» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
112 / 190
»»

jabe ::

Tole z botom je pa tako... Najprej dobiš bota in tudi navodilo kaj napisati, če želiš človeka. Samo prebrati je treba... Ni pa nujno, kot rečeno zgoraj, da boš kaj več rešil...

jabe je izjavil:

Tole z botom je pa tako... Najprej dobiš bota in tudi navodilo kaj napisati, če želiš človeka. Samo prebrati je treba... Ni pa nujno, kot rečeno zgoraj, da boš kaj več rešil...


Pa da ne simfam samo n26. Support delavske hranilnice npr je isto sranje... To komi čakaš da je konec, pa res dvakrat premisliš, če res nujno rabiš. Slednje sem tudi skenslala. Če je nekaj zastonj, pač ne gledas v zobe, ampak DH pa ni zastonj. Da je najcenejša v SLO pač ni nek faktor, da bi si lahko takle dovolili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

jype ::

Poleg tega DH hitro postaja enako draga kot vse ostale banke.

šernk ::

poweroff je izjavil:

Ne zato. Zato, ker N(ateguni)26 zapirajo račune brez obrazložitve. In ker se na supportu delajo norca iz uporabnikov.

tudi slovenske banke zapirajo račune brez obrazložitve. Torej?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

   -S\/\/-   ::

Kodrnusa je izjavil:

Še zmeraj ni nobeden napisal zakaj so mu zaprli. Ne verjamem da bi brez razloga izgubljali stranke...


Čakajte malo, a ni nekdo omenjal, da so mu zaprli zaradi tega, ker ni odgovarjal na njihove pozive po nečem?

perci ::

Ne. Samo nekateri (mare2) so napačno interpretirali. V resnici ti ne povedo razloga.

St235 ::

Kar ne spremeni dejstva, da si ignoriral njihov poziv.

broken/link ::

kar ne spremeni dejstva, da so mu zaprli račun, brez da mu bi povedali razlog.

BigWhale ::

Eno je poziv ignorirat, drugo je pa poziv spregledat.

   -S\/\/-   ::

Površno sem preletel temo in imam v spominu, da naj bi nekomu ukinili račun, ker ni posredoval dokaza o prebivališču ali o izvoru dohodka ali nekaj takega. Ne spominjam se točno, za koga se je šlo, očitno potem to nisi bil ti perci.

BigWhale je izjavil:

Eno je poziv ignorirat, drugo je pa poziv spregledat.


Pravne posledice so v obeh primerih enake.

Zgodovina sprememb…

perci ::

St235 je izjavil:

Kar ne spremeni dejstva, da si ignoriral njihov poziv.

Ne ignoriral, spregledal. Mejl, ki mi ga je vrglo v spam.

Kakšno vezo ima to z razlogom odpovedi, pa ne vem. Če bi bil to razlog, bi mi najbrz to lahko zelo enostavno povedali, ne pa da po treh pozivih ni bilo vsebinskega odgovora?

Pa sej jst nimam problema, imajo pravico delovati kot delujejo, vse ok.

perci ::

   -S\/\/-   je izjavil:

Površno sem preletel temo in imam v spominu, da naj bi nekomu ukinili račun, ker ni posredoval dokaza o prebivališču ali o izvoru dohodka ali nekaj takega. Ne spominjam se točno, za koga se je šlo, očitno potem to nisi bil ti perci.

BigWhale je izjavil:

Eno je poziv ignorirat, drugo je pa poziv spregledat.


Pravne posledice so v obeh primerih enake.

Ja, po mailu so mi poslali dopis za nekaj takega kot pišeš... Ki je letel v spam in sem ga spregledal.

Lahko spekuliramo, da je bil to razlog, vendar, kot rečeno, ce je bil to razlog, zakaj tako skrivanje?

Jaz mislim, da zato, ker je razlog nekje drugje. Moje ime se namreč nahaja v nekem seznamu politicno izpostavljenih oseb, ki ga vodi Dow Jones. Predvidevam, da N26 uporablja ta seznam in vse "tvegane" osebke za vsak slučaj odstrani, ker je potencial za probleme večji kot potencial za koristi. Glede na to, da se je sodelavcu zgodilo popolnoma isto (se tudi nahaja na tem seznamu) in nobenemu drugemu na tem forumu... Bi sklepal, da je to razlog.

   -S\/\/-   ::

Ok, se mi je zdelo, da sem prebral nekaj takega. Tudi če nisem na tem seznamu, bom s to banko previdnejši. Je tvoj kolega tudi spregledal mail?

perci ::

jap.

OrkAA ::

Ha, ok to pa pojasni veliko. Jaz delam v zelo podobni fintech firmi in sem pred kratkim moral it cez izobrazevanje o KYC/AML, kjer mi je blo eksplicitno receno, da med verifikacijo uporabnika NIKOLI ne smemo posredovat informacije o tem kaj dejansko pregledujemo.

Torej, ce nekoga zavrnemo zaradi tega, ker je politicno izpostavljena oseba, mu tega ne smemo povedat. Mislim, da ne gre za politiko podjetja, temvec evropske zakone.

greatdrakon ::

pravkar mi je n26 zatežil, da lahko prijavim mastercard kartico v sistem google pay. a so dodali podporo ali je napaka? prvič sem videl to obvestilo.

miko22 ::

greatdrakon je izjavil:

pravkar mi je n26 zatežil, da lahko prijavim mastercard kartico v sistem google pay. a so dodali podporo ali je napaka? prvič sem videl to obvestilo.

Jaz tudi, samo mi takoj javi, da ne morem z to kartico brezstično plačevat. Čemu pol gpay?! Nima smisla.

predi ::

Tudi meni ne dela. :)

_Sajmon_ ::

In tudi meni ne.... A upanje umira zadnje...

krucymucy ::

Ne morem preizkusit, tezi da imam rootan telefon.

kokica2000 ::

Google še ni dodal aplikacije Google Pay v slovensko trgovino Play. Po mojem je to predpogoj, oz. bo to signal, da je Google Pay podprt tudi v Sloveniji (torej za kartice s slovenskim BIN). Očitno so se nekatere banke z Google-om že dogovorile za podporo v Sloveniji. Zdaj je na potezi Google. Običajno širijo podporo na nove države oktobra ali novembra.

Kodrnusa ::

Če imaš rootan telefon, probaj v Magisku magisk hyde opcijo...

kokica2000 ::

Ja, z Magisk Hide (Magisk v19.3, z v19.4 še ne upam testirat :D) Google Pay preverjeno deluje.

Kodrnusa ::

@kokica2000
Magisk 19.3 dela normalno in je stable verzija že nekaj časa. Ga uporabljam že nekaj časa.

Sem probal Gpay in piše da banka pri nam še ni podprta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

kokica2000 ::

Ja, saj sem napisal, da dela z v19.3. Zunaj je že v19.4 (beta), ki pa je spremenjena v fundamente, zaradi združljivosti z Android 10. V19.4 še ne upam namestit, da mi kakšna od pomembnih aplikacij ne crkne.

poweroff ::

OrkAA je izjavil:

kjer mi je blo eksplicitno receno, da med verifikacijo uporabnika NIKOLI ne smemo posredovat informacije o tem kaj dejansko pregledujemo.

Torej, ce nekoga zavrnemo zaradi tega, ker je politicno izpostavljena oseba, mu tega ne smemo povedat. Mislim, da ne gre za politiko podjetja, temvec evropske zakone.

Za to obstaja zelo preprosta beseda: fašizem.
sudo poweroff

šernk ::

očitno bo spomladi res čas da menjam mobitel za NFC kišto :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Kodrnusa ::

A tale mastrcard debetna kartica je ok? Zanima me predvsem za rentacare po svetu. Sem slišu od nekaterih pred leti da so imel z debetnimi karticami probleme pri rentacarih. Vaše izkušnje?

dev ::

Zelo odvisno od ponudnika. Nekateri debetne kartice takoj zavrnejo. Ce hoces biti preprican, da ti jo bodo sprejeli, potem rabis kreditno kartico.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

kriko1 ::

Na Hertzu sem placal z njo, delalo.

Kodrnusa ::

Tole pol ni ok.. hm. Ker sem hotu odjavit na Delavski MC (cca 20€ / letno). Sam ce ni ziher je problem pol...

Kodrnusa ::

Ok sem sprobal malo, kupil aliexpres, kupil prek paypala, vsi vecji rentacari gre cez tako da adijo kreditna na DH :)

Steinkauz ::

Bookaš že lahk prek debetne/prepaid.
Za odbitno pa ponavadi rabiš kreditno. V vsaj pol rentalih ne boš mogu vzet avtomobila, čeprov si plačal z isto kartico prek neta.
En rental ti skenslajo pa boš mel za par let članarine.

dev ::

Tako kot je napisal SteinKauz, problem bo na salterju ko bos hotel avto prevzeti, tam pa bodo zahtevali kreditno kartico zaradi rezerviranih sredstev.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

nodes ::

Gede plačevanja.
Odpreš eno debetna kartico pri svoji banki in jo shraniš na Aliexpresu. Ni potrebna niti avtorizacija. Le po nekaj zaporednih nakupih zahteva dodatno potrditev. Simpl kot pasulj. Na kartico denar nakazuješ sproti preko spletne banke.
Na Aliexspesu imaš ogromno stvari, ki jih včasih težko najdeš (elektronski deli npr....). Nakup konfekcije je malce bolj neprijazen, ker njo je potrebno pomerit in na vsakem drugače izgleda...slika je le slika in še iz drugega okolja. Saj gre, samo rabiš tu precej prakse (tudi napačnih naročil).Pri vračanju se potem izredno zakoplicira. Na Aliexpresu naročam že več let in samo dvakrat nisem bil ob prevzemu zadovoljen (poškodovana roba in enkrat daleč od specifikacij, ki sem jih pričakoval). Imam pa zadnje mesece problem dostave. cca. 10 izdelkov ni bilo dostavljenih. OK, odpiram dispute. Samo ni to, to. Že samo čakanje dva meseca je dolgo, potem pa spet v nov cikelj. Pač tako je nobena stvar ni idealna. Drugače, kar pogumno, dokler EU na nakupovanje ne uvede DDV tudi pod 22 € + postopek.

lp

matobeli ::

Ti pa si ena časovna kapsula.

MrStein ::

Steinkauz je izjavil:

Bookaš že lahk prek debetne/prepaid.
Za odbitno pa ponavadi rabiš kreditno. V vsaj pol rentalih ne boš mogu vzet avtomobila, čeprov si plačal z isto kartico prek neta.
En rental ti skenslajo pa boš mel za par let članarine.

Kot da na debitnih ni rezervacij.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

Lahko rezerviraš tudi na debetni, če imaš dovolj sredstev.

Kljub temu pa nekateri rentacar zahtevajo obvezno kreditno kartico.

AgiZ ::

Sem tudi sam že izkusil da rentacar ni sprejel na blagajni debetne n26. Rezervacija preko spleta je bila izvedena z n26, nobenega problema.
In če takrat nimaš kreditne s sabo na svoje ime (lahko da sopotniki ne morejo pomagat, ker je rezervacija narejena na tvoje ime) je lahko problem. Potem boš plačal nekajkratnik tistega kar si mislil da boš, če boš sploh dobil avto.

Ni pa vse tako črno. Če se v naprej pozanimaš pri dotičnem rentacarju ali sprejemajo za plačilo tudi debetno MC, potem je jasno kaj lahko pričakuješ na letališču.

delfinus ::

Se pri nekaterih hotelih ti kdaj komplicirajo, ko prides na recepcijo, kjer poleg ze placane akomodacije zelijo se varscino in ti recejo, da za to zadevo sprejemajo samo credit in ne debit card. Ampak so ti slucaji redkejsi.
lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

gtu ::

Pri nizkocenovni rentacarjih je to verjetno njihov poslovni model. Na Ibizi sem plačal v agenciji, ki se oglašuje kot "debit card friendly", na šalterju še njihovo polno zavarovanje, ker nisem imel kreditne kartice. Po plačilu tega je bila magično omogočena tudi rezervacija sredstev za kavcijo na isti debetni kartici.
Medtem ko rezervacija kavcije za hotel v francoskih Alpah v vrednosti 1000€ ni bila problem. Ista N26 debetna.

stara mama ::

Pomoje jih moti samo tisti napis Debit na kartici. Če bi stvar naredil preko curva, vrjetno nihče sploh ne bi vedel.
Politika pa zato, ker pri pravih kreditnih karticah ti lahko jemljejo, banka pa tebe drži za jajca. Pri debetnih/predplačniških pa ti lahko trgajo samo prednaloženo stanje, potem pa se obrišejo pod nosom. IMO
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Pri debetni ti zamrznejo sredstva maksimalnega zneska, ki ti ga lahko odtegnejo. Če tega zneska nimaš, potem se transakcijo zavrne, tisti za šaltarjem je pa prepričan da je to zato, ker je kartica debetna.

Kodrnusa ::

Kakšen je potek nastavitve aplikacije na novem telefonu. Ni mi jasno kako gre. Ker če se hočem na računalniku logirat v N26 moram kodo potrdit na telefonu.. Kako to rešim če moram factory reset naredit na telefonu in moram vse na novo nastavit?

kixs ::

Najprej resi logiranje v APP na telefonu. Potem ti bo delala potrditev tudi za spletno prijavo.

delfinus ::

stara mama je izjavil:

Pomoje jih moti samo tisti napis Debit na kartici. Če bi stvar naredil preko curva, vrjetno nihče sploh ne bi vedel.
Politika pa zato, ker pri pravih kreditnih karticah ti lahko jemljejo, banka pa tebe drži za jajca. Pri debetnih/predplačniških pa ti lahko trgajo samo prednaloženo stanje, potem pa se obrišejo pod nosom. IMO


Fora v mojem primeru je bila, da se Curve ne predstavi kot kreditna kartica, ceprav sem imel v Curve aplikaciji nastavljeno, da cukne dol s kreditne kartice. Ni blo variante, da so mi vzel Curve, sem moral dat fizicno kreditno kartico, kamor je bil Curve navezan.

lp, d.

Kodrnusa ::

Kako reši? Jaz še nisem naredil factory reset! Zanima me kako BOM ko bom to naredil na novo pairu fone. A ce na novo nalozim app, moj username in password delujeta na novi app? Pri delavski sem moral vedno preko kompa skenirat kodo da je app deloval na fonu. Veliko flesham custom rome pa vedno na novo vse nastavljam. Kdo ve kako to gre?

c0ck4m0u53 ::

Čisto enostavno se prijaviš preko web vmesnika in tam sprožiš unpairing telefona ter slediš navodilom.

Edit: Namensko sem šel pogledat, kako to zdaj izgleda in vidim, da so dodali še en dodaten korak. Če klikneš na help in potem "send me a text message" (oziroma, nekaj podobnega), bi moglo delat
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

MI lahko kdo pove kolko časa traja nakazilo iz SLO bank do N26 ?

Pro ::

Odvisno od banke in od tega, kdaj si izvedel naročilo.
Če si ga izvedel dopoldne, je praviloma isti dan popoldne že na računu.

#000000 ::

Hec je v tem da sem v soboto, doniral neki Tanzanijski sirotišnici nekako smešno vsoto, pač ajde da preverim da ne dam par 100 eur v štartu, in nakar v pon zagledam grozo, 7,50 eur provizija preko spletne banke, jih okličem in rečejo ja sej sreča je da niste na šalterju nakazali, ker tam bi bilo reci in piši 15 eur provizije.

Pa te jebeno niso normalni, zato jih mislim zamenjat, to je preko vseh meja logike.
««
112 / 190
»»