» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
120 / 189
»»

St235 ::

??

V zivljenju se nisem napisal imena in priimka v sklic, pa nikoli ni bilo tezav na n26.

matobeli ::

ta je pa res bosa...

v programu ki ga uporablja naša računovodkinja je N26 tretiran čist isto kot vsi ostali slo računi. z majhno izjemo, ne zna BICa vnest, je treba ročno popravit.

DePalmo ::

Edino če je to kakšna novost, sam nikoli ne vnesem sklica oz. če ga moram vnesem "0" in denar je še vedno prišel. A je nakazovanje plač drugačen postopek kot nakazovanje denarja iz računa na račun?

Drugače pa hvala za info o brezstičnem plačevanju, bom vedel če mi zataji. Je pa tole res super "nadgradnja", dva koraka nazaj. Bumbarji bančniški.

St235 ::

A je nakazovanje plač drugačen postopek kot nakazovanje denarja iz računa na račun?

praviloma ne.
Razlika je lahko v softwaru, ki ga uporablja računovodstvo, če imajo na primemr kak avtomatiziran sistem izplačevanja plač, kjer računovodja ne more videt osebnih pdoatkov in zneska. Ampak potem spet pridemo do tega, da je težava v plačniku in je v skladu z večkratcitiranimi predpisi dolžan to oviro umakniti in omogčiti prejem plačil neodvisno od tega kjer v območju SEPA se banka nahaja.

perci ::

Ker drugače lahko Mare uleti s svojimi grozilnimi pismi.

Potica09 ::

Vecinoma podjetja uporabljajo Halcom za izvedbo placila. Pri domacem prometu lahko naredis paket za mnozicno placilo (en odliv, ne vidis takoj iz izpiska analitike), pri nakazilu v tujino pa te opcije ni in se izpiska vidi koliko je bilo nakazano komu. Npr pri mojem delodajalcu je pooblascenih na racunu iz katerega izplacujemo place sest oseb, od tega le dva, ki sta pooblascena tudi za vpogled v place. Podjetje tako ne more zagotoviti varovanja tega podatka, razen ce odprejo nov racun so pooblasceni le tisti, ki so hkrati pooblasceni tudi za vpogled v place.

Ales ::

Mani se bolj zdi, da so podjetja malo zabita, kar se tega tiče. Oz. bolje rečeno, odgovorni v takem podjetju.

Če podatek nujno rabiš za izvedbo neke delovne naloge oz. se pri izvedbi razkrije, ker drugače ni izvedljivo, se pač razkrije. To ne pomeni nujno, da moraš opustiti delovno nalogo, pač pa lahko tudi prilagodiš pooblastila vpletenih.

Podjetje v najslabšem primeru vpraša dotičnega zaposlenega, ali se strinja s takim razkritjem osebnih podatkov. In če se... v čem je potem točno problem??

St235 ::

Ga ni, še posebej pri obdelavi osebnih podatkov, kjer je eksplicitno določeno, da lahko nosilec osebnega podatka prosto dovoljuje njegovo rabo.

Potica09 ::

Saj tega podatka ne rabis nujno za opravljanje svojega dela, ti potrebujes druge podatke o prometu na racunu, ker gre pa za navadno placilo vidis tudi podatek o placi. Sicer pa ne recem, da je v tem primeru to razlog, je pa vsekakor mozno. Pa tudi, ali bi dal soglasje, da so tudi dodatni zaposleni lahko vpogledujejo v te podatke?

buttcrack ::

dejansko ne vidijo plače ampak samo znesek nakazila :)

Kitajc01 ::

A že obstajakaka rešitev za pending orders. imam dva stara 1mesec, danes pa je mi spet vrglo enega novega od desetih na pending WTF ?

MrStein ::

Mimogrede, lahko se sami javite, in izboljšate njihov app: https://www.linkedin.com/comm/jobs/view...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Izak ::

Po današnji posodobitvi appa mi ne deluje več fingerprint login. App je očitno res iz verzije v verzijo bolj buggy.

_Sajmon_ ::

Izak je izjavil:

Po današnji posodobitvi appa mi ne deluje več fingerprint login. App je očitno res iz verzije v verzijo bolj buggy.


jaz nimam težav

BuDi79 ::

Izak je izjavil:

Po današnji posodobitvi appa mi ne deluje več fingerprint login.
Mogoče ker velja samo 30 dni?

Izak ::

BuDi79 je izjavil:

Izak je izjavil:

Po današnji posodobitvi appa mi ne deluje več fingerprint login.
Mogoče ker velja samo 30 dni?


Ne, ni mogoče dat fingerprint stikala na on v nastavitvah appa.

zk_eu ::

Meni prstni odtis deluje. Le malo drugačen login je.

Drugače pa ne morem verjeti, da še vedno niso porihtali težav z odložilnimi plačili. Kristus no.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

harvey ::

zk_eu je izjavil:

Meni prstni odtis deluje. Le malo drugačen login je.

Drugače pa ne morem verjeti, da še vedno niso porihtali težav z odložilnimi plačili. Kristus no.

Zato pa so nove verzije, da se kaj popravi in nekaj pokvari.:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Aar2rk ::

Izak je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

Izak je izjavil:

Po današnji posodobitvi appa mi ne deluje več fingerprint login.
Mogoče ker velja samo 30 dni?


Ne, ni mogoče dat fingerprint stikala na on v nastavitvah appa.


To zgleda kot da app ne ve, da ima telefon fingerprint odklep.
Meni tudi dela

sandmat ::

Izak je izjavil:

Po današnji posodobitvi appa mi ne deluje več fingerprint login. App je očitno res iz verzije v verzijo bolj buggy.

tudi meni je fingerprint login crknil ... Pade v nek state kjer ne deluje ne fingerprint ne password. Reboot aplikacije pomaga za login s passwordom.

So pa pofixali moneybeam končno, da mi ni treba iskat +386 iz dropdowna ...

Egidij88 ::

Pa ste vi dejansko zaprli svoj prejšnji TRR, klasični slovenski? Ker če še vedno plačujete tiste stroške, niste nič naredili. (npr pri NKBM imaš pod ta strošek potem zastonj dvige in UPN...)

Prijaviti je treba odprt račun na furs in to je to? Na izi je to nekomu iz SLO edini TRR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

predi ::

Egidij88 je izjavil:

Pa ste vi dejansko zaprli svoj prejšnji TRR, klasični slovenski? Ker če še vedno plačujete tiste stroške, niste nič naredili. (npr pri NKBM imaš pod ta strošek potem zastonj dvige in UPN...)

Prijaviti je treba odprt račun na furs in to je to? Na izi je to nekomu iz SLO edini TRR?
Preberi par postov, ki so sledili kot odgovor temu.

šernk ::

A je že komu pojedel bankomat pri nas N26 kartico?

me je ni, ampak včeraj mi je pojedel kartico od delavske hranilnice (zgleda se je zataknila v bankomatu, ker ven je nisem dobil potem jo je pa požrl hudič zaradi neprevzema :))).

Me čaka na banki za osebni prevzem, kaj se zgodi če ti pa N26 požre? pošljejo kartico v nemčijo in potem iz nemčije nazaj proti tebi?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

matobeli ::

Verjetno res, ali pa dobiš kar novo. Bi bilo za vprašat support.

OrkAA ::

Kolegu je N26 kartico pojedel bankomat v Vietnamu, ko sva bila na potovanju. Po kratkem izracunu koliko bi stal klic na lokalno banko se je odlocil da bo tistih 10 evrov bolje izkoriscenih, ce si pac naroci novo kartico domov :)

Ti bi mogoce najbolje prisel skozi ce bi poklical banko, ki je lastnik bankomata in se zmenil, da ti jo shranijo v njihovi poslovalnici.

Lahko pa delim se eno zgodbo, kjer me je pozitivno presenetil Revolut. Pred kratkim mi je potekla kartica in ker ze nekaj casa prezivljam v Bangkoku me je zaskrbelo kako bom prisel do nove. Poskusim narocit novo prek appa in na moje presenecenje niso imeli nobene tezave s posiljanjem na Tajsko.

Se vecje presenecenje je bilo, da je kartica prispela v 2 dneh! Je pa res da sem za to uslugo placal 20 evrov.

miko22 ::

Je kaka alternativa temu n26? Ker mi gre že ful na živce ta čakajoča plačila, ki jih ne morem brisati. Pa nastavil ravno sedaj eno plačilo na jutrišnji dan. Seveda mi je denar pobralo takoj dol.
Banka pa taka z takimi neumnostmi, ki se vlečejo že mesece.

buttcrack ::

Če se še kar nisi prilagodil pač to očitno zate ni. Jih ne branim ampak glede na to da se da kljub temu normalno poslovat, ne štekam tega konstantnega jamranja. Piši/teži njim, mi ti ne moremo pomagati.

OrkAA je izjavil:

Kolegu je N26 kartico pojedel bankomat v Vietnamu

Men jo je na NZ in OZ, brez problema stopiš do banke in prosiš če ti jo potegnejo iz avtomata. Če pa se bankomat ne drži banke, pol pa zna bit res mal večji problem.

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

buttcrack je izjavil:

Če se še kar nisi prilagodil pač to očitno zate ni. Jih ne branim ampak glede na to da se da kljub temu normalno poslovat, ne štekam tega konstantnega jamranja. Piši/teži njim, mi ti ne moremo pomagati.

OrkAA je izjavil:

Kolegu je N26 kartico pojedel bankomat v Vietnamu

Men jo je na NZ in OZ, brez problema stopiš do banke in prosiš če ti jo potegnejo iz avtomata. Če pa se bankomat ne drži banke, pol pa zna bit res mal večji problem.


Problem je bil, da je bila ura okrog polnoci, tako da banka ni bila vec odprta. Zjutraj se nama pa tudi ni dalo vec hodit na isto mesto zaradi tistih 10 evrov. Zdaj, ce bi bila to najina edina kartica, potem bi se verjetno bolj potrudila. Je pa fino, da lahko v takem primeru samo blokiras kartico v aplikaciji in te ne skrbi vec.

spamer ::

Mene pa zanima, kako najceneje nakazati denar na n26? zakaj kadar kadar kupujem kaj preko spleta iz tujine za kaksen evro, mi ne vzamejo nobene proviziji in se posljejo brezplacno, ko pa hocem nakazati denar na svoj racun na drugi banki, pa hocejo 2, 5€ na banki intesasanpaolo?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: GupeM ()

OrkAA ::

Zato ker takrat ko placas nekaj prek interneta, provizijo placa trgovec.

spamer ::

OrkAA je izjavil:

Zato ker takrat ko placas nekaj prek interneta, provizijo placa trgovec.

samo kako se potem kitajcem splaca prodajati drobiz za 1EUR in ti ga poslati se po posti? Ali ker cakajo, da kupis vecji nakup, da te kje zajebejo?

Oziroma, zakaj si ne moram jaz nakazati na moj racun, kot, da sem naredil nakup in, da potem placam provizijo iz drugega racuna? Zakaj moram jaz lih v tistem trenutku placati provizijo banki in ne koncni kupec, torej jaz z drugega racuna? Verjetno so neke fore, ker kadar kupujem je vse enostavno ne rabim pisati nobenega BIN naslova prejemnika, naslova njegove banke, ime priimek, itd... pa kaj smo normalni? Kam bi prisli? Je vse enostavno in brez provizije za nas. Kadar pa hocem nakazati denar na drug racun pa se zacnejo taksne komplikacije? Ali bi morda moral odpreti tudi jaz neko namisljeno trgovino, kjer neki prodajam in potem kupim neko namisljeno stvar preko interneta, samo, da si poenostavim nakazilo denarja? Recimo odprem neko ebay ali amazon trgovino?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: GupeM ()

OrkAA ::

Ker se provizije racunajo v procentih in ne absolutnem znesku.

spamer ::

OrkAA je izjavil:

Ker se provizije racunajo v procentih in ne absolutnem znesku.

Torej INTESASANPAOLO ima 5% provizije na transakcijo, saj sem hotel nakazati 50€ in mi je rekla, da to stane 2,5€

Celo 10% provizije imajo, ker enkrat je kolega hotel placati kazen za 30€ in mu je prislo 3€ provizije!!!!

Zato hocem menjati banko, ker so LOPOVI!!!!! Ko pa eni nakazejo za miljone evrov, pa mu vzamejo samo par evrov verjetno, ker sluzijo od revezev.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: GupeM ()

FireSnake ::

Spamer: nauči se pisati smiselne stavke, ker tole tvoje pisanje sploh ni berljivo.
Niti nima nobenega smisla. Kaj ti misliš je povsem irelevantno (in ni nujno res, kot ti misliš).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

wired ::

Preko Banke IN mene stane 0,4€ (tako tudi delam), preko bančnega okenca pa 2,1€, tako pravi cenik banke.

St235 ::

spamer je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Ker se provizije racunajo v procentih in ne absolutnem znesku.

Torej INTESASANPAOLO ima 5% provizije na transakcijo, saj sem hotel nakazati 50EUR in mi je rekla, da to stane 2,5EUR

Celo 10% provizije imajo, ker enkrat je kolega hotel placati kazen za 30EUR in mu je prislo 3EUR provizije!!!!

Zato hocem menjati banko, ker so LOPOVI!!!!! Ko pa eni nakazejo za miljone evrov, pa mu vzamejo samo par evrov verjetno, ker sluzijo od revezev.


menjaj banko in nehaj utrujat. simple as that. Si pa ne znam predstavljak kake kolobocije zganjaš, če te nakazilo znotraj SEPA stane 2,5EUR.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sandmat ()

GupeM ::

@spamer: Razlika je če plačaš s kartico, kjer ne plačaš provizije in jo plača prodajalec. Poleg tega ne rabiš vpisovat njihovega naziva, in ostalih podatkov, ker se ve, komu plačuješ.

Če pa nakažeš na drug račun z UPN nalogom, pa ti plačaš provizijo, ki je ponavadi fiksna. Tukaj moraš tudi vpisati podatke prejemnika.

Na N26 pa najlažje z najmanj provizije nakažeš tako, da v kosu naložiš recimo 5.000 € na N26, plačaš tista 2 ali 3 € provizije, nato pa vsa plačila izvajaš z N26. Mislim, da te za 3 € na vsakih nekaj mesecev ali pol leta ne bo pobralo. Če pa vsak tretji dan na N26 nakazuješ 25, 30, 50 €, potem pa seveda rata drago.

Še cenejši način pa je, da ti podjetje plačo (ali kdo drug kakšen drug prihodek) nakazuje direkt na N26.

buttcrack ::

dvomim, da poba služi plačo... bolje bi bilo, da mu ata nakazuje na n26 žepnino ;)

GupeM ::

buttcrack je izjavil:

dvomim, da poba služi plačo... bolje bi bilo, da mu ata nakazuje na n26 žepnino ;)

No, saj zato sem pa napisal v oklepaje da lahko tudi kdo drug kakšen drug dohodek. Štipendija, žepnina, socialna ...

spamer ::

Cemu je sploh namenjena tale tema, ce pa vse moje poste briste?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

OrkAA ::

Tema je namenjena pogovoru o specificni banki - N26, ti pa sem vleces svoje globoko nerazumevanje financnih sistemov. Za pogovor o tem si raje odpri loceno temo, ker je sicer pretezko slediti dejanskim debatam o tej banki.

joze67 ::

spamer je izjavil:

Cemu je sploh namenjena tale tema, ce pa vse moje poste briste?

Brisanju tvojih postov, seveda.

buttcrack ::

OrkAA je izjavil:

spamer je izjavil:

Cemu je sploh namenjena tale tema, ce pa vse moje poste briste?

Tema je namenjena pogovoru o specificni banki - N26, ti pa sem vleces svoje globoko nerazumevanje financnih sistemov. Za pogovor o tem si raje odpri loceno temo, ker je sicer pretezko slediti dejanskim debatam o tej banki.

Če greš pa na med.over.net pa še toliko bolje...

vvvvvvvvvvvv ::

Sem si uštimal N26 račun par dni nazaj. Če hočem plačat položnico, a prav razumem da v tisti reference
v n26 napišem referenco iz položnice, namen plačila pa nikamor?

Dark000 ::

Tako je.

bedanc ::

Za info:
Danes mi je uspelo preklicati pending order iz 17. septembra. Sem pa imel s podporo slabe izkušnje " unpair app, uninstall, reset telefona" pa ni takrat nič pomagalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedanc ()

Vaseer ::

@bedanc: Kakšen poseben postopek? Jaz še vedno gledam 5 čakajočih...
Moja izkušnja s podporo je enaka tvoji, z dodatkom, da so me poizkušali prestaviti iz Androida na Apple :))

bedanc ::

Mogoče je pomagalo to, da sem transakcijo pridržal za par sekund, (poskušal sem jo potegniti levo ali desno kot brišemo pošto - ne gre) in nato dvignil prst in tapnil še enkrat po njej ???

vvvvvvvvvvvv ::

Kje pa vidite, da je order "pending"?

Včeraj ko sem plačal prvo položnico sem moral le vpisati PIN za confirmation, potem mi je že odvzelo denar in lahko sedaj downloadam transaction information, če želim.

buttcrack ::

če si jo že plačal potemseveda ni pending :)
««
120 / 189
»»