» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
97 / 189
»»

Mare2 ::

jakanov je izjavil:

A si je kdo od vas sklenil trajnike na N26?
Sam sem si ga želel in so mi iz slovenskega podjetja rekli, da rabim od N26 nek agreement, da jim to dovoljujem (baje so jim druge N26 stranke to poslale). Sem pisal N26 supportu in oni niso nič vedli o tem.

jakanov, reče se SEPA direktna obremenitev.

Odgovor na vprašanje najdeš na naslednji povezavi:
Podpora za uporabo N26 računa in Mastercard kartice za Slovenijo

Skoraj preveč podrobno je napisano.
Glej stran 3.

Pa še kakšno drugo informacijo boš tudi našel tam. Je napisano vse o N26. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jakanov ::

predi je izjavil:

jakanov je izjavil:

A si je kdo od vas sklenil trajnike na N26?
Sam sem si ga želel in so mi iz slovenskega podjetja rekli, da rabim od N26 nek agreement, da jim to dovoljujem (baje so jim druge N26 stranke to poslale). Sem pisal N26 supportu in oni niso nič vedli o tem.
Ne potrebuješ ničesar s strani N26. Vsako podjetje ima svoj obrazec, preko katerega jih pooblastiš, da v tvojem imenu odprejo direktno bremenitev pri poljubni banki, ki takšno storitev podpira. Recimo, Vzajemna ima takšnega (SI56 ne bi smel biti vpečen, ampak kaj češ), kot vidiš, dokaj specifičnega. Nekdo ti po nepotrebnem nalaga.


Super, hvala bom uporabil obrazec na strani.

jakanov ::

Imam še dodatno vprašanje,
ali res potrebujejo sliko moje bančne kartice, da odprejo sepa direktne bremenitve?

buttcrack ::

z n26 mastercardom si ne bodo mogli nič pomagat, saj gor ni napisanega TRRja...

sicer pa ne, sam za noben trajnik nisem slikal kartice. Kera firma te to gnjavi???

jakanov ::

buttcrack je izjavil:

z n26 mastercardom si ne bodo mogli nič pomagat, saj gor ni napisanega TRRja...

sicer pa ne, sam za noben trajnik nisem slikal kartice. Kera firma te to gnjavi???


Je napisan, na zadnji strani čist zgoraj na malo.
A1, itd. itd. Ker mi je neprijetno pošiljati okol sliko master carda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jakanov ()

Utk ::

Slikanje in pošiljanje kartice naokoli je, če se ne motim, izrecno "prepovedano" s strani tvoje banke, ne pa da to nekdo zahteva. Šalabajzerji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mare2 ::

poweroff je izjavil:

Lakotnik, če si pravnik, bi lahko razumel v čem je bila specifika tistega primera na FURS-u.


Ne moreš zakotnega pisača imenovati za pravnika, eni uporabljajo še celo besedo odvetnik. To ni eno in isto.

Se strinjam s percijevim mnenjem: "bluzator. Nepismen, povrh vsega pa se neotesan."

Danes je sploh v elemenu in nas poskuša vse skupaj imeti za norca. Kot da mi ostali sploh še nikoli nismo plačali sodnih taks, davčnih obveznosti...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

predi ::

St235 je izjavil:

predi je izjavil:

St235 je izjavil:

predi je izjavil:

Torej, ko ti firma noče odpret SDD-ja, ji rade volje pod nos potisnemo tisto EU uredbo, ko pa ti sodišče ne prizna plačila sodne takse, pa ne? Kljub temu, da si storil vse kar je v tvoji moči, da so zahtevani podatki na voljo in so pravilni? Če nek zakon prepoveduje IBAN diskriminacijo, drug pa jo zahteva, eden od njiju ne bi smel biti v uporabi. Ker to, da za IBAN številke z določenimi predponami "nastajajo problemi" pri sprejemu plačil, tudi če vsebujejo vse zahtevane podatke, je IBAN diskriminacija.


a si sploh prebral kaj sem napisal, al spet skačeš v tri dni? Niče ne govori ot tem, da sodišče ne bo sprejelo plačila iz tujega računa ali, da je kakorkoli težava v IBANU. Sodišče bo seveda sprejelo nakazilo, vprašanje pa je če ga bodo pravilno poknjižili, ker nima reference. In zakon je tukaj zelo jasen, ti kot plačnik si dolžan zagotovit pravilno referenco ali pa poslat ustrezno potrdilo. Če to zanemariš je tvoja odgovornost, če taksa ne bo plačana.
Ne vem kako naj drugače napišem "zahtevani podatki na voljo in so pravilni".

Zakon (sodne takse) pravi "referenca", ne "izpolnjeno polje za referenco na UPN obrazcu". Nikjer niti ne definira tega pojma, tako da je povsem odprt za interpretacijo. Žalim slučaj, to lahko tudi pomeni NRC z vrednostjo reference v polju za namen.


ja, če se hočeš naredit neumnega, se vedno brez težav to naredi. Zakon tudi pravi v prvem odstavku "pred sodišči v Republiki Sloveniji" pa ne definira točno katerimi sodišči (tako z naslovi in slikami sodnih poslopji) tako, da je povsem odprto za interpretacije.
Ta primer sem navedel, ker predstavlja ekvivalent tistega, kar se zgodi, če bi zadevo plačal preko N26. Uporaba NRC sheme z referenco v polju za namen. Še vedno ne vem, zakaj pravilnost reference pogojuješ s mestom, na katerem se pojavi. Na podlagi česa? Sam namreč nisem nikoli izpostavljal primera, v katerem je referenca nepravilna. Jasno, da mora biti. Pravilnost reference moraš v vsakem primeru preveriti sam, tudi če aplikacija omogoča samodejno preverjanje, saj te slednje ne odveže odgovornosti za pravilnost vnesenih podatkov.

Ker je jasno, da nimava niti skupne definicije tega, kaj referenca je, še napišem svojo (za potrebe te debate): tekstovni niz, ki se začne s predpono SIXX, kjer XX predstavlja dvo-mestna števila od 0 do 99, vsako od teh števil pa lahko prepisuje obliko zaključka omenjenega tekstovnega niza. Vsaka od v naprej predpisanih oblik lahko vsebuje mehanizem za samodejno preverjanje pravilnosti celotnega znakovnega niza (ciklična redundanca, ipd.). Znakovni niz unikatno določa zgolj eno plačilo. Referenca ni polje na nekem dokumentu, ki takšen znakovni niz vsebuje. Obstajajo tudi reference, ki se začnejo z drugačno predpono (RF, NRC, ipd.), vendar so podobne po namenu in načinu uporabe.

Če meta-informacije o prispelem plačilu vsebujejo ta znakovni niz in je ta hkrati pravilen, problema s knjiženjem ne sme biti. Ne na sodišču, ne pri privatnih firmah. Če "problem" nastaja samo pri IBAN-ih, ki nimajo predpone SI56, gre za de facto IBAN diskriminacijo.

buttcrack ::

jakanov je izjavil:

buttcrack je izjavil:

z n26 mastercardom si ne bodo mogli nič pomagat, saj gor ni napisanega TRRja...

sicer pa ne, sam za noben trajnik nisem slikal kartice. Kera firma te to gnjavi???


Je napisan, na zadnji strani čist zgoraj na malo.
A1, itd. itd. Ker mi je neprijetno pošiljati okol sliko master carda.

pa res :) Prvič vidim po 2 letih... Jaz pa vedno v app hodil gledat. Hvala za info!

Zgodovina sprememb…

cortez ::

knesz ::

Groot je izjavil:

St235 je izjavil:

Groot je izjavil:

St235 je izjavil:

Recimo, na Fursu ti ne bo nobena pravica okrnjena, če boš plačal s sfaljeno referenco

Probaj pa pametuj. Ce placas recimo dohodnino na napacno referenco in ne bo pravilno poknjizena bo furs brez vsakega opomina usekal izvrzbo. In stroske izvrzbe bos gladko placal, cetudi se bo denar naknadno nasel (ne bos pa rabil placat davka dvakrat).


Tole seveda niti pod razno ne drži, kajti FURS v praktično vedno (sploh pri poslovanju s fizičnimi osebami) pošilja opomine o neplačanih obveznostih. Ne pošilja pa FURS opomina osebam, ki so predhodno že prejele opomin glede neplačanih obveznosti, četudi gre za drugo vrsto obveznosti.

In ker verjamem, da boš zopet modroval še naprej, te prosim da prilepiš podlago za tvoje trditve.


recimo primer:

https://www.google.com/amp/s/zurnal24.s...


Si sploh prebral članek? Piše praktično tako kot sem napisal. FURS vedno pošlje opomin, izjema od tega so primeri ko ima subjekt že neke druge zapadle obveznosti za katere je že prejel opomin.


knesz je izjavil:

Tudi to ni čisto res. FURS prvič pošlje opomin po pošti (ali večkrat), v nadaljevanju pa vse opomine pošilja preko e-davkov. Nikoli pa ni izvržbe brez opomina.


Pri fizičnih osebah to še velja, da je praktično vedno opomin. Pri pravnih pa to ni čisto vedno res (namenoma napisano bolj ohlapno, ker ko se večkrat srečuješ s FURSom hitro ugotoviš, da je dejansko precej odvisno od tega pri katerem uradu urejaš stvari oziroma celo pri katerem refrentu). Iz zgornjega članka je ravzidno tudi pojasnilo glede tega: Pri zavezancih, ki imajo zapadle neporavnane obveznosti, za katere so že prejeli opomin, pa finančna uprava za novo nastale obveznosti začenja postopke davčne izvršbe brez predhodnega opominjanja.

Čisto možno, da je to odvisno od urada. Jaz sem pisal iz lastnih izkušenj, enkrat za d.o.o., enkrat za moj s.p. Zaradi moje šlamparije - pozabil potrditi nakazila, sem fasal izvržbe, ampak kot sem kasneje videl, je bil v e-davkih vedno opomin. Od takrat e-davke spremljam pogosteje, kot dodatna varovalka je pa še moja računovodkinja, ki ima dodatno nalogo, da spremlja in obvešča o morebiti spregledanih dokumentih v e-davkih :)

perci ::

Čisto možno, da je to odvisno od urada.

Opomin ni odvisen od urada, se izdajajo centralno.

Od takrat e-davke spremljam pogosteje, kot dodatna varovalka je pa še moja računovodkinja, ki ima dodatno nalogo, da spremlja in obvešča o morebiti spregledanih dokumentih v e-davkih

Zakaj se ne naročiš na obveščanje po emailu? Dobiš lahko obvestilo na email, da je na edavke odložen dokument.

Tako izgleda

Obveščamo vas, da je bil v portal eDavki dne 31.5.2019 ob uri 14:22 odložen dokument številka EDP-XXXXXXXX-XXX. Dokument si lahko ogledate z uporabo kvalificiranega digitalnega potrdila. Priporočamo, da dokument shranite na svojo lokacijo, ker bo vsebina dokumenta po 6 mesecih dosegljiva le na zahtevo na pristojnem finančnem uradu.

Finančna uprava Republike Slovenije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

St235 ::

predi je izjavil:

St235 je izjavil:

predi je izjavil:

St235 je izjavil:

predi je izjavil:

Torej, ko ti firma noče odpret SDD-ja, ji rade volje pod nos potisnemo tisto EU uredbo, ko pa ti sodišče ne prizna plačila sodne takse, pa ne? Kljub temu, da si storil vse kar je v tvoji moči, da so zahtevani podatki na voljo in so pravilni? Če nek zakon prepoveduje IBAN diskriminacijo, drug pa jo zahteva, eden od njiju ne bi smel biti v uporabi. Ker to, da za IBAN številke z določenimi predponami "nastajajo problemi" pri sprejemu plačil, tudi če vsebujejo vse zahtevane podatke, je IBAN diskriminacija.


a si sploh prebral kaj sem napisal, al spet skačeš v tri dni? Niče ne govori ot tem, da sodišče ne bo sprejelo plačila iz tujega računa ali, da je kakorkoli težava v IBANU. Sodišče bo seveda sprejelo nakazilo, vprašanje pa je če ga bodo pravilno poknjižili, ker nima reference. In zakon je tukaj zelo jasen, ti kot plačnik si dolžan zagotovit pravilno referenco ali pa poslat ustrezno potrdilo. Če to zanemariš je tvoja odgovornost, če taksa ne bo plačana.
Ne vem kako naj drugače napišem "zahtevani podatki na voljo in so pravilni".

Zakon (sodne takse) pravi "referenca", ne "izpolnjeno polje za referenco na UPN obrazcu". Nikjer niti ne definira tega pojma, tako da je povsem odprt za interpretacijo. Žalim slučaj, to lahko tudi pomeni NRC z vrednostjo reference v polju za namen.


ja, če se hočeš naredit neumnega, se vedno brez težav to naredi. Zakon tudi pravi v prvem odstavku "pred sodišči v Republiki Sloveniji" pa ne definira točno katerimi sodišči (tako z naslovi in slikami sodnih poslopji) tako, da je povsem odprto za interpretacije.
Ta primer sem navedel, ker predstavlja ekvivalent tistega, kar se zgodi, če bi zadevo plačal preko N26. Uporaba NRC sheme z referenco v polju za namen. Še vedno ne vem, zakaj pravilnost reference pogojuješ s mestom, na katerem se pojavi. Na podlagi česa? Sam namreč nisem nikoli izpostavljal primera, v katerem je referenca nepravilna. Jasno, da mora biti. Pravilnost reference moraš v vsakem primeru preveriti sam, tudi če aplikacija omogoča samodejno preverjanje, saj te slednje ne odveže odgovornosti za pravilnost vnesenih podatkov.

Ker je jasno, da nimava niti skupne definicije tega, kaj referenca je, še napišem svojo (za potrebe te debate): tekstovni niz, ki se začne s predpono SIXX, kjer XX predstavlja dvo-mestna števila od 0 do 99, vsako od teh števil pa lahko prepisuje obliko zaključka omenjenega tekstovnega niza. Vsaka od v naprej predpisanih oblik lahko vsebuje mehanizem za samodejno preverjanje pravilnosti celotnega znakovnega niza (ciklična redundanca, ipd.). Znakovni niz unikatno določa zgolj eno plačilo. Referenca ni polje na nekem dokumentu, ki takšen znakovni niz vsebuje. Obstajajo tudi reference, ki se začnejo z drugačno predpono (RF, NRC, ipd.), vendar so podobne po namenu in načinu uporabe.

Če meta-informacije o prispelem plačilu vsebujejo ta znakovni niz in je ta hkrati pravilen, problema s knjiženjem ne sme biti. Ne na sodišču, ne pri privatnih firmah. Če "problem" nastaja samo pri IBAN-ih, ki nimajo predpone SI56, gre za de facto IBAN diskriminacijo.


Nic drugace ni ce je predpona racuna si ali de ali kaj tretjega. Gre za to, da se zahteva ustrezna refernca, ki omogoca enostavno knjizenje ali pa potrdilo ki ima enako funkcijo.

In ce banka ne omogoca specificnega polja za referenco oziroma nad vnosom le te ne izvaja nikarsne kontrole (kot je to pri n26) je moznost napake vecja. In posledice te napake so.odgovornost placnika in ne prejemnika sredstev.

Mare2 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Lakotnik, če si pravnik, bi lahko razumel v čem je bila specifika tistega primera na FURS-u.


Ne moreš zakotnega pisača imenovati za pravnika, eni uporabljajo še celo besedo odvetnik. To ni eno in isto.

Se strinjam s percijevim mnenjem: "bluzator. Nepismen, povrh vsega pa se neotesan."

Danes je sploh v elemenu in nas poskuša vse skupaj imeti za norca. Kot da mi ostali sploh še nikoli nismo plačali sodnih taks, davčnih obveznosti...

A sploh premores kaj drugega kot slaboumno nabijanje in fehtarjenje za cente? A nisi opazil da ze celo stran nisi objavil reklame?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

poweroff je izjavil:

Lakotnik, če si pravnik, bi lahko razumel v čem je bila specifika tistega primera na FURS-u.

Mi je kristalno jasna specifika primera, kakor mi je tudi kristalno jasno kako idiotska je izjava, da je vseeno ali je refenca napisana, ker je to tako ali tako prolem tistega, ki denar prejema.

perci je izjavil:

Ker po bluzenju nekaterih je ocitno FURSova odgovornost, da bi videl, da je za konkretno nepremicnino pri enem lastniku preplacilo in pri drugem manjko in bi morali zadevo sami resit.

Sam si res bluzator. Nepismen, povrh vsega pa se neotesan.

Rofl. Poskusas dokazat da stereotipi o fursovih zaposenih vsi drzijo? Ker tale izjava je povsem tocna, pove ne pa popolnoma nicesar uporabnega, ne doda nicesar k debati in ne odgovori na povsem direktno postavljena vprasanja.

@agentek: Vzamem nazaj, sem spregledal da tudi na tej strani ni izsotalo tvoje fehatnje za cente. Upam, da bo vsaj za kruh

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

metalc ::

jakanov je izjavil:

Imam še dodatno vprašanje,
ali res potrebujejo sliko moje bančne kartice, da odprejo sepa direktne bremenitve?


Nekateri izdajatelji računov hočejo nek dokaz o obstoju TRR. Prvič, da se vidi, da ni prišlo do napak pri prepisovnju IBANa, in drugič, da je to res tvoj TRR in da ne poskušaš plačevanja računov podtakniti komu drugemu, čigar IBAN si tako ali drugače uspel izvedeti.

Pri nas ponavadi banka izda Maestro kartico, kjer sta gor tvoje ime in št. TRR, zato so se nekako navadili, da zahtevajo sliko te kartice. Vsekakor jim ne dajaj slik Mastercarda (če pa že, pa prekrij številke, ki jih itak ne potrebujejo), namesto tega daj "account statement" ali kaj je že tisti PDF, kjer so gor tvoje ime, naslov, IBAN, podatki banki itd., in ga zdownloadaš direkt z N26.

AnWar ::

Pozdravljeni!

Sem uporabnik N26 in sicer 3 mesece. Sem v dvomih glede banke n26...vedno več ljudi objavlja kako jim zapirajo račune ter transakcije "zmrznejo" kjer je večja količina denarja itd...( Ker da je šla transakcija nekaj narobe, denar dobiš nazaj ampak ne moreš do njega,, support pa na ignore...

Tako da imam vprašanje kaj vi mislite ali karkoli, ker imam samo ta račun odprt. Uporabljam ga praktično za vse.

Hvala za odgovore.
[Asus ROG Strix SCAR III]

St235 ::

Razen forumskih nakladanj se nisem dozivel ali zaznal kredibilnega primera kjer bi kdo ostal brez denarja ali do njega ne bi mogel brez razloga.

AnWar ::

St235 je izjavil:

Razen forumskih nakladanj se nisem dozivel ali zaznal kredibilnega primera kjer bi kdo ostal brez denarja ali do njega ne bi mogel brez razloga.


Na Trust Pilot ter na Instagramu.
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

buttcrack ::

kogar grabi panika zaradi par forumskih vpisev, naj pač ostane pri domači banki.

AnWar ::

buttcrack je izjavil:

kogar grabi panika zaradi par forumskih vpisev, naj pač ostane pri domači banki.


Ni mi všeč domača banka.
[Asus ROG Strix SCAR III]

BigWhale ::

perci je izjavil:

Ne vem, kako je v primeru sodnih taks - tam boš moral za izkušnje vprašati Lakotnika. Če bi ugibal, bi rekel, da je isto.


Ker sem nedavno nazaj ravno placeval sodno takso, mi je odvetnik ene trikrat povedal, da moram resnicno preveriti sklic in se prepricati, da bo vse ok. V nasprotnem primeru, je rekel, bodo fejst tezave.

Kaksna je zakonska podlaga sicer ne vem ampak glavno problem je, da po pretecenem roku za ugovor neka stvar postane pravnomocna. Takrat ti lahko a) zarubijo hiso, b) spraznijo trr, c) te pridejo iskat domov in te odpeljejo v zapor.

Takrat ti nobeno mahanje s potrdili o placilu na napacno referenco ne bo pomagalo. Stvar verjetno se lahko resis ampak je precej bolj komplicirano kot ce pazis na tisto jebeno referenco ali pa posljes potrdilo o placilu. :)

perci ::

Mare, ne laži se. Za mene ne vemo, kaj je razlog, da mi bodo zaprli.

predi ::

AnWar je izjavil:

St235 je izjavil:

Razen forumskih nakladanj se nisem dozivel ali zaznal kredibilnega primera kjer bi kdo ostal brez denarja ali do njega ne bi mogel brez razloga.


Na Trust Pilot ter na Instagramu.
#N26Failure tudi ni videt nedolžno.

St235 ::

AnWar je izjavil:

St235 je izjavil:

Razen forumskih nakladanj se nisem dozivel ali zaznal kredibilnega primera kjer bi kdo ostal brez denarja ali do njega ne bi mogel brez razloga.


Na Trust Pilot ter na Instagramu.


Upostevaj, da imajo par milionov komitentov. Hkrati gre za nov koncept banke, kjer racune odpirajo svako jaki pametnjakovici (sam nasega agentka poglej) in potem seveda lahko pride do tega, da se racuni ne prijavljajo, da folk prenkazuje denar sumljivega izvora itd...

Pod crto pa ce n26 obravnavas enako kot bi vsako drugo banko ni pricakovat vecjih tezav. Tudi en primer o katerem smo razpravljal so cloveka v naprej opozoril na to da bo racun zaprt.

BigWhale je izjavil:

perci je izjavil:

Ne vem, kako je v primeru sodnih taks - tam boš moral za izkušnje vprašati Lakotnika. Če bi ugibal, bi rekel, da je isto.


Ker sem nedavno nazaj ravno placeval sodno takso, mi je odvetnik ene trikrat povedal, da moram resnicno preveriti sklic in se prepricati, da bo vse ok. V nasprotnem primeru, je rekel, bodo fejst tezave.

Kaksna je zakonska podlaga sicer ne vem ampak glavno problem je, da po pretecenem roku za ugovor neka stvar postane pravnomocna. Takrat ti lahko a) zarubijo hiso, b) spraznijo trr, c) te pridejo iskat domov in te odpeljejo v zapor.

Takrat ti nobeno mahanje s potrdili o placilu na napacno referenco ne bo pomagalo. Stvar verjetno se lahko resis ampak je precej bolj komplicirano kot ce pazis na tisto jebeno referenco ali pa posljes potrdilo o placilu. :)

Skoda besed, ker pac vsak slaboumni nakladac in fetar boljse ve kako in kaj. Potem bo pa spet jokanje na forumu, ko bo nekdo posteno po prstih dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

AnWar ::

Hvala za odgovore! Upam da bo vse OK, ker mi je res všeč n26!
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

perci ::

Hello Peter,

To ensure our customers' privacy and account safety , we are obliged to run routine checks on accounts and transactions.

We recently identified a substantial violation of our terms and conditions agreement on your account. Therefore, we are required to terminate your N26 account pursuant to our General Business Conditions.


This termination is effective as of:

01.08.2019

Your account remains functional until the stated date. After termination, usage of the account, the app, as well as the card issued with it is no longer possible.

We would like to make sure your remaining funds get transfered to you.

Please transfer your funds to an alternative bank account before the date of termination. If you can't transfer them yourself, please provide us the IBAN and BIC of an alternative bank account where you are the account holder and we'll transfer the funds to you. To help us verify that it is your bank account please send us a copy of your account statement with your name on it.

If you exceeded your authorized limit, we kindly ask you to top up your balance before the day of account closure.

Thank you for your understanding.

Best regards,
N26 Bank GmbH

knesz ::

perci je izjavil:

Čisto možno, da je to odvisno od urada.

Opomin ni odvisen od urada, se izdajajo centralno.

Od takrat e-davke spremljam pogosteje, kot dodatna varovalka je pa še moja računovodkinja, ki ima dodatno nalogo, da spremlja in obvešča o morebiti spregledanih dokumentih v e-davkih

Zakaj se ne naročiš na obveščanje po emailu? Dobiš lahko obvestilo na email, da je na edavke odložen dokument.

Tako izgleda

Obveščamo vas, da je bil v portal eDavki dne 31.5.2019 ob uri 14:22 odložen dokument številka EDP-XXXXXXXX-XXX. Dokument si lahko ogledate z uporabo kvalificiranega digitalnega potrdila. Priporočamo, da dokument shranite na svojo lokacijo, ker bo vsebina dokumenta po 6 mesecih dosegljiva le na zahtevo na pristojnem finančnem uradu.

Finančna uprava Republike Slovenije.

Če je to centralno, potem bi rekel, da se opomini vedno izdajajo pred izvržbo.
Obvestilo preko e-maila... hvala za tole. Bom pogledal. E-davke sem vedno preletel samo na hitro, kolikor je bilo nujno.
Dovolj off topic, gremo nazaj na N26 :)

kokica2000 ::

Poznam dva primera, ki sta doživela zaprtje N26 računa. Skupni imenovalec obeh je to, da sta oba prejemala denar iz kripto menjalnic(e). @perci, da ni tudi pri tebi to razlog?

Saul Goodman ::

kokica2000 je izjavil:

Poznam dva primera, ki sta doživela zaprtje N26 računa. Skupni imenovalec obeh je to, da sta oba prejemala denar iz kripto menjalnic(e). @perci, da ni tudi pri tebi to razlog?


Bi znal bit, ampak jaz osebno v zadnjih dveh letih nisem imel težav s pretakanjem denarja iz Bitstampa na N26. In ni bil drobiž. Mogoče pa še pridem na vrsto. :-)

Zgodovina sprememb…

AnWar ::

kokica2000 je izjavil:

Poznam dva primera, ki sta doživela zaprtje N26 računa. Skupni imenovalec obeh je to, da sta oba prejemala denar iz kripto menjalnic(e). @perci, da ni tudi pri tebi to razlog?


Pa sta oba dobila opozorilo, preden jima bosta zaprla računa?
[Asus ROG Strix SCAR III]

perci ::

Kokica, zadnje čase sigurno ne... Morda kakšno leto nazaj, da sem si jurja ali dva nakazal, nič posebnega.

Ta drugi kolega, ki se mu je isto zgodilo pa defitivno ni imel kripto prilivov.

Opozoril ne dobis, ker opozorilo niti ne bi imelo smisla, če ti sploh ne povedo razloga.

St235 ::

Kako nisi dobil opozorila? Ker obvestili so te, ce sem te prav razumel, kar lep cas v naprej. Al mislis opozorilo v smislu ne tega deleta, ce ne...?

          ::

Po vsem kar sem prebral po spletu, bom raje ostal pri klasični banki.

stara mama ::

@perci je en hud nakladač!! Trdi da ima ukinjen račun brez opozorila, a tule dve strani debate kako je dobival maile in jih ignoriral. Potem pa tule joka in straši vsakega novinca. Ne vem, kaj še delaš v n26 temi?

Mare2 ::

stara mama je izjavil:

@perci je en hud nakladač!! Trdi da ima ukinjen račun brez opozorila, a tule dve strani debate kako je dobival maile in jih ignoriral. Potem pa tule joka in straši vsakega novinca. Ne vem, kaj še delaš v n26 temi?

Tule se strinjam, čeprav zares držim s percijem, ker je "dečko" in je vzljubil N26 račun. :)

Vsi na forumu vemo, zakaj mu bodo ukinili račun, edino on ne ve. Dobro zna blefirat".
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

perci ::

St235 je izjavil:

Kako nisi dobil opozorila? Ker obvestili so te, ce sem te prav razumel, kar lep cas v naprej. Al mislis opozorilo v smislu ne tega deleta, ce ne...?

Nikakršnega opozorila ni bilo, kjer bi mi napisali kaj narobe delam in da naj v bodoče tega ne počnem več.

Dobil sem obvestilo, da bodo račun zaprli (razloga ne morejo razkriti) in da naj sredstva prenesem drugam - pač to obvestilo, ki sem ga pred kratkim priložil.

Mare2 ::

perci je izjavil:

St235 je izjavil:

Kako nisi dobil opozorila? Ker obvestili so te, ce sem te prav razumel, kar lep cas v naprej. Al mislis opozorilo v smislu ne tega deleta, ce ne...?

Nikakršnega opozorila ni bilo, kjer bi mi napisali kaj narobe delam in da naj v bodoče tega ne počnem več.

Dobil sem obvestilo, da bodo račun zaprli (razloga ne morejo razkriti) in da naj sredstva prenesem drugam - pač to obvestilo, ki sem ga pred kratkim priložil.


Pred tem si dobil še en e-mail za dostavo dodatnih dokumentov. A ni tako? In oni zagotovo niso zatevali sliko vrtnic (roža). Saj si sam o tem pisal na slo-tech-u, a ne?

Citiram Perci-ja: No, med prejetimi N26 mejli sem sedaj odkril mejl iz 15. maja, ko so mi napisali, da jim pošljem "proof of residence" in "proof of salary amount". Enako kolega. Seveda tega mejla sploh prebral nisem in poseldično tudi nisem jeb... 5 posto. Morda je to odziv na ta moj neodziv.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Kaboom ::

Mare2 je izjavil:

Vsi na forumu vemo, zakaj mu bodo ukinili račun, edino on ne ve. Dobro zna blefirat".

Nihče na forumu ne ve zakaj mu bodo ukinili račun. Niti on ne ve, ker mu po T&A pri N26 niso dolžni povedat.
Kar misliš, da si imel dobrega imena v tej temi si uničuješ s takšnimi izjavami.
*nismo vsi ovce, da bi nam moral citirat tri strani nazaj ali pa že šestinpetdesetič razlagat kako plačat položnico z N26... Kar si citiral ni razlog. Ker razlog nikdar ni bil podan. Je samo domneva s percijeve strani.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

          ::

Dovolite še moje mnenje: če nekdo ignorira zahtevo banke po "proof of residence" in "proof of salary amount" in se mu kasneje ukine račun, so po mojem mnenju zadeve precej jasne. In nekdo, ki na to opozori, si nikakor ne uničuje dobrega imena.

Nesta ::

Kdo uporablja Curve kartico? Je safe kot Revolut in N26? :)

Hvala

weasel ::

          je izjavil:

Dovolite še moje mnenje: če nekdo ignorira zahtevo banke po "proof of residence" in "proof of salary amount" in se mu kasneje ukine račun, so po mojem mnenju zadeve precej jasne. In nekdo, ki na to opozori, si nikakor ne uničuje dobrega imena.


Se strinjam, ampak a jim je tak problem to obvestilo prikazati tudi v aplikaciji?

Roman Vobed ::

Kaj se zgodilo perciju? Uf se sreca da sem revolut odrpl namesto tele loterije. Zivel v nemciji 4 leta, to so tako rigidno zabetonirani v svoje predpise, da te srat prime, ce imas posla z njimi (bil na tone po bankah, uradih, krankenkasah in podobna sranja).
Sicer pa sploh ne stekam ultra navdusenja nad n26, v nemciji locirane firme. Za par centov prisparanja pri poloznicah? Zaradi brezplacnega vodenja racuna? Saj si lahko imel dkb (se na slotechu je bila tema o tem) viso. Zgleda imajo pa vse red flage vklopljenje ce ti na konto prileti vec kot 1000 eur s kaksne kripto menjalnice.

Oberyn ::

perci je izjavil:


Nikakršnega opozorila ni bilo, kjer bi mi napisali kaj narobe delam in da naj v bodoče tega ne počnem več.
Dobil sem obvestilo, da bodo račun zaprli (razloga ne morejo razkriti) in da naj sredstva prenesem drugam - pač to obvestilo, ki sem ga pred kratkim priložil.

Perci, predpostavljam, da si uspel dobiti sredstva ven oz. da je bil račun normalno aktiven do zaprtja?

Ker splet je preplavljen s poročili, da je račun po enakem sporočilu o zaprtju blokiran in ljudje svojih sredstev ne morejo prestaviti ven, brez kakršnekoli možnosti komunikacije z banko. Mnogi so v takem stanju že več mesecev.

Med tem, da ti banka zapre račun in tem, da ti zasebno podjetje brez sodnega postopka zapleni premoženje za več mesecev ali morda kar trajno, je velikanska razlika. To vpije po zakonski regulaciji. Jaz se iz N26 do nadaljnega umikam, to je kot kaže loterija. Me ne briga, če ima banka 5 milijonov komintentov, to se je pa zgodilo samo par deset tisočem. Eden tak primer je alarm, dva kriminal, tisoč pa organiziran kriminal.

poweroff ::

Mare2 je izjavil:


Vsi na forumu vemo, zakaj mu bodo ukinili račun, edino on ne ve. Dobro zna blefirat".

Ja, vemo.

Nateguni pri N26 premalo služijo na perciju, zato so mu ukinili račun. >:D
sudo poweroff

AnWar ::

Oberyn je izjavil:

perci je izjavil:


Nikakršnega opozorila ni bilo, kjer bi mi napisali kaj narobe delam in da naj v bodoče tega ne počnem več.
Dobil sem obvestilo, da bodo račun zaprli (razloga ne morejo razkriti) in da naj sredstva prenesem drugam - pač to obvestilo, ki sem ga pred kratkim priložil.

Perci, predpostavljam, da si uspel dobiti sredstva ven oz. da je bil račun normalno aktiven do zaprtja?

Ker splet je preplavljen s poročili, da je račun po enakem sporočilu o zaprtju blokiran in ljudje svojih sredstev ne morejo prestaviti ven, brez kakršnekoli možnosti komunikacije z banko. Mnogi so v takem stanju že več mesecev.

Med tem, da ti banka zapre račun in tem, da ti zasebno podjetje brez sodnega postopka zapleni premoženje za več mesecev ali morda kar trajno, je velikanska razlika. To vpije po zakonski regulaciji. Jaz se iz N26 do nadaljnega umikam, to je kot kaže loterija. Me ne briga, če ima banka 5 milijonov komintentov, to se je pa zgodilo samo par deset tisočem. Eden tak primer je alarm, dva kriminal, tisoč pa organiziran kriminal.


Točno to kar sem prej napisal! Loterija. Ter po mojem tisti kateri imajo, black ali metal kartico 100% mu ne bodo zaprli računa, ker imajo korist od njega ker plačuje mesečno. Moje mnenje.
[Asus ROG Strix SCAR III]

          ::

weasel je izjavil:

          je izjavil:

Dovolite še moje mnenje: če nekdo ignorira zahtevo banke po "proof of residence" in "proof of salary amount" in se mu kasneje ukine račun, so po mojem mnenju zadeve precej jasne. In nekdo, ki na to opozori, si nikakor ne uničuje dobrega imena.


Se strinjam, ampak a jim je tak problem to obvestilo prikazati tudi v aplikaciji?


Obvestilo lahko enako učinkovito ignoriraš, ne glede na to, kako je bilo posredovano. Sam sem se na koncu odločil, da računa na N26 ne odprem. Malo zaradi tega, ker se mi zaradi tistih nekaj EUR na leto ne da prenašati vseh trajnikov, malo pa zaradi odnosa banke, kot je v tem primeru in ker je internet poln zapisov o njihovem katastrofalnem supportu. Pri trenutni banki mi je potekla veljavnost osebnega dokumenta, na kar so me obvestili, ampak ker sem len kakor perci in sem zadevo ignoriral. So pa kljub temu tako stanje tolerirali pol leta, dokler nisem blagovolil dostaviti veljavne osebne izkaznice. Čeprav razumem N26, da se jim pri tako velikem številu uporabnikov ne da ukvarjati z vsakim posebej in v primeru nesodelovanja račun raje ukinejo, imam raje banko z bolj človeškim odnosom.

Groot ::

Oberyn je izjavil:

perci je izjavil:


Nikakršnega opozorila ni bilo, kjer bi mi napisali kaj narobe delam in da naj v bodoče tega ne počnem več.
Dobil sem obvestilo, da bodo račun zaprli (razloga ne morejo razkriti) in da naj sredstva prenesem drugam - pač to obvestilo, ki sem ga pred kratkim priložil.

Perci, predpostavljam, da si uspel dobiti sredstva ven oz. da je bil račun normalno aktiven do zaprtja?

Ker splet je preplavljen s poročili, da je račun po enakem sporočilu o zaprtju blokiran in ljudje svojih sredstev ne morejo prestaviti ven, brez kakršnekoli možnosti komunikacije z banko. Mnogi so v takem stanju že več mesecev.

Med tem, da ti banka zapre račun in tem, da ti zasebno podjetje brez sodnega postopka zapleni premoženje za več mesecev ali morda kar trajno, je velikanska razlika. To vpije po zakonski regulaciji. Jaz se iz N26 do nadaljnega umikam, to je kot kaže loterija. Me ne briga, če ima banka 5 milijonov komintentov, to se je pa zgodilo samo par deset tisočem. Eden tak primer je alarm, dva kriminal, tisoč pa organiziran kriminal.


Saj zakonska regulacija je urejena. N26 je imetnik nemške bančne licence, zato je posledično banka podvržena enaki regulaciji kot ostale nemške oziroma glede na precejšen obseg EU predpisov kar enako kot druge EU banke.

Glede številnih primerov, ki krožijo po internetu, pa je moje mnenje, da je treba to brati z malce rezerve. Ne vem ali je samo meni to tako logično, da bi se v primeru takšnih težav, ki jih opisujejo nekateri, nemudoma obrnil na Evropski potrošniški center oziroma še toliko bolj na nemško centralno banko. In pri tem mislim, da nekako ni variante da bi npr. nemška centralna banka tolerirala takšne stvari, kot jih nekateri pišejo po raznih forumih (pod seveda zakritimi imeni).

Roman Vobed ::

Ne dajo razloga, zakaj so zaprli acc? To pa je samovolja. Razlog je lahko od suma pranja denarja (kar nemc takoj sklepa ce dobis eur s kasne kritpo borze) do pretecenega dokumenta.

Mare2 ::

Nesta je izjavil:

Kdo uporablja Curve kartico? Je safe kot Revolut in N26? :)

Hvala


Nesta, jaz imam tole, ja. Odlična varianta. V aplikacijo vneseš vse kartice (jaz sem vnesel tudi N26), določiš pa lahko kadarkoli, s katere kartice bo izvedeno plačilo. Curve kartica - klikni za podrobnosti Skoraj vse je brezplačno.

Deluje brezhibno. :) V resnici s sabo ne nosim drugih kartic kot Curve. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

perci ::

Mare2 je izjavil:

perci je izjavil:

St235 je izjavil:

Kako nisi dobil opozorila? Ker obvestili so te, ce sem te prav razumel, kar lep cas v naprej. Al mislis opozorilo v smislu ne tega deleta, ce ne...?

Nikakršnega opozorila ni bilo, kjer bi mi napisali kaj narobe delam in da naj v bodoče tega ne počnem več.

Dobil sem obvestilo, da bodo račun zaprli (razloga ne morejo razkriti) in da naj sredstva prenesem drugam - pač to obvestilo, ki sem ga pred kratkim priložil.


Pred tem si dobil še en e-mail za dostavo dodatnih dokumentov. A ni tako? In oni zagotovo niso zatevali sliko vrtnic (roža). Saj si sam o tem pisal na slo-tech-u, a ne?

Citiram Perci-ja: No, med prejetimi N26 mejli sem sedaj odkril mejl iz 15. maja, ko so mi napisali, da jim pošljem "proof of residence" in "proof of salary amount". Enako kolega. Seveda tega mejla sploh prebral nisem in poseldično tudi nisem jeb... 5 posto. Morda je to odziv na ta moj neodziv.


Dejstvo je, da sem potem še trikrat urgiral na N26, da naj mi povedo razlog odpovedi. Če imaš ti prav, zakaj potem tako skrivajo razlog odpovedi, da tudi po treh urgencah in grožnji s prijavo nemškemu informacijskemu pooblaščencu še vedno niso razkrili razloga? Če je razlog samo v tem, da v 14 dneh nisem reagiral na en email, potem bi lahko to preprosto napisali, se ti ne zdi?

Skratka, prosim, da prenehaš s širjenjem laži, ker še do danes ne vemo, kaj je razlog za odpoved pogodbenega razmerja.

Oberyn je izjavil:

perci je izjavil:


Nikakršnega opozorila ni bilo, kjer bi mi napisali kaj narobe delam in da naj v bodoče tega ne počnem več.
Dobil sem obvestilo, da bodo račun zaprli (razloga ne morejo razkriti) in da naj sredstva prenesem drugam - pač to obvestilo, ki sem ga pred kratkim priložil.

Perci, predpostavljam, da si uspel dobiti sredstva ven oz. da je bil račun normalno aktiven do zaprtja?

Ker splet je preplavljen s poročili, da je račun po enakem sporočilu o zaprtju blokiran in ljudje svojih sredstev ne morejo prestaviti ven, brez kakršnekoli možnosti komunikacije z banko. Mnogi so v takem stanju že več mesecev.

Med tem, da ti banka zapre račun in tem, da ti zasebno podjetje brez sodnega postopka zapleni premoženje za več mesecev ali morda kar trajno, je velikanska razlika. To vpije po zakonski regulaciji. Jaz se iz N26 do nadaljnega umikam, to je kot kaže loterija. Me ne briga, če ima banka 5 milijonov komintentov, to se je pa zgodilo samo par deset tisočem. Eden tak primer je alarm, dva kriminal, tisoč pa organiziran kriminal.

Ja, preberi si njihov email, ki sem ga pastal nekaj postov nazaj. Denar sem dobil brez težav ven. Račun pravzaprav še vedno deluje in bo deloval do avgusta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()
««
97 / 189
»»