt tveganja, ki smo ga pripravljeni sprejeti. Koliko casa lahko prezivimo rdece stevilke? Leto, 5 let, 40 let?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

ubermensch ::

OrkAA je izjavil:

Tisti, ki verjamejo v idejo, da delnice _vedno_ rastejo, naj najprej raziscejo Nikkei 1989 market crash. V kratkem - kdor je med 1986 - 1990 investiral na japonskem, se zdaj po 30+ letih ni prisel na pozitivno nulo, niti blizu.

Zato je treba to dejstvo, da delnice "vedno" rastejo, vzet z rezervo. Ja, mogoce na dolgi rok res, ampak za mnoge ta dolgi rok pomeni cas, ko bodo ze pod zemljo. Pred investiranjem si je potrebno zgradit nacrt tveganja, ki smo ga pripravljeni sprejeti. Koliko casa lahko prezivimo rdece stevilke? Leto, 5 let, 40 let?


Kdo je rekel, da je potrebno investirati samo v eno državo? To bi storila le naivna oseba. Za investiranje v posamezne delnice velja isto.

OrkAA ::

Poglej si strukturo vecine svetovnih index skladov, pa bos neprijetno presenecen kako nerazprsena je v resnici tvoja investicija.

mp5 ::

Pozdravljeni!

Ali je kdo od vas nakazal denar iz N26 računa na predplačniško NKBM VIsa kartico? Nikakor mi ne uspe, ker denar vedno "pride na temeljni račun" iz katera je potrebno nato "prenesti" na kartico. Hvala in lp.

miko22 ::

Pazi na referenco. Če se prav spomnim, je referenca številka kartice. Naj me kdo popravi če se motim.

mrTwelveTrees ::

Zanima me, če se odločim da grem na to banko, ali grem lahko na bankomat NLB, vtaknem kartico od N26 in položim denar na račun (če bankomat to fizično podpira seveda) ?

matobeli ::

Ne. Imajo neke opcije pologa gotovine, ampak pri nas to še ne laufa afaik.

mrTwelveTrees ::

Se pravi ne moreš enostavno naložiti denar gor. Razen preko UPN položnice kar pa je brez veze.

matobeli ::

Bolj enostavno kot da gor nakažeš res ne gre.

Pa zastonj dvigi so tudi številčno omejeni.

Ni zate namenjena, preskoči.

bmc521 ::

Ali še obstaja kakšna možnost, da se s slovensko osebno in mailboxde ali podobnim naslovom dobi kartico z nemškim BIN-om?

con28 ::

Kdaj (po koliko dneh) dobiš "rewards" zaradi prijatelja, ki je po tvojem povabilu odprl račun in porabil vsaj 20€?

Piše mi: These invites are pending because your friend has either not activated their card, not verified themselves or not made a card transaction yet.

Kaj v praksi pomeni: not verified themselves?

Kosek1 ::

On mora najprej nekaj denarja naložiti gor in plačati s kartico določen znesek v trgovini.

Vetrolov ::

Pri meni je vse to naredil in že več kot 1 leto aktivno uporablja kartico in še vedno piše pending, zato se ne ukvarjaj z invajtanjem zarad služenja denarja ;)

buttcrack ::

Jaz sem 20 dobil, če jih je pa dobil tisti ki me je povabil pa ne vem. Upam da je.

radmannsdorf ::

Poleti je bilo najavljeno da bodo nekatere EU banke omogočale Instant SEPA transakcije. No, nič ni bilo(je trajalo dan ali več), dokler nisem včeraj v aplikaciji banke označil "takojšne plačilo". In ja, denar je v par sekundah iz navadnega računa(ne kreditne karice) na N26. Super!
PS: Imam avstrijsko banko.

predi ::

O, glej. Tudi naši mastodonti so on the move za SCT Inst (SEPA Instant Credit Transfer Scheme); več naj bi jih decembra postalo pripravljenih. Mogoče bomo tudi mi lahko kmalu na N26 nakazali, kot je opisal @radmannsdorf?


<BANK>
<COUNTRY>SLOVENIA</COUNTRY>
<ParticipantName>Banka Intesa Sanpaolo d.d.</ParticipantName>
<ADDRESS>Bank Association of Slovenia, Šubičeva ulica 2</ADDRESS>
<CITY>Ljubljana</CITY>
<BIC>BAKOSI2XXXX</BIC>
<ReadinessDate>2020-12-07</ReadinessDate>
<SchemeLeavingDate/>
<SchemeOptions/>
</BANK>
<BANK>
<COUNTRY>SLOVENIA</COUNTRY>
<ParticipantName>BANKA SPARKASSE D.D.</ParticipantName>
<ADDRESS>15, CESTA V KLECE</ADDRESS>
<CITY>LJUBLJANA</CITY>
<BIC>KSPKSI22XXX</BIC>
<ReadinessDate>2020-12-07</ReadinessDate>
<SchemeLeavingDate/>
<SchemeOptions/>
</BANK>
<BANK>
<COUNTRY>SLOVENIA</COUNTRY>
<ParticipantName>GORENJSKA BANKA D.D., KRANJ</ParticipantName>
<ADDRESS>1, BLEIWEISOVA CESTA</ADDRESS>
<CITY>KRANJ</CITY>
<BIC>GORESI2XXXX</BIC>
<ReadinessDate>2020-12-07</ReadinessDate>
<SchemeLeavingDate/>
<SchemeOptions/>
</BANK>
<BANK>
<COUNTRY>SLOVENIA</COUNTRY>
<ParticipantName>NOVA LJUBLJANSKA BANKA D.D.</ParticipantName>
<ADDRESS>2, TRG REPUBLIKE</ADDRESS>
<CITY>LJUBLJANA</CITY>
<BIC>LJBASI2XXXX</BIC>
<ReadinessDate>2020-12-07</ReadinessDate>
<SchemeLeavingDate/>
<SchemeOptions/>
</BANK>
<BANK>
<COUNTRY>SLOVENIA</COUNTRY>
<ParticipantName>SBERBANK BANKA D.D.</ParticipantName>
<ADDRESS>Dunajska cesta 128a</ADDRESS>
<CITY>LJUBLJANA</CITY>
<BIC>SABRSI2XXXX</BIC>
<ReadinessDate>2020-12-07</ReadinessDate>
<SchemeLeavingDate/>
<SchemeOptions/>
</BANK>

https://www.europeanpaymentscouncil.eu/...
https://www.europeanpaymentscouncil.eu/...
https://www.europeanpaymentscouncil.eu/...

driver_x ::

Jaz sem si po dolgem času spet nakazal iz SKB-ja na N26. Običajno je bil denar viden naslednji dan, tokrat pa po nekaj urah. Ob tem, da sem nakazilo naredil v petek, sigurno po 14. uri, če ne še kasneje. Prav tako sem dobil v istem dnevu nakazano iz NKBM, vendar je bilo to prvo nakazilo, tako da nimam primerjave.

MrStein ::

radmannsdorf je izjavil:

Poleti je bilo najavljeno da bodo nekatere EU banke omogočale Instant SEPA transakcije. No, nič ni bilo(je trajalo dan ali več), dokler nisem včeraj v aplikaciji banke označil "takojšne plačilo". In ja, denar je v par sekundah iz navadnega računa(ne kreditne karice) na N26. Super!
PS: Imam avstrijsko banko.

Si kaj doplačal za oznako "takojšne plačilo" ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

predi je izjavil:

O, glej. Tudi naši mastodonti so on the move za SCT Inst (SEPA Instant Credit Transfer Scheme); več naj bi jih decembra postalo pripravljenih. Mogoče bomo tudi mi lahko kmalu na N26 nakazali, kot je opisal @radmannsdorf?

Saj to je bil plan. Konec 2020 bodo priklopljeni na evropsko "hitro omrežje".
Sicer verjetno ne vsi...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

radmannsdorf ::

MrStein je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Poleti je bilo najavljeno da bodo nekatere EU banke omogočale Instant SEPA transakcije. No, nič ni bilo(je trajalo dan ali več), dokler nisem včeraj v aplikaciji banke označil "takojšne plačilo". In ja, denar je v par sekundah iz navadnega računa(ne kreditne karice) na N26. Super!
PS: Imam avstrijsko banko.

Si kaj doplačal za oznako "takojšne plačilo" ?

Nič, ker ima to moja banka brezplačno. Odvisno od banke.

killa bee ::

Zanimam se za to da bi si ustvaril račun na n26 z namenom da bi lahko plačeval s payPay.
Zanima me kakšni so stroški - letni, mesečni da imaš to kartico?
So kaki stroški pri nakazovanju denarja na n26 kartico?
Slišal sem da moraš pri fursu registrirati račun pa me zanima če je to obvezno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

matobeli ::

0,0,DA

UganiKdo ::

Stroški nakazila seveda niso 0, ampak so odvisno od načina nakazila. Če boš nakazoval preko spletne banke potem računaj do 0,5 EUR na nakazilo. S UPN plačilnimi nalogi na pošti pa tudi par EUR na nakazilo.

killa bee ::

a ni UPN na pošti 1.15 EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

killa bee ::

ravno sem v procesu verifikacije in sem poslikal svojo osebno izkaznico in sedaj hoče da vpišem še id,

ampak ne vem kakšen je to ID?

killa bee ::

kako pa sedaj nakažem denar preko UPN na svoj račun?
Kako moram izpolniti UPN?

TadejPer ::

killa bee je izjavil:

ravno sem v procesu verifikacije in sem poslikal svojo osebno izkaznico in sedaj hoče da vpišem še id,

ampak ne vem kakšen je to ID?

Id je napisan v hologramu zgoraj desno na sprednji strani osebne.

killa bee ::

Id je napisan v hologramu zgoraj desno na sprednji strani osebne.


ja to sem že rešil sedaj moram pa izpolnit pravilno UPN da lahko nakažem denar. Kako izpolnim UPN?

Sem opazil da podpira samo 3 brezplačne dvige iz bankomatov in ne več 5 kot nekateri pišete?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

matobeli ::

To continue to make use of our 5 free ATM withdrawals a month and stay as a primary account user, you will need to receive regular income paid into your N26 account of at least 1000€ for two consecutive months. These payments can be 1 or more of the following:

Salary, pension, student allowance or government benefits.
Any other type of regular payment.
Multiple incoming transactions that add up to 1000€.

Gregor5816 ::

Na UPN vpišeš IBAN, BIC banke, znesek in svoje podatke. Če ne vpišeš reference, vpišeš tam SI99 in polje za referenco prazno.

buttcrack ::

Stroškov z n26 nimaš, imaš jih s svojo banko btw. n26 ti ne zaračuna za nakazilo.

killa bee ::

Na UPN vpišeš IBAN, BIC banke, znesek in svoje podatke. Če ne vpišeš reference, vpišeš tam SI99 in polje za referenco prazno.


kaj pa: ime, ulica in kraj prejemnika?

6151 ::

Svoje podatke vpišeš
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

killa bee ::

kako če jst nism prejemnik ampak sem plačnik

UganiKdo ::

Komu pa nakzuješ? ja sebi FFS, samo na drug račun.
««
136 / 191
»»