» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
117 / 190
»»

_Sajmon_ ::

freezby je izjavil:

Jah, bolj malo napredka. Hrošč ostaja. Seveda sem poskušal tolikokrat, da je šlo čez, a zdaj je pending 5 stvari, dve celo podvojeni, vse je v drugo, v tretje šlo čez potrditev ... pač neprijetna zadeva, ker če ob odpravi hrošča sprostijo vsa sredstva ... Ker z limiti mislim, da ne moreš zablokirati standing plačil? Razen seveda s stanjem, a malo bo čudno prelaganje iz poslovnega na partnerkinega ter nazaj.
...


Oprosti freezby, ali lahko malce bolj pojasniš težave, ker mi deluje čudno kar si napisal. Kolikor vem, je težava v plačilih, katerim pred potrditvijo spremeniš datum plačila nekam v prihodnost. Teh ne moreš potem potrdit in
obvisijo (tap to confirm or reject piše, a po "tap"-u se nič ne zgodi).
Ni mi jasno:
- kako si naredil toliko poskusov - a ti ni bilo čudno, da ne gre, pa si kar poskušal naprej?
- kako ti je šlo v drugo, v tretje čez potrditev? Si torej v drugo, tretje dal nalog, ki je bil brez datuma t.j. s takojšnjim plačilom?
- sredstva se ne morejo sprostit po odpravi hrošča. Ob predpostavki, da gre za isto težavo, kot sem jo prej omenil, potem vsako plačilo rabiš še potrdit. Ko bo aplikacija začela delovati, boš plačila zavrnil in to je to. Tako rešitev bi pričakoval.

miko22 ::

To kar vneseš na pc ne morem potrditi v app. Torej ne moreš plačat položnice.

_Sajmon_ ::

miko22 je izjavil:

To kar vneseš na pc ne morem potrditi v app. Torej ne moreš plačat položnice.


Hočeš reči, tudi takojšnje plačilo ne deluje oz. ne moreš potrdit? Meni se je to zgodilo samo z plačilom za v prihodnost. Ko sem ponovno poskusil, sem dve plačili brez težav naredil, vendar sta bili takoj izvedeni. Enkrat prejšnji teden je bilo to.

delfinus ::

Lahko potrdis tudi standing order, ki je vnesen preko PCja, ampak mora biti povezava na N26 preko telefona ves cas aktivna in moras biti predhodno logiran v svoj mobilni N26 account. Pomembno je tudi, da je telefon ves ta cas aktiven in da se ne zaklene. V takem primeru potrditev standing orderja gre cez.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

swdev ::

Vemo, če je slučajno s to direktivo PSD2 spet možno prit do njihovega API-ja, kot je to bilo pred časom, dokler niso šli na GraphQL? Govorim zaradi rešitve, ki bi s pomočjo skeniranja QR-ja na položnici prožila transaction request na N26.

ejresnevem ::

Imate N26 (ali Revolut) tudi za malenkost višje (za slovenske razmere) stanje na računu?

krucymucy ::

ejresnevem je izjavil:

Imate N26 (ali Revolut) tudi za malenkost višje (za slovenske razmere) stanje na računu?


Jaz ne. Nalozim del place vsak mesec, za vse stroske, najemnino, nakupe ...

buneech ::

swdev je izjavil:

Vemo, če je slučajno s to direktivo PSD2 spet možno prit do njihovega API-ja, kot je to bilo pred časom, dokler niso šli na GraphQL? Govorim zaradi rešitve, ki bi s pomočjo skeniranja QR-ja na položnici prožila transaction request na N26.

Za dostop do PSD2 API moraš biti registriran TPP ali AISP.

buttcrack ::

delfinus je izjavil:

Lahko potrdis tudi standing order, ki je vnesen preko PCja, ampak mora biti povezava na N26 preko telefona ves cas aktivna in moras biti predhodno logiran v svoj mobilni N26 account. Pomembno je tudi, da je telefon ves ta cas aktiven in da se ne zaklene. V takem primeru potrditev standing orderja gre cez.

lp, d.

točno tako!

od kar je potrebno požegnati dostop do web app preko telefona, res ni neka huda znanost imet odklenjen telefon dokler ne poškljocaš vseh položnic...

enim pač nekaj ne gre od rok, jamranje pa precej lažje.

jebi ga, ni popolna banka ampak dela pa kljub temu vse in pazi/te to še vedno je vse zastonj, zaradi česar predvidevam, da nas je večina pri njih. Jezik za zobe pa kakšno stvar prebrat preden zlivate žolč po vsem.

miko22 ::

In kako sedaj naj zbrišem čakajoče za potrditev?
Pa da se zajebavam z odklenjenim telfonom dokler pišem položnice?
Pa dajte fantje, no. Je kdo od vas že slišal za downgtrade na tisto kar deluje?

miko22 ::

Ok, nekaj izmed podpore:

Jaz:When will be deleted this pending transaction?
Online help:I am unable to provide a specific timeline.
Jaz: When will be fix issue with authorisation?
Online help:I am unable to tell.

poldy_nwx ::

krucymucy je izjavil:

ejresnevem je izjavil:

Imate N26 (ali Revolut) tudi za malenkost višje (za slovenske razmere) stanje na računu?


Jaz ne. Nalozim del place vsak mesec, za vse stroske, najemnino, nakupe ...


Jaz enako.
Zaenkrat imam plačo še na eni izmed "slovenskih" bank.

MrStein ::

swdev je izjavil:

Vemo, če je slučajno s to direktivo PSD2 spet možno prit do njihovega API-ja, kot je to bilo pred časom, dokler niso šli na GraphQL? Govorim zaradi rešitve, ki bi s pomočjo skeniranja QR-ja na položnici prožila transaction request na N26.

Sem bom tu navezal, ker več ne najdem prvotnega sporočila, ki je bilo nekako takole:
- za plačevanje položnic mBills
- za ???? Revolut
- za ostalo N26

Moj komentar/vprašanje pa je:
A bi se to dalo vse z enim? Z odprtim API (PSD2) ?

Torej:
- ena banka oziroma storitev
- en app

(da je en ponudnik niti ni nujno, če so zastonj, ampak da vse dela na enem mestu)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OrkAA ::

Zakaj se ne bi dalo vse z enim? :)

Cisto vsaka banka zna prakticno vse kar omenjamo v tej temi. Razlika je le v provizijah in uporabniski izkusnji.

krucymucy ::

OrkAA je izjavil:

Zakaj se ne bi dalo vse z enim? :)

Cisto vsaka banka zna prakticno vse kar omenjamo v tej temi. Razlika je le v provizijah in uporabniski izkusnji.

N26 imam zato ker je zastonj. In aplikacija na telefonu je odlicna. Boljsa kot revolutova. Z revolutom tudi placujem slovenske poloznice in dvigujem evre na bankomatu. S slovenske banke ne morem dvigniti toliksne vsote.

Ampak, revolut ima pa eno kul funkcijo, ki jo s pridom uporabljam, ker zivim in delam v drzavi, ki nima EUR. Tako menjam v lokalno valuto in placujem s kartico v lokalni valuti. Tecaj je boljsi na revolutu, kot pa v menjalnici.

Slovensko banko imam za placo in prihranke, ker nimam ideje kam z njimi in jih je relativno dosti. Ne, v kripto ne bom dal, delnice so na vrhu, zlato ima precej visoko ceno.

Tako da kombinacija teh treh mi je ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

OrkAA ::

Ja saj pravim, ce hoces optimizirat za najboljso mozno izkusnjo, potem je smiselno uporabljat vec produktov hkrati, ker je vsak malenkost drugacen. Sicer bi pa vsak od teh nastetih moral znat opravljat vse samostojno. Edini kec je, da noben se nima dobro razvitega APIja.

Mi je pa zanimivo, da si rekel, da ti je N26 aplikacija boljsa od revoluta? Meni gre izredno na zivce, ker se res dolgo priziga. Jo odprem in cakam na nekem loading screenu, potem uporabim fingerprint in spet cakam na nek loading (ob vrhu ekrana). Vse skupaj traja brez pretiravanja 20-30 sekund.

Revolut se mi odpre instantno in tudi takoj zazna fingerprint. In tudi ko sem enkrat v appu deluje mnogo bolj odzivno kot n26.

Kaj pa tebe preprica v N26?

krucymucy ::

OrkAA je izjavil:

Ja saj pravim, ce hoces optimizirat za najboljso mozno izkusnjo, potem je smiselno uporabljat vec produktov hkrati, ker je vsak malenkost drugacen. Sicer bi pa vsak od teh nastetih moral znat opravljat vse samostojno. Edini kec je, da noben se nima dobro razvitega APIja.

Mi je pa zanimivo, da si rekel, da ti je N26 aplikacija boljsa od revoluta? Meni gre izredno na zivce, ker se res dolgo priziga. Jo odprem in cakam na nekem loading screenu, potem uporabim fingerprint in spet cakam na nek loading (ob vrhu ekrana). Vse skupaj traja brez pretiravanja 20-30 sekund.

Revolut se mi odpre instantno in tudi takoj zazna fingerprint. In tudi ko sem enkrat v appu deluje mnogo bolj odzivno kot n26.

Kaj pa tebe preprica v N26?


Nastavljanje limitov in placevanja oz. dvigov se mi zdi bolj hitro dostopno. Pri revolutu je sicer enako klikov, ampak mi je N26 bolj intuitivna. Ne vem, osebno opazanje.
Limiti so visji, revolut zgolj 200€ na bankomatu.
Se mi pa v N26 dokaj hitro prijavi, ne traja niti 5 sekund, ne pa 20.

krucymucy ::

Na revolutu sploh nimam moznosti prijave s prstnim odtisom.

OrkAA ::

Spodaj klikni Dashboard -> Kolescek v zgornjem desnem kotu -> Nekje na spisku "Sign in with fingerprint"

Zanimivo, da imava tako obratne izkusnje. Bom probal pobrisat n26 app in data/cache, da vidim, ce kaj pomaga.

krucymucy ::

Ni te moznosti.
Pod security, kjer je najbrz pri tebi, imam samo change passcode in pa privacy.

OrkAA ::

Kater telefon pa imas?

krucymucy ::

Galaxy S9

OrkAA ::

Jst tut. Wtf :)

krucymucy ::

OrkAA je izjavil:

Jst tut. Wtf :)

Aha zrihtano. Magisk hide. Zgleda je app obcutljiva na root.

buttcrack ::

miko22 je izjavil:

In kako sedaj naj zbrišem čakajoče za potrditev?
Pa da se zajebavam z odklenjenim telfonom dokler pišem položnice?


saj veš, da lahko naštimaš, da se ti ekran zaklene šele po x minutah?

OrkAA ::

ja lol, to je pa res odlicna uporabniska izkusnja! :))

Vec kot ocitno bug, ki ga bodo morali popravit.

buttcrack ::

bojo, ko bojo, do takrat pa zarad mene menjajte banko ali pa se prilagodite. non stop jamr za eno zadevo v katero nisi vložil centa je bolano!

miko22 ::

po 2 dneh(in to kljub poslani zahtevi) še vedno ni zbrisan nalog na čakanju.

MrStein ::

OrkAA je izjavil:

Zakaj se ne bi dalo vse z enim? :)

Cisto vsaka banka zna prakticno vse kar omenjamo v tej temi. Razlika je le v provizijah in uporabniski izkusnji.

QR "položnic" ne znajo brat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

krucymucy je izjavil:

... Limiti so visji, revolut zgolj 200€ na bankomatu. ...

Limit za dvig na bankomatu pri Revolutu je 3000 GBP v 24-ih urah.

Morda misliš na to, da je pri navadnem računu do 200 EUR mesečno brez provizije? Nad to vsoto je provizija 2%.

zzbil ::

Zdravo!
Trenutno imam dijaški račun pri DBS, vendar že nekaj časa razmišljam o N26. Mislim, da dijaški račun sicer ni plačljiv, vendar mi je všeč aplikacija in kartica N26. Je smiselno prestaviti banke? Kakšne imate kaj izkušnje zadnje čase?
Že vnaprej hvala za odgovor.

perci ::

Imej obe, če sta zastonj.

zzbil ::

Čemu pa to služi?
+ Ali lahko zastonj nakazujem denar med bankama?

miko22 ::

zzbil je izjavil:

Zdravo!
Trenutno imam dijaški račun pri DBS, vendar že nekaj časa razmišljam o N26. Mislim, da dijaški račun sicer ni plačljiv, vendar mi je všeč aplikacija in kartica N26. Je smiselno prestaviti banke? Kakšne imate kaj izkušnje zadnje čase?
Že vnaprej hvala za odgovor.


Dokler N26 ne porihtajo, odsvetujem uporabo le tega. Da z miljijoni uporabnikov(3,5 mio) ni sposobna v 3 tednih urediti potrjevanja plačil se mi res zdi skrajno šalabajzersko.

matobeli ::

Dej ne paničari, ena (manj pomembna) funkcija jim ne dela in ti odsvetuješ uporabo.
Očitno nisi šel čez začetke mobilnih bank v sloveniji, tisti appi in pol delujoče funkcionalnosti so ble dejansko grozne pa smo potrpeli in vse jim je bilo odpuščeno.

boogle ::

zzbil je izjavil:

Zdravo!
Trenutno imam dijaški račun pri DBS, vendar že nekaj časa razmišljam o N26. Mislim, da dijaški račun sicer ni plačljiv, vendar mi je všeč aplikacija in kartica N26. Je smiselno prestaviti banke? Kakšne imate kaj izkušnje zadnje čase?
Že vnaprej hvala za odgovor.


Če je DBS trenutno zate brezplačna jo obdrži. Če ti je všeč N26 brezplačen app in barva mastercarda - naroči, nič te ne stane. Hint: če ti je N26 vizuelno všeč poglej nizozemce z brezplačno kreditno kartico BUNQ ;-)

miko22 ::

matobeli je izjavil:

Dej ne paničari, ena (manj pomembna) funkcija jim ne dela in ti odsvetuješ uporabo.
Očitno nisi šel čez začetke mobilnih bank v sloveniji, tisti appi in pol delujoče funkcionalnosti so ble dejansko grozne pa smo potrpeli in vse jim je bilo odpuščeno.

Zate je manj pomembna funkcija, ko ne moreš plačat? Aja, lahko, če telefon nastavim, da ne gre v sleep, pa sem hitri prstov, ko sem prijavljen istočasno na telefonu in računalniku. Pač sem nesposoben, ko se mi zdi glupo, da moram JAZ iskat obvoze, da nekaj trivialnega DELA.

buttcrack ::

Dej ne seri no, res si siten s tem jamranjem.

Nihče te ne sili v uporabo n26, uninstall pa čao, še bolje pa log off!

OrkAA ::

V cem tocno je sicer problem? V zadnjih dneh sem placal nekaj racunov in vse brez problema potrdil kljub temu, da sem imel vmes telefon zaklenjen. Ocitno ta bug ne prizadane vseh?

buttcrack ::

Eni so pač rojeni jamrači in šimfači...
Meni je že žal, da sem se sploh vtaknil vanj :p

barakus ::

Poskusite se Revolut. Jaz imam v splosnem boljse izkusnje z revolutom kot n26, n26 ima prednost, da se ga lahko uporablja tudi na namiznem racunalniku, drugace pa se mi zdi revolut aplikacija bolj spolirana, z vec opcijami in bolj stabilna.

kokica2000 ::

+1 za Revolut. Če te veseli preskušanje brezplačnih stvari, odpri več računov in se iz prve roke prepričaj, kaj ti bolj ustreza.

matobeli ::

Najlepš prideš skoz če maš oboje.
Zadnjič grem v kino, mastercard akcija, plačaš eno karti drugo dobiš zastonj. Sweet.

Kje drugič pa akcija za visa uporabnike, tujina in bankomat pa revolut itak zmaga.

Dve funkciji sta mi je na N26 super in jih nisem našel na revolutu: spaces in tags

Pa celoten izgled aplikacije mi je bolj minimalističen, revolut je že mal kičast in našarjen. Da ne omenjam da mi jeod začetka stalno pošiljal pushup z revolut "reklamami"

luky ::

+1 za Revolut. N26 preveč komplicirajo ...
luky!

musicfreak ::

ziher je ze blo vprasanje, ampak koliko lahko dvignes maksimalno na dan na n26?

OrkAA ::

2.500 na dan, 20.000 na mesec

buttcrack ::

matobeli je izjavil:

Dve funkciji sta mi je na N26 super in jih nisem našel na revolutu: spaces in tags.

Spaces = vaults, še malenkost bolj spimpan ker lahko več ljudi špara za isti namen skupaj.
V tagse se nism poglabljal

Zgodovina sprememb…

freezby ::

@Sajmon et al ... delo, odklop, počitnice pa brisanje cacha in s tem passworda za slo tech na telefonu, zato pozen odziv.

Če imaš poslovni/freelancer račun pač moraš nekatere stvari plačat. Zlasti, če je produkt ustvarjen, dostavljen, porabljen, rok plačila pa gre mimo ...

Po enotedenskem+ odlašanju, potrpežljivosti strank ni šlo drugače, da probavam, dokler ni uspelo. Sem upošteval navodilo, odprt komp in odprta aplikacija, a kaj ko sem vmes dobil klic, zaradi česar imam eno isto plačilo zdaj dvakrat pending. In app je zdaj s petimi pending plačili nepregleden, bil je vmes vsaj en update, pa tega ni počistil. Sem šel tudi skozi unpair/uninstall app korake in jovo na novo pa je isti šmorn.

Glede zastonjskosti in bentenja - pač ni zastonj stvari in sem zavestno pristal, da sem produkt N26, v zameno pa sem dobil poslovni račun z minimalnimi stroški, medtem ko so se pri DH poviševali in se še višajo stroški. (mimogrede, ko sem pri Delavski: res neverjetna razlika v odnosu do SP-ja in fizične stranke. Razumem, da sem bil poslovno ena girica, a sem fizično še manjša ribca, vendar odnos na drugem vhodu Miklošičeve parkrat boljši.)

Ob tem od hajtek fin-techa pričakuješ stalni napredek in inovacijo, smo pa še vedno pri težavah s šumniki in zdaj s tem hroščem, ki se vleče že nekaj tednov. A če bi šlo samo zase OK, vendar sem spravil 5 kolegov s.p.-jevcev na N26 (ne, ni šlo za tiste € nagrade), ki imajo parkrat več računov za plačevat in imajo težave. Eden je imel na srečo še drug poslovni račun zaradi kredita, drugi si ga je zdaj na novo odprl (in to pri NLB ;-).

DePalmo ::

Od banke, oz. od podjetja bi v letu 2019 pričakoval da bojo težave bolj resno odpravljali. Toliko bolj resno ker se gre za banko ki se še uveljavlja na trgu. Trenutne napake so zelo moteče in očitno nimajo ravno želje jih odpravit, drugače bi to moralo biti odpravljeno prvi dan ko se je za njih izvedelo. Razen če je to nov način kako zmanjšati stroške in s takim odnosom silijo ljudi da zapustijo njihovo banko. Osebno z njimi še nimam težav, ampak zaupanja je enako 0 in temu primerno tudi uporabljam račun. Na mojem N26 računu ne bo nikoli preko 1000 evrov, pred leti sem pa resno razmišljal da bi tja premaknil vse svoje finance, hkrati pa tudi od punce. Še dobro da tega nisem naredil.

Tista s šumniki je pa tudi žalostna. Sploh ni težko narediti podpore za šumnike, tako da je to morala biti zavestna odločitev in za njo stojijo. O šumnikih sem jim težil že vsaj eno leto nazaj, še bolj moteče pa je da ne moreš prenesti potrdila o plačilu če si uporabil šumnik, njihova podpora si pa vzame čas da ti ga posreduje. Iz začetka so rabili nekje do dva dni, nazadnje ko sem ga zaprosil, je trajalo dva tedna.

To da je brezplačna ni ravno izgovor ker smo na tem forumu že večkrat povdarili da če je nekaj zastonj, si ti produkt.

luky ::

DePalmo je izjavil:

Od banke, oz. od podjetja bi v letu 2019 pričakoval da bojo težave bolj resno odpravljali. Toliko bolj resno ker se gre za banko ki se še uveljavlja na trgu. Trenutne napake so zelo moteče in očitno nimajo ravno želje jih odpravit, drugače bi to moralo biti odpravljeno prvi dan ko se je za njih izvedelo. Razen če je to nov način kako zmanjšati stroške in s takim odnosom silijo ljudi da zapustijo njihovo banko. Osebno z njimi še nimam težav, ampak zaupanja je enako 0 in temu primerno tudi uporabljam račun. Na mojem N26 računu ne bo nikoli preko 1000 evrov, pred leti sem pa resno razmišljal da bi tja premaknil vse svoje finance, hkrati pa tudi od punce. Še dobro da tega nisem naredil.

Tista s šumniki je pa tudi žalostna. Sploh ni težko narediti podpore za šumnike, tako da je to morala biti zavestna odločitev in za njo stojijo. O šumnikih sem jim težil že vsaj eno leto nazaj, še bolj moteče pa je da ne moreš prenesti potrdila o plačilu če si uporabil šumnik, njihova podpora si pa vzame čas da ti ga posreduje. Iz začetka so rabili nekje do dva dni, nazadnje ko sem ga zaprosil, je trajalo dva tedna.

To da je brezplačna ni ravno izgovor ker smo na tem forumu že večkrat povdarili da če je nekaj zastonj, si ti produkt.


Se pridružujem tvojemu razmišljanju.
Še vedno +1 za Revolut.
luky!
««
117 / 190
»»