» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
101 / 189
»»

dev ::

N26 vzames kot dopolnilno banko in si na racun nakazujes toliko sredstev na mesec, da ti omogoca 1 mesecno poslovanje. Sprejmes to kar ti ponujajo, za ostalo pa se ne sekiras :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Godzilla ::

Gre se zato da nismo obravnavani kot drugorazredne bud*** in da ce so resna banka naj se potrudijo tudi za ostale nic drugega in ostale mobilne banke so jih zacele prehitevat po levi in desni glede ponudbe in usmerjenosti k strankam saj vendar smo mi koncni potrosniki ?

Krenforum ::

No a v klasicni banki ti tudi povejo kdaj bo kaka storitev na voljo, ki jo cakas? Recimo Apple pay? Ne povejo ti. Isto kot N26, ti recejo bomo vidl in kmalu.
A ti A1 pove kdaj bojo novi popusti za telefone, ne povejo. Recejo ti pocaki pa odjebi. Tako pac je. Ko ti dopizdi gres drugam. Kar se tice N26 mislim da celotno zadevo se testirajo, tudi do koliko kredita dobis. Verjetno nikoli ne bos mogel vzeti stanovanjskega... samo kaki manjsi potrosniski.

SmeskoSnezak ::

V Nemciji treba dobiti njihovo N26, pa imas vse moznosti kot ostali Nemci. Vse ostale drzave capljajo zadaj. Recimo Ciper in Malta sta kar izven EU, kar se tice N26 banke.
@ Pusti soncu v srce... @

FireSnake ::

dev je izjavil:

N26 vzames kot dopolnilno banko in si na racun nakazujes toliko sredstev na mesec, da ti omogoca 1 mesecno poslovanje. Sprejmes to kar ti ponujajo, za ostalo pa se ne sekiras :)


Točno tako.
In za to je odlična.
Vse direktne bremenitve in nakazila zastonj.
Kaj je lepšega?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

§|\| /\ |<E ::

a lahko N26 v celoti nadomesti navadno banko (denarna nakazila na TRR)?

harvey ::

§|\| /\ |<E je izjavil:

a lahko N26 v celoti nadomesti navadno banko (denarna nakazila na TRR)?

Lahko, moraš pa računati z nekimi omejitvami/navadami, ki jih recimo pri klasičnih bankah ni.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Vetrolov ::

Zame k ne dobim kredita ali lizinga (pač shitty job) brez problema nadomesti in nimam več računa pri nas

Master_Yoda ::

Eno pitanje za uporabnike revoluta: Ali za potrditev placil moras imeti Google cloud messaging delujoc ?
Dovie'andi se tovya sagain.

FireSnake ::

Zgrešil si temo:
Revolut
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

blze ::

Pozdravljeni,

sicer sem prebral samo zadnje tri strani in bom vprašal direkt :)
Ali lahko plačujem s telefonom NFC na POS terminalnih in dvigujem na bankomatu kateri omogoča NFC?
Kot sem prebral ne morem uporabit google paya v trgovinah?

Hvala za odgovor.

Lp, Blaž
uživejte
blze

zee ::

NFC na POS terminalih


To gre.

dvigujem na bankomatu kateri omogoča NFC


Dvomim.

ne morem uporabit google paya v trgovinah


Google Pay ne podpira Slovenije.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mare2 ::

blze je izjavil:


Kot sem prebral ne morem uporabit google paya v trgovinah?


Tako je, ja. N26 Slovencem, ki živijo v Sloveniji, tega še ne omogoča.

Deluje pa z Revolut Mastercard . V tem primeru aplikacijo snameš iz neuradne strani.
Če še nimaš Revolut-a, se prijavi s kodo, ki je navedena v dokumentu na zgornjem linku. Dobiš 10 EUR dobroimetja.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

GupeM ::

blze je izjavil:

Pozdravljeni,

sicer sem prebral samo zadnje tri strani in bom vprašal direkt :)
Ali lahko plačujem s telefonom NFC na POS terminalnih in dvigujem na bankomatu kateri omogoča NFC?
Kot sem prebral ne morem uporabit google paya v trgovinah?

Hvala za odgovor.

Lp, Blaž

Ne, zaenkrat z Androidom še ne moreš. Obstajajo neki workaroundi, vendar niso najbolj legalni. Če imaš iPhone pa lahko, ker ApplePay podpira N26 tudi v Sloveniji. Lepo bi bilo, da bi GooglePay lahko uporabljali tudi v Sloveniji. Mogoče enkrat v bližnji prihodnosti, glede na to, da se je Apple že odločil podpreti Slovenijo.

ceglarkaja ::

Hoj!

Sem ambasador N26, tako da lah še ekstra ponudim kodo, če bo kdo delu nov račun za en manjši bonusek ;) (dobite 10EUR ob prvi transakciji nad 20EUR).. Če ma pa kdo še kakršnokoli vprašanje, pa z veseljem pomagam :)

LINK

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

blze ::

Kako potem plačujem z NFC v trgovini preko telefona? Odpreš aplikacijo N26?

Moja ideja je, da se znebim denarnice in kartic ter plačujem samo preko telefona in dvigujem denar na bankomatih preko telefona.

Kako to doseči?

Hvala za pomoč.
uživejte
blze

Pro ::

Preko N26 po legalni poti to ne bo šlo.
Sam pa že nekaj časa plačujem in dvigujem samo z mobilnim telefonom, ampak imam zato še DH.

Gagarin ::

Z NLB pay

buttcrack ::

z iphonom?

knesz ::

blze je izjavil:

Kako potem plačujem z NFC v trgovini preko telefona? Odpreš aplikacijo N26?

Moja ideja je, da se znebim denarnice in kartic ter plačujem samo preko telefona in dvigujem denar na bankomatih preko telefona.

Kako to doseči?

Hvala za pomoč.

Če boš dvignil denar preko bankomata, boš verjetno potreboval denarnico, ali pa boš valjal denar po žepih :)
Kar se pa ostalega tiče, uradno samo preko Apple Pay. Dvigovanje denarja na bankomatih preko NFC ne vem če deluje, bom pa ob priliki probal.

feryz ::

Ne da se mi vsega brati.
A je opcija, da dobiš dve kartici? Da bi lahko delil keš z nekom v tujini? Tukaj položiš, tam dvigne? In obratno.

Pro ::

Ni možno imeti dveh kartic na enem računu. Lahko pa vsak odpre svoj račun in brezplačno v hipu prenašata denar med njima kot želita.

stara mama ::

https://twitter.com/n26/status/82133268...

Če bi enkrat tole naredli bi blo super.
Tudi jaz bi rabil dve kartici za en račun, takole se pa motam okrog :(
(ne, moj telefon nima NFCja)

nejc311 ::

Meni NFC deluje tako na bankomatih kot POS terminalih, ker imam iPhone. Aplikacije ne rabiš odpirat, niti odklepat telefona, samo prisloniš kot kartico s tem da držiš prst na bralcu prstnih odtisov. Kot je meni znano workaround za Google Pay deluje samo za kartice s nemško BIN številko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc311 ()

boolsheat ::

stara mama je izjavil:

https://twitter.com/n26/status/82133268...

Če bi enkrat tole naredli bi blo super.
Tudi jaz bi rabil dve kartici za en račun, takole se pa motam okrog :(
(ne, moj telefon nima NFCja)


Pojdi na Revolut ali Bunq...

blze ::

Kupujem Mi 9 tudi zaradi tega ker sedaj nimam NFC.
Sem pa razočaran, ker sem mislil, da se bom rešil stvar z NFC.
Jaz sem na unicredit, na nlb pa ne grem samo zaradi tega.
Potem mi preostane edino čakat, da GP pride v SLO :(
uživejte
blze

OrkAA ::

Preberi si zadnjih par strani, ker je omenjenih kar nekaj opcij.

Gpay aplikacijo si lahko nalozis direktno iz neta, potem pa rabis le se ne-slovensko kartico. Revolut in N26 mislim, da trenutno odpadeta, mislim pa, da bi Curve (https://www.curve.app/en/) znal delovat.

Ales ::

Pred kratkim dobil Curve in moja kartica ima BIN za Veliko Britanijo. Ali je tako pri vseh Curve karticah oz. ali zadošča, pa ne vem.

Stare Revolut kartice imajo tudi BIN iz VB, a se zdaj že dolgo ne dobi več takih pri nas.

GupeM ::

Ena od opcij je tudi Garmin ura z GarminPay in mBills. To uporabljam jaz, če grem recimo z otrokom na sprehod, pa me punca pokliče naj kupim še liter mleka. Ker za na sprehode ponavadi nimam denarnice s sabo, uro pa vedno, je zadeva že večkrat prav prišla. Uporabljam pa to samo v primerih, ko res nimam denarnice, ker je mBills predplačniška kartica in je treba denar gor nakazovati. Pa bi rad čim manj tega prenakazovanja, tako da raje plačam z navadno bančno kartico, če je le možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

          ::

blze je izjavil:

Kupujem Mi 9 tudi zaradi tega ker sedaj nimam NFC.
Sem pa razočaran, ker sem mislil, da se bom rešil stvar z NFC.
Jaz sem na unicredit, na nlb pa ne grem samo zaradi tega.
Potem mi preostane edino čakat, da GP pride v SLO :(


Ali pa iPhona kupi.

blze ::

Moja ima Iphone in nisem navdušen.
uživejte
blze

Naabo ::

Curve trenutno še ne podpira google pay.

Mare2 ::

Naabo je izjavil:

Curve trenutno še ne podpira google pay.

Četudi ga naložiš in neuradne strani?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Naabo ::

          ::

blze je izjavil:

Moja ima Iphone in nisem navdušen.


Ja pol pa počak da še gugl podpre, ane.

stara mama ::

Naabo je izjavil:

Curve trenutno še ne podpira google pay.

A ni to že mal butasto?
Recimo da ne dobivaš plače na n26 ampak še vedno na slovensko banko.
Iz slo banke prenakažeš na n26.
Iz n26 gre preko Curve.
Curve bi uporabil za Gpay/Apple pay.
Šele z google/apple pay pride denar do prodajalca.
(ali pa kak amazon/ebay kjer so še oni samo posredniki).

A je res treba toliko posrednikov? Vse lepo, dokler nihče tebi direktno ne računa provizije. Vsaj na videz.

GupeM ::

stara mama je izjavil:

Naabo je izjavil:

Curve trenutno še ne podpira google pay.

A ni to že mal butasto?
Recimo da ne dobivaš plače na n26 ampak še vedno na slovensko banko.
Iz slo banke prenakažeš na n26.
Iz n26 gre preko Curve.
Curve bi uporabil za Gpay/Apple pay.
Šele z google/apple pay pride denar do prodajalca.
(ali pa kak amazon/ebay kjer so še oni samo posredniki).

A je res treba toliko posrednikov? Vse lepo, dokler nihče tebi direktno ne računa provizije. Vsaj na videz.

Pa naj se na slovenski banki podvizajo, in naredijo možnost za ApplePay/GooglePay. Bojo lahko vse vmesne provizije oni zaračunali, ali pa imeli nižjo provizijo. Lahko pa naredijo celo svojo denarnico, ala NLB Pay, pa se izognejo še Applu/Googlu. Očitno jim je lažje/ceneje.

Lahko pa tudi dvigneš denar in plačuješ z gotovino, pa ne bo nobenih provizij, dokler boš dvignil na bankomatu svoje banke ali v poslovalnici. Ampak v tem primeru bojo morali pa več plačati tiste, ki polnijo bankomate, zaposlene za šalterji, postaviti več bankomatov, zaposliti več ljudi. Na koncu bomo v vsakem primeru plačali uporabniki banke.

MrStein ::

A tisti skupni projekt ( nekaj na F, frisk?) slovenskih bank pa je obvisel?

Torej app za telefone, ki omogoča plačevanje in še kaj.

stara mama je izjavil:

Naabo je izjavil:

Curve trenutno še ne podpira google pay.

A ni to že mal butasto?
Recimo da ne dobivaš plače na n26 ampak še vedno na slovensko banko.
Iz slo banke prenakažeš na n26.
Iz n26 gre preko Curve.
Curve bi uporabil za Gpay/Apple pay.
Šele z google/apple pay pride denar do prodajalca.
(ali pa kak amazon/ebay kjer so še oni samo posredniki).

A je res treba toliko posrednikov? Vse lepo, dokler nihče tebi direktno ne računa provizije. Vsaj na videz.

Hja to je par klikov. Včasih smo morali iti čez mejo in denar ter blago skrivati pred oboroženo milico.
Vedno bolje je.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Kodrnusa ::

Nimam časa cele teme brati.. Zanima me banka N26. Sedaj sem na Delavski hranilnici in so začeli noro dražit stvari (F... them). N26 bi rabil za nakazovanje plače, par trajnikov,... to je to. Zanima me ali so dvigi na bankomatih brazplačni oziroma koliko stanejo, strošek vodenja računa, koliko stanejo nakazila oziroma plačila UPN po Sloveniji. Kako je z Mastercardom, ali je prepaid, koliko stane vodenje in koliko lahko dobiš limita (rabim vsaj 2000€) pa po možnosti da se ga hitro dvigne na več če rabiš za kake letalske karte (štiri članska družina)... Večinoma plačujem s kartico in dvigujem na bankomatih, google payi in nfc plačila me ne zanimajo. Ali je možnost dodatnega varčevalnega računa? Cena le tega?
To je to na hitro. Hvala za info.

Killermode ::

Kodrnusa je izjavil:

Nimam časa cele teme brati.. Zanima me banka N26. Sedaj sem na Delavski hranilnici in so začeli noro dražit stvari (F... them). N26 bi rabil za nakazovanje plače, par trajnikov,... to je to. Zanima me ali so dvigi na bankomatih brazplačni oziroma koliko stanejo, strošek vodenja računa, koliko stanejo nakazila oziroma plačila UPN po Sloveniji. Kako je z Mastercardom, ali je prepaid, koliko stane vodenje in koliko lahko dobiš limita (rabim vsaj 2000EUR) pa po možnosti da se ga hitro dvigne na več če rabiš za kake letalske karte (štiri članska družina)... Večinoma plačujem s kartico in dvigujem na bankomatih, google payi in nfc plačila me ne zanimajo. Ali je možnost dodatnega varčevalnega računa? Cena le tega?
To je to na hitro. Hvala za info.

Žal ti zaradi potrebe po kreditu "limit" ta banka takoj odpade, saj ti ga ne omogoča.

Zgodovina sprememb…

Gagarin ::

@kodrnusa, prav vse ti piše na n26 strani https://docs.n26.com/legal/06+eu/01+acc...

glede limita (če ne misliš na kreditiranje), limit ti je kolikor imaš na računu (omejiš si pa lahko sam v appu)

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: zee ()

OvCa77 ::

MrStein je izjavil:

A tisti skupni projekt ( nekaj na F, frisk?) slovenskih bank pa je obvisel?

Torej app za telefone, ki omogoča plačevanje in še kaj.

stara mama je izjavil:

Naabo je izjavil:

Curve trenutno še ne podpira google pay.

A ni to že mal butasto?
Recimo da ne dobivaš plače na n26 ampak še vedno na slovensko banko.
Iz slo banke prenakažeš na n26.
Iz n26 gre preko Curve.
Curve bi uporabil za Gpay/Apple pay.
Šele z google/apple pay pride denar do prodajalca.
(ali pa kak amazon/ebay kjer so še oni samo posredniki).

A je res treba toliko posrednikov? Vse lepo, dokler nihče tebi direktno ne računa provizije. Vsaj na videz.

Hja to je par klikov. Včasih smo morali iti čez mejo in denar ter blago skrivati pred oboroženo milico.
Vedno bolje je.

Si mislil verjetno Bankart Flik
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

matobeli ::

Se pa precej splača prebrat vsaj osnovne informacije na njihovi strani ker če iščeš klasično banko s klasičnim naborom storitev, ki bo zastonj... N26 ni zate.

Gagarin ::

matobeli je izjavil:

Se pa precej splača prebrat vsaj osnovne informacije na njihovi strani ker če iščeš klasično banko s klasičnim naborom storitev, ki bo zastonj... N26 ni zate.


In zakaj ne? Nikjer ni napisal da rabi kredit...Vse ostalo, klasično pa N26 ima.

feryz ::

Pro je izjavil:

Ni možno imeti dveh kartic na enem računu. Lahko pa vsak odpre svoj račun in brezplačno v hipu prenašata denar med njima kot želita.
Dokler si v območju evra.
Potem se pa zakomplicira.
Revolut izgleda boljši.

GupeM ::

feryz je izjavil:

Pro je izjavil:

Ni možno imeti dveh kartic na enem računu. Lahko pa vsak odpre svoj račun in brezplačno v hipu prenašata denar med njima kot želita.
Dokler si v območju evra.
Potem se pa zakomplicira.
Revolut izgleda boljši.

Kaj se zakomplicira? Saj boš njemu na njegov račun svoje evre poslal in jih bo dobil instant preko MoneyBeam. Če bo nato dvignil indijske rupije na bankomatu, jih bo dobil takoj.

feryz ::

Za kakšne stroške? Zastonj, predvidevam. Ker je bankomat itak đabe, kaj ne?

GupeM ::

feryz je izjavil:

Za kakšne stroške? Zastonj, predvidevam. Ker je bankomat itak đabe, kaj ne?

Enako, kot če bi imel en račun z dvema karticama. Zaračunajo pa 1,7% fee, na non-EUR bankomatih. Revolut ima pa 2% fee pri dvigih nad 200 funtov na mesec. Kar je pa, če ne plačuješ s kartico, lahko zelo hitro. Če plačujaš s kartico, pa tudi N26 nima nobenih provizij, ne glede na valuto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Mare2 ::

Kodrnusa je izjavil:

Nimam časa cele teme brati.. Cena le tega?
To je to na hitro. Hvala za info.


Vse razen limita (ki je za moje pojme najdražji način kreditiranja) dobiš pri N26.

Tudi jaz sem bil pri DH. Najprej sem imel oba računa, sem slovenskega ukinil, ker ni več potrebe.

Ugodnosti:
- 10 EUR dobroimetja dobiš na TRR, če račun odpreš preko linka Tam dobiš tudi druge pomembne informacije o poslovanju s kartico N26.
- brezplačno vodenje računa,
- brezplačna nakazila v SEPA območju,
- brezplačnih prvih pet dvigov v mesecu na bankomatu,
- brezplačne SEPA direktne obremenitve,
- brezplačna MasterCard kartica, s katero lahko plačuješ tudi prek neta (Kuponko, Mimovrste, Paypal, Aliexpres, Ebay). Kartica je brezstična.
- tudi za nakazovanje plače se lahko zmeniš za na N26.

Zapiranje računa je tudi free. Je primerna za primarni račun ali pa kot dodaten račun za plačevanje prek neta/v tujini.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

barakus ::

Ali je N26 kartica ugodna za dvige tujih valut v tretjih državah ali je kakšna slovenska banka bolj ugodna (visa/mastercard)? Če prav razumem N26 obračuna 1.7% na dvig tuje valute?
««
101 / 189
»»