» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
111 / 190
»»

jakan123 ::

delfinus je izjavil:

1. N26 je malce bolj uporaben z vidika, ce rabis gotovino. Pri Revolutu je mesecni limit 200€, naprej je provizija. Pri N26 pa lahko opravis pet mesecnih dvigov zastonj. Dnevno lahko odvignes do 2500€. Revolut kartico ne uporabljat izzven EUR zone ob vikendih, ker takrat so tecaji znatno slabsi

2. Imej + stanje na N26 in uporabljaj kot ti dusa pozeli.

3. Ne nisem imel problemov in sem uporabljal po celem svetu. Problem bi naj bil na HR cestninskih postajah, kjer bi naj jedlo prozorne kartice.

lp, d.


Jaz tudi na HR cestninskih nisem imel problema poleti. Šele ko sem uporabil kartico sem se spomnil, da so nekateri imeli probleme, ampak ni pojedlo kartice :D
Brez problema je šlo tudi plačilo v USA z uporabo terminala, kjer še ročno potegne čez kartico :O Nisem še nikoli, razen v starih filmih, videl plačila na tak način :)) Se je pa transakcija na računu pojavila šele čez en teden.

   -S\/\/-   ::

jakan123 je izjavil:

:O Nisem še nikoli, razen v starih filmih, videl plačila na tak način :)) Se je pa transakcija na računu pojavila šele čez en teden.


Ha, ha, potem verjetno tudi ne veš, zakaj so črke na kreditni kartici izobčene ...

jakan123 ::

Zdaj vem :))

gansta ::

delfinus je izjavil:

1. N26 je malce bolj uporaben z vidika, ce rabis gotovino. Pri Revolutu je mesecni limit 200€, naprej je provizija. Pri N26 pa lahko opravis pet mesecnih dvigov zastonj. Dnevno lahko odvignes do 2500€. Revolut kartico ne uporabljat izzven EUR zone ob vikendih, ker takrat so tecaji znatno slabsi

2. Imej + stanje na N26 in uporabljaj kot ti dusa pozeli.

3. Ne nisem imel problemov in sem uporabljal po celem svetu. Problem bi naj bil na HR cestninskih postajah, kjer bi naj jedlo prozorne kartice.

lp, d.


Kaj misliš z drugo točko "imej" ?

gansta ::

Še dve dodatni vprašanji:

1. So dvigi na bankomatih brezplačni 5x/mesec, ali samo prvih 5x ter nato vsi nadaljni plačljivi.

2. Koliko stane če zapreš račun ?

PARTyZAN ::

1. 5/mesec je brezplačnih
2. 0€

gansta ::

PARTyZAN je izjavil:

1. 5/mesec je brezplačnih
2. 0€


Ql, a omejitev je za dvig na 450€ ?

PARTyZAN ::

Dnevno omejitev dviga si sam citiral par prispevkov višje.

gansta ::

PARTyZAN je izjavil:

Dnevno omejitev dviga si sam citiral par prispevkov višje.


ojoj, pa res :/ 2500€

Sem pa našel dober primerjalen video (če bo kdo potreboval) Revolut vs N26:

gansta ::

PS: Pri registraciji ponujha dve opciji:

I will also use my N26 account for business purposes
Will this be a business account?

Yes - 0,1% cashback
NO - for personal use only

Kaj ste izbrali, glede na cenik sta obe opciji brezplačni: https://docs.n26.com/legal/06+EU/01+Acc...

gansta ::

PS: Rčaun odprt, kje najdem CVV kodo za plačila preko neta... ?

madog ::

na sami kartici ko pride....
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

gansta ::

Aha, potem cca 14 dni, ni nakupa npr. na aliexpress :(

Ajnstajn` ::

c0ck4m0u53 je izjavil:

A vam po zadnjem updatu deluje prijava z vzorcem? Pri meni, je ni več na voljo v aplikaciji.


nope, tudi meni več ne dela.
//

   -S\/\/-   ::

gansta je izjavil:

Aha, potem cca 14 dni, ni nakupa npr. na aliexpress :(


Po mojih izkušnjah pride kartica precej prej.

GupeM ::

   -S\/\/-   je izjavil:

gansta je izjavil:

Aha, potem cca 14 dni, ni nakupa npr. na aliexpress :(


Po mojih izkušnjah pride kartica precej prej.

Jap. Slab mesec nazaj je punca odprla račun na N26, kartico je dobila prej kot v enem tednu.

Edit: Sem preveril. V treh dneh jo je dobila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Kodrnusa ::

A pin koda pride tudi po pošti v kaselc?

modelno1 ::

Pin si izbereš sam v appu.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

boolsheat ::

gansta je izjavil:

Aha, potem cca 14 dni, ni nakupa npr. na aliexpress :(


Naredi si virtualno kartico v appu...

Steinkauz ::

A še komu ne gre čez verification proces? Men skoz piše find stronger signal pa sm na optiki.

gansta ::

boolsheat je izjavil:

gansta je izjavil:

Aha, potem cca 14 dni, ni nakupa npr. na aliexpress :(


Naredi si virtualno kartico v appu...


Kaj tudi to se da ? Torej iz svoje kartice z IBAN številko in CVV kodo, kreiram novo virtualno kartico z novo IBAN številko in CVV kodo ?

Groot ::

gansta je izjavil:

boolsheat je izjavil:

gansta je izjavil:

Aha, potem cca 14 dni, ni nakupa npr. na aliexpress :(


Naredi si virtualno kartico v appu...


Kaj tudi to se da ? Torej iz svoje kartice z IBAN številko in CVV kodo, kreiram novo virtualno kartico z novo IBAN številko in CVV kodo ?


Ne, ne da se kreirati virtualnih kartic pri N26. @boolsheat je najbrž zamenjal z Revolut. Boš moral počakati, da dobiš kartico

Nesta ::

Zame je velik minus to da na N26 ne morem narest zastonj prenosa sredstev iz slovenske banke ala top up ali kako drugace...
Moras nujno imeti Revolut da prenakazujes denar gor brez fee-ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()

anketar ::

vau zarad 40 centov si ubodeš revoult, đizs

poweroff ::

Ne zato. Zato, ker N(ateguni)26 zapirajo račune brez obrazložitve. In ker se na supportu delajo norca iz uporabnikov.
sudo poweroff

BuDi79 ::

Nesta je izjavil:

Moras nujno imeti Revolut da prenakazujes denar gor brez fee-ja
Po možnosti ti slovenska banka zraven "brez feeja" računa sms sporočilo :)

kokica2000 ::

Pa smo spet pri debati N26 vs. Revolut. Fanje, relax, vsak uporablja to, kar mu bolj paše, debate, kej je boljše, so totalne neproduktivne.

buttcrack ::

poweroff je izjavil:

Ne zato. Zato, ker N(ateguni)26 zapirajo račune brez obrazložitve. In ker se na supportu delajo norca iz uporabnikov.

roko gor komur so zaprli račun (tudi tisti, ki ste kaj glumili). Lahko se javite s svojo zgodbo tudi vsi, ki jih support nateguje.

perci ::

Roka gor za oboje (brez glume), sodelavec v službi prav tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

BuDi79 ::

perci je izjavil:

Roka gor za oboje (brez glume), sodelavec v službi prav tako.
Hotel je v resnici napisat "ali je še kdo razen percija". Ti itak ves čas roko dviguješ.

perci ::

Ok. Prav veliko nas ni, to je res. Smo pa toliko bolj glasni, haha.

buttcrack ::

BuDi79 je izjavil:

perci je izjavil:

Roka gor za oboje (brez glume), sodelavec v službi prav tako.
Hotel je v resnici napisat "ali je še kdo razen percija". Ti itak ves čas roko dviguješ.

Točno to sem imel v mislih, ker baje zapirajo vsem po tekočem traku...

tomazic89 ::

Imam oboje (Revolut (~1 leto) in N26 (~2 leti)). Oba sta ok za svoj namen. N26 imam za primarno banko (placo poloznice), ker mi je dostop iz racunalnika pomemben.
Revolut imam za "skupni" racun s punco za sprotne stroske (stanovanje, fasnga).
Parkrat sem se obrnil na N26 support in vedno dobil odgovor. 2x nisem mogel placati poloznice v trenutku ko sem "se spravil" zaradi maintenance-a.

2x (v dveh letih!) sem placal poloznico nekaj 10 minut kasneje, kot bi jo sicer. Ne vem no.. meni se za to ceno zdi storitev vrhunska. Enako velja za Revolut - storitev za to ceno je vrhunska. Se mi zdi, da folk mal pozablja, da brezplacno uporablja infrastrukturo, za katero domace banke racunajo "od oka" ~100 eur letno.

Glede "nenapovedanega" zapiranja racunov bi pa bilo dobro slisati obe strani medalje. Zal nam je na voljo le ena.

perci ::

Glede "nenapovedanega" zapiranja racunov bi pa bilo dobro slisati obe strani medalje. Zal nam je na voljo le ena.

Komot se oglasijo in povedo svojo stran, žal nočejo.

tomazic89 ::

perci je izjavil:


Komot se oglasijo in povedo svojo stran, žal nočejo.

Verjemi, ne odobravam tega in me zivcira, da niso podali vec informacij. Ne zaupam zlahka svojega kesa....

jan415 ::

Pozdravljeni!

Sem šel skozi prvih par strani tega thred-a ampak tisto je bilo leta 2017.
A mi lahko kdo razloži današnjo stanje banke N26 in revoluta? Torej zakaj se mi splača odpreti račun in plačevati stvari preko njih? Kakšne so prednosti in slabosti?

Hvala za vaš čas!

bastadu ::

Zanimivo, ko sem ujaz iskal kredit se bili NLB daleč najdražji ...

kokica2000 ::

Odvisno, kakšen kredit in kako se pišeš. Kordež je tudi dobil zelo ugodnega in to na lepe oči (beri: brez zavarovanja).

flameir ::

jan415 je izjavil:

Pozdravljeni!

Sem šel skozi prvih par strani tega thred-a ampak tisto je bilo leta 2017.
A mi lahko kdo razloži današnjo stanje banke N26 in revoluta? Torej zakaj se mi splača odpreti račun in plačevati stvari preko njih? Kakšne so prednosti in slabosti?

Hvala za vaš čas!


Na kratko, splača se ti, ker plačuješ in prenakazuješ brez provizij, tudi vodenje računa te stane 0€. Za kaj več pa preberi recimo zadnjih 10 strani, namesto prvih. :D

Kodrnusa ::

Kam pa sredstva nakažejo, če ti brez obrazložitve zaprejo račun na N26?
Najbrž ti ne zaplenjo denarja haha

delfinus ::

Nekaj tecnih bugov z N26, ki so stalnica in verjetno veljajo za vse:
- Standing order; ce vneses datum izvedbe placila npr. 20.09.2019 bo le ta izveden dan prej in sicer zjutraj 19.09.2019. Ce bos postavil datum placila na ponedeljek 23.09.2019 bo izveden na nedeljo 22.09.2019. Vprasanje ali gre za sistemsko napako ali so to postavili namerno?
- Tu pa tam kak standing order izgine iz mobilne aplikacije, medtem ko je v spletni verziji se vedno viden.

lp, d.

perci ::

Kodrnusa je izjavil:

Kam pa sredstva nakažejo, če ti brez obrazložitve zaprejo račun na N26?
Najbrž ti ne zaplenjo denarja haha

Ne zaprejo ti ga čez noč ampak te prej opozorijo in dajo čas za prenakazilo.

poweroff ::

buttcrack je izjavil:

Točno to sem imel v mislih, ker baje zapirajo vsem po tekočem traku...

Saj je vseeno, če samo parim. Ključno je, da ne dajejo pojasnil.
Kar pomeni, da zaupanja v njih ravno ne moremo imeti.

Delanje norca s strani supporta - zgodba mojega sodelavca. Nanje se je obrnil z vprašanjem, seveda je odgovarjal nek butast chatbot, ko je želel človeka, je čakal uro in pol... in obupal.
sudo poweroff

buttcrack ::

To ni delanje norca, to je čakalna doba.
Zaprtje moraš pa vzeti v zakup, jebiga. Pač odpreš kaj drugega, teh bank je sedaj ko dreka. Ferratum, revolut, monese, ...

Kodrnusa ::

Še zmeraj ni nobeden napisal zakaj so mu zaprli. Ne verjamem da bi brez razloga izgubljali stranke...

buttcrack ::

Nobenmu niso niti obrazložili...

knesz ::

delfinus je izjavil:

Nekaj tecnih bugov z N26, ki so stalnica in verjetno veljajo za vse:
- Standing order; ce vneses datum izvedbe placila npr. 20.09.2019 bo le ta izveden dan prej in sicer zjutraj 19.09.2019. Ce bos postavil datum placila na ponedeljek 23.09.2019 bo izveden na nedeljo 22.09.2019. Vprasanje ali gre za sistemsko napako ali so to postavili namerno?
- Tu pa tam kak standing order izgine iz mobilne aplikacije, medtem ko je v spletni verziji se vedno viden.

lp, d.

Jaz imam standing order za Petrol 18 v mesecu in danes (18-ega) mi je trgalo.

delfinus ::

Error se pojavlja zadnja 2 do 3 tedne nekje. Je ze nekdo pred tem opozoril na to. Ce si morda vnesel poloznico v N26 pred tem je mogoce se slo ok cez. Meni sedaj vse poloznice, ki jih vnesem v N26, bremeni 1 dan prej. Ze standing order sam se tako oblikuje, ko ga vnesem. Ce vnesem datum 23.09. mi bo skreiralo standing order z dnem 22.09.

lp, d.

jabe ::

buttcrack je izjavil:

poweroff je izjavil:

Ne zato. Zato, ker N(ateguni)26 zapirajo račune brez obrazložitve. In ker se na supportu delajo norca iz uporabnikov.

roko gor komur so zaprli račun (tudi tisti, ki ste kaj glumili). Lahko se javite s svojo zgodbo tudi vsi, ki jih support nateguje.


Zaprli nisi, je pa support en velik hec. Enega nakazila nisem dobila, čeprav so mi poslali tisti ki so nakazali potrdilo, da je bilo nakazano. Potem so šli gledati in res, so dobili denar nazaj brez obrazložitve zakaj je bilo nakazilo zavrnjeno. Sem šla na support vprašat zakaj je bilo zavrnjeno in kako naj nakazejo, da ne bo več zavrnjeno. Tema! Dobiš prvega in greš čez vse korake in ko napiše prvič da ne ve zakaj, vrže dol, če rečeš če lahko malo bolj preveri. Se povežeš se enkrat na support in dobiš drugega in ta reče, se meni povejte in greš spet čez ves un protokol, kdo in kaj si in se ustavi na isti točki. Vrže dol. In potem se tretjič in rečeš da hočeš "krisa" ali pa "Helen", da ne razlagaš se tretjič vsega. Ni problema, kar meni povejte, bova uredila... Itd itn dokler imaš voljo. Če je to support vreden te besede, potem ne veste, kaj support je...

BigWhale ::

poweroff je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Točno to sem imel v mislih, ker baje zapirajo vsem po tekočem traku...

Saj je vseeno, če samo parim. Ključno je, da ne dajejo pojasnil.
Kar pomeni, da zaupanja v njih ravno ne moremo imeti.


Tudi vse ostale banke ti lahko zaprejo racun brez pojasnil. Tukaj N26 ni izjema. Sicer sem N26 uporabnik, ampak dalec od tega, da bi jih zagovarjal.

poweroff je izjavil:


Delanje norca s strani supporta - zgodba mojega sodelavca. Nanje se je obrnil z vprašanjem, seveda je odgovarjal nek butast chatbot, ko je želel človeka, je čakal uro in pol... in obupal.


Tudi tukaj ni N26 nic drugacen od ostalih bank. Jaz sem se ze peljal 25km do moje banke, in po eni uri cakanja obupal, so ble tri stranke pred mano. Potem sem se moral peljat se nazaj domov. Pri N26 se vsaj vozit ne rabis. :)
««
111 / 190
»»