» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
80 / 189
»»

Killermode ::

WildChild je izjavil:

Ja to vem, saj zato sem napisal, da nisem prvic placal s to kartico in paypalom...

Mogoče si kartico ponovno potrdil? Če imaš na izpisu napisano nekaj mestno številko lahko sedaj v paypalu z to številko potrdiš kartico.

WildChild ::

Ha, nisem nic potrjeval samo mi je paypal ze nazaj enak znesek nakazal ravnokar. Ne berem novih pogojev uporabe. Ali paypal po dolocenem obdobju sam neko potrjevanje stori? Zgleda ze tako...
in da mood

predi ::

predi je izjavil:

Heh. Če jim pošlješ preveč bug reportov prek maila na support, te sčasoma začnejo ignorirat. Zadnji response je prišel v dveh tednih, v začetku pa so mi odgovarjali takoj naslednji dan.
So mi odpisali prej tokrat in pripisali, da naj od zdaj naprej raje pošiljam na ideas@n26.com namesto na support. Čuden naslov za reportanje bugov.:)

Thanks for taking the time to provide us with your feedback.

We really appreciate your thoughts and suggestions, and I've forwarded your message to the affected department.

In the future, the easiest way to support us with your suggestions is by writing an email to ideas@n26.com. Your ideas will then be collected and directed to the relevant team.

clix ::

Očitno oni tega ne smatrajo kot BUGi. :))

miko22 ::

It is not a bug, it is a future :D

dimko_rk ::

dimko_rk je izjavil:

predi je izjavil:

We’ve launched Spaces before Christmas — I would say version one. The big update that is coming out in the next two months is really about sharing a space, creating a shared account either long term with your partner or short term with friends.

We’ll add much more functionality to Spaces. We’ll be adding virtual cards that you can add per account. We’ll be adding different account numbers.
Uh, slisati je dobro. Se en citat z omenjene strani: "And then you have the daily usage of financial products, such as overdraft, savings and consumer credit and these things that we have on the German market, the French market. We’re bringing that now to the U.K. and other markets. .. I think we want to internationalize existing products to new markets and bring our financial products that we have to more of the markets that we’re in." Morda tako res k nam pride tudi varcevanje in podobno.

https://techcrunch.com/2019/01/09/n26-r...
https://www.bloomberg.com/news/articles...

”In a change of strategy, N26 has decided not to offer its clients a wide range of other banking products for now, preferring to build up its international customer base first. “Regional expansion will take precedence over product expansion,” said Markus Gunter, chief executive officer of N26’s banking arm, in an interview. “Some people claim you can’t make money from 20-year-olds, but you can if your costs are low. ... N26’s effort to limit its offerings also applies to German clients. For example, the bank no longer offers a product that lets customers invest in ETFs. While N26 still provides services such as granting loans in its home market, these won’t be introduced in other countries for the time being, Gunter said.”

Ce je pred casom kazalo, da bi tudi v Sloveniji lahko kmalu dobili varcevanja ipd stvari iz nemskega trga zadnji clanek nakazuje drugacno strategijo. Kaze, da so trenutna prioriteta predvsem siritve (ZDA; Brazilija).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dimko_rk ()

dimko_rk ::

predi je izjavil:

Heh. Če jim pošlješ preveč bug reportov prek maila na support, te sčasoma začnejo ignorirat. Zadnji response je prišel v dveh tednih, v začetku pa so mi odgovarjali takoj naslednji dan.

Killermode je izjavil:

Mene pa moti, da nikjer ne moreš preverit katere direktne bremenitve bodo bremenjene na kateri dan.
No čeprav so mi na supportu zatrdili da delajo na tem.

Sam sem na zacetku znal entuzijasticno poslati kak bug manjsi report ali prosnjo za novo funkcionalnost (med drugim prikaz direktnih bremenitev vsaj kak dan vnaprej). Veckrat odgovora ni bilo ali je bil pa nek posplosen copy paste. Potem sem na neki tocki odnehal. Ceprav morda ne najboljsa strategija. Prav je, da smiselne reci predlaga cim vec ljudi :) Se pa nekako zdi, da so v zadnjem letu ali dveh nasploh rasli hitro in je morda na ta racun dejansko nekoliko trpel support.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dimko_rk ()

Nesta ::

Obstaja opcija da si na N26 nakazem denar iz N26 web/mobile app iz primarne slovenske banke? Ali moram iz spletne slovenske banke nakazat gor, oziroma preko Revoluta?

Hvala

perci ::

Vprasanje je rahlo konfuzno.

Master_Yoda ::

Heh ti bi denar ki ga imas na slovenski banki nakazal na N26 z N26 aplikacijo ? WTF.
Dovie'andi se tovya sagain.

Mare2 ::

Nesta je izjavil:

Obstaja opcija da si na N26 nakazem denar iz N26 web/mobile app iz primarne slovenske banke? Ali moram iz spletne slovenske banke nakazat gor, oziroma preko Revoluta?

Hvala


Sam sebi iz N26 ne moreš nakazat, tudi če bi, bi bilo nesmiselno, bi bilo stanje enako kot prej. Seveda pa lahko na N26 nažeš iz katere koli SLO banke in iz Revoluta. :).

Nesta ::

Mare2 je izjavil:

Nesta je izjavil:

Obstaja opcija da si na N26 nakazem denar iz N26 web/mobile app iz primarne slovenske banke? Ali moram iz spletne slovenske banke nakazat gor, oziroma preko Revoluta?

Hvala


Sam sebi iz N26 ne moreš nakazat, tudi če bi, bi bilo nesmiselno, bi bilo stanje enako kot prej. Seveda pa lahko na N26 nažeš iz katere koli SLO banke in iz Revoluta. :).


Hvala, provizije iz recimo SKB spletne banke za nakazilo na N26 ni?

Sasquat ::

Je ja. Cena UPN obrazca. V mojem primeru je to 0,37€.

FireSnake ::

Nesta je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Nesta je izjavil:

Obstaja opcija da si na N26 nakazem denar iz N26 web/mobile app iz primarne slovenske banke? Ali moram iz spletne slovenske banke nakazat gor, oziroma preko Revoluta?

Hvala


Sam sebi iz N26 ne moreš nakazat, tudi če bi, bi bilo nesmiselno, bi bilo stanje enako kot prej. Seveda pa lahko na N26 nažeš iz katere koli SLO banke in iz Revoluta. :).


Hvala, provizije iz recimo SKB spletne banke za nakazilo na N26 ni?


Vse to smo že 100x predebatirali.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mare2 ::

Nesta je izjavil:


Hvala, provizije iz recimo SKB spletne banke za nakazilo na N26 ni?


Provizija bi praviloma morala biti enaka, kot če nakazuješ na banko v Sloveniji.

@FireSnake, tvoj odgovor je brez vsebinske vrednosti - če ne želiš odgovarjati, prosim, pusti ljudi pri miru. :(

jinzo ::

Zaj, moje osebno mnenje je, da če bomo vsakega uporabnika učjkali in jim bo lažje teme smetit z miljonkrat odgovorjenimi vprašanji - bomo dobili štalo. Zaj hvala bogu če si @Mare2 pripravljen vsakega za roko držat (pa če v duhu transparentnosti rečemo, da razumemo da je to tako, tudi zaradi referralov) - še ne pomeni da se vsem zdi tako ponovno odgovarjanje na že miljonkrat odgovorjene zadeve smiselno. Jaz bi šel še dalje, da jaz osebno mislim da take vrste bančništvo (kot je n26 recimo) ni najbolj primerno za ljudi, ki nimajo osnovnih pojmov razčiščenih kako sploh kaj deluje. Ker je potencial za napake, skrb in slabo uporabniško izkušnjo kar velik.
Pa ni zaj moj namen tu flamewara začet, pa naj se ta offtopic tu zaključi.

Glede samega n26, jaz sem sicer zdaj že lep čas (pretežno) zadovoljen uporabnik, morem pa rečt da sem tudi kot (bivši) programer res pričakoval malo hitrejše odpravljanje osnovnih napak in manjkajočih funkcionalnosti - kak sploh že od začetka, v 21 stoletju, nemški firmi unicode povzroča težave. Nevem no, pomoje znajo past v past - kjer po eni strani rečeš "kaj bi še radi, saj pa je zastojn" po drugi strani pa se čez čas vprašaš zakaj ti uporabniki niso pripravljeni za neke featurje plačat (ali ti ne zaupajo da bodo ti featurji dejansko dobro delali). Upam da se motim in da bodo zadeve porihtali - saj vemo da ni lahko, ampak te konkurenca poje če ne vlagaš v razvoj.

buttcrack ::

Kdor danes še kar varčuje na bankah, ne ve točno kaj pomeni varčevanje.
Kakšne obresti pa n26 nudi švabekom za depozite, da je to zdaj jok tematika?
Zame je to top banka, brez kakršnih koli stroškov in je moj primarni račun. Mam sicer še enega slovenskega, ampak po pravici povedano ne vem sploh zakaj še... Aja tudi ta je zastonj in dokler bo tako, nak pač še bo odprt, ko bodo tudi to uačeli zaračunavati, ga pa pač ne bo...

dimko_rk ::

buttcrack je izjavil:

Kdor danes še kar varčuje na bankah, ne ve točno kaj pomeni varčevanje.
Kakšne obresti pa n26 nudi švabekom za depozite, da je to zdaj jok tematika?
Zame je to top banka, brez kakršnih koli stroškov in je moj primarni račun. Mam sicer še enega slovenskega, ampak po pravici povedano ne vem sploh zakaj še... Aja tudi ta je zastonj in dokler bo tako, nak pač še bo odprt, ko bodo tudi to uačeli zaračunavati, ga pa pač ne bo...
Predvidevam, da replika na moja komentarja. Lahko administratorju predlagas, da ju zbrise? Sam ju ne morem. Se opravicujem vsem, ki so moj komentar razumeli kot "jok" okrog necesa. :)

dimko_rk ::

buttcrack je izjavil:

kolk časa si si vzel, da si preletel temo kjer je vse to že žnjkrat povedano?
Morda bi pa temo nasploh lahko zaklenili, da se izognemo nadaljnim nepotrebnim vprasanjem in komentarjem. Tako ubijemo dve muhi na en mah: kot prvo predvsem ne motimo tistih, ki o financah vedo ze vse ali skoraj vse in na podrocju veljajo za vseslovenske ce ne svetovne reference. Kot drugo je o odpiranju in uporabi N26 banke bilo na teh straneh povedano vec ali manj pa tudi vse. Sedaj vemo tudi, da novih storitev, o katerih bi se lahko pogovarjali, pri nas se nekaj casa ne bo: med drugim raznih nalozbenih moznosti kot so varcevanja, kupovanja vrednostnih papirjev, ipd.

buttcrack je izjavil:

Kakšne obresti pa n26 nudi švabekom za depozite, da je to zdaj jok tematika?
Majhna opomba: N26 ne nudi obresti sam po sebi tudi v Nemciji ne, ponuja pa varcevanja preko posrednika po celotni EU. To je sicer bilo ze nekajkrat omenjano na teh straneh.

PS: Neposvecenim se opravicijem za kancek cinizma in sarkazma v zadnjih kometarjih :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dimko_rk ()

Nesta ::

Mare2 je izjavil:

Nesta je izjavil:


Hvala, provizije iz recimo SKB spletne banke za nakazilo na N26 ni?


Provizija bi praviloma morala biti enaka, kot če nakazuješ na banko v Sloveniji.

@FireSnake, tvoj odgovor je brez vsebinske vrednosti - če ne želiš odgovarjati, prosim, pusti ljudi pri miru. :(



Super hvala. Torej je resitev TOP UP na Revolut in iz revoluta na N26. To je brez provizije.

buttcrack ::

dimko_rk je izjavil:

buttcrack je izjavil:

kolk časa si si vzel, da si preletel temo kjer je vse to že žnjkrat povedano?
Morda bi pa temo nasploh lahko zaklenili, da se izognemo nadaljnim nepotrebnim vprasanjem in komentarjem. Tako ubijemo dve muhi na en mah: kot prvo predvsem ne motimo tistih, ki o financah vedo ze vse ali skoraj vse in na podrocju veljajo za vseslovenske ce ne svetovne reference. Kot drugo je o odpiranju in uporabi N26 banke bilo na teh straneh povedano vec ali manj pa tudi vse. Sedaj vemo tudi, da novih storitev, o katerih bi se lahko pogovarjali, pri nas se nekaj casa ne bo: med drugim raznih nalozbenih moznosti kot so varcevanja, kupovanja vrednostnih papirjev, ipd.

buttcrack je izjavil:

Kakšne obresti pa n26 nudi švabekom za depozite, da je to zdaj jok tematika?
Majhna opomba: N26 ne nudi obresti sam po sebi tudi v Nemciji ne, ponuja pa varcevanja preko posrednika po celotni EU. To je sicer bilo ze nekajkrat omenjano na teh straneh.

PS: Neposvecenim se opravicijem za kancek cinizma in sarkazma v zadnjih kometarjih :)

vsa bistvu imaš v maretovem linku vse potrebne stvari razložene, lima jih po 2× na stran. glavne stvari imaš tudi na uradni strani n26 zapisane.

če vprašanja o obrestih nisi razumel, pač tvoj problem. n26 ne nudi obresti, bilo je pa že vsaj 10× zapisano.

Če ne bi folk vsak drugo stran spraševal kakšni so stroški ipd, bi bilo verjetno vsaj pol strani teme manj. ista pesem kot v gearbest temi o vrsti poštnine za izobig carine.

tvoja kančka cinizma in sarkazma si pa komot vtakneš tja kjer baje nikoli ne posije sonce ;) pa lep dan še naprej

Mare2 ::

Nesta je izjavil:



Super hvala. Torej je resitev TOP UP na Revolut in iz revoluta na N26. To je brez provizije.


TOP UP iz N26 na Revolut seveda gre. Denar imaš na Revolutu takorekoč v trenutku. Brez provizije.

Sicer pa so vsa nakazila iz N26 kamorkoli v EU brez provizije, tudi na Revolut. Morda bi bil res že čas, da si prebereš dokument
Podpora za uporabo N26 računa in Mastercard kartice za Slovenijo

Stran 2 in 3.

Tam je zbrano skoraj vse kar rabiš vedeti o odprtju računa pri N26 in poslovanju, tako z računom kot z brezplačno Mastercard kartico. :)

Mare2 ::

@Nesta
Dopolnjujem prejšnje sporočilo : Verjetno gre TOP UP na Revolut tudi iz SKB. Probaj vpisat svojo kartico. Boš videl. :) Tudi to je brezplačno.

perci ::

Na youtubu imaš tudi polno videov na temo, kako si zavežeš vezalke. Mare, daj linkaj kakšnega.

Mare2 ::

Perci, če imaš kake veze lahko zrihtaš, da bo tale link (obrazec) deloval. Naredi kaj koristnega v svojem življenju. :)

Izjava o določitvi transakcijskega računa zavezanca za vračilo preveč plačane dohodnine
https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/...

perci ::

ok

St235 ::

perci je izjavil:

Na youtubu imaš tudi polno videov na temo, kako si zavežeš vezalke. Mare, daj linkaj kakšnega.

Še boljše, naj napiše 20 strani dolg priročnik o tem in ga vsake pol ure linka. Mogoče mu kdo še za to kak cent primakne.

estons ::

On ga je vsaj napisal, kar je več kot večina uporabnikov tukaj... Eto, jaz sem že 3 poslal link na Maretov FAQ, ker se mi ni dalo vsem trem isto razlagat. And it works.

Mare2 ::

estons je izjavil:

On ga je vsaj napisal, kar je več kot večina uporabnikov tukaj... Eto, jaz sem že 3 poslal link na Maretov FAQ, ker se mi ni dalo vsem trem isto razlagat. And it works.


Hvala. Lakotnik itak izkoristi vsako priliko za šimfanje oz. žalitve, Perci pa bo naredil nekaj koristnega, ker je sicer v redu dečko (sem mislil da se bo oglasil že 2. aprila 2019, ko je bilo na to temo vprašanje, ampak je tudi sedaj OK. Hvala Perci). Tudi od drugod dobivam pohvale glede mojega navodila (prav pride predvsem ljudem, ki prvič odpirajo račun v tujini, tudi glede plačevanja, odpiranja SEPA direktnih obremenitev, prijavi računa na FURS in še čem) in bi prosil, da se malo pomirite.

Če pa ima kdo kak (dober) konkreten predlog za dopolnitev ali spremembo, bom vnesel. Hvala. :)

predi ::

Digital banking starlet N26 is under scrutiny from German banking regulator Bafin, after reports emerged of fraudulent transactions and problems with the bank's communications structure.
Concerns about N26 were first reported in October by German newspaper Handelsblatt, before further inquiries by Bafin were said to have revealed numerous deficiencies at the fintech startup.
Customers complained of fraudulent activity going ignored at the bank due to poor reporting processes, in one instance relating to theft of about €80,000 (?68,848)
...

http://www.cityam.com/276109/fintech-un...

buttcrack ::

500 člankov zarad ene in iste zadeve... čim več linkov, da bo raja mislila, da kar vsakemu plunejo 80 čukov, še tistim, ki jih nimajo :)

DePalmo ::

A bi raje videl da bi bilo vse tiho? Glavni na N26 vrjamem da si tega želijo. In dokler ne bojo svoje stranke začeli jemati bolj resno, jih pač ne moreš jemati resno. Iz začetka sem jih priporočal tudi drugim, sedaj pa pač ne več oz. bolj kot ne za rezervo. Osebno jo še vedno uporabljam predvsem za spletne nakupe, zaradi MasterCarda in ker ni provizij za nakazila. Da bi pa vse SLO račune zaprl in njim zaupal ves denar, pa ni šans. Niso dovolj resni.

buttcrack ::

Saj nihče ne govori, da jim je treba ves svoj denar zaupat... Zakaj bi pustil, da ti gora denarja leži na bančnem računu brez obresti? Če maš pa jurja dva gor te pa tko nima kaj skrbet. Sicer na srečo (trkam po lesu) že dolgo nisem rabil supporta, a kadar sem ga, je bilo 123 rešeno oz. mi je bilo razloženo kako in kaj.
Kar se pa implementacij appa tiče, ja tam so pa bolj kot ne porazno slabi, ampak konec koncev mene ne moti. Denar prihaja, denar odhaja z računa tako kot mora, nobenega problema in nobenega stroška.

_Sajmon_ ::

Mare2 je izjavil:

Perci, če imaš kake veze lahko zrihtaš, da bo tale link (obrazec) deloval. Naredi kaj koristnega v svojem življenju. :)

Izjava o določitvi transakcijskega računa zavezanca za vračilo preveč plačane dohodnine
https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/...


Ta link žal ne odpre obrazca, sem pa uporabil tegale iz enega starejšega posta in ga oddal kak teden nazaj preko e-davkov. Par minut nazaj sem šel preverit in opazil, da se je v e-davkih "flag" pri TRR-ju za dohodnino popravil iz Ne v Da. Zrihtano torej.

Mare2 ::

_Sajmon_ je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Perci, če imaš kake veze lahko zrihtaš, da bo tale link (obrazec) deloval. Naredi kaj koristnega v svojem življenju. :)

Izjava o določitvi transakcijskega računa zavezanca za vračilo preveč plačane dohodnine
https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/...


Ta link žal ne odpre obrazca, sem pa uporabil tegale iz enega starejšega posta in ga oddal kak teden nazaj preko e-davkov. Par minut nazaj sem šel preverit in opazil, da se je v e-davkih "flag" pri TRR-ju za dohodnino popravil iz Ne v Da. Zrihtano torej.

_Sajmon_, ja saj ta je moj. Važno, da deluje. :)

StarMafijec ::

Se lahko dohodnina plača iz računa N26? N26 obrazec za plačevanje nima reference in ne namena. Sicer sem referenco in namen napisal v polje, kjer se napiše neko sporočilo.

buttcrack ::

Dohdnina se plača čist enako kot vsak drug UPN, ki ima prav tako referenco, zakaj bi bilo tu drugače?

Mare2 ::

StarMafijec je izjavil:

Sicer sem referenco in namen napisal v polje, kjer se napiše neko sporočilo.


Tole si pravilno vpisal. Tako tudi piše v mojem navodilu, ki sem ga objavil 11. apr 2019. :)

perci ::

Pa dobr, koga briga, kaj piše v tvojem navodilu.

StarMafijec: Zadeva je taka, da pri N26 ni mogoče vpisati reference, kot jo omogočajo slovenske banke. Zato v namen pač vpišeš celotno referenco. Potem bo pa nekdo na FURS-u to ročno poknjižil.

StarMafijec ::

@perci: Hvala, točno to me je zanimalo!

BuDi79 ::

perci je izjavil:

Potem bo pa nekdo na FURS-u to ročno poknjižil.
Verjetno ne bo.

Delamo z javno upravo in celim kupom podjetij, zaradi tujih bank jih je vsaj 95% spremenilo programsko opremo in referenc v namenu ne knjižijo več ročno - če pač že prej niso pač vsega delali ročno ker so imeli premalo prometa za avtomatiko - te so tam kjer so bili in se jim itak ne spremeni če ročno poknjižijo eno ali drugo varianto.

Nesta ::

Zanimivo. Nekaj časa nazaj je nekdo trdil da v zahodnem svetu spet vedno vec posljujejo z gotovino. Kar pa vsaj v razvitih skandinavsksh drzavah ne drzi

Citat:
Trend plačevanja storitev prek bančnih kartic je marsikje v razvitem svetu v strmem porastu, gotovina se umika v ozadje. Na Švedskem vsi večji trgovci napovedujejo, da bodo že do leta 2025 na blagajnah prenehali sprejemati papirnati denar. Švedi na splošno le še malo plačujejo z bankovci, vse več pa si jih da vgraditi celo posebne mikročipe, s katerimi lahko zgolj z zamahom roke plačujejo za storitve in blago ali odpirajo vrata svojih zaklenjenih pisarn.

Več na: https://www.zurnal24.si/popotnik/kako-r... - www.zurnal24.si

dimko_rk ::

buttcrack je izjavil:

Kdor danes še kar varčuje na bankah, ne ve točno kaj pomeni varčevanje.
Kakšne obresti pa n26 nudi švabekom za depozite, da je to zdaj jok tematika?
Zame je to top banka, brez kakršnih koli stroškov in je moj primarni račun. Mam sicer še enega slovenskega, ampak po pravici povedano ne vem sploh zakaj še... Aja tudi ta je zastonj in dokler bo tako, nak pač še bo odprt, ko bodo tudi to uačeli zaračunavati, ga pa pač ne bo...
Lahko postavimo se naslednje pomembno naslednje: cemu spostovani, ki kaze ve vse o nalozbah in je predvidevam uspesen na podrocju, izgublja cas na forumih; in sloh zakaj isce nacine, kako pri bancnistvu privarcevati evro, dva ali pet na mesec?

buttcrack je izjavil:

Če ne bi folk vsak drugo stran spraševal kakšni so stroški ipd, bi bilo verjetno vsaj pol strani teme manj. ista pesem kot v gearbest temi o vrsti poštnine za izobig carine. tvoja kančka cinizma in sarkazma si pa komot vtakneš tja kjer baje nikoli ne posije sonce ;)
Z zadnjim stavkom si je spotovani na vprasanje kdo smeti forume v doloceni meri verjetno odgovoril sam. O njegovih morebitnih nagnjenih po vtikanju stvari sem ali tja pa zaradi splosnega bontona na tem mestu ne bom ugibal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dimko_rk ()

buttcrack ::

Če nimaš nič koristnega za povedat, se raje ugasni. Tvojih wanna be duhovitih praznih besed noče nihče brat, OK? Usedi se na prsti pa tam migaj namesto po telefonu ali kompu.

dimko_rk ::

buttcrack je izjavil:

kolk časa si si vzel, da si preletel temo kjer je vse to že žnjkrat povedano?

buttcrack je izjavil:

Kdor danes še kar varčuje na bankah, ne ve točno kaj pomeni varčevanje.

buttcrack je izjavil:

tvoja kančka cinizma in sarkazma si pa komot vtakneš tja kjer baje nikoli ne posije sonce ;)

buttcrack je izjavil:

Če nimaš nič koristnega za povedat, se raje ugasni. Tvojih wanna be duhovitih praznih besed noče nihče brat, OK? Usedi se na prsti pa tam migaj namesto po telefonu ali kompu.
Sicer nikogar tukaj ne bi zelel diagnosticirati ali mu prilepiti ene ali druge etikete. Bom pa nastel nekaj splosnih lastnosti narcisoizma in podobnih motenj apliciranih na primer uporabe javnega foruma: ne glede na vsebino so takim ljudem pomembni predvsem lastni prispevki. Le ti so tudi edini pravilni tako kontekstulano kot slovnicno in tudi edini pomembni ter koristni. Ce kdo postavi enostavno vprasanje, pac z necim pljunes po vprasanju/cloveku/temi; da se oglasis, ne da poves kaj koristnega. Ce nekdo poslje kancek daljsi prispevek in morda intervju kjer je predstavljen strategija razvoja diskutirane banke: v sporocilu se obvezno najde nek detajl, da se po prispevku ali cloveku pljune. Pri tem se ne pozabi poudariti lastnih investicijskih sposobnosti; teh se sicer v nadaljevanju ne specificira, ker to na forumu, kjer je govora o banki, ni tako pomembno. Bistvo je, da se oglasi in poudari svoje cenjene poglede. Taki ljudje, karkoli ze pocnejo -uporabljajo banko na tak in tak nacin; investirajo na en ali drug nacin; uporabljajo forum na tak in tak nacin- imajo nekoliko poenostavljene poglede; njihovi nacini delovanja so predstavljani kot edini mozni in pravi. Njihovim prispevkom je tudi nasploh bolje ne oporekati; ne duhovito; ne sarkasticno; ne argumentirano. Problem ste in boste vedno vi/kdo drug/kdo tretji, zadnja beseda vsekakor njihova. Pri tem nikar ne pricakujte argumentiranega odgovora, kvecjemu zaljivke in posplosevanja.
butch3r: Tebi osebno pa nasvet: drzi se lastnih nasvetov. Lahko zacnes s koristnimi sporocili in prenehas s smetenjem forumov. Moje zadnje sporocilo lahko vzames duhovito, sarkasticno, ali kakorkoli zelis. Zadnjo besedo, verjetno po ze videnih vzorcih zaljivke in posplosevanja, prepuscam pa tebi.

buttcrack ::

Sem po dveh vrsticah nehal brat, ker si spet začel svojo bitko...

Pod črto ti samo to sporočim, da idkar si se oglasil v temi, ni bilo nič koristnega.

Prestavi svojo duhovitost k drugam pa bo vsem lepše.

Zdaj pa nazaj k temi, če pa kdo zradira tele traparije pa tut ne bo nič narobe.

Mare2 ::

Mene zanima, če se je komu že zgodilo, da s kartico N26 plačilo ni bilo možno in kolikokrat? Pa da je potem šlo plačilo s kako drug kartico. Recimo vzamemo obdobje do enega leta nazaj. Meni se sicer še ni zgodilo...

Hvala za odgovore.
-------------------
dimko_rk, hvala za psihoanalizo. :)

BuDi79 ::

Mare2 je izjavil:

Mene zanima, če se je komu že zgodilo, da s kartico N26 plačilo ni bilo možno in kolikokrat?
0x

harvey ::

Mare2 je izjavil:

Mene zanima, če se je komu že zgodilo, da s kartico N26 plačilo ni bilo možno in kolikokrat?

0x
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

predi ::

Mare2 je izjavil:

Mene zanima, če se je komu že zgodilo, da s kartico N26 plačilo ni bilo možno in kolikokrat?
Večkrat, ampak je bila napaka vedno na moji strani, ker sem pozabil na toggle button v Card Settings.
««
80 / 189
»»